Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

TayRol Creative Commons License 2018.05.12 0 0 444

Köszi!

És ha ki akarom használni a teljes keretet? :) Faternak lenne születésnapjára meglepetés. Ha pár ezressel drágább, de jobb, még az is belefér. 

Előzmény: mcll (442)
mate37 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 443

Sziasztok!

Kompresszort szeretnék vásárolni otthoni használatra, szögbelövés, műszaki cikkek tisztítása, kisebb strandcikkek felfújása céljából, esetleg kisebb felületek (pl. ablakkeret) festésére, alkalmi, tehát semmiképpen sem rendszeres felhasználás mellett.

Mivel fontos a hordozhatóság is, nagyon hajlanék az 5-6 literes változatokra (pl. Metabo Power 180) de sajnos nem tudom, mire elég egy ekkora tartály ezért szeretném megkérdezni a véleményeteket - a fenti célra bátran ajánlanátok ilyen kompresszort?

Köszönöm előre is!

mcll Creative Commons License 2018.05.09 0 0 442

Nekem ez van és nagyon meg vagyok vele elégedve (tavaly szeptember óta megvan). Megbízható, teszi a dolgát, és jóval olcsóbb is mint a keret amit írtál:

https://www.emag.hu/steinhaus-pro-com50-legkompresszor-50l-1500w-2-le-8bar-206l-perc-6426228029076/pd/DZPKKDBBM/?X-Search-Id=637825f29ebf6d744cb0&X-Product-Id=17718014&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Search-Action=view

Előzmény: TayRol (441)
TayRol Creative Commons License 2018.05.09 0 0 441

Sziasztok!

Otthoni felhasználásra 60e ft környékén milyen kompresszort érdemes venni?

A válaszokat előre is köszönöm :)

Sunny65 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 440

Megvették.

Előzmény: Sunny65 (439)
Sunny65 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 439

Sziasztok!

Hátha valakit érdekel. Van egy nagyon jó állapotban lévő 90l lpg tartályom, 45 bar nyomáspróbával, ami ugyan lejárt, de kiváló állapotban van, kompresszor építéshez ideális.

(Valamennyi gáz még van benne.)

Jelképes áron: 3 eFt, csak személyes átvétel a mérete és súlya miatt is. ( Veszprém-megye, Pétfürdő )

Ha valakit érdekel, privátban írjon.

Wilaur Creative Commons License 2018.04.05 0 0 438

Üdv!

Ha Herkules matrica van rajta, akkor az a gép minden bizonnyal a Bauhaus saját márkás gépe. A herkules és alpha tool-os olcsó gépeit 99%-ban az Einhell gyártja az üzletház részére. Nekik van hivatalos magyar szervíz és alkatrészellátó hálózatuk. De lehet piacon lehetne kapni a román árusoknál is. Esélyes, hogy a dugattyú mérete megegyezik.

Én első körben az Einhellnél tennék egy próbát. Hivatalos és garantáltan megfelelő minűségű az alkatrész.

Előzmény: Atta2 (437)
Atta2 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 437

Sziasztok.

Kínai kompresszor alkatrészek hol lehet beszerezni? Az enyémen herkules matrica van, de láttam ilyen gépet einhell güde stb néven is. Teflongyűrű kellene a hatókarra.

Előre is köszi.

krisztian98 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 436

Sziasztok,

Lenne egy gondom. Van egy 100literes kompresszorom, amin van egy levegős egység, pontos nevét nem tudom.

A tetején van egy Condor MDR3-as nyomáskapcsoló. A Gondom az, hogy ma rátettem a légkulcsot mind2 kivezetésre.

Olyan, mintha valahol leszűkülne a keresztmetszet, mert a légkulcsot nem forgatta meg. A Tartályban a nyomás 7-8 bar.

A Csonkokon lévő nyomásmérő közel 0-ra zuhan, majd megállítva a kégkulcsot 3-4mp alatt visszamászik 7-8 bar-ra.

Mi lehet a gond. A nyomáscsökkentőn a nyomás max-ra van állítva.

Köszi:

K

Wilaur Creative Commons License 2018.02.26 0 0 435

Üdv!

A Kraftdele lengyel közvetítésű kínai, de főleg kínai. Vannak eltalált cuccok, de sok a strauss szint. Most csütörtöktől (2018.03.01) lesz az Aldiban a WorkZone (saját márkás) olajkenéses 50L-es V2 dugattyús kompresszor. Ha minden igaz, akkor az Einhell a beszállító. Valami testvérmodellt kell keresni a piros gépek között. Az már lehet jó vétel a 3 év garival és az 50ezer forintos árral.

Gokartos Creative Commons License 2018.02.24 0 0 434

Néztem még ezt a "Geko" t......!Nem tudom egyébként miért nem lehet valós adatokat feltüntetni...430 liter/perc levegőszállítása alkalmassá teszi.....430l/min!??? Igen persze a másik helyen meg már 430l/min szívóteljesítmény ként van feltüntetve!Nem igazán mindegy!De sokszor furcsállom is ezeket a dolgokat ha picit valóban látjuk a világot!

Gokartos Creative Commons License 2018.02.24 0 0 433
Gokartos Creative Commons License 2018.02.24 0 0 432
Gokartos Creative Commons License 2018.02.24 0 0 431

Üdvözlök Mindenkit!Kompresszor csere előtt állok!Sikerült eladnom a Fini Betta 50 literes kompresszoromat!Szeretném egy kicsit nagyobbra cserélni légteljesítményben!Árban nem tudok több száz ezer Ft okat kifizetni!Van egy pár" kiszemelt"!Van itthon légkulcsom,festékszóró,alvázvédő pisztoly,excenter csiszoló,polírozó,portalanító-tisztító pisztoly,homokszóró!Ezekre szeretnék egy kompresszort nem Ipari célra lenne használva hanem barkács célra!Néztem a Hecht 2hengeres kompresszorát, amiről találtam teszt videót is ami "meggyőző"!Néztem ezt a Kraftdele 2hengeres szíjas kompresszort is ......Nem tudom hogy az milyen lehet.....!?Fini-be elég húzós egy komolyabb kompresszor bár megvóltam vele elégedve.....2002 es kompresszor volt szolgált hiba nélkül!

Attila98 Creative Commons License 2018.02.05 0 0 430

Üdv mindenkinek! Lehetőségem lenne ezt a légsűrítőt megvásárolni. Mit lehet róla tudni? Nagyon hasonlít a zil kompresszorra de a google képek alapján mégsem teljesen olyan. Ha valaki tud róla valamit kérem írja le. Már az is sokat segítene ha megtudám ,hogy milyen teherautón(?) használtak ilyet.

ujfe Creative Commons License 2018.01.16 0 0 429

Megválnék két tartályomtól. Az egyiket nem használom, a másik meg túl nagy nekem...

100 literes levegő tartály ami elő van készítve kompresszor-építéshez. Konzolok rajta, feszítési lehetőség motornak kialakítva. Minden szükséges kiállás - menettel - rajta van. 10 barral tesztelve. Sajnos nekem túlságosan nagy lett...
Ára 7.000,- Ft.
50 literes gyári kompresszor tartály (eredetileg Strauss márkájú V2-e kompresszorról) ugyancsak minden konzol rajta.
Ára: 7.000,-
Átvehető a 19. kerületben (Ne is kérdezd, nem postázom !)
Telefonon vagyok elérhető, üzenetekre ritkán tudok reagálni:
06 20 354 27 37

Zill3 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 428

Helló!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Egy ismerőstől kaptam egy légsűrítőt. Felismeri esetleg valaki, hogy milyen típusú lehet? Jelenleg semmi információm nincs róla. Később egy kompresszort szeretnék építeni és jó lenne valami infót szerezni róla. Előre is köszi a válaszokat!
További szép estét!

baptistabarry Creative Commons License 2017.12.20 0 0 427

Sziasztok!

Ezeket az olajos kompresszorokat, pontosabban a sűrítőket lehet fektetve szállítani (beleértve a hűtőgép kompresszorokat), ha bennük van az olaj?

tbioirpapp Creative Commons License 2017.12.20 0 0 426

Sziasztok szeretnek kompresszort venni, kerteszkedesre, ontozorendszerkifujasara ezt a ketto kompresszor neztem ki szerintetek melyik jobb? (esetleg ehez hasonlokat is varok) Koszi!

https://www.arukereso.hu/kompresszor-c3765/gude/400-10-50-c-50015-p43124793

vagy

https://www.arukereso.hu/kompresszor-c3765/scheppach/hc-52-dc-p274246445/

ujfe Creative Commons License 2017.12.19 0 0 425

Üdv !
Keresek Csonka kompresszort jó állapotban.

Ha valakinek lenne, ne hezitáljon és kérem jelezze felém: fri@freemail.hu

Köszi:

fri

szakmókus Creative Commons License 2017.12.11 0 0 424

Jut eszembe az olajmentes kompresszorhoz nem kaptam választ,ill sehol sem biztattak hogy az adott alkatrészt hol tudom beszerezni. Az eredeti motorját felhasználva egy  egyhengeres IFA kompresszort akarok meghajtani. Meglepődtem hogy menetes volt a tengelyvég.....legalább nem kell az ékpályával bíbelődnöm. Ékszíjtárcsa készül......

Előzmény: szakmókus (423)
szakmókus Creative Commons License 2017.12.11 0 0 423

Melyik országrészben? :-)

Ha jól értem ez egy külső menet. Feltételezem tolómérővel méricskélted,avagy ismert menetű alkatrésszel hasonlítottad össze a menetárkot,emelkedést.

Tapasztalatom hogy a menetfésű rögtön megmondja a menet szögét,emelkedés milyenségét,emelkedését, ill hogy ha hibás a menet (pl megnyúlt). A szabványmenetet szinte minden eszterga le tudja képezni,az attól eltérőt számításokkal cserekerekekkel lehet megközelíteni,amivel már nem szívesen babrálnak az esztergályosok.

Javallom ha a hengerfej leszerelhető,azt vidd el egy esztergályosnak, az addig faragja a munka darabot míg jó nem lesz reá. Lesz neki menetfésűje is!

Ne vagyok szakmabeli de van esztergám,menetet is vágtam vele és ha illeszkedett a menet csak akkor vettem ki a munkadarabot a tokmányból.

Előzmény: HU-SWL (422)
HU-SWL Creative Commons License 2017.12.10 0 0 422

Menetfésű nincs, de mekkmester mérésekkel M14x1.5mm a tippem. Ismersz esetleg olyan esztergályos mestert, aki meg tudná csinálni?

Előzmény: szakmókus (421)
szakmókus Creative Commons License 2017.12.09 0 0 421

Menetfésűvel kellene azonosítani a menetet,és egy esztergályos legyártja a közdarabot.

Előzmény: HU-SWL (420)
HU-SWL Creative Commons License 2017.12.08 0 0 420

Sziasztok,

Nem vagyok szakmabeli, de megpróbálo érthetően leírni a problémámat.

Adott egy régi, NDK kompresszor, amiből kiáll egy 3/8-osnak kinéző (!) menetes csonk. Ez nem bontható, nem kivehető. Mérve és ránézésre majdnem megegyezik a mai, modern, colos méretezésű csatlakozásokkal.

A különbség az, hogy tolómérővel mérve kb. 0,1-0,2 milliméterrel "szélesebb", így a mai 3/8 colos csati (pl. szűkítő, toldó stb.) anyája már nem kapatható rá a menetre.

Ez egy régi cucc, ami még a colos idők előttről van és pont egy hajszálnyival "vastagabb".

Létezik erre valami adapter, áthidaló megoldás?

Köszönöm előre is.

baptistabarry Creative Commons License 2017.11.29 0 0 419

Helló!

Azt nem tudom, hogy kéne e jönnie, de a kép alapján nekem ugyan ilyen van, csak parkside-ban. Majd megnézem, hogy nekem mit csinál.

Próbáld meg azt, hogy leveszed a burkolatot, és egy kartonnal eltakarod a venti által fújt levegő útját. Esetleg vágd ki a kartont úgy, hogy tökéletesen takarjon. Aztán kiderül, hogy hol fúj.

De akkor nekem is lenne kérdésem. amikor még neked működött, egy 0-8-ra töltés után mennyire volt forró a hengerfej feletti alu borda? Én nagyon forrónak találom, 50 foknál jóval több. Én ezt egyszeri futásra soknak találom.

Előzmény: bacardi07 (410)
mcll Creative Commons License 2017.11.27 0 0 418

Szia!

Nekem pont ilyenem van, kb 1-2 hónapja vettem, de azóta komolyabb munkákra nem vetettem be. Eddig meg vagyok vele elégedve. Ha festésre is akarod használni, akkor vegyél hozzá olaj/víz "lecsapató" cuccot (nem ugrik be mi a pontos neve). Eddig szépen teszi a dolgát. Tavasszal lesz a nagy teszt, mivel egy jó hosszú fakerítést kell majd lefújjak vele.

Előzmény: zsolti1021 (416)
Zoltán Farkas2017 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 417

Sziasztok. Homokfúváshoz szeretnék kompresszor vàsàroni. Az igény 8 bàr és kb 400 liter levegő. Az Abac 3 hengeres kompresszora tudja ezt kb 200.000 forintért. Vagy egy Kraft& Dele kompresszor 85.ooo ért. Remélhetőleg elég sokat hasznàlnàm. Vélemények? Tapasztalat valamelyikel kapcsolatban? Köszönöm a segítséget!!!

zsolti1021 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 416

Sziasztok!

Kompresszor szeretnék vásárolni.

Ezt a fajtát ismeri valaki?

Steinhaus PRO-COM50

Esetleg valakinek van ilyen? Tapasztalat vagy mennyire megbízható termékek ezek?

Sajnos nem ismerem ezt a márkát.

Wilaur Creative Commons License 2017.11.26 0 0 415

Üdv!

Én a Güde-t túlárazottnak tartom. Nem hiszem, hogy tudna valami pluszt ebben a kategóriában. Az einhell egész jó ár/érték arányú gépeket gyárt. Az imént volt 2 másik hozzászólásom is. Az egyikben felsoroltam jópár márkát, gyártót. Ha van kedved, keress rá, hátha találsz számodra megfelelő paraméterű gépet az általad linkeltek mellé.

Előzmény: 1zsakkrumpli (411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!