Keresés

Részletes keresés

Peteri78 Creative Commons License 2024.02.16 0 1 7152

https://youtu.be/1oB0XSaoOcA?si=rv4RNbCGDWs-keFE

 

Egy kis Kuala Lumpur a Lunar new year 2024 ünnepén.

Peteri78 Creative Commons License 2024.02.13 0 1 7151

Lunar new year 2024 Kuala Lumpur

 

https://www.youtube.com/watch?v=4_Y3gS8GhYo

 

😉 Amikor a sárkányok táncolnak 

pannn Creative Commons License 2024.02.07 0 0 7150

Ha esetleg volt valaki hasonlo szituacioban. A gepunk ejfel elott fel oraval erkezik Szingapurba. Ebben az esetben az arrival card-n milyen datumot kell megadni azt a napot amikor elmeletben erkezik vagy mar a kovetkezo napot hiszen keves az eselye hogy a maradek fel ora alatt elerjuk az automata belepteto rendszert, de az is lehet hogy elerjuk?

Zs... Creative Commons License 2024.01.05 0 0 7149

Attól függ, én pl olcsóbban vettem mint atszallassal lett volna. Es ugye igy egy vizumdijjal is kevesebb. Nézni kell az árakat folyamatosan, ha van még időd addig.

Előzmény: Jack51 (7148)
Jack51 Creative Commons License 2024.01.04 0 0 7148

Köszi a választ, csak naponta 1 gép megy és jóval drágábban mint a belföldi járat (abból meg van napi 10 legalább)

Előzmény: Zs... (7147)
Zs... Creative Commons License 2024.01.04 0 0 7147

Így van, csak akkor nem kell vízum ha közvetlen Phu Quocra repulsz. Ha előtte átszállsz Hanoiban vagy Saigonban, és nem egyben van a jegy, tehát belepsz az országba, akkor már kell. Bangkokbol van közvetlen Vietjet Phu Quocra.

Előzmény: Jack51 (7134)
albagabi Creative Commons License 2024.01.03 0 1 7146

Köszi a segítséget. Azért láttam sok helyre elmentetek már. Most a suli miatt kicsit más lesz, de majd hétvégéken.

 

Előzmény: Perh77 (7144)
COOP Creative Commons License 2024.01.03 0 1 7145

most néztem a posztodat a FB-on és elmerültem a többi képeitekben is :)

Előzmény: Perh77 (7137)
Perh77 Creative Commons License 2024.01.02 0 0 7144

Igen, jön egy email és kész. Ezzel bekerült a rendszerükbe. És semmilyen kérdést nem kaptunk hozzá, így ez a része lazábban kezelhető (szerintem inkább az ő adatbevitelüket könnyítheti). A szállásra ha rákeresel, biztosan kiír egy irányítószámot, vagy legalább a városban használt egyik irányítószámot beírjátok.

 

A 7 évesünk Kuchingban jár iskolába, holnapután kezdődik a suli. (Előtte Balin éltünk egy évet, mert Malajziában csak 7 éves kortól adnak student visa-t.) Azt kell mondjam, a suli és munka mellett, nomeg némi társasági életet élve még szinte semennyire nem tudtuk felfedezni azt a régiót sem, egyelőre nagyon kevés helyre jutottunk el, hosszú még a lista 🤣 de csak ajánlani tudom, és látatlanban úgy gondolom, egész Borneo tele van kalanddal.

 

Jahhh ma láttunk először szarvcsőrű madarakat, többet is, gyönyörű látvány ahogy repül - Langkawin a Telaga kikötőnél! Holott Sarawaknak pont a hornbill az emblémája (de nyilván kerüli a nagyvárost) ☺️

Előzmény: albagabi (7143)
albagabi Creative Commons License 2024.01.02 0 0 7143

Regisztrálsz,aztán jön a mail a telódra és kész? Maláj postkódot honnan veszek? Vagy elég a város/hotel neve?Megnézik a telódon vagy bent vagy a rendszerükben? 

Fél éve Kuchingban vagytok? Ez komoly???

Előzmény: Perh77 (7140)
Perh77 Creative Commons License 2024.01.02 0 0 7142

Kedves WL, amire én gondoltam, azt Malajzia most vezette be december 1-én kötelező jelleggel, és belépéskor a kikötőben kérték is (Langkawi).

Minden belépéskor újra ki kell tölteni: volt aki hozzánk hasonlóan Malajziából ugrott át Thaiföldre és jött most vissza, és habár már előre szóltak a határőrök, hogy csak az álljon be a sorba aki kitöltötte, ők akként vették, hogy egyszer már belépéskor kitöltötték (két hete). De az ügyintéző utána félreállította őket, és újra ki kellett tölteniük az új belépéshez.

 

https://imigresen-online.imi.gov.my/mdac/main

Előzmény: W.L. (7141)
W.L. Creative Commons License 2024.01.02 0 0 7141

En 2022-ben megcsinaltam a regisztraciot, a kutya sem kerte.

2023-ban mar meg sem csinaltam, akkor sem kertek.

Előzmény: albagabi (7139)
Perh77 Creative Commons License 2024.01.02 0 1 7140

BÚÉK! 

Itt sajna nem volt rizslámpázás, pedig klassz lett volna. Csak óriási tűzijáték.

A regisztrációt most megcsináltuk, vissza Langkawira, pár perc.

Onnan holnap mi Kuchingba megyünk, ott lakunk fél éve :))))

Előzmény: albagabi (7139)
albagabi Creative Commons License 2024.01.01 0 0 7139

BUÉK!

Rizslámpát engedtetek fel éjfélkor?

A regisztrációt megcsináltátok utazás előtt? Kérték?

Meddig lesztek? KL még hátra van?

Előzmény: Perh77 (7137)
albagabi Creative Commons License 2024.01.01 0 0 7138

Szia András!

Ko Chang nagyon jó,de robogó fontos lenne,csak nagyon szerpentines,vigyázni kell. Ha van gyakorlatod,akkor nagyon élvezetes.Mi december januárban voltunk 2x,még felhőt sem láttunk. Nem hiszem hogy márc végén esős lenne. Vietnamban Hanoiban voltunk,nem volt rossz. A Halong-öböl hajóval nagyon jó, Ning Binh is nagyon jó volt. Phu Quoc is szuper volt,de vannak építkezős partszakazok,ki kell fogni a hotelt. Mi kifogtuk. Robogó ott is kell. Fülöpön nem voltunk (még)

Előzmény: 1965andras (7131)
Perh77 Creative Commons License 2023.12.31 0 0 7137

Szia, gyertek-gyertek, a napkelte oldal gyönyörű!

(A déli Pattaya beach-et el kell felejteni, szörnyű...)

 

Langkawin érdemes bérelni igen! Mi grab-ot használtunk, az is tökéletesen működik, de ugye abban nincs kötetlenség.

 

A hajójegyet érdemes retúrban megvenni igen, bár nincs nagy jelentősége, csak helyet biztosítasz.

Mi is retúrt vettünk, a reggeli járatra. Csak becsekkoláskor a boarding pass mellé ideadták kinyomtatva a foglalásunkat. Egy új foglalási kódot láttunk rajta, és hogy az általunk eredetileg foglalt reggeli visszaút délutánként jelent meg. Megreklamáltuk  erélyesebben, és mire átértünk Lipére, el is intézték és elvileg van javított foglalásunk (ami így egyezik az eredeti foglalással). De holnap kimegyünk a bódéhoz egyeztetni - amúgy is javasolják itt Lipén egy nappal előtte ellenőriztetni, van-e helyed a hajón (a túlfoglalások miatt).

 

3 óráig a becsekkolás folyamata tart, két sorbanállással (jegy, határellenőrzés), majd beszállásra várakozással. Kiszálláskor csak a határellenőrzés, egy órácska.

 

Előzmény: albagabi (7136)
albagabi Creative Commons License 2023.12.31 0 0 7136

Szia Perh! Köszi a választ. Igen,nagyon nagy segítség itt,meg másik fórumokon a tapasztalt,önzetlen emberek segítsége. Ezt igyekszem én is továbbadni. Nekünk tök ugyanazok a szempontjaink mint nektek. Érezzük magunkat jól, ami kimarad az kimarad. Elég későn kezdtem el szervezni,felmentek az árak,ezért lett KL,amit már nem bánok. Ebből jött Lipe amit már régóta nézegetek. És közben van Langkawi,amit így nem tudok kihagyni. Penang lett volna,de onnan már nem megy komp Lipére. Langkawin asszem mi is Cenang partszakasz végén foglaltunk szállást. Úgy gondolom bérelünk autót 2-3 napra. Jó ötlet? A kompot egyben oda-vissza foglaljam? Miért raknak át a délutánira? Nekünk az nem jó,mert 6 körül repülnénk vissza Kul-ba. Ha a reggeli járatra kérem akkor arra adják nem? Hogyan tudom csekkolni? Gondolom rá van írva. Mi tart 3 óráig? Határellenőrzés?

Ha most vagytok kint akkor ez a főszezon leg közepe,érthető a zsúfoltság. Volt már benne részünk,de azért jó volt. Előbb van  Úĵév🙂

Előzmény: Perh77 (7129)
cassano711 Creative Commons License 2023.12.30 0 0 7135

Én nem tudom, szerintem WL tuti tudja, ha mégsem akkor kérdezd meg Vörös Boriszt, Vietnámban él tudtommal és a barátnője is vietnámi, 100% tudja ezt. Visz egy vlogot is youtube-on "High on low tide" címmel, bár nekem a régi, saját név alatt magyarul feltett videói még jobban tetszettek :)

Előzmény: Jack51 (7134)
Jack51 Creative Commons License 2023.12.30 0 0 7134

Szia, remélem te tudod a pontos választ. Phu Quoc-ra mennénk, és nem világosak számomra a Vietnámi vízum szabályok. Csak akkor nem kell vízum ha külföldi reptérről (KUL,BKK) érkeznénk oda? Tehát ha Saigon, Hanoi  az átszállás akkor kell vízum ugye? Köszi aki tudja a választ.

Előzmény: W.L. (7132)
1965andras Creative Commons License 2023.12.29 0 0 7133

köszönöm

Előzmény: W.L. (7132)
W.L. Creative Commons License 2023.12.29 0 0 7132

Melaka + Szingapur.

 

A Fulop-szigeteken pedig mindenkepp inkabb Palawan mint Cebu.

Előzmény: 1965andras (7131)
1965andras Creative Commons License 2023.12.29 0 0 7131

Tanácsot ötletet kérnék ,tervezett utazáshoz .ami fix repülőjegy 3 főre 03.13.04.06. Bud -Kul -Bud .Voltunk pár helyen ,most két terv lenne 1., Közép Vietnámból -Saigonig majd Phu Quoc (esetleg B terv Thaiföld Koh Chang 20 éve voltunk utoljára ) itt nagyon tartok az esős időjárástól a nyaralási szakaszban mert az igen megkeseritené a nyaralás  feelingjét (középkorú asszony / kamasz fiú gyerek .

Gondolkodom Fülöp szigetek vagy Cebu és Bohol ,vagy Coron és Palawan szigeteken .

Rendszerint 3 hétre utazunk mindig 6-10 nap látnivaló  majd valahol aktiv semmitevés .

Kérnék ötleteket ha Fülöp lenne akkor előtte kis utazás /költséggel  mit tegyek hozzá .

Kulban voltunk többször ,Penangon is .Balin és és Yogakartában is .

köszönöm

Perh77 Creative Commons License 2023.12.29 0 0 7130

Ügyes!! Mi nem olvastunk utána khmmm így meglepi volt.

És most ugye Malajzia is bevezette...

 

Viszont ha terveztek Sentosán az Universalba menni, nagyon javaslom az express jegyet! Mi csak simát vettünk, és mindenhol 30-40 perces sorbaállás van. Expressel pedig előre lehet menni, így ki lehet nagyon használni!

(Ha tudtad, akkor bocsi a kéretlen tartalomért!)

Előzmény: COOP (7128)
Perh77 Creative Commons License 2023.12.29 -1 0 7129

Szió!

 

Különböző szinteken van az érkezés és indulás, nagyon jól kitáblázva, nem lesz gond!

Arra kell figyelni csak, melyik járat melyik reptérről indul (KLIA1 vagy 2), de azt szerintem már tudod 😊

 

Ami miatt mégis "tollat ragadtam", az két ok. Az egyik, hogy ezen fórumnak rengeteget köszönhetek első malajziai utam előtt, visszaolvastam az egészet, akár életrajz-részletek is kibontakoztak, de a sok ízlés és vélemény között kialakult a számomra bevállalandó út képe... aztán a következő, meg a következő. 🥰

 

A másik ok pedig, hogy pont most élvezzük a Langkawi - Koh Lipe nyaralásunkat (gyerkőcnek most van hosszabb szünet a suliban). A mi ízlésünk és szempontjaink: kényelmes és kellemes környezet, pár klassz látnivaló, és olyan igazi gatyábahu..ozós tengerpati pihenés (nem vagyunk túl aktívak, sosem ülünk a "pipáljunk ki amit lehet" vonatra). És nem vagyunk gasztro-ínyencek sem. Meg szeretünk sznorizni.

 

Penangot már láttuk korábban, valóban zseniális! Nekünk tetszettek az épületek (nem értünk hozzá, és nem is érdekel minket a mesterséges környezet), tényleg olcsón lehet finomakat enni, és lehet jókat túrázni. Akkor erre 4 napunk volt, nekünk pont elég - és többen nem fogják ezt érteni, de nem is vágyunk vissza. Ízlések és pofonok 🫣☺️

 

Langkawin is voltunk korábban 2-szer 2 napot (kereken 7 éve, Koh Lipe előtt és után), Kuah és Pantai Cenang részeken. Nem jöttünk volna újra Langkawira sem, ha nem Koh Lipe lett volna a cél - kedveljük, de ennyi elég volt akkor.

Most gyermekkel voltunk, csak Cenang részen, partközeli szálláson. Szóba sem jöhet tengerparti nyaralás-élményként! Full zavaros a víz, sok a medúza, sóderes az alja, sokáig sekély - mi be sem mentünk úszni (és nem a vízijárművek miatt, annak mennyisége viszonylag tűrhető). Viszont a homok fehér és fenomenálisan finom! Kimondottan sokat simogattam és a talpammal nyomkodtam, annyira jó! A kicsi is nagyon élvezte! Csak arra kellbfigyelni, hogy sok helyen van esténként fire show, és ott rengeteg benzin ömlik ki a homokba...

Lánivalók közül az akvárium felejthető, nem igazán költöttek rá az elmúlt években. Jó persze, eső esetére.

A sky bridge pedig must see! Lehetőleg napos időben menjetek, mesés!

A mangrove túrát is nagyon szerettük, de amúgy is kedveljük a természetet (na jó, a makákókat már nem).

 

Most éppen Koh Lipén. OFF TOPIC 7 éve is nyüzsi volt, de ez most booorzalmas!!! Oké szép homok és szép víz, csak a part dugig hajókkal. Még a két pinduri úszásra kijelölt területen is áll jópár, illetve áthaladásra is használják. Se korall, se halak (ami itt előttünk van part, mind a 17 halacskát ismerem már, aki itt lakik). És délutánra összeérnek a parton a törülközőink másokkal (naplemente látványa vonzó). Rengeteg a kóbor kutya még mindig, ma éppen szemtanúi voltunk egy harapásnak, a semmiből távolról odarohant az apuka előtt álló picigyerekhez és megkapta a lábát. Utána még próbált pár emberhez odakapdosni...

A komp ugyanaz, kb 3 órás a beszállási procedúra. Foglaljatok előre, sokféle oldal van, kb 25e Ft a retúrjegy fejenként, de utazáskor ellenőrizzétek, valóban a visszaút is ugyanaz-e amit vettetek (minket átraktak a délutáni járatra, és nem ia szóltak, véletlen vettük észre, rwklamálhattunk). 

Jahhh és legális a fű, és ez "érezhető"... lehet emiatt ugrott meg felfoghatatlan mértékben a turisták száma. 

Szóval klaszz meg minden, de inkább egy nagyon túlárazott hippi-sziget lett ez is, így mi új téli-tengerpartozás úticélt fogunk keresni. ON

 

Kuala Lumpurt én imádom, bár nem élnék ott, de annyifele lehet menni és bámulni, gyerkőccel is! Így bármennyi napod is lesz, jó lesz! 

 

Jó utat!

Előzmény: albagabi (7123)
COOP Creative Commons License 2023.12.29 0 0 7128

köszi, mi még itthonról megcsináljuk  :)

Előzmény: Perh77 (7127)
Perh77 Creative Commons License 2023.12.29 0 0 7127

Szió,

Mi érkezéskor helyben a Changin csináltuk meg a regisztrációt, azonnal jött egy visszaigazoló email (acknowledgement of SG arrival card).

Az automata kapukon léptünk be, mintha egy hölgy előtte megkérdezte volna, elvégeztük-e a regisztrációt, de a jelentősége abban lehet, hogy a rendszer már "tudta", kik vagyunk és mennyi időre jöttünk. Amint beszkennelt minket a gép, beengedett az országba és jött az automatikus emmail "notification of electronic vosot pass".

Jó utat!

Előzmény: COOP (7097)
endrun Creative Commons License 2023.12.17 0 0 7126

Sziasztok!

Február elején leszünk KL-ban. Pont hétvégén. Mennénk egynapos útra Cameron Higlands teaföld és 1 nap Taman Negara esőerdő túra. Angolul azt olvasom, hogy hétvégén besz.rás teaföldi túra a forgalom miatt. Van-e valakinek kipróbált taxisa, utaztatója akivel ezt a 2 napot lebeszélném? Illetve szerintetek járható-e, hogy a hétvégi forgalom miatt a két kört összekötni és először (péntek) irány Tanam Negara és onnan (szombat) Cameron, majd Cameronból vissza KL-be (max. elbukok egy éj szállást KL-ben)? 

albagabi Creative Commons License 2023.12.08 -1 1 7125

Köszönöm COOP! Lehet elmaradt volna a regisztráció nélküled.

Előzmény: COOP (7124)
COOP Creative Commons License 2023.12.08 0 0 7124
albagabi Creative Commons License 2023.12.05 -1 0 7123

Bocs azt még elfelejtettem,hogy Klia1-en az érkezési és az indulási oldal az hogy van? Pesten ugye másik emelet,valahol odébb van. Klia1 az hogy? Messze? Kicsekk-becsekk ugye.

Előzmény: Ka Pál (7121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!