Keresés

Részletes keresés

kokori Creative Commons License 7 órája 0 0 15112

Igen azt szedtem Fromilid 500 és Supplin 500 mg. plussz Controloc 80mg. Két hete kedden kezdtem már a 2. napon éreztem semmin nem fáj. Sőt a kúra alatt mint akit kicseréltek nem fájt a gyomorom ha dolgoztam és idegesitettek akkor sem,fitt voltam , tudtam enni sőt faltam az ételt. Miután lement a kúra rá 2-3 nappal megint visszatért minden. Fáradtság hasi és gyomorpanasz:((( Annyi bajom volt kúra alatt hogy a nyelvem nagyon csúnya lett és az izek is egy kicsit keserűek néha. Most vagy hazavágott a gyógyszer , amit azért nem hiszek hiszen akkor inkább a szedése alatt kellett volna panasznak lennem ,vagy a helikom miatt van a probléma amit nem sikerült kiritani ,de abban a periodusban amikor szedtem segített. Nem tudom ,tanácstalan vagyok és piszok peches.  

Előzmény: lilaakác2 (15111)
lilaakác2 Creative Commons License 9 órája 0 0 15111

Milyen antibiotikumot szedtél?A fromilid uno-t is szokták helicora. Ha esetleg azt szedted, az is kiüthetett.Én másra szedtem, de totál bekavart, allergiás is voltam rá.

Előzmény: kokori (15101)
gyurmy40 Creative Commons License 11 órája 0 0 15110

Kokori! Az elkepzelheto hogy azon a heten meg jo voltal es az antibiotikum befejeztevel jottek a bajok. Emesztes es a sav addigra szepen tropara megy. Mondjuk az erdekes hogy akkor pont nem fajt semmid, sot fitt voltal . Amugy nem tudom az a lorugasos antibio mikor urul ki egy szervezetbol de gondolom meg utana  is hat .

Előzmény: kokori (15101)
lilaakác2 Creative Commons License 29 órája 0 0 15109

Azt akartam mondani, hogy én még olyat nem hallottam, hogy a klimaxon túljutva visszanőne gyengébb minőségben bár.Vagyis szerintem csodaszer kellene ahhoz, hogy visszanőjön, amit sajnos még nem találtak fel.A tapasztalat inkább az, hogy örül az ember, ha nem kopaszodik meg. :):)Bízzunk benne. :)

gyurmy40 Creative Commons License 30 órája 0 0 15108

Marcsi. Most szeded a savcsokkentot? Mert ha nem akkor tuti hogy savtol van a bajod. Mondjuk azt nem ertem hogy kontrol nelkul hagyattak el veled a gyogyszert? Fekelynel kell kontrol tukrozesre menni. Valoszinuleg reflux vagy a savassagod okozza a panaszt.

Előzmény: marcsi 0527 (15106)
gombóc63 Creative Commons License 1 napja 0 0 15107

Ha lenne csodaszer már használnám:-( nem erről beszéltek.

Előzmény: lilaakác2 (15104)
marcsi 0527 Creative Commons License 1 napja 0 0 15106

Nagyon nem szeretnék újra menni tükrözésre , gyomrom rendben, a savam az valóban sok !!!Gondolom én is hogy attól van !!! Nekem márciusban controlon azt mondta a dokim hogy fokozatosan leállhatok a gyógyszerről, egy darabig nem is szedtem , de teljesen jó nem volt ! Most meg sokkal rosszabb!!

Előzmény: gyurmy40 (15103)
lilaakác2 Creative Commons License 1 napja 0 0 15105

A gombócérzés sokaknál jelentkezik sajnos.Előjön, elmúlik meg ilyesmi...

Előzmény: marcsi 0527 (15102)
lilaakác2 Creative Commons License 1 napja 0 0 15104

Hát azt a csodaszert még nem találták fel, amitől visszanőne. :) Ilyenről még nem hallottam.De sosem tudni. :)

Előzmény: gombóc63 (15100)
gyurmy40 Creative Commons License 1 napja 0 0 15103

Februari fekelyt meg kene nezetni illetve a refluxot is. Attol is lehet mellkasi fajdalom es gomboc erzes. De lehet stressztol is. Gyomrod nem faj nincs sok savad? Lehet keves a gyogyszer vagy nem hasznal.

marcsi 0527 Creative Commons License 1 napja 0 0 15102

Sziasztok ! Már egy pár hete írtam a problémáimról, / febr. gy,tükrőzés, gy.fekély, felmaródások, erre controlok magna, és donperidon ep szedek / de sajnos azóta sem jobb !!! Vagyis van mikor elég tűrhető, de általában nem jó !! Sajnos állandóan ezen agyalok, és ez is nagyon rossz !Mostanában egyre többet van olyan érzésem mintha infarktusom akarna lenni, olyan erős mellkasi fájdalmam van, de egy idő múlva elmúlik !!!Ráadásul még a fogsorom is fáj ilyenkor !!Most ez szeptember vége felé kezdődőtt jobban és nem akar elmúlni, ami legjobban zavar, az a gombóc érzés , hogy van ott valami, már úgy érzem néha fulladok is !!! Mikor lesz ennek vége ??!!!

kokori Creative Commons License 1 napja 0 0 15101

Sziasztok! Na átestem a 2. helikobakter kiritáson is. Érdekes hogy az 1 héten át tartó dupla adag PPI és dupla adag antibiotikum alatt sokkal jobb volt a közérzetem ,nem fájt semmim ,sőt még energikus is voltam ,ami meg még meglepőbb abszolute nem kivántam a frontint még este lefekvés előtt sem. Most szerdán vettem be az utolsó szemet az antibiotikumokból és a dupla PPI ből. Péntek este már kezdett visszajönni minden fájás ,tegnap és ma már zavarodottság ,iszonyatos fáradtság, mintha kimerültem volna. Nem értem. Nem hiszem hogy az antibiotikum még hatna ,sőt most már azon vagyok lehet valamilyen (akár Helokobakter) akár más, bajom van s az antibitikum szedése csak átmeneti panaszmentességet hozott,de ezek szerint nem gyógyultam ki:(

Nem tudom volt-e valaki ilyen kúrán, de én úgy tudom az antibiotikum a kúra alatt hat és a PPI is és nem utána napokkal lesz tőle szarul az ember. Azért elmesélem a dokinak, hátha okosabbak leszünk. Most úgy érzem magam mint aki teljesen kimerült , és beteg,fizikálisan és idegileg is.

gombóc63 Creative Commons License 1 napja 0 0 15100

Még nekem se mondja senki, hogy kevesebb a tömege, de én látom, főleg ha előveszek egy 2-3 évvel ezelőtti fényképet. A jó hír, hogy ha túljutunk a klimaxon visszanő, de a minősége már nem lesz az igazi. 

Bocs a többiektől a kis off-ért:-)

Előzmény: lilaakác2 (15099)
lilaakác2 Creative Commons License 1 napja 0 0 15099

Ajajj...hát sajnos kinek mit hoz ez az időszak.De a hajam miatt azért kicsit búsultam.Bár még másoknak fel sem igen tűnik, hogy kevesebb lett.Két naponta mosnom kell, mert teljesen lezsírosodik, semmi tartása.Hát ez van.

Előzmény: gombóc63 (15098)
gombóc63 Creative Commons License 1 napja 0 0 15098

Van...katasztrófa. Februárban lesz két éve a térdműtétemnek, annak semmi köze hozzá, mert most féléve beindult, a többi csodás tünettel karöltve:-(

Előzmény: lilaakác2 (15096)
lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 15097

A műtétek után hullott ki a hajam majd kb.1/3-ada.De gyanús, hogy hormonális változások is állnak mögötte.

Előzmény: gombóc63 (15095)
lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 15096

Hajhullás, hajritkulás nálad volt/van?

Előzmény: gombóc63 (15095)
gombóc63 Creative Commons License 2 napja 0 0 15095

Biztosra veheted, éppen benne vagyok a közepébe:-((

Előzmény: lilaakác2 (15094)
lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 15094

Így van ez már most is.A klimax sem lesz gyaloggalopp.Biztosra veszem.

Előzmény: gombóc63 (15092)
lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 15093

Én 1 orvosnak nem hiszek, de még 2-nek sem. :D

Előzmény: Gabe73 (15090)
gombóc63 Creative Commons License 2 napja 0 0 15092

50 felett minden még rosszabb:-(((( egyik nap ez, másik nap az.

Előzmény: lilaakác2 (15089)
gombóc63 Creative Commons License 2 napja 0 0 15091

A férjemnek állandó gyulladásban van, szakmai ártalom:-( szóval ez is lehet.

Előzmény: lilaakác2 (15088)
Gabe73 Creative Commons License 3 napja 0 0 15090

Amit írsz, arról a ho-m beszélt......vagy legalábbis ez a chlamydia, mycoplasma vagy mi (remélem jól írom) amire elküldött vérvétel, is erről szól.

Ehhez képest ma megkérdeztem gasztrost, hogy baci okozhat e ilyesmit, azt mondta: dehogyis!

Hát így higgyen az ember bármilyen orvosnak! :)

Amúgy ha nem hat a gyogyókombó 1 hét alatt, leteszem. Állítólag 1 hét alatt érezni kell a változást.

Én ebbe nem akarok belenyugodni, hogy 40-től ilyesmikkel kell foglalkozni. :)

Előzmény: lilaakác2 (15089)
lilaakác2 Creative Commons License 3 napja 0 0 15089

A volt gasztrós orvosom pedig azt mondta a magánrendelőjében, hogy az orvos is csak találgat, mi lehet a baj.Vizsgálatok hosszú sora után áll össze a diagnózis, ha szerencsés vagy.De sok esetben nincs valódi diagnózis, mert nem tudják kideríteni, mi a probléma oka.Ilyenkor úgynevezett áldiagnózisok születnek, harcot vívnak a baktériumokkal és a többi...nem minden egyértelmű.A problémák gyakran összetettek, sőt a panaszok vegyülnek időközben a gyógyszerek kívánatos vagy nem kívánatos hatásaival is,újabb tüneteket produkálva...megbonyolítva a helyzetet.Azt tedd, amiről úgy gondolod, eredményes lesz vagy lehet.Jobbulást és kitartást.Remélem ma éjjel nem fáj a gyomrom.Tegnap sokat hánykolódtam miatta.látod, mindig van valami nyavalya, olyan ritkán van, hogy minden rendben...legalábbis 50 fele. :)

Előzmény: Gabe73 (15083)
lilaakác2 Creative Commons License 3 napja 0 0 15088

Nekem fül-orr-gégész azt mondta tavaly, hogy lehet reflux, lehet gomba vagy baktériumflóra felborulása is, ami ugyanúgy érinti a száj-torok nyálkahártyát is, nemcsak pld.a bélrendszert.

Előzmény: Gabe73 (15083)
lilaakác2 Creative Commons License 3 napja 0 0 15087

Nekem ez a magyarázat sántít.Kimagyarázás, bemagyarázás színezete van.Lehet, ő sem tudja pontosan, mi a valódi oka.Semmiről nem akarlak természetesen lebeszélni, ez csak egyéni vélemény laikusként.

Előzmény: Gabe73 (15082)
gombóc63 Creative Commons License 3 napja 0 0 15086

Valószínű félreértettelek, ha én voltam hepciás bocsánat. Persze, hogy nincs harag, ma valahogy semmi nem jött össze nekem.

Előzmény: Gabe73 (15085)
Gabe73 Creative Commons License 3 napja 0 0 15085

Gombóc, remélem nem voltam félreérthető! Pont, hogy köszönöm az infókat, a reakciókat. Hidd el sokat segített egy-egy pozitív hozzászólásotok!

Tehát nincs harag, ugye?!

Előzmény: gombóc63 (15084)
gombóc63 Creative Commons License 3 napja 0 0 15084

Bocs...nyilván azt csinálsz amit akarsz. Jobbulást!

Előzmény: Gabe73 (15082)
Gabe73 Creative Commons License 3 napja 0 0 15083

Az a baj , hogy a f.o.g. szerint van garat és gégegyulladás.........most a gasztros nem látott semmi különöset, na mindegy!

Szóval szakember szerint nem torokszárazság!

Előzmény: lilaakác2 (15081)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!