Keresés

Részletes keresés

mcll Creative Commons License 2 napja 0 0 24700

Mint említettem, itt a DAB kapcsán csupán a technikai oldaláról közelítettük meg a dolgot. Én erről beszéltem. Teljesen más tészta a jogi, üzemeltetési és tartalmi dolgok. ;) Abban igazad van, jogdíj, reklám, miegymás, marha drága lenne.

Amúgy visszakanyarodva a DAB-hoz, amíg itt Magyarországon csak és kizárólag Budapestre korlátozódik a sugárzása (és ott is sok a fehér folt), nomeg azt a pár csatornát adják, addig biztos nem fog elterjedni. De nem is akarják, hogy elterjedjen. Ausztriában is nagyon nyögvenyelősen megy a dolog.

Előzmény: XNC (24696)
XNC Creative Commons License 2 napja 0 0 24699

De nekem jön a 12692H 22000 -en is....  ;)

Előzmény: csárlisín (24698)
csárlisín Creative Commons License 2 napja 0 0 24698

beütöd a gugliba

egyből azt dobja ki ,a sógorék rádiója

Előzmény: XNC (24697)
XNC Creative Commons License 2 napja -1 0 24697

Ja, ha az az Ö3, akkor az nekem is van.
De szinte azt sem tudom, mi az; mert nem hallgatom.

Előzmény: mcll (24694)
XNC Creative Commons License 2 napja 0 0 24696

Hát technikailag lehet hogy igen;
gyakorlatilag meg sok problémába ütköznél.

Az ismert netrádiók hallgatottsága is elenyésző;
a reklám is iszonyatos pénz, no meg a műsor mi lesz benne?

A zenék jogdíjasak, a beszélgetésekhez vendégek kellenek, stb....

Előzmény: mcll (24695)
mcll Creative Commons License 2 napja 0 0 24695

Én nem netrádiózok, bár pár éve kipróbáltam hogy működik. A jogdíj egy másik kérdés, igen azzal számolni kell, nem kevés pénz, de most csak a technikai oldaláról beszélünk. ;)

De technikailag ugyanaz le tud menni egy pincébe lerakott pc-ről a "pistike rádióján" vagy épp egy bazi nagy és híres rádión. Utóbbinál is elég egy pc mint "netrádió adó", de nyílván ők éterbe is sugároznak, komolyabb műsorblokkok mennek (nem csak MP3 playlist és csókolom), így érthetően sokkal nagyobb beruházás kell. De ami a lényeg hogy ha csak netrádión is nyomulnak, akkor az "adó-rész" elég ha csak egy sima PC is. Még csak bazi nagy sávszél sem kell hozzá, sőt bejövő adat szinte nulla, mert a streamfolyamra "kapaszkodik" fel a hallgató, azaz ha tudod a stream adatait akkor le tudod "lopni" a streamet, nincs login, miegymás. 

Tehát ha pl most csinálok egy netrádió csatornát és mondjuk sikerül úgy eltalálni hogy baromi sok embert bevonz, és qrva jó és nagy reklámot tolok neki, akkor holnap hallgathatják akár több millióan is, az nem fogja növelni sem a PC terhelését se a netemet nem ülteti le.

Előzmény: XNC (24693)
mcll Creative Commons License 2 napja 0 0 24694

Pacsi! Nekem is kedvencem. ;) Itthon meg műholdról szól a háttérben (és kép is van órával infókkal).

Előzmény: Alex Raps (24691)
XNC Creative Commons License 2 napja 0 0 24693

Na ez a másik, amire ki akartam térni abban az esetben, ha netrádióztok.
Tényleg elvileg bárki csinálhat rádiót (bár nem tudom, hogy ez esetben a jogdíjakkal hogy számol el).

De nagyságrendbeli különbség van aközött, hogy ha valami nagy csatornán megy le valami;
vagy éppen "pistike rádióján".

Ha 1 nagy csatornán megy le valami, akkor másnap az egész világ arról beszél.
Ha meg 1 kicsin, akkor az szinte senkihez se jut el, legfeljebb csak 1 maréknyi fogyasztóhoz.

Előzmény: mcll (24689)
XNC Creative Commons License 2 napja 0 0 24692

Nem, az úgy van, hogy különböző kategóriájú erősítők vannak.
Vannak külön erősítők, rádióerősítők, és házimozi erősítők.

Ami csak sima erősítő, abban nincs rádió.
(Az enyém is ilyen, külön van hozzá a DAB adapter.)

Én csak igazán azt hiányoltam, hogy ha az erősítő rádiós;
akkor ne legyen már olyan bugyuta, hogy csak az AM-et meg az FM-et ismerje;
hanem a DAB-ot is.

Értelemszerűen 1 használt erősítőben kevés eséllyel lesz DAB-tuner.

Aztán, hogy mi(ke)t köt az új tulaj az erősítőjére, az már 1 másik kérdés.
Nekem is rá van kötve a számítógép az erősítőmre;
annak ellenére, hogy a netrádió nem vonz.

"Csodák nincsnek, ezért a DAB halott és kiszámítható módon az is marad."
Sajnos, egyenlőre eléggé halott.
Igazán itt a kormánynak kellene lépnie, csak éppen most nem foglalkozik vele.
Ha több csatorna lenne a DAB-on, nyílván nem burjánzana ennyire a netrádiózás.
No meg ahogy az analóg műsorszolgáltatói szerződések lejárnak, meg lehetne szűntetni
az analóg sugárzást is.

De igazán ez 1 olyan vita, mint ha azt mondanánk, hogy DVB-T -re nincs szükség;
mert sokan nem közvetlenül, hanem valamelyik szolgáltatón keresztül nézik az ott elérhető
tartalmakat.

Előzmény: Alex Raps (24690)
Alex Raps Creative Commons License 2 napja 0 0 24691

Annyira életszerűtlen hómi' az on-line rádiózás, hogy 27 évvel ezelőtt rászoktam az Ö3-ra és Butapesten élve most is azt hallgatom. Még az autómban is. :) 

Előzmény: Alex Raps (24690)
Alex Raps Creative Commons License 2 napja 0 0 24690

Így van. Csodák nincsnek, ezért a DAB halott és kiszámítható módon az is marad. Ha nem érted az on-line rádiózás logikáját akkor kár is tovább beszélgetnünk róla. Annyira kikerül a rádiózás az erősítőkből, hogy a legújabbakban már AM/FM tuner sincsen* (viszont hálózati kártya mindegyikben van).

*Marantz SR8012

Előzmény: XNC (24687)
mcll Creative Commons License 2 napja 0 0 24689

Otthon te magad is fillérekből meg tudod oldani, nem kell hozzá szerverpark, de erőgép sem. Akárhányan fel tudnak csatlakozni mivel mindenki ugyanazt a streamet kapja. Ergo egyetlen egy stream megy ki,d e az folyamatosan. Rádió esetén ez 192-368kbps-t jelent sávszélben.

tibtiborkaba_new Creative Commons License 3 napja 0 0 24688

Pedig vannak. Merülj el kicsit a multicast IP rejtelmeiben.

Nem kell óriási szerverpark, egy szerver kell, aki az adást a hálózatba önti, az teljesen mindegy, hogy hányan veszik az adást. Mivel mindenki ugyanazt hallgatja, nem kell dedikált szerver oldali kiszolgáló.

XNC Creative Commons License 3 napja 0 0 24687

Csodák nincsenek.

1 filléres eszközzel (internet) nem lehet kiváltani 1 milliós beruházást.  (DAB)

Tehát egy nagyobb hallgatói létszámhoz komolyabb szerverpark kell;
ami már nem biztos, hogy megéri.

tibtiborkaba_new Creative Commons License 5 napja 0 0 24686

Na, kiváltképp azok járnak jobban, ha vesznek egy tabletet, mert a rádiót is meg kell venni sok pénzért, de arról csak rádiózbni lehet, míg a tabletről ezer mást is. Jóval többet kap a pénzéért...

:D

Előzmény: XNC (24685)
XNC Creative Commons License 6 napja 0 0 24685

No meg azok is akarnak rádiózni, akiknek nincs számítógépük + internetjük.

didyman Creative Commons License 6 napja 0 0 24684

A hangját nem, de a terhelhetőségét, stabilitását határozza meg elsősorban. És ez nem tekercs, valamint nem rézből van. Ez egy transzformátor, és főleg vasból van, a réz sokkal kisebb térfogatot tesz ki az egészből. Valamint, a súly egyáltalán nem mérvadó: ha ez kapcsolóüzemű tápegység volna, a súlya ennek a trafónak mindössze pártíz deka körül alakulna.

Másban nem tévedtél. :-)

Előzmény: Alex Raps (24661)
Alex Raps Creative Commons License 6 napja 0 0 24683

Te is tudod hogy amit most csinálsz az szerecsenmosdatás, hiszen a mobilnetes példám szándékosan volt szélsőséges. Abban a világban ahol a 30 kg-os asztali erősítők találhatóak már az kébelen érkező on-line gigabites net havi díja sem ritka, hogy 4 eFt alatt van (tévével, vonalas telefonnal együtt). Mindezek mellett a korlátlan mobilnet is itt van már a kapuknál. Nekem például 13 GB-es forgalmi korlátos mobilnetem van havi 2500 Ft-ért. Ez rádiózásra mondhatni máris korlátlan. 

Előzmény: XNC (24680)
XNC Creative Commons License 6 napja 0 0 24682

Hát ha kevés lenne nekem az FM és a DAB által nyújtott lehetőségek;
akkor én a műholdas rádiókat (esetleg TV-ket) szoktam hallgatni.

Ja és persze mindez teljesen ingyen.

tibtiborkaba_new Creative Commons License 6 napja 0 0 24681

Nálunk pl fixáras korlátlan, beleértve 2GB/hó adatroaming bármely európai országban.

Előzmény: XNC (24680)
XNC Creative Commons License 6 napja 0 0 24680

Egyenlőre jó drága a mobilnet, így ennek a tömeges terjedésétől nem félek túlzottan.  :)

Előzmény: Alex Raps (24679)
Alex Raps Creative Commons License 6 napja 0 0 24679

Tudod az a baj veled hogy nem érted a világ folyamatait. Senki sem fog építeni olyan országos hálózatot, amelyből nem fog soha pénz kijönni. Ezért nem: https://myonlineradio.hu/ és ez amit látsz a link alatt még csak a kezdet. Mondom érhetőbben. Van egy autód és abban van egy android alapú fedélzeti média. Ez mostanában 2-3 éves gyártmányok esetében már szinte az alapfelszereltség része, de ha olyan autód van amenyikben ez nincsen benne akkor 25-150 eFt költségen még a klasszikus Zsigulisok számára is elérhető online kereskedőknél. A mobilodban van megosztható NET. A két eszközt wifin összeakasztod és Londonban (Moszkvában, Kualalumpurban, Karakószörcsögön, stb.) autózva is tudsz Butapest-i Jazzy-t hallgatni és ezzel gyakorlatilag el is értünk a DAB halálához*. Amig ezt nem érted meg addig a DAB-t erősítőkből hiányoló hozzászólásaid okán folyton ki leszel figurázva.

*az otthoni megoldásról pedig azért nem beszélek mert az némileg egyszerűbb, hiszen számítógéped (mobil eszközöd) van, adatkapcsolatod látom van, mivel ide írsz valószínűleg erősítőd is van és optikai kábel pedig párezerért kapható. A többire pedig magadtól is rájössz. 

Előzmény: XNC (24677)
XNC Creative Commons License 6 napja 0 0 24678

Ehelyett a hülyeség helyett megadhattad volna a típusát.

Előzmény: pajaci (24673)
XNC Creative Commons License 6 napja 0 0 24677

"Nomeg csak Bp-en és környékén jön."

Hát ez bizony hátrány. Egyenlőre.
Aztán egyszer majd csak épül országos szintű adóhálózat is hozzá.

Előzmény: mcll (24646)
XNC Creative Commons License 6 napja 0 0 24676

Minden esetre ilyen hatásfokkal nagyobb teljesítményű erősítő már nem nagyon építhető.

Egy kétszer 100W-os erősítő már radiátornak is elmegy....  :)

quad Creative Commons License 2018.07.11 0 0 24675

Mondjuk a nagy áramfelvételhez nem kell feltétlenül nagy tekercs. A legnagyobb áramfelvétele a pár centis rövidzárnak van :-)

(Feltéve míg a rövidzár vag az áramforrás le nem ég)

Előzmény: Alex Raps (24661)
XNC Creative Commons License 2018.07.11 0 0 24674

Az idő pénz - gondolta a pincér;

és hozzáadta a dátumot a számlához.

:)

Előzmény: tibtiborkaba_new (24671)
pajaci Creative Commons License 2018.07.11 0 0 24673

Magas ez neked, mint tyúknak az ábécé!

Előzmény: XNC (24670)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2018.07.11 0 0 24672

Tudod mi a különbség az elméletileg és gyakorlatilag között? Elméleteileg semmi. Gyakorlatilag...

Előzmény: XNC (24670)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2018.07.11 0 0 24671

Azóta lett benne némi por, ezért a többlet...

:DDDDDDDDD

Előzmény: XNC (24669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!