Keresés

Részletes keresés

Zeki_ Creative Commons License 2015.12.09 0 0 14367

Porszívózz vele 1-2 hónapot, és meglátod.

Nálunk a cégnél egy Zanussi van... írtam is róla

 

Egy fostalicska. Rakom a kuka fölé, megnyomom a gombot hogy kinyíljon a kis ajtó lefele, és kijöjjön belőle a por...  na a por, az baszki inkább megy mindenfele, csak a nehezebb darabok esnek bele a kukába.

 

Szűrőt azt valóban nem kell tisztogatni. De amikor olyan hengeres szűrős electroluxom volt, az maga volt a borzalom. A finom por beletapadt, ecset, fogkefe, viszi a szél mindenfele, rám is...

Nekem tele a hócipőm ezekkel. Jobb a porzsákos.

Előzmény: Törölt nick (14366)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.08 0 0 14366

Kaptam egy "olyat neeee" porszívót, ami állítólag nem működik. Érdekes, mert nálam természetesen semmi baja, de legalább letesztelem milyen egy ilyen németben vett 1600w-os bomann bórembukk, és miért is "neee".

 

Tényleg, akinek van benne tapasztalata annál miért is "olyat neee" az aminek a tartályában van a szűrőhenger, és nincs benne semmilyen porzsák? (a felcsavarodó hajszál nálam nem játszik be, de ha mégis lenne, egy ráhúzott harisnyával kiiktatható a probléma)

 

 

Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 14365

Igen, lágyindítás és hővédelem is.

Előzmény: MZ/Y (14364)
MZ/Y Creative Commons License 2015.12.01 0 0 14364

Mielében van vajon? :)

 

Én a hővédelemmel vagyok így, ha azon spórol a gyár, ki tudja, még min. Ezzel együtt még ringben van a Bosch, szimpatikus az 5 év garancia, meg a Bosch tud jót is csinálni - igaz, valószínűleg nem a legolcsóbb típusnál.

Előzmény: apci500 (14362)
tomtyi Creative Commons License 2015.12.01 0 0 14363

3. tömítés, hogy ne csak a porzsák körül legyen portalan, hanem csak úgy és oda menjen a levegő és vigye a port, ahogy és ahová kell.

Előzmény: Paragon1985 (14358)
apci500 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 14362

A lágyindítás azért van, hogy bekapcsoláskor ne kapcsoljon le az automatád. Kis teljesítménynél nincsen sok hozadéka, de nem értelmetlen, mert ott is kímélheti a többi fogyasztót az áramingadozástól. Amelyik porszívóban ilyen nincs azt nem szabad megvenni. 

 

Garanciáról az a véleményem, hogy kíváncsi vagyok hogyan fogsz érvelni az anyaghiba mellett egy 4 éves szakadt gégecsővel, vagy egy letört műanyag füllel. Meg kell nézni, hogy a kopó dolgok hogyan vannak kialakítva és mennyire áldozták fel a használhatóságot és tartósságot a dizájn kedvéért. Nem szabad elfelejteni, hogy a porszívó egy szerszám, amit főleg nőknek akarnak eladni :-)

Előzmény: MZ/Y (14359)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 0 0 14361

Környezet (fül) barát dolog. Jó az, ha szépen lassan indul, és nem azonnal durrant bele a levegőbe, mégha csak pár száz wattos is az. Minden ami csendesít, vagy rásegít a csendesebb üzemelésre, az üdvözítendő. A visítós szarokat meg kitiltani örökre.

Előzmény: Zeki_ (14360)
Zeki_ Creative Commons License 2015.11.30 0 0 14360

Nézd, ahol eleve 2-3 száz watton megy  a porszívózás, ott nem látom so értelmét a lágy motorfelfutásnak. :)

De megveszed az edigitalban  a neten, otthon kipróbálod, ha nem jön be, visszaküldöd 2 héten belül.

Szegény mall.hu tele van ilyen 2. osztályú visszaküldött cuccokkal, alig használt dzsuvás fűnyíró, meg ilyenek. :)

 

Amúgy én most a boschnak adnék egy esélyt, az 5 év gyári fullos garancia miatt. Elvégre nem írnak üzemórát...

Előzmény: MZ/Y (14359)
MZ/Y Creative Commons License 2015.11.30 0 0 14359

Az az érdekes a leírás alapján, hogy a Sencor azért több műszaklilag, lágyindítás (bár nem tudom, kis teljesítményűnél kellene-e), hővédelem, másik izé-bizé, a Bosch-nál meg az elektronikus szabályozás az egyetlen plusz. De lehet, hogy annál elég is annyi. :)

 

De legalább van 2 kinézett darab, hátha tudok dönteni köztük. :)

Előzmény: Paragon1985 (14358)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.30 0 0 14358

Vagy nagyon mások az elképzeléseink a jó porszívóról, vagy te nem dolgoztál még igazán jó porszívóval..

 

A sencor ezért az árért nem rossz vétel. Ezért is írtam, sokan dicsérik, ár/érték arányban megkapja a piros pontot. De azért álljunk már a realitások talaján..

 

1, Egy 2kw-os motor hangos. Az, hogy te nem hallottál üzemelni egy 700w-os készüleket, nem azt jelenti, hogy a sencor halk lenne.

 

2, Műanyag és műanyag között óriási különbség van. Az, hogy milyen a mintázata nem befolyásolja a minőséget. Márpedig egy 25k-s porszívó árát valahol meg kell fogni, és a sencor nem karitatív szervezet, tehát ahol tudnak spórolnak. Igen, pl az anyaghasználaton.

 

3, A motor nem minden. Fontos alkatrész, de nagyon sok más tényező is van. Kerekei, gégecső, kábel visszacsévélés, mobilitás, szívófej, csapágyazás, bútorvédő él, stb..

 

De, hogy ne legyen félreértés, a sencor egy jó készülék. De tudomásul kell venni, hogy ezért az árért cserébe le kell mondani bizonyos dolgokról. Legfőképpen ne hasonlítsuk már egy Miele készülékhez, mert az viccnek is rossz lenne..

 

De az említett, linkelt bosch is sokkal igényesebben öszerakott készülék mint a sencor. 

 

De kár ezen rugózni, használd egészséggel, ezért az árért jó készüléket kaptál, csak kezeljük a neki megfelelő helyen..

 

 

Előzmény: Kachorra (14357)
Kachorra Creative Commons License 2015.11.30 0 0 14357

"műanyag az egész", "egyszerű műanyagok"

A'zé már várom hogy az egyszínű Miele ilyen csodás antracitszerű-mintázatú műanyagokat mikor kezd el alkalmazni mint amilyen ez a Sencor porszívó már most.

 

"néhány évig bírja is a szerkezet"

6 év garancia a motorra, úgyhogy addig biztosan.

(és ez fix, és nem az a reklám hogy: hány évre gondolom gyártóként hibátlanra tervezni..)

 

"Hangos motor"

Te linkelted pont az előzőben: az összes 14 értékelő felhasználóból hatan külön kiemelik, hogy halk.

 

"pontatlan illesztés"

Ezt meg személyszerint én cáfolnám, mivelhogy pont az ellenkezőjét tapasztaltam és írtam is amikor régebben véleményeztem itt valakinek a gépet.

 

Úgyhogy árnyaljuk ennek fényében azért erre a Sencorra a verdiktet.

 

Előzmény: Paragon1985 (14351)
Zeki_ Creative Commons License 2015.11.30 0 0 14356

700W-os porszívónk van, olvass vissza a hozzászólásaimra, írtam hogy mennyit fogyaszt azon kettes vagy hármas fokozaton, ahol használjuk a kemény burkolaton. Mert szőnyeg az nálunk sincs.

Biztos hogy elég a Bosch gépek 650 meg 700W-ja is egy takarításhoz.

Előzmény: MZ/Y (14353)
MZ/Y Creative Commons License 2015.11.30 0 0 14355

Kösz! Nálunk alig van szőnyeg, úgyhogy akkor jöhet a kisteljesítményű. Bár egy szívóerő jó lenne azokhoz is, mert ha pl. a Sencort fele teljesítményen hajtom, akkor már nem fogyaszt sokkal többet azoknál és lehet, a szívóteljesítmény ugyanott van.

 

Egyébként érdekes, hogy ilyen rossz a vélemény a Samukról. Edigitalnál néztem rá az egyikre és csupa 5-öst kapott nem kevés értékeléssel. A mienk is a fene tudja már, mennyi idős és semmi baja. De azért ez megy az albérletbe és ide jön egy új. :)

Előzmény: torony78 (14354)
torony78 Creative Commons License 2015.11.30 0 0 14354

Saját tapasztalatom és ez alapján a véleményem: a nagyobb szívóerő és teljesítmény oda kell, ahol a piszok nehezen jön föl/ki a burkolatról/ból - ezek a szőnyegek, dimbes-dombos anyaggal kárpitozott bútorok. A helyzetet még a hosszú haj, állatszőr tudja nehezíteni szerintem, de nálunk egyik sincs éppen.

 

Ahol kemény és sima padló (parketta, laminált padló, járólap, linóleum, ilyesmi) van csak, esetleg néhány rövidszőrű nem túlzottan exponált padlószőnyeg, szerintem oda nem kell extra szívóteljesítmény, oda találhatták ki az "energiatakarékos" porszívókat. Amúgy a makacs helyeken is működik a takarékos porszívó, csak ott többet kell húzni-vonni, szóval viszi az időt, meg a türelmet.

 

Ha nagyon nem tudod, milyen erős porszívó kell neked, én próbát tennék ismeretségi körben és megkérdezném, hogy ki vett mostanában porszívót, és kölcsönadná-e egy próbaszívásra (esetleg takarítási napon tenni hozzájuk egy látogatást :))), esetleg elmenni egy olyan helyre, ahol ki lehet próbálni a kiállított darabokat, és akkor kb. be tudod lőni, mi kell neked.

MZ/Y Creative Commons License 2015.11.30 0 0 14353

Mondjuk még arra sem jöttem rá, hogy az energiatakarékos és a sima porszívó közt mi alapján kell választani? Ha előbbi egyértelműen jobb lenne, akkor nyilván már csak olyat gyártanának, de nem. Úgyhogy kell legyen valami "titok". Valaki tudja, mi az?

 

Úgy is kérdezhetném, egy ~115 m2-es lakásba (közel 80 m2 a kő, a többi laminált), milyen teljesítményű "illik". Elég ide egy legkisebb energiatakarékos?

Előzmény: MZ/Y (14352)
MZ/Y Creative Commons License 2015.11.30 0 0 14352

Kösz!

Nálunk nincs baj a Samuval, de az megy az albérletbe, itthonra meg veszek valamit. De alapvetően most ha nem Sencor, akkor a Bosch talán. Bár nem tudom, a kis Bosch-ok mennyire erősek. Tudom, a leírás sem szent, de a Sencor-nál legalább írják, hogy 2000/510 W a teljesítmény, a Bosch-nál meg annyi, hogy 650 vagy 700 W-ot vesz fel, de ennyi. No meg abban nem tetszik, hogy - a leírás szerint - egy nyomorult hővédelmet sem tettek bele - mégis, ugyan mennyivel dobta volna meg az árát??? Anno a Pedrollo kínai koppintását, a Leo-t gyártották anélkül, aztán 1-2 év múlva beletették, mert mégiscsak gáz volt a túlmelegedett szivattyúk sora.

 

Amúgy nekem sosem lesz öröm a porszívózás. :) Ha a pénz nem lenne akadály, keresnék valami normális akkust, nyeleset, utálom a kábelt. De akkor már li-ion akkust, az meg nyilván nem olcsó. Persze azt sem tudom, ezek az akkusok egyáltalán elég erősek-e.

Előzmény: Paragon1985 (14351)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.30 0 0 14351

Szia! Nem energiatakarékos, hogy is lenne az 2kw-os motorral. Ha pedig mindenki a kisebb fokozaton használja, akkor minek bele ekkora motor?

 

Múltkor kíváncsiságból fogdostam ezt a sencort, azért nagyon műanyag az egész, nem keltett bennem olyan nagy benyomást.. Leginkább a jó ára, sok kiegészítő miatt veszik, és úgy tűnik a visszajelzésekből, néhány évig bírja is a szerkezet. De csodát nem kell várni. Hangos motor, egyszerű műanyagok, pontatlan illesztés, illetve ott a porzsák kérdés, hogy a telítődéssel mennyire csökken a szívóerő?

 

Az én személyes véleményem, hogy aki teheti ne vacakoljon ezekkel a márkákkal. Vegyes egyszer egy normális porszívót 10 évre, imádni fogja. Én a Mielet értem ezalatt, de elfogult vagyok. :) A sebo is jó választás. 

 

Már a belépő 40 ezres Miele is keresztbe nyeli le ezeket a csodákat minden tekintetben. Tudom nem olcsó, de jobb 3-4 évente 20-30ért samsungot venni, közben pedig végig bosszankodni az igénytelen megoldások miatt? Sajnos én kifizettem ezt a tanulópénzt.. A mostani Miele-vel végre öröm a porszívózás. 

Előzmény: MZ/Y (14350)
MZ/Y Creative Commons License 2015.11.30 0 0 14350

Néztem a Sencor-t, tényleg jókat írnak róla (bár én azt hittem, az "nagyáruházas márka"), csak 1 dolgot nem értek: a fele értékelő azt írja, milyen energiatakarékos. Holott egy 2 kW-os motor hajtja. (Nyilván kisebb teljesítményen nem fogyaszt annyit.)

 

A legolcsóbb Bosch 650-700 Wattos. Ehhez képest akkor a Sencor energiatakerékos vagy sem? :)

Előzmény: Paragon1985 (14347)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2015.11.30 0 0 14349

""Ha valaki értetlen, nem képes felfogni, akkor rá kell hagyni.""Köszi az építő jellegű, udvarias hozzászólásodat , sokat segítettél ! 

Én úgy gondolom hogy nem értetlen ,hanem csal egy érdeklődő voltam.

 

Paragon1985   Nagyon köszönöm !!!

Előzmény: andfer (14348)
andfer Creative Commons License 2015.11.29 -2 0 14348

Nagyszerűen leírtad.

Ha valaki értetlen, nem képes felfogni, akkor rá kell hagyni. Poroljon, legyen szeme-szája tele porral. Szedegesse hajszálakat, a fanszőrszálakat. Még egy tapasztalat a porzsák nélküliekhez: Idővel vetemedik a porzsákkazetta. Nem zár jól. Szerencsére nem olcsóak az alkatrészek... Egy porzsák nélküli Samsung éves "szervíz" költsége így kb. 20 ezer Ft lehet.

Előzmény: Paragon1985 (14347)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.29 0 1 14347

Porzsák nélküli: Először, 3-4 hónapig minden happy, mindenki boldog az új készülékkel ami húú mennyi koszt összeszedett a lakásból. Majd jön a feketeleves.

 

1, Mindig, minden porszívózás után mosogatni kell a szivacsos szűrőt. Ez azzal jár, hogy kézzel szedegeted le a hajszálakat, az egész csap tiszta mocsok és amíg nem szárad meg a szivacs, nem tudsz porszívózni. Ezt az első pár hétben ellensúlyozza az új porszívó adta örömforrás, de később rohadt unalmas és körülményes tud lenni. Ráadásul a szivacs egy idő után kezd elhasználódni.

 

2, A leggondosabb takarítás ellenére is baromi sok por megy keresztül/túl a tartályon ami abban mutatkozik meg, hogy a porszívó belseje elkezd rohadt poros lenni. Bizony, ebből a motor is kap rendesen, ami ezt meghálálja csökkenő szívásteljesítménnyel. (Az elején olyan jól szívott, most meg csak hangos..)

 

3, De jó, van hepa szűrő, milyen tiszta lesz a levegő! Csakhogy, a sok visszaáramló por miatt a hepa szűrő 3-4 hónap után fekete lesz. Lehet cserélni. Ja, hogy 6-8.000 ft egy hepaszűrő? Eltömödve, pedig nem sokat ér, a porszívó is csak szenved tőle.

 

Ez a fantasztikus, csúcstechnikás samsung porszívóm jellemzője, de kb az összes márkájú tartályostól ezt várd.

 

Míg a porzsákosat bármikor előveszed, sokkal-sokkal tisztább a kifújt levegője, s ha megtelt a zsák kidobod. Nem mosod, nem porolod, kidobod és teszel bele újat. Múltkor számoltam ki, ez kb 250-300ft-ot jelent havonta.

 

 

De azért nem ennyire tiszta a kép. Én pl. a tartályos samsungomat porzsákos samsungra cseréltem (azóta Miele-re), gondoltam kap még egy esélyt a márka, de kicsit értetlenül állok egy jelenség előtt. Valószínűleg porzsák baj lesz, mert 3-4 porszívózás után annyira lecsökken a szívóerő, hogy szinte semmit nem szed fel. Ha új porzsákot teszek bele, akkor megint brutálisan szív. Most porzsák gyártót váltottam, megpróbálom ezzel. De sajnos a pozsákosnál ez benne van a pakliban. (A Miele ilyen szempontból más tészta, az egy kegyetlenül jó porszívó, minden egyes része mérnöki mestermű. Igen, a porzsákot is tele lehet szívni, és szinte semmit nem csökken a szívóerő.. persze ott a belépőmodell 42k...)

 

Egyébként sok fórumon dícsérik a Sencor porzsákosát. http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/sencor/svc-8-yl-tizio-p169092082/#  Nagyon sok mindent adnak hozzá alapból, gazdagon felszerelt

 

De ha nem jön be, akkor ott a lentebb, Zekitől linkelt Bosch porszívó 5 év garanciával! Nagyon jó vétel most a piacon... Esetleg Electrolux..

 

De a samsungot messziről kerüld el, de az lg körül sem nagyon nézegetnék...

 

 

Előzmény: érdeklődő 49 (14346)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 14346

20 , Max 30 . Miért jobb a porzsákos ??? Esetleg típust, vagy gyártmányt ??

Előzmény: Paragon1985 (14345)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 14345

Szívesen segítünk, de jó lenne tudni, hogy mennyi a keret. A kérdésre válaszolva pedig, igen sokkal jobbak a porzsákos porszívók. /De az is erősen rostálva../

Előzmény: érdeklődő 49 (14342)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.29 0 0 14344

Láttál már központi porszívót kitakarítás közben? Nem véletlenül nem mutatják soha. Képzeld el, hogy abba minden szirszart összeszednek, de csak 3 havonta, vagy félévente takarítják. A jobbakban ott is porzsákja van emiatt, de a tényleg jó központisoknak vízszűréses, vízbeporlasztásos szűrésük van, és úgy mint a wc, időnként automatikusan leengedi az összegyűlt trutyit a lefolyóba ha megtelt. Szállodáknál ez nagyon kafa, nem zúg ugye Marinéni a folyosón, otthon kevésbé jó, mert ugyanúgy berohad a víz, megköt az anyag, és sok a vízfogyasztás.

Előzmény: Bubo.Bubo. (14339)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 14343

Vagy jobbak a porzsákosak ???

Előzmény: érdeklődő 49 (14342)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 14342

Üdvözlöm a kedves fórumozókat , most találtam erre az oldalra . Kicsit vissza is olvastam, mielőtt a kérdésemet felteszem :   Milyen porszívót ajánlatos venni ???( Mi egy porzsák nélkülire gondoltunk , és legyen  halk !) Láttam a négy napja belinkelt oldalt , de azok porzsákosak .

Zeki_ Creative Commons License 2015.11.29 0 0 14341

Próbáld náluk:

http://www.orczy.com/

Előzmény: Fazer GT (14340)
Fazer GT Creative Commons License 2015.11.29 0 0 14340

Sziasztok! 

AEG T2 vagy electrolux porszívóhoz keresek nagy, hátsókereket átmérője 93 mm a kerék csap átmérője 20 mm 

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2015.11.27 0 0 14339

nekünk Philips porszívónk van, Hepa12 szűrővel, turbókefével - elvileg van hozzá textilporzsák is, ha nagyon megszorulnék anyagilag, akkor esetleg használnám... egyébként S-bag való bele

 

itthon ketten is allergiások vagyunk meg van három macskánk, nem fogok szenvedni a textilporzsákkal (de az elméleti lehetősége megvan)

 

a dilemma elméleti feloldása a központi porszívó lenne - családi házban nem lehetetlen a kiépítése, a végére egy tartály meg egy jó erős motor, és még cipelni sem kell, meg takarítani sem...

Előzmény: andfer (14336)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 14338

Ha ekkora gond van belőle, akkor mondd vissza a rendelést, minden további nélkül megteheted, és válassz egy olcsóbb porzsák nélküli samsungot. Ott lehet mosogatni minden porszívózás után, s nem kell költeni porzsákra, viszont a visszaszálló por mennyisége is elég komoly sajna.

 

Mi az eldobható textil/papír porzsák előnye? Minden! Nem lesz a tüdőd, ruhád, szemed, kezed tiszta kosz. Nem leszel allergiás, sokkal-sokkal tovább bírja a porszívó motorja, sokkal tisztább lesz a lakás, sokkal kevesebb a visszaszálló por. Ha mosható utángyártott zsákkal használod, akkor a garanciát is felejtsd el, át fogják húzni. És akkor hiába az 5 év..

 

Egy porzsák 2-3 hónapig bírja. 4 porzsák 2000Ft - 1db 500ft, tehát havonta 250Ft-ról van szó.  Érted??? 250Ft! 1kg kenyér, negyed doboz cigi, egy milka csoki, havonta! 

 

Ha ez az érv nem hatja meg, akkor semmi. De mosható textilt kérlek soha ne használj!

Előzmény: PET SHOP BOY (14330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!