Keresés

Részletes keresés

gyurmy40 Creative Commons License 16 órája 0 0 12223

Sogormail? köszönöm a válazaidat sokat segitettek. Amúgy a hurutom kb 1 hónapja bántanak meg a hasam is fájdogál,puffad szóval még egyenlőre várok hátha a gyógyszer és gyógyteák segitenek.Amúgy 2 doloktól félek hogy 1  kb 5 éve frontint szedek este alvásra 0.25 a legkissebbet ,nap közben csak egy felet ebből. S hát ugye mivel izomlazitók azt mondják a savnak ez nem jó de elhagyni nem tudom az alvás és a stressz miatt. A másik a munkám miatt sajnos naponta 10-15 alkalommal 13 -16 kilós aksikat emelek ami ha jól olvastam nem igen jó ennek a betegségnek. Kb 2-3 perces emelések napi 5-6 alkalommal cimenként. Ez baj? Köszi a választ.

Előzmény: sogormail (12215)
gyurmy40 Creative Commons License 16 órája 0 0 12222

mi az  lugósitó tea?

Előzmény: Lutri2 (12221)
Lutri2 Creative Commons License 17 órája 0 0 12221

Bal oldalra kell.Kevesebb volt,vagy kevesebb ember ment el dokihoz,inkább lecsapta egy pálesszal.Esomeprazolt-t írt fel doki nekem szedtem sokáig,de semmit sem használt,meg olvastam hogy a protonpumpa-gátlók igen csak meglövik a szívinfarktus esélyét is.Nekem a cigit kellene abba hagynom,mert az rohadtul nem jó egy felmart nyelőcsőnek. Viszont amióta lúgosító teát iszom a tüneteim a felére csökkentek,szegycsont mögötti égés,vállba hátba sugárzó fájdalom.

sogormail Creative Commons License 17 órája 0 0 12220

Rendesen tularazott. Kisse marketinges. Sima parna(ak) miert nem jo?

Refluxnal meg anatomiailag az ejszakai alvashoz a magas fej mellett az oldalfekves ami a legjobb. CSak mindig elfelejtem melyik oldal:) Emlekeim szerint a baloldalon:) MErt igy van a gyomor olyan helyzetben hogy legkisebb esellyel jon vissza a sav.

Haton, hason fekves nem az igazi elvileg

Előzmény: GPeti1977 (12206)
sogormail Creative Commons License 17 órája 0 0 12219

A gyomorhurut a gyomor nyalkahartyajanak a gyulladasa. Okozhatja valami kaja is, stressz meg sok egyeb. Ha nincs egyertelmu oka es nem akar mulni, akkor keress egy olyan dokit aki hajlando tovabbi vizsgalatokra is kuldeni. Szerintem:)

Előzmény: gyurmy40 (12212)
sogormail Creative Commons License 17 órája 0 0 12218

A helicobacter fontos dolog tudni, de nem nagyon van hatasa a refluxodra. Hacsak nem okozott gyomorgyulladast esetleg fekelyt, mert akkor azt megerzed. Egyebkent nem nagyon.

Ha allergias vagy, akkor minel hamarabb kell tesztet csinalni, lehetoleg verbol es nem a borre teheto teszteket..

Ha meg ilyen merteku a fogyas, az un. alarm tunet. Nem kell megijedni, csak a z orvosodnak komplexebb vizsgalatokat kellett volna kernie. Esetleg beltukrozes is szoba johet ilyenkor. De hasi UH mindenkepp.

Előzmény: Adrienn Szabó Adrienn (12207)
sogormail Creative Commons License 17 órája 0 0 12217

Ez a "fele sem volt" szam honnan jon?:)

Vagy lehet megtobb volt csak nem volt diagnosztika, masreszrol mire kialakult volna rendesen mar az atlagember fold alatt volt addigra. Nem mellesleg gyomorproblema regen is volt, tipikusan ivokurakat ajanlottak. Elmentek gyogyfurdokbe es ivokuraztak..

Előzmény: Lutri2 (12211)
sogormail Creative Commons License 17 órája 0 0 12216

Tegyuk hozza, hogy szerinted!

A verbol helicobacter tesztek nem tul megbizhatoak. A megbizhato a kilegzeses teszt, de meg az is keves sokszor, mert ha a helico csak adott teruleten tapad meg es keves van belole, akkor csak mintavetelellel tudjak megallapitani. Azt is ugy, hogy az orvos latja honnan kell mintat venni.

Emellett PPI szedes meghamisitja az eredmenyt, min 2 hetre abba kell hagyni mindenfele gyomorsavcsokkento es PPI szedest a helico teszthez.

Előzmény: Lutri2 (12208)
sogormail Creative Commons License 17 órája 0 0 12215

Igy van. A Salvus egy sima szodabikarbonas viz. Otthon a 2Ft-os szodabikarbonat bekevered magadnak, ugyanez..

Csak ennek van egy "visszacsapas" effektusa". A gyomor a gyomornedvet kaja es egyeb korulmenyeknek megfeleloen be akarjak allitani egy adott PH-ra. Ha ezt eltolod szodabikarbonaval, akkor a gyomor elkezd megtobb savat termelni, hogy visszapotoljon.

Az ilyen savcsokkentok csak a nagy "csucsok" kisimitasara lehetnek jo. Ha jol bekajal az ember es atlagtol jobban akar "mukodni" a gyomra, bedob egyet. Ha kiment a pulykacomb a gyomorbol akkor mar nem ternmel "tobb sosavat"..

Előzmény: gyurmy40 (12214)
gyurmy40 Creative Commons License 18 órája 0 0 12214

Ja viszont ez  a Salvus viz nekem gyanús!! Mert ha iszol belőle utána 1  órával éhes leszel és szerintem egy idő után a szervezet egyre többször kivánja illetve termeli a savat ennek hiányában .Lehet rossz gondolat de én igy érzem. Én már a betegségem elött ittam 1 hónappal mert puffadtam és utána állapitották meg a gyomorhurutot. Valakinek van erről valami tapasztalata? 

gyurmy40 Creative Commons License 18 órája 0 0 12213

Azért nem kell ennyire diétázni.Simán ehetsz pl kiflit ,kis sonkával reggelire ebédre rizs vagy krumpli sovány húsokkal, halat ,uzsonnára banán este megint kifli ,tojással,vagy light sajt kefir. Én ilyeneket eszem.Persze mindennap unalmas néha sajnos megeszek olyat amit nem szabad amiben édesség van pl kinder tejszelet néha egy egy gomboc fagyi ilyen melegben de mondjuk a füszeres, zsirós kajákat és a felvágottakat kerülöm ahogy a tejet ,kávét ,szénsavas dolgokat savas gyümölcsöket ,üditőket is. Csak szénsavmentest vizet iszom. Néha egy egy gyümölcsjoghurtot megeszem ha már nagyon nem birok magammal vagy natur kekszet (igaz abban is van cukor). Napi 5 alkalommal simán ehetsz csak kevesebbet.

gyurmy40 Creative Commons License 18 órája 0 0 12212

Nem szdtem elötte semmi gyulladásgátlót se antibiotikumot. Ezért nem is értettem hogy lehetett nekem krónikus gyomorhurutom? hiszen elötte 2 héttel még mindent megettem és ittam sosem volt semmi jele hogy sok  a savam. Amúgy a gyomorfelmarodás " ugyanaz mi t a hurut illetve  a gyomorgyulladás? Én nem kaptam gyomorbevonot de sokan szednek szerintetek váltsak ki valamilyet mert azért néha érzem a gyomorom mikor nyilal. Nem is értem miért nem irtak fel.

Előzmény: sogormail (12205)
Lutri2 Creative Commons License 20 órája 0 0 12211

Fele ennyi sem,valamint akkor nem ettél ennyi mérget mint most.

Előzmény: GPeti1977 (12210)
GPeti1977 Creative Commons License 20 órája 0 0 12210

Mégis mia magyarázat arra hogy régen nem volt reflux, akkor is volt stressz meg helytelen táplálkozás.

Adrienn Szabó Adrienn Creative Commons License 20 órája 0 0 12209

Szia köszi a valaszt , es en is utanna jarok ennek a tesztnek. Egyszer kerdeztem a gyógyszertárban ,azt mondtak hiánycikk :( . Legfeljebb rendelek a netről :) sajnos a szorongást es a stresszt nem tudom kiiktatni , 4 fiam van ,ketto kicsi :) szorongás inkabb a betegseg miatt alakult ki , mert allandoan rettegek eves utan hogy megint mi lesz :( igy enni is alig eszem. Lehet nekem mar pszihologusra lenne szuksegem 

Lutri2 Creative Commons License 21 órája 0 0 12208

Szorongás,helytelen táplálkozás a reflux kiváltó oka.Én most rendeltem tesztet a gyógyszertárban,egy csepp vér és kimutatja termel e a szervezet ellenanyagot a baktérium ellen,ha pozitív lesz megyek dokihoz.Nagyon megbízható a teszt azt mondják.

Adrienn Szabó Adrienn Creative Commons License 22 órája 0 0 12207

Sziasztok ! Először is üdvözlök mindenkit , most regisztráltam ide hozzatok :) 

Par tanácsra , es információra lenne szuksegem . 

Kb 1 honapja voltam tükrözesen , mert mar 3 honapja iszonyatosan fajt a gyomrom,egett, gombóc volt a torkomban , emelyegtem, hányingerem volt. Megállapítást nyert ,hogy refluxm van , nehány felmarodas látható. Kaptam gyogyszert ,amitől vakaroztam feldagadt a tenyerem, ezert azt nem szedhettem tovabb. Kozben járom az allergologiat is mert csalankiutesem volt ki tudja mitol. Ott hiányolták hogy hellikobactert nem néztek , mert az is okoz kiütést meg refluxot, most ezt probalom valahogy kiharcolni. Most eppen quamatelt szedek , de semmit nem er . Dietazok a Reflux miatt is, es a kiutesek miatt is kell amig nincs meg az allergiavizsgalat eredménye. Mar szinte semmit nem ehetek , es mar 10 kg fogytam. Mar nem szeretnek, de a diéta igen szoros ,igy gyanítom tovabb fogok fogyni. Van kozotetek olyan aki fogyott? Hogy allt meg a súlya ? Mit tehetnek? Mar allandoan szorongok ez miatt is 😞koszönöm a válaszokat 

GPeti1977 Creative Commons License 24 órája 0 0 12206

A reflux párnáról van tapasztalatok véleményetek? 

sogormail Creative Commons License 1 napja 0 0 12205

Ja most latom, hogy irtad nincs helicobactered. Szedtel elotte vmifele nem szteroid gyulladagatlokat huzamosabb ideig?

Gyomorhurutra szoktak meg bevonoszereket adni, mint gyomorfekelyre es azert a dietat komolyan kell venni!

Előzmény: sogormail (12203)
sogormail Creative Commons License 1 napja 0 0 12204

Ez egy hulyeseg hogy veszelyes gyogyszer.

Ertelmes orvos kell aki be tudja allitani a dozist vagy le tud allitani rola ha tul sok mellekhatasa van esetleg. Nem olyan doki kell aki a bogyokat odaszorja az ember ele, nesze egyed cimszoval.

A szamok azt mutatjak, hogy meg mindig ez a "legegyszerubb" es legkevesebb mellekhatassal jaro modszer..

Előzmény: sasa58 (12197)
sogormail Creative Commons License 1 napja 0 0 12203

Helicobactert neztek nalad?

Előzmény: gyurmy40 (12201)
gyurmy40 Creative Commons License 1 napja 0 0 12202

Sasa akkor te refluxos vagy? mert az okoz mellkasi fájdalmakat is!

gyurmy40 Creative Commons License 1 napja 0 0 12201

Köszönöm  a választ bár okosabb nem lettem tőle egyikötök azt mondja ettől nem lehet másik azt lehet. Az a baj ha refluxom lenne letenném és keresnék más módot de gyomorhuruttal nem hiszem hogy lehet bohockodni hiszen azt mondta  a doki minimálisra kell csökkenteni a savat amíg el nem múlik. Igen de olvasom ez sem 1 hónap. Az se értem hogy lehettem krónikus gyomor hurutus ugye nem akut,hiszen elötte nem fájt se a gyomrom se semmim nem volt mellkasi égésem se savas gyomorégésem csak a gyomorfájás elött 1 hétig az elött semmi baj.. Persze ettől lehetett sok a savam csak érdekes. Még szedem 1 hónapig lehet megtükröztetem magam hátha elmúlt, bár néha azért érzem hogy egy ponton a gyomrom nyilal. Ez a nyilaló fájdalom lehet izom fájdalom vagy más? Sajnos fogalmam nincs mit csináljak a doki azt mondta majd 3 hónap múlva menjek vissza. Mondjuk körömvirág teát iszom ezerrel. ja helikobakterem nincs !

gombóc63 Creative Commons License 2 napja 0 0 12200

Az utolsó mondatodban van az igazság:-)

Előzmény: sasa58 (12199)
sasa58 Creative Commons License 2 napja 0 0 12199

Nem biztos, hogy közvetlenül, de közvetetten igen. A gyogyó okozta mindennapos fájdalmak, fogyás okozhatták. Ezt azért állíthatom, mert 4-5 hónap gyógyszerszedés után sokkal rosszabbul lettem, mint előtte voltam. Néha kis gyomorégés, puffadás, kis mellkasi fájdalmak voltak a tüneteim, aztán ez kb. megtízszereződött, hála a gondos gyógyszerezésnek. Felváltva szedtem Lansoptolt és Emozult és a Lansoptol mellékhatásai között szerepel a depi is.

Egyébként aki nem hajlamos rá, az nem is lesz depis.

Előzmény: gombóc63 (12198)
gombóc63 Creative Commons License 2 napja 0 0 12198

Biztos hogy a PPI-től lettél depis? Régen beszéltünk magánban, úgy emlékszem hajlamos vagy rá.

Előzmény: sasa58 (12197)
sasa58 Creative Commons License 2 napja 0 0 12197

Én 6 hónap után depressziós lettem tőle, 3 hónap alatt fogytam 12 kg-t és majd minden nap szívinfarktust utánzó, iszonyatos mellkasi fájdalmaim voltak. Szinte semmit sem tudtam enni, mert mindentől fájt a gyomrom. A jól fizetett magánorvosom ekkor megdupláztatta az adagom, persze még rosszabbul lettem. Egyszer csak megvilágosodásom lett és nagy nehezen lejöttem róla és most ugyanúgy vagyok, mint amikor elkezdtem szedni.  Ennek már lassan 4 éve. Vannak jobb és rosszabb időszakaim, amit ezzel-azzal kezelek (Quamatel, Rennie, Salvus, Mecsek gyomortea stb.). Ja és rekeszsérvem is van.

Igen, ez egy veszélyes gyógyszer!

Előzmény: gyurmy40 (12195)
gombóc63 Creative Commons License 2 napja 0 0 12196

Ez a magnézium hiány 1 év szedést követően történhet, nem pár nap után. Én is olvastam róla. Belemagyarázod a tüneteidbe.

Előzmény: gyurmy40 (12195)
gyurmy40 Creative Commons License 2 napja 0 0 12195

Sziasztok nekem kiderült gyomorhurutom van. Adtak rá ppi valami savcsökkentő 40 mg.semmi mást azt mondták szedjem 3 hónapig majd felezzem. Igen de mostanában utána olvastam ennek a emusol nevű savlekötönek és az összes ppi azt irják elég veszélyes mert a magnézium nem tud felszivodni a szervezetben. Nekem már most vannak olyan érdekes dolgaim mint a nagyújj rángása vagy kisebbb séta után görcs a vádliban igaz idáig is fáradékyony voltam.Nektek savlekötö után nem voltak monduk pszihés tünetek, görcsök pl nekem hát és láb (ritkán) vagy ilyen inegerültség,fáradékonyság. Azt sem értem ha ez ilyen veszélyes gyógyszer akkor miért nem irnak fel mellé valami magnézium szert ami fel is szivodik? vagy ez csak hosszú évek során alakul ki a magnézium hiány? köszi a választ aki tudja!

Amúgy a legérdekesebb hogy hiába eszek néha nem érzem hogy jól laktam szinte nem is érzem a kaját...

gombóc63 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 12194

Rekeszsérves vagyok, ez okoz refluxos tüneteket nálam, nincs egyéb teendő mint sima reflux esetén.

Előzmény: GPeti1977 (12193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!