Keresés

Részletes keresés

Nelson71 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 13498

Kíváncsi leszek!

 

Nos, én pedig tegnap kaptam meg a visszaigazolást a hétfői rendelésemről. Február 5-re várják a raktári beszállítást. Tehát még ~ 2 hetet kell várnom mire megkapom.

SEBO Felix1 Premiumot rendeltem.

Kösz, hogy felhívtad a figyelmet erre a márkára! :)

 

(Így lett nálam a Mieléből Sebo... :D)

Előzmény: rorest73 (13497)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 13497

Sok markát köztük a sebot is megnéztem de egy hazánkban kevésbé ismert Vorwerk Vt270 modell lesz vásárolva külföldről mivel nálunk nem forgalmazzák ezt a modellt. Mivel ennek a modellnek a kézi verzióját volt szerencsem egy ügynök által megnézni es megygyőzött a tudásáról csak a honi Áráról nem.Szóval majd később beszámolók róla hogy milyen a használatban.

Előzmény: Nelson71 (13456)
tomtyi Creative Commons License 2015.01.24 0 0 13496

Mi az, hogy „miele ami ennek megfelel”? Milyen paramétereket hasonlítottál össze az áron kívül? És azt tudod, hogy a Miele porszívói között mi a különbség? És még azt is, hogy ha tízet nem is (bár mosógépre igen), de öt év garit a Miele is ad? Ahogy egyébként a Vorwerk is csak ötöt ad.

5 Jahre Vorwerk-Garantie
Energieeffizienzklasse A

A termékskála meg egy kicsit szétszórtabb mint a Miele-é, hiszen a Miele (háztartási, ipari) konyhai, fürdőszobai gépeket gyárt mosáshoz, takarításhoz, sütéshez-főzéshez, hűtéshez, mosogatáshoz. A Vorwerk meg gyárt kozmetikumot, (padló)szőnyeget, a minek nevezzelek Thermomixet, levegőszűrőt, vízszűrőt, mosógépet, és porszívót. Amúgy a Vorwerk gyártja a Lux porszívót is. A termékeiket Lux név alatt futtatják Ázsiában.

Előzmény: rorest73 (13494)
apci500 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 13495

Akkor igazából mi a kérdésed? Láttad a gépet, meggyőzött az ügynök, 5 Miele ára, de 10 év garancia (hová kell majd vinni?) Tankolj fel, matricák aztán hajrá!

Előzmény: rorest73 (13494)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 13494

Nekem is ipari gépem van nilfisk mondjuk az a kategória mint a tied,csupán nem hepa szűrős és ezért cserélem le.  Nálam  9 éve szolgál hibátlan plussz az autók.Megerősítést elsősorban olyan emberektől vártam volna akinek már volt vagy jelenleg  vorwerkje. Sebaj olvasom az osztrák vagy német fórumot csak magyar emberként inkább magyarul szeretek olvasgatni,mert mondjuk nem beszélem a németet. Sajnos nagyjából te is azt mondtad amit az átlag magyar ember hogy 800eur -ba kerül ...na és ?  Ha többet tud hosszabb ideig ,mint a miele?? Jelzem a miele ami ennek megfelel nálunk is 200000e forint 2év garival míg amit én akarok 10év!! 

Előzmény: apci500 (13493)
apci500 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 13493

8 éves Karcherem van amivel jelenleg 2 házat és egy irodát (kb 400nm) takarít hol ez hol az. Szerintem ez hozza a 10 évet már bőven. Eddig csak szűrőt cseréltem benne. Szerintem sem a tartóssággal sem a minőséggel nem lesz gondod. Megerősítést vársz az eltökélt szándékodhoz. Minek? Ha porszívóra megvan a 800€ menj és költsd amíg nem megy még lejjebb a forint árfolyam!

Előzmény: rorest73 (13492)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 13492

Mégegyszer mondom a szememnek még hiszek amihez kellett az ügynök is,hogy bemutassa  ,de csak a demó  erejéig és nem tovább. A többi megoldódik majd valamelyik nyugateurópai üzletben ahol szerényebb áron adják. Ha jól gondolom neked mieléd lehet vagy ha mostanában veszed akkor ha megéljük 10 év múlva térjünk vissza rá hogy melyik bírta tovább egy 75nm lakás az enyém.üdv.

Előzmény: apci500 (13490)
tomtyi Creative Commons License 2015.01.24 0 0 13491

Ha még megvan annak a honlapnak a címe, itt valószínűleg megnézheted:
http://archive.org/web/web.php

 

@rorest73

Várd meg tündérlalát vagy keress vissza a hozzászólásaira, neki is nem kicsit allergiások a csemetéi. Egy Miele porszívót vett, még HEPA szűrőt sem rakott bele, de már így is bőven jó.

 

@apci500

Hiába szabvány a HEPA, ha csak a gépbe rakott szűrő tudja, maga a gép nem. ;)

Előzmény: cizella (13476)
apci500 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 13490

Jól sejtettem, hívőket nem lehet észérvekkel meggyőzni. Hatékony volt a VW ügynök, gratulálok neki!

Előzmény: rorest73 (13483)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.24 0 0 13489

szőnyeget vedd onnan ki próbára. A linkeltben nagyon sok minden le van írva.

Előzmény: rorest73 (13488)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 13488

1.kap csak köhög erősen. 2.tömörfapadló + szőnyeg 3. igen amennyire egy ilyen padlót lehet  enyhén nedves ronggyal 4. van páramérőnk ami miatt van egy trotec páramentesítőnk is.  nagyjából ennyi.

Előzmény: Törölt nick (13487)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 13487
Előzmény: rorest73 (13480)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 13486

Előző hsz-em értelemszerűen neked szólt :)

Előzmény: rorest73 (13484)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 13485

Nem bír levegőt venni? Milyen a lakás páratartalma? Van-e külön mérőtök a kérdéses szobában? Szőnyeg nincs ugye sehol? Padlóporszívózás után fel is szoktál mosni?

Előzmény: apci500 (13481)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 13484

Levegőtisztító pipa. Most jön a porszívó projekt.

Előzmény: Zeki_ (13482)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 13483

Akkor ,hogy jobban megértsd. Az audi , mercedes ...stb.. prémiumgyártók is ugyanoda elvisznek ,mint mondjuk a többi német  gyártású vw-ek mégsem egy árfekvés. Statisztikát nem ismerek ,hogy az osztrákok és a németek háztartásaiban milyen %-ban található az általam mondott vorwerk illetve a miele,de az tény hogy több  állítólag független tesztben is az élen végzett  a vorwerk illetve a használtpiacon is óriási mennyiségben szerepel.  Számomra talán legfontosabbak a  fogyasztói vélemények amik   egyöntetűek ( német fórumokon) attól független hogy itthon nem annyira ismert mint mondjuk a miele ami tényleg jó készülék,de ebben az árfekvésben (miele ) inkább a Sebo szintén német márkát venném mivel ez kizárólag porszívókat gyárt és fejleszt talán egy kicsit még olcsóbban is mint a miele.Nálunk ha megkérdezel valakit hogy mondjon egy jó minőségű de drága porszívót valszeg mindenki a  mielét mondja ./ Ha az ügynökök által itthon forgalmazott márkákat  nem vesszük ide :hyla,rainbow,lux,vorwerk./ Természetesen biztosan jó a miele azért a pénzért , de mivel a termékbemutatón a vorwerk porzsákját láttam hogy mit szedett ki az ágymatracomból illetve a szőnyegemből amit előtte  pont egy ipari nilfisk porszívóval járattam meg így ha másnak nem hát a szememnek még hiszek. Amíg a miele-nél nem láthatom ugyanezt a demót addig marad a biztosabb de kétségtelenül drágább megoldás.

Előzmény: apci500 (13481)
Zeki_ Creative Commons License 2015.01.23 0 0 13482

Ott a pont!

 

Egy Hepás Miele plusz egy LEVEGŐTISZTÍTÓ!

Ugyanis a porszívó nem az. Épp ezért nem is működik nonstop, vagy egész éjjel, mint egy levegőtisztító. Ami akár hangtalanul dolgozik.

 

Célnak, céleszköz.

 

De az is igaz, hogy az ipari gépek nem a háztartásoknak valók, nem dizájnosak, vagy nem húzzák be  a kábelüket, vagy nincs 3 féle parkolóállásuk, vagy hepa sincs, vagy annyi tartozék nem jár hozzá.

Előzmény: apci500 (13481)
apci500 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 13481

Azt látom, hogy eltökélt vagy a 800€ elköltése irányában, mivel ez most jóval kevesebb mint amit itthon kérnek a csodaszerért. Kevesebb mint fele ennyiért itthon már Miele MedicAir-t is adnak. A HEPA az HEPA. Szabvány, ezért nincs köztük különbség. Ennyi pénzből már laminált padlót rakathatsz egy egész rendes méretű lakásba, ahol ugye nem terem meg az atka. Jobbulást!

Előzmény: rorest73 (13480)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 13480

Sokmindenben egyetértek veled , de azzal én vitatkoznék ,hogy mi mennyit ér. Szóval nekem van 3 gyermekem 1, 3 és 12 évesek és a két kissebbiknek az éjszakai fulladásszerű köhögését ha csak 1%-kal érezhetően jobbá teszi akkor nekem már megérte hogy nem orvosra vagy gyógyszerre költöttem. Ezek a gépek részben erre vannak "kihegyezve "  hogy minél tisztább  levegőt bocsássanak ki magukból a kiváló szívóerő mellett és teszik ezt kis áramfelvétel mellett. Tőlünk nyugatabbra a használt porszívókból pont az említett vorwerkekből van az egyik legtöbb mert egyszerűen jó gépek. Nálunk teljesen más elvek mentén értékesítik őket ami miatt valszeg soha nem lesz a "nép porszívója". Jelzem odakint sem olcsó de a honi árképzésünknél kb:40%-kal olcsóbb újonnan.

Előzmény: apci500 (13479)
apci500 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 13479

már a design sem utolsó és ez így van rendjén.

 

Egy szerszámnál nálam a design az utolsó. Fontos a szerviz és zökkenőmentes kellékanyag ellátás. Sosem értettem ki vesz ennyiért porszívót. Ahol rengeteget porszívóznak mint pl. irodai takarítócégek, szállodák ott Nilfisk, Karcher hordó rendszerű gépek vannak 100e alatt, akinek meg 100+ ezer forintja van az takarítót alkalmaz és nem vesz neki ékszert. A gép egyébként biztosan nagyon jó, de úgy lehet ez mint a boroknál: a 20%-kal jobb bor 80%-kal többe kerül.

Előzmény: rorest73 (13469)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13478

Ígérem ha meglesz megpróbálom nem elfelejteni. Én is viszolygok a honi ügynököktől úgy általában mivel próbálják hülyére venni az embert és aki egy kicsit is utánanéz a dolgoknak látja csak hogy tőlünk nyugatabbra közel feléért is meglehet ugyanezt kapni. Ráadásul aki ilyen relatíve magas árfekvésű gépet szeretne vásárolni annak gondolom a kiutazás sem lehet gond főleg úgy hogyha esetleg másvalaki is vesz ilyen masinát akkor valszeg a gépek ára is olcsóbb lesz illetve a kiutazás költsége is megoszlik. Ha valakit esetleg érdekelne ilyen masina februári 15-ig akkor írjon ide mert akkor összefoghatnánk mégtöbben. Azért írtam feb.15-ig mivel addig vannak erre a modellre (VT270 ) jó szettajánlatok a www.vorwerk.de. 

Előzmény: Nelson71 (13477)
Nelson71 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13477

No igen, majd várjuk a beszámolót :-)

Mert sokan kérnek tanácsot itt a fórumon, aztán írják, hogy megvették a kiszemelt gépet, milyen fa*a, de az volna az igazi, ha hetek, hónapok tapasztalata után is írnának, hogy megmaradt a pozitív lelkesedés... :)

Előzmény: cizella (13476)
cizella Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13476

Szerintem vedd meg, végre lesz valaki, aki el tudja mesélni, hogy milyen :) Az egyik takarítási szakhonlap  - azóta elérhetetlenné tett - cikke csúcstechnológiaként említette a Vorwerk valamelyik ipari takarítógépét. Nekem csak egy kis bedolgozó kefe van, szőnyeget szoktam vele tisztítani, nagyon bírom, de szívesen kipróbálnék egy Tigert is (amit aztán nem vennék meg, mert egyrészt marha drága, másrészt fogalmam sincs, hogyan megy itthon az alkatrész-utánpótlás, még a webáruházukban való nézelődéshez is regisztrálni kellett annak idején, harmadrészt meg a vorwerkzöld az egy ritka ronda szín, sose tudnék rá dizájnos darabként gondolni.) Ha olcsón hozzájutnék, és ha pont kellene egy porszívó, nem haboznék, még egy használtat is majdnem megvettem, de arra végül nem vitt rá a lélek, ki tudja, mit követett el előző életében. Itt talán kétvalakinek volt Vorwerkje, de egyikük se szokott ide írogatni.

Előzmény: rorest73 (13475)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13475

Ezzel tisztában vagyok ezért is veszem Németországban a honi hiénák által mondott összeg kb. bő feléért.A termék szerintem komolyabb mint a lux és odakint rendes üzletekben lehet megvásárolni ahogy mondjuk egy mielé-t. Viszonylag nagy múlttal bíró cég (130 éves) a vorwerk és akivel eddig beszéltem (nem ügynök) mindenki dícsérte műszakilag.Az pedig hogy ki kell utaznom nem számolom mivel itthon is sokat tekergünk a családdal és ez egy jó kirándulásra ad okot és kihasználjuk amíg ilyen olcsó az üzemanyag.

Előzmény: Törölt nick (13473)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13473

Érdemes belekalkulálnod, hogy a Lux esetében is az ár a valós érték sokszorosa. A készülék kb a negyedét éri az árának, a többiből az ügynökhálózatot tartják fenn. Így inkább gondolkoznék Miele-ben, ahol inkább közelít az ár/érték arány az egészségeshez.  

Előzmény: rorest73 (13464)
Zeki_ Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13471

Bal oldalon ott a Keresés, beírod hogy vorwerk, aztán olvasol.

Előzmény: rorest73 (13469)
Zeki_ Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13470

Azt veszed amelyik tetszik a lányodnak.

Van aki a porzsáknélkülire esküszik, van aki a porzsákosra.

Mindnek van előnye meg hátránya.

Hogy melyik meddig bírja, azt senki sem tudja.

Előzmény: Törölt nick (13467)
rorest73 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13469

Gondoltam nem minden 2. háztartásban ilyen zúg ,de azért reméltem hogy fogja olvasni 1-2 vorwerk tulajdonos.Természetesen egy ilyen árfekvésű és vélhetően tudású, élettartamú gépnél már a design sem utolsó és ez így van rendjén. 

Előzmény: apci500 (13466)
Nelson71 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13468

Ha hozzáadsz a kerethez 12 ezret, akkor már egy belépő szintű Miele-t is kaphatsz.

Annak biztosan jobban örülne a lányod. :)

Hosszú távra érdemes gondolkodni...

Előzmény: Törölt nick (13467)
apci500 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13466

Megerősítést szerintem nem kapsz itt, esetleg véleményt kapnál, de azt nem kértél. 

Dizájnos nőknek való cucc vedd meg ha ilyet szeretnél!

Előzmény: rorest73 (13464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!