Keresés

Részletes keresés

lilaakác2 Creative Commons License 1 napja 0 0 14125

Köszönöm...

Előzmény: ghepard (14124)
ghepard Creative Commons License 2 napja 0 0 14124

Hát ez padlóra tudja tenni az embert lelkileg is meg fizikailag is. Borzasztó lehetett. De most már túl vagy a nehezén és arra kell koncentrálnod, hogy minden nap egy kicsit jobb legyen és jobb is lesz. Persze ez így most hosszabb ideig fog tartani, de felépülsz. Lélekben légy erős, ez megerősíti a testet is, idővel csökkennek a fájások, próbálj nyugodtabban lélegezni, idővel jobban fogsz tudni mozogni, enni/inni is fog menni egyre jobban/rendesebben. Kitartást a továbbiakhoz........

Előzmény: lilaakác2 (14123)
lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 14123

9 napig az őrzőben feküdtem, csövek, infúzió, orvosok hada, félig öntudatlanul, feküdve a saját levemben, pelenkázva, stb...Nem hittem, hogy megúszom...volt olyan pillanat.

Előzmény: dube/1 (14117)
lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 14122

Megsértettek egy eret a drain cső bevezetésekor...majdnem elvéreztem.

lilaakác2 Creative Commons License 2 napja 0 0 14121

Ma lementem a ház elé sétálni...keveset.Nagyon lassan javul...A hasam közepét a köldöktől majd a szegycsontig felvágták.A ragtapasz legalábbis addig ér.Nem merem levenni.Nem akarom látni sem, mit műveltek rajtam.De a laparoszkóp hegek fájnak a legjobban, nem is a nagy vágás.Mintha egy tégla lenne jobb oldalt.

kov-i Creative Commons License 3 napja 0 0 14120

Lehetséges, hogy most butát kérdezek: létezik-e olyan vizsgálat vagy  teszt, ami alapján meglehet tudni , hogy sok-e vagy kevés-e a gyomorsav? Csak egy sima vizsgálatra gondolok.

Kismacs34 Creative Commons License 3 napja 0 0 14119

Sogormail:

Az nagyon jó, hogy gyógyszer nélkül is elvagy. :-) Én is szeretnék majd ideáig eljutni.

Ma hívtam a rendelőt a szövettani eredményem miatt és szerencsére helicobacter negatív vagyok. :-) Vagyis sikerült kiírtanom az egy hónappal ezelőtti antibiotikum kúrával.

Azon sem csodálkoznék ha ezt a sok fájdalmat meg refluxos tünetet, mind ez a baci okozta volna...

Előzmény: sogormail (14118)
sogormail Creative Commons License 4 napja 0 0 14118

Ha eroziv lenne, azt irta volna oda. Eroziv refluxnal nyalkahartya serules van.

Nalad meg mersekelten verbo teruletek.

A lenyeg, hogy jobban vagy! :) Nem szedek semmit, vannak leguti tunetek, neha kis kohoges, kis gomboc, gyomorszajeges. Igy felvaltva, de csak ritkan es nem eros tunetek. Ezert nem foglalkozom vele.

Előzmény: Kismacs34 (14116)
dube/1 Creative Commons License 4 napja 0 0 14117

Szia!          

Könnyű tanácsokat osztogatni más bőrére, de annyit talán szabad, hogy lehetőleg erőltetés nélkül próbálj meg minden nap egy kicsivel többet mozogni! Amit tapasztalsz; mindenről tájékoztasd az orvosodat, de a fórumot is, mert még az is előfordulhat, hogy innen kapsz több segítséget!

Mielőbbi gyógyulást, üdv.: Béla

Előzmény: lilaakác2 (14111)
Kismacs34 Creative Commons License 4 napja 0 0 14116

Szia sogormail!

Most volt tükrözésem  nemrég és ez lett az eredmény:

Szabályos lefutású és nyálkahártyaborítású nyelőcső, alsó harmadban mérsékelt hyperaemia látható. 

Cardia kb. 40 cmre, jól zár. (Doktornő mondta utána hogy csak nagyon nagyon enyhén laza)

A fornix kb. diónyi-mogyorónyi részlete a rekesz felett helyezkedik el. (Erre azt mondta, hogy kb.:1,5 cm-es a rekeszsérvem)

A corpus és fornix inversioval is ép. Az antrum kissé hyperaemias, felszíne ép.

A pylorus kerek,zárófunkciója megtartott.

A bulbus kissé hyperaemias, felszine egyenletlen, fekély jelenleg nem látható. (Ezek szerint begyógyult a nyombélfekélyem.)

Postbulbáris duodendum ép.

Vélemény:

Gastroesophagealis reflux min. gard. 

Gastrodudentitis.

Illetve vettek szövettant hogy sikerült e kiírtani a helicot. 

Mivel jól zár a cardia és a pylorus is (epét sem találtak most a gyomorban az előző tükrözésemmel ellentétben)
ezért most egyelőre én sem gondolkodom műtétben, mert elég jól vagyok egy ideje, persze szedem a PPI-t. (Controloc)

A gyulladt gyomor még a helicotól van. Holnap kapom meg a szövettani eredményt, hogy sikerült e kiírtani.

Így hogy gyulladt a nyelőcső, akkor ez most erosív vagy non erosív reflux?

Te szedsz most PPI-t?

Előzmény: sogormail (14109)
sogormail Creative Commons License 4 napja 0 0 14115

Sajn nem tudom. De azt tudom ajanlani, hogy ha barmi olyan van inkabb hivd fel az orvosod.

Előzmény: lilaakác2 (14113)
Kismacs34 Creative Commons License 4 napja 0 0 14114

Kedves Lilaakác!

Remélem van melletted valaki és nem vagy egyedül ebben a nehéz helyzetben. Sokat gondolok rád. 

Pihenj, regenerálódj. Kitartást!

Napról napra jobb lesz biztosan.

Előzmény: lilaakác2 (14113)
lilaakác2 Creative Commons License 4 napja 0 0 14113

Kétszer műtöttek...fájdalomcsillapító nélkül nem megy.15-én műtöttek másodjára, varratokat tegnap kiszedték, második drain csövet pénteken szedték ki és még mindig úgy fáj a jobb oldalam, mintha tegnap műtöttek volna.kórházban este vettem csak be fájdalomcsillapítót és bírtam vele másnap estig.tegnap itthon nem vettem be semmit és reggel már mászni alig bírtam, fekve, ülve is nagyon fáj.fájdalomcsillapítót vettem be .normális hogy még ennyire fáj??az is igaz, hogy tegnap először feküdtem vízszintesen, meg kicsit oldalt.kórházban végig fél ülésben feküdtem, 45 fokban.lehet, hogy azért fáj most jobban?

Előzmény: sogormail (14110)
gombóc63 Creative Commons License 4 napja 0 0 14112

Akkor most gyógyulgass, mindannyian szurkolunk neked, ha jobban leszel jelentkezz, kiváncsian várjuk mi történt veled!

Előzmény: lilaakác2 (14111)
lilaakác2 Creative Commons License 4 napja 0 0 14111

Kutyául vagyok...fájdalomcsillapító.Anélkül ülni sem bírok.Még nincs energiám részletezni a dolgokat.

Előzmény: dube/1 (14107)
sogormail Creative Commons License 4 napja 0 0 14110

Uhh, ez nem hangzik tul jol! Jobbulast! Remeljuk mostmar teljesen jol vagy! 

Előzmény: lilaakác2 (14104)
sogormail Creative Commons License 4 napja 0 0 14109

Alkalmazhato a TIF rekeszservnel, de csak kismertekunel..

Egy ilyen mutet nem mindenkinel a surgos dolog, en mar kb. 5-6 eve gondolkozom, most mar csak gondolkoztam rajta. Legutobbi eredmenyek alapjan mar nem akarom a mutetet.

Ellenben ha valaki akarja, akar a TIF-et is, sokszor voltak, vannak medical studyk es a programokba lehet(ett) jelentkezni Europaban is. Igaz nem MO.-on. 

Előzmény: Kismacs34 (14103)
ghepard Creative Commons License 5 napja 0 0 14108

Szia lilaakác,

hát megesik az ilyesmi. Téged most a statisztikák nem vigasztalnak, ha Veled történt ilyesmi. Remélem a másik műtét már sikeres volt és ha nehezebben is, de rendesen és teljes mértékben fel fogsz épülni. Vedd úgy fel, hogy ez a harc nagyon sok lelki erőt ad majd az új életedhez és mindent elkövetsz majd, hogy jobb legyen. Szorítok Neked, hogy mihamarabb felépülj teljesen és élvezd aztán az életet.

Egyébként az epeköves topikban is nagyon drukkoltak Neked, aggódtak rendesen, hogy nem jelentkezel. Azt a topikot csak úgy át szokom futni nagyon gyorsan. Az egy rutinműtét és hogy ennyi ideig nem jelentkeztél az már sejtette, hogy valami nyomós ok lehet.

Nálunk Szlovákiában most rendesen nyaggassák az emberek az orvosi ellátást (de ez már jó ideje folyik). A 3 fő politikus közül kettőt (miniszterelnököt és a nemzeti tanács fejét) műtötték most a napokban rövid időn belül. Hogy ez milyen gyorsan ment meg stb stb....

dube/1 Creative Commons License 5 napja 0 0 14107

Úgy tűnik, hogy szükség is volt a drukkolásunkra! Mi lenne, ha nem egy rutinműtétet kellett volna végrehajtaniuk?

Előzmény: lilaakác2 (14106)
lilaakác2 Creative Commons License 5 napja 0 0 14106

Annyi erőm van, hogy ennyit írjak.Le fogom írni, mi történt...

Előzmény: kov-i (14105)
kov-i Creative Commons License 5 napja 0 0 14105

Szia. Üdv újra itt a fórumon. Nem hangzik jól, amit irtál. Ha lesz időd és erőd , akkor mesélj. Addig is gyógyulgass!

lilaakác2 Creative Commons License 5 napja 0 0 14104

Szia ghepard.Hát 13 nap kórház volt.Ma jöttem haza...elbaltázták a rutin epekő műtétet...Élet-halál között voltam.Majd elmondom, mi történt.Keveset bírok ülni, írni.Nagyon kemény volt, ami történt...nagyon.

Előzmény: ghepard (13966)
Kismacs34 Creative Commons License 5 napja 0 0 14103

Köszi sogormail, tök jól összeszedted a műtéti lehetőségeket.

Igen ez a  ez Nissen fundoplikacio amiről szó van.

Sajnos a mellékhatásokról tényleg kevés szó esik.

Nekem a TIF lenne a legszimpatikusabb, viszont az rekeszsérvnél nem alkalmazható.  Az meg a másik hogy Magyarországon egyelőre nem is elérhető.

Előzmény: sogormail (14102)
sogormail Creative Commons License 6 napja 0 0 14102

Jol leirja mikor kell a mutet e smik varhatoak, kiveve a mellekhatasokat. Leiras alapjan ez Nissen fundoplikacio, mast nem is csinalnak Mo.-on. Ez egy nem visszaallithato mutet. Ha valami felremegy, akkor az ugy maradt.. A halo meg benohet.

Ha valaki a mutet felol erdeklodik, nem art tudnia, hogy vannak egyeb mutetek is. Ezeket erdemes kiguglizni:

1., Nissen Fundoplikacio (Szokasos anti reflux mutet)

2., TIF Procedure (Csak az USA-ban vegzik egyelore) - Nincs vagas, spec endoszkoppal a nyelocsovon keresztul varjak a gyomrot belulrol

3., Stretta Radiofrequency Treatment - Nincs vagas, letolnak egy spec endoszkopot es nagy energiaju RF kezelessel erositheto a gyomorszaj izma (Ezt hasznaljak anti-horkolos muteteknel is. )

4., LINX - Egy magneses gyurut tesznek a gyomorszajra, alapbol lezar, nyelesnel kinyilik. (Hosszutavon ez is benohet, de itt is minimalis beavatkozas van)

5., EndoStim - Betesznek egy pacemaker szeru eszkozt es elektrodakon keresztul stimulalja a gyomorszajat. Itt is minimalis a beavatkozas

Mo.-on csak az 1-es elerheto tudomasom szerint. 

Előzmény: Kismacs34 (14101)
Kismacs34 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 14101

Szia kamea44!

Anyukád szed gyomorürülést segítőt a PPI mellé? (pl.: Cerucal, Motilium) Ezeket -többek között-epés refluxra szokták felírni.

Illetve, biztos elmondták már anyukádnak azt is hogy fűszer és zsírmenetesen egyen naponta 5-ször, hatszor.

Az összes tükrözésénél sok epe volt a gyomorban?

Ha az UH nem mutatott ki semmit, akkor motilitásproblémák lehetnek, vagy mondjuk az alsó pyorus (gyomorkimenet) nem zár rendesen ezért kerül nagy mennyiségű epe a gyomorba. Bár az UH nem mindig mutatja ki az epés eltéréseket. Egy kontrasztanyagos CT vizsgálat nem ártana, az kimutat mindent, de azt azért nem javasolják mert nagy sugárterheléssel jár.

Azt tudni kell, hogy a gasztrosok nem javasolják általában a műtétet.

Az ismerősömről csak ennyit tudok, amit leírtam, azt nem tudom hogy hol történtek a kivizsgálások a műtét előtt.

Van egy srác itt a fórumon akivel leveleztem (Harsonaszó felhasználónév alatt), akinek almányi rekeszsérve volt és epés- savas refluxa, neki sem használt már a gyógyszer. Megműtötték kb.: 3 hónapja és most jól van. Azt tudni kell, hogy a műtét utáni 6 hét elég megterhelő.

Nyugodtan hívd fel ezt a sebészt aki az ismerősömet műtötte, én is beszéltem már vele, nagyon kedves, segítőkész.

Dr. Bokor László: 06 30 995 7477 

http://drbokorlaszlo.eu/hu/sebeszeti-beavatkozasok/rekeszs%C3%A9rv/

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: kamea44 (14100)
kamea44 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 14100

Hello!

Új vagyok a fórumon, és kismacs34-től szeretnék kérdezni. Az anyukámnak már 10 éve refluxa van, erozív, felmaródással, 4 cm sérvvel, laza cardiával, csak ülve tud aludni, így is fuldoklik. Epés refluxa is van, mert tükrözésnél azt írták le, hogy epés bennék vannak a gyomrában, állandó gyomorfájása van és nyelőcsőfájdalomról is panaszkodik. Köhög, köpköd, rekedt, csuklik a PPI mellett csak sokasodtak a tünetei az elmúlt években. Eddig 6 tükrözése volt és számos röntgen meg UH

Eddig 8 gasztrosnál járt, akik PPi-t szedetnek vele és azt mondták nem érdemes műttetni, mert nem használ a gyógyszer és a PPI terápia hatástalansága műtéti kontraindikációt képez.

Engem az érdekelne, hogy az ismerősödet, akit a Kenézy Kórházban műtöttek, ki és hol vizsgálta ki a műtét előtt? A Kenézyben megcsinálják a műtét előtti kivizsgálást is?

Előre is köszi a választ!

naszika1 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 14099

Gluténmentes kenyeret nagyon sok helyen lehet venni...

Én a legjobb kenyereket pékségekben szoktam venni,rá kell kérdezni,hogy van-e,ha nincs,akkor rendeljenek neked...:-)

Sütni is lehet előre kevert lisztekből, de ez kicsit macerás!

Ezenkívűl lehet kapni az Aldiban,a Tescóban,a Spàrban, a bioboltokban, és az online bioboltokban is rendelésre.

Természetesen dràgàbb,mint a normál pékárú, de a gyógyszer,és a szenvedés még dràgàbb...

Amit még elfelejtettem az előbb leírni, hogy a cukrot és az édességet 0-ra kiiktattam az életemből....

Kismacs34 Creative Commons License 2016.04.18 0 1 14098

Naszika!

Köszi hogy ezt megosztottad velünk. :-)

Nekem is csak kis rekeszsérvem van és elvileg még a gyomorszájam is jól zár ennek ellenére vagy egy kis nyelőcsőgyulladásom a reflux miatt.

Gluténmentes kenyeret hol lehet kapni?

Előzmény: naszika1 (14097)
naszika1 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 14097

Szia Kismacs34!

Elég súlyos tüneteim voltak, időközönként még erőteljesebben fellàngoltak...

Emésztésem kész volt teljesen,semmit nem tudtam megenni....Égett a nyelőcsövem,a gyomorszàjam, fel voltam teljesen puffadva..

3-szor is voltam tükrözésen,ahol kis rekeszizomsérven, és felmaródásákon kívül semmit nem találtak...

PPI-t jópár hónapig szedtem,aztán amikor a doki azt mondta,hogy ezt életem végéig kell szednem, elgondolkodtam...Elovastam aztán kb. 10.000 cikket itt a neten...:-)

Reggeli :

- túró,paprikakrém,tojàs,gluténmentes kenyér és felvágott,sajt,paprika,mandula és rizstej,gyümölcsök,nyers sárgarépa,gluténmentes műzli,gluténmentes macedón ajvárkrém,stb...

Ebéd :

- rízs,krumpli,naturhús, levesek,hàzi főzelékek,hal,párolt zöldségek,sajtok,stb...

Vacsora :

- csak kevés mindig, salàta,magok,chiapuding,tejberízs,hal esetleg...

És a legfontosabb, hogy minden,amit eszek,az BIO élelmiszer a kertünkből, vagy a piacról...Mindegy,hogy mennyibe kerül...

kov-i Creative Commons License 2016.04.18 0 0 14096

Igen, ez engem is érdekelne.

Előzmény: Kismacs34 (14095)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!