Keresés

Részletes keresés

vicunye1966 Creative Commons License 12 órája 0 0 12975

Igen. Pld verszegenysegnel....eghet a nyelved. 

Előzmény: lilaakác2 (12974)
lilaakác2 Creative Commons License 20 órája 0 0 12974

Igen, nekem ég a nyelvem meg piros apró foltokkal van tele. Nézik a vérképet, majd kiderül.Lehet vérszegénység is, vitaminhiány, stb.

Előzmény: vicunye1966 (12971)
ghepard Creative Commons License 27 órája 0 0 12973

Az jó az a feszülés dolog, ahogy írod. Én ezt úgy nevezem magamnak, hogy passzív feszülés - majd ellazulás. Tehát mikor csak úgy felállsz vagy ülsz és megfeszíted magad. Gyakorlatilag a jól kivitelezett ásítás is az - maximális nyújtással és feszüléssel majd ellazulással. No és a légzés is az, azt is lehet maximális terheléssel kivitelezni - elérni a maximum nyomást majd nagyon gyors és erőteljes kifújáskor a másik végletet. Aztán van aktív feszülés is, meg lazulás - én azt is forszírozom minden nap. 

Előzmény: vicunye1966 (12972)
vicunye1966 Creative Commons License 1 napja 0 0 12972

Ja aha erre az oldalra en is raakadtam. A stressz persze hogy sok mindent tud okozni. Nekem van 1 gyakorlatom ami eleg jol mukodik. Illetve ketto. Egyik hogy felallok es iszonyuan megfeszitem az egesz testemet. Utana ellazulok. Es ezt parszor ismetled. Ez segit. Magyarazat hogy amikor megfeszited magad akkor utana a tested automatice ellazul. Az iznok. A masik nehezebb. Elkezded a labfejedtol a megfeszitest es porcikankent feszited meg lazitod ahogy haladsz felfele. Mikor stresszben vagyunk akkor automatikusan megfeszulnek az izmaink es ez kihat mert fajdalmaink is lehetnek. Tipikus peldaja rnnek a vall-nyakizmok beallasa, amitöl a fejfajas egy tipusa keletkezik. A psziches problemak ugyanigy kihatnak az izmokra. Jo hatasu a meleg gyogyviz annak akinek nincs gyulladasa. Ti ott Magyarorszagon iszonyu jo helyzetben vagytok ezzel....en 4-5 furdolatogatassal szabadultam meg a 6 heti derekfajasomtol. Ez persze nem feltetlenul stressztol jott de a viz kilazitotta az izmokat amik a fajdomtol voltak  begorcsolve. Itt nalunk mondjak hogy merheto a stressz  csökkenése furdolatogatassal..na ez nem reflux tema de refluxra is kihat a stressz. Nyilvan. Ezt 1 doki se tagadja

Előzmény: lilaakác2 (12937)
vicunye1966 Creative Commons License 1 napja 0 0 12971

Ma jobban vagyok hogy nem a hasnyalmirigytol fogytam vagy 3 kg-t a heten hanem attol hogy nem volt kedvem enni....mondjuk ez nalam direkt jo a 25kg sulyfeleslegre meg smi tenyleg nem jo, hogy zsirosabb a májam ebbol kifolyolag. Te kerdezted valamikor az égö nyelvet? Az lehet kimerült stresszes allapottól is, tovabba ilyen vérkepi aprosag miatt is. Hianyelemek miatt is. Ezt egy hepatologus tudja. Kerdezd meg ha te voltal..mar nem emlekszem ki kerdezte..

Előzmény: lilaakác2 (12970)
lilaakác2 Creative Commons License 1 napja 0 0 12970

Jó lesz hát.Ne izgulj.Én is nagyon rá tudok kattanni a problémára, de közben vagy utólag mindig rájövök, hogy de kár volt...Az, ha agyon idegeskedjük magunkat, semmit nem változtat a tényeken.Akkor inkább álljunk hozzá pozitívan.Csak felmerült egy akadály...de ez nem azt jelenti, hogy mindennek vége.  Én mindig erre emlékeztetem magam. :)

Előzmény: vicunye1966 (12969)
vicunye1966 Creative Commons License 1 napja 0 0 12969

Na jol van a hasnyalmirigy enzimek meg a CRP teljesen ok. Akkor a citoligiat kell kivarnom...remeljuk az is jo lesz...

Előzmény: vicunye1966 (12968)
vicunye1966 Creative Commons License 1 napja 0 0 12968

Ausztriat azert szeretem mert ahogy sogor irta itt jol mennek a dolgok. Es gyorsan. Most vtam a haziorvosnal h utaljon be hasnyalenzim vizsgakatra tuti ami sicher..lipaz srb neg crp. Itt ulok hogy vegyenek vert. 3 ora mulva meglesz  de azt mondta a haziirvos h a verkepem-mult kedd-azert nem igy neznek ki ha a hasnyalmirigyemmel kulonosebb baj lenne. Ultrahangon mar voltam szinten mult csutortok....ez a szovetdolog nekem kozel van oda..azert izgulok..de csak nem....patkobelben van ez a adenom nekem

Előzmény: lilaakác2 (12967)
lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 12967

Bennem szülés után egy lúdtojásnyi idegen szövet volt...majd diónyira kisebbedett.CT sem mutatta ki konkrétan, hogy mi az.Biopsziát kellett volna végezni...szóval vannak dolgok, amit az orvos nem tud megmondani ultrahang vagy CT alapján sem, hogy konkrétan mi lehet az.Vagy hogy milyen jellegű elváltozás.Ne aggódj felettébb, próbálj megnyugodni.

Előzmény: vicunye1966 (12966)
vicunye1966 Creative Commons License 2 napja 0 0 12966

Azt még nem tudjuk csak ha a szovettan megvan. De azert szerintem vmit latnia kéne hogy mégis mit gondol ö rola mikor allandoan ilyen helyeken nyulkal. Ez egy thorax sebész ugy amugy a grazi klinikan. Szerintem nem hulye. Kiveve ezzel az idöpont egyeztetéssel nàlam...szoval ha en mint idegenvezezò ranezek egy diszitesre egy házon akkor tudom mikor keszült milyen stilusban...vagy az orrdoktoraink is lattak a 3d ctn hogy az a vmi ciszta vagy polip vagy mi...akkor ö miert mondja h adenom de meg kell szovettanilag..  biztos sejti..vagy tenyleg nem tudhatja? Méret vagy felulet vagy kinezet alapjan vagy h verzik e stb...? 7mm en van ez az ize...szovetszaporulat

Előzmény: sogormail (12960)
lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 12965

Szerintem félreértelmezed a mondanivalómat.Az oldal, amire többször hivatkoztam elgondolkodtatott és számomra vannak benne hasznos gondolatok.Akinek nincs, az ne olvassa.Legutóbb jót derültem néhány kijelentésen és nem a neuro 100 ezres kezelést reklámoztam.Az engem nem is érdekel.Refluxszerű tüneteim fokozottan antibiotikum után lettek, de évekkel ezelőtt is voltak, antibiotikumtól függetlenül.Én örülnék neki a legjobban, ha ez nem reflux lenne.Van komolyabb panaszom is papír szerint, ami kivizsgálás alatt van , ahogy írtam.De engem eme probléma érint a legrosszabbul a mindennapjaimban.Egyébként neked nem mindegy, milyen oldalakat olvasok?Miért zavar?Én nem vagyok elájulva az orvostudománytól meg a definícióiktól.Nem is leszek.Abból a korból meg már kinőttem, hogy az esetleges további megkérdőjelezéseidre reagáljak.Biztos van olyan fórum is, ahol szópárbajt vívnak.Ennek a fórumnak nem ez a célja.Nem kell egyetértened semmivel, amit megosztok , de engedd meg, hogy meglegyen a saját véleményem a dolgokról.Nem kell az ellenkezőjéről győzködnöd.Elolvasom mindenkinek a hozzászólásait, ha van időm és leszűröm belőle azt, ami nekem fontos lehet.

Előzmény: sogormail (12964)
sogormail Creative Commons License 2 napja 0 0 12964

De figyelmesen olvasok. 3 eve egyszer belenezett egy orvos a torkodba es azt mondta refluxod van.(ez nem diagnozis, hanem gyanu) A legutobbi bariumos gyomor vekonybel rtg meg nem mutatott refluxot. (te irtad) Szedtel antibiot mikor elojott, melynek siman lehet a mellekhatasa a refluxos tunet (nem a reflux). Ezek kozul melyik a reflux diagnozis? Egyik sem.

Amire celozni probalok mar egy ideje, ha ez zavar akkor kivizsgaltatod. Ha en elmegyek orvoshoz massal ugyan de kozben ez a legerosebb tunetem, akkor addig verem az asztalt mig vagy megvizsgal vagy elkuld valahova aki megnez.

Sok dolog van ami refluxosnak latszik es nem az. (Nagyon sajnalatos pelda korabbrol, refluxnak hitt gyomorrak) Ez eleg extrem, de sok mas lehet azert a hatterben.

Teljesen felesleges a net osszes kamu oldalat vegigolvasnod addig mig nem tudod mi a bajod.

Lehet sokfelekeppen latni dolgokat, de vannak olyan evidenciak melynek megitelese nem velemeny kerdes. Neurovalami oldal amit allandoan linkelsz, ott az ar, 100e-tol indul egy kezeles. MAsreszrol meg nem elfogadott es bizonyitott kezeles, mert a bizonyitekok es vizsgalatok szerint a maximum placebo. Ezen megintcsak nincs mit ragozni. Ugyanez sok mas altudomanyos weboldallal a helyzet..

Előzmény: lilaakác2 (12962)
lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 12963

Ez így igaz.

Előzmény: gombóc63 (12959)
lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 12962

Nem figyelmesen olvasod a hozzászólásaimat.  Korábban leírtam, hogy évekkel ezelőtt is voltak refluxszerű panaszaim.Azt is írtam, hogy 3 éve kaptam reflux diagnóist egy olyan orvostól, akinek a reflux az egyik területe.Valamint elmondtam, hogy én is pánikszerűen álltam első nekifutásra a dolgokhoz és valóban sok mindennek utánanéztem a neten.Tájékozódtam több oldalról és összevetem a dolgokat.De ugye nem haragszol meg érte, ha nem veszem mindent felülírónak a te meglátásaidat.Tehát a kezdeti kétségbeesésem úgy érzem elmúlt és próbálom kiegyensúlyozottan kezelni ezt a témát.Nem azt mondtam, hogy én azonnal leráztam magamról, mint kutya a vizet. Csak látok egy aggódó, stresszelő embert, akit próbálok én is megnyugtatni.Azt is leírtam, hogy elsődlegesen nem a refluxos bajommal mentem orvoshoz, közel egy éve kivizsgálás alatt vagyok más ügyben.Elsősorban azért nem foglalkozik az orvos egyéb panaszommal.De eljön annak is az ideje, mert nyilván szeretnék tisztán látni az ügyben is . :)

Előzmény: sogormail (12955)
lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 12961

Nem a paleóra gondoltam alább.Nekem is volt pánikbetegségem.Az utolsó fellángolásnál nem tudtam közlekedni, a tér érzékelésem felborult.Elolvastam Szendi G. pánik könyvét és annak köszönhetem, hogy pár hónap alatt megszűnt a probléma.Alkalmaztam a tanácsait és rosszullétnél emlékeztettem magam azokra a hasznos gondolatokra, melyeket a könyvéban olvastam.Valamikor 20 éves korom körül /közel 30 éve/ voltak pániktüneteim.de kiújulásra hajlamos, főként, ha sok a stressz.Nekem tetszett ez a könyve.Nekem anno azt mondta az orvos, hogy életem végéig szednem kell a gyógyszereket.Na persze...milyen jó, hogy nem hittem neki.

Előzmény: sogormail (12958)
sogormail Creative Commons License 2 napja 0 0 12960

Ne idegeskedj, ki kell vizsgaltatni rendesen eloszor is. Ausztriaban vagy, ott megcsinaljak rendesen!! A lenyeg hogy vmi joindulatu.

Előzmény: vicunye1966 (12956)
gombóc63 Creative Commons License 2 napja 0 0 12959

Ez a netes világ rákfenéje:-( ki ezt mondja, ki azt mondja és az ember olvasgat. Nem vagy egyedül ezzel a problémával. Először is nyugodj meg, ha már megtalálták a gondot akkor azt lehet orvosolni. Muszáj hinned, hogy nem lesz baj. Én is meg vagyok átkozva egy csomó nyavalyával, de ha egy vizsgálatra, MR-re megyek mindig úgy teszem, hogy úgy sem találnak semmit. Ha igen akkor is meg kell várni mit mond az orvosod. Akkor kezdjél aggódni ha ő is aggódik. Addig kár tönkretenni magad az aggodalommal. Fel a fejjel, meglesz a megoldás. Ne laikusoknak higgyél, ne is annak, amit általánosságban leírnak. Személyre szabott kezelést kapsz, abban bízzál. Azzal nem segítesz magadon ha depresszióba zuhansz. Csak egy történet....3 hónapja egy barátnőm jött és közölte csomó van a mellébe. Beparázott, túl aggódott mindent, nem lehetett rá hatni. 1 hónap múlva vizsgálat, biopszia, kiderült, hogy köze nincsen a csomónak a daganathoz. De tönkretette másfél hónapját, ma már tudja kár volt.

Előzmény: vicunye1966 (12956)
sogormail Creative Commons License 2 napja 0 0 12958

Szendi szepen leforditja a kulfoldi fake-science infokat, kepviseli a paleot Mo.-on. Keres hozza akarmilyen hivatkozast, amit a legtobben el se olvasnak. Pedig nem artana, altalaban gyenge minosegu "tanulmanyok" vagy sokszor nem is az van leirva a tanulmanyokban amit ertelmeznek belole. Volt ra itt is pelda..

Ettol meg egyet lehet vele erteni, legalabbis konnyu elhinni. De kiprobalhatod.. En megtettem, annak ellenere hogy messzirol hullyeseg. Paleo semmit nem hasznalt, volt panikbetegsegem is, tok hulyeseget irogat a temaban.

Ennek ellenere nem szedek semilyen gyogyszert es 14 eve van refluxom, szilvanyi rekeszservvel..

Előzmény: lilaakác2 (12950)
sogormail Creative Commons License 2 napja 0 0 12957

Regesreg nem resze a protokollnak a nyeleteses rontgen, a reflux diagnozis meg teljesen egzakt. Az orvosi kezelest igenylo esetek szamaban, meg igencsak magas a felmarodasos esetek szama. Az nem jelenti azt, hogy folyamatosan fel van marodva es gyulladt.

Egyebkent ITT elolvashatod a protokolt.

"A gastrooesophagealis reflux betegség (GORB) a nyelőcső primer motilitászavarainak csoportjába tartozó kórkép. A legdöntőbb faktor az alsó oesophagus sphincter barrier funkciójának károsodása, melyhez társulhat a nyelőcső-perisztaltika (clearence) gyengülése, a gyomorürülés romlása. E defenzív mechanizmusok károsodása a gyomortartalom regulációjához vezet, mely az agresszív tényezők (sav, sav+epe, volumen) miatt a nyelcsőben következményes károsodást, valamint különböző súlyosságú, gyakoriságú helyi és reflektorikus tüneteket, illetve idővel különböző szövődményeket okozhat. "

Eleg evidens a definicio. Karosodott zaro funkcio. Ha ilyen nincs akkor lehet refluxos, savas tuneted, de az definicio szerint nem GORD. Ez viszont elmulik. A GORD meg nem. Keresheted az okokat, autonom idegrendszeri problema.

Ettol meg lehet ilyen tuneted antibiotol, mint ahogy te sejted, lehet stressz, de ezek ugyis elmulnak..

Ez a neuromicsoda oldal, meg nem mas mint egy kerdes modszert, konkretan nem igazolt modszert min. 100e+ -os aron elad.

Megnezheted mi a protokoll ajanlasa a gyogyszerszedesre, max 3-6 honap. Csak szovodmenyes eseteknel van hosszabb ido.

Előzmény: lilaakác2 (12938)
vicunye1966 Creative Commons License 2 napja 0 0 12956

Csak mit hozzák elö a hasnyalmiriggyel kapcsolatban......ez zavar..mert az ciki....masutt olvasom hogy kiszedik es kesz.....de hogy ki kell mert rosszà is fajulhat...masutt hogy ott is lehet hagyni...aztan hogy ott joindulatu eleve  nincs is....aztan hogy van....meg hogy amit megallapitanak szovettanilag az se biztis hogy az......elegge el vagyok keseredve...a legrosszabbakat latom...semmihez sincs kedvem.....

Előzmény: gombóc63 (12949)
sogormail Creative Commons License 2 napja 0 0 12955

Biztos?:) Meg nincs reflux diagnozisod, de mar az interneten az osszes fake-science infoit elolvastad es idelinkelted:) Nem trollkodasnak irom, de az, hogy orvosnal jarsz es nem ezzel a tuneteiddel foglalkozik, hanem massal, az elegge azt szokta jelenteni, hogy van mas fontosabb dolog es tuneted amit vizsgal.Kulonben rendesen seggbe rughatjak az orvost..

Előzmény: lilaakác2 (12951)
sogormail Creative Commons License 2 napja 0 0 12954

BArmi lehet, ez azert nem annyira tipikus. Kerdezd meg orvost. Ha ilyen felmerul, akkor mindenkepp erdemes megnezetni full-orr-gegesszel is. Nekem a 2 dolog eleg parhuzamos, sajnos

Előzmény: Burchill (12940)
lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 12953

Refluxszerű panaszokkal indult a történet...most meg már egész más irányba tartok.A refluxos tüneteimmel meg senki nem foglalkozik, pedig jelenleg az okoz panaszt.Ez van.Majd alakulnak a dolgok.Lesznek még jobb napok is mindannyiunknak.Csak kitartás...

Előzmény: vicunye1966 (12948)
lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 12952

Én negyedszerre megyek ultrahangra, minden alkalommal mást mutatott.Az orvos már laporoszkópozni akar.Megkezdik a kivizsgálásom, hány éves vagyok, volt-e daganat a családban, stb...Én meg úgy döntöttem, hogy először körbejárom a dolgokat.Minimum egy normális ultrahangvizsgálatra elmegyek először is.Kikérem másik orvos véleményét is, ha szükséges.Eszem ágában sincs semmilyen műtétre menni.Majd akkor, ha meggyőződtem róla, hogy valóban elengedhetetlen.

lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 12951

Én is hasonlóan szoktam nekifutni a dolgoknak...de mondták már többször, hogy nem eszik olyan forrón a kását.Nem érdemes túlaggódni.Főleg, amíg nincs biztos diagnózis.Bármi van is, nem jelenti azt, hogy akkor vége mindennek.Csak felmerült egy akadály, amit le kell győzni.Nyugalom...

lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 12950

Én egyetértek Szendi fejtegetéseivel.

Előzmény: gombóc63 (12947)
gombóc63 Creative Commons License 2 napja 0 0 12949

Ne idegeskedj, tudom rosszul hangzik, de jó kezekben vagy, nem lesz baj. A lányomnak az agyalapi mirigyében volt, igaz kicsi, 1 év múlva magától eltünt. Átérzem a helyzeted, minket is mellbe vágott a szó, de nem lett baj.

vicunye1966 Creative Commons License 2 napja 0 0 12948

Kozben megkerdeztem a dokit es azt mondta ugyanaz csak mas szenpontbol. A patologus adenomnak hivja. Aki kiszedi polipnak, ami kóros sejtburjanzas nelkuli szovetszaporulatot jelent. Mindenesetre zavaros, mivel nekem ő egyböl adenomat mondott. Azert az se egy annyira jo dolog ott, megha joindulatu is, amit nagyon remelek. Nem is birok enni, illetve az idegessegtol nincs kedvem. Mert kulonben tudnék....fogytam is. Volt vervetel hasi ultrahang, minden ok. Persze tudom, hogy ezzel nem lehet mindent latni. Kerek majd hasnyalmirigy enzimekre is vervizsgalatot. Kozel van a patkobel a hasnyalmirigyhez...talan ct-re is elkuldetem magam...mit tudom en....

Előzmény: gombóc63 (12942)
gombóc63 Creative Commons License 2 napja 0 0 12947

Szendivel meg pláne:-(

Előzmény: lilaakác2 (12946)
lilaakác2 Creative Commons License 3 napja 0 0 12946

Érdemes elolvasni Szendi G. pánikkal foglalkozó könyvét.Jól kielemzi a dolgokat.Nemcsak a pánik témáját.

Előzmény: GPeti1977 (12943)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!