Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.13 0 0 14390

Ugyan, a macskának.

Előzmény: Törölt nick (14389)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.13 0 0 14389

Gondolom, ez nem nekem szólt. :)

Előzmény: Törölt nick (14387)
Zeki_ Creative Commons License 2015.12.13 0 0 14388

zsák a foltját... szokták mondani.

Előzmény: Törölt nick (14387)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.13 0 0 14387

A macska nem tud, szóval megértem, hogy nem kellett neked porszívó. De hogy a barátnőd se tud helyetted, az már tényleg gáz! :)

Előzmény: Törölt nick (14384)
abernathy Creative Commons License 2015.12.12 0 0 14386

Az első részhez inkább nem fűzök hozzá semmit...

 

A gyártó állítja a 69dB-t, de szerintem jóval hangosabb. Láttam olyan hirdetést, ahol a 78dB-es zajszíntű porszívót egy telefonáló nővel illusztráltak. Én már a páromat nemigen értettem, pedig egy szobában voltunk. De tényleg nem zavaróan hangos. Nincs az, h ki KELL kapcsolnom, mert eldurran tőle az agyam.

 

Huhh, jó h mondod! Már elkezdtem nézegetni ciklonos szűrőket! Amúgy van vmi tapasztalotok ezekkel kapcsolatban? Egyik kollégám oda van érte, de neki alapfelszereltség volt, és elfogultnak hangzik. Nem tűnik túl strapabírónak, és pont a fogónál helyezkedik el, ahol elég zavarónak tűnik.

Meg oké, értem, h a centrifugális erő miatt kilökődnek a nagyobb darabok, de olyan rohadt erősen szív ez a gép, h szerintem a hajszálakat/macskaszőröket simán berántaná. Volt vkinek ilyen irányú tapasztalata, vagy csak én kombinálom túl? Meg akarok bizonyosodni, h nem dobom ki a pénz az ablakon...

 

Köszönöm a porzsákos linkeket!

Előzmény: Törölt nick (14384)
abernathy Creative Commons License 2015.12.12 0 0 14385

Köszönöm, sokat segítettél! Nem is értem hogyan élhettem eddig nélküle! :P

De tényleg eladtad, használni fogom!

Előzmény: Paragon1985 (14383)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.12 0 0 14384

Szerintem már a hozzászólásod eleje sokunkban hasonló érzéseket váltott ki. Egy évig porszívó nélkül élni egy vedlő macska és barátnő mellett. Azért ez jelent valamit... :)

 

Mivel mérted ki a 69dB-t?

 

Ciklonszűrőt csak univerzálisat tudsz rendelni hozzá, mert pl. a Samsungnak speciális csatlakozója van.

 

Tudsz hozzá rendelni 10-es csomag porzsákot,így 269Ft-ra jon ki egy darab.

http://www.porzsakcentrum.hu/porzsak/univerzalis_porzsak-i471

 

Egy hepaszűrő+szivacs előszűrő szett is csak 1990Ft.

 

 

 

 

Előzmény: abernathy (14382)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 14383

szarkazmus off. :)

 

A hepa szűrő nem csak nyáron hasznos, és nem csak a pollenek miatt. A sencorban ráadásul egy h13-as besorolású Hepa szűrő van és reméljük a helyén is marad, nem ugrál ki - lsd lenti video. (A hepa szűrővel szívesen promóznak a marketingesek, de sokszor elfelejtik megemlíteni, hogy a hepának is vannak besorolásai. Minél nagyobb osztályú annál finomabb részecskéket köt meg/szűr meg. Erről itt bővebben olvashatsz: https://en.wikipedia.org/wiki/HEPA

 

Mindemellett a hepa szűrős porszívó nem alkalmas arra, amire te szeretnéd használni, vagyis a pollenallergia csökkentésére. Ugyanis a pollen kis részét tudod eltávolítani a szőnyegről, padlóról. Ezt a hepa nagy valószínűséggel kiszűri, egészen egyszerűen azért nem fog sokat segíteni, mert a pollen a levgőbe kerül minden lépésnél, minden kis szellőnél, minden mozgásnál. Erre a célra a légmosó berendezések a megfelelőek. Azok egész nap mennek, míg a porszívó 1-2x egy héten, akkor sem a levegőt porszívózod vele.

 

 

Viszont a hepa kiszűri a poratkákat, illetve azok ürülékét. A szőnyegből, matracból, stb.. Ha nem lenne hepa ezt visszanyomná a levegőbe, te pedig belélegzed. Ha van hepa akkor megfogja. Illetve az apró porszemek sem kerülnek a levegőbe, a bútoraid sokkal tovább lesznek pormentesek.

 

Vagyis a hepa szűrőt ne vedd ki. Nagyon jó szolgálatot tesz neked, csak nem a pollen, hanem az atka és a finom por miatt. Ugyanakkor be kell kalkulálni, hogy tönkre megy, elhasználódik. Általában egy évet adnak meg élettartamra. Ennyi bőven kibírható. Ahogyan az autóban cserélsz olajszűrőt, itt is kell hepa szűrőt cserélni. 

 

Nagyjából ennyi. Remélem segítettem vele.

 

Szarkazmus on. :)

Előzmény: abernathy (14382)
abernathy Creative Commons License 2015.12.12 0 0 14382

Jogos amit mondasz, de a szarkazmus nem. Még egyáltalán nem volt Hepa szűrős porszívóm, de sok marketing-anyagot olvastam. Hepa szűrőről egyből a pollenek kiszűrésére gondoltam, amely leginkább tavasszal és nyáron van jelen. De nem csak erre szolgál, és ebben igazad van. Írnak olyanokat a gyártók, h komfortosabb lesz a levegő, stb, stb, és további előnyöket, amelyek eddig se zavartak, és szerintem ezek nem létező, kreált igények. Mivel további költséget jelent a szűrő cseréje, csak akkor használnám, ha valóban szükségem lenne rá. (pl. mikor a barátnőmnek kijön a pollen-allergia)

Igazából erre irányult a kérdés, és h nektek mi erről a véleményetek, esetleg hol tévedek.

"meglehetősen hasznos tud lenni" -> pont arra lettem volna kíváncsi, h miért! ez így nulla.

Előre is köszönöm a szarkazmus mentes válaszokat! :P

Előzmény: Paragon1985 (14381)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 14381

"a Hepa szűrőt ki szokták venni télen? Felesleges ilyenkor, nem?"

 

Amennyiben az udvaron porszívózod a szőnyegeidet, teljesen felesleges. Sőt, nyáron is. Ha mégis furcsa módon a lakásban porszívózol akkor meglehetősen hasznos tud lenni. Jah, télen is!

Előzmény: abernathy (14380)
abernathy Creative Commons License 2015.12.11 0 0 14380

Hosszas elhatározás után vettem egy porszívót a héten. Sok kutatómunka előzte meg, de végül innen választottam egy ajánlott modellt. (elmúlt pár hónap bejegyzései alapján)

Ideje volt már, mert egy éve költöztem be a jelenlegi albérletembe, és nem volt porszívó. Azóta söprögettem és poroltam ki a szőnyegeket, de a barátnőm haja és macskám szőre lassan kezdett külön réteget képezni.

Nem is volt kétséges, h porzsákosat válasszak, de így is túl nagy volt a választék. Végül Sencor SVC 8YL mellett döntöttem.

http://www.sencor.hu/porzsakos-porszivok/svc-8yl-tizio

 

Mikor kibontottam a dobozt eléggé megrémített a gagyi fröccsentett műanyag látványa, de a szívóteljesítmény mindenért kárpótolt!

Egy helyen elég egyszer végighúzni. Kanapét seperc alatt letisztította a macskaszőrtől. Ami nagyon tetszik benne, h nem kell lassan/komótosan dolgozni vele, mert gyorsan végighúzva sem hagy ott semmi koszt. A forgókefés fej elképesztő, h mit szedett le az előszobai szőnyegről. (Egyszer kézzel próbáltam felmasszírozni róla a szőr és haj egyvelegét, de nem bírtam sokáig.) A keménypadlóhoz adott fej simán befért az ágy és a kanapé alá. Kompakt a mérete is tetszik. Hepa szűrő meg jól jöhet majd. (a Hepa szűrőt ki szokták venni télen? Felesleges ilyenkor, nem?)

 

Viszont a zajszint a 69dB-től jóval hangosabb, hacsak nem a leggyengébb fokozatról beszélünk, ahol lehellet erősségű csupán. (Nem találtam meg, h a 69dB pontosan mire vonatkozik.) A 2.3L-s porzsák ha nem is félig, de harmadáig megtelt szerintem. A forgókefés fej takarításához nem volt semmi kezelési útmutatóban, sem a gyártó weboldalán. Végül találtam egy hasonló modellhez, de majdnem eltörtem, mert volt benne plusz két csavar a kerekek alatt. SEBO Floor Turbo Brush Maintenance: http://www.youtube.com/watch?v=MQwyz2NpLfQ

 

De összegezve meg vagyok vele elégedve, köszönöm a tippet!

 

Eredetileg előszűrős modelleket néztem, de rájöttem, h azt külön is lehet venni. Úgy gondolom, h most még jobban jönne, mivel a porzsák kicsi méretét kompenzálná. Amúgy is tetszene, ha nem kéne a barátnőm fülbevalóit a porzsákból kikukázni. Úgy gondolom, h hosszabb távon az a 6-10e Ft a porzsákokon megtérülne.

Samsungnál Cyclone-nak nevezik, de nem tudom, h a többi márkánál milyen fantázianevet aggatnak rá. Esetleg tudnátok tanácsot adni, h melyiket érdemes választani?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.11 0 0 14379

Elkerül majd a masina oda ahol soha nem porszívóznak 5 percig. (elsőéves egyetemistához)

Előzmény: Zeki_ (14378)
Zeki_ Creative Commons License 2015.12.11 0 0 14378

Az már elég komoly baj...

Előzmény: Törölt nick (14377)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.11 0 0 14377

Ami nálam van, "olyat neee" tipus, annak mint kiderült nincs semmi baja, csak nem szabad 5 percnél tovább használni, mert túlmelegszik :) Az a gyanúm, hogy a motor után lévő "szűrő" fogja le az egészet, és a vödörben lévő nemszűrő szűrő pedig átenged egy csomót ami a motorvédő tüllharisnyán szépen egyenletesen beterítve, felakad, eltömítve azt.

Előzmény: Paragon1985 (14373)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 14376

Nem az enyém ez a csoda, csak belinkeltem mint érdekesség, ha már szóba került :)

Előzmény: apci500 (14375)
apci500 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 14375

Ez már gányolás. Szűrő ami vagy szűr vagy nem, retesz ami hol zár hol nem. A porszívó lényege pont a szűrés lenne. Azt a port kell kiszűrnie ami láthatatlan méretű és amit seprűvel nem lehet feltakarítani. Vissza kell kérni a pénzt ha ilyet csinál nem pedig hőpisztollyal barkácsolni!

Előzmény: Paragon1985 (14373)
Zeki_ Creative Commons License 2015.12.10 0 0 14374

Jó lehet a minőségellenőrzés a sencornál is. Mint a samsungnál.

Előzmény: Paragon1985 (14373)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 14373

Sőt egy nagyon hasznos ficsőr is van benne. Ha elhasználódott a Hepa szűrő, magától kidobja! .... Ja, nem..

 

https://www.youtube.com/watch?v=5u_pbgt8l8A&feature=youtu.be

 

Bár ugyan ezt szüleim 50k-s porzsák nélküli Samsungja is tudta. Éljen a spórolós anyaghasználat, tökéletlen tervezés!

 

Idézet a prohardver oldalról:

 

Sziasztok!

Sencor SVC 8 tapasztalatot osztanék meg.
Nekem is azt csinálta 4 hónap után, mint XXX kollégának, amiről tökéletes videót készített.

Extreme digital helyett elszaladtam vele a Fast Hungary Kft-hez. A recepciós hölgyek gyorsan hívtak egy szervizes kollégát, aki úgy fogadott, hogy nem kell bekapcsolnunk, sajnos látott már ilyet. Azt mondja, hogy a motor eléggé be van burkolva a házban és hozzá meg erős fajta, rengeteg hőt termel, ha nem tud a hepa szűrőnél szellőzni, akkor olyan meleg lesz, hogy a szűrő fedelének kis karmait megolvasztja, kicsit elhajolnak és utána már nem tudják a helyén tartani a fedelet és a szűrőt. Hőpisztollyal ők most visszaállítják az eredeti helyzetébe és jó lesz.

Ezután áttértünk a hepa szűrőmre, azt mondta a szervizes, hogy ezen nem lehet átlátni és mintha megolvadt volna. Ne mossuk ha lehet és cseréljük megfelelő időközönként. Mondtam, hogy alig használtuk a porszívót, még a gyári porzsák volt benne, nem gondoltam még hepa szűrő cserére, de mennyi lenne az a "megfelelő időközönként", azt mondta "hát ennyi", vagyis akkor 4 hónap, még ha alig használtuk is.

Sajnos nincs fotóm a szűrőről, de tényleg mintha megolvadt volna (a vékonyabb szürke műanyag rácsok, amik a nagy keret között vannak). Használatba vétel előtt nem nyitottam fel, de az a gyanúm, hogy gyári hibás lehetett vagy nem belevaló, mert most olyat kaptam, amin nincsenek belső rácsok. A szűrő fedelét gyenge szerkezetnek tartom, remélem nem fog újra elgörbülni a két kis karom, mostantól majd sűrűbben ellenőrzöm ezt a részét.

Előzmény: Zeki_ (14372)
Zeki_ Creative Commons License 2015.12.10 0 0 14372

Azzal az ajándék turbókefével, meg 6 év garival a motorra, 22-ért eléggé bestbuy.

Előzmény: Mike_Wazowski (14371)
Mike_Wazowski Creative Commons License 2015.12.10 0 0 14371

Sziasztok.

 

Február óta napi szinten használunk egy Sencor SVC 8YL porzsákos porszívót.  A használat során csak pozitív tapasztalatok vannak. Minden nap teszi a dolgát. Közepes szívó erőn a hangja nem tolakodó, max teljesítményen azért felerősödik.

Egy porzsák nélküli Samsung után váltottunk erre. Tisztítása egyszerű, lévén csak a porzsákot kell cserélni. A szűrők szinte alig koszolódtak eddig.

Szívó teljesítménye nekünk kielégítő, a bolyhos szőnyegből is mindent felszív. Kábel hossza több, mint elég. Egy 60 nm-s részt egy konnektorból fel lehet takarítani.

 

Szóval eddig elégedetten használjuk. 60 nm hideg burkolatot, 60 nm laminált parkettát,valamint 6 nm szőnyeget tart tisztán.

 

Visszatekintve jó vételnek tartom. Csak ajánlani tudom másnak is, aki 25-30 ezer forint között keres készüléket.

Sencor SVC 8YL

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.09 0 0 14370

Több hónapot biztos nem lesz nálam, de mivel kitakarítatlanul kaptam, láttam milyen tud lenni. Na ez a fajta nekem csak azért nem kéne, mert a motorja az az átáramló hűtős visítós fajta, magával a szűrőjével nem lenne bajom, sőt kifejezetten tetszik. (igaz, én megturbóznám egy rátett, cserélhető papírhengerrel) Ellenben a szerkezeti kialakítása tényleg fostalicska, tele műanyagipari értelmetlenséggel. Sokkal egyszerűbben is meg lehetett volna csinálni a porgyűjtő vödrét, úgy, hogy víz alatt simán kimosható, megszárítható legyen. Ha a motorból kilépő levegő előtt nem lenne ott a szűrő, akkor szétkergetné a levegőt maga mögött, így, hogy benne van, tképpen nem is szűrő, hanem légterelő, eloszlató funkciója van. Hát ezt is meg lehet oldani úgy, hogy még jobban szuperáljon, mondjuk fölfelé fújja ki a plafonra, ne pedig a padlóval vízszintesen. (A tervezőmérnököknek a porszívóiparban sem jutott józan paraszti észből...)

Zeki_ Creative Commons License 2015.12.09 0 0 14369

Leírtad a lényeget, porzsák. Igen,a  porzsákos porszívókban a porzsák már megfogja a port. De a porzsáknélküliben megy minden a szűrőbe.

Előzmény: torony78 (14368)
torony78 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 14368

Bár speciális eset, de ilyen hengeres szűrő van a top Parkside műhelyporszívóban, ami előtt még egy papírzsák fogja a szutykot. Egy műhelyben van minden, tudjátok. 3 db 30l-es zsákot szívtam eddig tele és a hengeres szűrőn eddig semmi nyoma a szennynek (nincs elszíneződve), kb. mint új korában. Megpaskolva sem dől belőle a por. Nyilván van rajta nagyon finom, mikron nagyságrendű szennyeződés, de szerintem, az más motorszűrőn is van.

Előzmény: Zeki_ (14367)
Zeki_ Creative Commons License 2015.12.09 0 0 14367

Porszívózz vele 1-2 hónapot, és meglátod.

Nálunk a cégnél egy Zanussi van... írtam is róla

 

Egy fostalicska. Rakom a kuka fölé, megnyomom a gombot hogy kinyíljon a kis ajtó lefele, és kijöjjön belőle a por...  na a por, az baszki inkább megy mindenfele, csak a nehezebb darabok esnek bele a kukába.

 

Szűrőt azt valóban nem kell tisztogatni. De amikor olyan hengeres szűrős electroluxom volt, az maga volt a borzalom. A finom por beletapadt, ecset, fogkefe, viszi a szél mindenfele, rám is...

Nekem tele a hócipőm ezekkel. Jobb a porzsákos.

Előzmény: Törölt nick (14366)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.08 0 0 14366

Kaptam egy "olyat neeee" porszívót, ami állítólag nem működik. Érdekes, mert nálam természetesen semmi baja, de legalább letesztelem milyen egy ilyen németben vett 1600w-os bomann bórembukk, és miért is "neee".

 

Tényleg, akinek van benne tapasztalata annál miért is "olyat neee" az aminek a tartályában van a szűrőhenger, és nincs benne semmilyen porzsák? (a felcsavarodó hajszál nálam nem játszik be, de ha mégis lenne, egy ráhúzott harisnyával kiiktatható a probléma)

 

 

Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 14365

Igen, lágyindítás és hővédelem is.

Előzmény: MZ/Y (14364)
MZ/Y Creative Commons License 2015.12.01 0 0 14364

Mielében van vajon? :)

 

Én a hővédelemmel vagyok így, ha azon spórol a gyár, ki tudja, még min. Ezzel együtt még ringben van a Bosch, szimpatikus az 5 év garancia, meg a Bosch tud jót is csinálni - igaz, valószínűleg nem a legolcsóbb típusnál.

Előzmény: apci500 (14362)
tomtyi Creative Commons License 2015.12.01 0 0 14363

3. tömítés, hogy ne csak a porzsák körül legyen portalan, hanem csak úgy és oda menjen a levegő és vigye a port, ahogy és ahová kell.

Előzmény: Paragon1985 (14358)
apci500 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 14362

A lágyindítás azért van, hogy bekapcsoláskor ne kapcsoljon le az automatád. Kis teljesítménynél nincsen sok hozadéka, de nem értelmetlen, mert ott is kímélheti a többi fogyasztót az áramingadozástól. Amelyik porszívóban ilyen nincs azt nem szabad megvenni. 

 

Garanciáról az a véleményem, hogy kíváncsi vagyok hogyan fogsz érvelni az anyaghiba mellett egy 4 éves szakadt gégecsővel, vagy egy letört műanyag füllel. Meg kell nézni, hogy a kopó dolgok hogyan vannak kialakítva és mennyire áldozták fel a használhatóságot és tartósságot a dizájn kedvéért. Nem szabad elfelejteni, hogy a porszívó egy szerszám, amit főleg nőknek akarnak eladni :-)

Előzmény: MZ/Y (14359)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 0 0 14361

Környezet (fül) barát dolog. Jó az, ha szépen lassan indul, és nem azonnal durrant bele a levegőbe, mégha csak pár száz wattos is az. Minden ami csendesít, vagy rásegít a csendesebb üzemelésre, az üdvözítendő. A visítós szarokat meg kitiltani örökre.

Előzmény: Zeki_ (14360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!