Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ujfe Creative Commons License 5 napja 0 0 429

Megválnék két tartályomtól. Az egyiket nem használom, a másik meg túl nagy nekem...

100 literes levegő tartály ami elő van készítve kompresszor-építéshez. Konzolok rajta, feszítési lehetőség motornak kialakítva. Minden szükséges kiállás - menettel - rajta van. 10 barral tesztelve. Sajnos nekem túlságosan nagy lett...
Ára 7.000,- Ft.
50 literes gyári kompresszor tartály (eredetileg Strauss márkájú V2-e kompresszorról) ugyancsak minden konzol rajta.
Ára: 7.000,-
Átvehető a 19. kerületben (Ne is kérdezd, nem postázom !)
Telefonon vagyok elérhető, üzenetekre ritkán tudok reagálni:
06 20 354 27 37

Zill3 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 428

Helló!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Egy ismerőstől kaptam egy légsűrítőt. Felismeri esetleg valaki, hogy milyen típusú lehet? Jelenleg semmi információm nincs róla. Később egy kompresszort szeretnék építeni és jó lenne valami infót szerezni róla. Előre is köszi a válaszokat!
További szép estét!

baptistabarry Creative Commons License 2017.12.20 0 0 427

Sziasztok!

Ezeket az olajos kompresszorokat, pontosabban a sűrítőket lehet fektetve szállítani (beleértve a hűtőgép kompresszorokat), ha bennük van az olaj?

tbioirpapp Creative Commons License 2017.12.20 0 0 426

Sziasztok szeretnek kompresszort venni, kerteszkedesre, ontozorendszerkifujasara ezt a ketto kompresszor neztem ki szerintetek melyik jobb? (esetleg ehez hasonlokat is varok) Koszi!

https://www.arukereso.hu/kompresszor-c3765/gude/400-10-50-c-50015-p43124793

vagy

https://www.arukereso.hu/kompresszor-c3765/scheppach/hc-52-dc-p274246445/

ujfe Creative Commons License 2017.12.19 0 0 425

Üdv !
Keresek Csonka kompresszort jó állapotban.

Ha valakinek lenne, ne hezitáljon és kérem jelezze felém: fri@freemail.hu

Köszi:

fri

szakmókus Creative Commons License 2017.12.11 0 0 424

Jut eszembe az olajmentes kompresszorhoz nem kaptam választ,ill sehol sem biztattak hogy az adott alkatrészt hol tudom beszerezni. Az eredeti motorját felhasználva egy  egyhengeres IFA kompresszort akarok meghajtani. Meglepődtem hogy menetes volt a tengelyvég.....legalább nem kell az ékpályával bíbelődnöm. Ékszíjtárcsa készül......

Előzmény: szakmókus (423)
szakmókus Creative Commons License 2017.12.11 0 0 423

Melyik országrészben? :-)

Ha jól értem ez egy külső menet. Feltételezem tolómérővel méricskélted,avagy ismert menetű alkatrésszel hasonlítottad össze a menetárkot,emelkedést.

Tapasztalatom hogy a menetfésű rögtön megmondja a menet szögét,emelkedés milyenségét,emelkedését, ill hogy ha hibás a menet (pl megnyúlt). A szabványmenetet szinte minden eszterga le tudja képezni,az attól eltérőt számításokkal cserekerekekkel lehet megközelíteni,amivel már nem szívesen babrálnak az esztergályosok.

Javallom ha a hengerfej leszerelhető,azt vidd el egy esztergályosnak, az addig faragja a munka darabot míg jó nem lesz reá. Lesz neki menetfésűje is!

Ne vagyok szakmabeli de van esztergám,menetet is vágtam vele és ha illeszkedett a menet csak akkor vettem ki a munkadarabot a tokmányból.

Előzmény: HU-SWL (422)
HU-SWL Creative Commons License 2017.12.10 0 0 422

Menetfésű nincs, de mekkmester mérésekkel M14x1.5mm a tippem. Ismersz esetleg olyan esztergályos mestert, aki meg tudná csinálni?

Előzmény: szakmókus (421)
szakmókus Creative Commons License 2017.12.09 0 0 421

Menetfésűvel kellene azonosítani a menetet,és egy esztergályos legyártja a közdarabot.

Előzmény: HU-SWL (420)
HU-SWL Creative Commons License 2017.12.08 0 0 420

Sziasztok,

Nem vagyok szakmabeli, de megpróbálo érthetően leírni a problémámat.

Adott egy régi, NDK kompresszor, amiből kiáll egy 3/8-osnak kinéző (!) menetes csonk. Ez nem bontható, nem kivehető. Mérve és ránézésre majdnem megegyezik a mai, modern, colos méretezésű csatlakozásokkal.

A különbség az, hogy tolómérővel mérve kb. 0,1-0,2 milliméterrel "szélesebb", így a mai 3/8 colos csati (pl. szűkítő, toldó stb.) anyája már nem kapatható rá a menetre.

Ez egy régi cucc, ami még a colos idők előttről van és pont egy hajszálnyival "vastagabb".

Létezik erre valami adapter, áthidaló megoldás?

Köszönöm előre is.

baptistabarry Creative Commons License 2017.11.29 0 0 419

Helló!

Azt nem tudom, hogy kéne e jönnie, de a kép alapján nekem ugyan ilyen van, csak parkside-ban. Majd megnézem, hogy nekem mit csinál.

Próbáld meg azt, hogy leveszed a burkolatot, és egy kartonnal eltakarod a venti által fújt levegő útját. Esetleg vágd ki a kartont úgy, hogy tökéletesen takarjon. Aztán kiderül, hogy hol fúj.

De akkor nekem is lenne kérdésem. amikor még neked működött, egy 0-8-ra töltés után mennyire volt forró a hengerfej feletti alu borda? Én nagyon forrónak találom, 50 foknál jóval több. Én ezt egyszeri futásra soknak találom.

Előzmény: bacardi07 (410)
mcll Creative Commons License 2017.11.27 0 0 418

Szia!

Nekem pont ilyenem van, kb 1-2 hónapja vettem, de azóta komolyabb munkákra nem vetettem be. Eddig meg vagyok vele elégedve. Ha festésre is akarod használni, akkor vegyél hozzá olaj/víz "lecsapató" cuccot (nem ugrik be mi a pontos neve). Eddig szépen teszi a dolgát. Tavasszal lesz a nagy teszt, mivel egy jó hosszú fakerítést kell majd lefújjak vele.

Előzmény: zsolti1021 (416)
Zoltán Farkas2017 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 417

Sziasztok. Homokfúváshoz szeretnék kompresszor vàsàroni. Az igény 8 bàr és kb 400 liter levegő. Az Abac 3 hengeres kompresszora tudja ezt kb 200.000 forintért. Vagy egy Kraft& Dele kompresszor 85.ooo ért. Remélhetőleg elég sokat hasznàlnàm. Vélemények? Tapasztalat valamelyikel kapcsolatban? Köszönöm a segítséget!!!

zsolti1021 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 416

Sziasztok!

Kompresszor szeretnék vásárolni.

Ezt a fajtát ismeri valaki?

Steinhaus PRO-COM50

Esetleg valakinek van ilyen? Tapasztalat vagy mennyire megbízható termékek ezek?

Sajnos nem ismerem ezt a márkát.

Wilaur Creative Commons License 2017.11.26 0 0 415

Üdv!

Én a Güde-t túlárazottnak tartom. Nem hiszem, hogy tudna valami pluszt ebben a kategóriában. Az einhell egész jó ár/érték arányú gépeket gyárt. Az imént volt 2 másik hozzászólásom is. Az egyikben felsoroltam jópár márkát, gyártót. Ha van kedved, keress rá, hátha találsz számodra megfelelő paraméterű gépet az általad linkeltek mellé.

Előzmény: 1zsakkrumpli (411)
Wilaur Creative Commons License 2017.11.26 0 0 414

Üdv!

Látom a kéthengeres megoldás érdekel. Én is azt vettem volna szívem szerint, csak az anyagiak kicsit kötöttek, bár nem érzem hiányát eddig, elég az egy dugattyús is. A kérdésedre nem tudok egyértelmű választ adni. A Schepi drágább, magas nyomásértéken hajszállal kevesebb levegőt szállít, alsóbb tartományban viszont az Einhell visz kevesebbet. A súlynál meg az einhell nyer, mert kb. 2 kilóval könnyebb a Schepinél. Azt sajan nem tudom, hogy ez most hol okozott anyagspórolást. Garancia miatt és személyes elfogultság miatt én a Scheppachra szavazok. Bár bevallom, hogy körfűrészből pedig Einhell-t nyúzok, teljes megelégedésemre. 

Előzmény: ignis1969 (412)
Wilaur Creative Commons License 2017.11.26 0 0 413

Üdv!

Kezdődjön klasszikusan a válasz: attól függ! A kerekfújás, esetenként egy-egy légkulcshasználatot a 24L-es kompresszorok is kiszolgálják. A festét már picit nehezebb kérdés. Tudni kellene, hogy milyen gyakran és mit szeretnél festeni illetve a felületnagyságot. Ha csak egy-egy darab vas a cél, akkor is elég lehet a 24-es tartály. Ha nagyobb váz, felület van, akkor pedig 50 liter alatt nem is érdemes kereni. A másik kérdés, hogy olajos vagy mentes legyen. Igazából az igényes festésnél kell kicsapatni az olajpárát a rendszerből. Erre a célra sajna jópár ezresért kell még venni egy olajleválasztót a kompi mellé, plusz még egy légtömlő sem árt a festéhez. De ez nem feltétlenül szükséges. Amire érdemes figyelni az a szívott és szállított levegő. 100/65 arány már jó. Festéshez mindenképpen HVLP pisztolyt javasolok. Tovább bírja szusszal a gép. Én itthonra egy Scheppach 1 hengeres 50 literest vettem, pontosan ugyanezekre a célokra és eddig tökéletesen megfelelt. Igaz festeni még nem festettem vele.

Ha márka érdekel, akkor a következőket tudom javasolni: Scheppach, Einhell, Ferrua, ProfAir, CP (Chichago Pneumatic), Abac, Lincos, Erba, PowerPlus, Extool, Hecht, Fieldmann, Balma, NuAir. Ezen felsoroltak között van olcsóbb-drágább is,de otthoni célra még megfizethető termékek.

Ha valami kérdésed van, írj nyugodtan!

Ui.: Légkulcsból, ha kocsikerékhez kell, akkor 650Nm körülit érdemes keresni, mert egy rendes gumisnál meghúzott csavart a 300Nm körüliek nem biztos, hogy minden esetben leszedik.

Előzmény: BlackAmstaff (409)
ignis1969 Creative Commons License 2017.11.25 0 0 412

Sziasztok ! Kompresszor vásárlása elött állok , két termék közt gondolkozom. Einhell Te-ac 400/50/10 vagy Scheppach hc53dc , de nem tudok dönteni. Árkategóriában nagy különbség nincs egy 10el drágább a Scheppach. Einhellre két év gari van a Scheppachra 4év. Szerintetek ? Einhel 400liter szívó , a Scheppach 412liter.

1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.11.22 0 0 411
bacardi07 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 410

Sziasztok

Van nekem egy Hyundai HYD-24L 24 literes 8 Bar kompresszorrom.Eresztett az egyik szelepnél igy vissza küldtem garanciára.Mikor vissza kaptam az alap problémát se csinálták meg de szerintem  még a hengernél is valamit elcsesztek mert hogy baromi erősen jön a levegő hengerfejnél.A szervizes azt mondja hogy hülye vagyok és a levegő az olajdugó két szellőző részénél jön.Az lenne a kérdésem hogy tényleg fújnia kellene azon a részen?(képen  pirossal bekarikázott részt mondja a szervizes)

BlackAmstaff Creative Commons License 2017.11.16 0 0 409

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Otthoni barkácsolásra szeretnék kompresszort venni. Autó,motor kerekek fújása, festés, néha lég kulcs használata. Mekkora teljesítményű lenne megfelelő, esetleg típust melyiket ajánlanátok? Köszönöm a segítséget.

Blaser75 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 408

Üdv Mindenkinek!

IFA kompresszor gyűrűhézaga mennyi alapon?

Kaptam egyet,de azt mondták,nem ártana meggyűrűzni.Szétkaptam,a dogó-henger jó,de a gyűrűhézag 1,5mm(azt tudom,hogy az sok).

Kerestem hozzá gyűrűszettet is,de csak 70x2,5-öst találtam,ez meg 70x2-es.

Ilyet hol találok?

eagle1968 Creative Commons License 2017.11.05 0 0 407

Udv.lenne egy elado kompresszorom...2500 L/perc 15 KW-os motortal.kisebb motor is viszi de ez van hozza.es van egy homokszorokabin is ,a ketto egyutt

270 ezer.

veszim Creative Commons License 2017.10.23 0 0 406

Üdv mindenkinek!

Szeretném megkérdezni hogy valaki nem tud Atlas Copco LXF típusú olajmentes dugattyús kompresszorról robbantott ábrát vagy szétbontottról képet?

Előre is köszönöm a segítséget.  

Wilaur Creative Commons License 2017.10.16 0 0 405

Üdv!

Egyetértek Imperator23 hozzászólásával. Az ABAC valóban megbízható kompikat gyárt. A kerékfújjás, némi portalanítást valóban ki tud szolgálni a táskakompresszor is. Ha esetlegesen tervben van más felhasználás is, akkor nagyobb tartályosat érdemes venni. Az ár/érték/gari alapján a Hecht gépek is jó vételek lehetnek. Pl.: https://www.profikisgep.hu/hecht_2052_kompresszor_26521

Én személy szerint egy Scheppach HC54-es típust szereztem be a közelmúltban. Eddig tökéletes itthoni célra. Vagy még CP (Chichago Pneumatic), Ferrua, Lincos. Vagy házi műhelyhez Einhell, Fieldmann, Scheppach, Hecht. Hyundai határeset szerintem ilyen tekintetben. De az aldi/lidl gépek is bőven elégségesek havi pár alkalmas használatra. Kicsit komolyabb árliga az AEG és a Metabo. A Güde barkácsgyártó szerintem túl van árazva.

Előzmény: fecso77 (403)
Imperator23 Creative Commons License 2017.10.14 0 0 404

Az Abac jó márka, vedd meg nyugodtan.

Ezekre a célokra teljesen megfelelő táskakompresszor.

Előzmény: fecso77 (403)
fecso77 Creative Commons License 2017.10.14 0 0 403

Sziasztok!

Erről a kompresszorról mi a véleményetek?

Hobbi szintű felhasználás portalanítás,kerékfújás stb. De ha tudtok olcsóbb de minőségi kompresszort, szívesen fogadom az ajánlásokat.

http://www.abac-kompresszor.hu/abac-start-o15/

Imperator23 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 402

Lehet baj van a csatlakozóval is egyébként. 

Az a baj, hogy amikor rátolnám, nem tudom mert egyből megnyitja a levegő, ami

így áramlik kifelé, és nem tudom teljesen betolni és rákattintani a gyorscsatlakozót. 

Majd ha lesz időm ránézek, de a heti átlag egyszeri használatra így is tökéletes. 

Előzmény: mcll (401)
mcll Creative Commons License 2017.09.27 0 0 401

Alapvetően a takarító sima fújó fej van rajta, de, ha nyomás alatt van nem tudom cserélni rajta a fejet pl a kerékfújóra.

Nálam megy a csere gond nélkül bármiről bármire max nyomás alatt is. Nem lehet hogy a gyors-csatlakozód ragad be nyomás alatt valamiért?

Előzmény: Imperator23 (399)
mcll Creative Commons License 2017.09.27 0 0 400

Jogos amiket leírtál. Eddig is leengedtem mikor már végeztem aznapra, de akkor marad ez a "szokás". Jobb a békesség valóban

Előzmény: Imperator23 (399)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!