Keresés

Részletes keresés

.psp Creative Commons License 2015.12.19 0 0 14433

de amióta pvc-s lakásban élek....

 

 

Olvass utána a " Levegő munkacsoport" cikkeinek.   A PVC nem allergén hanem rákkeltő objektiven nem összeesküvés elmélet szerüen. Az aszbeszt mentesités után a PVC  kiszedése a tornatermekből a 2 legfontosabb állami projekt.

 

 

Mindegy egészségedre.

Okosabb nem lettem.

Előzmény: Törölt nick (14432)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 14432

"nagyon allergiás gyerkőc a háziporra"

 

Azt még nem mondta senki, hogy első körben a szőnyegek likvidálásával kell kezdeni a házipor-allergia kezelését? pvc, laminált, padlólap egyikébe se gyűlik fel az atkapor, és egy nedves felmosóval teljesen feltakarítható porfuvallás nélkül. Legjobb oda persze a PVC, az nem is hideg, és teljesen felmosható. Nekem is ugyanaz volt a bajom mint a fiadnak, de amióta pvc-s lakásban élek totálisan megszűnt minden gondom.

 

De ha mégis szőnyegezni akarsz.... porszívóól olyan kéne aminek a kimenő-levegőjét ki tudnád vezetni a szabadba. Hepa se kéne bele. A sima boltiakkal ezt nem tudod megcsinálni, csak ha van egy ügyeskezű műszaki érzékkel megáldott segéderőd. Ő viszont meglepően egyszerűen kivitelezheti, ha lehet.

Előzmény: .psp (14431)
.psp Creative Commons License 2015.12.19 0 0 14431

Kedves fórumlakók ! Olvasgatom a fórumot de csak nem tisztul a kép. :-))

 

Most egy Bosch  Sphera porzsákosom van de csereérett.

 

Porzsákost hepa szürőst vagy vizset érdemes venni heti 3 porszivózás  , nagyon allergiás gyerkőc a háziporra.  van légtisztitóm ionizátorom és ultrahangos párásitóm is ( nem részecskegyorsitóm meg fénykardom nincsen .-)  )  Tehátn nem kell hogy illatositson meg párásitson meg levegőt szürjön csak ne nyomja vissza a levegőbe a beszivott finom port se.

 

 

keret kb 40 000 Ft De kis helyiségbe kell 50 m2 gyerekszoba , nem kell ipari.  Szőnyeg az van tehát olyan kell ami kiszivja rendesen.

Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 14430

A porzsák átlagos méretű, bár koszfüggő, de 1,5-2 hónapot ki kell bírjon. Szóval ne aggódj miatta.

 

Idióta fórum, hogy nem lehet szerkeszteni egy hozzászólást.. 2015-ben.

Előzmény: Paragon1985 (14429)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 14429

Ennyiért simán bevállalható a sencor. Még turbókefét is kapsz hozzá, öröm boldogság. 

Előzmény: Longboat (14428)
Longboat Creative Commons License 2015.12.19 0 0 14428

Sziasztok!

Porzsákos porszívókat nézegetem, kicsit visszaolvasva elsőre - főleg az ára, a szívóteljesítménye és a 7 méteres kábele miatt - megtetszett az a Sencor, amit nem túl rég linkelt be valaki (http://www.edigital.hu/porzsakos-porszivo/sencor-svc-8yl-porzsakos-porszivo-fekete-sarga-p452226.html).

Kicsit alaposabban elolvasva az adatlapját azonban számomra nagyon kicsinek tűnik a 2,3 l-es porzsák. Mit gondoltok erről?

 

A lakásunk valamivel 100 nm fölötti, jórészt parkettás illetve hidegburkolatos, az egyik szobában van egy nagy szőnyeg. Hosszú hajú lények és egy Westie (kis termetű, közepesen hosszú szőrű eb) is él itt, a szőnyeges szobában nem jár a kutya.

 

Olyan porszívóm már volt (valami porzsák nélküli típus), amivel nem lehetett rendesen kitakarítani a lakást egy menetben, mert megtelt. Ezt mindenképp szeretném elkerülni.

 

Ha a fenti Sencor nem megfelelő a céljaimra, akkor mit érdemes venni?

Szempontok:

- porzsák

- megfelelő szívóerő

- tartósság

- legalább 7m vezeték

- szeretném 35e Ft alatt megúszni

 

Köszi a válaszokat.

Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 14427

Amúgy szeretem amikor valaki segítséget kér, majd kap egy csomó alternatívát, viszontkérdést, utána cseszik visszajönni, megköszönni, válaszolni.. Egyébként igazad van, mindenki vesz amit akar.

Előzmény: Zeki_ (14422)
MZ/Y Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14426

Vicceltem. :)

Előzmény: Garfield007 (14425)
Garfield007 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14425

Nem egészen, mert import engedélyt nem kapnak...

Előzmény: MZ/Y (14424)
MZ/Y Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14424

És nekik a gyár a raktár, ami sosem akar kiürülni. :)

Előzmény: Garfield007 (14423)
Garfield007 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14423

Mindig van és ez minden területen megvan, a raktáron lévő eszközök értékesíthetőek.

Előzmény: Paragon1985 (14421)
Zeki_ Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14422

Mindenki vesz amit akar.

Előzmény: Paragon1985 (14420)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14421

Ezt már én is akartam kérdezni. A sencor hogyan árulhat 2000w-os porszívót? Rá nem vonatkozik az eu-s szabályozás? van kiskapu?

Előzmény: torony78 (14416)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14420

Serintem a ciklonos előszűrő egy idős embernek inkább zavaró. Legalábbis a saját tapasztalatom az, hogy nem mindig megy vissza normálisan a helyére, ha felszív egy levelet, akkor az megakad a kis sárga rácsos rész mellett, s utána az összes kosz oda gyűlik fel. Nekem porszívózás közben kb 2-3x meg kellett állnom, lecsavarni, és a nagyobb darabot alulra dobni, hogy elvégezze a feladatát. Plusz a hajszál is mindig rátekeredik. Szerintem egy idősnek ez inkább teher mint segítség.

Előzmény: Zeki_ (14412)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14419

Vagy helyesebben mindkettő.

Előzmény: torony78 (14417)
xtctraxx Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14418

Látod annyira átlagos felhasználó vagyok, hogy ilyenekről pl. nem is tudok :/

Mondjuk az a heti 30 perc még 2000w-on is belefér :)

Előzmény: torony78 (14416)
torony78 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14417

"A userek meg alapvetően lusták."

 

... vagy technikai analfabéták.

Előzmény: Törölt nick (14415)
torony78 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14416

A kérdésedben ugyan nem tudok tanácsot adni, viszont amin megakadt a szemem: a linkelt Sencor 2000W-os.

 

Nincs valamilyen fogyasztási korlátozás úgy egy bő éve 1600W-nál?

Előzmény: xtctraxx (14413)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14415

A vizes porszívó nagyon jó lenne, a legjobb, csak hát a gyárak valamilyen furmányos okból szeretik nem praktikusan használható-tárolhatóra megcsinálni. A userek meg alapvetően lusták.

Előzmény: torony78 (14411)
torony78 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14414

Ki gondolta volna, hogy egyszer megint Samsungot fogsz ajánlani :))))

Előzmény: Zeki_ (14412)
xtctraxx Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14413

Sziasztok!

 

Max 20e Ft-os kategóriában keresek porszívót. Ahogy olvasom ajánlottabb a porzsákos, ok ezt elfogadom és nem kérdezősködök.

Jelenleg egy electrolux kombi kárpittisztítós porszívónk van de utálom a súlya miatt húzogatni. Szőnyegek és kő padló aránya nagyjából fele-fele, kutya macska nincs de macska lehet, hogy lesz ellenben van két csaj akiknek a haja megjelenik mindenhol.

Akciósban van a BOSCH BGL3B210 illetve SENCOR SVC 8YL, ezeket nézegettem és olvstam, hogy annyira talán nem is rosszak.

Esetleg olcsóbban is ajánlhattok valamit ha van elfogadható közte vagy segítsetek választani közülük.

Köszönöm előre is!

Zeki_ Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14412

Ha úgy nézzük, hogy a legkevesebb gondja legyen vele, akkor bármilyen porzsákos, és hozzá egy twister ciklonos előszűrő, ami a markolat meg a szívócső közé tehető. 

Ekkor 2 dolgot érünk el. 

- a porzsák megfogja a finom port, nem megy a motorba.

- a twister ciklonos előszűrőbe megy minden nagyobb szemét, nem a porzsákba. Így a porszák sokára telik meg.

- a twister ciklonos előszűrő könnyen üríthető, és visszatehető.

 

Gyorsan rákerestem, ez a porszívó a legolcsóbb ami pont megfelel a célnak:

http://www.emag.hu/samsung-porzsakos-porszivo-2-5-l-teleszkopos-cso-1500-w-micro-cyclone-szuro-kek-vcc52e5v36/pd/DJZVGBBBM/

 

 

Hogy mennyire lesz tartós, az már más kérdés.

Előzmény: Törölt nick (14410)
torony78 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14411

Én nem tudok konkrét cuccot ajánlani a számos szűkítés miatt, viszont még pár dolgot érdemes lenne tisztázni:

 

Először is: megkapja a hölgy a porszívót, és aztán magára lesz hagyva, vagy azért számíthat valamilyen segítségre, ha porzsák, vagy alkatrész kell, netán gariztatni szükséges?

A porzsákossal elvileg kevesebb a macera, csak a porzsákcsere igényel némi erőfeszítést. De ha a hölgy tud porszívózni, akkor szerintem menni fog a porzsákcsere is.

Porzsáknélkülinél a tartályt azért kell üríteni és tisztítani, de szerintem az egy fokkal nehezebb mutatvány tud lenni, ha nem akarjuk széthinteni, amit hosszú hetek alatt összegyűjtögettünk, meg a tartályt is időnként ki kell pucolni, ha szerves dolgokat is felszív.

A "vizes" porszívóval, azt írják itt, nagyon sok macera van, gyakorlatilag minden porszívózás előtt és után törődést igényel a gép. A szűkítésed miatt ez szerintem nem játszik.

 

Ha porzsákos (én ebbe az irányba mennék), akkor az a kérdés, hogy milyen messzire tud/hajlandó utazni a porzsákért a hölgy, és hogy ebben a rádiuszban milyen lehetőségei vannak. Ha kapni fog segítséget a porzsák beszerzésben, akkor ez pipa, akkor már csak az ár számít. Ha nem kap, akkor a hatósugárban található boltokban kell kérdezősködni, hogy milyen márkák vannak és ha ezeket tudjuk, már talán többet lehet tudni, hogy meddig lesz hozzá papírporzsák.

 

Ha nincs a hatósugárban ilyen bolt, akkor marad a porzsáknélküli, abból bármelyik 20ezer forint alatti. Az alkatrész-utánpótlás, ha jól értem a szituációt, nem lehet szempont, mert a hölgy úgysem tudja megrendelni az újat. Ha az alkatrészbeszerzésben kap segítséget, az megint egy új helyzet.

 

Szóval kell még ez a pár infó szerintem.

Előzmény: Törölt nick (14410)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14410

Sziasztok!

Idős hölgynek kellene porszívót vegyünk

Szempontok:

10-20 ezer között legyen
a hölgy technikai analfabéta tehát mindenféle szűrő csere/tisztogatás nehézkes neki
kb 3 hetente lenne használva
egyszerű legyen

sok évig lehessen hozzá kapni alkatrészt vagy porzsákot

min 300 watt szívóerő

kb 30m2 rövidszálú szőnyeg és ugyanennyi kemény járólapon lesz használva
ez a hepa szűrős dolog se nagyon tetszik ...nem szeretné évenként ezrekért cserélgetni (nem porallergiás) valamint kizárt hogy megtudja rendelni az adott típushoz valót

én porzsáknélkülire gondoltam mert attól félek hogy később nem lehet hozzá kapni porzsákot, illetve falun lakik a hölgy és nehézkes lenne neki a beszerzése (adott típushoz csak adott zsák jó gondolom) de látom ezt itt ellenzitek... ma voltam a media marktba ott azt mondták hogy electrolux porzsákosnál nem kell félni a porzsákutánpótlás miatt

 


szóval szerintetek mit kéne venni?

Köszi előre is

MZ/Y Creative Commons License 2015.12.16 0 0 14409

Kösz!

Előzmény: Zeki_ (14400)
Nelson71 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 14408

Nekem motoros van (Sebo). Lehet állítani a hengerkefe magasságát 5 fokozatban. Nem csak ebben különbözik egy turbós fejtől, hanem például kisebb ruhadarabokat nem "eszik meg", pénzérméket (ha véletlen leszóródtak) külön tárolrekeszbe szívja a fejrészben, ahonnan könnyedén ki lehet venni. Gondolkodtam videó készítésén, mert tényleg szuperul dolgozik, de annyira rétegmodell kishazánkban, hogy letettem róla.
Turbósom nincs így házitesztet sem tudok csinálni, de szerintem egyértelmű lenne az összehasonlítás kimenetele.

Zeki_ Creative Commons License 2015.12.16 0 0 14407

Keress a jutúbon. Itt aligha vesz bárki is két turbófejet magának. Főleg hogy a motoros az speckó, drága porszívókhoz lehetséges (azokon van ilyen elektromos csatalkozó). De aki olyat vesz, az hülye lesz még levegőset is venni.

Előzmény: torony78 (14405)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 14406

Nincsenek illúzióim, valószínűleg bőven a motor nyerné a meccset. Bár egy értelmes teszt tényleg jó lenne. Illetve nagyban befolyásolja a szőnyeg szálainak magassága. A hosszabb szálú szőnyegen hatványozottan kijönne a motoros kefe előnye. Főleg ha állítható, hogy a kefe milyen mélyen fésülje át a szőnyeget. De egy sima rövidszálú szőnyegen érdekes lenne hogyan alakulna a meccs. Mert a felára a motorosnak tetemes... 

Előzmény: torony78 (14405)
torony78 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 14405

Elhiszem.

Még egy saját motoros vs. levegős turbó meccs érdekelne.

Előzmény: Zeki_ (14403)
torony78 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 14404

A utóbbi leírásodból már kiderült számomra az az infó is, amit hiányoltam. Ez alapján valóban érdemes lehet számolni a "szőnyegeseknek" ezzel a kiegészítővel.

 

Mi boldogok vagyunk a sima fejjel is, mert látszólag az is mindent összeszed. Amiről nem tudunk, az meg nem zavar ugye :)

Előzmény: Paragon1985 (14402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!