Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Rádiné F Heged 3 napja Creative Commons License 3144

Kedves emiimese!

Hova jelentkeztél, ha nem titkos az infó? A FÉSZEK-nél nem szokás, hogy nem válaszolnak levelekre, e-mailekre!

Üdv: Rádiné Terus

Előzmény: emiimese (3143)
emiimese 3 napja Creative Commons License 3143

mármint megirtam .

Előzmény: emiimese (3142)
emiimese 4 napja Creative Commons License 3142

Sziasztok én jelentkeztem nevelőszülőnek, megiratam a levelet el is küldtem de válaszra sem méltattak.... pedig még az 500 orát is vállaltam volna... legalább egy telefont megereszhettek volna hogy nem kellek

Rádiné F Heged 2014.11.13 Creative Commons License 3141

Kedves Virviki!

Nem elkeseríteni akarlak, de ma a gyerekvédelemben a civilszervezeteknél sem úszható meg a TEGYESZ. Ugyanis ők adják a gyermekvédelmi gyámokat, akik elvileg arra hivatottak, hogy innentől kezdve végig kísérjék a gyámolt gyermekeik életútját. Őket bizony a TEGYESZEK alkalmazzák. Ez az új formula, épp most kócolja össze az eddig kifésült erővonalakat, a nevelésbe vett gyermekek már csak azt nem tudják, hogy ki mond számukra használható információt.

Nagyon szerencsés egybeesés az, ha a gyermekvédelmi gyám valóban csak a törvényes képviselettel foglalkozik és nem szól bele egyébként a nevelőcsaládok életébe. 

Pillanatnyilag a FÉSZEK Gyermekvédő Egyesület utolsó nevelőszülői csoportját képzi 2014-ben, hiszen elvileg december 31 után már csak az 500 órás OKJ-és képzéssel lehet valaki képzett nevelőszülő.

Én azt gondolom, hogy erre nem sok embernek lesz pénze. Várakozó állásponton vannak többen most, meg kell várni a 2015 év elejét és ki fog derülni reményeim szerint miként tovább a nevelőszülő képzésben.

www.feszekegyesulet.hu honlapon fogsz tájékoztatót találni majd bizonyára erről.

Addig vigasztaljon az a tudat, hogy Te csak jót akartál és ez az időszak egyébként is egy átmeneti állapot és reméljük mint minden ilyen valahol nyugvó pontra fog jutni. További szép napot és minden jót! Rádiné Terus

Előzmény: Virviki (3136)
tyukanyoca 2014.11.12 Creative Commons License 3140

köszi..:)

Előzmény: Rádiné F Heged (3139)
Rádiné F Heged 2014.11.06 Creative Commons License 3139

Régen jártam ezen az oldalon, mert elvitt a teendőim sokasága.

Kedves "tyukanyoca" a váltást egy kérvénnyel kell kezdeni, amelyet annak a szervezetnek a vezetőjéhez írsz ahová menni szeretnél, hogy tudnak-e fogadni.

Miután foglalkoztatási jogviszonyról van szó, kicsit bonyolultabb a dolog, hiszen munkajogi kérdések is felmerülnek. Ha tudnak fogadni, akkor gondolom fel kell mondani a jelenlegi helyeden a saját munkaszerződésedben leírtak alapján. Kérdés persze, hogy ha jelenleg vannak Nálad gyermekek, akkor azokat átviheted-e.

Bocsi, ha valami mégsem így van, de segíteni próbáltam. Üdv Rádiné Terus

Előzmény: tyukanyoca (3138)
tyukanyoca 2014.10.30 Creative Commons License 3138

Sziasztok!

Valaki nem tudna segiteni! Egyik alapitványból hogyan lehet átmenni a másikba.

Előzmény: Rigónéni (3137)
Rigónéni 2014.09.18 Creative Commons License 3137

http://gyereksorsok.hu/

Egy blog a gyermekvédelemből. 

Virviki 2014.09.13 Creative Commons License 3136

Sziasztok!

Nevelőszülő szeretnék lenni.  Merthogy felnőttek  a gyermekeim, külföldön dolgoznak, nem is szándékoznak később se hazajönni. Unokára hiába várnék, és nagyon kiürült a ház, hiányzik a gyerek, a család, nincs kiről gondoskodni, szeretgetni. 

A Bpesti Tegyesznél jelentkeztem is 1 hónapja. 3 x behívtak. Beszélgetések, mélybemenő személyes faggatótások az apámról meg mindenről. 

Végül a pszichológusnő úgy döntött, nevezzük Ágnesnek, hogy nem lennék megfelelő, elutasít, majd írásban közli.

A kérdésemre hogy miből gondolja ezt, ezeket mondta:  "Túl határozott és magabiztos vagyok.  Nem vagyok elég alázatos. Szerencsés vagyok ???  (talán arra gondolt hogy édesanyám balesetben a szakadékba zuhant és rám maradt a kis családi háza és az akkor 100 éves dédi gondozása? ) A Rorschach-teszt -en , amit a wiwipédián is értékelhetlennek tartanak szakemberek)  "az jött ki eredményül hogy nem elég az önismeretem" .. Biztos ismeri mindenki : szimmetrikus pacnik, és a kérdés az hogy ki mit lát a pacákból ?

Pl. denevér, állatok, stb. Nyilvánvaló mindenki számára hogy ebből lehetetlen ilyesmi "eredményt" kiértékelni....

További okok szó szerint az elutasításomra, idézem : " A maga motivációja a fő baj! Merthogy magának nincsen unokája, azért szeretne gyereket! Az egészen más lenne akkor ha  nincsen megélhetése , vagy azért mert kell a ledolgozott év a nyugdíjához" !!

Na itt akadtam ki egészen!

Ezek szerint ha a gyerekből akarnék megélni és kihasználni akarnám a gyereket,  akkor kapnék gyereket, ha viszont tiszta szívvel szeretném és talpra állítanám , akkor viszont nem kapok!!!

ÉRTITEK ??????????????

Csak azok kapnak gyereket akik anyagi okból kérik azért hogy megélhessenek belőle!!!!  Hogy kihasználják őket!!

Hol tart ez az ország?????

Évtizedek óta olvasom a sok rosszat a hivatalos gyermekvédelemről, de el se hittem hogy mindez igaz!!! De IGAZ !!!

Egy másik fórumon azt olvastam hogy a gyerekkel semmi gond nincsen, hanem a Tegyesz akadékoskodik és  óvva intenek tőlük!

Azt tanácsolják hogy az alapítványoknál jelentkezzünk, mert azok emberségesen bánnak a gyerekekkel is és a nevelőszülőkkel is.

SAJNOS IGAZUK VAN !!!  

Ja és a hangnem és a stílus , ahogyan beszéltek velem, az olyan volt mintha egy gyilkost vallatnának hogy mit tett, vagy mire készül ???

tegyesz : velem emberségből Nulla.

Előzmény: Judit Besnyi (3131)
Virviki 2014.09.13 Creative Commons License 3135

Sziasztok!

Nevelőszülő szeretnék lenni.  Merthogy felnőttek  a gyermekeim, külföldön dolgoznak, nem is szándékoznak később se hazajönni. Unokára hiába várnék, és nagyon kiürült a ház, hiányzik a gyerek, a család, nincs kiről gondoskodni, szeretgetni. 

A Bpesti Tegyesznél jelentkeztem is 1 hónapja. 3 x behívtak. Beszélgetések, mélybemenő személyes faggatótások az apámról meg mindenről. 

Végül a pszichológusnő úgy döntött, nevezzük Ágnesnek, hogy nem lennék megfelelő, elutasít, majd írásban közli.

A kérdésemre hogy miből gondolja ezt, ezeket mondta:  "Túl határozott és magabiztos vagyok.  Nem vagyok elég alázatos. Szerencsés vagyok ???  (talán arra gondolt hogy édesanyám balesetben a szakadékba zuhant és rám maradt a kis családi háza és az akkor 100 éves dédi gondozása? ) A Rorschach-teszt -en , amit a wiwipédián is értékelhetlennek tartanak szakemberek)  "az jött ki eredményül hogy nem elég az önismeretem" .. Biztos ismeri mindenki : szimmetrikus pacnik, és a kérdés az hogy ki mit lát a pacákból ?

Pl. denevér, állatok, stb. Nyilvánvaló mindenki számára hogy ebből lehetetlen ilyesmi "eredményt" kiértékelni....

További okok szó szerint az elutasításomra, idézem : " A maga motivációja a fő baj! Merthogy magának nincsen unokája, azért szeretne gyereket! Az egészen más lenne akkor ha  nincsen megélhetése , vagy azért mert kell a ledolgozott év a nyugdíjához" !!

Na itt akadtam ki egészen!

Ezek szerint ha a gyerekből akarnék megélni és kihasználni akarnám a gyereket,  akkor kapnék gyereket, ha viszont tiszta szívvel szeretném és talpra állítanám , akkor viszont nem kapok!!!

ÉRTITEK ??????????????

Csak azok kapnak gyereket akik anyagi okból kérik azért hogy megélhessenek belőle!!!!  Hogy kihasználják őket!!

Hol tart ez az ország?????

Évtizedek óta olvasom a sok rosszat a hivatalos gyermekvédelemről, de el se hittem hogy mindez igaz!!! De IGAZ !!!

Egy másik fórumon azt olvastam hogy a gyerekkel semmi gond nincsen, hanem a Tegyesz akadékoskodik és  óvva intenek tőlük!

Azt tanácsolják hogy az alapítványoknál jelentkezzünk, mert azok emberségesen bánnak a gyerekekkel is és a nevelőszülőkkel is.

SAJNOS IGAZUK VAN !!!  

Ja és a hangnem és a stílus , ahogyan beszéltek velem, az olyan volt mintha egy gyilkost vallatnának hogy mit tett, vagy mire készül ???

tegyesz : emberségből Nulla.

Rigónéni 2014.03.12 Creative Commons License 3134
Kiss Eszter76 2014.02.04 Creative Commons License 3133

megtakarítás!

_Mi lesz a gyermekeinkkel?nekem soxor eszembe jutott már ez a gondolat.Mindössze havi 8-10-12 ezer ft-os megtakarítással elindíthatod az úton!Ha rendszeresen kell megtakarítani,az ember sokkal inkább megteszi!Nekem már szinte eszembe se jut az a pénzösszeg,amit levonnak a számláról!Beépül a mindennapokba!Ha érdekel a lehetőség keressen bátran bárki bizalommal engem.tel:06308151987-es telefonszámon.Az ország bármeik településére kimegyünk,hisz a gyerekekért mindent!Megtakarítási program a gyermekek jövőjének finanszírozására! A program teljes ideje alatt védelem az egész család számára, egyetlen életbiztosítási szerződéssel!

B.meg 2014.02.03 Creative Commons License 3132

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy mit szóltok a fizuhoz, és hogy nem jár gyes, és hogy nem munkaviszony, csak jogviszony?

Judit Besnyi 2014.01.17 Creative Commons License 3131

Szeretnék tanácsot kérni tőletek.Hogy lehet egyik működtetőtől másikhoz átlépni úgy hogy nem engednek el.Szerintem ez nem jogos.

loire 2014.01.13 Creative Commons License 3130

Ami biztos, hogy a 495/2013. (XII.29.) Korm.rendelet szerint a 2013. december 31-én a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 66/G. § (1) bekezdése szerinti hivatásos nevelőszülői jogviszonyban állókra kiterjed a rendelet hatálya. Ez azt jelenti, hogy a rendeletben meghatározott feltételek esetén a hivatásos nevelőszülő bérkompenzációra jogosult. A szerződések aláírása mostanában zajlik, gyanítom, hogy amikor be kell fáradni a központba, majd akkor adják oda a rendelet mellékletét, hogy töltsétek ki. Ott már biztos megmondják, mennyire is lehet számítani. Egyébként a rendeletet ha megnézed, nagyjából már be tudod lőni. Függ az illetménytől, ill. attól, hogy a családi adókedvezményt hány eltartott után veszed igénybe, és attól mikortól állsz hivatásos nevelőszülői jogviszonyban. Elég bonyolult, de a működtető majd elmagyarázza. Elvileg ez lenne a "senki nem jár rosszabbul" intézkedés.

Előzmény: Energy12 (3129)
Energy12 2014.01.08 Creative Commons License 3129

Köszönöm :)

Előzmény: loire (3128)
loire 2014.01.07 Creative Commons License 3128

Ahá, értelek. A 2013. év végéig hivatásos státuszuak béréről beszélsz. Erre nem is gondoltam, van ráció benne amit írsz, elvileg tényleg lehet olyan eset, hogy vki rosszabbul jár, de nem hiszem, hogy erre ne találjanak ki valamilyen korrekciót. Na ennek utána nézek, aztán jelzem, hogy mi van!

Előzmény: Energy12 (3127)
Energy12 2014.01.07 Creative Commons License 3127

Állitólag a hivatásos nevelőszülők eddig úgy volt válaszhatnak hogy maradnak a régi fizetésük mellett vagy kapják az újat, kb 4-5 gyermeket nevelőknél nem sok változást hozott  de az én ismerősömnél 8 gyermek van (igen az alap 30.450 és a gyerekenként a20.300 és a 5.075Ft ezt a meglévő 8 gyerekkel szorozzuk ki,) és jött a zuhany hogy NEM ők maradnak 2017 jan 01 ig a fizetésüknél ami az ő esetében az új számitások szerint kb. -60 ezer ft-tal kevesebb.  És ide illik a kérdés                        " Hogy a senki nem jár rosszabbul"  .          Ha valaki most elvégzi a 400 órás tanfolyamot teszem fel kitud vinni egy 7 es testvér sort akkor ő mindjárt jóval többet kereshet mint aki már több mint tiz éve hivatásos nevelőszülő :(

Előzmény: loire (3126)
loire 2014.01.06 Creative Commons License 3126

Bruttóban az alap mindenkinél 30.450, -Ft , amely a nyugdíjalap. Gyermekenként erre rá jön 20.300, -Ft, 5%-al több különleges, vagy 5.075, -Ft-tal több speciális szükségletű gyermek esetén. Ez januártól elvileg minden nevelőszülőre érvényes. Tehát nem értem a kérdést!! A 10 évnek a képzés alóli mentességnél volt jelentősége. Nem létezik, hogy valamilyen számfejtési probléma, vagy setleg valamilyen gyermek után járó ellátás kiesése okozza?

Előzmény: Energy12 (3125)
Energy12 2014.01.06 Creative Commons License 3125

Sziasztok. Hogy is van az     " Hogy a senki nem jár rosszabbul"     hirdette mindenki 2014 jan 01 től, akkor a régi már tiz évnél is régebben HIVATÁSOS nevelőszülő kemény pénzekkel kap kevesebbet mint akik most az új fizetéseket kapják ???????????

herceg.notesz 2013.12.08 Creative Commons License 3124

Sajnos nem! Nagycsaládosnak az számít, aki a közeli hozzátartozóját neveli a saját családjában. Nevelt gyermek esetében is fizeteted a suliba és oviban az étkezést teljes áron, nincs önkormmányzati támogatás 5800...........stb...  

Előzmény: pöndrike (3123)
pöndrike 2013.11.15 Creative Commons License 3123

Tisztelt olvasók!

Éedeklődnék, hogy két saját gyermek és egy nevelt gyermek után milyen juttatások járnak. Gondolok most arra, hogy így -lévén hog már három gyermek kerül a családba nagycsaládosnak számítunk? Kapjuk a nekik járó kedvezményeket?

Üdv

Era Bardi 2013.11.12 Creative Commons License 3122

Köszi kedves!!!Megtaláltam!!!

Előzmény: Lla11 (3121)
Lla11 2013.11.06 Creative Commons License 3121

Szia!Gyere a hoxa.hu-ra a Nevelőszülők fórumra.Ott erről megy a beszélgetés mostanában,bár igazából biztosat nem tud senki,csak beírkálgatjuk,hogy ki mit hallott.

Előzmény: Era Bardi (3120)
Era Bardi 2013.11.06 Creative Commons License 3120

sziasztok!!!Én egy kis településen élek,és nevelöszülő vagyok,érdeklődnék olyan emberektől akik többet tudnak mondani erről a plussz 400órárol!!előre is köszönöm.szasztok.

Energy12 2013.11.05 Creative Commons License 3119

Szia akkora gyermeket kaphatsz amekkorát szeretnél de a kettőtök közti korkülönbség nem lehet több 50 évnél eddig ez kevesebb volt 45 de most kitolták 50 re. Tehát ha kb 40-es éveidben jársz akár még csecsemőt is kaphatsz . Az irányt megadhatod fiú- lány legyen korát is megadhatod . De azon szokott múlni a dolog mikor milyen gyermek vár éppen a nevelőcsaládra. Fel ajánlják eldöntheted,megnézheted és akkor kérik a válasz itt megjegyzem ha valóban szeretnéd csinálni a válogatást azt nem szeretik .

Előzmény: andrenoci (3118)
andrenoci 2013.10.25 Creative Commons License 3118

Sziasztok! Olvasgattam a beszélgetésiteket és elég sok mindent láttam. Személyszerint nincs ellenemre a nevelőszülőség, nekem is eszembejutott, hogy ezzel foglakozhatnék, de még nem dönttem és még a férjemnek meg sem említettem.Mégis kérdések sora vetődött fel  a gondolataim között. Azt szeretném kérdezni, hogy ha nekünk már van 2 gyerekünk egy 12,5 éves és egy 8 éves, mekkora gyerekeket kaphatnánk? Mert ha jól tudom nem mi választjuk meg a nevelendő gyerekeket....

Előzmény: herceg.notesz (3102)
Kovács Era 2013.10.08 Creative Commons License 3117

Sikerült valakinek bejutni a befogadószülői képzésre (400 órás )?

herceg.notesz 2013.08.27 Creative Commons License 3116

Huhhhh jó észrevételek!!!!

Hallomásokból, írásokról lehet csak kiokoskodni.........a következőket:

1. Kötelező elvégezni, ha a családodban nem tudod megoldani a felügyeletet, akkor kihelyeznek egy embert aki amíg tanulsz ott van a házadban, a férjeddel, a gyerekeiddel.....(nahát ez nonsense)

Így a hagyományosból lehetsz hivatásos fizetésért nyugdíjért, de más kereső tevékenységet  nem végezhetsz. A vizsga valószínű társalgás lesz mint a FIKSZ-en.+növekszik a férőhelyed hivatalosan.

2. Nem kötelező elvégezni, ha úgy gondolod hogy nem akarod a férőhelyet bőviteni, van ami van és maradsz hagyományos az eddigi juttatásokért

3. Nem akarod elvégezni a tanfolyamot, akkor bizony megtehet(nék)ik, hogy elveszik a gyerkőcöket......ez aztán a családcentrikus hozzáállás:(

Én személy szerint ezekrő tudok, +azt hogy a tanfolam az első kb..1000 családnak ingyenes, a többinek fizetni kell érte 300.000ft-ot, saját zsebből+az utazást +időd addig smafu:(

Meg szeretnék becsülni a munkákat , hát sajnos megint a "mi munkánk" árával.

Cogito ergo sum 

Előzmény: Anyuci43 (3113)
Anyuci43 2013.08.22 Creative Commons License 3115

Nem tudom mi ez valamit bemásolt a gép a hozzászolásomhoz az alját olvassátok