Keresés

Részletes keresés

vicunye1966 Creative Commons License 19 órája 0 0 14633

Az lehet vitaminhianytol. Nem feltetlenul savtol. Mikor nekem kezdodtek a refl.tunetek, akkor a torkomban volt smirglis erzes es ami legrosszabb volt, égett az orrom....na ez iszonyu volt, kb 6 het protonpumpagatlo szedese utan mult el, a torokkaparas fakultativ megvan, hol jobban, hol kevesbe, de inkabb kevesbe mar. Tegnap voltam tukrozesen, de megint egy hulyet fogtam ki..eloszor is febredtem tukrozes kozben, persze szerencsere ebbol csak halovanyan emlekszem hogy a torkomban volt a sz@r cső, csak mikor magamhoz tertem, akkor kerdeztem a nővért, hogy hogyan erezhettem....es ő mondta hogy felebredtem valoban de adtak ujra egy adag altatot..na jo kibirtam....jo hogy nem emlekszem ra jobban...aztan azt mondta a doki hogy nem latni a rekeszizomservet. Eddig volt 3 tukrozesem es mindig lattak hogy mejkora...e doki szerint csak rontgen latja. Van egy honapos kulombseggel 2 rontgen leletem, egyiken 2esfel cm masik szerint nincs rekeszizomservem. 1 tukrozes alsojsn 2.5 cm masik ketto szerint 5-7 cm. Eszerint meg azt nem latni....de gasztritiszem van szerinte. Ezem még sose volt. Felirt a pdotonpumpagatlo melle H2 blokkolot meg sucralfatot. Ezeket biztos nem szedem be......igazabol nincs is panaszom   csak februarban amit talaltak begyogyult sebet akartam ujra ellenoriztetni a vekonybelben.....tele a hocipom......

Előzmény: Vassné (14593)
noémi8888 Creative Commons License 23 órája 0 0 14632

Mifelénk nem ilyen rossz a helyzet. Elég szomorú, hogy beteg embereknek ilyen sokat kell várni egy vizsgálatra...

Előzmény: gombóc63 (14626)
noémi8888 Creative Commons License 23 órája 0 0 14631

Nekem szerencsém volt, mert a háziorvosom belgyógyász így beutalt az endokrinológushoz. Ott elvégezték a cukorterhelést és nézték az inzulinszintet több vérvétel után. Mint ahogy a háziorvosom gyanította magas volt az inzulinom. Kaptam gyógyszert, de azt csak a terhességem 12. Hetéig szedhettem, aztán maradt a diéta ötszöri étkezés, teljes kiőrlésű pékárú, cukor helyett nyírfacukor, bármit ehettem amit általában a refluxosok nem bírnak és úgy éltem, ahogy azt hittem már sosem fogok. Semmi bajom nem volt. Állítólag stressz miatt is romlik az inzulinrezisztencia, azzal meg a reflux. Ha feszült vagyok ég a torkom napi 2 gyógyszer mellett is. Ilyenkor a citromfű tea sokat segít, mert megnyugtat. Elhatároztam, hogy ismét diétázni fogok, mert lassan egy kávét sem merek meginni...

gombóc63 Creative Commons License 1 napja 0 0 14630

Ez így van. Bár nem fejtettem ki de arra céloztam, hogy magánúton kell sajnos ennek utána járni. Azért nem tudom mit gondoljak az IR-ről, orvosberkekben is megoszlanak a vélemények, túl hosszú és unalmas lenne leírnom a lányom történetét, aki  megjárta ezt az utat úgy, hogy az abbahagyott diéta és a saját akaratból elhagyott gyógyszer után miközben pajzsmirigy alulműködéses IR szempontból köszöni rendben van.

Nekem egy nagyon rendes háziorvosom van, a férjemnek egyszer valamiért megemelkedett lett a cukra, beutalta terhelésesre, a labor pedig felülbírálva kidobta a férjemet már meg nem mondom milyen indokkal. No így működik a magyar eü.

Előzmény: _juno_ (14629)
_juno_ Creative Commons License 1 napja 0 0 14629

Vagy még többet...aztán elküldenek, hogy semmi bajod, én masszív rosszullétekkel is így jártam, ki sem vizsgáltak, de már a kész leletekkel is elhajtottak pszichiáterhez, eközben fél-egy év alatt enyhe IR-ből látens diabéteszbe mentem át, amiből már gyógyszerekkel is alig bírnak visszavakarni. Szerintem ha valaki odamegy, hogy "csak úgy" megnézetné magát IR-re, tuti kiröhögik :) Ezen a téren gyakorlatilag teljesen felesleges a tb-től bármire számítani, divatbetegségnek, nem létező betegségnek tartják.

Előzmény: gombóc63 (14626)
kov-i Creative Commons License 1 napja 0 0 14628

Na az én házi orvosom nem igazán dobálja a beutalókat. Majd hamarosan megyek vissza a gasztro orvoshoz. Mondani fogom neki ezt a problémát, és Pesten keresek majd magánúton kivizsgálást.

Előzmény: _juno_ (14627)
_juno_ Creative Commons License 1 napja 0 0 14627

Ahogy írtam, én is pont ugyanígy jártam! Szerencsére egy nagyon jó gasztrós dokihoz kerültem, azonnal megmondta, hogy az inzulinrezisztencia (és később emiatt már társuló pajzsmirigy probléma) miatt vannak a bajaim, először nem is akart gyógyszert adni, csak már nagyon szenvedtem. Teljesen stimmel is, hiába van pici rekeszsérvem, előtte nem volt savam, toltam bármit, zsírosat is, enyhe IR-rel is csak olyan sunyibb savas tünetek voltak, nem realizáltam akként (pl. arcüreggyulladások), aztán ahogy romlott a terhelésem, cukros tüneteim, úgy jelent meg durván ez a probléma, éjjel azóta ülve alszom és szinte alig van, amit meg tudok enni... Az inzulin nagyon sok savat csinál, illetve belassítja a gyomorürülést, szinte minden, már nem enyhe IR-es ismerősöm küzd a reflux-szal. És a ppi tényleg csak tüneti és kényszerkezelés erre, sok szempontból csak ront is, mert a felmaródások ugyan múlnak tőle, de még jobban belassul a gyomor...

Kov-i, ha van a családban cukorbeteg, pláne az elsőfokú rokonok között, akkor sajnos gyakorlatilag garantált, hogy IR-es vagy, mert domináns az öröklődés, egyébként is minden második-harmadik ember küzd ezzel manapság. Kellene a 3 pontos cukorterhelés inzulinnal, erre háziorvos - hacsak nincs belgyógyász vagy ilyesmi szakvizsgája, és nem rendes - nem tud beutalót adni, endokrinológiára bekerülni tb alapon kb. mission impossible, egyéb tb-s orvosok sem nagyon dobálják a beutalót. Nekem masszív cukros rosszulléteim voltak, de még úgy sem vizsgáltak ki, tb alapon nem igazán ismerik el ezt a problémát, a vizsgálatot magánúton csináltattam meg (kb. 7-8E Ft, Centrumlab v. Synlab, aznap már meg is van az eredmény). A pech az az, hogy ha bebizonyosodik az IR, akkor sem lesz egyszerű a történet, mert a kezeléshez szükséges diéta nagyon a reflux ellen van (sok teljes kiőrlésű, nehezebben, lassabban emészthető étel), ha gyógyszer is kell, azok szinte mind belassítják a gyomorürülést, eleve is refluxot okoznak. A motilitásjavítókat meg nem igazán szeretik ilyenkor (azok megdobhatják a prolaktinszintet, ami fokozhatja az IR-t).

Előzmény: noémi8888 (14623)
gombóc63 Creative Commons License 1 napja 0 0 14626

....háziorvos simán beutal tb-re....ahol alaphangon fél évet kell majd várnod ha pesti vagy:-(

Előzmény: noémi8888 (14625)
noémi8888 Creative Commons License 1 napja 0 0 14625

Nos én Szabolcs megyében lakom, de Debrecenben szerettem volna kivizsgáltatni magam. Egy endokrinológus nőgyógyászhoz utaltattam be magamat a háziorvossal a babaprojekt miatt, neked szerintem belgyógyász endokrinológushoz kéne menned. Háziorvos simán beutal tb-re. Ott minden hormonnal foglalkoznak, de ha megmondod a dokinak, hogy a cukrodat és az inzulinodat nézze, nyilván nem a többit fogja vizsgálni.

Előzmény: kov-i (14624)
kov-i Creative Commons License 1 napja 0 0 14624

Szia. Az inzulinrezisztencia vizsgálatára a háziorvos is adhat beutalót vagy pedig ezt is fizetősen lehet elvégeztetni? Soha nem lehet tudni nálam sem, hogy esetleg ez áll e a háttérben, mert a családban van cukor beteg.

Előzmény: noémi8888 (14623)
noémi8888 Creative Commons License 1 napja 0 0 14623

Sziasztok! Jó régen nem írtam már ide, most erre böngésztem és úgy gondoltam leírom miket tapasztaltam az elmúlt években. 4 éve diagnosztizálták nálam a refluxot. Az elején 2x40 mg controlocot szedtem hatástalanul majd átálltam napi 1szemre.Közben kiderült hogy inzulinrezisztenciám van(gyereket szerettem volna de emiatt nem sikerült) Erre kaptam a háziorvosomtól metformint, nemsokára úton is volt a baba. Diétáznom kellett,  cukrot kiiktattam napi 5x ettem és az összes refluxos tünetem MEGSZŰNT!!! Pedig rekeszsérvem is van. Még nagy pocakkal sem volt semmilyen panaszom a sav miatt. A diéta miatt helyreállt az anyagcserém és a második terhességemnél már nem kellett vigyáznom, hogy mit eszem, viszont a refluxom is visszatért, most megint ott vagyok, ahonnan elkezdtem az egészet. Szóval van ebben az inzulinrezisztenciában valami, csak nekem magamnak kellett rájönni, mert egyik kedves gasztro doki sem említette. 

nemo003 Creative Commons License 2 napja 0 0 14622

Üdv!

Nekem kimondottan gyomor tájékon, és evés után fájt, mint ahogy írtam is, a tükrözés előtt semmilyen hasi panaszom nem volt.

De így lassan egy hét elteltével hál'istennek elmondhatom hogy ezek a panaszok megszűntek, valószínű hogy a tükrözés, és a szövetminta vétel hatása lehetett.

Előzmény: gyurmy40 (14621)
gyurmy40 Creative Commons License 4 napja 0 0 14621

Szia nemo! Kerdes hol faj a hasad lent alhas vagy csak jobb oldalt vagy fent a koldokod magassagaban vonalban. Nem mindegy! Nekem is volt gyomor hurut a helikobakterem is.Ird meg hol faj.

Előzmény: nemo003 (14608)
_juno_ Creative Commons License 4 napja 0 0 14620

Ja, érd.: juhaszk5@freemail.hu

Előzmény: _juno_ (14619)
_juno_ Creative Commons License 4 napja 0 0 14619

Sziasztok, régóta passzív olvasója vagyok a topiknak, sajnos érintett vagyok, szerencsére vagy nem szerencsére, az ok már legalább megvan, komoly inzulinrezisztencia - nagyon ajánlom, hogy aki tudja, vizsgáltassa ki magát ilyen irányban is, a gasztroenterológusom szerint rettentő sok esetben valójában áll ez a háttérben, és nem kell, hogy elhízott legyen az ember, vagy hozza a klasszikus tüneteket, sőt! Ez és a GERD is sajnos tipikus civilizációs betegségek. Esetemben ezért perpill csak tüneti kezelés zajlik, rendszeres gyógyszercserékkel, várjuk, hogy rendeződjön az ok, és akkor valószínűleg el tudom majd hagyni.

Ami miatt igazából írok: megint rajtam maradt több doboz gyógyszer, mire kiváltottam őket tavasszal, már kb. cserélhettem is le... Szóval eladó 4 doboz Rabyprex 20 mg 28 darabos, 3 ebből teljesen ép, bontatlan, az egyik dobozból egyetlen levél (7 szem) hiányzik. Nem szed véletlen ilyet valaki? A hatóanyaga rabeprazol, ugyanaz, mint a Parietnek. Nagyon jó szer egyébként, Takáts Alajos már az új dokim, tőle kaptam sok küszködés után, végre újra tudtam enni, szédülést sem okozott, és a gyomorürülésem sem lassította be úgy, mint pl. a Controloc.

Egyébként 1-1 doboz Controlocom is maradt tavalyról azt hiszem, meg Esomeprazol Sandoz.

Remélem, maradhat! Írjon, akit érdekel, Bp-n személyesen átvehető, vagy postázom is, gyógyszertári ár alatt adom.

lilaakác2 Creative Commons License 5 napja 0 0 14618

Nekem is van nyálka-váladékérzet.Egyelőre biztosat nem tudok, mitől.Lehet, reflux.

Előzmény: sensitive (14588)
lilaakác2 Creative Commons License 5 napja 0 0 14617

Nőknél gyakori probléma a változó korban.Nem nagyon tudnak vele mit kezdeni, ha esetleg hormonális oka van.

Előzmény: Vassné (14586)
Kismacs34 Creative Commons License 5 napja 0 0 14616

Szia nemo003!

Nekem kétszer volt ebben az évben gyomortükrözésem, és a gyomorból vettek biopsziát. Helico pozítív voltam. Sikeresen ki is irtottam a bacit antibiotikumokkal.

Nekem szinte állandó gyomorfájás, szurkálás érzés volt. A tükrözések előtt is, után is. Ez tipikus reflux tünet. Pár hétig csak gyomorégést éreztem még a reflux kezdetén, aztán jött a sok hétig hónapig tartó gyomorfájás,nyelőcsőgyulladás. K.b.: 4 hónapig szenvedtem vele, emelt dózisban szedtem egy ideig a controlocot.

Aztán most k.b.: másfél hónapja semmilyen reflux tünetem nincs, persze még szedem a controlocot, majd most akarom fokozatosan abbahagyni. Az emelt dózisból már normál dózisba léptem.

Én nem hinném, hogy a szövetmintavétel okozza neked a gyomorfájást. Nekem is hasonlóan voltam fájdalmaim mint neked még a tükrözések előtt.

Kiri1979 Creative Commons License 5 napja 0 0 14615

Nem hiszem. 1 hónap alatt csak hatnia kellene.

Előzmény: kov-i (14614)
kov-i Creative Commons License 5 napja 0 0 14614

Több mint 1 hónapja. Lehet türelmetlen vagyok?

Előzmény: Kiri1979 (14613)
Kiri1979 Creative Commons License 5 napja 0 0 14613

Megkérdezhetem mióta iszod?

Előzmény: kov-i (14612)
kov-i Creative Commons License 5 napja 0 0 14612

Szia. Én iszom. Megmondom őszintén, eddig semmi olyan változás nincs, még egy hangyányi sem, - amire azt mondhatnám, hogy na igen, ez a teától van. Mintha csak egy sima teát innék.

Előzmény: Kiri1979 (14611)
Kiri1979 Creative Commons License 5 napja 0 0 14611

Szia, nekem tükrözés és biopszia után 24 órával később nagyon kezdett fájni a gyomrom. Visszamentem pár nap múlva, de azt mondták, ha nem véres a székletem, akkor nem a gyomortükrözés miatt van, véletlen egybeesés. Már kb. 5 gasztroenterológust kérdeztem meg és mind ugyanezt mondta. Pedig előtte csak a sav érzés volt a számban, a tükrözés óta viszont fáj a gyomrom, nyelőcsövem. 

Ukko refluxteával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

nemo003 Creative Commons License 6 napja 0 0 14610

Én próbálok kajával is kísérletezni.

Ami már biztos, hogy ha a kávét és a szénszavas italokat nullára redukálom, 1-1,5 hét alatt jelentős javulás érezhető.

El nem múlik teljesen, de sokkal jobb.

6 éve szoktam le a dohányzásról, helyette kávé függő lettem, de úgy néz ki ez a következő amit el kell hagynom :-(

Gabe73 Creative Commons License 6 napja 0 0 14609

Nnna én is pont erről beszélek. Úgyan ez volt/van velem is, csak én hamarabb eljutottam a gasztróra. (Mondjuk fizettem érte, így rögvest ledugták a csövet). Kb ugyan ezek az eredmények, még a gyógyszer is (igaz elsőre controloc volt).

A kérdés, hogy miért nem múlik már el...... Nekem ott ez a polip az arcüregben. Ettől még várok valamit ha megműtik....... Ha nem változik nem tudom.....

Ez a torokkaparás nem jó érzés hosszútávon, pláne ha még rá is feszülök olykor. 

nemo003 Creative Commons License 6 napja 0 0 14608

Sziasztok!

Pár hete írtam ide hogy október óta állandósult torokfájásommal, (és csak torok problémáim vannak!) miután végigjártam én is mindent, eljutottam a gaszto rendelésre.

Ott az első konzultáció alkalmával rögtön mondta a doki hogy szerinte nem gyomorsav áll a háttérben.

Tegnap megvolt a tükrözés. Tényleg nem fájdalmas, de azért vártam a végét.

Szóval van felmaródás a nyelőcsőben, valamint foltokban gyulladt a gyomor nyálkahártya, innen szövetmintákat vettek.

Diagnózis: reflux oesophagitis erosiva LA-A, Gastritis chr.

Na mármost ha van felmaródás a nyelőcsőben, akkor azt valószínű a vissza áramló sav okozza, úgyhogy szerintem a doki kicsit elhamarkodta az első találkozásnál a kijelentését.

3 hónapos gyógyszerkúra EMOZUL, elsó hónapban napi egy szem 40mg, azután két hónapig 20mg napi egy szem.

10 nap múlva vissza kell menni a szövettan eredményért, ha baktériumot találnak azt is kezelni kell.

A legszebb az egészben, hogy 3 hónap múlva újra tükrözés.... :-(

Azoknak hasznos az esetem, akik torokfájással küzdenek, de a doki nem hajlandó megcsinálni a tükrözést, mert szerintük nem reflux.

Kérdés: Van itt valaki akinek vettek szövetmintát a gyomor falból? 

A vizsgálat óta minden evés után fáj a hasam, 1,5-2 órát. Gondolom amíg ki nem ürül.

Nektek is voltak ilyen tünetek?

Vassné Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14607

Bocsi! Elírtam :Gelbra 20 mg

Előzmény: gombóc63 (14603)
gombóc63 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14606

Olvass figyelmesen, az omeprazol hatóanyagú PPI-ről volt szó és a diazepam hatóanyagú szorongáscsökkentőről. Van még egy csomó más hatóanyagú PPI és a legismertebb szorongáscsökkentőnek is más a hatóanyaga.

Előzmény: gyurmy40 (14605)
gyurmy40 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14605

Sogor!akkor  kijelentheto hogy a ppi savcsokkentok befolyasoljak a kozponti idegrendszert mert  pl szorongasoldokkal sem tanacsos szedni ami azt jelenti nem 'csak savat csokkent ez a gyogyszer csoport ha meg a b12 felszivodasat is gatolja kifejezetten artalmas lehet.

Előzmény: sogormail (14598)
Gabe73 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 14604

Köszönöm a választ!

Szóval akkor simán igaza lehet a HO-nak, hogy arcüreg-reflux gerjeszti egymást. Ez elég hitelesnek tűnt, hogy olyan írta aki megélte ezt.

A "citrom lúgosító" kúrát azért tettem macskakörmök közé, mert igazán én sem hiszek benne. 

Attól függetlenül, hogy alapvetően a nyugati gyógyászatban hiszek, be kell látnom, hogy a betegségeknél (nem csak refluxnál) használhatnak bizonyos természetes terápiák...........

Sajnos a net tele van hittérítőkkel, meg esküdözőkkel........ sokan elkeseredésükbe be is dőlnek, ahogy én is majdnem a citromlével. (1 adag után abbahagytam, NEM JÓ)

Még egy hülyeségemmel terhelném a társaságot:

Ha a tavaszi tükrözésen a korábban írt dolgot látta a doki, szedem a gyógyszereket, tartom a dolgokat, megműtik a polipomat és mondjuk októberben sem lesz semmi változás.

Erőltessek egy új tükrözést, (két héttel ezelőtti kérdésemre a doki azt mondta, hogy felesleges most 3 hónap után, mert semmi különöset nem talált, lásd lentebb.... pedig magán doki, simán bevétel lenne neki),

vagy engedjem el ezt a dolgot és próbáljak meg együtt élni a torokkaparással - de ettől meg aggódom, hogy nem lesz egyéb baj belőle

Szerintem nyaralni nyugodtan el lehet menni, én is most jöttem haza, rettenetesen rá voltam feszülve......... de nyaralás közben sokkal-sokkal kevesebb tünetem volt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!