Keresés

Részletes keresés

gyurmy40 Creative Commons License 3 napja 0 0 12373

Na szedem a Ventert és sajnos a doki miatt aki azt mondta vagy a Rivortil szedjem  vagy emeljem meg egy kicsit a Frontin adagját 2x1 napközben most kipróbáltam tényleg nem fáj és jobban birom a napokat. Viszont azóta nincs székletem:((( Elötte is az első dolog ami miatt orvoshoz fordultam a székelési inger hiánya volt még májusban utána jobb lett a sok viz és rostos étel stb. Most megint semmi széklet ....Sogor de szedtél nyugtatót is meg Ventert és savlekötöt neked nem volt hasonló problémád?

Előzmény: refi78 (12372)
refi78 Creative Commons License 4 napja 0 0 12372

Szia!

Én csináltam gyógyszertári vértesztet, de igaza volt sógornak, az nem sokat ér. Nálam egyből pozitív lett, de mikor elmentem a dokihoz ő azt mondta, hogy nincs a véremben candida. Úgy tudom méregellenanyagot mutat ki a vérteszt, nekem legalábbis ellenanyagom volt túl sok és ezért lehetett pozitív (a hematológus szerint valami ellen felkészült a szervezetem).

Székletből mutatták ki. Széklet vizsgálatból a laborban, vagy az ÁNTSZ-hez is lehet küldeni mintát.

Előzmény: gyurmy40 (12371)
gyurmy40 Creative Commons License 4 napja 0 0 12371

Ez a candida vérből megállapitható vagy csak székletből?

Előzmény: refi78 (12368)
gyurmy40 Creative Commons License 4 napja 0 0 12370

Mikor elmondta mit látott azt mondta ugyan az mint 2 hónapja a gyomorban enyhe foltozottság ( ez a gyulladás) illetve enyhe reflux. Igen ám de én már 3 szor jártam gyomortükrözésen abban mindig leirják van -e reflux vagy sincs tehát Gerd I vagy reflux látható de nálam semmit refluxra utalót nem irt ahogy 2 hónapja sem. Nekem volt elötte nyelöcsőröntgenem is ott sem láttak refluxot nem is lehet hiszen nekem nem is volt azelött se torokégésem se gyomorégésem se semmim ami refluxra utalhatott volna. A betegségem elött 1 héttel volt gyomorfájásom (azelött sosem volt bajom a gyomrommal bármit megettem) de az is köldök felett tehát egészen alul és azzal mentem el a dokihoz. nekem nincs refluxom!!! Szerintem! A hurutom a stressztől lehetett....

Előzmény: sogormail (12367)
refi78 Creative Commons License 4 napja 0 0 12369

Mi az az éjszakai reflux?

Előzmény: sogormail (12367)
refi78 Creative Commons License 4 napja 0 0 12368

Szia Sógor!

Csigavér:) Ne húzd fel magad. Te mondod a magad igazát, én meg az enyémet. Amúgy nem összeolvasok mindent, orvos állapítottam meg a gombás fertőzésem, nem én magam. A diéta maga pedig nem elég, gombaölő gyógyszert is szedek rá. De kívánom neked, hogy te ne legyél ebben a cipőben, így csak hallomásból ismerj a dologról. Ja és nem állítottam hgoy az egész szervezetem fertőzött. A vérem hematológus nézte, valóban nincsen benne gomba. De azt is tudom, hogy amilyen gombám most van az átfúrhatja a bélfalat és belekerülhet. És ezt nem olvastam, hanem a doki mondta (rendes orvos, nem természetgyógyász és nem is kuruzsló).

De lépjünk ezen túl. Ez reflux topic. És nincs harag, te is nyugodj meg és ne háborogj az árt a refluxunknak:)

Előzmény: sogormail (12366)
sogormail Creative Commons License 4 napja 0 0 12367

En jartam pszichiaternel, nem maszeknal! Fel se merult a bogyo alapbol, csak azert adott Rivotrilt mert en kertem, kulfoldi utazas miatt! Azert mert fizetsz egy orvosert semivel se lesz jobb orvos. Manapsag Mo.-on fu fa virag maganorvosi rendelesekbol el, mert egyebkent nem tud. Ez semmit nem mond arrol hogy jo e vagy sem.

A kis refluxt vajh hogy allapitotta meg? Ha nincs felmarodas akkor tukrozessel nem tudja egyertelmuen megallapitani. Most kis reflux volt vagy kis felmarodas vagy kis hernia? 

Ha nincs felmarodas, akkor csak nyeleteses rontgen vagy PH meres tudja megmutatni a refluxos epizodok szamat es sullyossagat. Mi van ha csak ejszakai refluxod van pl.? Szerintem nem jo helyen jartal, csak igy erzesre..

Előzmény: gyurmy40 (12365)
sogormail Creative Commons License 4 napja 0 0 12366

Ez egy tomeny marhasag ami a link alatt van..

Nem arrol van szo, hogy itt "nem szeretnek" errol beszelgetni. Arrol van szo, hogy van egy elkepzelesed es szelektiven mindent elolvasol, elhiszel ami ezt alatamasztja. Ami meg vmi tudomanyos igenyu cafolat azt elengeded a fuled mellett. 

Van candida, valoban el szaporodhat a vastagbelben, nemi szerveken(ben), torok, szaj, de nem nem fog elszaporodni a szervezetedben hacsak nem vagy immunszupresszalt. Ha az vagy es elszaporodott mar tudnal rola, mert valoszinuleg az intenzivrol irogatnal. Az infektologusok elmondjak, hogy se a verteszt, de a szekletteszt NEM mond semmit arrol, hogy nalad barhol is el van szaporodva acandida vagy sem. Nincs is ra semifele hatarertek, ugyanis relativ a mennyisege. Ezert infektologiai tunetek alapjan lehet megallapitani, a lokalis candida fertozest. De annak igenycsak eros es lathato tunetei vannak es nem egy ilyan altalanos marhasag.

Es nem arrol van szo, hogy amit meg nem bizonyitottak, az meg letezhet.. Hanem arrol, hogy egy erosen agyonvizsgalt teruletrol van szo, infektologiailag cafolt(!) candidahoz kotheto kitalalt altudomanyos tuneteggyutesrol. 

A dietea lehet fogyaszt, akar meg javit a refluxon, kozerzeten, de a canditahoz semmi koze. Alapismeretekkel cafolhato az egesz dieta-candida mizeria. A cukor reg megemesztodik mire leer a vastagbelbe, az inaktivalt elesztonek meg mi koze egy egy gombahoz?? A veredben egyeb szerveidben pedig nincs candida! Mert ha ott az van, akkor epp kuzdenek az eletedert..

Előzmény: refi78 (12357)
gyurmy40 Creative Commons License 5 napja 0 0 12365

Én sem gondolom most már de ezt mondták nekem. A doki amúgy is vagy 60 éves és professzor de tényleg nagyon"egyszerűen " átment rajtam...

Előzmény: gombóc63 (12364)
gombóc63 Creative Commons License 5 napja 0 0 12364

Ne haragudj, de nem gondolom, hogy az egyik legjobb magánrendelő és orvos lehet. Én is jártam pszichiáterhez, a belvárosba, 1 óra ülés, amit még csak szigorúan se vett, mert ha a beszélgetés úgy kívánta még ráhúztunk 5-10 percet, 10 ezer volt. Tavaly voltam utoljára. 15 perc alatt mit lehet kezdeni egy beteggel? Ja igen, gyógyszert felírni.

Előzmény: gyurmy40 (12361)
gombóc63 Creative Commons License 5 napja 0 0 12363

Gondolom a hatóanyaga miatt.

Előzmény: gyurmy40 (12362)
gyurmy40 Creative Commons License 5 napja 0 0 12362

Gomboc! szerinted miért van az hogy egyedül az Emozul nevű PPI nél van feltüntetve(amit én is szedek)) a kis papiron hogy akik nyugatót vagy antidepresszánst szednek fokozott elővigyázatossággal adható de a többi PPI -nél akár Controloc vagy akár Naocid  nincs ez feltüntetve? nem tudom  más  a mechanizmusa a gyógyszernek mint a többi ppi-nek?

Előzmény: gombóc63 (12360)
gyurmy40 Creative Commons License 5 napja 0 0 12361

Magánrendelő az egyik legjobb Budapesten 12 000 forint volt 15 perc:((  Dr Széplaki aki pszhihiáter és ideggyógyász . Azt mondta próbáljuk meg 1 hónap hátha a fájdalmaim elmúlnak és akkor felszabadultabb leszek ha nem akkor átálhatunk antidepresszánsra. Szóval semmi beszélgetés semmi lekifröccs 1-2 jótanács amit mondott amit én is tudok de ugyanaz mint egy állami kórházban szerintem.

Előzmény: gombóc63 (12360)
gombóc63 Creative Commons License 5 napja 0 0 12360

Örülök, hogy nincs semmi nagy baj, nem vagyok látnok, de szinte biztos voltam benne. Venterrel nem lőhetsz mellé, anno az első tükrözésem után én is szedtem 1-2 hónapig. Na ezt mondtam neked, az ilyen pszichodokitól menekülj! 15 perc??? Ez gondolom tb -s orvos volt, magánrendelés másképp működik. Mit mondjak? Olvastam máshol is a hozzászólásodat, egyértelműen pszichiátert keresnék a helyedben, mert elhiszem, hogy a szorongásod és esetleg a depressziód miatt vannak bélbajaid. De ha megnyugtat megnézetheted az ilyen-olyan intolerancia értékeidet, az nem fáj:-)

Előzmény: gyurmy40 (12355)
refi78 Creative Commons License 5 napja 0 0 12359

Vagy hasmenés, vagy székrekedés, vagy a kettő váltakozása. A széklet és az ételintolerancia vizsgálat is jó ötlet! Még laktulózvizsgálatra is elmehetnél, nekem az lett pozitív és annál mondta a doki, hogy lehet attól ez a hangos bélmorgás. Meg ételintoleranciától is lehet. Mondjuk én hiába szedtem az antibiotikumot a pozitív laktulózomra, csak akkor múlt el a gyomor és bélmorgásom mikor a candidámmal kezdtem el foglalkozni.

Előzmény: gyurmy40 (12358)
gyurmy40 Creative Commons License 5 napja 0 0 12358

Kandidánál nem hasmenés van? Nekem az sosincs. Már 2 gasztrosnál jártam  de egyik se akart se széklet se ételintolerancia vizsgálatot csinálni. Lehet még ezeket elvégeztetem.

Előzmény: refi78 (12357)
refi78 Creative Commons License 5 napja 0 0 12357

Hali gyurmy. Nekem kínai amit írsz, de biztos lesznek itt olyanok is akik tudnak segíteni:) De az biztos  hogy jó hír, hogy nincs komoly baja a gyomrodnak. Én jövőhéten megyek tükrözésre.

Bár itt nem szeretnek erről beszélni, de ha ráérsz olvasd el ezt az oldalt.

http://www.vital.hu/themes/health/candida3.htm

Már én is voltam pánikbetegtől, IBS-esen keresztül minden. De kiderült hogy egyik se vagyok, csak jóféle kezelés kell.

Előzmény: gyurmy40 (12356)
gyurmy40 Creative Commons License 5 napja 0 0 12356

Tényleg a gyógyszerek felszivódnak a Venterrel vagy elötte kell őket beszedni? 

Előzmény: gombóc63 (12354)
gyurmy40 Creative Commons License 5 napja 0 0 12355

Na megvolt! Sajnos kidobott pénz. Hála istennek a tükrözésen a már felfedezett gyomorhurut semmi más azt mondta a doki kicsi reflux de annyira kicsi hogy papirra rá sem irta. Kiegészitette az emosult valami Venter nevezetű gyomorbevonóval ami gyomorvédő és a nyálkahártyát is regenerálja(ez igaz?:P) Napi 2x1 kell inni evés elött. 

A pszhio doki meghallgatott majd kérdezett 8-10 féle dolgot kb 15 percig voltam nála. Elpanaszoltam hogy fáj és kivagyok és csak erre tudok gondolni és mostanában sirtam is emiatt erre felirt 1mg Rivotrilt napi lebontásban. Azt mondta valószinűleg szorongok és amiatt lehet a gyomor és bélbetegségem is. Na most mi van?:P Az duplája  a mostani adagomnak amiről le akartam szokni.........szerintetek ?

Előzmény: gombóc63 (12354)
gombóc63 Creative Commons License 6 napja 0 0 12354

Amennyi Frontint te szedsz az egyenlő a nullával. Nem ettől vagy enervált. A Frontin szorongáscsökkentő, lehet, hogy te már a depresszió szélén állsz.

Előzmény: gyurmy40 (12350)
GPeti1977 Creative Commons License 6 napja 0 0 12353

Talán csak a tüneteit csökkenti.

Előzmény: refi78 (12352)
refi78 Creative Commons License 6 napja 0 0 12352

Így már értem, hogy miért akarta a gasztro doki mindenáron hogy elkezdjek Frontint szedni. Én állítottam hogy nem kell, ő meg hogy segít a refluxon. Azóta se próbáltam. Ezek szerint segít.

GPeti1977 Creative Commons License 6 napja 0 0 12351

Érdekes hogy sokan küzdünk hasonló problémával hogy a pánik/szorongás keveredik a reflux-szal de úgy hogy azt sem tudjuk melyik volt előbb, ez valami új kórság lehet mert régen ilyen tuti nem volt. Nálam is hasonló a gond, több év Frontin szedés amit csak max. fél évig szabadna szedni, illetve savcsökkentő hol segít hol ront a problémán.

Sajnos leszokni róla ilyen hosszú idő után nehéz illetve a szedés néhány ideig segít majd tovább ront a problémán, továbbá a PPI gyógyszerekhez is hozzászokhat a szervezet hosszú idejű szedés után.

Előzmény: gyurmy40 (12350)
gyurmy40 Creative Commons License 6 napja 0 0 12350

Én 5-6  éve szedek Frontint 0.5 elosztva egy nap általában este és reggel fél ,fél szem.. Mivel igy is elég inaktiv vagyok , és lehet emiatt is van problémám lásd székelési inger ,lassú emésztés, bélproblémák,lehet ez a gyomor baj is emiatt van,mert ha egy kicsi külső inger és vagy már nem úgy történik valami ahogy én akarom már kezd valamim fájni vagy a bél vagy a gyomor. Sajnos ez a gyógyszer szerintem tönkre tette amúgy se valami edzett pszhiémet és lehet a gyomorban is sok kárt tett hiszen ott is sok ideg van akárcsak a belekben. El nem tudom képzelni hogy megemelt frontinnal vagy más nyugtatóval hogyan tudnék élni hiszen igy is fáradt és enervált vagyok és most már ugye beteg és depis is.Amúgy néha a frontin segit de néha semmit nem ér nálam. Az a baj vagy ideges,ingerült  vagyok mert úgy érzem nem tudom csinálni a mindennapi teendőimet mert fáj vagy nem érzem jól magam vagy pedig fáradt vagyok. Próbáltam elhagyni csak este szedni de másnap ,harmadnap  még jobban fájt:(.  Most úgy érzem ha nem fájna nap mint nap a köldök tájékán és nem lenne ilyen diszkomfort érzésem amikor aktiv vagyok esküszöm  boldog lennék. 

Előzmény: sogormail (12349)
sogormail Creative Commons License 6 napja 0 0 12349

"Nézegettem oldalakat van aki természetgyógyászati  eszközökkel van pl a kinai orvoslás masszás és akupunktúra, van aki meg vitaminokkal gyógyit akár gyomor akár pszhiés eredetű betegségeket."

Nem gyogyit, csak kuruzsol..:)

Anno mikor nekem elojott a refluxom, idovel egyre erosodo hanyingerem volt. H areggel lehajoltam fogmosas kozben elhanytam magam.. Ez evek alatt odaig fajult, hogy panikbeteg lettem attol az erzestol, hogy barmikor elhanyhatom magam. Egy meetingre nem birtam bemenni, mert oklendezve jottem ki. Ha el kellett mennem barhova a megszokott kornyezetembol, vagy a megszokott munkamtol valami mast kellett csinalnom, leblokkoltam es semmit nem mertem csinalni mert jott a hanyinger! A hanyingertol valo felelmtol panikbeteg lettem es allandoan oklendeztem:) Ez igy vicces utolag, de akkor ez tobb evre visszavetett sok mindenben.

Utana azt talaltam ki, hogy direkt olyanhelyzetekbe viszem magam, ami garantaltan panikrohamokat okoz. Azert hogy szokjam, megfigyeljem magam es probaljam kontrollalni az esemenyeket. Egy panikroham kozepen az ember elvesziti a kontaktusat a realitasokkal, szal nem annyira konnyu. Elmentem egy pszichiaterhez, akinek elmondtam, hogy ezt akarom, adjon vmi nyugtatot, hogy legalabb el tudjam kezdeni:) Mas valasztas nem volt, mert olyan helyzetbe vittem magam amibol nem volt visszaut:) Bevallaltam egy tobb honapos kulfoldi munkat. Az orvos azt mondta, hogy nagyjabol jo uton jarok, de o erre egyertelmuen az Autogen treninget javasolja mint hosszu terapias megoldas. Az elejen egy kis bogyoval, hogy egyaltalan el lehessen kezdeni. En mondtam, kizart, mert kulfoldon leszek:) Abban maradtunk, hogy ad Rivotrilt, alkalomszeruen szedjek x-et. En bevettem kb. 3-4x 1/4 x adagot, de az hogy nalam volt a bogyo az megnyugtatott. Egyfajta kapaszkodo, ami keznel volt, ha kell akkor beveszem. De mindig kivartam. Vegul kb. 2 ev kellett mire nem kellettek ilyen kapaszkodok, ritualek egyebek. Jo hosszu volt, de igazabol mar kezelheto szintu volt a dolog par het utan..

Csak azert irtam, hogy keress jo orvost, ilyen megmagyarazhatatlan panik, depis rohamokra jo lehet az Autogen trening. Ilyen vajakos hulyesegekbe, mint akupunktura, vitaminok miegyebek felesleges belemenni.. Az meg ha kell vmi gyogyszer es nem azert irjak hogy kiusson es tojnak rad, akkor semmi gond nincs vele.. Nekem arra kellett hogy egyaltalan el tudjak indulni vmilyen uton.

A rossz hir az, hogy a valodi refluxos tunetek ettol meg nem multak el. A hanyingeres dolgot mar tudom kezelni, a gyomoreges, torokeges, arcuregproblemak ugyanugy megvannak es megvoltak. A stressz es panik erosen tunetfokozo, de ha az elmulik, az alap"betegseg" nem tunik el vele..

Előzmény: gyurmy40 (12337)
csilluci81 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 12348

Az az igazsàg,hogy előbb beszélnem kellene egy gasztróssal,mert nekem tipikus refluxos panaszom soha nem volt ,torokfàjàssal jàrok màr 5 hónapja orvosról orvosra,és kettő mondta hogy reflux ,mert gyulladt a nyelőcsőbemenet . 3 ból kettő azt mondta pszihés eredetű, frontint szedek néha,de nem akarok hozzàszokni.Savat csak ritkàn érzek,de azt mondja a gégész,hogy északai savàttörésem van és akkor szépen felmarja a torkom.Most qumatelt szedek,mert a nexiumtól szerintem még rosszabb.

refi78 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 12347

Csilluci a mamád okos asszony, egyetértek vele!:)

A gyomortükrözés nem olyan vészes, kibírható. Bár ez is orvosfüggő szerintem, mert voltam már olyan dokinál tükrözésen aki úgy felfújt, hogy azt hittem szétrobbanok, vert a víz. A másik dokinál meg szinte meg sem éreztem, hogy történik valami, csak az átnyelés volt rossz. Tipp: ami nekem mindig segít, hogy leszorítom a nyelvemet, így nem ér a csőhöz nem érzed a gumi ízét és a cső is könnyebben megy le, mert nem akadályozod a nyelveddel. A másik tipp:) Én ilyenkor mindig valamilyen fincsi ebédre gondolok. Járnak a kaják az eszembe, így könnyebben kinyit a gyomorszájam és nem bökdösnek annyit, hogy kinyisson. Ezeket a második tükrözésemen mondta a doki, azóta se mondta egyik se, de nálam bevállnak.

Előzmény: csilluci81 (12346)
csilluci81 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 12346

Gyomortükrözésre mennék,de nincs sok kedvem a "halálközeli" élményekhez...,de muszàj lesz.A vastagbéltükrözést a mamàm csak annak ajànlja altatàs nélkül aki mazoista.

Előzmény: refi78 (12344)
refi78 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 12345

Gyurmy én nem rég voltam vastagbéltükrözésen és én is így voltam vele, hogy nagylány vagyok kibírok én mindent. Bódítást maszeknál nem is lehetett kérni! Vagy altatás, vagy semmi. Én a semmit választottam. Hát visítottam is, pedig én is vékony alkat vagyok! Gyomortükrözésen már többször voltam, az sétagalopp ehhez képest.

Amúgy privit nem tudok neked valahogy írni? Nem jövök rá hogy hogyan kellene.

Előzmény: gyurmy40 (12341)
refi78 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 12344

Csilluci milyen tükrözésre mennél? Nem mindegy hogy gyomor, vagy vastagbél. Legalábbis nekem nagyon nem lenne mindegy.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!