Keresés

Részletes keresés

Zeki_ Creative Commons License 2015.11.07 0 0 14240

Nem csökken.

Ha mégis csökkenne, akkor feljebb kapcsolod.

Embert nem ismerek, aki maxin tolná a porszívóját. Kivéve a szarokat, amik azon sem szívnak, meg nincs is rajtuk teljesítmény szabályzó.

 

Azt a gépet vedd, ami bejön.

Nekünk a Miele Complete C3 Silence Ecoline van, arra az van írva hogy 600W, max 700W.

Itt nincs szőnyeg, így nem kell bika gép. A kőről meg a parkettáról 2-es fokozaton is felszedi az összes koszt.

 

Volt nekünk egy 2250W-os (talán) Miele is 7 évig, az is kettesen ment.

Előzmény: Paragon1985 (14238)
andfer Creative Commons License 2015.11.07 0 0 14239

Én is megjártam korábban a Samsung porszívóval. Mosható szűrővel és papírporzsákkal lehetett használni. A mosható szűrő tisztítása macerás, időigényes a száradása. Amennyiben nincs teljesen kiszárítva, akkor mérhetetlenül büdös tud lenni. A papírporzsák meg drága és áteresztette a port, hiába volt gyári. A mosható szűrő idővel vetemedik, mivel eléggé felmelegszik a porszívó testében a szűrőkazetta. A vetemedés miatt a port is kieresztette a szűrőtartó rekeszbe.

A Samsung porszívó szívócsövének toldásainál levő nyomógombos zárban műanyag rugót tettek bele. Egy év alatt tönkrement. Csak egész szívócső megvásárlásával lehetett cserélni, ami közel 10 ezer Ft volt.

A Miele porszívó brutál erős. 20 év használatra tervezik. Óriási szívóerő tartalék van benne. Amikor dugig van a nagyméretű papírporzsákja, még akkor is erősen szív. Nagyon erős a porzsákja, ami inkább műanyagból készül. Látszólag drága csak a porzsák kellék 84 ezer Ft), amiben 4 db porzsák, motorszűrő és kimenő végszűrő található. A porzsák rekeszben a porzsákból nem áramlik ki semmi. Porzsák csere esetén is tiszta. Több mint egy fél évig elég egy porzsák. Vagyis évi 2 ezer Ft a kellékanyag. A Samsung porszívónál, mivel vetemedik a porgyűjtő kazetta, évi kellékanyag ár megközelíti a 20 ezer Ft-ot is.

Azt lehet mondani, a Miele proszívó egy örök darab.

Előzmény: Zeki_ (14235)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 14238

Akkor egy utoló kérdés:

 

1600w-os vagy 1200w-os Mielet vennétek? Biztos ami biztos alapon jobb az 1600, és ha idővel csökken a teljesítménye a motornak akkor van miből? 

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.05 0 0 14237

Naaa, az előbb szív, aztán szivat. :)

Előzmény: Zeki_ (14236)
Zeki_ Creative Commons License 2015.11.05 0 0 14236

Az olcsó gépek max addig szívnak jól, amíg nem használod.

Aztán rohamosan elkezd csökkenni a szívóerejük a finom portól.

Ahogy nézem, a  te gépedet is szidták az árukeresőn.

 

Hidd el, nincs olcsón jót. Egyes márkák esetében drágán sem.

 

A Miele még belépőszinten is okés.

Előzmény: olimpias (14234)
Zeki_ Creative Commons License 2015.11.05 0 0 14235

Ajándékozd el. Én is így tettem.

Engem is agyonidegesített egy vietnámi 50 ezer Ft-os Samsung porszívó. Sokszor volt szervizben.

Csak valami brutál drága porzsák volt bele jó, az meg német gyártmány. Az utángyártottakkal mindig mellé ment a kosz.

 

Amióta ÚJRA Miele porszívóm van, nem utálatos dolog a porszívózás. És nem is kell attól tartanom, hogy na most mi baja lesz ennek a szarnak?

Előzmény: Paragon1985 (14232)
olimpias Creative Commons License 2015.11.05 0 0 14234

Sziasztok

Egyszerű házi porszívóra lenne szükségem.

Eddig porzsák nélküli zanussi 1655 t használtam http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/zanussi/zan-1655-p13160505/

Kellene valami jól szívó gép, adjatok ötleteket.

köszi:)

 

 

Nelson71 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 14233

Nekem porzsák nélküli samsungom volt, ilyen ciklonos rendszerű, szóval porzsákügyben nem tudok tanácsot adni. Elképzelhető, hogy a jelenlegi porzsákod ennyit "bír" és 2 hetente cserélni kell ahhoz, hogy valóban érdemi porszívózást tudjon. Ha megrendelted a Mielét, akkor már érdemes addig kihúzni, viszont minden porszívóba a gyári porzsákot célszerű venni.

Előzmény: Paragon1985 (14232)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 14232

Persze, az teljesen tiszta. Most új porzsákkal visszatért a régi hang és szívóerő is, de a gondom az, hogy nagyon hamar eltűnik a szívóerő, pedig szinte üres a porzsák. Szerintem itt a porzsákkal lesz a gond... Mi az ajánlott márka, típus, milyet válasszak? Most Aspico mikroszálas van benne..

Előzmény: Nelson71 (14231)
Nelson71 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 14231

A ciklonszűrő szűrőbetétje ki van takarítva rendesen? Célszerű rendszeresen elmosni és kiszárítva visszatenni.
Ha visít a porszívó az nagyon nem jó.

Előzmény: Paragon1985 (14230)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 14230

Valaki világosítson már fel miért produkálja ez a sz.rkupacszemét 1 éves 40k-s samsung porszívóm a következőt: Beteszek egy új, minőségi gyapjú porzsákot. Szív mint az őrült. A ciklonszűrő csatlakoztatva, így a por nagy része a kukába megy. A porzsák szinte tök üres, de mégsem szív semmit, tényleg nulla ereje van, a porszívónak pedig visító éles hangja van és büdös égett szag jön ki belőle. Kicserélem a porzsákot és újra annyira szív, hogy szinte megemeli a szőnyeget. 

 

1, rossz a porzsák amit használok? (Aspico 701m)

2, A ciklonszűrő miatt csak a nagyon apró por jut el a zsákba ami eltömíti a porzsák apró részeit?

3, A porszívó ennyit félretervezett? (vagy megérezte, hogy lecserélem egy miele-re mert szívből utálom..)

4, Mindezek összessége?

 

 

Nem az, hogy kicsit csökken a szívóerő két hét után, hanem konkrétan szinte nincs szívóerő. 

(Komolyan már azt várom mikor esik szét/ég le/robban fel ez a gyártási hulladék. Arról nem is szóltam, hogy a gyári feje már szervízben van, mert tönkrement a szőnyeg/padló váltó kapcsoló -- legalább gariban cserélik.)

torony78 Creative Commons License 2015.10.31 0 0 14229

Írj majd róla kérlek, hogy milyen a kezelhetősége, mennyi törődést igényel hangja ilyesm 5-6 alkalom után.

Előzmény: MrToxical (14226)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.10.31 0 0 14228

Még ezt találtam különbségnek. Ennyivel tud többet a C2 mint a C1:

 

  • Thicker plastics
  • Better fit and finish
  • Longer cord (three feet longer)
  • Upgraded floor brush (natural bristle)
  • Upgraded dusting brush (natural bristle)
  • Longer wand
  • Quieter motor
  • Crush-proof hose
  • Fully sealed filtration

Vastagabb műanyag, jobb illeszkedés, hosszabb kábel, természetes szőrű fejek, csendesebb motor, törés biztos gégecső, teljesen zárt szűrés.

 

Ezt egy külföldi teszten olvastam.  Szóval ezek szerint nem csak a motorban van különbség. 

Előzmény: Lillakata (14227)
Lillakata Creative Commons License 2015.10.31 0 0 14227

Köszi :-) 

 

Igazad van a kiegészítőkkel kapcsolatban, de a lányom azt a korszakát éli, mikor mindenben utánoz. Vettem neki olcsó kínai játékporszívót, 1 hét alatt atomjaira hullott, gondoltam karácsonyi ajándéknak pont jó lenne egy ugyanolyan mint anyáé :-) Viszont amiket írtál kiegészítőket -főleg az univerzális kefét- nagyon jónak tartom! Majd még gondolkodom hétfőig, előbb úgy se tudok a márkabolttal beszélni.

Én arra gondoltam, balesetet szenvedett a futárautó, mert úton volt az biztos, valami menet közben történhetett. Igen, felhívhattak volna, hogy mi történt. Kellett volna most hétvégén a porszívó, nagyon. Gyerek, kutya, koszos, poros munkát végző férj. Belegondolok, hogy legkorábban kedden lesz porszívóm....:-(  Most nincs autóm, esélytelen, hogy elmenjek venni valami műszaki áruházba.

Előzmény: Paragon1985 (14224)
MrToxical Creative Commons License 2015.10.31 0 0 14226

Köszi az infókat. Végülis tegnap megvettem a Karcher MV5-őt. Igaz ez nem tud automatikusan bekapcsolni de annyira sűrűn nem is használnám (évente 4x-r kb) így úgy döntöttem hogy ha kell bekapcsolom magam, másik dolog ha nagyon kell lehet kapni master/slave konnektort ami el tudja ezt a feladatot látni. A barkácsgéphez nem adtak persze csatlakozót de szerintem bárhol lehet venni egy átalakítót 35mm-ről. Eddig tetszik nekem a porszívó. Az ereje kifogásolhatatlan. Meglátjuk hogy fog működni nagyobb igénybevétel után. 

Előzmény: torony78 (14219)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.10.31 0 0 14225

Nagyon köszönöm! Legközelebb elmegyek a boltba és próbára teszem őket :)

Előzmény: torony78 (14222)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.10.31 0 0 14224

A C1 1400W-os, a C2 1600W-os. Bár mint ezt az előbb olvashattad, nem jelent semmit.. A C1-es kisebb, könnyebb készülék kicsivel mint a C2.  A C1 hatósugara 9m, a C2-nek 10m.

 

A különbözeten miért nem inkább porzsákot veszel, vagy valami hasznos kiegészítőt? Az univerzális kefe, vagy egy extra hosszú flexibilis fugatisztító nagyon bejövős lehet szekrények mögé benyúlni.  Sőt majdnem mind a hármat meg tudod venni :)

 

Amúgy hogy p....-ba lehet összetörni egy csomagot? Ráadásul ha te nem hívod, akkor ők még ennyi fáradtságot sem vesznek, hogy szóljanak?

Előzmény: Lillakata (14223)
Lillakata Creative Commons License 2015.10.31 0 0 14223

SziSziasztok!

 

A régi vízszűrős porszívóm büdi, ocsmány, hangos, tovább tart kitakarítani magát a porszívót, mint kiporszívózni a lakást. Gondoltam kivágom, veszek egy Mielét. Szerdán megrendeltem a márkaboltjukból, csütörtök reggel jött az sms, h hozzák. Erre a régit elvitettem a férjemmel, hogy ne is lássam, porszívózok majd a rég vágyott Mielével, erre du. ír a futárszolgálat, hogy mégse hozzák. Gondoltam, majd pénteken. Egész nap semmi, délután hívom a Dpd-t, hogy mivanmáá, közlik összetört a csomagom. Fasza, itt állok egy kislánnyal porszívó nélkül...

 

Igazából ami a kérdésem lenne, hogy most, hogy van lehetőségem változtatni a tipuson, elárulná valaki aki ért hozzá, hogy mi a különbség a két porszívó közt? Megéri a plusz 12000 ft -ot a drágábbik? A drágábbat választottam előbb, de most, hoy újra kell rendelnem, elgondolkodtam. Ha nincs lényegi különbség, inkább veszem az olcsóbbikat a különbözeten meg megveszem a lányomnak a Miele játékporszívóját ;-) 

 

https://miele.hu/hu/webshop/porszivo/2140

 

https://miele.hu/hu/webshop/porszivo/2171

 

Néztem a por visszabocsájtást, mindkettő "B", néztem a zajszintet, 1 Db különbség van. Nem szeretnék több pénzt kiadni csak azért, mert szép lótuszfehér színe van :-) 

 

Köszi ha valaki kiokosít

torony78 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 14222

1. Erre már kicsit lentebb válaszoltam még az előző kérdezőnél. A sajátunkat még csak néhány hete használjuk, nincs semmi változás. Anyukámék lassan fél éve használják, és ők sem vettek észre teljesítmény csökkenést.

 

2. Nekem igazából nem mond semmit 1200W teljesítmény porszívó esetében. Nem tudom, tényleg. Az én példányomnak 1400 W a maximális teljesítménye (ne kérdezd, hogy felvett, vagy leadott, de valszeg a felvett), de eddig nem használtam legnagyobb (6-os) fokozaton, csak próbából, de 4 fölé nem szoktam menni a takarításkor. Kemény padlón tökéletes nekem 1-essel is. Ismerve ennek a modellnek a képességét, egyáltalán nem vágyom 1600 W-os teljesítményűre, továbbmegyek: 1200-assal is bőven ellennénk, sőt az a gyanúm, hogy a mostani legolcsóbb modelljük, az Ecoline-os is elég lenne nekünk, a 800 W-tal, de azért azzal én is tennék egy próbát előbb. (az nem volt, mikor választanom kellett).

 

Ha bizonytalan vagy, menj el egy olyan helyre, ahol ki lehet próbálni, mert van ilyen hely. Én most per pillanat csak azt tudom mondani, ahol én vettem (de már így is elég gyanús lehetek, annyit ajánlgatom... :)), de biztos van máshol is ilyen lehetőség. Ott van kemény padló, és ha tudsz, vigyél magaddal egy szőnyeget koszosan, szerintem abba is belemennek, hogy kipróbálhasd (azért előtte beszéld le telefonon :))).

 

 

 

 

Előzmény: Paragon1985 (14220)
Nelson71 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 14221

Ha megérkezik és használtad már, azért várunk egy beszámolót :)
Remélem beválik! :)

Előzmény: Kittusanya (14213)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 14220

Húúú nagyon szépen köszönöm ezt a részletes és hosszú beszámolót! 

 

Már csak két kérdésem maradt ami nagyon fontos lenne, és ezekre is biztosan tudsz válaszolni.

 

1, A porzsák telítődésével drasztikusan csökken a szívóerő? (A mostani "nem olcsó" Samsungomnál igen, drasztikusan! Ha cserélek felemeli a szőnyeget is, de nagyon hamar gyengül, harmatos lesz a teljesítménye... A Miele hogy áll ebben a kérdésben?)

 

2, Mennyire kell félni az 1200W-os teljesítménytől? Neked hány wattos a porszívód? Vagy orientálódjak inkább az 1600w felé biztos ami biztos alapon? Az 1200w-osnak nagyon dicsérik az új fejlesztésű szőnyeg/padló fejét. Mivel nagyon sok a parketta a lakásban, így valószínűleg pakettás verziót veszek, vagy az All Care. Az egyik 1600w a másik 1200w..  Amíg nem próbáltam, nem tudom mire elég az 1200w..

 

Miért a c3-as széria? Erre nem tudok ésszerű magyarázatot adni. Ez tetszik a legjobban, nagyon bejött, erre vágyom, bedőltem a marketingnek, stb.. :) 

 

 

Előzmény: torony78 (14218)
torony78 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 14219

Én is nézegettem a Karchereket, mikor műhely porszívót kerestem, de az volt a gondom vele, hogy a megcélzott árkategóriában csak egy bizonyos teljesítményig tud kiszolgálni szerszámgépeket (mármint az automata indítója, ha erre gondolsz).

 

Írtam akkor az ügyfélszolgálatnak (mi a különbség MV 5 P és MV 5 P Premium között), és ezt válaszolták (a helyesírási hibák eredetiek): 

"A fém házas porszívók, strapabíróbbak mint a műa.nem törnek pl. 1000 W-os gépek csatlakoztatható hozzá. Mindkét típus azonos paraméterekkel rendelkezik,csak az MV 5 P Premiumhoz lehet kisgépet csatlakoztatni.

Ezek a típusok hobby szinten használhatóak,ha dolgozni szeretne vele arra nem alkalmas.

 Ipari gépek vannak erre a célra: pl:  NT 35/1 AP, NT 35/1 Tact TE"

 

Ez azt jelenti, hogy egy asztali körfűrészt, vagy komolyabb marógépet már nem lehet vele együtt indítani az automata indítója révén. Aztán végül egy Parkside gép lett belőle, ami 2500W-ig minden gépet kiszolgál, de azt csak a műhelyben használom.

 

Az MV 4 nek nincs automata gépindító csatlakozója, szóval azt nem tudod így használni, csak ha külön bekapcsolod a porszit és külön a gépet. Talán összekötő gégecsövet sem adnak hozzá, de ezt nem tudom biztosan.

Előzmény: MrToxical (14215)
torony78 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 14218

Bár nem érzem magam "hozzáértőnek", ahogy te mondod, de mivel van némi, kevés tapasztalatom a belépő szintű Miele porszívóval, adok néhány választ, hátha segít.

 

1. Nem. Igen. Nem. Bővebben: Én nem féltem és nem félek a nem HEPA szűrős verziótól. Sok írás van itt a topikban HEPA ügyben (javaslom, hogy menj rá itt bal oldalt a részletes keresésben a HEPA kulcsszóra), én nem tudom pontosabban leírni. Én azt hoztam ki lényegnek, hogy aki allergiás a házipor(atká)ra, vagy asztmás, annak javasolt a magas számú HEPA szűrő, mert úgy a kevésnél is kevesebb finom por jön ki a porszívóból, és így még kisebb az expozíció. Aszongya magáról a Miele, hogy a speckó porzsákja és a kiáramló levegő előtti légszűrője "a levegőben található finompor 99,9%-át kiszűri", és akinek meg nem elég ez, az még fokozhatja az élvezeteket HEPA 13-as szűrővel. Én akkor gerjednék rá tényleg csak erre a HEPA dologra, ha allergia/asztma lenne a családban, de nincs. Ha meg közben mégis becsap a ménkű, akkor kicserélem a mikroszálast, HEPA 13-ra, aztán ennyi. A HEPA szűrő nem Miele specialitás, van más porszívóban is (a méretük, alakjuk talán eltér az alapján, hogy milyen foglalatba kell belerakni, de ehhez nem értek)

 

2. Igen. Végignézve a különböző szériák paramétereit, én erre a következtetésre jutottam. Milyen szívófej (milyen anyagból, milyen sörte, , hatósugár, kezelési kényelem (lábbal rugdosható +/- kapcsoló, markolatba épített kezelő). Csak egy példa: a márkabolt bemutatótermében rákérdeztem, hogy mi a különbség a saját motoros turbókefe és a passzívan, légáramlás által hajtott között, és azt a választ kaptam, hogy a súlya, az ára, meg az extra elektronika (még egy dolog, ami elromolhat). A saját motoros turbókefe egybe van építve a porszívócsővel, és csak a felső kategóriás szériával kompatibilis a cső a csatlakozó miatt. Sokkal nehezebb maga a cső, mint a mechanikus turbófejjel szerelt (mondta az eladó), ezért a vele végzett munka is az (mondom én). Szóval kvázi lebeszéltek erről az extráról ("nem biztos, hogy megéri"). Nem vagyok az ügynökük, meg százalékot se kapok, de a márkaboltban szerintem e-mailben és telefonon is szívesen válaszolnak, ha érdekel egy-egy konkrét széria, kiegészítő, kivonod belőle a marketinget, meg az eladói érdekeltséget, aztán te eldöntöd, hogy kell-e neked az az extra olyan áron.

 

3. Igen, első sorban hajra/szőrre való. A józan paraszti eszemmel belegondolva a forgó kefe dörzshatása miatt a tapadós piszkot hatékonyabban szedi fel, mint a sima, de ezt nem írják, csak azt, hogy hajra-szőrre hosszú textilszálakra való elsősorban. Én is filóztam vásárláskor azon, hogy kell-e nekem turbókefe, de aztán hangosan gondolkodva abban maradtam magamban, hogy kipróbálom simával, aztán ha látszik, hogy sok hajszál marad, vagy csak nagyon küzdős összeszedni, ami nem kívánatos, akkor ruházok be a turbóra. Az eladó azt mondta, hogy általában másoknak is ez a stratégiája. Hosszú hajszálaknál, hosszú szőrű szőnyegnél már szokott kelleni a turbó - mondta. Ezek alapján, meg amit a saját szitudról írtál, neked elég kell legyen a sima.

 

4. Hát a leírtak alapján már csak tudsz dönteni, nem? :)

 

Engem az érdekelne, hogy miért a C3 Complete szériából akarsz választani?

 

Előzmény: Paragon1985 (14214)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 14217

Nem nagyon pörög a topic... Miele tulajok hol vagytok? :)

MrToxical Creative Commons License 2015.10.28 0 0 14216

Elfelejtettem hogy ket perzsa cica is lakik velunk igy finom szorok is vannak boven. 

Előzmény: MrToxical (14215)
MrToxical Creative Commons License 2015.10.28 0 0 14215

Sziasztok. 

 

Kellene egy kis segitseg. Szeretnek venni egy jobb porszivot mert az elozo sajnos leeget.  Nem birta a felujitast.  A haz eleg nagy 2x100nm,  par szonyeg van benne. Ket tipust neztem ki ami eleg robosztus. Az egyik egy Karcher MV5 P Premium a masik egy Einhell 1930. Szivem a Karcher fele huz de majdnem ketszer olyan draga mint az Einhell. Amire nekem szükségem lenne hogy birja a felújítást (finom por), lehetoleg ne adja fel a harcot,  neha szerszamgepet ia tudnak hozza csatlakoztatni,  ezert is neztem ezt a ket típust ki. Meg amit neztem az a Karcher MV4 de ahhoz nem tudom hogy tudok csatlakoztatni szerszamgepet.  Valaki akinek van tapasztalata a ket markaval kapcsolatban vagy tud segiteni nagyon megkoszonom!! 

Paragon1985 Creative Commons License 2015.10.28 0 0 14214

Kedves Miele hozzáértők!

 

Miele porszívót szeretnék vásárolni, a C3 Complete szériából. Na most itt kicsit elakadtam. Nem kell eco motor, tehát vagy 1200 vagy 1600w-os kivitel érdekel. 

 

Ami kérdés megfogalmazódott bennem.

 

1, Látom az allergy kivételével nincs bennük Hepa szűrő. Azért nem kell félni tőle? Attól mert nem Hepa szinte ugyanúgy kiszűr majdnem minden port? Vagy ez valami saját sépci szűrője a Mielenek?

 

2, Ha a motor és a szűrő ugyan az, akkor a fantázidús elnevezések és árkülönbezetek a szériában hozzá járó tartozékoktól függnek?

 

3, Elég nagy a lakás 2x120nm, de nagyrészt parketta illetve kemény padló/metlaki van. Szőnyeg 2 nagyobb darab(3mx2m) és két kisebb van összesen. Kutya, macska, kanári, papagáj, elefánt, semmilyen állat nem jöhet be a házba, tehát ilyen gond nincs. Viszont a Cat&Dog széria csak akkor éri meg, ha sok szőnyeg van, illetve sok hosszú hajú, szőrű élőlény? Vagyis ha nincs tele a szőnyeg hajjal szőrrel, akkor semmivel nem szed ki több mocskot a turbókefe a szőnyegből mint a sima hagyományos kefe? Vagy a turbó kefe mindig hatékonyabban takarít mint a hagyományos? Ez nem teljesen világos...

 

4, Ezek alapján melyik lenne a jó választás? :)

 

Nagyon köszönöm a segítséget előre is! 

Kittusanya Creative Commons License 2015.10.25 0 0 14213

Kedves Nelson és Torony!

 

Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos infót, végül úgy döntöttünk, hogy SEBO AIRBELT D3 PARQUET típus lesz a kiválasztott.

Az ok, hogy a 2 db hosszú szőrű szőnyeget nem lehet a porolós hengerkefe fejjel tisztítani, mert 5 cm szálhosszt már nem visz a fej, és roncsolja a szőnyeget.

A maradék 2 db szőnyeg miatt pedig nem érdemes a drágább gépet megvenni.

De azt olvastam, hogy ez is jó kis gép lesz, már alig várom, hogy végre a kezeim közé kapjam és jól kiporszívózzak vele.

Remélem nem okoz csalódást, mert akkor visszaküldöm és veszek egy Mielét :)

Előzmény: Nelson71 (14212)
Nelson71 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 14212

Megpróbálok sorban válaszolni a kérdéseidre.

 

"Gégecső jár hozzá? A tartozékok közt nincs felsorolva"

Jár hozzá, de nem túl hosszú (bár flexibilis, tehát nem olyan rövid, mint a képen). Létezik hozzá hosszabb kivitel.

"Mennyi ideig bírja nálatok a porzsák, mennyit érdemes rendelni belőle a vásárláskor?"

Attól függ, mennyire terheltek a szűrők vagy milyen típusú motorszűrő van benne.

 

Általánosságban elmondható, hogy 3-4 hetente illik cserélni a porzsákot minden porszívónál, mivel a felporszizott szerves hulladék erjedésnek indul a porzsákban. Ekkor érzed, hogy büdi a kifújt levegő. Azonban létezik szénszűrő is, ami megszűri a kellemetlen szagokat. Ebben az esetben jócskán kitolható a porzsák csere periódusa.

 

"Az egyéb szűrőket milyen időközönként ajánlott cserélni?"

Motorszűrőt évente illik cserélni.

Külső szűrőt elvileg 1.5 évente "elég", de szerintem nem csak a porszívónak, hanem magadnak is jót teszel, ha évente lecseréled. (3 havonta nedves ruhával célszerű áttörölni.) Ez a Felix porszik ruhája, a szűrés utolsó eleme. Nálunk napi használatban van, hamarosan cseréljük, nem várjuk meg az 1 évet.

 

"Azokat is vegyek majd a rendeléskor?"

Mindenképp ajánlott 1 szett porzsák, ez 8 db-ot jelent (3700 Ft)

1 motorszűrő a szénszűrős változatból. Ez most 5144 Ft.

Ez 1 évre elég. 3 hónap után kihajítod a gyárilag adott normál szűrőt. Beteszed a szénszűrőt és áttisztítod a külső szűrőt. A komplett csere időtartama: porzsák, motorszűrő, külső szűrő kb. 50-60 másodperc.

"Könnyű tartani és porszívózni egy ilyen álló kivitelű porszívóval?"

Mivel még nem próbáltál ilyet, viszont feltételezem padlóporszívót használtál, ezért más tartást, más fogást jelent a használata. Nekem 2-3 nap kellett, hogy hozzászokjak, de villámgyorsan lehet vele dolgozni, nem kell félni, hogy beakad valahova, nem kell rángatni, mint egy hagyományosat, nem ütközik le semmit véletlenül. A porzsák telítődésével sem igazán érzem, hogy csökkenne a szívóerő, bár nyilván valamennyit igen.

Ha van szőnyeged, akkor csakis a Premium változat.

Ha nincs, akkor a normál. 1000W fölöttit szerintem felesleges venni.

Mégegyszer ugyanezt venném, mivel kishazánkban nemigen vannak állóporszívók, nincs is hagyománya. Ha valamilyen oknál fogva nem létezne a Felix, akkor padlóporszívót Miele, Nilfisk, Sebo hármasból vennék.

A külső szűrő 8 hónap után (csereérett...), jól látszik mit szűr ki a levegőből:

Porzsákja:

Remélem tudtam segíteni. :)

Előzmény: Kittusanya (14201)
torony78 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 14211

A parkettás a powerline, az erősebb, a másik ecoline, az pedig energiatakarékosabb és csendesebb. Ezeket én nem próbáltam, de ha teheted próbáld ki őket és úgy dönts.

Előzmény: Kittusanya (14207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!