Keresés

Részletes keresés

Pasteurperc Creative Commons License 2022.03.07 0 0 4638

várjuk a topik feltámadását

 

Előzmény: Parlagfu (4637)
Parlagfu Creative Commons License 2022.01.24 0 0 4637

Nem tudom, feltámad-e egyszer a topik, de a legutóbb küldött pikkelyemet lécci, tekintsd semmisnek a mai tragikus hír (az olimpiai bajnok halála) miatt.

Előzmény: Pasteurperc (4624)
haharin jogutódja Creative Commons License 2021.09.22 0 2 4635

Gyalog?

Előzmény: Pasteurperc (4632)
Parlagfu Creative Commons License 2021.09.13 0 0 4634

hát ez az ... :)

Előzmény: haharin jogutódja (4633)
haharin jogutódja Creative Commons License 2021.09.13 0 0 4633

Halló...? 

Előzmény: Pasteurperc (4632)
Pasteurperc Creative Commons License 2021.07.08 0 0 4632

Minden játékom áll... én meg most indulok Aggtelekre.

Előzmény: Parlagfu (4631)
Parlagfu Creative Commons License 2021.07.05 0 0 4631

néha jó felhozni a topikot, hátha...

Előzmény: haharin jogutódja (4630)
haharin jogutódja Creative Commons License 2021.07.05 0 0 4630

Nihil? 

haharin jogutódja Creative Commons License 2021.06.11 0 1 4629

Renyhe a nép, csak múlatni szeret! Bár ha tudhatná, míly fenséges az alkotás maga, s pennát ragadna legott.

Előzmény: Pasteurperc (4628)
Pasteurperc Creative Commons License 2021.06.03 0 0 4628

Ez a 2...

Előzmény: Parlagfu (4627)
Parlagfu Creative Commons License 2021.06.02 0 0 4627

Csattantak újabb múzsacsókok az alkotók homlokain?

haharin jogutódja Creative Commons License 2021.05.25 0 0 4626

én is iheltem egyet

Előzmény: Pasteurperc (4624)
Parlagfu Creative Commons License 2021.05.24 0 0 4625

ment egy

Előzmény: Pasteurperc (4624)
Pasteurperc Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4624

Hát akkor legyenek a csalánsejtek!

pasteurperckukacgmailpontcom

Előzmény: haharin jogutódja (4623)
haharin jogutódja Creative Commons License 2021.05.23 0 0 4623

Úgy látszik, nagyon P/c-re voltam hangolva :) grat, várjuk a következő feladványt! 

Előzmény: Parlagfu (4622)
Parlagfu Creative Commons License 2021.05.21 0 0 4622

Akkor ha minden igaz:

 

1. haharin 2+2

2. DevMess 3+1

3. gestas 3+1

4. haharin 3+2

5. Dude 2

6. P/c 2+3

7. Pfu 1+1+1

8. P/c 3+2+3

9. gestas 1

10 DevMess

 

azaz Pásztörperc lett a győztes 13 ponttal, gratula!

haharin 9, gestas 5, DevMess 4, Pfu 3, Dude 2

 

Dude. Creative Commons License 2021.05.21 0 1 4621

Szerintem is jó a nyilvános szavazás. Mint alkotó, izgalmas valós időben látni, kap-e, s kitől pontot a művem. Mint pontosztó, szeretem minél több fajta szemszögből vizsgálni a mezőnyt  - akár máséból is. Most, a sietség miatt nem mélyültem el túlságosan e fajsúlyos feladványban , így azok  kerültek előtérbe, amelyeket érteni véltem:-)

 

Előzmény: Deviáns Messiás (4615)
Dude. Creative Commons License 2021.05.21 0 0 4620

Pardon!

 

 

8 - 4 - 2

Előzmény: Parlagfu (4619)
Parlagfu Creative Commons License 2021.05.21 0 0 4619

Dude ír- és olvtárs szavazatára még mindenképpen számítunk

Pasteurperc Creative Commons License 2021.05.18 0 0 4618

(az a korrekt, csak azt letiltották)

Előzmény: haharin jogutódja (4617)
haharin jogutódja Creative Commons License 2021.05.18 0 0 4617

(Pasteurperc, P/c, satöbbi, elnézést az archaikus írámód használatáért)

Előzmény: haharin jogutódja (4616)
haharin jogutódja Creative Commons License 2021.05.18 0 0 4616

(nem mintha ez olyan fontos lenne, visszakoztam is gyorsan, csak néha nehéz ignorálni a már olvasható szavazatokat, viszont Pásztörpercnek igaza van, ajtón beeső olvasó is hadd szavazzon legott, hátha itt is marad, meg különben is, szóval visszavonulót fújtam, jó ez így, nem ront az élményen)

Előzmény: Deviáns Messiás (4615)
Deviáns Messiás Creative Commons License 2021.05.18 0 0 4615

4 — 1 — 7

 

Érdekelne a motiváció miért szavazzunk e-mailben.

 

Semmi kifogásom nincs ellene,

 

bár a titkos szavazás elve a rettegésen alapul,

itt feltehetően az egymás befolyásolásának a kikerülése a mögöttes gondolat...?

 

Kiindulva abból a (vélt?) tézisből, hogy saját portékára nem szavazunk, végigrágtam a többit és

aszerint pontoztam, hogy mennyire tartom - persze szubjektíven

 

szellemesenek,

eredetinek,

szóviccgazdagnak,

kulturálisan érdekes területekre utalónak

a pikelyeket

 

Sem kikerülni nem óhajtom, sem harcolni a dicsőségért, hogy én ÉN ÉN adhassam a következő feladványt.

 

Ebben a menetben aligha akad, aki az "igazi"-t igyekezett eltalálni - az 1. utal ugyan a mezőre, mely affelé kacsint,

ám azt gondolom ennek a diszciplinának az alapötlete más:

 

A feladvány szándékos ½-re értésén alapuló

furfangos

- többé-kevésbé rejtett, "húsvéti tojás"-okkal fűszerezett,

alig-ismert területeken járatos személyek szaktudását igénylő információk feltárása

a valódi jelentésről.

 

A legtöbb - sőt! mindegyik "mini-etimológia/novella" dicséretet érdemel.

Hogy kinek az ötlete választja az adout a következő pikk-re azt a kőr-be álló (esetlegesen) káró(gó,) treff(ás) játékostársak összesített pontozása dönti el,

hogy pár nap/hét/hónap/év után megint lubickolhassunk a búvópatak csacska habjaiban.

 

Nem megvetendő Ricky Nelson kesernyés refrénje a 36 éves Garden Party dalából...

 

...ha netán valakinek nem idegen az angol nyelv...

 

Q D D

Előzmény: Parlagfu (4608)
Parlagfu Creative Commons License 2021.05.17 0 0 4614

Nálam egyébként 2., 8., 3.

Előzmény: Parlagfu (4608)
gestas Creative Commons License 2021.05.17 0 0 4613

6., 5., 7.

Előzmény: Parlagfu (4608)
haharin jogutódja Creative Commons License 2021.05.17 0 0 4612

Ebben igazad van.

8-6-9

Előzmény: Pasteurperc (4611)
Pasteurperc Creative Commons License 2021.05.17 0 0 4611

Hát én már leadtam, de szerintem meg kell adni a választási lehetőséget mindenkinek.

Előzmény: Parlagfu (4610)
Parlagfu Creative Commons License 2021.05.17 0 0 4610

Haharin javasolta, hogy esetleg a szavazás is emailben történjen. Vélemény?

Pasteurperc Creative Commons License 2021.05.17 0 0 4609

3., 1., 7.

Előzmény: Parlagfu (4608)
Parlagfu Creative Commons License 2021.05.16 0 0 4608

                                Taylor-sor

 

1. A számtani sorozatok egy alcsoportját definiáló matematikai formula, elterjedtebb elnevezése a „végtelenhez konvergáló hiperbolikus szumnégyzet sorozat”. Jelentősége szűken szakmai. Ismertségét a róla elnevezett egyetemi minősítő rendszernek köszönheti (World University Taylor Index for Life Sciences, WUTILS). A WUTILS az egyetemek élettudományi karain tanuló hallgatók matematikai felkészültségét mutatja meg. Eredeti metodológiája szerint az első szakosított matematikai alaptantárgy (biometria, állatorvosi járványdinamika, archeometagenomika stb) első szemeszterében (azaz a Taylor-sor eléréséig) a kreditet szerezni nem képes hallgatók százalékos arányából képzett súlyozott érték. Megítélése vitatott, mivel másodlagos tesztelés alapján az elméleti érték (Tt) és a mért tudás (Tkn) súlyosan diszkrepálnak. Magyar egyetem Tkn értéke az elmúlt évtizedben nem lépte át a 20-at, míg a Tt rendszerint a világ élvonalában van.

 

2. 1853-ban gróf Arisztid von Chibbanth, ellátmányokat felügyelő őrnagy a császártól kapott egy - szabadságharcban résztvett tábornoktól elkobzott - magyarországi birtokot. Úgy gondolta, hogy – haladva a korral – kapitalista importőr lesz, s egy – korábbi angliai útja során megkedvelt – itallal kezdi ezen tevékenységét. Ám a gyömbérrel és kálmosgyökérrel ízesített készítmény, a yorki (Taylor & Sons) terméke nem lett nagy siker. Részint az íze miatt, részint a neve miatt. Az angol nyomdának ugyanis nem volt ö-betüje így a palackok cimkéire Taylor sor került. Azóta nevezik a poros úton ballagó ökrök vizeletét és annak nyomát Taylor sornak.

 

3. Conrad Hilton Jr., Michael Wilding, Mike Todd, Eddie Fisher, Richard Burton, Richard Burton, John Warner, Larry Fortensky

 

4. A keresztes hangolású dobok közül egy vagy több kicserélése bés hangolásúra. Nevét Griffith „Griff” Taylorról, a világhírű jazzdobosról kapta, aki először alkalmazta Keith Jarrett triójában 1969-ben, amikor a fisz-disz-gisz dobsort fisz-esz-gisz hangolásúra cserélte. A legenda szerint Jarrett erről nem tudott, a színpadon szembesült vele híressé vált koppenhágai koncertjükön. A tapasztalat életre szólóan megváltoztatta Jarrett előadói stílusát, a Taylor-sor pedig jazzberkekben The Groaner (Solti János fordításában: nyögető) néven vált zsargonná.

 

5. A Taylor-sor annyiban különbözik a tornasortól, hogy míg ez utóbbit klottgatyában állják a tornaszőnyeg mellett, az előbbit haute-couture-ben a vörös szőnyegen (lásd: Oscar gála).

 

6. A sznúkerben nyilvántartják az ún 147-eseket, azaz maximális pontértékű sorozatokat, amelyekben a játékos úgy takarítja le a táblát, hogy minden piros golyó után a legértékesebb (7 pontos) feketét teszi el. Ennek ellentétét, amikor minden pirosat a legolcsóbb (2 pontos) sárga golyó követ, a világon egyedül Allen Taylor csinálta meg. Ő ugyan csak 103. (holtversenyben) a jelenlegi világranglistán, de ezzel a sorozattal alighanem minden időkre beírta nevét a sznúker aranykönyvébe.

 

7. Andy Warhol pop-art festménye a híres díva megsokszorozott képmásával, bár tulajdonkppen „Taylor- mátrix” lenne a precízebb cím. Egy párizsi bemutatón a rátarti művész mindenestre a "Mon Liz" címhez ragaszkodott.

 

8. A szénbányászatban a marógépek bevezetése előtt divatban volt úgynevezett sorbanfejtő eljárások egyike. Minden bányász a fölötte dolgozótól kissé jobbra helyezkedett el, és a hozzá lepotyogó tömböket aprította kisebb darabokra. Amikor új frontra (ún. függvényre) tértek át, a sorban elsőnek hatványozottan gyorsan kellett haladnia, az utolsó, az ún. konstans pedig egy helyben várta, hogy az optimális elrendezés kialakuljon.

 

9. A BBC nagy sikerű rádiójáték sorozata az ötvenes években Richard Taylor és Elizabeth Burton főszereplésével, amiről a Magyar Rádió a Szabó család sorozatot koppintotta licencdíj megfizetése nélkül.

 

10. 1849 januárjában egy kicsiny, ámde lelkes cipszer fiatalemberek (főleg szepesi szabólegények), csoportja egy bizonyos Agemo Schunisch vezetésével gárdát alakítottak, ők lettek a Zsunizsok, Nolispe Snegnat lengyel  alvezér kiejtése folytán. Egyenruhájuk szűrdolmány volt melyeken apró ezüst gombok voltak varrva ívelten kétszer két sorban. Ezt nevezte el Guyon Richard – utalva a kohort foglalkozására - Taylor sornak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!