Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Joco_77 Creative Commons License 27 órája 0 0 11811

Nem szedek epekőre semmit, régen szedtem rowacholt ugyanúgy nőttek a köveim. Viszont rengeteg feketeretket eszek mostanában, most ezzel próbákozom.

Előzmény: sogormail (11810)
sogormail Creative Commons License 28 órája 0 0 11810

Nekem mindegy:), de „velem nem kell oszintenek“ lenned:) Nem vagyunk velemenykulonbsegen, mindig is a hatas-riziko alapos merlegelese mellett erveltem. A „csodaszerek“ a nincsen hatas –ismeretlen rizikoju kategoria. A gyogytea az nem ez, ha jol van kivalasztva(!), annak van ismert hatasa es rizikoja. Lehet merlegelni. Ha neked ez a hatas mar eleg (sok esetben nem eleg) akkor ez a jo valasztas.

Viszont amiert en mindig kihangsulyozom a mellekhatasokat, hogy ezzel tisztaban kell lenni! Epemutet elott alltal(allsz), azert feltetelezheto, hogy szedsz, szedni fogsz gyogyszereket. Nem baj ha ezt elmondod a dokidnak es te is tisztaban vagy ezzel. Nem mellesleg a “mellekhatasokat” az ajanlott ido es dozis mellett adjak meg. Ha te a teakat is tomegevel iszod akkor mas lehet a helyzet.

En megkerdeznek egy szakembert errol. :) Dr. Csupor Dezso az orszag egyik elismert fragnakognozia szakembere. Itt esetleg megkerdezhetned mit ajanl, mennyi ideig, milyen dozisban refluxra. Utana meg ide is betehetned, mert ez hasznos mindenkinek:)

Előzmény: Joco_77 (11808)
vavamama Creative Commons License 2 napja 0 0 11809

Én a helyedben váltogatnám a szereket. Pl. 3 hónap mecsek tea, esetleg pár hónap szünet és utánna 3 hónap zöldárpa kapszula vagy tabletta. Vagy csinálhatod szünet nélkül is ha nem akarsz kockáztatni.

Előzmény: Joco_77 (11808)
Joco_77 Creative Commons License 3 napja 0 0 11808

Őszinte leszek veled és szókimondó ahogy te szoktál. Leszarom. Sokkal szarabb lehetséges mellékhatásai lehetnek a PPI -nek szóval inkább ez akkormár. Ez a kisebb rossz.

Amúgy más gyógyszert nem szedek most, szóval fényérzékenység(és ahogy olvastam másnak is vannak bőrproblémái kiszáradhat durván az orbáncfűtől, nekemis "porzik" ezért kenem) jöhet szóba, dehát valamit valamiért, nem igaz?

Ez van.

Előzmény: sogormail (11807)
sogormail Creative Commons License 3 napja 0 0 11807

LINK

Igazabol kereszthatasai vannak kulonbozo gyogyszerekre. Szoval helyesebb ugy fogalmazni, hogy az orbancfu eggyutt szedve bizonyos tipusu gyogyszerekkel okoz mellekhatasokat.

Előzmény: Joco_77 (11805)
Joco_77 Creative Commons License 3 napja 0 0 11806

Fényérzékenységet okozhat, mást nem írnak rá.

Előzmény: Joco_77 (11805)
Joco_77 Creative Commons License 3 napja 0 0 11805

Mi a mellékhatása az orbáncfűnek?

Előzmény: sogormail (11804)
sogormail Creative Commons License 3 napja 0 0 11804

"Ez a Barrett egy nagyon érdekes témakör, engem ezek a csodamódszerek amikről mennek a viták nem érdekelnek(én ha szarabb időszakom van(fáj a gyomorszájam) iszom a mecsek gyomorteát aztán egy idő után javul tőle leszarom hogy ki hisz benne ki mondja rá hogy hülyeség nekem használ, igaz hogy egész nap kortyolgatom)."

A csodamodszer attol marad csodamodszer, hogy nincs klinikailag igazolt hatasa. A Mecsek tea meg attol nem lesz csodamodszer mert annak meg van! A gyogyteakban hatoanyag van es nem hinni kell benne:) Egyebkent a Mecsek teanalk is van mellekhatasa, mielott valaki azt gondolna gyogyteabol barmennyit ihat. Leginkabb az orbancfu tartalma miatt. De aminek hatasa van, lesz is mellekhatasa:)

Sajna meg nem voltam tukrozesen. En meg ezzel vagyok nyulbela:) Pedig egy telefon, max 2 het varakozas es megvan:) Na majd jovo heten bejelentkezek:)

Az viszont nem semmi, hogy te hogy jartal. En ezert mar kivertem volna a balhet a korhaz betegjogi kepviselojenel. Persze kozben kell mas orvost talalni. De ne huzd el a dolgot.

Előzmény: Joco_77 (11793)
Joco_77 Creative Commons License 3 napja 0 0 11803

Szóval sógor mi volt a tükrözésen ?

Joco_77 Creative Commons License 5 napja 0 0 11802

Énis olvastam, viszont én már féléve iszom és semmi bajom, úgy hogy napi kb 4szer főzök belőle.

PPI knél is 1-2 hónapot javasolnak, aztán sokan évekig folyamatosan tolják, nehogymár egy csak gyógynövényből álló teánál vigyáznom kelljen.

Amúgy meg sok választásom nincs, vagy bevállalok egy kis kockázatot vagy fájó gyomorszájjal tengetem napjaimat. Inkább az előbbi. :)

Előzmény: sasa58 (11801)
sasa58 Creative Commons License 5 napja 0 0 11801

Én is évek óta iszogatom a Mecsek teát, szerintem is nagyon jó, de csak napi egyet, este vacsi után. Kicsit óvatos vagyok vele, mert az van ráírva, hogy egy-két hónapig kúraszerűen lehet fogyasztani. Valószínűleg az orbáncfű tartalma miatt van ez, de nem tudom, hogy hosszú távon mi lehet az esetleges probléma vele. 

Előzmény: Joco_77 (11798)
Joco_77 Creative Commons License 5 napja 0 0 11800

Persze hogy több a rekeszsérves, ezen nem veszünk össze.

Jaja járhatok úgyis, de pl járhatok úgyis mint nagymamám aki világ életében epeköves volt és még mindig megvan neki és sose volt vele problémája.

ígyis járhatok meg úgyis, meglátjuk :)

Előzmény: gombóc63 (11799)
gombóc63 Creative Commons License 5 napja 0 0 11799

Szerintem meg nem sok refluxos jut el a Barrett nyelőcső állapotába, több a rekeszsérves. De ezen ugyan nem veszünk össze:-))))

Céloztam és talált:-))) sajnálnám ha merő félelemből úgy járnál, ahogy a lent említett nászuram. Odázta a műtétet, mert hogy ő jól elvan így, nem okoz gondot az a pár kövecske, aztán begyulladt neki, így egy hétig csak azért nyomta a kórházi ágyat, hogy műthető állapotba kerüljön.

Előzmény: Joco_77 (11795)
Joco_77 Creative Commons License 6 napja 0 0 11798

Hát én kortyolgatom egész nap. 4-5 Pohár Muszáj, de inkább ez mint a PPI.

Előzmény: mancsurka (11797)
mancsurka Creative Commons License 6 napja 0 0 11797

Joco, a Mecsek teából mennyit iszol naponta? illetve egész nap iszod elosztva vagy csak vacsi után egy bögrével? köszi :)

Előzmény: Joco_77 (11796)
Joco_77 Creative Commons License 6 napja 0 0 11796

Barrettre is írta valaki amúgy a boncolásos példát, határozottan emlékszem.

Előzmény: gombóc63 (11794)
Joco_77 Creative Commons License 6 napja 0 0 11795

Értem én a célzást.. :) De a műtét az megint más. Ott MÁSOK kezében van az életed. Én ezt nem tudtam soha helyretenni magamban :) Pedig látod rászántam magam végigcsináltam (volna).

Szerintem ez a Barrett nem annyira vészes, sok refluxosnak van és csak kevés lesz közülük rákos.

Persze aki tud róla és annak ellenére tolja a cigit / piát azok nem tudom mit várnak.

Előzmény: gombóc63 (11794)
gombóc63 Creative Commons License 6 napja 0 0 11794

A boncolásos példát én írtam, de a rekeszsérvre.

Jót mosolyogtam magamban....mindannyian bátorítjuk a másikat, de ha magunkról van szó....:-))

Előzmény: Joco_77 (11793)
Joco_77 Creative Commons License 6 napja 0 0 11793

Akartam múltkor reagálni a hozzászólásodra de valahogy elmaradt.

Szóval ahogy látom neked már 2013ban megállapították a Barrett nyelőcsövet mégis még mindig nagyon félsz(amit megértek egyébként).

Ez a Barrett egy nagyon érdekes témakör, engem ezek a csodamódszerek amikről mennek a viták nem érdekelnek(én ha szarabb időszakom van(fáj a gyomorszájam) iszom a mecsek gyomorteát aztán egy idő után javul tőle leszarom hogy ki hisz benne ki mondja rá hogy hülyeség nekem használ, igaz hogy egész nap kortyolgatom).

Szóval Barrett.

Elvileg ha jól emlékszem valami 20-50szeresére növeli a nyelőcsőrák esélyét.

Namost sokan csak amiatt, hogy félnek ettől szedik a PPI-t(munkatársam felesége is pedig alig van panasza).

Megértem ezeket az embereket, én mondjuk úgy döntöttem, hogy PPI nélkül próbálom meg és gyógyteázok. Sajnos mostanában(múlt hét péntekig az előtte lévő kb 3 hétben) olyan jól voltam, hogy még gyógyteát se ittam(ehettem bármit bármikor semmi bajom nem volt).

Most megint előjött ez a rohadt reflux, és a gyomorszájam fájdogál.

Szóval Barrett...20-50szeres kockázat az AMÚGY NAGYON MINIMÁLIS kockázathoz szerintem nem sok.

Nyelőcsőrák az egyik legritkább.

Az biztos, hogy ha nekem kiderülne a Barrett, cigi pia onnantól nuku! (én amúgyse iszok, dohányzok, de az alap, hogy onnantól azt le kell tenni!).

Szerintem nincs okod aggodalomra. Ha tényleg Barrett van(márpedig az van, mert fél évente jársz tükrözésre) akkro gondolom nagyon enyhék a tüneteid(hiszen azért "cseréli le"a szervezet a laphámot a hengerhámra mert az "savállóbb").

Szerintem ne szorongj évekig ezen(az a legkárosabb ennek a rohadt betegségnek), nem lesz semmi gond.

Talán pont sógor írta korábban hogy sok megöregedett korában elhunyt embernek csak halála után boncoláskor derül ki a barrett.

Szerintem nem lesz gond :) Fel a fejjel.

Előzmény: szappó (11633)
gombóc63 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11792

Nincs fájdalmam, leszámítva a gyógytornát, de 6 hete ülök és nézek ki a fejemből, és alaphangon még ennyi vár rám.

Előzmény: Joco_77 (11791)
Joco_77 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11791

Olyan fájdalmaid vannak ?

Előzmény: gombóc63 (11790)
gombóc63 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11790

Tudod nem a műtét volt a gáz, hanem ami most van és lesz:-(( a nászuramnak volt epeműtétje január végén, már jó ideje fut mint a nyúl. Na....bátorság!!

Előzmény: Joco_77 (11789)
Joco_77 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11789

Örülök, hogy jól vagy és hogy túl vagy a műtéten :)

Előzmény: gombóc63 (11788)
gombóc63 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11788

Térdműtét után 6 héttel kanapén ücsörögve refluxos tünetektől mentesen:-)

Én biztos túl szeretnék lenni a helyedben ezen az epeműtéten, valamikor majd nagyon rosszkor aktiválódik, bánni fogod. Én is tolhattam volna ezt a műtétet még valameddig...

Előzmény: Joco_77 (11787)
Joco_77 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11787

Égi jel igen. Most viszont nem kapkodom el, mert péntekig annyira jól voltam el nem hinnétek.

BÁRMIT ehettem (persze este 6ig) semmilyen gyomorszáji fájdalmam nem volt, semmi hányinger semmi.

Szóval lehet hogy "nyugvó" köveim vannak ahogy nagymamámnak  és őt se műtötték meg.

Ugyanis lehet az égi jel arra vonatkozik, hogy nem akarja a "sors" a műtétet :)

Lelkileg most biztos nem állok készen egy újra.

Iszogatom most a mecsek gyomorteát aztán meglátjuk.

Te hogy vagy mostanság?

Előzmény: gombóc63 (11786)
gombóc63 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11786

Erre szoktam mondani, hogy égi jel, nem jó orvos kezei között voltál. Most viszont ne hagyd elülni a dolgot, légy túl rajta mihamarabb!

Előzmény: Joco_77 (11784)
Joco_77 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11785

Ja a sztoriból lemaradt,hogy amikor nem értem el telefonon beletefonáltam a kórházba, hogy engem másnap műtenek mikorra menjek.

Magát nem műtik másnap..higyje el mi tudjuk előre 24 órával kivéve az életveszélyes eseteket.

Mindezt úgy, hogy a kezemben ott volt a papír rajta -immár a 2.- dátummal.

Lelkileg taccsravágott a dolog akkor...1. alkalommal amikor befeküdtem elbúcsúztam a páromtól, szüleimtől sírás stb, rákészülök köv héten és akkorse...

De azért menjek be "hátha"...mindezt emailben késő este, hogy másnap...amikor már a szabit se tudtam intézni.

Előzmény: Joco_77 (11784)
Joco_77 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11784

3szor maradt el. Először benn feküdtem egész nap, infúzió, branült beszúrták (amitől bedagadt a csuklóm kb 3 hétig)  aznap végén közölték velem hogy aznap már nem leszek megműtve menjek haza és következő csütörtökön megint.

Még aznap beszéltem a dokival azt mondta köv szerdán hívjam fel. Nem volt elérhető telefonon...

írtam neki emailt este 9kor írta, hogy másnap menjek be és "megpróbál" felíratni a műtétlistára.

Na ott voltam úgy vele, hogy lelkileg ez nekem már sok...

Mindenki csodálkozott eddig akinek elmeséltem a sztorit, sehol nem volt még ilyen, hogy 1 hónap várólista után 3. próbálkozásra se biztos a műtét.

Szóval másik kórház másik doki(már megis van a telefonszáma, csak mivel jól éreztem magam múlt hét péntekig nem hívtam még).

Rágcsálom a feketeretket hátha oldja a rohadt köveket.

Amúgy most a reflux vett elő engem szerintem(pedig rohadtul nyugodt vagyok mostanában semmi problémám nem volt).

Előzmény: gombóc63 (11783)
gombóc63 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11783

Miért maradt el a műtét? Miért kell másik orvos után nézned? Én meg már azt hittem azért nem írsz, mert megoldódott minden gondod.

Előzmény: Joco_77 (11782)
Joco_77 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 11782

Szia

Megvolt a tükrözés amit terveztél? Gondolom nincs barrett minden okés volt.

Én péntek óta megint sz*rul vagyok. Gyomorszáj, gyomor...előtte hetekig bármit ehettem stbstb most megint rossz.

És persze az epeműtét is elmaradt úgyhogy nézhetek majd másik dokit valamikor a jövőben(most rágcsálom a feketeretket).

Előzmény: sogormail (11775)