Keresés

Részletes keresés

sotolon Creative Commons License 2018.12.09 0 0 21640
bonnita Creative Commons License 2018.11.21 -1 3 21639

Mosolyogva olvastam a beszámolód, a fiad biztos örökké emlékezni fog az első
római útjára :) Közben az járt a fejemben, hogy milyen hatással vagyunk a gyerekeinkre,
a környezetünkben lévő gyerekekre. Barátnőm négy éves kisfiával sokszor játszunk
rómásat a konyhaasztalon, a hűtőmágnesekkel, vespákkal és Colosseóval.
Gyakran kérdezi mikor megyünk megint Rómába.
Melengette a szívemet mikor tavaly Biusom megtorpant egy sikátornál
" -nézd milyen gyönyörű fények, ezt lefényképezem" :)
A kamaszokat ugye nehéz elkápráztatni nagy öröm, ha sikerrel járunk.

Előzmény: erikanyu (21638)
erikanyu Creative Commons License 2018.11.21 0 4 21638

Ez a Róma legfőképpen  a fiamról szólt. Ő még soha nem repült, gondoltuk akkor vigyük először a mi kedvenc helyünkre Rómába. A programokat is ennek szellemében állítottam össze. Ne legyen túl sok,és egy kamasz fiúnak tetsszen. Így hát a sok-sok templom eleve kilőve. Két napunk volt, azért elég sok minden belefért.

Első nap reggel irány a reptér, fiam rendesen izgult. Ámulattal nézte a reptér forgatagát, és a boltok kínálatait. Repülőnk időben indult, elérjük a korábbi sitbuszt is. Az idő csodálatos, az ablakból mutogatjuk férjemmel egymás szavába vágva a látnivalókat. Szegény fiam azt sem tudja merre kapkodja a fejét. Kicsit sok az infó. Aztán megérkezünk a szállásra. San Valentino. A szoba tágas négy ágy van benne. Ez még később jól jön. Kilátással a templomra. Lecuccolunk, és máris nyakunkba vesszük a várost. Szapora léptekkel megyünk az Angyalvár felé. izgulunk vajon fiamnak is fog-e annyira tetszeni mint nekünk? Kicsi sor fogad, elfogadható. Fiam szó nélkül megkapja az ingyen belépőjét a diákigazolványára. De megnézik tüzetesen tehát vinni kell. Szépen sorba járjuk a szinteket, szokáshoz híven most is van egy időszakos kiállítás nekünk épp megfelelő, hadi felszerelések. Fiam csak folyamatosan fotóz, és álmélkodik, jó elsőrómás páciens. Tetszik neki, imádja. A teraszon elfogyasztunk egy-egy frissítőt, ki mit kíván.  Kicsi szusszanás után nekivágunk a városnak, de előtte még elsétálunk a Bazilika irányába is. Megmutatjuk hol szokott a pápa beszédet tartani, és megnézzük a szökőkutakat.  Már jócskán besötétedett, kattognak a fotók az esti fényben pompázó várról, és a hídról. Útközben eszünk egy jó tésztát, majd séta végig a Navone Notte, Trevi kút, Pantheon felé. Valahogy utunkba kerül még a piac is, nem tudjuk hogy keveredtünk oda, de nem is baj. Aztán lazulásképp jöhet a Gelateria de Palma fagyija. Fiam hosszasan szemléli a választékot, mi ráérünk, végre kicsit pihenünk, mert ő még bírja. Nosza akkor még jöhet a Spanyol lépcső, és a Popoló irányába séta vissza a szállásra. itt teszem hozzá ez volt az első utunk, hogy semmilyen városi járművet nem használtunk, csak gyalogoltuk. Ez két napra bevállalható, de többre számunkra nem nagyon. Este fél 11-re érünk a szállásra. Ágyba dőlés.

Reggelre kissé fáradtan (de csak én), nekivágunk a napnak. Pantheonhoz séta. Úgy látszik mégsem lesz fizetős, nem nagyon bánjuk. Irtó mázlink van a mise előtt még bejutunk, majd lassan kezdik kiterelni a népet, de mi addigra sikeresen megnézzük a templomot. Innen irány a Trastevere és az ágyudőrgés. Kissé nagy kanyarral sikeredik eljutni ide, ezért  a végén gyorsan szedjük a lábunkat nehogy lemaradjunk az ágyúdörgésről a Giannicolo tetején. Fiamnak ez is nagyon tetszik. Innen séta a Traseverén, és ebéd a Carlo Mentában. Ide is időben érkezünk, kifelé már hosszú sort látunk a bejárat előtt. Séta Colosseumhoz. Fiam ezt várta a legjobban. A jegyet a Forum előtt vettük meg. Fiamnak itt is kiadták az ingyenes jegyet. Azért a Colosseumhoz így is sorba kellett állni, igen sokan voltak, vasárnap délután. Végre bejutunk, és jöhet a nagy álmélkodás. Férjem már mint komoly szakértő meséli a történeteket a gladiátorokról, és az épületről, köszönhetően a Ti általatok ajánlott könyvek olvasása után. Tényleg nagyon felkészült. Eltöltünk itt is sok időt, majd mivel lábaink eddigre már felmondták a szolgálatot beülünk az első kis vendéglőbe frissítőket inni. Pihenünk, és meséljük egymásnak az élményeket. Innen már csak a szállásra vezet az utunk, persze hogy az Angyalvár felé megyünk még, búcsúzva a várostól. A szálláson már csak magunkhoz vesszük a táskákat és irány a reptér. A repülő igen későn indul, már eléggé elfáradunk, de azért fél 11-kor elrepülünk Rómából. Másnak hajnalra már otthon is vagyunk. Hát ez volt a mi kétnapos kalandunk. Szuper volt.

szépségkoldusa Creative Commons License 2018.11.01 0 0 21637

Szia!

Az 520-asra is érvényes minden ATAC-jegy, normál buszjárat (és nagyon jó, 15 perc alatt benn vagy a Cinecittánál). Jegy kapható a Ciampino információnál vagy bárban.

Előzmény: húsvét Rómában (21636)
húsvét Rómában Creative Commons License 2018.11.01 0 0 21636

Szép napot !

Még kérnék szépen egy kis segítséget.
Ha vásárolok a reptéren /Ciampino/ 3 napos közlekedési bérletet  /Public Transport Pass /72 hours/ akkor azzal már a reptértől az új 520-as busszal bemehetek a Cinecittá Metromegállóig? Vagy ez nem így működik, kell még hozzá más jegy is?

Itt találtam :

https://www.martinibed.com/en/bus-520-new-link-metro-a-ciampino-airport/

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21635

Minden évben 1 napra kinyitják a kaput - akkor kell odamenni. Üdv.

Előzmény: vélemény (21634)
vélemény Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21634

Én 23 éve.

Előzmény: papanick (21633)
papanick Creative Commons License 2018.10.23 0 0 21633

Tényleg csak a sort kell keresni. Minden napszakban többen-kevesebben állnak ott. 

Én csak 32 éve néztem át rajta.

Előzmény: vélemény (21630)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2018.10.22 0 0 21632
húsvét Rómában Creative Commons License 2018.10.19 0 0 21631

llaci10,  Vélemény  köszönöm szépen a segítséget

vélemény Creative Commons License 2018.10.19 -1 1 21630

Én a Sta Maria Cosmedintől sétáltam fel, kellemes séta. Ez felvisz a Via  di Santa Sabinara. Ez elvezet a S Sabina majd a S Alessio mellett, az utca végén a Piazza dei Cavalieri di Malta, a 3-as ház a Priorato di Malta, ennek a kapuján a kulcslyuk.

Nemrég írta itt valaki, hogy 20 percet kellett sorbaállni a kulcslyuknál,lehet, hogy csak a  sort kell keresnetek.

Előzmény: húsvét Rómában (21627)
llaci10 Creative Commons License 2018.10.19 0 1 21629
Előzmény: llaci10 (21628)
llaci10 Creative Commons License 2018.10.19 0 0 21628
Előzmény: húsvét Rómában (21627)
húsvét Rómában Creative Commons License 2018.10.19 0 0 21627

Szép napot !

Mindenhol azt olvasom, hogy sétáljunk fel az Avantinus-dombra, és ott a Máltai lovagrend kapuján lessünk át a "kulcslyukon".
Én 9 éve voltam Rómában, már akkor sem találtam meg ezt a lyukat, most ismét nekifutok.
Abban kérem a segítségeteket, hogy mi a legközelebb vivő tömegközlekedés, /Terminitől/, és onnan melyik kis utcát válasszuk. Aztán ismét indul a keresés. /Régen mindenféle kapura ráugrottunk, hiába :-(/

Köszönöm szépen
Ildikó

Zegzug Creative Commons License 2018.10.16 0 1 21626

Volt szerencsém a hétvégén 13 év után visszalátogatnom Rómába. Korábbi fotóimba belenézegetve döbbenetes változás látszik a turisztikában. Mondjuk ez ugye világjelenség. Tervezetten újra ugyanabban az időpontban utaztam a megfelelő időjárás miatt, mint tettem azt 2005-ben, így íme egy hasonlító kép.

Érezhetően minden látnivalónál egyre nagyobb a tortúra és kezd élvezhetetlen lenni a tömeg miatt. 2005 még közvetlen a fapadosok elindulása utáni év volt, most meg fullon miattuk minden, na meg Ázsia is beindult rendesen.

erikanyu Creative Commons License 2018.10.13 -1 0 21625

Hú ezer bocsi. Nagyon rég jártam itt. Remélem jól sikerült az utad, és tetszett a szálloda. 

Előzmény: Saharjeriz (21616)
bonnita Creative Commons License 2018.09.26 -1 2 21624

2019. márciusától elérhető lesz egy app. Róma magyar emlékeiről több nyelven. A Magyar Akadémia és a Startup Trieste együttműködésének köszönhetően. 

vélemény Creative Commons License 2018.09.21 -1 2 21623

A Colosseumnak még tartozom egy alapos látogatással. Legközelebb megyek a spéci túrára is és akkor megnézem a kiállítást is. Mindig van miért visszamenni.

Előzmény: szépségkoldusa (21622)
szépségkoldusa Creative Commons License 2018.09.21 0 0 21622

Az első emeleten. Én már 2006-ban is láttam időszakost. Nincs külön belépő.

Előzmény: vélemény (21621)
vélemény Creative Commons License 2018.09.20 -1 1 21621

Bent a Colosseumban van  ideiglenes kiállítás?  Hol, melyik szinten?Sosem láttam, igaz hogy nem is kerestem

Előzmény: stevebi (21620)
stevebi Creative Commons License 2018.09.20 0 0 21620
szépségkoldusa Creative Commons License 2018.09.04 0 0 21619

Köszönöm, próbálkozom.

Előzmény: Manipura (21618)
Manipura Creative Commons License 2018.09.02 0 0 21618

Sajnos nem ismetem a filmet. Egy próbàt megèrne, javaslom a Duna Tv archívból merendelni egy màsolatot.

Előzmény: szépségkoldusa (21617)
szépségkoldusa Creative Commons License 2018.08.21 0 0 21617

Kedves Topiklakók! Olyan, mintha meghalt volna a szenvedély!

Nincs valakinek a birtokában "Az ősök útja és az Isten útja - Utazás Szőnyi Zsuzsával" c. film?

Évek óta üldözöm, de nix, nix.

Saharjeriz Creative Commons License 2018.07.29 -2 1 21616

Kedves "Erikaanyu!

Örömmel olvastam a római utazás beszámolóját. Én 6-án utazom 6 napra. A San Valentino a szállás.

Lenne néhány kérdésem, mivel még nem voltam Rómában.

Jobb lenne privát üzenetekben :-)

Kérlek, ha van időd, kedved energiád, akkor erre az ímélcímre jelezz, és leírom a kérdéseimet; nagy segítség lenne nekem, ha támpontokat kaphatok :-)

Üdvözlettel: V.H.

saharjeriz@gmail.com

Előzmény: erikanyu (21602)
szépségkoldusa Creative Commons License 2018.07.25 0 0 21615

:-))

:-))

Előzmény: vélemény (21614)
vélemény Creative Commons License 2018.07.25 0 0 21614

A legaranyosabb sekrestyés emlékem szicíliai. Siracusa. 11.45-kor akartunk bemenni a 12-ig nyitvatartó templomba. helyi idvezzel, csoporttal. Kapu akkor záródott, sekrestyés csak kikiabált, hogy kész az ebédje. Rá nem tudtunk haragudni. A másik szintén sziciliaira, Palermoban már igen. Elrobogtunk néhányan egy kisebb templomba , megnézni egy Caravaggio képet. A sekrestyés a templom bejáratánál elkérte a fejenként 2000 itl-t, majd amikor a kápolnába érve nem találtuk a képet, közölte, hogy még az előző évben ellopták....

Előzmény: szépségkoldusa (21613)
szépségkoldusa Creative Commons License 2018.07.24 0 1 21613

Ezek szerint már kétféle sekrestyést ismerünk Rómában: az egyik morog és megcsinálja, a másiknak hiába szólnak, nem érdekli. De én ismerek egy harmadik fajtát is, aki készséges: Santo Stefano Rotondo, San Benedetto in Piscina, San Francesco a Ripa, San Pantaleo (ha meglát, már kapcsolja is az egész templom díszkivilágítását). Szerencsére többen vannak, mint...

Előzmény: vélemény (21610)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.07.24 0 1 21612

Ja és megtaláltad a tornacipős képet is, szuper. Én sajnálom, hogy mikor bementünk a templomba még nem tudtam erről, így nem is kerestem és ezért nem is szúrtam ki. Majd legközelebb :)

Előzmény: erikanyu (21600)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.07.24 0 1 21611

Erikanyu! Nagyon jó érzéssel olvastam a beszámolódat, újra ott érezhettem magam (még ha csak gondolatban is). A Colosseumos leírásnál mosolyogtam, ismerős, ugyanígy volt nálunk is minden. Mi is a cetlik színe és felirata alapján próbáltuk beazonosítani, hogy kik a csoport társaink és hol gyülekeznek, aztán nem vettük le a szemünket róluk :)

Szuper program volt ismét és nagyon eseménydús, ügyes voltál! :)

Előzmény: erikanyu (21598)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!