Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

zsoooc2 Creative Commons License 2 órája 0 0 7180

Szia Frinyi!

 

A véleményedre lennénk kíváncsi: sajnos a 2005-ös 1,4 benzines Corollám üzemanyagbetöltő csöve és maga a tank is kezd menthetetlenül szétrohadni, tehát mindkettő megérett a cserére. Te mit javasolsz: próbáljsk jó állapotú bontott gyárit venni (nem egyszerű) vagy inkább drágábban, de új utángyártottat? Mennyire riziós a bontott? Ha nincsenek ledugaszolva a nyílásai a tanknak, akkor gondolom belemegy a kosz és a pára. Nem okoz ez gondot? Takarítani nyilván nem akarom, az elég nagy szívás lenne (már ha lehetséges egyáltalán normálisan megcsinálni). Az utángyártottak minősége mennyire vállalható? Igen nagy szórás van köztük árban. Kb. 45-től 120 ezerig. A megbízhatóságot befolyásolhatja? Természetesen Minden hozzá tartozó alkatrészt a mostaniról tennék át, annak "csak" a rozsda a problémája. Maga a csere mennyi melóval jár kb.? A hátsó hidat, lengéscsillapítót le kell szerelni ehhez?

 

mj620di Creative Commons License 3 napja 0 0 7179

Semmi baj. Közben megcsináltam, ki szedtem a féltengelyt is.

Előzmény: Frinyi (7175)
stefano33 Creative Commons License 4 napja 0 0 7178

Sziasztok!

 

2020-as toyota corolla sedànnal úgy jàrtam, hogy kicsit èsz nèlkül gyömöszőltem be egy nagyobb csomagot a jobb hátsó ajtón. Utána vettem èszre, hogy megsèrült a gumi tömítès. Nem magàn az ajtón, hanem a “bejáratnàl” lèvő.

Szóval azt szeretnèm megkérdezni, hogy lehet-e azt cserèlni. vagy nem èrdemes bolygatni, nem lesz olyan, mint a “gyàri”. (Toyota szervízbe vinnèm megcsinàltatni.)

köszi előre is!

Hutai Laci Creative Commons License 4 napja 0 0 7177

Üdv: 2000. es évjáratú Toyota Corolla Harmony 1,4, 71kw. Típusú autómnál problémám akadt a kilométer órával.

A gyújtás bekapcsolásakor a mutató álló helyzetben a 20. ra ugrik. A gyújtás kikapcsolásakor visszaáll 0. ra.

A műszercsoport csatlakozásait megnéztem. A mutató könnyen mozog. A sarus csatlakozásokat, testelési pontokat leellenőriztem.
A csatikat kontakt tisztítóval lekezeltem. Az autóban a 17. sz. biztosíték az óracsoporté. Stabil feszültséget mértem.
Valaki tudna segíteni? Mi lehet a probléma? Köszönöm!

Loc Creative Commons License 6 napja 0 0 7176

Szia Frinyi!

4zz homlok oldali főtengely szimering cseréhez kell valami spéci szerszám? Szimeringből jó a Reinz, Elring vagy kutassak valahol gyári után?

Köszi

Frinyi Creative Commons License 2024.04.08 0 0 7175

Szia.
Bocs,nem volt időm benézni sem,gondolom már megoldottátok,de nem a legjobb leszedni,nagyon rég csináltam,de talán annál a féltengelyt nem kell kiszedni.Igazából addig bontod,amíg ki tudod forgatni,fejből nem tudom már én sem. :)

Előzmény: mj620di (7174)
mj620di Creative Commons License 2024.04.02 0 0 7174

Szia Frinyi! 

Behalt a verson (1cd ftv ,2004 , r1) a generátor. 

Lefelé lejön simán vagy szopás? Ill. egyfajtával szerelték?

Előzmény: Frinyi (7152)
primus lupus Creative Commons License 2024.03.24 0 0 7173

Sziasztok! Cseréltem a téli kerék garnitúrát nyárira, és nem tudom a keréknyomás ell.-t átállítani. Kérem aki tud hasznos infót adni segítsen. Előre is köszönöm!

Homo oeconomicus Creative Commons License 2024.03.03 0 0 7172

Sziasztok!

Toyota Corolla 2007 Sedan szgk-hoz keresek oldalsó ablaküveg külső tömítést, de nem tudom merre mozduljak tovább.

Első és hátsó ablakhoz egyaránt, a lenti tömítés ami a karosszériánál van.
Gépjármű adatok: 1598 cm3; 91 kW; Benzines; E15EJ; 1ZR0078941

 

Tudtok egy jó forrást ahol be lehet szerezni? Esetleg egy szerelési rajz is jól jönne.

Köszi előre is!

nsumaniac Creative Commons License 2024.02.26 0 0 7171

Sziasztok, Corolla Verso 2002-2005 évjárathoz javítóelemet keresek hátsó kerékjárat aljához mindkét oldalra. Van még ilyen vagy reménytelen? 

nimrod1979 Creative Commons License 2024.02.25 0 0 7170

Nagyon sok apró hiba lehet az oka. Pár infó ami hátha segít.

Gondolom gyertya és légszűrő volt cserélve. Az önintító koszos. Az aksi gyengélkedik. A testkábelt ellenőrizd. A légtömegmérő legyen tiszta. A szívosor tömítés is szokott ilyen hibát okozni. Ne szívjon sehol falsot. A benzinpumpa mindíg zúgjon, nyomja a naftát amikor először gyujtáyra teszed. Hirtel ennyi jutott az esuembe. 

Előzmény: gauchos75 (7169)
gauchos75 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 7169

Sziasztok!

 

2005-ös Corollám van, 1,4 benzin. Azt tapasztalatom mostanában (pár hónapja), hogy mintha picit nehezebben indulna, azaz többet teker az önindító, mire beindul. Az aksi új (az előzőt 6,5 év után cseréltem le, tehát a töltés vélhetően jó, ha eddig bíta). Mindig beindul elsőre, csak picit tovább kell indítoznom. Korábban is előfordult már, de mostanában úgy veszem észre, hogy mindig így indul. Szerintetek mit lenne érdemes ellenőrizni? Teljesen gyári a generátor és az önindító is. Csak hosszabb távokra (min. 30 km) használom az autót.

JOKE21 Creative Commons License 2024.02.05 0 0 7168

Sziasztok.

 

Olyan kérdésem lenne, hogy család bővülés miatt le kell cserélnem a Suzuki Vitara-ám, mert kicsi a csomagtartó és egy Toyota corolla kombi a kiszemelt a 4. generációból. 2018-tól gyártják, de a 18-19-es kiadásokban ritkán írják csak, hogy van Androidautó/Carplay. Nekem CP-re mindenképpen szükségem van, hisz egy szoftverfrissítés után kb már 2016-ban tudta a vitara is. Az igaz, hogy a 2018-as modellbe már szervizbe meg lehet venni ezt a frissítést, vagy valahonnan leszedni és feltenni rá? Szervizbe mennyi kerül ez, ha működik. Legszívesebben Suzuki Swace-t vennék, de az csak 21-től van és pár millióval drágább. Olyan 6-6,5 m lenne rá kb, ha elviszik a vitarát. :D

Segítségeteket előre is köszönöm.

rönótulaj Creative Commons License 2024.02.02 0 0 7167

Sziasztok!

Adott egy 2005-ös évjáratú 1.4-es corolla kombi. Előjött az a baja hogy haladás közben 2600 és 3200 fordulatszám közt elkezd remegni a kocsi. A padlólemezen venni észre a legjobban. Üresben nem venni észre. Voltam vele futómű szervízben, de ott azt mondta a szerelő hogy nem futómű baja van. Hallja, illetve érzi is a problémát, de nem tudja mi lehet.... de nem futómű. Valami ötlet?????

Köszönöm!

Üdv:....

 

Törölt nick Creative Commons License 2024.01.26 0 0 7166

Sziasztok!

 

Van valakinek 4wd E11 Corollája? Milyenek a tapasztalatok vele? Nagyon gondolkozom rajta, hogy Nemetországbol hozok egyet. Igaz eleg ritka, nem sok eladó van és az arukat is megkérik. 

 

Köszönöm

CsGy Creative Commons License 2024.01.25 0 0 7165

Sziasztok!

 

A 2003-as Corollámban a linkelt képen látható módon fúj meleget, langyosat, illetve hideget a fűtésrendszerem. Légáramlás mindenhol van rendesen. Esetleg találkozott már valaki a jelenséggel?

 

https://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=887muszerfal2.jpg

 

ms.toideus Creative Commons License 2024.01.24 0 0 7164

2014-es 1ZRU motorkódú gép valvematic vezérlője javítható, vagy hiba esetén kompletten cserés?

vándorlós Creative Commons License 2024.01.23 0 0 7163

Értem, köszi!


A szerelő igencsak felment 22 Nm is. sőt az utolsónál 25Nm ig, lehet tudja, hogy ott szokott elsősorban falslevegőt szívni .

Hát' ehhez tényleg rutin kell, a szerelő sztem gyakorlatból tudja, hogy jobban jár, ha túlhúzza, mert úgy is kibírja és a felületi egyenetlenség következtében kisebb az esély a felslevegőre. Én ilyen setben tuti a kisebb nyomatékot (20Nm) választanám, és ha nem ok csak akkor mernék még ráhúzni egy kicsit. Persze ehhez jó állapotú csavarok kellenek. Játram már úgy, hogy a vadi új olajleeresztő csavar az első húzásra szakadt. 

Előzmény: D.Tibor. (7162)
D.Tibor. Creative Commons License 2024.01.23 0 0 7162

Bár sokaknak a kezében van mennyire húzza meg a csavart, azért a légbeömlőnél (is) érdemes odafigyelni.

De! A könyv szerint 30Nm a húzási, itt meg 19!! amit írnak....  ha jól látom itt is 20Nm

na hol az igazság? :-D

D.Tibor. Creative Commons License 2024.01.23 0 0 7161

Igen a gond ez volt. Cseréltem.

 

Kitakarítottam a levegőszelepet,pillangószelepet, MAF szenzort,  hangyaf..sznyit javult.

Hőfokjeladót cseréltem, szinte semmi javulás.

MAF szenzor csere.

Már sokkal jobb(még dadog a motor fél percet) kb. 0 fokig, alatta ugyanazok a tünetek(majdnem lefullad,/felpörög gázadásra).

Fujkálás féktisztítóval,(falslevegő keresés) -semmi. 

Kicseréltem a légbeömlő-tömítést, BINGO.

-10ben is pöpec.

A levegőszelep(alapjárati)  és pillangószelep tömítés csere macerás lehet, szinte tabu az országban. Autósboltban majd egy hét a beszerzése, ebayon is amerikából jönne.

(szakálmetálnál talán van)

Előzmény: vándorlós (7160)
vándorlós Creative Commons License 2024.01.23 0 0 7160

Ez okozta a hidegindítási problémákat?

Ki is  cserélted újra, vagy kitisztítva a régit hagytad benne?

Előzmény: D.Tibor. (7159)
D.Tibor. Creative Commons License 2024.01.22 0 0 7159

A sánta piaci kutyát se érdekli, de hátha az utókor tudja használni...

A bűnös: 

Előzmény: D.Tibor. (7158)
D.Tibor. Creative Commons License 2024.01.09 0 0 7158

BUÉK!

A vákumszelepnek állandóan kell mennie, (folyamatosan kattog) vagy "valamire" kapcsol?

 

szabowo Creative Commons License 2024.01.06 0 0 7157

Üdv.
Köszönöm, én is olvastam ezt az oldalt, viszont a benne említett Német Toyota Corolla Cross csoportot sajnos nem találtam...

Előzmény: Frinyi (7156)
Frinyi Creative Commons License 2024.01.03 0 0 7156

Üdv.
Szerintem nem fér bele a teljesértékű pótkerék,sőt,úgy tudom,a vékony kerék is problémás.
Esetleg itt olvasd el a leírást,mit írnak,milyen módszerrel lehet ezt valamennyire orvosolni.A hirdetés nem aktív,de olvasható,és van ott telószám is,ha úgy érzed.

https://racingbazar.hu/adatlap/alkatresz/mankokerek-emelo-mankokerek/toyota-corolla-cross-uj-17-colos-vekony-potkerek-mankokerek-155-70r17-29495676

 

Üdv.

Előzmény: szabowo (7153)
Frinyi Creative Commons License 2024.01.03 0 0 7155

Hallottam ilyesmiről,de nem tudom megmondani,ott a trafókat emlegették,de hogy mi az igaz belőle,nem tudom.
Facebook csoportban találkoztam vele,vagy a Corolla Club Hungary,vagy a Toyota Klub Magyarország csoportban,esetleg ott is nézz szét a bejegyzések közt,de vigyázz,mert sok az olyan emberke,aki mindenhez is ért.Tisztelet a kivételnek.

Előzmény: Kisfiatal (7154)
Kisfiatal Creative Commons License 2024.01.02 0 0 7154

Frinyi, ill. többiek!

 

E12 Corolla (2002es) az utóbbi időben azt kezdte el produkálni, hogy a műszerfal(műszeregység-km óra és tsai) ki-kihagy, 1 pillanatra, elsötétül, leesnek a mutatók, ill indításkor késve kezdenek működni. Ezt jellemzően reggel, hidegben produkálja.

Ötlet? Egyszer, még 2016ban csinált ilyet, akkor egy gyújtótrafó is kiment (nem tudom, volt-e összefüggés..). Akkor az akksi alatti testcsatlakozást csiszolgattam-tisztogattam meg, és aztán nem volt gond.

szabowo Creative Commons License 2024.01.02 0 0 7153

Üdv.
Corolla Cross-nál kizárt a teljesértékű pótkerék?

Frinyi Creative Commons License 2023.12.21 0 0 7152

Reméljük akkor így marad,és megoldódik. :)

Előzmény: Norby99 (7151)
Norby99 Creative Commons License 2023.12.21 0 0 7151

Szia! 

 

Első körben, felcseréltem a 4. és az 1.! Hiba maradt ott, nem mászott. Találkoztam már befecskendező hibával, de inkább 1,4-es benzinesnél. Ahogy néztem, nem is nagyon tart senki befecskendezőt, úgyhogy ezt elvetettem. Tegnap este visszaraktam a régi trafót, ami eredetileg is a 4es volt, meg borítottam bele egy kis üzemanyag adalékot. Mentem vele egy rövidet, de elég dinamikusat, és olyan érzésem van, hogy jobb mint valaha... de ez persze lehet pszihé is! :) Nem jött vissza egyenlőre a hiba, de ez se jelent semmit. 

Élő adatot is néztem, igaz alapjárati tartományban. Ott a 3. hengernél volt egy kimaradás, az nem probléma még. 

Előzmény: Frinyi (7150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!