Keresés

Részletes keresés

panda777 Creative Commons License 2022.03.12 0 0 290

"Én a rovásírást egyébként kirívóan rondának találom, egy primitív nép abc-je."

 

Jesszus!!! Én nem vagyok egy rovásírás fan, de ......mit mondjak, ez a mondat eléggé fejbe vágott! 

Előzmény: serenic.... (274)
ketni Creative Commons License 2021.04.02 0 0 289

"..elegem van a kioktatásból, a mutogatásból. Faszfejek."

 

Nekem is elegem van az újdondász progresszívekből, akik meg akarják mondani, hogy mit gondoljak.

Abból, hogy mindenkit stigmatizálnak, aki valamilyen maradandó értéket képvisel.

Előzmény: serenic.... (278)
Nyndzsa Creative Commons License 2021.03.31 -1 0 288

Asszem marhát vittem, vagy mimit?

Előzmény: Eklatáns Béla (287)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2021.03.31 0 0 287

Mit...?

Előzmény: Nyndzsa (286)
Nyndzsa Creative Commons License 2021.03.31 -1 0 286

Meg kell etetnem a macskákat, aztán végigrágom. 

Nyndzsa Creative Commons License 2021.03.31 0 0 285
Előzmény: Törölt nick (284)
Keke2 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 283

Sziasztok!

Igaz látom nincs nagyon forgalom ezen a fórumon azért a segítségetek kérném, hátha...

A kérdésem az lenne, hogy rovás írással, hogyan kell írni a 2000 feletti számokat. Ennél nagyobb számokat leírva példaként nem nagyon találtam sehol. A Forrai féle rovás oldalon találtam a 2149 számot leírva és ott a kettő ezer 2db ezres jellel van írva.

http://www.rovasirasforrai.hu/Rovasiras/Muveletek-rovasszamokkal.htm

A probléma az, hogy számomra logikusabb lenne: kettő + ezer. Azért mert akkor például az 5000 -t úgy írjuk, hogy 5db ezres jel?

ép-it-ész Creative Commons License 2012.07.08 0 0 282

Sziasztok

Fel kell éleszteni ezt a topikot. Szerintem energia van benne. Ezt abból gondolom, hogy bennem rengeteg van e témával kapcsolatban.

Végre megtaláltalak benneteket .

 

 

Magam részéről sokat foglalkozom a betük jelentésével, jelentés tartalmával. Van iskola ahol van szerencsém az ács szakmát tanítani és van egy fa megmunkálási módszer a rovás illetve a horgolás. Mind kettő az ősi gyökerekig hat vissza.

Megfigyelésem szerint a latin - rovás és asztrológiai szimbólumokat ha egy lapra leírom hasonlót vagyi ugyan azt kell, hogy jelentsen.

Nomen est omen ---sorsunk a nevünkben , mondták régen . Ez igaz az örök időkre. Erről meg vagyok győződve.

 

Tehát ha valaki erre jár és érdeklődik valamint kedvet kapna a topik újraélesztéséhez, ... hát a partnerére talált.

cs

12 nyíl Creative Commons License 2010.12.27 0 0 281

Kedves Serenic,

 

"Ugyanannyira nem releváns a mai magyarra, mint a latin betűk, mert egész más hangzókra találták fel, csak ma megfeleltetik valami hipotetikus abc-nek (hogy milyen hiteles, valódi írásnyomokból, még nem láttam rá tanulmányt)."

 

Megjegyezném, hogy létezik egy másik rovásírásunk is:

 

"A kárpát-medencei rovás ismertetése
Exposition of the Carpathian Basin Rovas

Dr. Hosszú Gábor

A székely-magyar rovásírást manapság százezrek használják és számuk rohamosan nő. A kárpát-medencei rovás viszont méltánytalanul elhanyagolt, pedig mindkét magyar rovás művelése nagyon fontos. Mindkettővel magyar szövegeket írtak le, tehát nemzeti hagyományunk része. "

 

 

forrás: http://www.freeweb.hu/rovasirashonlap/karpat-medencei_rovas/index.html

 

Előzmény: serenic.... (274)
Petyuska1100. Creative Commons License 2010.12.20 0 0 280

Nem akartalak kioktatni, csak azt mondtam amit gondolok.

Egyébként nem a mániám, csak úgy érzem, mintha más népek megtudnák becsülni az értékeiket, mi meg, mintha tudatalatt gyűlölnénk saját magunk, vagy mi a lótúró.

De lehet, hogy tévedek...

Előzmény: serenic.... (278)
serenic.... Creative Commons License 2010.12.20 0 0 279

Na látod, ma meg az atomkor van. Vakargasd a fokosod.

Előzmény: Petyuska1100. (277)
serenic.... Creative Commons License 2010.12.20 0 0 278

Nem, ez egy buta mánia a részedről, ami megfertőzött. Ez az állandó szellemiség nyavajgás, elegem van a kioktatásból, a mutogatásból. Faszfejek.

Előzmény: Petyuska1100. (276)
Petyuska1100. Creative Commons License 2010.12.20 0 0 277

A rovás jeleket fába szokták vésni azért ilyen. 

Azért egy fokosnyélen jól tud mutatni.

Előzmény: serenic.... (275)
Petyuska1100. Creative Commons License 2010.12.20 0 0 276

Kár mindent túl racionalizálni, szerintem egyszerűen jó, hogy van ilyen, mint a karácsony.

Hogy ronda, az a te szubjektív véleményed szerintem szép, hogy primitív, arról csak annyit, hogy legalább volt írásbelisége a közemberek szintjén is, ellentétben a legtöbb akkori európai néppel szembe.

Azért érdekes az ilyen mentalitás, mintha egy angol elakarná dozerolni a stonehenge-t.

Nehezen tudom elfogadni, egy bizonyos fajta tudattoság hiányának, illetve egy fajta meghasonlottságnak tudom be, ezt a kicsit sajnos  jellemző mentalitást.

Lehet, hogy ez is egy hungaricum? Nem értem miért fáj, ha senkinek nem okoz kárt?

Ha nem ismerném ezt a lelkialkatot gondolhatnám  rosszindulatnak is.

 

 

Előzmény: serenic.... (274)
serenic.... Creative Commons License 2010.12.20 0 0 275

Amúgy nézzünk meg egy szöveget latin és rovás karakterekkel!

 

ROVÁSÍRÁS

 

 

Szerintem nem kétséges, melyik az a karakterkészlet, amit érdemes használni, nem beszélve arról, hogy a rovásírásban sem kis-, sem írott betű nincs.

Előzmény: serenic.... (274)
serenic.... Creative Commons License 2010.12.20 0 0 274

Az embert jó érzéssel tölti el, hogy jön valahonnan, tartozik valahová.

 

Hiú ábránd, mert egyrészt nem te vagy az, akik az őseid, másrészt igen nagy valószínűséggel számtalan nemzetiségű és földrajzi eredetű ősöd van. Minél távolabbra nézük, annál több. Tehát ha az eredetet kutatod, gyakorlatilag minden népre kell úgy tekintened, mint az őseidre. Én a rovásírást egyébként kirívóan rondának találom, egy primitív nép abc-je. Hogy abc, az meg azt mutatja, hogy nem túl régi és a közel-keletről származik. Ugyanannyira nem releváns a mai magyarra, mint a latin betűk, mert egész más hangzókra találták fel, csak ma megfeleltetik valami hipotetikus abc-nek (hogy milyen hiteles, valódi írásnyomokból, még nem láttam rá tanulmányt).

 

Az eredet kapcsán valószínűleg a kultúrális kapcsolatra gondolsz, az meg épp annyira releváns, mint a bantu néger, aki itt születik, szintén az ősi magyarokhoz fog rokonszenvet érezni, mert magyar az anyanyelve és magyar történelmet tanul. (Persze nála szerepet fog játszani, hogy hamar észreveszi, más a bőrszíne, ezért kötődni fog a feketékhez is).

Előzmény: Petyuska1100. (273)
Petyuska1100. Creative Commons License 2010.12.20 0 0 273

Mert van benne valami romantikus, ahogy össze köt a múlttal. Az embert jó érzéssel tölti el, hogy jön valahonnan, tartozik valahová. Egyébként én ugyanezt érzem, mondjuk a kelta múlttal kapcsolatban is. Egyszerűen szép az ilyesmi, mint mondjuk stonehenge. 

Persze nem arról van szó, hogy cseréljük le a mostani ABC-k de mondjuk dísztárgyakon jól mutat, jó, hogy egyre népszerűbb az ilyesmi.

Előzmény: serenic.... (272)
serenic.... Creative Commons License 2010.12.20 0 0 272

Az angolok meg térjenek vissza a kelta, a franciák a gall íráshoz? Minek? A rovásírás ugyanazt írja le más jelekkel. Szimpla behelyettesítéses titkosírás. Minek?

Előzmény: 12 nyíl (271)
12 nyíl Creative Commons License 2010.12.19 0 0 271

A rovásírás felkarolása mellett szeretnék voksolni.

 

Manapság hajlamosak az emberek azt gondolni, hogy ez valami teljességgel használhatatlan, értéktelen sőt káros dolog.

 

De hát valahogyan csak kellett írni a latin írás előtt is magyar nyelvű szövegeket, nem?

 

Amíg a protestantizmus nem alkotta meg a latin betűs írás összes ékezetes magyar betűjelét, addig nem is lehetett magyarul leírni semmit sem, csak latinul - mert a magyar nyelvű íráshoz hiányoztak még a legegyszerűbb jelkülönbségek is.

Például:

- hálákat adok néked, ó Uram (egy csodálatos halfogás után)

- halakat adok néked, ó Uram (a bőséges fogásból)

 

Ezért maradtak fenn még templomok gerendáin is rovásírásos jelek, mert az emberek igenis használták ezt az írás, és használják a mai napig is.

 

Nem szabad elkallódni ezt a kincset.

eganede Creative Commons License 2010.12.15 0 0 270

TÜKÖRVILÁG

3dimenziós (tapasztalati) világunk a "Tükör Világa".

Itt nem arról a téveszmés tükörvilágról van szó,

ahol minden kifordított!

Mert ha jobban megvizsgáljuk a tükör lényegét,

láthatjuk, hogy a meglévő információból

nem vesz el, de nem is ad hozzá semmit.

Pontosan ugyanazt mutatja, ami a valóság!

A tükör szerepe nem más, minthogy a

"TEREMTŐ ELV" megláthassa magát benne.

Egy referenciapont, tökéletes visszacsatolás.

Általa felügyelhető a törvényekkel

működtetett "Teremtett Világ".

Az ember hatalmas lehetősége, hogy belenézhet

ebbe a tükörbe és megláthatja annak minden szépségét.

Benne  cselekvését, saját döntéseinek hatását is érzékelheti,

sőt azok visszahatnak rá a "TEREMTŐ ELV"

törvényei által szabályozott keretek között.

Az alaptörvényeket ember meg nem szegheti,

hisz az a "TEREMTŐ ELVBE" ütközne!

Természetesen alacsonyabb szinteken az ember is

beleszólhat a "Teremtett Világ" alakulásába,

jól látható ez a pillanatnyi tükörképen is.

Jelen társadalmunk egyéneinek gondolatai,

azok megnyilvánulásai, cselekedeteinek összessége

jellemzi mai tükörvilágunkat.

Paleokrites Creative Commons License 2009.11.18 0 0 269
Nem egyszerű a Táltosság, sem a találkozás..... :)
Előzmény: my.balls.ready (268)
my.balls.ready Creative Commons License 2009.11.18 0 0 268
Köszönöm az oldalakat, újak voltak!
De az eredeti 264 kérdésem még mindig él!
Köszönöm
Előzmény: Paleokrites (267)
Paleokrites Creative Commons License 2009.11.17 0 0 267
Karaul az Őrző Táltos

http://biktop.saman.org.hu/hirek/2007/0929/index.html

Ezt nézted?

http://szentkoronaradio.com/kultura/2007_04_26_karaul-a-taltos

http://tv.animare.hu/tvmusor.aspx?id=853c5e8b1c69824378933b3024f9b345da

http://blog.xfree.hu/myblog.tvn?SID=&pev=2007&pho=9&n=lambert
Előzmény: my.balls.ready (266)
my.balls.ready Creative Commons License 2009.11.17 0 0 266
Köszi a segítséget őt is megtaláltam az internet segítségével, DE
én olyan valakit keresnék aki nem hirdeti magát, nem jelenti ki magáról, hogy ő táltos. Inkább szerényen él és szájhagyomány útján beszélik róla, hogy különleges képességei vannak.
Ismertek ilyet?
Előzmény: Paleokrites (265)
Paleokrites Creative Commons License 2009.11.15 0 0 265
http://magyartaltos.info/

http://www.dailymotion.com/video/x7fkou_taltos-egeszseg-gerincbetegsegek-gy_people
Előzmény: my.balls.ready (264)
my.balls.ready Creative Commons License 2009.11.15 0 0 264
Üdvözlet Mindenkinek!

Szeretnék találkozni egy táltos (tanító,gyógyító) emberrel, ebben szeretném segítségeteket kérni! Ha valaki tudna nekem segíteni ebben írjon egy emailt ,nagyon megköszönném!!
Keve333 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 259
Sziasztok, nem tud valaki távoltartó varászlást? Egy bolond nő lakik a szomszédban, gyűlöli a gyereket. Most is feljelentett a Gyámügynél hogy vegyék el a babát...
Biesz Creative Commons License 2008.06.07 0 0 258
Sziasztok!Remélem valaki tud magyarázatot a következő dologra.
Az egyik ismerősömnek ma reggelre egy "ismeretlen" bekente kutyakakival az ajtókilincsét meg még néhány más dolgot amit talált a teraszon.
Mit jelenthet ez?Egy rontás vagy átok talán?
Mondjuk nem ez volt az első eset. Pár hónapja egy fekete viasszal bekent tojást (vagy valami ilyesmi) akasztottak a házuk elé a fák közé.
Előre is köszi a válaszokat!
crowen Creative Commons License 2007.08.15 0 0 256

ha van olyasmi, amit nem Isten teremtett, akkor nem Isten teremtett mindent, ergo van társ-teremtő, azaz demiurgosz is.

A demiurgosz ebben az esetben csupán egy bukott angyal, aki fellázadt Isten ellen, és az Ő akarata ellen cselekszik.

 

Ha létezik olyasmi, ami nem Isten akaratából jön létre, akkor nem mindenható, hiszen akaratával lehet dacolni,

Isten mindenhatósága nem azt jelenti, hogy az akarata ellen nem lehet cselekedni, hanem azt, hogy a Teremtésen belül bármit véghez tud vinni, még akkor is, ha egyes teremtményei ellenállnak ennek.

 

sőt, olyasmit is teremteni, amit ő nem teremtett, tehát a demiurgosz egyben istenség is.

Nos, a te dolgod, hogy istenségként imádsz mindenkit, aki alkotni tud.

Előzmény: Törölt nick (255)
crowen Creative Commons License 2007.08.14 0 0 254

1. axióma: Isten mindenható, mindentudó, mindenek ura, ő teremtett mindent
Jelenti-e ez azt, hogy közvetlenül Ő teremtett mindent?

 

1. állítás: a mágia nem Istentől való.
Ha úgy vesszük, hogy közvetlenül Isten teremtett mindent. Ha viszont az angyaloknak szabad akaratuk van, és némelyiknek teremtő képessége, amit Istentől kapott, akkor ezt a képességet - bukása után - Isten akaratával ellentétesen is használhatja, ez esetben, amit teremt, nem Istentől való. Ha egy angyal Isten akaratával egyezően használja e képességet - a bukott angyalok erre nem képesek -, akkor az, közvetetten, Istentől való.

 

Érthető?

Előzmény: Törölt nick (253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!