Keresés

Részletes keresés

sogormail Creative Commons License 12 órája 0 0 14276

Szerintem ne varj. 

Nem tudom milyen magan vagy allami rendelesen jartal, de a papirjaiddal vissza kell menni vmi allami korhazba/szakrendelesre. Ott van feketen feheren, verzes pozitiv. Volt gyomor es also tukrozes, hianyzik a vekonybel. Leleteid nem mutatnak verszegenyseget, de nem tudsz hizni, fogyasod van. KERD hatarozottan a vekonybel tukrozest. Ha megtagadja, akkor fenyegesd be oket betegjogi kepviselovel.

Esetleg megtamogathato az egesz egy maganorvosi szakvelemennyel, hogy a verzes a vekonybelbol johet. Irass valamit ott ahol fizettel a vastagbeltukrozesert..

HA ez se akkor nem tudom  mi. Egy vekonybel kapszula vizsgalat az maganuton tenyleg tobb 100e Ft, az azert huzos..

Esetleg hivj par korhazat ott ahol vegeznek ilyeb vekonybel kapszulas vizsgalatot, mik a feltetelek. Akar a lenti korhazat is felhivhatod. Egy vonatjegy meg  mindig olcsob..

Előzmény: gyurmy40 (14275)
gyurmy40 Creative Commons License 19 órája 0 0 14275

Sajnos itt megállt a történet vagy magánúton fizetek amire már nincs pénzem vagy várok s reménykedem nem vérzek tovább. Jó 1 hete normális a székletem ami azért bizakodó. Én sem értem ha már eljutottunk idáig ha látják hogy akár 90 ezer forintot sem sajnálok magán dokikra akkor miért nem hisznek nekem vagy a labornak?? Számomra is hihetetlen hogy egy komoly vérzést vagy esetleg komoly betegséget kell diagnosztizálni ahhoz hogy elöször a vizsgálat meglegyen bármilyen drága is. Ott a fogyásom  a köldök táji fájás most a vérzés  s várnom kell:( most egy kicsit pihenek nagyon megviseltek ezek a napok lehet inkább kamuzok valami vérzést hátha megcsinálják.

Előzmény: sogormail (14273)
sogormail Creative Commons License 2 napja 0 0 14274
Előzmény: sogormail (14273)
sogormail Creative Commons License 2 napja 0 0 14273

Es mire var? Magatol elmulik, utana szetteszi a kezet, hogy na akkor meggyogyultal? Es lehet pont ezzel nem vesznek eszre valamit amit kezelni kellene. Legkozelebb meg meg rosszabb lesz esetleg..

Indokolt esetben a kapszulas-kameras vekonybel vizsgalat OEP finanszirozott. Egy verzes azert legyen mar indokolt eset. Ki kell verni beloluk, hogy igenis csinaljak meg. Ne a CT-r forszirozzak, mert nem az latszik belole, mint egy kameras vizsgalatbol.

Előzmény: gyurmy40 (14269)
Kismacs34 Creative Commons License 4 napja 0 0 14272

Gyurmy:

Polip és a daganat között külsőre is van különbség, de azért mindig elküldik szövettanra, ez a rutin. Általában 98% az esély hogy jóindulatú elváltozás.

Nekem sem tudta biztosra mondani a doki, hogy a polip vérzett, de azt mondta ha eláll a vérzés akkor az okozta. És mivel nem jelentkezett többet a vérzés, így tényleg az volt a bűnös.

Az biztos hogy jobb egy polip vérzés mint egy aranyér..

A gyógyszer hirtelen elhagyása után normális ha refluxos tüneteid jelentkeznek még akkor is ha nem vagy refluxosként diagnosztizálva. Átmenetileg felerősödik a savtermelés. Ennek rendeződnie kell pár napon belül, amíg a szervezet vissza áll.

Előzmény: gyurmy40 (14271)
gyurmy40 Creative Commons License 4 napja 0 0 14271

Szia! hát remélem hogy negativ lesz! Gondolom a polip nem ugyanúgy néz ki mint a daganat. Vagy van rosszindulatú polip is?Azt mondta a dokinő hogy nem találta a vérzés okát a papirra azt írta a vérzés forrása a nodusa lehet s a proktológia vizsgálatot javasolt. Az szerintem az aranyérre értette. De onnan hogy jön fekete széklet???? rejtély amit írt. Akkor már a polip vérzése inkább mint egy aranyér vagy nem? Nem tudom hogy a polip vérzést nálad hogy állapitották meg lehet hogy amikor tükröztek neked akkor is vérzett ezért. Nekem 2 félcentist szedtek le. Mondjuk én vérzésem közben s utána is 1 héten át körömvirág és cickafark,kamilla  teát ittam napi 1 litert!

Nekem egy kérdésem lenne ne offoljuk már a fórumot:( savlekötő elhagyása után köhögés napokig normális? Most megint kellett szednem 10 napig mert azt hitték gyomorbaj s attól vérzek , most elhagytam 4 napja megint köhögök. 3 hónapja mikor 6 hónapig szedtem s eldobtam utána is ez volt a tünet....köhögés,kis  melkasi fájdalom. Szívemet tűdőmet nézték az jó. De nem vagyok refluxos sem.

Előzmény: Kismacs34 (14270)
Kismacs34 Creative Commons License 4 napja 0 0 14270

Szia Gyurmy!

Biztos hogy a szövettan is negatív lesz majd.

Az nem lehet hogy a polipok véreztek?  Mert nálam az okozta a vérzést. Igaz, az világos vér volt. Ahogy leszedték, meg is szűnt a vérzés.

Előzmény: gyurmy40 (14269)
gyurmy40 Creative Commons License 5 napja 0 0 14269

Szia igen elküldték szövettanra. Igen azt mondta a doki ha továbbra is vérzik akkor vékonybél vizsgálat de ahhoz többet kell véreznem egy pozitiv labor kell hozzá!! Mert ha a vérképben nincs vérzésre utaló jel hemoglobin ,hematokrit , vörösvértest jó akkor nem csinálják meg mert nagyon drága a vizsgálat egy kamerát kell lenyelni és úgy néznék. Van vékonybél ct is arra a doki azt mondta nem annyira pontos bár ezt nem értem hiszen a CT mindent lát!!!!!!érthetetlen. annak viszont van veszélye mert nagy sugárterheléssel jár és a vékonybél nagyon nem védett . ráadásul és már februárban átesetem 2 ct-n is. hasi és koponya.

Előzmény: Kismacs34 (14268)
Kismacs34 Creative Commons License 5 napja 0 0 14268

Szia Gyurmy!

Örülök neki, hogy semmi súlyosat nem találtak.

A polypjaidat elküldték szövettanra? 

Ha továbbra is lesz vérzés akkor még jön a ct a vékonybél vizsgálathoz?

Remélem azért picit nyugodtabb vagy.

Előzmény: gyurmy40 (14266)
lilaakác2 Creative Commons License 5 napja 0 0 14267

Azért ez túlnyomórészt megnyugtató.Nehéz dolgok ezek, de majd csak jó irányba alakul.

Előzmény: gyurmy40 (14266)
gyurmy40 Creative Commons License 6 napja 0 0 14266

Szervusztok! na megvolt két polipon kívül semmit nem találtak a belekben még a vékonybélbe is benéztek ott sem! A legrosszabb az egészben a várakozás és az éhség volt azt nagyon nem birtam mikor már bent voltam megnyugodtam ,mikor az asztalon feküdtem az altatásra várva úgy feküdtem mint egy nyugodt csecsemő. Az altatás nagyon klassz volt de az ébredés....görcsölt a hasam a sok levegőtől amit befújtak s mondták mivel vékony vagyok nálunk ez normális. Nagyon rendesek voltak igaz 87 ezerért lehettek is. fél órát pihentem majd beültem az autóba s hazavittem a feleségemet:)Idegileg viselt meg nagyon ez a pár nap most pihenek egy kicsit. Igaz a forrás nincs meg de a legrosszabb a vastagbél hála negativ. Most azt mondta a doki várjunk nézegessük vérzik -e ha igen akkor vékonybél.

Előzmény: Kismacs34 (14265)
Kismacs34 Creative Commons License 6 napja 0 0 14265

Mi újsàg Gyurmy?

gyurmy40 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 14264

nem óránként kell 3 decit 5 alkalommal? én igy csinálom. 3 liternél biztos nem tartok. max másfél liternél.

Előzmény: Kismacs34 (14262)
gyurmy40 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 14263

alig várom:)

Előzmény: Kismacs34 (14262)
Kismacs34 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 14262

És ugye ittál legalább 2-3 liter folyadékot? Ha igen, akkor nyugi, nemsokára beindul a menet. :-)

Előzmény: gyurmy40 (14261)
gyurmy40 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 14261

hát ez az még mindig semmi lassan 3 órája bevettem a hajhajtót!

Előzmény: Kismacs34 (14260)
Kismacs34 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 14260

A frontin az egyik legenyhébb nyugtató, ha keveset szedsz nem lesz gond a leállás. Én 0,25-ös xanaxot szedtem évekig napi egyet, de nem volt gond a leállás.

Na mostanra már biztos kibérelted a WC-t. :-)

Én holnap és holnap után nem leszek, céges kirándulás lesz, de nagyon várom hogy hozd a hírt mi lett az eredmény.

Előzmény: gyurmy40 (14257)
gyurmy40 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 14259

Ma beszéltem a dokival azt mondja ha itt sem találnak semmit és a gyomorban sem volt semmi akkor vékonybél lezs a tettes. Na az pont ott van ahol fájt nekem a köldöknél szerintem! Nem tudja valaki azt hogyan vizsgálják a vékonybelet? Mert a vastagbéltükrözés és a gyomortükrözés is csak a végét látja ha látja egyáltalán. Volt hasi Ct-m   de az nem igazán jó rá.

gyurmy40 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 14258

Még most este iszom egy kis szürt levest holnap meg már csak vizet vagy alma levet.

Előzmény: Kismacs34 (14256)
gyurmy40 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 14257

bevettem fél hatkor nem tudom mikor lesz a roham:) remélem 10 óráig le tudom szeretnék egy jót pihenni egy frontinnal .Régóta használom rossz alvó voltam sajna rászoktam.

Előzmény: Kismacs34 (14256)
Kismacs34 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 14256

Szia! Igen, teljesen folyékony cucc jön majd ki.

Nekem is volt fekélyem amikor használtam, de azt mondta a dokim használjam így is nyugodtan nem lesz gond.

gyurmy40 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 14255

Ez a hashajtó amúgy már elnézést de folyékonnyá változtatja a székletet?:) irja hogy fekélyesek meg akinek bélelzáródása van ne használja. Ez sem értem mert modjuk tükrözésnél általában ha baj van vagy fekély vagy vastagbélgyulladás vagy daganat van egyikre sem igazán jó akkor.

Előzmény: Kismacs34 (14253)
lilaakác2 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 14254

Kívánom,. hogy ne legyen komolyabb gond és kitartást neked.Nem könnyű , tudom...Reméljük, minden rendbe jön.

Előzmény: gyurmy40 (14252)
Kismacs34 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 14253

Én is ugyanígy voltam mint most te, de még jó hogy nem kell nem kell heteket várnod, hanem holnap már túlesel rajta. Minden rendben lesz. 

Előzmény: gyurmy40 (14252)
gyurmy40 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 14252

Szia Kismacs! Köszönöm kérdéseded ......ha azt mondanám jól vagyok hazudnék. Tartok a vizsgálattól ahogy közeledik egyre jobban beássa magát a gondolataimba. Félek felkelni és az eredményt hallani:) Fájdogál is......jó lenne  már ha holnap lenne ebbeb az 1 hétben  leadtam kb 1.5 kilót képzelheted a pszhiémet.

Előzmény: Kismacs34 (14251)
Kismacs34 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 14251

Szia Gyurmy!

Hogy érzed magad ma reggel?

gyurmy40 Creative Commons License 2016.05.22 0 0 14250

pozitiv lett mindkettő. Ezért is kellett megcsinálnom sürgősen a vizsgálatokat.

Előzmény: _chillout_ (14249)
_chillout_ Creative Commons License 2016.05.22 0 0 14249

Egyvalami nekem kimaradt: milyen lett a székletvérteszted?

Előzmény: gyurmy40 (14244)
gombóc63 Creative Commons License 2016.05.22 0 0 14248

Bódítás alatt pont ugyanaz az érzésed mint altatáskor, vagyis semmi, de kevesebb macerával működik és jóval olcsóbb. Anno nem adtak megfelelő mennyiséget, azért szenvedtél.

Előzmény: gyurmy40 (14246)
Kismacs34 Creative Commons License 2016.05.22 0 0 14247

Ha altatásban lesz, akkor az égvilágon semmit nem fogsz érezni, ugyanis végigalszod az egészet. Előtte beszélsz majd az altatóorvossal egy 20 percet aki kikérdez arról, hogy milyen gyógyszereket szedsz, milyen betegségeid vannak...stb. Én a jobb kézfejembe kaptam egy branült, amin keresztül folyamatosan adagolja majd az altatóorvos a propofolt, addig amíg tart a vizsgálat.Kényelmesen el kell helyezkedni a bal oldaladra, aztán a doki hozza a fecskendőbe a fehér színű altatószert, és amint benyomta a branülön keresztül, egy-két másodpercig enyhe kellemes zsibbadás a tagjaidba aztán snitt. :-) Kb.: 10 másodperc alatt alszol majd el. :-) Az alvás nagyon kellemes és az ébredés is, semmit nem fogsz érzékelni abból ami történik veled amíg alszol. Mivel ez az altatás nem mélyaltatás,mint a nagy műtéteknél, ezért teljesen biztonságos. Azt mondta az orvosom, annyira biztonságos, hogy 5ször nagyobb biztonságban vagyok egy ilyen altatás során, mint amikor autóba ülök. Az ébredés kellemes lesz, olyan lesz mintha ha egy jót aludtál volna délután.

Hagynak majd pihengetni utána az ágyon és jön majd az orvos és elmondja mit találtak.

Nekem ez volt eddig életem legkellemesebb vizsgálata, ha lehet ilyet mondani. :-)

Előzmény: gyurmy40 (14246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!