Keresés

Részletes keresés

_juno_ Creative Commons License 9 órája 0 1 16577

Alapvetően a pH mérés, refluxos epizódok száma, erőssége alapján kellene szerintem is osztályozni, de nem aszerint szokták (elég nehéz is kivitelezni). A fogaimat tényleg sajnálom, volt olyan évem az egyetemen, hogy hetente jártam a fogorvoshoz, mire mindent rendberakott, tömést cserélt stb. Van vagy 4-5 gyökérkezelt fogam, valamelyik őrlőmet azért kellett gyökérkezelni már, mert lehúzódott teljesen az ínyem a gyökereiről, és ott lyukadt ki. Most megint alul kis barna eróziók lettek, meg a sárgaság, na ez az, amivel nem tudom, mit fognak kezdeni, ki lehet-e fehéríteni úgy, hogy ne károsodjanak még jobban. Már a protkóra gyűjtök :) Ismerősök szerint nem is gáz, szerintem egy fiatal lánynak az. De tényleg csak pozitívan tekintek előre, ma még többet ettem, alig jön már a sav, nem jön a gombócérzés, benyomtam egy étkezésre majdnem egy egész tubus juhtúrót (régen elképzelhetetlen volt, full zsír). Juhú :)

Előzmény: kokori (16576)
kokori Creative Commons License 13 órája 0 0 16576

Sajnálatos hogy ilyen fiatalon a fogaid is tönkre mentek ebbe a betegségbe. Remélem most már minden jóra fordul. Én mindig azt hittem amúgy hogy a refluxot valamilyen elváltozás, laza gyomorszáj  amit a műszer lát és nem a gyomornyálkahártya  alapján állapitják meg. Nem is értem nálad ez hogy lehetett "kismértékű" mikor ilyen súlyos tüneteid voltak.

Előzmény: _juno_ (16572)
miklos2peter Creative Commons License 1 napja 0 0 16575

Rajta vagyok a dolgon. Jövő héten találkozom Dr Plósz János úrral. Öt sokan ajánlották, és a webbetegre is sokat írt.

Mindenki csak dicséri, mint emberileg mint szakmailag. Ahhoz hogy szóba jöjjön a szeklettranszplantacio gondolom előtte kell egy széklet bélflóra státusz vizsgálat. Hogy tudjuk mi a helyzet odabent. Más vizsgálattal ez kimutatható?

Előzmény: sogormail (16566)
_juno_ Creative Commons License 1 napja 0 0 16574

Nekem egy ún. DPP-4 gátló gyógyszer, de a cukorgörbémből és a soványságomból is látszott, hogy az lesz a jó (én kértem már az orvosomtól, hogy próbáljuk meg). Nem feltétlenül ezzel kell kezdeni, vannak olcsóbb szerek is, nagyon széles a paletta már. Ha bármiben tudok segíteni (mármint az elméleti részben), szólj, sajnos A-tól Z-ig ismerem a témát, részben a munkám miatt is.

Előzmény: M.Lacy (16573)
M.Lacy Creative Commons License 1 napja 0 0 16573

"..inzulinrezisztencia-cukorbetegségemmel is azért nem foglalkoztak, mert hogy biztos pszichés egy fiatal lánynál, csak az endokrinológusok vettek komolyan, végül a megfelelő gyógyszerrel akkorát javultam, hogy csoda.."

Nálunk is van a családban cukorbetegség anyai ágon. Ha megkérdezhetem, hogy mi volt az a gyógyszer ami segített ezen a vonalon?

Előzmény: _juno_ (16572)
_juno_ Creative Commons License 1 napja 0 1 16572

De épp ez az, hogy ez nem kicsi reflux, csak a nyálkahártya állapota alapján történő osztályozás szerint, de nem csak az számít. Valószínűleg ha megcsinálják a 24 órás pH mérést, akkor kijött volna, hogy egész álló nap a savban vagy inkább epében (! ez a lényeg, ez a sz*r, ezért már a pesti sebész is nagyon sajnált) fürdök, a maximális gyógyszeradagok és motilitásjavító mellett (nélküle lehet szanaszét maródtam volna, de ezt nem vártam meg :) A tükrözések is gyógyszer mellett készültek), maga a reflux, a visszaáramlás erős. Valakinek Barrett nyelőcsöve van már, de semmi tünet. Valakinek NERD-je van (non-erozív refluxbetegség), minden baja van, de a nyálkahártyája ép. Valakinek a nyelőcsöve ép, csak extraesophagalis tünetei vannak (mint nekem, LPR reflux, állandóan gyulladt, rossz időszakban vérző arcüreg, teljesen lehúzódó és vérző íny). Amikor már epe van egyébként, az a refluxnak helyből egy szövődményes formája, amikor már a motilitás is csesződik el az állandó nyelőcsőirritáció miatt (nem feltétlen az alsó záróizom rossz, nálam sem volt az eleinte).

Bocs, hogy mérges vagyok, de már azonnal elönt a pipa, amikor az idegi alapot megemlítik. Évekig küldtek el ezzel, volt stresszes időszakom, de szuperul vagyok már, imádom az életet, jártam pszichológushoz, egy évig szedtem végül antidepit a reflux (meg a cukrom) miatt. Semmi változás nem volt, sőt. Közben a fogaim gyakorlatilag rámentek... Az igazolhatóan öröklött inzulinrezisztencia-cukorbetegségemmel is azért nem foglalkoztak, mert hogy biztos pszichés egy fiatal lánynál, csak az endokrinológusok vettek komolyan, végül a megfelelő gyógyszerrel akkorát javultam, hogy csoda, így talán idősen nem járok úgy, mint a felmenőim (relatíve nem súlyos cukorbaj, de az IR-nek minden következménye, metabolikus szindróma, Alzheimer, rakat gyógyszer stb. ott figyel). Elegem van. Pajzsmirigy detto - most hormonpótlás mellett köszönöm szépen, remekül vagyok.

Nissen fundoplikációm volt a nyitott és laza gyomorszáj miatt, a szokásos :) Rá tudsz keresni, mindenkinek kb. ezt csinálják itthon.

Előzmény: gyurmy40 (16568)
_juno_ Creative Commons License 1 napja 0 0 16571

Köszönöm! :)

Előzmény: sogormail (16567)
M.Lacy Creative Commons License 1 napja 0 0 16570

Az lehet, hogy a cikk nem teljesen korrekt, de a lényeg benne van. Kialakul egy olyan baktériumflóra ami nem normális. A patogén, kórokozó képességgel bíró baktérium, parazita, gomba, vírus keveréke került túlsúlyba a jótékony hasznos összetevőket tartalmazó bélflóra helyett. A káros összetevők is mindig jelen vannak csak olyan mennyiségben, hogy azt a szervezet tudja kontrollálni. Amikor túlsúlyba kerülnek a kártékony összetevők, akkor jönnek a panaszok, reflux, emésztési zavar, puffadás, hasmenés, kinek mi. A helyreállítás módja a nagy kérdés. Valóban egyik módja lehet ennek az általad említett székletátültetés: http://medicalonline.hu/gyogyitas/cikk/szekletatultetes_2016_ban Sok dolog nem tisztázott még ezzel kapcsolatban, de ha már semmi sem segít akkor van értelme a dolognak. Általában családtagot ajánlanak donornak és friss széklet alkalmazását javasolják. Ez azért elég nagy tortúra minden szempontból és egy alkalom valószínűleg nem elég.

A másik megoldás a hagyományos étrendi alapú. Eddig nekem sem vált be egyik probiotikum sem. Viszont a növényi alapúakkal érdemes próbálkozni mert vesztenivaló nincs és nem is károsak. Ki lehet próbálni például a fokhagymát: http://www.egeszsegtukor.hu/gyogynoveny-lexikon/fokhagyma.html Gyomor és emésztőrendszeri problémákra évezredek óta használják sikerrel. A lényeg a mennyiségben van. Minimum napi 3 gerezd maximum 12. Vannak olyan esetek ahol már annyira legyengült az emésztés, hogy már nem fogja tolerálni a fokhagymát.

https://www.google.hu/search?q=fokhagyma+%C3%A9lettani+hat%C3%A1sa&oq=fokhagyma+%C3%A9le&aqs=chrome.1.69i57j0l4.4943j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

gyurmy40 Creative Commons License 1 napja 0 0 16569

Szia Sogormail! Látom te sem dőlsz be ezeknek a probi csodahatásoknak. Hogy vagy amúgy , gyomrod rendben? Amúgy szerinted ezek a savcsökkentők tényleg ennyire durva gyógyszerek? Mármint úgy értem most visszaolvastam itt 3 oldalt de mindenki szapulja. Tényleg ennyire káros lenne a gyomornak beleknek más szerveknek hosszabb távon? Te otthon vagy ebben úgy érzem.

gyurmy40 Creative Commons License 1 napja 0 0 16568

Igen ennyire nem olvastam most vissza az esetedet ,de tényleg hihetetlen hogy egy ilyen kicsi reflux ilyet tüneteket tudjon okozni. nem is értem amúgy hiszen ha kismértékű, márpedig az volt akkor ilyen szívdobogás, émelygés, savas széklet (savcsökkentő mellett?) ,nem tudtál enni hogyan lehettek ,hiszen tényleg 1 tipusú rexluxod van, volt. Nem lehet hogy valami idegi probléma is volt nálad vagy túlzott szorongás vagy hasonló? Persze csak kérdezem. Ez a reflux mütét amúgy mit takar ,hiszen ha jól tudom akkor csak a gyomorszáj renyhe nem zár rendesen de mit tudnak vele kezdeni? Mivel erősítik meg vagy lesz jobb a funkciója?

Előzmény: _juno_ (16548)
sogormail Creative Commons License 1 napja 0 0 16567

jobbulast!;)

Előzmény: _juno_ (16563)
sogormail Creative Commons License 1 napja 0 1 16566

Ez a cikk egy probiotikum reklam tele felhulyesegekkel. A probio java reszt nem kolonizal es nem allit helyre belflorat. Problemas esetben segit a hasmenes ill. Egyeb panaszok csokkentesevel. De a belflora a kornyezeti szeklet baci/gombaktol all helyre.

a te esetedben en a "szeklettranszplantacio" iranyaban tajekozodnek. Na meg keresnek vmi jo orvost aki le tud managelni komplexebb vizsgalatokat es erti is az osszefuggeseket..

Előzmény: miklos2peter (16561)
_juno_ Creative Commons License 2 napja 0 0 16565

Lefelezték a ppi-t, így most 10 mg Rabyprexet szedek csak, de ezt is elhagyom lassan. Már áttértem volna az apo-famotidinre, csak az nagyobb, még nem merem nyelni.

Igen, amiket a ppi-ről írsz, az ismerős, vagyis volt, amelyiknél ez volt, valamelyiknél meg azonnal tele lettem két falat után, én nagyon utáltam őket szedni :(

Köszi a jókívánságot!

Előzmény: kokori (16564)
kokori Creative Commons License 2 napja 0 0 16564

Örülök hogy jobban vagy és pozitivan látod a dolgot. Tényleg alig ehetsz én ettől már rosszul lennék ha ennyit kéne ennem. Mennyire csökkentették a PPI adagot 40 mg vagy 20mg-re? Én most a kis reflux miatt meg a fájások miatt 40mg szedek de sajnos az állandó evés érzet ami azt jelenti 3 óránként ennem kell különben ideges leszek vagy a gyomrom "jelez" az nem múlt el. Sőt nem érzem a kaját amitől régen jól laktam attól most nem tudok és sokkal többet kell ennem hogy jól lakjak ,de attól meg megfájdul nyilal a gyomrom. Érdekes egy helyzet .  Ma is megettem egy nagy tál túrós tésztát ,(tejfől nélkül) de nem éreztem semmit evés után se közben. S szedem a savcsökkentőt!! paradox!  Most vagy a savcsökkentő nem használ semmit ,mert tavaly is szedtem végig és a szervezetem már megszokta , vagy  valami faramuci módon a pszhiémet kezdte ki és az állandó evés lehet valami" pótcselekvés "nálam . Még nem tudom. Arra emlékszem amikor ilyen nagy dózisban szedtem 40mg PPI-at akkor nem volt étvágyam és nem tudtam sokat enni sem. Szóval nem nagyon értem most mi a helyzet. 

Remélem nemsokára jöhetnek nálad a finomságok , jobbulást!

Előzmény: _juno_ (16563)
_juno_ Creative Commons License 2 napja 0 0 16563

Kicsit olvasgattam vissza, és leírok még egy-két dolgot a műtétről, amit másoknál máshogy láttam, mert viszonylag kevés infó van: nekem zéró váll-nyakfájdalom volt a műtét alatt használt gázoktól, első nap, a műtét után kaptam fájdalomcsillapítót, de délutántól már nem kértem, pedig kérdezték. Alig fáj a lapar, amíg a varratok bent voltak, addig húzott, amúgy teljesen viselhető volt. Hányinger, orrégés teljesen megszűnt,  itthon még félülésben alszom inkább, mert megszoktam, hogy szinte teljesen ülve vagyok, de a kórházi ágy kb. vízszintes volt, és ott is ment, sőt, néha tök jól is esett pl. ivás után ledőlni, teljes döbbenet nekem az elmúlt évek után, szóval egyelőre ez is jó. A torkomban pici savas érzet van még a második naptól, ezt magától mondta a doki, hogy ez 2 hétig még lesz, addig időnként szedjek Quamatelt (én még szedem a ppi-t fele adagban, lassan építgetem le inkább), mert még alakul a mandzsetta. Böfögni nem tudok egyelőre, néha érzem, hogy megakad a levegő, vannak a nyelőcső-szegycsontnál ilyen hirtelen fájdalmak, evés-ivás után is, de teljesen viselhető, ez természetes dolog, jobb lesz pár hét után, szóval egyáltalán nem ijedtem meg tőle. Nyelészavar nincs. Ja, az idegesítő gombócérzés a torokban is megszűnt teljesen. Lehet csak én vagyok eddig iszonyat szerencsés, de ha valaki csak az első hetektől retteg, és nagyon sz*rul van amúgy, az ne habozzon, egyáltalán nem biztos, hogy nagy fájdalmakra meg leépülésre kell számítani :)

_juno_ Creative Commons License 2 napja 0 0 16562

A gluténérzékenységre vérteszt is van, +biopsziával együtt hiteles, illetve a tünetekkel. Kevesebb embernek van valódi problémája a gluténnel, mint gondolják, de nálam is helyből kiszűrték.

Kokori, jól vagyok, varratszedésen túl, haza is engedtek ma. A sebek szépek, nyelési zavar nincs, jövök-megyek, állítólag kb. semmi nem látszik rajtam a kis fogyáson kívül, összességében ultragyors és zökkenőmentes volt a felépülés eleje. A cukrommal futok sajnos versenyt, a napokig tartó nulldiétától hamar jött a ketózis-szerűség, műtét első napja utántól folyamatosan 4 alatt volt, hiába kaptam cukros infúziót napi többször, tegnap éjjel meg már 2.7-et mértek a nővérkék, nem ébredtem fel rá, de amikor méréshez ébresztettek, akkor elég rossz volt. Ma kezdtem el jobban kajálni, tegnap még csak üres tea ment kb., meg egy kis tápszer, de az beütött. Mától már letojtam a diétámat, 1-2 óránként picit próbálok enni, és nem érdekel, hogy gyors szénhidrát. A 100%-os szűrt almalé nagyon jó volt, az üres husileves is, amit kaptam bent, délután ettem babakaját, pici kekszet, próbáltam kis teljes kiőrlésűt is (ezeket csak áztatva szabad még), összességében az egész napi kajám röhejesen minimális volt, szerintem 150-200 kalóriánál nem volt több, de most még sok, feszül a gyomrom, este picit ment a hasam. Nagyon óvatosan kell, de ezt mondta is a doki, hogy 2 hétig még nem lesz jó, addig még sav is lehet (néha picit érzem, de egész minimális, úgy, hogy felére lett hirtelen csökkentve a gyógyszerem is, ha csak ennyi megmarad, már akkor sem bántam meg, de állítólag eltűnik majd). Igyekszem kitartani :) Kicsit nehéz fejben átállni, hogy tényleg a vacsim egyetlen evőkanálnyi párolt répa 1 szem keksszel, és meg kell állni, mert totál tele vagyok utána, meg fáj a mellkasom, pár napja még betoltam egy kisebb tál (diétás) tésztát. Két kiló helyből lejött, most pedig még fog pár, ezt is el kell lassan engednem, nem szabad tömni magam, igen, lehet, hogy 35 kilóig lemegyek, de majd legkésőbb 1-2 hó múlva visszajön. Összességében eddig elégedett vagyok :)

Előzmény: miklos2peter (16557)
miklos2peter Creative Commons License 3 napja 0 0 16561

Érdekes téma, és tanulságos is.

Belevetem magam a téma tanulmanyozasaba.

Előzmény: M.Lacy (16560)
M.Lacy Creative Commons License 3 napja 0 0 16560
Előzmény: M.Lacy (16559)
M.Lacy Creative Commons License 3 napja 0 0 16559

Lehetséges, hogy csak arról van szó, hogy patogén bélflóra alakult ki. Ha így van, akkor kialakulhat egy olyan fajta funkciózavar,  amit nem lehetséges kimutatni. A legkönnyebben az antibiotikumok és a savcsökkentők tudnak ilyet okozni. Ez magyarázat lehet arra,  hogy több PPI kúra után sincs javulás,  sőt egyre erősödő tünetek vannak. Esélyes az, hogy amíg savcsökkentőt szedünk nem lehet teljesen rendbe jönni.

Előzmény: miklos2peter (16557)
kokori Creative Commons License 3 napja 0 0 16558

Hogy vagytok? Juno milyen a műtét után van javulás?

miklos2peter Creative Commons License 3 napja 0 0 16557

Amúgy, az étel intolerancia teszt is negatív. A H2 kilegzesi laktóz teszt az mérvadó? Az is negatív.

A glutén érzékenységet hogyan lehet megbízhatóan kimutatni? Vekonybel szovetannal?

Gondolkodom még fruktóz vizsgálaton is, azt miből végzik?

Csodálkozom hogy eddig egy doki sem csináltatott semmilyen szekletvizsgalatot a clostridium on kívül.

Pedig állítólag sokmindent ki lehet mutatni belőle. 

Már nagyon várom hogy legyen valami.  Valami jó.

Előzmény: _juno_ (16556)
_juno_ Creative Commons License 4 napja 0 0 16556

Nagyon sajnálom :( Abszolút átérzem, amit leírtam, az nekem is csak kis szelete a dolgoknak, teljesen felôrli az embert. Szintén megkaptam, hogy pszichés, v.anorexiás vagyok, utóbbi totál gáz volt, akkoriban 2 óránként beburkoltam egy szendvicset a sav miatt. Egy évig, közel mostanáig antidepresszánst szedtem, végül belementem, h.ezen ne múljon, a sav maradt. Szinte 1-2 hét alatt építettem le, ahogy meglett, hogy jövök mûtétre. Kitartást kívánok, hamarosan biztos segítenek Rajtad!! (U.i. az IgG alapú intolerancitesztek gyakorlatilag kamuk, a pozitív eredmény épp a toleranciát is jelezheti. Én is megcsináltattam, de több gasztróssal is beszéltem azóta, és részben szakmabeliként utána is olvastam. Max.támpont lehet, de csak az eliminációs diéta a döntô a panaszokkal.)

Előzmény: miklos2peter (16555)
miklos2peter Creative Commons License 4 napja 0 0 16555

Hűha, neked is kacifántos , hosszú történeted van. De szerencsére jó úton haladsz.

Nekem egy éve kezdődött. Először csak gyengeség hidegrázás. Ekkor még semmi hasfájás. Nyelvek a sok antibiotikumot és jött a clostridium betegség. Ebből kikuraltak, papíron, majd jött a fekete leves.

Hasi diszkonfort főleg jobb oldalt borda alatt, ami kisugarzik jobb mell alá,jobb hónalj és hát.

Ízületi ropogas, nehézlégzés lepedekes nyelv.És gyengeség. De borzasztoanEgy éve munkaidővel én vagyok. Még otthon is. Soha nem voltam beteg előtte. Nekem ezek a tünetek nem függnek széltől, napszaktol sem. Bár dietasan eszem. Pszichere fogták fel évig tabletta de nem segít.

Szóval egy éve gxomortukrozes Nyiregyen. Eredmény sáv és reflux. Azóta savcsokkento de nem segít. Amúgy soha nem voltak savas panaszok. Éves, járás bővítés semmi. Vízszintesen alszok.

Nyíregyházán vastagbél tükrös.  -kis gyulladás.

Majd gyógyultnak mimositettek

Majd Debrecen klinika fél éve. Gxomortukrozes teljesen negatív de azért szedjem a ppi t.

Vastagbeltukrozes pici fekély a terminalis ileumban. Szövettani negatív nem chron. Erre pentasat szedek. Semmit nem ér. Majd volt kapszula endoszkopia. Az is negatív.

Majd vekonybel passage az is negatív

Majd epe izotópos vizsgálat. Az pozitív, elégtelen urules. Erre azt mondták ez nem mérvadó nem pontos kell egy MRCP

Az is megvolt egy hete az persze negatív. Nem kell epemutet, pedig van benne egy hat mmes polyp.

De az nem okozhat ilyet állítólag.

Pullmonologia negatív

Reumstologia negatív.

Szóval volt egy csomó vizsgálat és semmi

Ezért szeretnék A Kenezibe Plosz doktorhoz menni.

Öt ajánlják.

Ja volt még 46 os étel intolerancia.H2 kilegzesi teszt laktóz, fruktóz még nem

Volt pajzsmirigy ellenőrzés.

Még leírni is sok.

Itt tartok most. Eléggé magam alatt vagyok. Idegileg is megvisel. Fogytam 15 kilót. Bár az étvágyat elég jó mostanában.

Bocs a sok irasert, csak azt akartam tudd hogy miért kerdezek ilyeneket.

Udv

Előzmény: _juno_ (16554)
_juno_ Creative Commons License 4 napja 0 0 16554

Ilyen tompa belsô, nem erôs, de zavaró fájdalom, hátul a felsô háti szakasznál, meg elöl a mellkasnál. A mellkasfájdalom gyakorlatilag minden nap, minden étkezés után jött, görcsösen fogtam a kezemmel. Vizsgáltasd ki magad!

A budapesti dokim rég mondogatja a mûtétet, de a sebész, akit ajánlott, mint legjobb, nem vállalta be, mert csak a tükrözésen ordított a baj, a nyeletéses röntgenen nem. Funkcionális vizsgálatokhoz ragaszkodott volna, de tôlük elment a szakember, aki csinálta, és máshol sem sikerült találni, 3-4 hónapon át hívtam NAPONTA emiatt (nem rászálltam, ô mondta mindig, hogy holnap hívjam), meg én is keresgéltem, orvos tesómat kérdeztem stb. A végén a sebész maga mondta, h.nem elérhetô jelenleg a vizsgálat, kitalálunk mást, megegyeztünk, h.újra elmegyek tükire, és ha ott a sérv, mût. Kivételesen akkor nem volt ott :( De a reflux és az epe igen, a gasztrós dokim mondta, hogy meg lehetne mûteni már így is, a sebészhez visszamentem, az epe miatt nagyon megsajnált, mondta, hogy elhiszi így, hogy mocsadékul vagyok. Letöltött egy papírt gyorsan a netrôl, hogy csináltassam meg akkor ott, mert hogy a saját érdekemben ezt nem lehet kihagyni- ez a mûszer gyártójának oldala volt, akit felhívtam egyébként, hogy hova szállítanak, majd a nevezett rendelôt is, de már ott sem volt... Itt szakadt el a cérna, mert eltelt bô fél év, az életem meg romokban,de ez igazából nyilvánvalóan csak engem érdekelt...egyik nap nagyon rosszul voltam, akkor fogtam magam, és írtam a Bokor dokinak, amit többen mondtak, h.náluk van-e ilyen vizsgálat, és vállalna-e, ô meg a leletek alapján egybôl igent mondott, a funkcionális vizsgálatok sem kellettek, az régebbi protokoll. Nagyon sokat mût jó sikerrátával, csak a távolság miatt ódzkodtam korábban, most már nagyon örülök, hogy így alakult. Hát ennyi :) Egyébként a doki szerint nem én vagyok az egyetlen fiatal beteg, akivel szívóznak Bp-n, többen utaznak le onnan hozzá.

Előzmény: miklos2peter (16552)
miklos2peter Creative Commons License 4 napja 0 0 16553

És sajnos minden ízületem ropog. Nem fáj csak ropog

És mostanában nehézlégzés  is van. Bár pullmonologian azt mondták minden ok.

Előzmény: miklos2peter (16552)
miklos2peter Creative Commons License 4 napja 0 0 16552

Köszönöm szépen a választ.

Írtad hogy hatfajassal is volt. Hol? Melyik részén, és milyen jellegű fájás?

Nekem a hátam felső része fáj főleg jobb oldalt. Sőt jobb mellkason elől is.

Ez tompa fájás ami a semmiből jön elő, majd eltűnik. De olyan rossz hogy kiveszi minden erőket egy pillanat alatt.

Nyomásra nem érzékeny sem a hátam sem a mellkason, még a jobb bordaivnel sem pedig ott mindig fáj tompán.

Hogy hogy Debrecenbe kerültél műtétre?

Előzmény: _juno_ (16545)
_juno_ Creative Commons License 4 napja 0 0 16551

Az a végén jott fel az epe akart lenni :D Hülye spell check :D

Előzmény: _juno_ (16549)
_juno_ Creative Commons License 4 napja 0 0 16550

Egyébként Takáts doki nekem már régebben is javasolta, fiataloknak szokta, hogy ne kelljen folyton gyógyszer. Akkor még az inzulinrezisztenciámra kenték a savas panaszokat (nem véletlenül), de aztán azon nagy nehezen sikerült javítani a negyedik szerrel, a sav mégis maradt. Fiataloknak könnyebben mondják, de nehezebben csinálják meg :D Ha egy szem kis ppi-tôl panaszmentes lettem volna, akkor egyébként nagyon meggondoltam volna én is...akkor lehet nem vállalom, sôt.

_juno_ Creative Commons License 4 napja 0 0 16549

A savcsökkentôk azért ideig-óráig segítettek, anélkül v. ha már nem hatott vmi, irtó sz*rul tudtam lenni, szinte pánikrohamot kaptam otthon is tôle. De nem nyújtottak teljes megoldást, belassult tôlük a gyomrom, és jött fel az elég :(

Előzmény: gyurmy40 (16547)
_juno_ Creative Commons License 4 napja 0 0 16548

Ezek szerint nem követted nagyon ezt a fórumot ;) Hiába "enyhe" reflux, nagyon súlyos tüneteim voltak, ülve alvás, nulla normális kajálás (nulla zsír szinte, 39-40 kilókra fogytam, 16-os a BMI-m,kezdôdô cukorbetegséggel ez pláne gáz, rontja az állapotomat), étkezés utáni rohamszerû szívdobogásos rosszullétek, savas hasmenés. Az összes fogam lerohadt, besárgult, kilyukadt. Nem tudtam hátradôlni ülve sem, állandó émelygés, volt, hogy alig tudtam buszra szállni,  évek óta folyamatos arcüreggyulladás, hôemelkedés. Volt, hogy nyaralni sem tudtunk menni, csoda, hogy túlélte a párkapcsolatom ezeket...meg a sportot is abba kellett teljesen hagynom. Ha valakinek muszáj volt a mûtét, az én voltam, egy percig nem gondolkoztam rajta :( Maximális dózisú ppi-t szedtem, motilitásjavítóval (ami odavág a prolaktinomnak, cukoranyagcserémnek), de ezzel csak munkaképes tudtam lenni, jól nem. Epés visszafolyásom lett már, azóta vagyok igazán sz*rul, azóta fogytam kórosra,  erre a savcsökkentô nem elég, sôt, csak fokozzák is. Ez jobban számít, meg hogy mennyi a refluxos epizód, a nyálkahártya sebesedése, gyulladása az csak egy dolog :( Ha valaki eljut erre a szintre, ne habozzon! A doki szerint aki egy évig nem gyógyul a ppi-tôl, annál igazán csak ez segít.

Előzmény: gyurmy40 (16546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!