Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

sogormail Creative Commons License 5 órája 0 0 11938

A banan akkor jo, ha meg tudod enni. En pl. altalaban nem..

A tuleles meg tudod mi? Leukemias beteg csontvelotranszplantacio utan. A reflux meg kellemetlen, de nem halalos, felesleges tulparazni.

Előzmény: Zizike125 (11936)
sogormail Creative Commons License 5 órája 0 0 11937

Ugyan mitol lenne lugos? Azert mert az altudomanyos sav-bazis teoriakkal teleontik a netet? De ha epp lugos is, szerinted szamitana?

Az, hogy milyen gyumolcsot tudsz megenni az leginkabb egyedi. De a grapefruit ami a legdurvabb refluxra. Narancs, citrom szinten zenesz. 

Előzmény: Zizike125 (11934)
Zizike125 Creative Commons License 12 órája 0 0 11936

A banán is csak akkor jó, ha nem túl érett. Hanem egy picit zöld... legalábbis én ezt így érzem, meg olvastam is. :) Köszi a tippeket! Május 2-án, szombaton megyek a dokimhoz egyébként, picit elbeszélgetünk és megnyugtat :) Addig meg túlélés a köbön :)

ghepard Creative Commons License 14 órája 0 0 11935

Kevés a lúgos gyümölcs (talán a banán az), de a zöldség többnyire az. Régen ettem az almát agyba főbe, de nem volt jobb – most inkább evés előtt egy picit, majd evés után többet. De most nemsokára már lesz friss cseresznye, majd meggy, szilva stb kint a természetben körülöttünk. Ne zavarjon az annyira, az emberben itt ott mindig valami jobban érződik. Nem lesz az mindig ilyen, ha figyelni fogsz észreveszed, hogy a nap folyamán is változik, majd el is felejted.

Előzmény: Zizike125 (11934)
Zizike125 Creative Commons License 14 órája 0 0 11934

Azt hittem, a citrom lúgos. :) Ahogy a meggy, a grapefruit és a görögdinnye. De most ott tartok, hogy mindent eszem, csak piciben. Szóval ma már kacérkodtam amúgy is az almával, lehet majd kipróbálom, milyen. :) Ami zavar, hogy a gyomor mellett jobb oldalon egy kicsit rossz, nem fáj, de érzem, hogy nem stimmel.

Előzmény: ghepard (11933)
ghepard Creative Commons License 15 órája 0 0 11933

Az alma savas, a citrom is, meg sok gyümölcs – de a testben nagyon jó szolgálatot tesz, segíti az emésztést is. Ne a tükörbe nézz, hanem csukd be a szemeidet és próbálj a testedbe látni, elképzelni, megérezni mi hol van és hogyan működik. Vannak jó és rossz napok, most nálad a rossz napok vannak képben, de meg fog ez változni.

Hát most betehetett nálad az egypár a szervezetednek ismeretlem cucc, a lehangoltság, tehetetlenség, meg valami fertőzés is. Mostanában rengeteg ember van úgymond megfázva, köhögnek a vonatban, meg az orrukat fújják. Lehet benned is elszaporodtak egy kicsit a picik.

Én mondjuk a mai napig a melóban reggelizem. Ki kell  majd fokozatosan tapasztalnod, hogy mi lesz a legjobb Neked és aztán azt forszírozni és nem minden nap, héten változtatgatni ezen azon. Akkor a test nehezen boldogul, ha állandóan megleped valamivel.

Mindkettő közrejátszhat – az idegeskedés is meg a gyógyszerek is. Mindkettőn lehet segíteni, meg kell(ene) próbálnod és kitartónak lenni.....

Előzmény: Zizike125 (11932)
Zizike125 Creative Commons License 17 órája 0 0 11932

De az alma nem csinál savat? 
Valóban kicsit össze vagyok kutyulva, nem vagyok önmagam. Ha tükörbe nézek, legszívesebben bőgnék :) 
Nem tudom, mikor leszek jobban, sajnos türelmetlen vagyok és tudom, h ehhez idő kell.

Annyira ki vagyok éhezve reggelre (bár nem érzem, ezért csak feltételezem, hogy éhezek) - Ezt úgy értettem, hogy ha felkelek reggel, nem érzem igazán magam éhesnek. Eddig nekem úgy volt a reggelem, hogy felkeltem, melegítettem egy teát, közben megfésülködtem, arcot mostam blabla... készítettem a reggelit. Tehát közvetlenül az ébredés után én már ettem. És ezután mentem el mindig WC-re, mert nekem nagyon nehezen ment mindig is. Aztán rájöttem, ha reggelizem, utána megy :) De most minden felbolydult (van ilyen szó? :D). Felkelek, nagy nehezen, elmegyek wc-re. Utána csinálom a kaját, de nem érzem magam éhesnek. Eszem és tuszkolom lefelé teával, mert nem menne le. Aztán utána megint el kell mennem wc-re, ekkor már hígabb a téma. Megiszom az utolsó teakortyot, megint megyek wc-re... És hát ez nem minden reggel van így, de ma kifejezetten így volt. És sztem egyre sűrűbb. Nem tudom, hogy mit csináljak. Vagy próbáljam ki azt, hogy nem reggelizem rögtön, hanem először elkészülök, és bejövök munkahelyemre és itt reggelizem? Nagyon régen így volt. 

Bocsi, hogy mindig panaszkodom és kész regényeket írok. Már azt is tudjátok hányszor megyek wc-re... :D És hogy nem jó az emésztésem.

De nem tudom, hogy azért nem, mert gyógyszert szedek vagy azért, mert ideges vagyok.

ghepard Creative Commons License 18 órája 0 0 11931

Egy anya, aki szeret Téged, az mindig nyugtatólag fog hatni. Ha nem voltak valami észrevehető és folyamatos fájásaid, akkor meglehet valamin rágódtál folyamatosan és nem tudtál aannyira ellazulni, hogy rendesen aludj. Sok minden ért az útóbbi napokban, mint irogatod mindenféle cuccot veszel be. Ezek is megbolygassák rendesen a tested egyensúlyát.

Hát reggelre általában mindenki ki van éhezve, már akinek jó az emésztése. De én például már 4-kor fent vagyok és még olyan 3-3.5 órát teszek veszek (gyakorlok is ezt azt) és csak aztán reggelizem. Reggeli olyan könnyebb (friss gyümölcs, friss zöldség és csak egy kis hús, vagy sajt meg kifli), az ebéd kalóriailag a legkiadósabb – kb dél körül a legnagyobb a epetermelés, tehát ekkortájt célszerű a legtöbbet enni, gondolom én. Vacsora már megint kevesebb, minden étkezést én gyümölccsel fejezem be (ősztől tavaszig almával).

Ezt nem értem:  Annyira ki vagyok éhezve reggelre (bár nem érzem, ezért csak feltételezem, hogy éhezek) – hát ha nem ettél mondjuk 12-13 órán át, akkor kellene érezned, hogy éhes vagy. Az a sok új dolog (a mindenféle cucc is), amit átéltél az utóbbi napokban egy kicsit felbomlasztotta tested egyensúlyát.

Majd visszajön az alvásod is idővel, lehet már ma sokkal jobb lesz. De, ha minél több cuccot fogsz magadba tömni, akkor lassan nem fogsz rajtuk kiigazodni. Az embernek úgy általában nincs szüksége semmiféle gyógyszerre, ha meg mindenfélét szedegetsz, akkor az olyan kalamajkát idézhet elő benned, amiből aztán lesz mit csinálnod, hogy kilábalj...

Lehet, hogy már ma nem lesz ételundorod. A test megpróbál megszokni valahogy mindenféle cuccot, ha már nem tudja maradéltalanul semlegesíteni, akkor aztán majd jelez is. Ha valamit beveszel, az nem csak arra fog hatni, amire speciel bevetted. 25 éves vagy, eddig minden OK volt, most meg mintha kezdene minden széthangolódni – remélem sikerül majd visszatalálnod a helyes ösvényre........

Előzmény: Zizike125 (11929)
sogormail Creative Commons License 18 órája 0 0 11930

Eltunt a pharmagist domain..

Fent vannak a facebookon, ott tudsz nekik emailt irni szerintem. Igazabol tok mindegy ki kapja meg a csapatbol, tobben vannak akik a blogot szerkesztik.

https://www.facebook.com/kodpiszkalo

MEg ugy altalaban ezeket a konyveit is nagyon ajanlom amugy:)

https://sites.google.com/a/pharmacognosy.hu/csupor-dezso/

Legfokepp ezt:)

http://bookline.hu/product/home.action?id=115592&type=22&_v=Csupor_Dezso_Fitoterapia_Novenyi_szerek_a_gyogyaszatban

Előzmény: Joco_77 (11928)
Zizike125 Creative Commons License 20 órája 0 0 11929

Sziasztok! Elnézést, hogy nem reagáltam. Tegnap felhívtam Anyát, beszélgettem vele, jól esett. Megegyeztünk, hogy ha lehet, minden hétvégén találkozunk. Vagy Ő jön Pestre, vagy én megyek vidékre.
Semmi bajom nem volt az este folyamán, nem bőgtem, még tornáztam is meg főztem. Viszont éjszaka egy cseppet sem aludtam, ahogy lefeküdtem, éreztem, hogy ez nem lesz egy rövid éjszaka. Nem fájt a gyomrom, a mellkasom kissé, a hátam nagyon, de az hajnalra elmúlt. Egyszerűen úgy érzem, mintha izgulnék és emiatt fura a gyomrom. A szemem folyamatosan kipattant és állandóan mozgott a lábam. Ez az idegtől van vagy a Gaviscon ivóoldattól, amit iszom egy hete? 
Ez a "három órával lefekvés előtt nem evészet" valószínű nekem sem annyira jó. Annyira ki vagyok éhezve reggelre (bár nem érzem, ezért csak feltételezem, hogy éhezek), hogy a reggelit úgy kell lenyomnom a torkomon. Szó szerint öklendezem reggelente mondjuk WC-zés után (ami bármennyire is undi, sosem volt ilyen) és reggelinél.  Most annyira amúgy nem vészes a reggelizés, most azt teszem egyébként. :) Joghurtot összekevertem Cini-mini's-szel és azt eszem. De ha mondjuk kenyeret ennék, sonkával és paprikával, valószínű már kiöklendeztem volna. Szóval, ez az ami nagyon zavar. Én mindig is jó evő voltam, a reggeli pláne bejött. És most meg... csak napközben javul az étvágyam. És vacsorára vagyok igazán jól. 

Igazából rájöttem, nem akarok csak azt enni, amit lehet, hanem mindent, de kis adagokban. Egyszerűen nem tudom megvonni magamtól azokat, amiket eddig is ettem. A sok gyümölcs, zöldség, a hús... és a kenyér. Nekem ez nem megy.
Viszont ez a nem alvás nagyon zavar most. Még tegnap mindenkinek dicsekedtem, milyen jól alszom... 

Van egy növény alapú nyugtató szer a Nervenpflege. Nekem régen segített, lehet bekapok egyet napközben és meglátom mi lesz. 
Május 8-án tudok ismét vidékre menni, az péntek. Megpróbálok időpontot kérni akkorra a gasztroenterológusomhoz, hátha tud nekem vmilyen tanácsot adni. Nem tudom, hogy most a gyógyszer a rossz, vagy egyáltalán nincs is szükségem gyógyszerre. Bár ugye, én nem vagyok szakértő, tehát ezek csak gondolatok.
Egyébként nekem nem a gyomorsav látszódott a nyelőcsövemben, ill. a gégémben, hanem a savgőz hatása. Ezt még egy pesti gégész mondta nekem még múlthéten. Mert ott is voltam. :) 

Tehát én azt nem értem, hogy mitől van ez a reggeli ételundor? Ha nincs is komoly bajom, miért kell szednem a gyógyszert? Mi van, ha a gyógyszer miatt vannak ezek a mellékhatások? Sorry a regényért! 

Előzmény: sogormail (11927)
Joco_77 Creative Commons License 20 órája 0 0 11928

"Delivery to the following recipient failed permanently:

info@pharmagist.hu"

Visszadobta az emailt. Ha lesz időm megkeresem(megpróbálom) a blogját most sok a meló.

Előzmény: sogormail (11927)
sogormail Creative Commons License 28 órája 0 0 11927

Irtam neked mar, hogy kerdezz meg egy hozzaertot. kodpiszkalo.blog.hu

Dr. Csupor Dezsö farmakognozia a szakterulete, azazgyogynovenyekkel gyogyitas. En is kivancsi lennek a hosszutavu hatasaira, de semmi ertelmeset nem talaltam. Mar kerestem. Linkeltem volna mar. Bar igaz a gyogynoveny monografiakat nem turtam at egyesevel..

Itt nezegethetsz meg http://www.novenyigyogyszer.hu/fooldal Ezt szinten Dr. Csupor Dezso csapata altal.

A blogjan szokott a komentekben kerdesekre valaszolni, de szerintem emailben is valaszol. Ird meg neki, hogy van itt kozosseg es erdekelne minket a szakerto velemenye a refluxra ajanlott gyogynovenyekrol, hosszutavu hatas-mellekhatasokrol:) Es ide felteszed amit ir. Az epekoveidet is megkerdezheted mit ajanl ra.

Előzmény: Joco_77 (11926)
Joco_77 Creative Commons License 30 órája 0 0 11926

Igazából mostanában 1 adagot főzök le (2szer) és heti 5 nap hétvégén nem iszom. Sajnos a hosszútávú mellékhatásairól nem találtam neten semmit, segítesz benne ?

Remélem ihatom hosszútávon is, mert jó tőle nagyon a gyomrom / gyomorszájam.

A bőröm viszont nagyon ki van száradva tőle sajna.

Előzmény: sogormail (11923)
sogormail Creative Commons License 1 napja 0 0 11925

Nagyon sok esetben a reflux osszefug a orr mellekuregi problemakkal. Savgozok irritaciot okozhatnak. Hosszabb tavon ennek lehetnek idult mellekhatasai pl. orrkagylo megnagyobbodas. Ennek jellemzoje, hogy amelyik oldaladra fordulsz, az az orlyukad bedugul, ha hasra akkor mindketto. Ful orrgegeszet ajanlott, de pont az a szakterulet tele van regi vagasu, endoszkophoz nem erto orvossal. Razos jot talalni.

Hat, mellfajas lehet a PPI mellekhatasa is, de siman lehet a felmarodott nyelocso miatti gorcsos fajdalom erzestol. Ha nem mulik vissza kell menni gasztroenteorologushoz es gyogyszert valtani. 

Előzmény: Zizike125 (11921)
sogormail Creative Commons License 1 napja 0 0 11924

"Javaslom neked a már említett Mecsek gyomorteát iszogatni. Herbáriákban, nagyobb gyógyszertárakban kapsz, kb 700ft és ne filtereset vegyél."

Ne javasold neki, mert fogamzasgatlot szed! A 2 egyutt nem ajanlott! 

Előzmény: Joco_77 (11899)
sogormail Creative Commons License 1 napja 0 0 11923

Szolitottal:) Nem kotekedes jelleggel, de

-erosen demonizalod a gyogyszert a gyogytea elleneben:) PPInel a legrosszabb hosszutavu hatasait hasonlitod a gyogytea rovid tavu hatasahoz. PPInek a rovid tavu hatasai par honap teljesen jol toleralhato. Hosszutavon valoban kell bakterialis fertozesekkel szamolni, magnezium hiannyal es gyomorpolipokkal. Ellenben errol a tipusu gyomorpoliprol az az orvosi tenyallas, hogy nem alakul ki belole rak. PPI elhagyasaval visszafejlodik, beavatkozast nem igenyel. A rakkal valo ijesztgetes megint csak nem igazan megalapozott. Sot a PPI segit a helicobacter elnyomasaban, ami viszont hosszu tavon tenyleg szerepet jatszik rak kialakulasban. Azt meg tegyuk hozza, hogy a gyogytea nem valtja ki a PPIt egy erosebb refluxos szituacioban.

-a gyogyteadat te mar a az ajanlott dozison es idotartamon tul fogyasztod, igy a megallapitott mellekhatasok sem "igazak".:) A helyes megallapitas, hogy nem tudjuk a hosszutavu mellekhatasait. (Nem ajanljak 3 honapon tul fogyasztani) Ettol fuggetlenul a te dontesed, ha merlegelted a kockazat-elonyoket, akkor jo:)

-lefekves elotti 3 oraval nem eves egy okolszabaly, nekem pl. ha tul hosszu ez az ido akkor ugyanolyan rossz lehet mint kajaval lefekudni. Van amikor egy keves kaja pont hogy segit.

-ez a gyogyszerrol "lejovetel" tul van parazva. Megfelelo adagolasnal es tavnal eleg ritka, hogy ez gond legyen. Ergo napi 2x nagy adag par hetig, majd napi 1 es el lehet hagyni par honap alatt, ha a gyulladas/felmarodas merseklodott. HA nem es hosszutavu szedes szukseges, akkor gazosabb. En biztosan a mutet mellett dontenek akkor.

Előzmény: Joco_77 (11844)
ghepard Creative Commons License 1 napja 0 0 11922

Én az első 27 évemben rengeteg gyógyszert használtam, mert csak irogatták fel. Ezek meg már annyira kinyírtak, hogy már gyakorlatilag mindegy volt, hogy hogyan patkolok el - velük vagy nélkülük. Úgy döntöttem 1979-ben, hogy megpóbálom orvosok és gyógyszerek nélkül. És láss csodát, még mindig itt vagyok és remekül érzem magam. Fokozatosan csak gyógyteákkal, vitaminokkal, mézzel, fokhagymával, alkohollal, meg a patikában simán kapható (orvosi felírás nélkül) szerekkel (ma már az első e betű helyett inkább a betűt írnék stb) próbálkoztam. Tehát az AB-t mellőztem. 2002 óta pedig csak a légzéssel és a pici gyors mozgásokkal oldok meg mindent. S ezek úgy nézni, mindenre alkalmazhatók. Egy torokgyullaldásból vagy egy náthából órák aklatt is ki lehet kecmeregni ezek segítségével. Persze eleinte ha nincs tapasztalatod, akkor nem fog ilyen hamar menni. De már a kezdetekkor is rengeteget segíthet a jó légzés és mellé egy kis hang, meg olyan mindenféle, minden helyzetben végzett apró mozgások. Nekem minden évben volt 1-3 torokgyulladásom, náthám rengeteg, orron alig kaptam levegőt, télen a focin csaknem mindig átfáztam, bárhogy voltam felöltözve stb stb. A gyomrom, emésztésem se volt valami jó, derkam fájt, hogy majd beszakadt stb stb  - most meg ég és a föld. Torokgyulladásom 2007-ben volt utoljára, náthára már nem is emlékszem, a kondícióm remek. Most meg már azon vagyok, hogy olyan eredményt érjek el például a gerelyben, ami jóval nagyobb lesz az eddigi legjobbtól, persze korosztályomban......

Előzmény: Zizike125 (11921)
Zizike125 Creative Commons License 1 napja 0 0 11921

Múlt hétvégén, amikor kiváltottam vidéken a gyógyszereket, épp erről beszélt a gyógyszerész. Sokan használnak orrcseppet/orrspray-t, de minek... mert ha betegségről van szó, akkor rendben van (pl nátha). De amikor csak simán nem kap levegőt az ember éjszaka, inkább forduljon hasra, ne használjon orrspray-t. 
Hát annak nagyon "örülök", hogyha esetleg elkaptam valamit a tükrözésen... épp elég rossz volt maga a tükrözés, akkor most még ez utána. Ez most nem kellett... A hátam is bazira fáj és a mellkasom is gyakran nyom. Nem tudom, meddig várjak? Egy hetet, hátha elmúlik magától?

ghepard Creative Commons License 1 napja 0 0 11920

Csak óvatosan, teljesen halkan is elég és inkább mély hangon, már ahogy megy neked. Igen akkor nehezebben indul, de csak egész halkan próbálkozz. Az könnyen lehet, hogy most összeszedtél valami picit - az könnyen lehet, hogy a vizsgálaton, tükrözésen stb, olyan helyeken többszörös a picik sűrűsége (a várótermekben, vonaton, buszon, villamoson stb). HA pénteken voltál, akkor épp most jön elő a lappangási idő miatt. No meg amúgy is tavaszkor vannak ilyen pici vonulások és hullámok.

Azoknak a szereknek az lenne a feladatuk, hogy rendbetegyenek, de sokszor csak még jobban irritálnak. A saját nyálad az többet ér és nem irritál sose. A dúdolással és a helyes légzéssel több is fog termelődni, ami megintcsak jól fog jönni. Mennyi ember használ orrsprayt, mert nem tudnak orron lélegezni, de egy idő után teljesen kinyírják ezzel a cuccal az orrjáratokat.

Előzmény: Zizike125 (11919)
Zizike125 Creative Commons License 1 napja 0 0 11919

Köszönöm! A mai estémet takarítással és zenehallgatással töltöm és megpróbálok dúdolni. Igaz, a gége kaparás nem múlt el, amit pár napja érzek. Nem hiszem, hogy a gyomortükrözés eredménye, mert pénteken tükröztek és hétfőn se volt még bajom... Így egy kicsit nehezen indul a beszélgetés, pláne a dúdolás :D...és az evés is. De amúgy nem fáj, ha eszem. Nem tudom, hogy ez most megfázás-e vagy az ivóoldat, amit felírt a doki. Nagyon rossz íze van annak, mentolos és algás, meg sós is. Néha úgy érzem, kezd lefelé húzódni, de igyekszem nem foglalkozni vele. Lázam nincs, várok pár napot még, ha nem múlik el, akkor meg talán elmegyek a gégészetre :) 

Előzmény: ghepard (11918)
ghepard Creative Commons License 1 napja 0 0 11918

Az jó lesz, s még ha dúdolni is fogod, amit hallgatsz - az még jobb lesz, mert akkor a légzésed is sokkal rendesebb lesz, ami meg fog nyugtatni. Ha naponta pár órát fogsz így dalokat hallgatni és dúdolgatni is, lehet meg leszel lepődve - hogyan fog ez rád hatni. Ebbe belejöhet még egy kis ujjmozgatás, meg mindenféle apró pici mozgás a zene ritmusára. De minden rajtad múlik, azt csinálsz, amit majd jónak találsz.........

Előzmény: Zizike125 (11915)
ghepard Creative Commons License 1 napja 0 0 11917

A feleségem is például rengeteget játszik számgép játekokkal. Sokkal többet, mint nézi a TV-t. Ez segít neki, hogy jobban elvisleje a bajait (olyankor elfelejti azokat, mint Te is), mert nem nagyon akar valami mást is tenni ellene.  

Előzmény: Joco_77 (11913)
ghepard Creative Commons License 1 napja 0 0 11916

A sírás az jó dolog a lelkednek és a testednek is. Akkor úgy lélegzel, ahogy kellene. A hang miatt kisebb résen jön ki a levegő (a hangszálak úgy állnak be), ami miatt sokkal tovább tart egy kifújás - ez meg megnöveli benned a széndioxid szintet, ami miatt meg a sejtek sokkal jobban fel tudják venni a vérből az oxigént. Ezt sokszor is megcsinálhatod, ehhez nem is kell sírnod. Elég, ha dúdolsz (hangot kiadva, elég alig hallható is) valami általad kedvelt dalt. Maga a hang is mozgatja a sejtjeidet és a légzésed is olyan lesz, amilyennek lennie kellene majd mindig.

Ha nincs most olyan dolog, amit kifejezetten szeretnél csinálni, akkor inkább ne erőltesd nagyon, hogy valami olyat csinálsz kedvetlenül. Inkább légy türelmes, lélegezz jól, relaxálj a dalokkal, hallgass dalokat és dúdold is őket  - majd idővel megszólal belülről valami, hogy ezt vagy azt fogod csinálni....... Ez csak ilyen állapot most, ha jobbá teszed a sejtjeid működését, akkor majd egy kicsit más állapotban leszel.......

Előzmény: Zizike125 (11911)
Zizike125 Creative Commons License 1 napja 0 0 11915

Régen én is nagyon szerettem számítógépen játszani. Valahogy ez is eltűnt. Meg most a metrón jutott eszembe, hogy régen mindig zenét hallgattam melóba menet. 
Lehet letöltök vmilyen "hidden game"-t és azzal elleszek este. Meg mozgásra is rá kéne vennem magam :D

Joco_77 Creative Commons License 1 napja 0 0 11914

Van egy idézet amúgy Bruce Lee től ami passzol a munkahelyi gondjaidhoz:

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van."

Joco_77 Creative Commons License 1 napja 0 0 11913

Nekem pl a számítógépes játékok a hobbim. Ott tudok legjobban kikapcsolódni. Ha már unalmasak a napjaim a mókuskerékérzés miatt, ott belecsöppenek a játékokban egy másik világba ahol tökjól érzem magam :) Igaz az se túl egészséges mármint ülni a gép előtt, de még mindig egészségesebb nagyságrendekkel mint rágódni a tüneteken. Én tavaly tapasztaltam a sötét oldalt, azt hittem meg fogok dögleni.A sors úgy akarta hogy észheztérjek és jobban vagyok.

A sírás jó amúgy, nagyon jól érzi az ember magát utána, megtisztulva.

Joco_77 Creative Commons License 1 napja 0 0 11912

Hobby mindenképpen kell. anélkül aztán tényleg nem jók az ember napjai. És ha még nincs hobbyd akkor még hasznosabb lenne valami olyan amit szeretsz is csinálni és segít kiengedni a gőzt is. Pl úszás.

Zizike125 Creative Commons License 1 napja 0 0 11911

Na, most sírtam egy jót és jobban vagyok. Közben persze végig azt gondoltam, hogy haza akarok menni.
Az a baj, hogy nem tudom, mi az ami érdekelne és azt csinálnám mondjuk hobbiként és elvonja a figyelmem. De törni fogom rajta az agyam.

Fura, mert régen fotóztam, meg rengeteg minden érdekelt, most meg semmi... remélem ez tényleg csak egy állapot.

ghepard Creative Commons License 1 napja 0 0 11910

A legszörnyebb az, hogy ülök és rágódom.

Ez valóban a legszörnyebb. Ne ezen forogjanak a gondolataid, hanem azon, hogyan lélegzel és csinálj minden mást közben - öltözködj, mosakodj, ugrálj egy kicsit, egy lábon állj, itt ott csukott szemmel légy el 5 percig, meg találj ki mindenfélét - amivel elkerülöd azt a legszörnyűbb dolgot.....

Előzmény: Zizike125 (11907)
Joco_77 Creative Commons License 1 napja 0 0 11909

Nagyon jó helyzetben vagy akkor. Gondolj csak bele.. Nagyon sok a savad de nincs fizikai elváltozásod, nicns epeköved sem és aludni is tudsz vagyis a szervezeted nem kezd szétb*szódni.

Csak rajtad áll, hogy idegileg rendbeteszed e magad és javítasz az állapotodon múlasztod a fájdalmaidat, vagy elemezgeted a tüneteidet és még szarabbul leszel. Mert még szarabbul leszel ezt elhiheted.

Én egészen addig martam magam amíg aludni se tudtam már a végén csak ilyen 1-2 órára álomba zuhantam aztán úgy ébredtem hogy forgott velem a világ.

Bármit ettem bármikor szarul voltam tőle, savkötők nélkül olyan szarul voltam, hogy 2szer mentem kórházba mentővel sürgősségiben mert azt hittem infarktusom van(bal karzsibbadás, remegés, gyengeség, hányinger, rosszullét).

Ne süllyedj le addig.

és ez csak a kezdet. ezután jönne a szív és érrendszeri betegségek ami sokszor halállal végződik.

Szóval kicsi lány tessék a szép dolgokkal foglalkozni a fojtogató szorító érzés pedig úgy fog elillanni mint a lágy tavaszi szellő.

Előzmény: Zizike125 (11907)