Keresés

Részletes keresés

Csuklósbusz Creative Commons License 4 órája 0 0 16160

Biztos nem lelkiokra vezethető ez vissza!

Volt egy erőlködés közbeni szakadásérzésem, na azóta vannak ezek a rejtélyes tünetek.

Pl az utóbbi héten már alig tudok székeléskor nyomni mert akkor a hányinger jön rám.

Előzmény: gyurmy40 (16156)
kokori Creative Commons License 5 órája 0 0 16159

Mondjuk az érdekes volt hogy cukor(hasnyálmirigy vizsgálat) ,keményitő terhelésre mentem fél 9 -re és akkor megitattak velem egy három deci tömény 75 százalékos cukor oldatot majd rá két órával már helikobakter U14 kilégzéses vizsgálatot néztek. Én úgy tudom éhgyomorra kell azt nézni.....de lehet tévedek.

Lolliii Creative Commons License 5 órája 0 0 16158

Az immunrendszeredet fel lehet erősíteni, keress tehén előtejet, más néven Colostrum. Feltuningolja az immunrendszeredet, vidéken ahol boci születik, az első napban tudsz szerezni.

Persze van több cégnek is, ha nem megy tehéntől. Régen vidéken sütit sütöttek belőle, illetve betegeknek ezt adták. Eléggé elfeledett immunerőssítő..

Előzmény: kokori (16157)
kokori Creative Commons License 8 órája 0 0 16157

sziasztok! Az étvágytalanság , felső hasfájás, puffadás vizsgálat közben a doki csak úgy poénból csinált egy Uhkilégzéses heliko tesztet. Mondtam neki felesleges inkább a hasnyálmirigy, felszívódás problémára koncentráljon. Mondtam neki tavaly 2 alkalommal kezeltek vele nem hiszem hogy idén megint elkaptam. Azért megcsinálta......pozitiv lett:( A legnagyobb gondom hogy az orvosok azt mondják az immunrendszerem gyengesége és a sok antibiotikum 2 heliko kúra -vékonybél gyulladás kúra- fogászat(arra is antibiotikum) miatt van minden bajom. Ördögi kör alakult ki ,mert azt mondta a doki vagy él a fájdalommal és mellékhatásokkal amit a helikobakter okoz a gyomorban de attól meg fekélye és nagyon rossz esetben rákja lehetm vagy újabb antibiotikum ami akár még rosszabb dolgokat művel a bélrendszerben. Teljes a tanácstalanság nálam:(( 

Tudom nem nagyon reflux téma ,de szerintetek antibiotikum nélkül lehet ezt a korokozót pusztitani? Most nem adtak savcsökkentőt , én is inkább akkor puffadtam amikor kevés volt a savam.  Nem tudom beválaljam-e az újabb 4. ik antibiotikum kúrát 1.5 év alatt. Most nincs hasmenésem , bár pont a felszivódási problémák miatt vizsgálnak. Az orvosom Takáts Alajos elég rendes ,hozzá  járok ő mindig azt mondja nem ez az alap betegségem és azt kutatja most, és ne aggódjak....tulajdonképpen költői a kérdésem csak kiírom magamból a kétségeimet , és az értetlenségemet hogy 1.5 év alatt hogy lehet 3. jára is elkapni egy ilyen gyomorélősködőt. Pedig egy nap 15 alkalommal mosok kezet, s mégis...

gyurmy40 Creative Commons License 14 órája 0 0 16156

Lehet pszhiesen is a haspuffadas hasifajas lehet IBS tol ahogy a bordaiv alatti fajdalom a savtol tulzott gazkepzodestol. A  szivfajdalon meg tipikus idegrendszeri tunet . Nyugodj meg egy kicsit.

Előzmény: Csuklósbusz (16155)
Csuklósbusz Creative Commons License 29 órája 0 0 16155

Említettem a múltkor a szívtájéki fájdalmaimat... nos elmentem a kardiológiára, volt szívultrahang is, mind negatív, a kardiológiai gond kizárva ezzel.

Hasi MR, hasi UH, gyomortükrözés, kolonoszkópia, vérkép szerint csak max gilber kóros vagyok.

Nade akkor mitől van állandó hasfájásom, puffadásom, igen erős szívtájéki fájdalmak, továbbá a rendszeres bal bordaív alatti fájdalom, a bal bordaív alatt nyomó, mozgó érzés?

Én tuti sérvre gyanakszom még mindig, csak nem tudom miért nem mutatja ki semmi?

Mi az a sérv ami refluxot okozhat? Rekeszsérv, rekeszizom szakadás, hasüregi sérv?

_juno_ Creative Commons License 1 napja 0 0 16154

Nem így mondta szó szerint, csak hogy ilyen esetekben már nem szokták a 24 órás mérést. Olvastam szakcikket is, ahol igazából nem találtak érdemi különbséget az eredményekben vizsgálattal v. vizsgálat nélkül...lehet változik majd a protokoll? Egy sérvvel elég egyértelmű a szitu, igazából erre a pesti sebész is azt mondta, hogy ezzel a 3-4 cm sérvvel minden további nélkül műt, nem kell plusz nagy vizsgálat (csak kért egy röntgenes ellenőrzést, és ott meg sajna nem látszódott). Tudom, hogy a pesti is csak jót akart, teljesen rendes volt, alapos, de nem megy ez az út, nekem meg egy életem van :) Ha nem Bokor doki lenne, akkor lehet bizonytalan lennék, de így nem, tapasztaltabb lehet, mint a pesti. Egyébként ő is bekérte most minden papíromat, meg kikérdezett, hogy akkor milyen panaszok, mekkora sérv, meg látszódik-e a nyelőcsőben a felmaródás.

A jókívánságokat köszi! :)

Előzmény: gombóc63 (16153)
gombóc63 Creative Commons License 1 napja 0 0 16153

Azért az kissé fura egy orvos szájából, hogy "mit szívóznak" van egy műtét előtti protokoll amit be kell tartani. Mese nincs. Nagyon sok szerencsét kívánok és remélem a sikeresen műtöttek táborát erősíted majd!

Előzmény: _juno_ (16152)
_juno_ Creative Commons License 1 napja 0 0 16152

Köszönöm! :) Így teljesen megnyugodtam. A doki telefonban is nagyon tisztelettudó és korrekt volt, és augusztus vége felé megműt :) Azt mondta, minden évben van több fiatal betege, aki úgy keresi fel már, mert Bp-n nem jut egyről a kettőre, és nem érti, mit szívóznak velünk, ilyen esetekben nem lényeg már a pH mérés, nekem sem lesz. Tudom, hogy lesznek nehézségek, de én komolyan már úgy várom ezt a műtétet...tele vagyok reményekkel, várom az újjászületést, hogy újra ehessek 3-féle kajánál többet, alhassak vízszintesen, sportolhassak és hízhassak! :) Majd jövök én is beszámolni. 

Előzmény: Kismacs34 (16149)
Kismacs34 Creative Commons License 2 napja 0 1 16149

Szia Juno!

Korábban írtam róla, bemásolom:

Nemrég beszéltem egy sorstársunkkal aki anti-reflux műtéten esett át 4 éve.

A műtétet Debrecenben a Kenézy kórházban végezte el Dr. Bokor László adjunktus, aki talán a legnagyobb gyakorlattal rendelkezik az laporoszkópiás anti-reflux műtétekben.

A hölgy azóta is elégedett, azt mondta az első hat hét volt nehezebb, de utána egyre könnyebb volt nyelni és fokozatosan múltak el a panaszai. Nem volt nyelőcsőből hányás,inkább csak öklendezés. Gyógyszert nem szed, 3 év után egyáltalán nincs gondja a nyeléssel sem.

Neki nem volt rekeszsérve, viszont olyan szinten nyitott volt a gyomorszáj, hogy a sav tüdejébe, fülébe...stb. is befolyt és nagy fájdalmakat okozott neki. Gyógyszerek nem használtak. Egyébként egy ülésben volt epeműtéte is, így 4 órás volt a műtét. Az utána következő két napon nagyon fájt, ott ahol műtötték (a rekesznél) de utána ez is szépen csillapodott.

Szóval teljesen panaszmentes, azóta megszülte második gyermekét is. Bokor László doktor úrról nagyon jó véleménye van. Azt mondta hogy rendkívül fontos hogy a műtétet tényleg olyan doktor csinálja aki nagy gyakorlattal rendelkezik és sem nem túl szűk se nem túl tág mandzsettát alakít ki.

Itt a fórumon egy másik lányt is ő műtött, aki szintén elégedett.

Illetve a hölgy ismer még két másikat akit szintén a doktor műtött és ők is elégedettek.

A műtét egyébként TB támogatott.

Előzmény: _juno_ (16144)
kokori Creative Commons License 3 napja 0 0 16148

Szia Gábor! Bocsi a többiektől hogy nem refluxal kapcsolatban kérdezek de neked volt egyedül krónikus hasnyálmirigy gyulladásod akiket innen ismerek. Most az orvosom erre gyanakszik a hasfájás, puffadásom miatt. Az Uh és a vérvételem jó volt ,de elküldött keményítő terhelésre. Olvasgattam utána de sehol nem találtam hogyan lehet ezt a betegséget definiálni. Nálad ez hogy derült ki illetve a vérvétel az UH  mutatott valamit? Nálam a puffadás ,hajfájás, furcsa néha sárgás széklet amik jellemzően panaszt okoznak. Köszi a választ előre is.

Előzmény: GGabor1 (16118)
Ivi Labs Creative Commons License 4 napja 0 0 16147

Veszprémi vagyok.

Lolliii Creative Commons License 4 napja 0 0 16146

Ha Pest vagy környéki vagy, szivesen veled csevegni egy sör mellett...

Előzmény: Ivi Labs (16145)
Ivi Labs Creative Commons License 4 napja 0 0 16145

Gondoltam megosztom veletek a refluxos történetem, 12 éve vagyok refuxos, voltam tükrözésen is ahol megállapították a refluxot. A 12 évem alatt arra rájöttem, hogy nálam kb mindegy mit eszek, 2 kivétel van a téliszalámi és a májkrém ettől a kettőtől tényleg nagyon beteg leszek. De a pizza se használ. Az is tény minél többet eszek annál gyengébb a relux, ha teleszem magam a relfux meg is szűnik. Viszont anyagilag nem engedhetem meg magam a dőzsölést, ezért súlyproblémám sincsen. Szedtem kb 4 féle ppit. Mindegyiknél ugyanaz a probléma jelentkezett nem tudtam töle aludni. Minél többet szedtem annál rosszabb lett. Viszont ppi nélkül sem tudtam mert sokszor olyan erős volt a reflux, hogy az alvás nem volt elég pihentető fél álomban voltam stb stb. Illetve egy idő után a szervezettem hozzászokott a ppihez és tünetmentességet egyikkel sem tudtam elérni, kb semmilyen dózisban. Egyszer le akartam tenni a ppit, aztán napokig nem tudtam aludni, így felhagytam a kísérlettel. 4 éve szedek Esomeprazol Zandoz -t, annyiban jobb mint a többi ppi hogy szét lehet vágni mivel úgynevezett palletek vannak benne mini golyoskákban van a hatóanyag. Ezzel sikerült megtalálnom egy egyensúlyt, amivel a mellékhatások minimalizálódnak és a refluxom nem vadul be. Minden másnap szedem be. 20mg nak a 35%ékát. Illetve van még egy trükk amire 1 éve jöttem rá, ha gyógyszert kiszedem és 3 órát a szabad levegőn hagyom és úgy szedem be az ereje gyengébb lesz. Én igy miután szétvágom 2 órát még pihentetem mielőtt beszedném. Jótékony hatást véltem felfedezni a szénsavas ásványvízben is. De csak ami enyhén szénsavas, ami erősen az nem jó. Így tehát csak 35%ékát szedem be a ppi nek minden másnap és enyhe szénsavas ásványvizet iszom, hogy mit eszek majdnem kb mindegy. AMikor szedem a gyógyszert és amikor nem mindig másképpen érzem magam ezt itt nem részletezném hosszú lenne, de a lényeg se a gyógyszerrel nem jó hosszútávon se gyógyszer nélkül.

Pár étel van a tiltolistámon. Volt 60mg os ppi t is szedtem nem volt jobb a helyzett. Tehát ha valakinek gondja van a ppi vel ezek a tanácsok hasznosak lehetnek. Még egy fontos adalék a 12 év alatt soha nem sikerült tünetmentességet elérnem. Nekem az a célom minél kevésbé romoljon az életminőségem a refluxtól. Az optimális állapotra törekszem. Már tisztában vagyok vele meggyógyulni nem fogok. Talán pár év múlva lesz egy csoda műtét vagy csoda gyógyszer de ez nem valószínű, addig marad ez a megoldás. Csak azért írtam le ezt hátha segítenek vele valakinek, akinek a ppik annyira nem váltak be.

_juno_ Creative Commons License 4 napja 0 0 16144

Ttibi, visszakerestem, hogy Te írtál Bokor Lászlóról. Tudnál még róla mondani egy-két szót, emberileg is jófej, rendes stb.? Te adtál neki a műtét végén? A kórház milyen, mire kell számítani? Tegnap (valószínűleg a hidegfront miatt, most már egyre feltűnőbb, hogy ilyenkor megkavarodom) megint nem voltam túl jól, besokalltam, mivel róla úgy tudom, hogy nagyon tapasztalt Nissenes, fogtam magam, és írtam neki e-mailt, hogy vállalna-e. Már nem érdekel, hogy többszáz km-t kell utaznom, meg szabi, szállás, megoldom valahogy, mert egyszerűen Bp-n csak toporgok, és most sem úgy néz ki, hogy hónapokig még történne bármi is. Azt írta, nem csodálja, hogy nem vagyok jól, holnap este kell hívnom telefonon, hogy megbeszéljük a továbbiakat. Olvasom Nálad, hogy Neked nem is kérte a funkcionális vizsgálatokat, akkor sanszos, hogy nálam sem lesz muszáj, és talán végre egyenesbe érek...:) Köszi előre is ezt a pár infót!

Előzmény: Ttibi80 (15695)
_juno_ Creative Commons License 4 napja 0 0 16143

TB támogatott. Szép is lenne, ha ez nem az lenne, alapvetően megoldandó, életminőséget rontó, sokszor rákmegelőző állapotról van szó.

Előzmény: Csuklósbusz (16142)
Csuklósbusz Creative Commons License 5 napja 0 0 16142

Az ilyen antireflux műtéteket támogatja a TB vagy mindet keményen ki kell fizetni?  Pláne ha úgy keresni kell rá a dokikat... 

_juno_ Creative Commons License 6 napja 0 0 16141

Bocsánat, az I. Sebészeti Klinikára gondoltam Bp-n. Gasztroenterológushoz magánba járok dr. Takáts Alajoshoz (aki nagyon jó hírű, és szintén ezen a klinikán van), ő küldött tovább. De most perpillanat nem javaslom, mert ha nincs egy egyértelműen kimutatható sérved, akkor csak a toporgás jön, jelenleg nincs nekik személyzetük a többi vizsgálat (manometria, 24 órás pH mérés) elvégzéséhez. Magához a diagnózishoz, tükrözéshez Takáts jó egyébként, nekem ő rögtön javasolta a műtétet, már 1 centis (kicsi) sérvnél is, meg eleve amiatt, hogy fiatalon vagyok gyógyszerfüggő refluxos.

Előzmény: Dorkus81 (16140)
Dorkus81 Creative Commons License 6 napja 0 0 16140

Kedves Juno, mi az, hogy Bp-en a Klinikán. Kérlek bővebben erről, mert jómagam is keresek műtéti megoldást (olyan sebészt aki kivizsgál és megmondja, hogy a műtét elvégezhető-e) sajnos a gasztroenterologusok ezt nem mondják meg legalábbis nekem az évek folyamán még külön kérdésre sem mondta egyikük sem, hogy műtét lehetséges-e. köszönöm

Előzmény: _juno_ (16139)
_juno_ Creative Commons License 6 napja 0 0 16139

Nekem a dokim egyértelműen dr. Nehéz Lászlót javasolta Bp-n a Klinikán, már többször voltam nála, emberileg, szakmailag pozitív eddig (de konkrét tapasztalatom még nincs, mert manometria és 24 órás pH mérés nélkül még mindig nem műt meg, amire azóta sem találtam helyet, bő fél éve húzódik a dolog :( Náluk most elment az, aki végzi, és nincs egyelőre helyettese). Még Debrecenben dr. Bokor Lászlóról hallani nagyon jókat, ott biztos van manometria is. Kérlek, ha kapsz valami hasznos infót, írd meg :) Nálam annyira gázak a tünetek, hogy biztos bele fogok vágni, csak idő kérdése. Keep in touch ;)

Előzmény: dobrika (16138)
dobrika Creative Commons License 2017.06.15 0 0 16138

Sziasztok!

Erősen mérlegeltem a műtéti megoldást és lassan, de szeretném pár orvos elérhetőségét megszerezni akinek elég nagy tapasztalata és pozitív értékelése van az antireflux műtéttel kapcsolatban.

Kérem aki ismer ilyen sebészt,belgyógyászt azt ossza meg velem elérhetőségét továbbá szívesen várok olyan emaileket amik a műtéttel kapcsolatosak.

e-mail címem: raapees@yahoo.com

Segítségeteket előre is köszönöm!

Csuklósbusz Creative Commons License 2017.06.13 0 0 16137

Rekeszsérv, rekeszizom szakadás okozhat szívkörnyéki fájdalmat, keringési zavart szerintetek?

Vassné Creative Commons License 2017.06.13 0 0 16136

Szia Tibi!

Örülök , hogy jól vagy. Én sajna nem. A tüneteim olyanok, mint műtét előtt, sőt újabb is van. Ha eszek valami darabosat pl. péksüti reggelire, még este is teli vagyok. Nem tudok enni, a gyomorszájnál azt a szorító karcoló fájdalmat érzem, mint amikor megakadt a falat. Hétfőn megyek a 3 hónapos kontrollra, tükrözés, manometria, 24 órás ph mérés. Kíváncsi leszek az eredményre. Már arra is gondoltam, hogy valami emésztőenzim hiányom lehet?

De miért én okoskodok, miért nem az orvosok. Pont egy éve keresem a nyelvégésem okát. Csak az a baj , hogy a dokik sz.......rá.

Írtam Neked privit is.                     Üdv. Vassné

Előzmény: Ttibi80 (16076)
Csuklósbusz Creative Commons License 2017.06.12 0 0 16135

Én is azt gondoltam hogy ezek mindent kimutatnak... de rá kell hogy jöjjek hogy sajna nem. 

Előzmény: kokori (16125)
Lolliii Creative Commons License 2017.06.08 0 0 16134

A stresszre/ pánikolásra tudok segítséget, ha rövid időn belül kell megoldás írj:

Nekem bevált, hátha neked is segít. Már a végén nem aludtam, csak órákat, forgolódva.

boxtif gmail com

Előzmény: burmak (16129)
burmak Creative Commons License 2017.06.07 0 0 16133

Köszi a bíztatást :) ..próbálok.

Előzmény: gombóc63 (16132)
gombóc63 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 16132

Addig tarts ki, de meggyőződésem, hogy szorongás vagy pánik áll a háttérben. 

Előzmény: burmak (16131)
burmak Creative Commons License 2017.06.07 0 0 16131

Hamarosan megyek újból hozzá...amikor legutóbb voltam , még nem voltak ennyire durva tüneteim.

Így most mondani fogom .

Előzmény: gombóc63 (16130)
gombóc63 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 16130

Tudom miről beszélsz. Ha jársz neurológushoz ott nem említetted meg?

Előzmény: burmak (16129)
burmak Creative Commons License 2017.06.07 0 0 16129

Köszönöm..az igazság az,hogy tanácstalan vagyok és ez a legrosszabb.Mivan ha nem is reflux és szedem a gyógyszert,azzal nem ártok?

Kardiológián voltam,szívem,minden rendben,Neurológushoz járok 2 éves,voltam már CT-n kétszer (mondjuk más miatt--migrén) stb..sehol semmi..

Elég stresszes és pánikolós vagyok..lehet ez is gond...

De ezek a tünetek már nagyon rosszak,napközben is sokszor akadályoz mindenben :(

Előzmény: gombóc63 (16128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!