Keresés

Részletes keresés

csepi0101 Creative Commons License 2015.09.21 0 0 197

remélem valaki szakértő erre jár

 

Már régóta fenáll az az abszurd helyzet a gépemen hogy a SATA-s winchester-nek megjelenik a windows jobb alsó sarkában egy biztonságos-leválasztó ikon.

 

Ez eddig nem volt gond de most úgyérzem összefügg azzal a problémával hogy az usb 2.0-ás portra nem csatlakozik rá egy usb 2.0-ás eszköz.

 

Tehát nem használható az usb 2.0 port.

 

És ha el akarom távolítani nem engedi arra hivatkozva hogy a rendszer indulásához szükség van rá.

itt a kép:

 

 

somytomy Creative Commons License 2013.10.22 0 0 196

Ha ezt sikerült volna megfejtenem, akkor talán nem kellett volna a windowsomat újra telepíteni.

Éppen ezt szeretném elkerülni. Pendrive nélkül kissé nehéz adatokat kimenteni a gépből. :-)

Előzmény: mr_ricsi (195)
mr_ricsi Creative Commons License 2013.10.22 0 0 195

" hogy lehetne megjavítani?"

A windows újratelepítésével.

 

"Ennek mi lehet az oka"

Ha ezt sikerült volna megfejtenem, akkor talán nem kellett volna a windowsomat újra telepíteni.

Előzmény: somytomy (194)
somytomy Creative Commons License 2013.10.20 0 0 194

Üdv!

A számítógépem már egy ideje képtelen pendrive-okat olvasni, bár érzékeli őket. Egyértelműen szoftveres, mert mindenféle mást (digi fényképező, USB-kormány, kamera, iPhone) normálisan kezel, de pendrive-okra közli, hogy nincs formázva. Hiába próbálom meg őket formázni, mert az sem sikerül a gépnek (más gépekkel az összes pendrive működik). Ennek mi lehet az oka, illevte hogy lehetne megjavítani?

Egyébként Windows XP-s asztali gépről van szó. És ugyanezt csinálja flopikkal is.

notiservice Creative Commons License 2013.02.01 0 0 193

Probáld live linux cd-vel bebootolni, ha úgy működik akkor illesztő progi elenkező esetben valami az alaplapon elszállt.

 

Előzmény: Delwen (192)
Delwen Creative Commons License 2013.02.01 0 0 192

Sziasztok!

Elég halottnak tűnik ez a topic, de azért próbálkozom, hátha valaki tud segíteni.

A problémám a következő: két napja meghülyült a laptopomon az USB port. Semmilyen külső adattárolót nem ismer fel, 4-5 pendrive-ot is belepróbáltam, meg a külső vinyókat is... pittyeg egyet a gép, hogy érzékeli, aztán pár másodperc múlva megint, mintha kihúztam volna. A csatlakozóval nincs gond, mert ha beledugom az egeret, tökéletesen működik. A pendrive-ok is működnek másig gépen. Csak egymást nem szeretik. Sokat bogarásztam neten, és valami illesztőprogram problémára tippelek, de az ilyesmi meg nem mászik el magától... vagy mégis?

Előre is köszi, ha valaki tud valamilyen ötletet adni.

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.06 0 0 191

USB elosztó:

 

:-)

stoko Creative Commons License 2012.02.10 0 0 189

Üdvözlök mindenkit!Segitségre lenne szükségem!A laptopon elromlot az usb!Igy szeretnék egy usb kábelt beforrasztaniA négy különböző szinű kábel bekötésével nincs semmi gond.Csak a kábelt körülvevő úgynevezett árnyékolást rá kell forrasztani az alablaon lévő usb házra vagy sem.Sajnos az elektronikai részét nem értem!Előre is köszönöm

 

Robin Creative Commons License 2012.02.08 0 0 188

Korábban kérdeztem, de igazából a válasz nem segített a megoldáshoz, ami végülis megvan. Az okát pontosan nem tudom, mert nem 100%-os, de 70-nél több. Valamiért akkor ismeri fel a rendszer a csatolt külső winchestert, ha a 4-es usb blokkban nincs üres. Mindegy milyen eszköz van benne, csak legyen valami. A 4-es blokk elvileg 2.0-ás, de nem ismeri fel mind a 4-et annak, van olyan eszköz, ahol gyorsabb működést jelez, pedig az eszköz sem lehet 2.0-ásnál gyorsabb (vagy mégis 2-3 éves pendrive, semmi extra?). Ugyanakkor időnként gondol egyet, és nem ismeri fel a disket, ilyenkor kihúz-visszadug, és megy rendben. Lehet, hogy valami kontakt hiba van az alaplapon, másra nem tudok gondolni.

 

Ja visszaállítottam bios alapbeállítását. Lehet, hogy igy kicsit lassabb a gép, de tudom használni.

zoli1122 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 187

Sziasztok, olyan USB kulcsra lenne szuksegem,amelynek max. fogyasztasa 100mA, tudnatok ajanlani valami konkretat? (nemcsak marka,pontos tipus kell). A neten 2 napja keresgelek,de a fogyasztast nem irjak sehol. Nem energiasporolas szempontjabol kell ilyen,hanem egy berendezes csak ilyenre masolja ra az adatokat,5 felet mar probaltam,mind kingston volt,es az a berendezes mindig kiirja hogy arra a kulcsra nem masol. (a manualban irjak is, hogy csak max 100mA fogyasztasu usb-vel masol) Koszi

user.56 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 186

Megnéztem a BIOSban és ott 2.0-ként van feltüntetve.

De ennek ellenére, ha csatlakoztatom a pendrive-om mindig kiírja, hogy helyezzem át gyorsabb 2.0-ás portra.....

Ha pedig a diktafonom csatlakoztatom, akkor azt már fel sem ismeri (csak 2.0-ás USB-n működik).

Szóval nem értem.

 

Előzmény: kisbetu (185)
kisbetu Creative Commons License 2012.01.23 0 0 185

Tudtommal ha az SP3 van fenn, akkor azzal az SP2 és SP1 is.

 

Másrészről viszont ha a gép USB-je hardverice 1.1-es, akkor azon csak a lemezolló, esetleg a vasfűrész segít.

Előzmény: user.56 (184)
user.56 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 184

Üdvözltetem!

Van egy idegesítő pormlémám! 1.1-es USB van.

A kérdésem a következő! Hogy lehetne frissíteni 2.0-ra úgy, hogy ne keljen újra húznom az operációs rendszert ( gépem nem ismersi fel az XP-nek a telepítő CD-jét )?

Mert ha jól tudom ezt a problémát az SP 1 küszöbölte ki, azonban azt nem telepítettem még anno, mert nem találtam sehol sem magyar változatot. Jelenlen SP 3 van fent a gépemen.

Az internetet találtam egy progit, ami ezzel foglalkozna :

http://www.microsoft.com/downloads/hu-hu/details.aspx?displaylang=hu&FamilyID=733dd867-56a0-4956-b7fe-e85b688b7f86

Csak az a baj, hogy ezt is SP 1-re lehetne telepíteni.

Valaki kérem segítsen probléma megoldó válasszal, mert ez a jelenlegi helyzetem baromira idegesítő!

 

gopeti Creative Commons License 2012.01.18 0 0 183

Köszönöm,ezen is túl vagyok,kihúztam minden usb eszközt,és bedugtam a kábelt hátra,sajnos a hibajelenség továbbra is fennál....Azt hiszem holnap elmegyek szomszédolni,és itt is ott is bedugom a kis gépemet,megnézzük milyen arányban jó-nem jó....:) De attól hogy mondjuk 5-5 lesz az arány,még a probléma nincs megoldva,és kényelmesen használni sem tudom... Köszönöm a segítséget!

Előzmény: mr_ricsi (182)
mr_ricsi Creative Commons License 2012.01.17 0 0 182

Az asztalin dugd hátsó USB-be, és ne használj USB elosztót.

Előzmény: gopeti (181)
gopeti Creative Commons License 2012.01.17 0 0 181

Sajnos minden gép naprakész, frissíti magát sp3 van mindegyiken,ill most hogy mondod,a leggyengébb lapin csak sp2 van,de az meg felismeri... :( Köszönöm a reakciót!

Előzmény: mr_ricsi (180)
mr_ricsi Creative Commons License 2012.01.17 0 0 180

Abban van különbség, hogy az XP-nek melyik service packja a gépeken?

Előzmény: gopeti (179)
gopeti Creative Commons License 2012.01.16 0 0 179

Sziasztok!

Látom nem nagyon pörög a fórum,de azért hátha olvassa valaki aki tudna tanácsot adni!

Vettem használtan egy digitális f.gépet,amely tökéletesen működni látszik,ámde ha összedugom a számítógéppel, nem ismeri fel,illetve úgy viselkedik mintha ki-be húzgálnám az usb csatlakozót,a hangjelzés is kb öt másodpercenként jelentkezik! A számítógép évek óta megvan,minden eszközt felismert eddig,és most is jó minden usb eszközömmel! Gondoltam átvertek a géppel...

Azért bekapcsoltam a laptopomat, (HP-nc6000) és szépen felismerte,lehet másolni,stb,minden rendben! Egyébként nem kell a géphez driver,mert lemezmeghajtóként kell felismernie a számítógépnek!

Átszaladtam a lányom szobájába,az ő asztali gépe sem ismeri fel,dettó azt produkálja mint az enyém! Előbányásztam az ő lapiját is(HPomnibook6000) az ismét rendesen felismerte!

Van valakinek ötlete mit tehetnék hogy az asztali gépek is felismerjék a gépet,pláne hogy úgy néz ki eladom a laptopot... Nagyon el vagyok keseredve, ugyanaz az xp van minden gépemen,egyszerűen nem értem.... Köszi,üdv: Peti

Robin Creative Commons License 2011.10.28 0 0 178

Köszi, - közben kipróbáltam a javaslatod szerint, de semmilyen változás nem történt. A szervízes távolról azt mondta, hogy a 'doboz' csatlakozója szokott nem 100%-osan illeszkedni (bocs a magyartalanságért), és ettől lehet ilyen hiba. Egyenlőre dugdosok, és újraillesztéssel gond nélkül üzemel. Ha lesz időm elmenni a szervízbe, megejtem. A 8 napon már akkor túl voltam, a garanciába meg még belefér.

Előzmény: mr_ricsi (175)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.10.10 0 0 177

Vehetsz, de lehet hogy csak "Y" tápkábellel fog működni, mert az USB3 aljzattól nagyobb áramerősséget kérhet a meghajtó.

Előzmény: dollerakos (176)
dollerakos Creative Commons License 2011.10.09 0 0 176

Üdvözlet!

 

Szeretném megkérdezni, hogy a kb. 6 éves, de jól működő laptopomhoz, amelyik 2.0-s USB csatikkal rendelkezik, vehetek-e egy olyan, 2 TB-os külső disc-et, amelyiknek az USB-je 3.0-s? Ha jól gondolom, az USB-szabvány lefelé kompatibilis és azért is választanám inkább a 3.0-s USB-jű külső disc-et, mert majd egyszer új laptopot szeretnék venni és azzal, a 3.0-s gyorsabb lenne....

 

Köszönet.

mr_ricsi Creative Commons License 2011.09.05 0 0 175

Hiába küldenéd szervizbe, nem fognak hibát találni, és nem is hibás a drive.

Ezt a hibát az alaplapod és a windows együtt hozza össze.

 

Próbáld ki "Y" USB kábellel hátul lévő két egymás melletti USB-be dugni.

Előzmény: Robin (174)
Robin Creative Commons License 2011.09.05 0 0 174

Lehet, hogy más témához is illik a kérdésem, de hátha itt is szerencsével járok. A samsung ügyfélszolgálatát már megjártam, nagyon kedvesek, tippük is volt, de nem oldódott meg a gond, ami a következő. Egy külső 1,5Tb-os diszket vettem, ami 2.0-ás usbvel csatlakozik. Ha megy a gép, és csatlakoztatom, akkor rendben felismeri és működik, tehát az usb-vel úgy tűnik minden rendben. Amikor újra indul a gépem, inicializáláskor felismeri és létrehozza a disket, de mire a windows indiító képernyője eltűnik, és az 'ikonos' képernyő betöltődik, a diszket elengedi a gép, és sehol nem látszik. Se az usb vezérlőnél, se a diszkek között. Ha lehúzom, és újra csatlakoztatom, akkor megint jó minden. Korábban egy másik, kisebb usbs lemez volt itt, azzér nem volt ilyen gond. Tényleg csak a szervíz van? Köszönöm

haborgo1975 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 173

Elvileg igen.

Gyakorlatilag kérdés, hogy elegendő lesz-e annak az egy aljzatnak az energiaellátása...

Ha nem, és feltétlenül ilyen megoldás kell, akkor egy külső tápos usb hub-ot kellene venni.

Előzmény: Morgó Sapiens (172)
Morgó Sapiens Creative Commons License 2011.05.15 0 0 172

 

Ha 4db USB mikrofont kötünk egy elosztóval 1 bemenetre, fog-e működni mindegyik?

Z757 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 171

Pontosan, mit és hogyan csinál a hub?

Áramköri részletességgel le tudnád írni?

Előzmény: mr_ricsi (170)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.03.07 0 0 170

Nem írtam, hogy olyan hub kellene, ami saját áramforrással rendelkezik.

A hub erősíti a jeleket.

Előzmény: Z757 (169)
Z757 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 169

Köszönöm!

 

Az USB HUB-ra a tápfeszültség megtartása miatt van szükség,

vagy más oka is van?

Előzmény: mr_ricsi (168)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.03.06 0 0 168

Az USB megengedett max.kábelhossza 5 m, ezért a 30 m-hez kell 6 db 5m-es kábel és 5 db USB HUB.

Előzmény: Z757 (167)
Z757 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 167

Üdv!

 

Egy HUAWEI USB stiket szeretnék kb. 30m-es kábelről működtetni. Megvalósítható?

Milyen kábelt használjak?

Csinált-e már valaki ilyet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!