Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

pupilla7 7 órája Creative Commons License 11050

Akkor ez lehet most nekem a bűvös 4. nap...most valami brutál...(1 év controloc után),de eddig elvoltam..Kiváncsi vagyok helyre jön e vagy meddig bírom. Tolom a salvus kontra rennie párost és szemezek a quamatel 40mg-al,de még kitartok...

Joco_77 8 órája Creative Commons License 11049

Pedig tényleg így van ahogy mondja...

Ráadásul az egyik kilégzős tesztes helyen is azt mondták amikor érdeklődtem, hogy előtte 2 hétig nuku PPI.

Na srácok jóestét, újabb fejleményeim vannak.

Ne haragudjatok, hogy lassan szinte az én hozzászólásaimmal van tele a fórum eleje, de 1.5 hónapig szedem a PPI -t még és addig mindent meg akarok tudni annak érdekében, hogy ne jöjjön utána vissza a nyelőcsőgyulladásom :)

Tehát Helicobacteri téma sokadjára...

Elmentem a gyógyszertár(ak)ba kiváltani az antibiotikumokat(csak hogy itthon legyen ha majd kelleni fog jövőre megint emelkednek amúgyis a gyógyszerárak).

Na hát mindkét termék hiánycikk...(az Amoxicillin országszerte...) és mivel a másik termék helyettesítője a Fromilid (uno) amitől szarul voltam szeptemberben így most nem váltottam ki a receptet(egyébkéntis remélhetőleg mivel mindkétszer náthára Fromilid UNO -t kaptam és legutóbb 6 napig bírtam nem hiszem, hogy sok Helicobacterim maradt bár fene tudja).

Naszóval amit mondani akarok...Volt benn egy doki a gyógyszertárban(ruhája és beszéde alapján annak néztem) aki jókedvében volt és humoroskodott velem hát gondoltam felteszek neki pár kérdést, hogy ez a sötétség ami van a fejemben a refluxxal kapcsolatban világosodjon kicsit.

Tehát nyelőcsőgyulladás és helicobacter közötti összefüggés...Kérdeztem, ő mit gondol, tarhatja fenn a nyelőcsőgyulladást a Helicobacteri ?

Mert hogy a gasztroenterológusok és a weboldalak szerint nem de mégis gyógyszertárakban, háziorvosnőm stb meg azt mondja hogy igen mi az igazság kigyógyulhat controloccal?

Azt mondta mosolyogva közvetlenül nincs összefüggés közvetve igen.

Na mondom ez most mit jelent?

Maga a Helicobacteri nem tarja fenn a nyelőcsőgyulladást semmi köze a gyomor feletti részhez viszont(!) és itt jön a lényeg, ha helicobacter el van szaporodva(fertőzés van) akkor a savmennyiséget és a minőségét ami a nyelőcsőbe áramlik megnöveli / rontja...Tehát van összefüggés, mert újra begyulladhat ha a Controloccal majd nagynehezen 2 hónap alatt elmúlik.

Mondjuk azóta már fogytam 7kgt(a 1.5 hónap alatt még ledobok kb 4-5 öt) emelt párna stb szóval igyekszem majd akár van helicobacter akár nincs ne gyullassza be majd újra a nyelőcsövet...

PErsze ahogy mondtátok a gyógyszer elhagyása utáni 3-4 nap lesz kritikus akkor kell majd rohadtul figyelnem amikor maxon van a sav(szódabikarbónás víz vagy salvus víz(van még belőle 1 liter kötelező lesz lefekvés előtt abban a 4 napban).

Természetesen ezzel az állítással kapcsolatban amit a gyógyszertári doki mondott várom a reakciódat sogormail a te hozzászólásaidból többet tanultam a refluxról mint az összes dokitól akinél voltam(pedig még sürgősségin is voltam vele ahol minden szarral vizsgáltak).

És ha igazat mondott akkor végülis mindenkinek igaza van :) Hiszen összefügg a nyelőcsőgyulladással csak nem olyan értelemben...(ha igaz az állítás).

1 dolog kikristályosodott, hogy Antibiotikumokat (attól függetlenül hogy lehet kiváltom, most ezt a 4000ft ot kibírom még) nem fogok szedni egészen a következő tükrözésig ott meg a főorvosúr úgyis megmondja ha kell majd. Amúgy a szövetmintavétel tükrözéskor fáj majd? (a tájékoztató papíron az volt, hogy nem de megkérdeznék olyat akinek volt? bár lehet addig bekattanok annyira, hogy elmenjek előtte inkább egy kilégzéses tesztre...elég nekem a 80% esélyes pontosság ha cserébe fájdalommentes).

A sors lehetett volna mondjuk annyira kegyes velem, hogy nem akkor derül ki a refluxom amikor már szövődménye van hanem az elején mint sokaknál :( És csak ismételni tudom magam mennyien nem is tudhatnak róla srácok, hogy refluxuk, vagy nyelőcsőgyulladásuk van....nekemis csak az eróziók hozták elő a tüneteket...

Elszomorít, hogy egy darabig (vagy soha) nem fogok igazi parasztos puffancsos marha-disznóhúsos hagymás hamburgert enni zsírban sütve Coca Colával pedig nálam jobban senki nem csinálja :(

Na kiírtam magamból amit akartam :)

Előzmény: sasa58 (11048)
sasa58 9 órája Creative Commons License 11048

"Ha mar szedsz PPI-t akkor nem neznek helico-t, mert nem lesz jo a teszt. Ha helicot akarsz nezetni, akkor min. 2 hetre abba kell hagyni a ppi-t a tesztekhez."

Ez baromi érdekes, nekem kétszer is úgy néztek helicót, hogy közben hetek óta szedtem a PPI-t, és ez két különböző gasztrós csinálta, és tudtak a gyógyszerszedésemről, hiszen ők írták fel előtte.

Előzmény: sogormail (11040)
gombóc63 12 órája Creative Commons License 11047

Ennek van realitása. Nálam az első tükrözéskor vettek mintát, pozitív lett, végig csináltam a kúrát, majd X hétig nem szabadott szednem semmit úgy mentem a kilégzéses ellenőrzésre.

Előzmény: Joco_77 (11044)
gombóc63 12 órája Creative Commons License 11046

Tudom, hogy különbözőek vagyunk mindannyian, de amikor nagy ritkán antibiotikumot kell szednem mindig jobb a gyomrom.

Előzmény: sogormail (11040)
Joco_77 13 órája Creative Commons License 11045

Úgy döntöttem hallgatok rátok (és persze a főorvosra meg a webbetegen is azt mondták felesleges az antibiotikum igazolt teszt nélkül).

Azért a bogyót kiváltom :P

Amúgy elég érdekes lenne ha Helicobacter miatt lenne a nyelőcsőgyulladásom, hiszen Fromilid Uno-t szedtem előtte ami pont hogy a Helicobacter kiírtásának egyik antibiotikum hatóanyagát tartalmazza....

Nálam ez az egész depresszió és szorongás miatt jöhetett ki, azóta nem vagyok önmagam(gondolom a 4 órás alvások miatt is hetek óta...).

Szóval végigcsinálom 1*40mg controloccal aztán elmegyek tükrözésre(már van beutalóm szövetmintakéréssel remélem elfogadják februárban még).

Ha akkor is ugyanúgy meglesznek az eróziók és a nyelőcsőgyulladás és H. Pylori pozitív lesz akkor jöhet a dupla antibiotikum...

Ennél előbb csak akkor kezdem el ha más súlyosabb fertőzéses dolgok is előjönnek mint a kis piros foltok a számban.(ezért az utolsó mondatért majd jól letoltok).

Addigis a legfontosabb, hogy megpróbáljak pozitívan gondolkodni, ki tudja hátha annyi is elég lenne a jobbuláshoz..

Úgy kell felfognom ahogy mondjátok, hogy ez nem betegség hanem egy "állapot"

Ezen leszek...

Joco_77 13 órája Creative Commons License 11044

"Nálunk már az első gyomortükrözéskor vesznek mintát helicora elég furcsa, hogy ez nálad nem történt meg."

Én már akkor szedtem controlokot és venter-t , lehet a főorvos elolvasta a tükrözés előtt a leleteimet és emiatt nem csinált helico mintavételezést. Passz.

Előzmény: mancsurka (11043)
mancsurka 16 órája Creative Commons License 11043

Szia Joco_77

Ha nincsen pozítiv helico teszt eredményed, szerintem akkor felesleges újabb antibiot szedned, mert az fokozhatja a refluxot illetve tönkreheti a bélflórádat.  Nálunk már az első gyomortükrözéskor vesznek mintát helicora elég furcsa, hogy ez nálad nem történt meg. Hányingerre szerintem is nagyon jók a gyomormotilitást segítő szerek (gyógyszer, teák, stb. kinek mi válik be). Nekem a gyömbértea jött be és b6 vitamin. De ha panaszaid továbbra is fennállnak akkor előbb-utóbb keresd fel a gasztros orvost.:)

Jobbulást és KITARTÁST!

Előzmény: Joco_77 (11038)
sogormail 28 órája Creative Commons License 11042

"és ugye orrmelléküreg cisztaszerű nyálkahártyanagyobbodásom / gyulladásom is van a röntgen szerint amire a fül orr gégész csak legyintett, hogy ne foglalkozzak vele amíg szelel az orrom és nem fáj a fejem stbstb)"

Erre meg annyit, hogy keress egy normalis full orr gegeszt. Nem sok jo van. Erdemes csinaltatni egy 3D CT-t (nem a hagyomanyosat mert tul nagy rtg dozis, tul kis felbontassal), hanem egy cone-beam CT-t. Fizetos sajnos:( De abbol egy jo full orr gegesz tud diagnozist csinalni, hogy tenyleg kell e foglalkozni vele.

A reflux sajnos nagyon sok tipikusan idult full orr gegeszeti problemat okoz, legfokepp akkor, ha egyebkent sincs rendben anatomiailag a csontozat. Ferde orrsoveny, tuskek etc.. VAgy egyebek. 

Nalam folyamatosan voltak ebbol gondjaim.

sogormail 28 órája Creative Commons License 11041

Tekints erre az egeszre, mint egy allapotra ne mint egy betegsegre. Torodni kell vele.. :)

A sör nem rossz, azt refluxosan is meg tudom inni ellenben a borral:) Virtualisan megittuk:), amugy is eleg tavol vagyok Mo.-tol:)

Előzmény: Joco_77 (11037)
sogormail 28 órája Creative Commons License 11040

Olvasd el ezt:

http://www.webbeteg.hu/cikkek/reflux_gyomorfekely/14246/helicobacter-pylori-es-reflux

"A Helicobacter pylori igen ellenálló baktérium, akár évtizedekig is elélhet a gyomornyálkahártyán"

"Bár a Helicobacter pylori fokozza a gyomorsavtermelést és számos gyomorbetegség kialakulásáért felelőssé tehető, az eddigi tudományos vizsgálatok alapján a reflux betegséggel nem hozható összefüggésbe."

ha nem javul az eseted akkor keress egy masik gasztroenteorologust! A haziorvos egy altalanos orvos, megjobban tapogatozik, mint a szakember.

Ha mar szedsz PPI-t akkor nem neznek helico-t, mert nem lesz jo a teszt. Ha helicot akarsz nezetni, akkor min. 2 hetre abba kell hagyni a ppi-t a tesztekhez.

Ez viszont nem fogja megoldani a refluxos problemaidat, ha amugy nincs gasztritiszed vagy fekelyes tunetek, ami egyutt a refluxal fajdalmas.

Az antibionak meg lehet mellekhatasa, hogy fokozza a refluxot. Na nem a probiotikumok miatt, annak ehhez semmi koze nincs. HAnem mert irritalhatja a gyomrot.

Ezek hatterinformaciok, tehat ne ez alapjan hozz dontest! En visszamennek a gasztros szakorvoshoz aki tukrozott vagy egy masikhoz. Rajuk hallgass, mert ok latjak a tukrozesed es egyeb leleteidet. A haziorvos az max egy velemenynek jo.. Szerintem.

Joco_77 1 napja Creative Commons License 11039

Amoxicillin ből a Teva -t írta fel egyébként 1000mg-ot.

Joco_77 1 napja Creative Commons License 11038

Na elmentem a háziorvosnőmhöz(ma volt időm) és elvittem neki a tükrözés eredményét.

Ledöbbent, hogy nem volt Helicobacter Teszt és azt mondta, hogy csináljunk 1 hetes kúrát, mert az erozív nyelőcsőgyulladást fenntarthatja a Helicobacter(és ugye orrmelléküreg cisztaszerű nyálkahártyanagyobbodásom / gyulladásom is van a röntgen szerint amire a fül orr gégész csak legyintett, hogy ne foglalkozzak vele amíg szelel az orrom és nem fáj a fejem stbstb).

Úgyhogy felírt a doktornőm 1 hétre Amoxicillin-t(2x1) és Kracid Uno(1x1) -t.

Most megint tanácstalan vagyok mert onnantól vannak a bajaim mióta szedtem 1 hétig antibiotikumot és a Fromilid hatóanyaga ugyanaz mint a Kracid Unónak...(persze mostmár probiotikummal együtt szedném..).

Szóval nem tudom kiváltsam e ráadásul 1 hétig amíg ezeket szedem megint 2x40 mg Controlocot kéne dupla adagban(2 napja váltottam le 1 hét dupla után 1x40 mgra).

Szóval látatlanba, hogy nem is biztos, hogy van Helicobacterem...

Mit gondoltok srácok? Erre nem számítottam...

Joco_77 1 napja Creative Commons License 11037

Már annyit vigasztaltál / láttál el tanácsokkal, hogy legszívesebben meghívnálak egy sörre :)

Előzmény: sogormail (11036)
sogormail 1 napja Creative Commons License 11036

Barett nyelocso az hosszu hosszu evek folyamatos gyulladas es akkor se biztos, hogy elojon. Es az meg nem a veg. Folyamatos megfigyelessel es kezelessel nem lesz belole semmi.

A piros foltok azert jonnek elo, mert allandoan nezegeted:)

Előzmény: Joco_77 (11035)
Joco_77 1 napja Creative Commons License 11035

Igazad van tudom én:)

Ezt az egészet túlparázom mióta olvastam, hogy nyelőcsőszűkület / barrett nyelőcső lehet a vége.

Még a végén ebbe fogok belebetegedni ebbe a parázásba, lehet a szájpadlásomon a kis piros foltocskák is azért jönnek elő.

Előzmény: sogormail (11034)
sogormail 1 napja Creative Commons License 11034

Kicsit tulparazod ezt a helicobactert. Az gyomornyalkahartyan okoz fekelyes elvaltozasokat ill. folyamatos gyulladast. Nem a nyelocsoben. 

Előzmény: Joco_77 (11032)
sogormail 1 napja Creative Commons License 11033

Miert nem probaltal mas PPI-t is? Ha hanyingered is van, nekem az volt a fo tunetem. A gyomorszaj egest meg csak csak, bar az is tud olyan lenni, mintha kototuvel szurkalnak. De az allando hanyinger az eleg sz.r. (Van rekeszserved?)

Azon viszon nem segit a PPI, kell vmi motilitasnovelo. En Cerucalt szedtem, az bevalt nalam.

Előzmény: pupilla7 (11031)
Joco_77 1 napja Creative Commons License 11032

Jobbulást kívánok neked!

Értesíts majd, hogy érzed magad a gyógyszer elhagyásával. Nekem még kb 1.5 hónap...Addig még leadok 1-2 kgt a leadott 7 mellé és reménykedem...

Bennem az a félelem van, hogy nem fog a gyulladás lehúzódni a nyelőcsövemről mert lehet bakteriális fertőzés miatt van(legalábbis az agyamban ez van, de a főorvos váltig állította, hogy a reflux miatt van, a hosszanti felmaródott csíkok és a lazán záródó cardia miatt). De mi van ha valami bakteriális szar és nem múlik, vagy az látszott volna helicobacter teszt nélkül is? akkor még 2 hónap controloc majd a mostani letelte után? :(

Most próbálom kiverni napközben a fejemből a betegséget és "pszihésen" rendbehozni magam. Bár ugye ha az ember keveset alszik a tompa hasfájás miatt elég nehéz őszintén "stresszmentesnek" lenni napközben.

Ördögi kör ez.

Előzmény: pupilla7 (11031)
pupilla7 2 napja Creative Commons License 11031

Ha valakit vígasztal moscskosul vagyok én is..,de én viszont a controloc 2x40 mellett is szarul voltam.. hanyinger,gyomorfajas és néha sav. Most berágtam és nem vettem be tegnap óta...épp pusztulok meg a savtól....rebound hatás...referálok,hogy mi van..most épp felpolcolva fekszem.kivárok..,de ha gyógyszerrel is szar volt ...

Joco_77 3 napja Creative Commons License 11030

Mondjuk ma csökkentettem a gyógyszeradagot 2*40mgról 1*40re(tehát a reggeli kimaradt mert letelt az 1 hét).

Lehet emiatt is talán :(

Joco_77 3 napja Creative Commons License 11029

Ma rengeteg melóm volt és ráadásul stressz is előfordult akárhogy küzdöttem ellene.

Controloc Magna 1 hónapja ide vagy oda ugyanúgy fájt a hasam felett a nyelőcsövem mint az elején :(

Kíváncsi vagyok elmúlik e ez valaha legalább egy pár hónapig, ha utána ki is újul...

A köhögésem se múlik már 2-3 hete, de gondolom ez a nyelőcsőgyulladás miatt lehet...(ráadásul kis piros foltocskák jelennek meg a szájpadlásomon aztán elmúlogatnak(?), elég baljós ez az egész).

Fosok rendesen..

gombóc63 4 napja Creative Commons License 11028

Miért vagy ilyen pökhendi? Miközben egészségtelenebbnél egészségtelenebb dolgokat eszel és teszel:-( Ezzel mit akarsz bizonyítani?

Előzmény: tetete52 (11026)
sogormail 4 napja Creative Commons License 11027

Es ez mire bizonyitek? Probalj eppkezlab ervelni ha valamit bizonyitani szeretnel ne csak szemelyeskedni..

Előzmény: tetete52 (11026)
tetete52 4 napja Creative Commons License 11026

Váljon egészségedre. Én egy nagyot aludtam ebéd után ezekre. Ebédem húsleves, cérnatésztával . Pörkölt birsalmakompóttal. Mindent jól megsózva (Kivéve a kompót) Te meg gyártsd az elméleteket a magad igazára. Av reggelim kacsazsíros kenyér Háziszalámival, erjesztett savanyúság.Ezek a tények.

Előzmény: sogormail (11025)
sogormail 4 napja Creative Commons License 11025

"Ha már kamuhirdetőként futottam egy kört az alternatívmedicina-média világában, kipróbáltam magam cikkíróként is, továbbra is a már említett csodatevő tea ürügyén. Amolyan stílusgyakorlatként összedobtam egy kamucikket. A recept az volt, hogy rákerestem a Google-ben, mit mondanak a valódi tudományos kutatások az articsóka élettani hatásairól, fogtam három ilyen linket, majd köréjük költöttem egy csomó eszement hülyeséget. Aztán beküldtem a négy tesztelt oldalnak közlésre. A Tudnodkell.info nem reagált, a Szabadon Ébredők pénzt kértek volna a közlésért, a Naturahírek és a Tudásfája viszont simán leközölte, betűhűen, helyesírási-stilisztikai hibákkal együtt, mindenféle ellenőrzés, szerkesztés nélkül, pontosan ugyanolyan tartalomként, mint az összes többi cikkük."

Az indexes cikkbol idezve..

A VNTV-n rendszeresen jelennek meg az onjelolt cikkirok akik irogatnak a fenti portalokon is. Legalabbis a megjeleno tartalmak mint a futotuz terjednek szet. (Par nevet azert ki lehet guglizni innen onnan, akik ugyanazok)

Magyarul irsz egy eszement marhasagot, az megjelenhet. Utana meg lehet mutogatni az ilyen dezinformacios oldalakat mint alter "bizonyitekokat". 

Előzmény: sogormail (11024)
sogormail 4 napja Creative Commons License 11024

En epp nem szedek se ppi-t, de lucernalevelet sem:) Megis azt eszem amit akarok, egeszen addig mig nem jon a kovetkezto hullam..

Errol beszeltem. Es nem nem a magam igazaban hiszek. Csak ellentetelezesul allitottam neked. Hinni abban hisz mindenki amiben akar, ettol meg a tenyek nem valtoznak. Elolvasod az index cikket es megprobalod megerteni..

Előzmény: tetete52 (11023)
tetete52 4 napja Creative Commons License 11023

Még annyit, hogy bármit megehetek (csak nagyon későn már nem szoktam). Legyen az savas, cukros és zsíros. Most ebédeltem és fekszem is már le sziesztázni (ami régen elképzelhetetlen volt).

Előzmény: sogormail (11021)
tetete52 4 napja Creative Commons License 11022

Akkor Te meg a magad igazában hiszel, maradjunk ennyiben.

Előzmény: sogormail (11021)
sogormail 4 napja Creative Commons License 11021

Az nem jo ha neked nem hasznalt. Az en evtizedes tapasztalatom meg az, hogy igenis hasznal. Na akkor most kinek hiszunk? Neked vagy nekem?:)

Na pont ezert vminek a hatasossaga nem egyeni tapasztalatok alapjan iteltetik meg, meg akkor sem ha vannak egyedi elteresek. A te szemelyes tapasztalatodhoz, hogy a ppi nem mukodik nalad (egyebkent sok embernel nem) kerestel vmilyen szamodra hiheto magyarazatot. Ezt vmilyen onkentes kepzelgo elmondja egy alterforumon es te mar ugy talalod, mint elemi igazsagot.

Pedig az a helyzet, hogy ha vi refluxos es meg sok a gyomorsava is, az k. nagyot sziv. Talan olyanokat kerdezz, akiknek valoban sok gyomorsava van meres szerint, nem csak kepzelik.

A reflux egy hullamzo betegseg nagy atlagban. Az oregedes meg segit, mert alapbol csokken a gyomorsavtermeles idovel. Magyarul siman lehetnek hosszu evek tunetmentesen. Persze ha sajat tapasztalatbol indulsz ki, akkor azt tartod meg "terjesztendo gyogymodnak" amit epp akkor csinaltal. (Valami egyuttalasa nem okoz ok okozati osszefuggest feltetlenul) Nalad a lucerna. Itt ha visszaolvasol a forumon, hasonlo okossagokbol 5 perc alatt teleirsz A4-es oldalakat..

(Candidat meg felejtsuk mar el. Ha valakinek a candida "kitor a belso szerveiben" az az intenziven fekszik es nem pl. termeszetgyogyaszokhoz jarkal dietas tanacsokert v. forumokon irogat. )

Előzmény: tetete52 (11020)