Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

sogormail Creative Commons License 19 órája 0 0 11704

ITT . 

"Az Aloe nemzetség fajai trópusi, szukkulens növények. A gyógyászatban napjainkban alkalmazott A. ferox és A. barbadensis Afrikában őshonos, utóbbit Amerikában meghonosították, Floridában, Texasban, Arizonában termesztik. Az A. ferox Dél- és Kelet-Afrikából kerül kereskedelembe. Az aloenedv az edénynyalábok rostos részét körülvevő sejtekben képződik és raktározódik, és a levél átmetszésekor onnan kifolyik. Megszárítva nyerik az aloe drogot, amely a szárítás körülményeitől függően fényes, vagy matt felületű. Törése kagylós, porítva zöldesbarna. Jellemző szagú, kellemetlen, keserű ízű. Mindkét fajból származó drog hivatalos a VIII. Magyar Gyógyszerkönyvben. A tradicionálisan évszázadok óta hashajtóként használt aloe drogoknál napjainkban jelentősebb és fokozódó népszerűség övezi az elsősorban A. barbadensis-ből előállított aloe gélt (Aloe vera gél). Utóbbit a levelek nyálkatartó sejtjeiből nyerik, antrakinon származékokat nem tartalmaz, a VIII. Magyar Gyógyszerkönyvben nem hivatalos."

Tehat van az aloe "drog" amit a levelbol nyernek es valoban "gyogyszer", hashajto hatasu. A gel ami belul van, tok mindegy, hogy most A ferox vagy A barbadensis, igazolt gyogyhatasai a kulsoleges gyulladascsokkentes. Vannak igeretes egyeb hatasai, pl. gyomorfekelyre, de reflux ellenes hatasai nincsenek igazolva. MAgyarul locitromot se er refluxra.

ITT van az Aloe WHO monografiaja.

"Aloe Vera Gel is widely used for the external treatment of minor wounds and inflammatory skin disorders (114–17). The gel is used in the treatment of minor skin irritations, including burns, bruises, and abrasions (11418). The gel is further used in the cosmetics industry as a hydrating ingredient in liquids, creams, sun lotions, shaving creams, lip balms, healing ointments, and face packs (1).

Aloe Vera Gel has been traditionally used as a natural remedy for burns (1819). Aloe Vera Gel has been effectively used in the treatment of first- and second-degree thermal burns and radiation burns. Both thermal and radiation burns healed faster with less necrosis when treated with preparations containing Aloe Vera Gel (1819). In most cases the gel must be freshly prepared because of its sensitivity to enzymatic, oxidative, or microbial degradation. Aloe Vera Gel is not approved as an internal medication, and internal administration of the gel has not been shown to exert any consistent therapeutic effect."

Magyarul a gel kulsoleg gyulladascsokkento, eges elleni szerkent elfogadott es nem elfogadott belsoleges gyogyhatasu keszitmenykent! Ez a klinikai velemeny. Ragozhatod.

Amit te itt eloadsz, az meg egy sima atlatszo reklam, a leheto legsablonosabb es legatlatszobb formaban. Ugyanez a szerkesztett sablonos stilus, tapasztalatkent eladva jelenik meg az osszes sarkanyfuarus sales strategiajaban. Copy pastezni lehetne barmelyik hasonlo termekre..

Előzmény: toti_21 (11701)
pít84 Creative Commons License 24 órája 0 0 11703

Látod és most már fel se kell írni :)

Amúgy sok érv volt mellette és hét gyógyszerlobbi talán az is győzött.Olyan érvek voltak mellette, ami miatt vény nélküli lett, hogy nagyon sok, egyre több a refluxos és nagy teher lenne az eü. rendszernek, ha enyhe tünetekkel rendelkező betegek, mint orvoshoz mennének. Illetve állítólag nagyon biztonságos gyógyszer mellékhatás nincs, teljesen ártalmatlan.

Reflux: Hogyan működhet az öngyógyítás?

Az öngyógyítás támogatói szerint pedig felesleges terhet ró az egészségügyre, ha minden ilyen beteg megjelenik. Megfelelő szabályok betartása mellett megengedhető az önálló gyógyszerelés, nem okoz jelentős késést a súlyosabb okok felismerése. Persze ehhez a lakosság megfelelő képzése és a gyógyszerészekkel való szoros együttműködés szükséges. A PPI-knek ritkán van mellékhatása, gyógyszer-kölcsönhatásokkal sokkal inkább kell számolni, ha a beteg folyamatosan és nem alkalomszerűen szedi a gyógyszert. Az elképzelések szerint a gyógyszerésznek kellene rákérdeznie bizonyos, úgy nevezett „riasztó tünetek”-re, melyek jelezhetik, hogy többről van szó, mint egyszerű refluxbetegségről (fogyás, fekete, vagy véres széklet, visszatérő hányás, véres hányás, nyelési nehezítettség stb.). Típusos tünetek esetén (savas felböfögés, gyomor, vagy mellkasi égő fájdalom, melyet az étkezés mérsékel), riasztó tünetek hiányában, illetve ha egyéb betegségről a páciens nem számol be, a patikus kiadhatná a protonpumpa-gátló gyógyszert.

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/reflux_gyomorfekely/9601/a-reflux-betegseg-ongyogyitasa

Előzmény: sogormail (11700)
toti_21 Creative Commons License 28 órája 0 0 11702

Szia mancsurka. Ez aloe FEROX nem aloe vera, ilyennel korabban meg nem talalkoztam. Nem ugyanarrol a novenyrol beszelunk. Erdemes kiprobalni, semmit sem veszithetsz.

@ sogormail: sajat tapasztalataimrol beszelek, igen komoly refluxom volt nagyon sokaig.

Előzmény: mancsurka (11696)
toti_21 Creative Commons License 1 napja 0 0 11701

Azzal hogy locitromot sem er es csak egesre jo erosen vitatkoznek. Ha kicsit utananezel az interneten a klinikai kutatasi anyagokban, akkor lathatod is hogy mi mindenre hatasos. Egyebkent nagy kulonbseg van az egyes italok eloallitasa kozott, nem mindegyik tartalmazza a hatoanyagokat. Ahogy emlitettem en is kiprobaltam mar mas aloe keszitmenyeket is, de azok tenyleg nem hatottak. Nekem a hivatkozott aloe ferox ital hatott, az ismeroseimnek is. En segitsegkeppen megirtam a pozitiv tapasztalataimat, mert tudom milyen szenvedest okoz a reflux, es nagyon orulok, hogy mar en nem szenvedek tole. Egyebkent is ilyen eros velemenyt mondani olyanrol amit nem ismersz az nem korrekt. Probald ki, aztan lehet hogy utana te is ajanlani fogod :)

Előzmény: sogormail (11697)
sogormail Creative Commons License 1 napja 0 0 11700

ezt nem is tudtam. Nem ertek egyet vele! 

Regen csak gasztroenteorologus allapithatta meg a refluxt es irhatott fel PPI-t. Akkor nem irtak fel funek fanak az elso savas bufire.

Előzmény: pít84 (11698)
pít84 Creative Commons License 1 napja 0 0 11699

De sok fajta ppi-nek van vény nélküli formája és nem csökkentett dózis, mert 20 mg (pl a híres controlocnak is van)

Előzmény: sogormail (11694)
pít84 Creative Commons License 1 napja 0 1 11698

pl Nolpaza control 20 mg pantoprazolet tartalmaz. Ez standard dózis... Nagyon sok refluxosnak elég a standard dózis én is annyit kapok, pedig szenvedtem nagyon és elég durván refluxos voltam. Nyilván igazi erős refluxosnak emelt dózis kell ami 40 mg. A gasztro dokim a szakmaiatlanság csúcsának tartották hogy vény nélkül lehet ppi-t kapni. Régebben még házi doki se írhatta fel csak úgy. Én teljesen ledöbbentem hogy vény nélkül lehet kapni ezt  a gyógyszert, ti mit szóltok hozzá?

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/nolpaza_con..

Előzmény: sogormail (11694)
sogormail Creative Commons License 3 napja 0 0 11697

Azert mert locitromot se er refluxra. Slagertermek, lehazudjak az eget is csak el lehessen adni.

1 valamire jo az aloe gel, egesre, persze ha nem sebes. Leegsz a napon, akkor marha jol husit a borodon.. 

Előzmény: mancsurka (11696)
mancsurka Creative Commons License 3 napja 0 0 11696

Köszi, amúgy már próbáltam aloe verát, de igazából nem vettem észre semmi különöset.

Előzmény: sogormail (11695)
sogormail Creative Commons License 3 napja 0 0 11695

Egy reklamnickkel beszelgetsz csak szolok..

Előzmény: mancsurka (11689)
sogormail Creative Commons License 3 napja 0 0 11694

Biztos lehet veny nelkul kapni?

A PPI adagolasrol meg a rabeprazol nem ugy "adagolodik" mint a tobbi prazol. A normal adag a 10mg es a novelt a 20mg. Az osszes tobbibol 20/40mgok vannak.

Előzmény: pít84 (11692)
gombóc63 Creative Commons License 3 napja 0 0 11693

Nem vagyok képben, hogy melyik PPI-t lehet vény nélkül kapni, de a véleményem az, hogy 20 mg egy igazi refluxosnak édes kevés. A Quamatelből kiindulva pedig ha szükségem van rá szintén kevés a mini ( 20mg) ha pedig dupla dózisban szedem pillanatok alatt elfogy és nem kíméli a pénztárcámat se.

Előzmény: pít84 (11692)
pít84 Creative Commons License 4 napja 0 0 11692

Sziasztok!

Mi a véleményetek arról, hogy normál standard dózisú (20 mg) PPI-ket vény nélkül lehet kapni?

_chillout_ Creative Commons License 5 napja 0 1 11691

Vadász-vadász...

Előzmény: toti_21 (11688)
toti_21 Creative Commons License 5 napja -1 0 11690

Szia mancsurka,

Ez is savanyu a citromsav tartalma miatt, azonban nem savasit, hanem lugosit. A citrom is lugosit... Sajnos tul jol is mukodik a savcsokkentese, mar rajarok az edessegekre. Egyebkent korabban en is probaltam aloe vera italokat (ez amugy aloe ferox, ami masik noveny), de eleg rossz izuk volt es egett a gyomrom toluk, de azokban sok tartositoszer volt, ami koztudottan savat csinal. Ebben szerencsere nincs tartositoszer, mivel bio. Eddig nem is talalkoztam bio aloe itallal.

mancsurka Creative Commons License 5 napja 0 0 11689

Szia toti_21!

Én ittam már aloe vera készítményeket, de azok mind savanykás ízűek voltak.

Ez a készítmény nem savanyú?

Előzmény: toti_21 (11688)
toti_21 Creative Commons License 5 napja -1 0 11688

Sziasztok Fórumozók! Sokáig szenvedtem én is a refluxtól, de végre találtam rá hatékony megoldást. Szeretném megosztani a tapasztalataimat veletek, hátha segít. Nekem 22 éves koromban kezdődtek a gyomorégések, nyelőcső égése, szúró, maró fájdalom a gyomorszájnál, sav visszaáramlás a szájba stb. (most 40 vagyok). 5 év múlva diagnosztizálták a refluxot úgy hogy a vizsgálatnál már polipoid gyulladásokat észleltek, de szerencsére a szövettan negatív volt. Felirtak savtermelés csökkentő gyógyszert, aminek a tartós szedése azonban puffadást, emésztési problémákat okoz, így mindíg próbáltam természetes módon kezelni a tüneteket és csak akkor szedni, amikor már más nem segített. Kálciumot, magnéziumot szedtem, lugosító keverékeket ittam, az utóbbi időben már szinte teljesen mellőztem az édességek fogyasztását, d.u. 6 után már nem ettem, egy ideig próbáltam csak lugos hatású ételeket enni, de 5 kilót fogytam, mivel szinte csak a zöldségek nem savasítanak......, de amúgy is vékony votam, így ezt feladtam. Rövidebb, hoszabb ideig enyhülést hoztak ezek a próbálkozások, de továbbra is rendszeresen jelentkeztek a gyomorszáj táji égések, a torkom igen rendszeresen begyulladt, mivel a feláramló sav felsértette a nyálkahártyát, így a kórokozók mindíg megtámadták. Sokat puffadtam, böfögtem és a bélgázok mennyisége is több volt a kelleténél. Oda jutottam, hogy én is műtéti megoldásokat kerestem. A Magyarországon elérhető műtéti megoldások sikerességi százaléka nem volt számomra meggyőző, de találtam külföldi oldalakon egy új műtéti megoldást, amit mint a legújabb és leghatásosabb eljárást mutattak be reflux gyógyítására, amikor a nyelőcsövön keresztül avatkoznak be. Vártam, hogy nálunk is elérhető legyen, de időközben egyre több negatív tapasztalat került fel a külföldi fórumokra azoktól, akik átestek ezen a műtéten, így ettől is elálltam. Aztán 3 hete találtam a neten egy új, Dél-Afrikából származó gyógynövényt tartalmazó bio aloe ferox italt, aminek a magyarországi forgalmazását nemrég kezdték el. Kibróbáltam és 1 hét alatt megszűnt a gyomorégésem, a nyelőcső fájdalom, az emésztési problémáim. 3 hete iszom és a torokgyulladásaim is elmúltak :). Próbáljátok ki ti is, nekem nagyon bevált. A termék honlapján ( www.totallywild.hu) megtaláljátok, hogy hol lehet kapni, én webáruházban vásároltam. Ha kipróbáljátok, kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra is, írjatok.

Joco_77 Creative Commons License 6 napja 0 0 11687

Biztos sorra kerülök. Hamarosan kiderül, hogy a gyomorszáj tájékon lévő fájdogálások kényelmetlenségek üléskor az epe vagy a rekeszsérv miatt vannak. 50-50% hogy normálisabb életet élhetek vagy nem műtét után.

Előzmény: mancsurka (11686)
mancsurka Creative Commons License 2015.02.23 0 1 11686

Büfi hegyek azok nálam is vannak, próbálkozok quamatellel meg mindenféle dologgal, utoljára akarom bevetni a controlocot, mert amikor szedtem rendesen megborultam tőle (ez saját tapasztalat, van akinél teljesen beválik a gyógyszer) . Főleg torokégés van, ilyenkor persze idegesebb is vagyok, ami nem tesz jót nekem :( Ördögi kör

Joco drukkolok neked a műtéthez, remélem most már sorra kerülsz! :)

Előzmény: pupilla7 (11684)
Joco_77 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 11685

Énis szarul vagyok. Reggel elkapott meló közben olyan félórás hányinger hogy azt hittem kidobom a taccsot. Ennyire nekem még nem is volt mióta bejött a reflux / epekő.

Viszont én már műtétig nem vehetek be savkötőt majd utána.

pupilla7 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 11684

Hát.Büfi hegyek... és némelyiknél glutty fel a cucc..nem savas de feljön...illetve leállóban voltam a controlocról..20mg ment már csak most megint 2x20 megy..:( remélem nem marad így. ..és igen a torkom is égett...Neked?

Előzmény: mancsurka (11683)
mancsurka Creative Commons License 2015.02.22 0 0 11683

Ebben az egészben az a rossz, hogy hiába veszek be bármiféle bogyót egyszerűen nem reagál rá ez a fránya dög reflux. :( 

Neked milyen tüneteid vannak most?

Előzmény: pupilla7 (11682)
pupilla7 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 11682

Stimmel...ugyanez...akkor ez a szokásos tavaszi buli ...

Előzmény: mancsurka (11681)
mancsurka Creative Commons License 2015.02.22 0 0 11681

Pupilla7, kérdésed pont jókor jött, mert én is most szendvedek már napok óta egyszerűen ég  a torkom, rossz a közérzetem. :(

Előzmény: pupilla7 (11680)
pupilla7 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 11680

Amúgy,hogy vagytok???? A környezetemben lévők mind szenvednek(refluxosok) én is .......már napok óta...Ti?

Joco_77 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 11679

Nem rágódok. Olyan beletörődött hangulatom van. Hagyom hogy történjenek az események, és valahol reménykedem hogy egyik reggel majd arra ébredek műtétek stb után, hogy nem vagyok nyomott -egész nap- és nem fáj a gyomorszájam.

Ezt az egész napos nyomottságot se értem, ha nem agyalok a betegségeken, alszok sokat (6 óra+) akkoris mitn aki 30 órája nem aludt. Talán valami gyulladás lehet(epehólyag vagy gastritis) ami ezt okozza, vagy nem tudom de már nem diagnosztizálgatom magamat, majd lesz valami.

Előzmény: ghepard (11678)
ghepard Creative Commons License 2015.02.20 0 0 11678

Hát ez nem valami üdítőleg hathatott rád, de megbízol abban a dokiban (mással nem akarod magad műttetni), akkor majd a jövő héten túl leszel rajta remélhetőleg. Ne rágódj túl sokat azon a szerencsétlen 52 éves bácsin (így nevezed, pedig az még nagyon fiatal ember), koncentrálj magadra, hogy a lehető legkisebb testi és lelki nehézség mellett túllegyél a műtéten. Mindenkinek nehéz az élet Joco, a testünk folyamatosan harcban van az életért  - próbálj koncentrálni a magadéra, akkor talán jobban fog menni...... Most is tapasztaltad, hogy mennyit ér a hit, a másik topikban írod, hogy amint láttad, hogy milyen profik ott benn az emberek meg a dokik, meg az a doki is, aki műteni fog - máris elmúlt a félelmed. Ez érdekes nem, hisz még gyakorlatilag semmit se csináltak Veled - de mégis ott bent valami megmozdult Benned.......

Előzmény: Joco_77 (11675)
Joco_77 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 11677

Nálam a dilibogyó egyáltalán nem hatott...kb 5 percig belassultam tőle kicsit és annyi. Utána mintha semmilyen bogyó nem lenne bennem. Nem mindenkire hatnak ezek a cuccok sajnos. (remélem az altatás fog, ha nem hazaszaladok...).

Előzmény: sogormail (11676)
sogormail Creative Commons License 2015.02.19 0 0 11676

Azert az a kek dilibogyo nem rossz:) Attol az ember olyan bator lesz, hogy maga megcsinalja a mutetet:)

Sajnalom, ez eleg vacak mikor rakeszul az ember es halasztanak..

Előzmény: Joco_77 (11675)
Joco_77 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 11675

Tolódott 1 héttel a műtétem egy 8 órás(!) műtét miatt.

Pedig már majdnem felkészültem lélekben a műtét utáni fájdalmakra odabenn, nap végén derült ki 3 infúzió, dilibogyó stb stb után.

ígyjárás.