Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

gombóc63 3 napja Creative Commons License 11014

Nyugodtan szedheted, egy időben én is szedtem, a refluxra nincs hatása, de azért a jövőben inkább egy patikusnak higgyél, mint itt a fórumon ismeretlen laikusoknak.

Előzmény: Joco_77 (11013)
Joco_77 4 napja Creative Commons License 11013

Szerintetek a Controloc mellé szedhetek valami jobb probiotikumot? Az antibiotikum szedése óta vagyok szarul...Ráadásul nagyon stresszeltem is akkoriban, tuti a bélflóráim a béka segge alatt vannak.

Actilac kapszulát ajánlott nekem az egyik nő a gyógyszertárban, de gondoltam megkérdezlek titeket mi a véleményetek.

bartolo123 4 napja Creative Commons License 11012

pupilla, nyerő a megközelités, ez idegrendszeri betegség, a gyomor csak a tüneteket produzierozza! mégis savcsökkentőkkel kezelik, a gyógyszergyárak érdekeinek megfelelően....ez a nagy paradoxon!

Előzmény: pupilla7 (11010)
Joco_77 2014.11.16 Creative Commons License 11011

Igen. Hálistennek én már "beletörődtem" a betegségembe, így most "nyugodt" állapotban vagyok -> van esély a gyógyulásra :)

Tudjátok azon gondolkoztam az előbb, hogy mennyien nem is tudnak erről a betegségről hogy megvan nekik(mivel nekem eróziós a nyelőcsőnyálkahártyám biztosan nem 1 hónapja van Refluxom...).

Lehet emberek ezrei -sőt...- nem is tudnak róla, hogy milyen veszélyes betegségük van (ha nem kezelik).

Nekem sima torokfájással indult, gondoltam visszajött a nátha amit antibiotikumoztam 2 hónapja(ott kezdődött ez az egész...tuti az kezdte ki a gyomromat, nameg persze a stressz) és a fül orr gégész nő mondta, hogy "magának refluxa van, felírok egy gyógyszert neten nézzen utána mi ez a betegség".

Aztán mikor kiderült hogy munkatársam is refluxos már 16(!) éve és kisgyerekek is refluxosak akkor "megnyugodtam".

Utána persze még mélyebben utánaolvastam és amikor rájöttem a leletből, hogy nekem nyelőcsőgyulladásom is van(ki tudja mióta) akkor megint megijedtem :)

De ha nem megyek el fül orr gégészhez máig nem tudom...köhigcsélek néha, és fájdogál a hasam felső része biztos "sok a savam" mondhattam volna mint sokan akik nem mennek el...

Pedig veszélyes és kezelni kell...

Mondjuk van előnye ennek a betegségnek is, most legalább minden megvolt, vérvétel, ekg, mellkas röntgen, ultrahang, gyomortükrözés meg mittudoménmi, egyszer átnézettem magam...

De tényleg durva, hogy mennyien mégcsak nem is sejthetik, hogy a "hasfájásuk" mögött "komoly" betegség állhat nem csak mondjuk a túlsúly...

Előzmény: pupilla7 (11010)
pupilla7 2014.11.16 Creative Commons License 11010

Amúgy brutálisan összefügg nálam a sav mennyiség az idegemmel...a gyökere ott keresendő...

ásítósmacska 2014.11.16 Creative Commons License 11009

ooops, megelőztél. :)

Előzmény: sogormail (11004)
ásítósmacska 2014.11.16 Creative Commons License 11008

ezt olvasgasd!

http://kodpiszkalo.blog.hu/2012/05/30/mire_jo_a_grepfrutcsepp

....

Mindezek alapján úgy tűnik, a grépfrút sokszínű gyógyhatásaira nincs bizonyíték, sokkal inkább egyesek fantáziájának gyümölcsei.

...

Kézenfekvőnek tűnik tehát megvizsgálni: mi a grépfrútmag-kivonatok valódi összetétele? A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának Farmakognóziai Intézetében hat, kiskereskedelemben beszerezhető gépfrútcseppet analizáltunk, és a következő eredményre jutottunk:

• két készítményből kimutatható a grépfrútmag jelenléte
  • négy termékben nem volt kimutatható a mag jelenléte. Ezek közül
      • egy termékben nem mag, hanem az attól teljesen eltérő héj volt kimutatható,
      • három készítményben a grépfrútra jellemző vegyületek nem voltak azonosíthatóak (=nem grépfrútból készült), ezek közül pedig
      • egy termékben nagy mennyiségű, fel nem tüntetett, szintetikus baktériumellenes hatóanyag volt azonosítható, amit feltehetőleg a baktériumölő hatás fokozására adott hozzá az élelmes gyártó.

Eredményeinket eljuttattuk az illetékes népegészségügyi intézetnek. Az eljárás folyamatban van, a hatósági vizsgálat lezárulta után várhatóan a fogyasztókat is informálja a hatóság a feltárt minőségi problémákról.

Tovább a fenti linken.

Előzmény: Joco_77 (11002)
Joco_77 2014.11.16 Creative Commons License 11007

Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást. Kezdem kapisgálni a dolgokat.

Nem egyszerű betegség.

Viszont mivel nálam még új a betegség(1 hónapos, vagyis 1 hónapja tudok róla) és a nyelőcsövemben sem égő érzést, sem gombócot se semmit nem érzek, ezért a felmaródásoktól függetlenül arra gondoltam, hogy először PPI nélkül próbálom meg meggyógyítani(4 órával lefekvés előtt már nem eszek, felülve alszok(kezdem megszokni, nem stresszelek semmin)) és kamillatea stbstb, ráadásul ugye fogyásba vagyok lement már 5 kg esténként tornázok meló után lefekvés előtt.

Mit gondolsz van esélyem controloc nélkül a nyelőcsőgyulladást(ami gondolom inkább csak hosszirányú erózió nem is "igazi" gyulladás) meggyógyítani?

Előzmény: sogormail (11006)
sogormail 2014.11.16 Creative Commons License 11006

Candidad nincs! Ha candidiasis-od lenne a belso szervekben akkor amugy is az intenziven fekudnel. (A forumon ki lett targyalva mar a candida altudomany)

Helicot meg csak akkor neznek ha min. 2 hetig nem szedsz gyomorsavcsokkentot vagy antibiotikumot, mert a teszt nem ad jo eredmenyt. A helico amugy is a gyomorgyulladas/fekely es abbol kialakul gyomorrakkal all osszefuggesben. Nyilvan ki kell vizsgalni, de ha nincs gastritis vagy fekely, akkor a refluxos tuneteket nem nagyon fogja befolyasolni.

Előzmény: Joco_77 (10998)
sogormail 2014.11.16 Creative Commons License 11005

A gyomorsav-"semlegesitoknek" van egy visszacsapas effektje, ha a gyomorsav savassaga csokken, a gyomor automatikusan elkezd tobbet termelni. 

Magyarul atmenetileg segit, majd hirtelen ront a helyzeten, ugyanis megtobb gyomorsav termelodik. Ergo hosszabb tavon amugy is csak akkor van ertelme, ha hirtelen "gyomorsav-csucsokat " kell elnyomni. Nagyobb adag kaja utan vagy olyan kaja utan ami hirtelen megemeli a gyomorsav termelest.

(Ettol fuggetlenul, ahogy iram a Salvus viz egy felesleges penzkidobas. Megveszed a 2Ft-os szodabikarbonat a boltban es beleteszel egy kiskanallal egy pohar vizbe)

Előzmény: Joco_77 (10996)
sogormail 2014.11.16 Creative Commons License 11004

LINK

Roviden a neten terjesztett alitolagos hatasai "nincsenek", a legtobb ilyen termek meg atveres a laborvizsgalatok alapjan.

Előzmény: Joco_77 (11002)
Joco_77 2014.11.16 Creative Commons License 11003

És nem csak "reklámoldalakon" olvasom

Itt például a 3369 es hozzászólásnál egy doki is ajánlja

http://www.orvostudakozo.hu/SzakorvosValaszol/6736/169.htm

Joco_77 2014.11.16 Creative Commons License 11002

Jóreggelt.

Rögtön egy kérdéssel kezdeném.

Ezer helyen olvasom, hogy a helicobacter ellen nagyon jó a grépfrútmag csepp.

Van itt olyan aki hisz benne, hogy eredményes lehet?

Sőt állítólag a Candida ellen is jó.

Joco_77 2014.11.15 Creative Commons License 11001

Nekem a doki "újfajta" Controloc ot írt fel ami elvileg 2014től van.

Controloc Magna...

Nem tudom miben másabb mint a régi, de megpróbálom bebeszélni majd magamnak, hogy biztos kevésbé "polipkeltő" :)

Egyébként nem akarom évekig szedni :( Meglátjuk a fogyókúrával párosítva meddig kell majd.

Előzmény: pupilla7 (11000)
pupilla7 2014.11.15 Creative Commons License 11000

Hát a kisebb felmaródás még enyhének számít. a controloc majd segít csak sok egyéb mást is okoz nekem pl emésztést lassít néha szarabbul vagyok tőle mint nélküle...lassan hagynám el egy éve szedem...csak félek...

Joco_77 2014.11.15 Creative Commons License 10999

Ezekután csak azt nem értem, miért fogalmazott úgy a főorvos, hogy "enyhe reflux"....

Talán csak mert "hosszanti csíkokban erodált" ami azt jelentheti, hogy nem az egész felülete?

Tanácstalan vagyok mit tegyek :( Egy helicobacteri tesztre befizetek valahol szerintem aztán antibiotikumok, hátha akkor javulhat ez a nyelőcsőgyulladás :(

Előzmény: Joco_77 (10998)
Joco_77 2014.11.15 Creative Commons License 10998

Közben utánanéztem mi is az az "oesophagitis" szóval be van gyulladva a nyelőcsövem(és ugye már 3 hete szedek ppi -t először esomeprazolt most controlocot és mégis megmaradt a gyulladás a tükrözéskor is).

És azt is megnéztem, hogy mi is az a LA st B reflux.

Szóval nekem előrehaladottabb van felmaródással :(

Nem tudom, hogy csak Controloccal ezt lehet e majd gyógyítani, eléggé elkeseredtem.

És ugye azt se tudom, hogy nem e Candida, vagy Helicobacteri okozta amik ha még mindig megvannak, akkor csak romlani fog a dolog.

Fenébe :(

Joco_77 2014.11.14 Creative Commons License 10997

Valaki tudja egyébként mit jelent orvosi nyelven a "megtartott" ?

Ebben a szövegkörnyezetben "Antrum, corpus, fornix redőzete és nyálkahártyája megtartott"

Nem jövök rá pedig keresgélek neten is.

Előzmény: Joco_77 (10996)
Joco_77 2014.11.14 Creative Commons License 10996

Értem.

Mégegy kérdés.

Salvus vizet hosszú távon is ihatom?

Napközben 1-2 kortyot szoktam csak, este lefekvés előtt 1 decit. Ez mehet hosszútávon(évek) is?

Előzmény: sogormail (10995)
sogormail 2014.11.14 Creative Commons License 10995

"

Amúgy most hogy olvasgatok(lehet nem kéne),  sok helyen olvasom hogy a controloc hosszú távon polipot idéz(het) elő a gyomorban.

Ráadásul nekem a doki 2 hétig 2*40mgot írt :("

Polip kialakulasa az hosszu evek tartos PPI szedese utan lehetseges.. Azert alakul ki, mert a szervezet mechanizmusa, hogy megnovelje a gyomorsav mennyiseget (amit a ppi elnyom), megnoveli a "nyalkahartya" feluletet. Ezert lehetnek kinovesek.. Azert ez eleg ritka.

Előzmény: Joco_77 (10986)
sogormail 2014.11.14 Creative Commons License 10994

"Nekem a gyomorszájnál, a mellkasok között kicsit lentebb, van égető szinte egész napos fájdalom"

Ez a reflux es a felmarodas..

Előzmény: Joco_77 (10983)
sogormail 2014.11.14 Creative Commons License 10993

"esténként lefekvés előtt salvus víz"

A salvus viz nem mas mint egy szodabikarbonas viz. Egyszerubb ha megveszed a szodabikarbonat es bekevered a vizbe. De rosszabb mint a az egyeb magnezium/kaclium sok pl. Rennie.

A masik, hogy ppi-t ha napi 1x szeded azt erdemes inkabb ejszakara bevenni, mert akkor vagy vizszintesben es konnyebben visszajon a sav, erosebbek a marodas. De PPI-t egyutt nem jo bevenni gyomorsav megkotokkel pl. salvus viz, mert a ppi tablettak oldodasa "idozitett". A gyomorsav "felmarja" a tablettat, de nem oldodhat gyomorban, annak a belben kell adott szakaszon. Ellenben ha gyomorsavmegkozovel egyutt veszed be, akkor a felszivodassal gondok lesznek. 

Gyomorsavmegkotoket max a ppi-k kozott, beveteltol min. fel-1 oraval eltolva. Inkabb 1 ora.

Előzmény: Joco_77 (10980)
gombóc63 2014.11.14 Creative Commons License 10992

Nekem sem volt, mégis nézték. Na, de rákaptál a tükrözésre:-)))))))))) engem hat lóval kell elhúzni és a bódítás kötelező.

Előzmény: Joco_77 (10991)
Joco_77 2014.11.14 Creative Commons License 10991

Na mindegy ez van. Ha majd más fajta "gyomorpanaszaim" lesznek akkor egyből megyek gyomortükrözésre, hátha akkor majd a helicobactert is nézik.

Gondolom azért nem nézték mert nincs fekély,polip.

Előzmény: gombóc63 (10990)
gombóc63 2014.11.14 Creative Commons License 10990

Mondjuk az első tükrözésemkor nézték a helicobactert....volt is.

Előzmény: Joco_77 (10988)
gombóc63 2014.11.14 Creative Commons License 10989

A hosszútáv alatt éveket érts.

Nekem nem szokott, legalábbis nagyon ritkán ég a gyomrom, gyomorszájam, ez az, amit az évek alatt megtanul kezelni az ember. Éjszaka nincs bajom. Ahányan vagyunk annyiféle tünettel, megoldással bírunk, ne kezd el összehasonlítgatni a tüneteidet máséval. Azt is meg kell tanulni neked mi a jó, mert ami másnak jó az nem biztos, hogy neked is.

Megértelek, amikor belekerültem ebbe a bajba én is veszettül olvasgattam....

Előzmény: Joco_77 (10986)
Joco_77 2014.11.14 Creative Commons License 10988

Egyébként amin csodálkoztam, hogy nem történt a gyomortükrözéskor mintavétel Candida, és helicobacter pylori vizsgálat miatt...

Azt is kéne ilyenkor refluxnál nem ?

Joco_77 2014.11.14 Creative Commons License 10987

Na igen, de legalább valamennyire(még) zár :)

Előzmény: gombóc63 (10985)
Joco_77 2014.11.14 Creative Commons License 10986

Gondolom az legalább olyan rossz mint nekem a gyomorszájnál.

Te legalább át tudod aludni az éjszakákat?

Amúgy most hogy olvasgatok(lehet nem kéne),  sok helyen olvasom hogy a controloc hosszú távon polipot idéz(het) elő a gyomorban.

Ráadásul nekem a doki 2 hétig 2*40mgot írt :(

lehet inkább az esomeprazol sandozt kéne helyette vagy attól is kialakulhatnak polipok?

Rohadt egy betegség ez...

Előzmény: gombóc63 (10985)
gombóc63 2014.11.14 Creative Commons License 10985

Az már soha nem fog magától szorosan záródni. Nekem is lazán zár, épp ezért a savgőz feláramlik és ég a torkom.

Előzmény: Joco_77 (10982)