Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 4 napja 0 0 12102

OK, köszi. Igyekszem így is élni mindennapjaimat, élvezni az életet, örülni minden egyes légzésnek, minden egyes lépesnek, a mozgásnak a természetnek. Igyekszem kiismerni magamat, hogy ne másra kelljen hallgatnom, csak a saját megérzéseimre.........

Előzmény: Shahid (12101)
Shahid Creative Commons License 5 napja 0 0 12101

Kedves Ghepard ! Csak gratulálni tudok pozitív beírásaidhoz, melyeket  lelkesen elolvasok köszönöm.

Előzmény: ghepard (12054)
_chillout_ Creative Commons License 6 napja 0 0 12100

Evicke, ne butáskodj, pár hónapja bebizonyították, amit már évek óta sejteni lehetett: nincs olyan, hogy gluténérzékenység :-)))))) Lisztérzékenység van, nagyon súlyos állapotokhoz tud vezetni, de aki nem lisztérzékeny - valamivel több, mint az emberek 99%-a -, annak nem okoz gondot a glutén feldolgozása.

Források: http://www.forbes.com/sites/rosspomeroy/2014/05/15/non-celiac-gluten-sensitivity-may-not-exist/

http://www.iflscience.com/health-and-medicine/does-non-celiac-gluten-intolerance-actually-exist

http://444.hu/2014/05/18/maga-glutenerzekeny-van-egy-jo-rossz-hirem/

A kulcsmondat mindegyik cikkben: ugyanaz az ember végezte mindkét kutatást, tehát nem lejáratásról van szó, egyszerűen ilyenek az IGAZI tudósok: saját magukban is kételkednek és nem nyugszanak, míg meg nem találták az IGAZSÁGOT.

Előzmény: Evicke2 (12094)
Evicke2 Creative Commons License 6 napja 0 0 12099
Előzmény: sogormail (12097)
sogormail Creative Commons License 6 napja 0 0 12098

"az eredeti Abstract es nem a kivonat", helyett

az eredeti Abstract es nem a Magyar forditas

Előzmény: sogormail (12097)
sogormail Creative Commons License 6 napja 0 0 12097

Volt mar parszor errol szo:) Alap felteves beli hiba, hogy Reflux NEM = fokozott savtermelessel!

MAsreszrol erre a tanulmanyra hivatkozik ITT elolvashato az eredeti Abstract es nem a kivonat.

-5 egyent vizsgalt. (Onmagaban is vicc, mert itt a forumon talalunk tobb mint 5 embert aki racafol az egesz konkluziora. Igaz van olyan is akinek segitett:) )

-Azt irja, hogy az alacsony szenhidrat tartalmu etrend talan (Talanon van a hangsuly) hozzajarul a reflux tunetek csokkentesehez

-Majd azzal folytatja, hogy Bar ezt 3 esetben (Az 5-bol!!) parhuzamosan csokkentett koffein bevitel es mindenkinel (mind az 5nel)csokkentett savtartalmu etel "zavarta".

-Majd azzal folytatja, hogy nehany egyen alapjan  feltetelezheto, hogy talan segit ez az etrend.

-de azert gyorsanhozzateszi, hogy ez csak elozetes megallapitas es a konkluzio, hogy ezt vizsgalni kellene.

Tehat a konkluzio, sok "may" szohasznalat utan, nem egyertelmuen csak alacsony szenhidrattartalmu etrend mellett, hogy talan tovabbi vizsgalatok kellenenek:) Onmagaban az esetszam es a konkluzio miatt se szoktak ezt mar tanulmanynak hivni. De azert ebbol pedig kerekitenek egy paleo reklam cikket:)

Mindenesetre fajni nem faj egy ilyen etrendet kiprobalni. En megtettem mar evekkel ezelott, mikor egy altalam nagyra ertekelt orvos ajanlotta. Sajnos konkretan turot se ert!

Előzmény: Evicke2 (12094)
sogormail Creative Commons License 6 napja 0 0 12096

Sajan ezeknek tenyleg van ilyen mellekhatasa.

Nekem anno meg a haziorvosom mondta, hogy ne szedjek ilyen bogyokat "gyomorvedelem" nelkul.

Előzmény: Kipinyányi Monyó (12089)
sogormail Creative Commons License 6 napja 0 0 12095

A sima Nissen fundoplikaciotol en is viszolygok. Nem is csinaltattam meg meg:)

Ellenben van jopar egyeb elerheto mutet mar ami nem annyira invaziv megoldas. Csak azok meg tul ujak egyelore..

Előzmény: Tatjana75 (12084)
Evicke2 Creative Commons License 6 napja 0 0 12094

"Az egész probléma jól jellemzi a nyugati orvoslás gondolkodását. A fokozott savtermelést egyértelműen a nagy szénhidráttartalmú étrend váltja ki. Erre bizonyíték, hogy lowcarb étrenddel a reflux megszüntethető (Yancy és mtsi., 2001, olvasható kivonatban itt). De mert az orvostudomány nem foglalkozik a táplálkozás és a megbetegedések kapcsolatával, a fokozott savtermelést valami önálló betegségnek és nem a nyugati étrend gyakori mellékhatásának tekinti. Ezért hát a tünetre, azaz a sav csökkentésére koncentrálnak. Ennek következtében az emberek egy részében sikerül a gabonafélék okozta fokozott savtermelést egy súlyosabb problémává fokozni: glutén érzékenységgé, ami a továbbiakban a gabonafélék kerüléséhez vezet."

http://www.tenyek-tevhitek.hu/savcsokkento_szedese_liszterzekenyseget_okozhat.htm

Kipinyányi Monyó Creative Commons License 2015.05.12 0 0 12093

Szerintem is az a bűnös, meg az Algoflex is. Jól ráfáztam.

Előzmény: gombóc63 (12092)
gombóc63 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 12092

Úgy látszik még nem elterjedt szokás az orvosok körében sem, hogy a Xilox mellé PPI-t adjanak. Én élből kaptam. Akkor megvan a problémád okozója. Bár nem hiszem, hogy ez vigasztal. Tanulság....mindenki kérjen  nemszteroid gyulladáscsökkentő mellé PPI-t. Egyszer ez majd olyan elterjedt lesz, mint hogy az antibiotikum mellé kötelező a probiotikum.

Előzmény: Kipinyányi Monyó (12091)
Kipinyányi Monyó Creative Commons License 2015.05.11 0 0 12091

Nem szedtem, csak antibiotikumot és Xiloxot. Utána (nem együtt)  Algoflexet. A Controlocot csak akkor kezdtem szedni, amikor elmentem a nyelőcsövem miatt dokihoz, és felírta. Eddig soha nem szedtem savcsökkentőt.

Előzmény: gombóc63 (12090)
gombóc63 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 12090

A Xilox alatt szedted a controlocot?

Előzmény: Kipinyányi Monyó (12089)
Kipinyányi Monyó Creative Commons License 2015.05.10 0 0 12089

Több, mint fél évig szedtem rendszeresen, Xiloxot, később Algoflex Fortét, ezenkívül ezalatt három antibiotikum kúra is volt. A nyelési probléma fokozatosan kezdődött, először csak néha el-elakadt a kaja, nem is tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget, aztán volt egy kisebb műtétem március 8-án más jellegű, nah, utána kezdődött a fájdalom. Mostmár kezd alakulni, tegnap megettem egy adag borsólevest, aztán egy adag roston fogasfilét gombamártással és szépen lecsúszott, nem lett bajom tőle. Ki vagyok éhezve, nagyon kívánom az ételeket. Önkényesen levettem a Controlocot napi 1x40 mg-ra. Egyáltalán nem érzékelek semmilyen savat.

Előzmény: sogormail (12079)
Tatjana75 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 12088

A műtét nálam se jön szóba. Lehet én is kipróbálok egy másik ppi-t. Hátha attól elmúlnak a bél tünetek. Persze ez nem a tökéletes megoldás, de ha nem megy gyógyszer nélkül nincs mit tenni. Egyébként az elején nálam is működött, hogy2-3 hónap után leraktam, de ez egyszer csak nem ment. Nálam azóta lehet függőségről beszélni.

Előzmény: refi78 (12087)
refi78 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 12087

Szia Tatjana!

Nekem most hogy gyógyszert cserélt a doki (másik fajta PPI-t szedek) jobb lett. Még van egy-két bél krutty reggel, evés után és este lefekvéskor, de az már istenes ahhoz amit csinált a gyomrom, meg a hasam. Meg mostmár a hasmenés is elmúlt. Nekem a műtétet még sosem mondták, pedig 2009 óta szedtem folyamatosan a controlocot. És most is azt mondta, hogy ezt nem kell műteni, de hosszútávú gyógyszeres kezelés kell!

gombóc63 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 12086

Nekem az orvos mondta ezt, akkor még kaptam elszámolást a vizsgálatról, ha jól emlékszem a dormicum injekció 220.-ft volt. Nem hiszem, hogy csak ez az akadálya. De ebbe már bele se menjünk.

Előzmény: sogormail (12085)
sogormail Creative Commons License 2015.05.08 0 0 12085

Nekem azt mondtak, hogy a penzugyi kerettel is gond van. Bizonyos keret terhere mehet a "boditasos" tukrozes. Meg ezt nezik, nem lehet bizonyos szazaleknal tobb a boditasos vizsgalatok szama az osszhoz kepest.

De nem neztem utana. A nemeteknel ez az alap, hogy altatnak.

Viszont most varok en is jul. elejeig a vizsgalatra:)

Előzmény: gombóc63 (12083)
Tatjana75 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 12084

Hát én inkább kínlódok, de nem fogom megműtetni magam. Viszolygok minden olyan dologtól, ami drasztikus beavatkozással jár. Arról nem beszélve, hogy az eddigi orvosaim (nem kevés volt) sem javasolták. Fura, hogy a terhesség alatt elég jól tűrtem a tüneteket, de a hànyingert nem bírom. Amikor az jön, akkor térek mindig vissza a gyógyszerhez. Amúgy nem súlyos a refluxom. Csak enyhe gyulladàst szoktak találni a nyelőcső alsó szakaszán. De ez nem számít, ha a tüneteket nem bírom. De most már annyira elegem van, meg félek a hosszú távú szövődményektől, hogy bármi áron, de abba akarom hagyni. 

Előzmény: sogormail (12082)
gombóc63 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 12083

Minden maszek rendelőben bódítanak vagy altatnak, ahogy a kedves paciens kívánja:-) Engem államiban is bódítottak egyszer, külön szépen kértem, megcsinálta a doki ( naná, hogy tyuttyantottam) de elmagyarázta, hogy azért nem ajánlgatják, mert arra nincs kapacitásuk, hogy utána figyelemmel kisérjék a beteget. Tény, egy másik szobába fetrengtem 20-25 percet, utána engedtek el.

Előzmény: refi78 (12071)
sogormail Creative Commons License 2015.05.08 0 0 12082

"A PPI után nem sokat ért az Ulceran."

Nem lehet, hogy nem a PPI szedese miatt nem eleg jo az Ulceran, hanem szimplan azert mert a PPIk joval hatekonyabban (erosebben) csokkentik a gyomorsavtermelodest. Es a te sulyossagu refluxodnak kell a PPI hatasa?

En egyebkent ha evekig kellene tartosan szednem a PPI-t biztosan a mutetet valasztanam. Nem nagyon van alternative, meg ugy sem, hogy a mutet se tul nagy sikeressegu hosszutavon. Egyebkent a PPI-t helyesen is ugy kellene szedni, hogy max par honap. HA ettol hosszabb idore kell, evekig, akkor sajnos a savhiany tenyleg sok mellekhatast okoz. No meg barmilyen gyogyszer is.

En leghosszabb amit szedtem az szerint 3-4 honap volt es a vegen soha nem okozott gondott 1ik naprol a masikra elfelejteni bevenni:) MAjd igy letenni..

/Termeszetgyogyaszokat en helybol kerulnem. (Foleg a multkori agardi eset utan, miutan az "orszag egyik leghiresebb" termeszetgyogyasza egyutt az ostoba szulokkel egy csecsemo halalat okoztak!)/

Előzmény: Tatjana75 (12080)
olive25 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 12081

Sógor !

Köszönöm a javaslalokat 

Előzmény: sogormail (12073)
Tatjana75 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 12080

Szia refi78!

Nálam hasonlóképpen nagyon jól működött/működik a PPI, mint nálad.

Amikor 2000-ben megkaptam az első PPI-t, évekig szedtem és teljesen tünetmentes voltam, pedig csak 10 mg fenntartó adagot szedtem. Aztán 2008-ban elkezdtem tőle puffadni, görcsölt a hasam, laza lett a székletem, volt egy csomó vizsgálat, persze semmit nem találtak. Az akkori gasztroenterológusom állította, hogy nincs köze a PPI szedéshez. Majd 2009-ben terhes lettem és leálltam a PPI-vel. 1 hónap múlva elmúlt az összes bél tünetem. Azóta újból szedem a PPI-t és nagyon sokat kínlódok a beleimmel. A mostani orvosom kerek perec megmondta, hogy a PPI tönkreteszi a bélflórámat, kontaminált vékonybél szindrómát okoz, ami a felszívódást is rontja. De képtelen vagyok tartósan leállni. Ha nem szedem a PPI-t fáj a gyomorszájam, a hátam, hányingerem van. Ördögi kör, amiből úgy érzem nincs kiút. Folyamatosan szedek probiotikumot, enzimeket, de így is fáj a hasam. Tavaly elmentem egy neves természetgyógyászhoz, aki azt javasolta, hogy térjek át az Ulceran-ra, ami egy H2 blokkoló, és arról majd könnyebb lesz végleg lejönni. Hát nem ment úgy sem. A PPI után nem sokat ért az Ulceran.

Nem tudom mi lenne a megoldás. Ha van valakinek jó ötlete, leírhatná. Az is érdekelne, aki le tudott jönni a PPI-ről, hogy csinálta.

Előzmény: refi78 (12009)
sogormail Creative Commons License 2015.05.08 0 0 12079

Mennyi ideig szedtel ilyen fajdalom/gyulladascsokkentoket amugy?

Előzmény: Kipinyányi Monyó (12069)
sogormail Creative Commons License 2015.05.07 0 0 12078

Meg a hanyinger. Nekem allandoan az volt az elejen. Ha elorehajoltam, foleg reggel fogmosasnal, volt, hogy beler....tam a csapba.

Erre csinaltak egy nyeletesi rontgen vizsgalatot. Lehet ez is jo lenne elso korben tukrozes helyett.

Hatranya, hogy eleg eros sugardozisa van..

Előzmény: refi78 (12072)
sogormail Creative Commons License 2015.05.07 0 0 12077

Gondoltam mar ra, de szerintem nem a regi cimbora:) 

Előzmény: _chillout_ (12063)
sogormail Creative Commons License 2015.05.07 0 0 12076

Semmi bantas nincs itt. :) Van a forumnak egy tortenete, kb. 1 eve lehet regebben, elleptek a trollok. Alter, ezo, okobio, holisztika volt minden. Szep lassan kiderult, hogy vmi facebook csoportbol jottek egyik a masik utan. Tobb mint erdekes volt, bar java a beirasoknak ment a kukaba. 

Előzmény: Kipinyányi Monyó (12067)
sogormail Creative Commons License 2015.05.07 0 0 12075

Eleg ellentmondasos a torteneted, a hogy gyogyulsz ki a refluxbol, hagyod el a PPI-t, hogy lettel depresszios a gyogyszertol, hogy fogytal 50kgt (gondolom a szamot elirtad) egesz odaig, hogy nincs is refluxod, felmarodasod es meg csak nem is kezeltek refluxxal. MIndezt egy reflux topicban.

Elmondtam tobbszor, nem erdekelnek szemelyek, ez egy forum, az interneten. Nem a valo vilag. Nincsenek metakommunikaciok, nem valos ideju beszelgetes es egyaltalan ez nem egy beszelgetes, raadasul egy tematikus topic ami a REfluxrol szol. Van topicja a Ghepard fele rezgetesnek, meg van sok egyeb filozofia topic is. Ez meg egy egeszsegugyi forum, nem filozofia es nem alternativ egeszsegugy. (Annak is van topicja)

Azzal, hogy eü-ben dolgozol, orvosokkal kontaktalsz napi szinten, most epp kiderult az is mar, hogy apolo vagy, te kerkedsz allandoan es barmifele erv nelkul minden kikersz magadnak erre hivatkozva es barmifele erv nelkul szemelyeskedsz. Ennyit a stilusrol. 

HA eü-ben dolgozol es ez neked erv, akkor hagyjuk az un. "hatalmi ervelest". EÜ dolgozoknak van csak igazan felelossege, hogy ne terjedjen hulyeseg. (Reflux az nem gyomoridegesseg pl.) Ha kapsz egy kritikat az nem szemelyedet erinti, tok erdektelen barmelyikunk szemelye a neten, hanem a mondanivalot. VAgy ervelsz alatamasztod, megkerdezed az orvosokat korulotted, ami valoban segitseg mindenkinek. De eddig csak frocsoges volt a valasz es kritizalod a stilust. 

Ha holisztikus nezeteket szeretnel terjeszteni, akkor megfogod kapni ugyanazokat a kritikakat mastol is, mint ahogy a forumodon megkaptad. Es ha hangsulyozod, hogy eü-s vagy akkor megjobban, mert pont egy eü-s dolgozonak kellene felvilagositani hova vezet a hulyeseg.

NAgyon szep a betegapolas es a lelekapolas, megvan a helye, kell, nagyon fontos. De hiaba kedves az ember, ha kozben megy a hulyeseg. Probald meg a klinikadon elsutni egy epekovesnek, hogy rezgessen, majd elkopik a kovi, mert az az elmelet. Hamar ajton kivul talalnad magad. 

(Errol az egeszrol nagymamam faluja jut eszembe, 2 haziorvossal. Az egyik kedves, imadjak az oregek, a masik a "bunko". Csakhogy a kedvesnek eleg gyer a tudasa, ha baj van mindig a bunkot hivjak, mert eleteket menthet. Sajnos a kedves doki nem vett eszre nagyanyonal egy oregkori faradasos gerinctorest es egy megfazasbol kialakult asztmatikus horgogyulladast. Szerencsere jut a bunko aki nem beszelget es nem melegiti a lelkeket, ellenben 2 honap "kinjatol" szabaditotta meg 5 perc alatt nagynyot. Engem meg esz az ideg az ilyen kedves hozza nem ertoktol)

(Mielott elobujik a stilus, csak jelzem, hogy tisztaban vagyok milyen a magyar eü. Fel csaladunk orvos, gyogyszeresz (bar mar legtobbje nyugdijjas). Edesanyam az eü-be rokkant bele mar vagy 20 eve. Ez viszont nem erv semmire ami itt eddig elhangzott. Legfeljebb arra, hogy mindenki tudja sz.r az ellatorendszer)

Előzmény: pupilla7 (12057)
sogormail Creative Commons License 2015.05.07 0 0 12074

Nem vagyok sertodos tipus, ez meg egy forum amugy is:)

Csak nem vettem jo neven, hogy "okoskodok". :) 

Előzmény: Joco_77 (12053)
sogormail Creative Commons License 2015.05.07 0 0 12073

Csak azert kerdeztem, mert atipikus tunetek is lehetnek. A tukrozesen kivul es az egyeb altalad felsoroltakon kivul szoktak meg par reflux specifikus teszteket csinalni.

Pl.

-nyeles rontgen, ITT olvashatsz rola

"Ez egy gyakran használt diagnosztikai módszer, ami a nyelőcső szűkülete esetén jön szóba. Nem arra hivatott, hogy kiderítsük, milyen a nyelőcső nyálkahártyája, belső felszíne, hanem arra, hogy kiderüljön, ha van ott valamilyen mozgászavar, kiboltosulás vagy szűkület, mely akár külső okból kifolyólag, akár daganat, krónikus gyulladás következtében alakult ki" - írja le a vizsgálat lényegét dr. Harasta Edit gasztroenterológus."

En mondjuk ezt elsore kihagynam. Nekem csinaltak 12 eve, de semmi plusz infot nem adott az esetemben. LAtszott a "motilitaszavar".

-24 oras PH meres, ebbol kiderulhet myennyi refluxos epizodod van es az mikor. Csak ejszakai reflux lehet problemasabb. 

PPI-bol van 5 hatoanyag, nekem a legjobban a rabeprazol jott be. Ennek adagolasa is fele a tobbihez kepest. Erdemes lehet meg ezt kerned az orvosodtol. Ha regota nem szeded, akkor azert mellekhatasoknak se kellene lennie. Kerdezz meg egy gasztroenteorologust, hogy erdemes e masfajta reflux specifikus teszted csinaltatnod, szerintem.

Előzmény: olive25 (12052)