Keresés

Részletes keresés

_juno_ Creative Commons License 8 órája 0 0 16551

Az a végén jott fel az epe akart lenni :D Hülye spell check :D

Előzmény: _juno_ (16549)
_juno_ Creative Commons License 8 órája 0 0 16550

Egyébként Takáts doki nekem már régebben is javasolta, fiataloknak szokta, hogy ne kelljen folyton gyógyszer. Akkor még az inzulinrezisztenciámra kenték a savas panaszokat (nem véletlenül), de aztán azon nagy nehezen sikerült javítani a negyedik szerrel, a sav mégis maradt. Fiataloknak könnyebben mondják, de nehezebben csinálják meg :D Ha egy szem kis ppi-tôl panaszmentes lettem volna, akkor egyébként nagyon meggondoltam volna én is...akkor lehet nem vállalom, sôt.

_juno_ Creative Commons License 9 órája 0 0 16549

A savcsökkentôk azért ideig-óráig segítettek, anélkül v. ha már nem hatott vmi, irtó sz*rul tudtam lenni, szinte pánikrohamot kaptam otthon is tôle. De nem nyújtottak teljes megoldást, belassult tôlük a gyomrom, és jött fel az elég :(

Előzmény: gyurmy40 (16547)
_juno_ Creative Commons License 9 órája 0 0 16548

Ezek szerint nem követted nagyon ezt a fórumot ;) Hiába "enyhe" reflux, nagyon súlyos tüneteim voltak, ülve alvás, nulla normális kajálás (nulla zsír szinte, 39-40 kilókra fogytam, 16-os a BMI-m,kezdôdô cukorbetegséggel ez pláne gáz, rontja az állapotomat), étkezés utáni rohamszerû szívdobogásos rosszullétek, savas hasmenés. Az összes fogam lerohadt, besárgult, kilyukadt. Nem tudtam hátradôlni ülve sem, állandó émelygés, volt, hogy alig tudtam buszra szállni,  évek óta folyamatos arcüreggyulladás, hôemelkedés. Volt, hogy nyaralni sem tudtunk menni, csoda, hogy túlélte a párkapcsolatom ezeket...meg a sportot is abba kellett teljesen hagynom. Ha valakinek muszáj volt a mûtét, az én voltam, egy percig nem gondolkoztam rajta :( Maximális dózisú ppi-t szedtem, motilitásjavítóval (ami odavág a prolaktinomnak, cukoranyagcserémnek), de ezzel csak munkaképes tudtam lenni, jól nem. Epés visszafolyásom lett már, azóta vagyok igazán sz*rul, azóta fogytam kórosra,  erre a savcsökkentô nem elég, sôt, csak fokozzák is. Ez jobban számít, meg hogy mennyi a refluxos epizód, a nyálkahártya sebesedése, gyulladása az csak egy dolog :( Ha valaki eljut erre a szintre, ne habozzon! A doki szerint aki egy évig nem gyógyul a ppi-tôl, annál igazán csak ez segít.

Előzmény: gyurmy40 (16546)
gyurmy40 Creative Commons License 9 órája 0 0 16547

Juno+! S még egy kérdés már az elején ilyen rossz volt a gyomorszád vagyis a tünetek ,és utána savcsökkentővel nem javult vagy inkább  rontottak a helyzeten? Amúgy mióta szeded őket mekkora dózisban? köszi!

gyurmy40 Creative Commons License 9 órája 0 0 16546

Szia Juno! Ha nem volt rekeszsérved és csak LA tipusú kis mértékű refluxod volt akkor minek kellett műteni? Azt nem lehetett kis savcsökkentővel kezelni hiszen ha kis refluxod van attól nem dől a sav a nyelőcsőbe. Vagy nálad nem használt semmi? Amúgy jobbulást örülök hogy jól ment és végre oké minden.:D

Előzmény: _juno_ (16543)
_juno_ Creative Commons License 14 órája 0 0 16545

A gasztrósom Budapesten Takáts Alajos volt (magán), nagyon jó doki, ajánlom.

Előzmény: miklos2peter (16544)
miklos2peter Creative Commons License 18 órája 0 0 16544

Szia

Örülök hogy haladsz a gyógyulás útján.

Szeretnék kérdezni valamint.

Ki a gastros orvosod? A Kenézyben rendel? Van maganrendelésre?

Köszönöm szépen a segítséget előre is.

Sajnos az én bajokat meg nem találták meg, a tüneteim meg egyre durvabbak.

Üdv

Előzmény: _juno_ (16543)
_juno_ Creative Commons License 23 órája 0 2 16543

Nekem volt rendszeres fájdalmam, bár fôleg a hátamban.

Egyébként túl vagyok a fundoplikáción :) A lapar helye eléggé fáj, de csak tegnap a mûtét után kaptam csillapítót, most nem kellett már. Vízszintesen alszom, több év után elôször! Még nem 100%-os, de a hirtelen feleannyira csökkentett ppi-vel is jól elvagyok, nincs az a hülye epés nyelôcsôirritáció sem, sem a brutál orrégés, tüsszögés..hányingerem sincs végre, ami folyton volt...eddig szuper, és a debreceni Kenézy kórházról is csak superlativusokban tudok beszélni, az egész team, a nôvérkék, beteghordók, dokik kedvesek. szuperek, a körülmények is (szuper WiFi, higiénia, Zewa budipapír :D). Csak ajánlani tudom, Bokor doki is profi. Eddig csak infúziót kaptam, holnap lehet elôször inni, enni még késôbb. Az biztosan sz*r lesz, most is érzem, hogy feszít (mintha böfögni kéne, de az nem megy). Az elsô két hét rossz lesz, a doki is célozgat rá. Utána készen állok az új életemre :) Ja, amúgy nem volt rekeszsérvem,amit többször láttak, viszont laza volt nagyon a gyomorszáj, mondta a doki. De így jobb, nem kellett a rekeszizmot is varrni.

Előzmény: datafax (16542)
datafax Creative Commons License 24 órája 0 0 16542

Sziasztok! 

3 hete fáj a hasam. A háziorvos 2 hete írt fel rá savlekötőt. Egyenlőre nem használ. 

Jobb ill. bal oldalt is fáj eléggé behatárolható területeken. 

Kérdésem, hogy a reflux okozhat állandó fájdalmat? 

Savas felböfögés, gyomorégés, stb. nincs. 

Éjszakai torokfájás volt a hasfájás előtt (rájöttem, hogy valószínűleg sav miatt), amit mondtam is a dokinak. 

dobrika Creative Commons License 3 napja 0 0 16541

de csak probalok nem ra gondolni. De megint irtam es nem valaszolsz emailen :D

Előzmény: _juno_ (16539)
miklos2peter Creative Commons License 3 napja 0 0 16540

Sziasztok

Szeretném a segítségeteket kérni.

Volt itt szó a fórumon dr Plósz János gasztroenterológusrol.

Valaki mondta hogy elküldi a mail címét. Sajnos még nem tette meg.

Ha valaki tudja a doktor úr elérhetőséget kérem írja már meg magamban.

Voltam a doktor úr maganrendelesen de a következő időpont nagyon messze van, és szeretnék kommunikálni vele.

Köszönöm szépen a segítséget előre is.

Miklos2peter@citromail.hu

_juno_ Creative Commons License 4 napja 0 0 16539

;) Te nem izgulsz már? Én eddig nem, de most elkezdtem, mert annyit faggattak hétvégén a családtagok, hogy mi meg hogy... ;) Na sebaj. A kardiológusom szerint, aki csinálta a szív UH-t pénteken (nem kell mégsem antibiotikum műtét előtt-alatt-után, változott a protokoll, hurrá): "aki nem izgul egy műtét előtt, az hülye!" :D

Előzmény: dobrika (16538)
dobrika Creative Commons License 4 napja 0 0 16538

Most megkaptam :)

Előzmény: _juno_ (16537)
_juno_ Creative Commons License 5 napja 0 0 16537

Megnéztem, nem írtam el :( Most 16:43-kor elküldtem újra, meg az eredeti mailcímemről is beszúrtam válaszként...most? :)

Előzmény: dobrika (16536)
dobrika Creative Commons License 5 napja 0 0 16536

nem kaptam. szerintem elírtad a mailem mert spambe sincs.

Előzmény: _juno_ (16532)
_juno_ Creative Commons License 2017.09.15 0 0 16535

Ugyan, emiatt ne aggódj, minden megoldható! Mióta nem vagyok annyira rosszul, mi újra sokat utazunk a párommal (szegény, detto nagyon türelmes volt, volt olyan év, hogy nem tudtunk menni sehova miattam...), SEMMIT nem tudok kint enni egy étteremben, utcán stb., ami a gyomromnak esetleg még jó lehetne, az a cukromnak nem az már (vagy nincs kiszámolva a CH tartalma, nekem meg az is kell). Mindig olyan szállást foglalunk, ahol van legalább egy kis hűtő, rezsó (ajánlom az Airbnb-t), és szépen viszem a kis cumóimat, 8-10 napos autós, egész nap mocorgós körutakat is lenyomunk így, de fapadossal is megvolt nyár elején az 5-6 nap, előre kiporcióztam a kis zabpelyhet, hajdinát tasakokban, vittem tápszert (Diasip, kb. zsírmentes, a cukrot sem dobálja, gasztrós írta ki), fehérjeport, ott helyben kb. csak egy kis túrót vettem a boltban. Nem volt tele a bőröndöm, maradt hely a ruháknak is :D Régebben ettem kuszkuszt, most már a glikémiás indexe miatt próbálom kerülni, de arra pl. csak egy kis forró víz kell, még főzőlap sem, csak pl. egy mikró...azt is tuti bírnád, ha a köles csúszik, és nincs gondod a gluténnel. Napközben mindenhol ide-oda megyünk, túrázunk, ilyenkor egy pici hátitáskában jön velem a napi menü, és esküszöm, amilyen rosszul hangzik ez az egész, annyira nem az, mert összességében az én kajálásom sokkal kevésbé problémás így, mint egy normál emberé :) Párom ott vadássza mindig, hogy hol egyen, és sokszor csak valami nem túl jót, hideg gagyi szendvicset talál 10+ Eurókért.

Szóval csak biztatni tudlak, minden megoldható, ne hagyd, hogy mindenben korlátozzon ez a nyavalya ;)

Előzmény: reka65 (16534)
reka65 Creative Commons License 2017.09.15 0 0 16534

Juno, teljesen egyetértek veled! Ez a táplálkozás sok előnnyel is jár, nem csak hátránnyal a szervezet számára. Csak azt nem tudom, hogyha majd szeretnénk külföldre utazni, majd akkor ki főzi meg nekem a kölesemet... :) Vagy hogyan oldom meg a megfőzetését. Még rizst lehet is kapni, de én főként kölesen élek, az a legjobb a szervezetemnek...meg ugye zöldségeken, de bármilyen olaj vagy zsír nélkül párolva. Na már most ilyet nem lehet kapni sehol.... Sajnos a legkisebb olajra berobban a  gyomrom... Az is nehézség, hogy a szállodákban a nyers zöldségeket hűtik, az már nekem hideg...Magyarán szinte semmit nem tudok ott enni...Még itthon el is vagyok - ha csak tehetem viszek magammal egy-egy útra kaját, de hogy messzebbre utazni, hogy lehet így, azt elképzelni sem tudom. Az idén nem voltunk nyaralni, mert nem maradt rá időnk, de a férjem szeretné bepótolni pár hónap múlva, ha túl leszünk a jelenleg "futó" dolgainkon. De már előre félek tőle, hogy mennyi probléma lesz velem...Őt meg sajnálom, hogy ennyit kell majd velem küszködni. Egyébként nagyon türelmes velem, megértő és segítőkész, de egy idegen országban, ahol az ember nem ismeri a dolgokat minden probléma áthidalása nehezebb, így kihegyezetten jelentkezhetnek a szituációk...

Előzmény: _juno_ (16529)
reka65 Creative Commons License 2017.09.15 0 0 16533

Igen! A savcsökkentő SEMMIT nem ér, ha nem úgy táplálkozok, ahogy a gyomrom "elvárja". Csak vízen párolt zöldségeket tudok enni, azt sem mindent, ill. nyers zöldségeket  kb 3 féle gabonával. Ill. nagyon kell vigyáznom, hogy se túl hideget se túl meleget ne egyek. De ha betartom az étkezési szabályokat, amit a gyomrom diktál, és eleget alszom, ha nagyon lassan is, de javulgatok. Szerencsére most nincs alvási apnoém, és kb 4 napja - nagy csodának tartom - végre a hajnali nyelések is elmaradtak... Csak azt nem tudom, hogy mi lesz, ha arra kér az orvos, októberben, hogy kezdjem elhagyni a quamatelt.  Akkor telik le ugyanis a 3 hónap, amit kitűzött a számomra. (Jelenleg 40 mg-os quamatelt szedek 2X1-et....) Ha még egyszer tehetném, nem kezdeném el szedni a savcsökkentőt, hanem csak a szigorú étkezési szabályokat tartanám be! Már próbáltam elhagyni a quamatelt, de borzalmas sok savam lett, és a tüneteim mind "berobbantak" azzal együtt. Nagyon kikészültem akkor... De hátha majd az új orvosom tud majd valami megoldást mondani arra, hogy hagyjam abba anélkül, hogy az apnoém előjöjjön, mert azt viselem a legrosszabbul...

Előzmény: gyurmy40 (16518)
_juno_ Creative Commons License 2017.09.15 0 0 16532

Láttam, és szombaton válaszoltam is (egy másik címről), nem kaptad meg? :(

Előzmény: dobrika (16531)
dobrika Creative Commons License 2017.09.15 0 0 16531

juno írtam emailt a címedre amit megadtál!!!

_juno_ Creative Commons License 2017.09.14 0 0 16530

Ja, a szendvicssütős "szendvicsekhez" egy tipp: (tartós) sütőpapír a sütőbe, és többet nem kell vacakolni a tésztamaradék vakarászásával :) Azóta tényleg 10 perc egy egyszerűbb valamit összedobni (sütési idővel együtt).

Előzmény: _juno_ (16528)
_juno_ Creative Commons License 2017.09.14 0 0 16529

Aki pedig nem ehet ezt-azt cukorprobléma, intoleranciák vagy egyéb miatt, pl. nem tud többet standard bolti kajákat, utcai kajákat enni, ne csüggedjen. Amennyire bezárul egy világ, úgy nyílik ki egy másik is... Én előtte bolti sz*rokon, édességen, péksütin, konzerv vagy mirelit ételeken éltem (jó, nem gázabban, mint egy átlag egyetemista, de az épp elég), sosem főztem, utólag fogom a fejem, és hálás vagyok már a sorsnak, hogy kaptam időben egy arculcsapást :) A saját kajában tudod, mi van, nincsenek tartósítószerek, az a jellegzetes ízfokozós íz, nem megy el a pénz utcai kajáldás vackokra (amik anno nem tűntek fel, hogy milyen ócskák, de mostanában egyre több olyan eset van pl., hogy a párom mócsingos, félig nyers, romlott-szerű és hasonló húst kap, amúgy nem lepukkant helyeken! És utána itthon émelyeg...vagy egyszerűen nem finom a kaja, megbánja, hogy megvette). Persze sok hátrány is van, nehézség, de azokat nem nézzük, be positive ;))

_juno_ Creative Commons License 2017.09.14 0 0 16528

Oh sajnálom :( Majd írd meg, ha már van konkrétabb eredmény!

Legjobban ezt ajánlom: https://fittkonyha.com/category/szendvicssutos-receptek/ , csak a képzelet szab határt ezeknek :) Pl. én most hajdinaliszt+pici túróból készítek masszát, bele a szendvicssütőbe a fele, bele sonka, néha egy kis zsírszegény sajt is, rá a maradék massza, megsüt, végén sóz. Nyamm, 10 p alatt kész. Ugyanezt csináltam anno zabpehellyel, meg natúr fehérjeporral. Igazán akkor finom, ha a tésztába magába is reszelsz sajtot, akkor jól megpirul az egész, de az már nekem túl zsíros egy ideje :) Lehet a tésztába reszelni répát, cukkinit....tenni bele lenmagot, napraforgómagot...belülre tölteléknek valami fűszeres dolgot, szószt...mindent aszerint, hogy mit bírsz. Az a jó, hogy kis térfogatba tömöríthető egy nagyon komplex reggeli (pl. nálam a kötelező 30 g lassú CH, és mellé akár 30 g fehérje - ezzel még a kritikusabb időszakban is irreálisan jó cukraim voltak napközben), gyomorbajoknál ez ideális. Ha utazom, előre lesütöm, hűtőben 5-6 napig is elvan, többször tesztelve, persze a végén már nem olyan finom :DD

Előzmény: kokori (16520)
M.Lacy Creative Commons License 2017.09.13 0 0 16527

Magamat idézem:  Itt az ehető kaják táblázata: http://docplayer.hu/6432357-Elelmiszerek-fruktoz-tartalma-beturendes-utmutato.html csak azok nem okoznak panaszt amelyeknél két kis zöld jelzés van. Úgyhogy próbálom ezeket enni, mert ezeket jól tolerálom.

Tény,  hogy a péksütemények szinte mindegyikében van cukor,  viszont egy jó minőségű fehér kenyérben nincs. Megjegyzem,  hogy a fruktóz emésztésével van a gond. A búzaliszt is tartalmaz valamennyi fruktózt, de az elhanyagolható. Ha mi sütünk itthon például pogácsát vagy pizzát, akkor abba nem teszünk cukrot,  de a pékségekben simán beleteszik,  mert úgy többet tud eladni belőle,  jobban viszik. Biztosan ettél már a "mekiben" hamburgert. Na annak a zsemléje jó sok cukrot tartalmaz. Számomra például az ehetetlen. 

Előzmény: gyurmy40 (16526)
gyurmy40 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 16526

Nem ez volt a kérdésem hanem az hogy akkor aki fruktóz érzékeny az nem ehet pl kenyeret, kiflit vagy krumplit mert azokban is nagyon sok a  szénhidrát.Én is tudom hogy létezik olyan kaja nem is ez volt a kérdés.

Előzmény: ki_vagyok (16525)
ki_vagyok Creative Commons License 2017.09.13 0 0 16525

Létezik olyan táplálék kiegészítő, ami hosszú távú szénhidrátot tartalmaz. Ergo több, 4-6 órán át bomlik le, és nem dobja meg a cukrot mint a lórúgás.

Persze egy étkezés nem jön ki Te*****ós kenyér és párizsi árából, ~400-700 ft/ kaja. Gluténmentes, csökkentett, minimális laktóz tartalommal.

Előzmény: gyurmy40 (16524)
gyurmy40 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 16524

Csak nem értettem akkor mit esztek? Mert pl a pékárúban is van cukor vagyis a cikk szerint szénhidrát ami zsirrá alakul át. Akkor nem lehet enni pl kenyeret meg kiflit vagy tésztát mert az is szénhidrát sőt a krumpliban is jó sok van akkor azt se lehet enni? Erre kíváncsi vagyok!

Előzmény: M.Lacy (16523)
M.Lacy Creative Commons License 2017.09.13 0 0 16523

Az egyik legjobb leírás a fruktózproblémáról (a források is szereplenek a végén): http://maisfitten.blog.hu/2016/09/20/a_gyumolcscukor_talan_a_legveszelyesebb_cukorfajta

Mindent kipróbáltam ami létezik. Az összes ételvariációt, és mono-diétát kb. nulla eredménnyel. Eddig ez az egy ami segített. Ha már orvosilag mérhető fruktózérzékenység valakinél és ezt a diétát nem tartja be (tovább eszi a magas fruktóztartalmú ételeket) akkor nagy valószínűséggel a mája fog először csődöt mondani. Zsírmáj alakul ki és ez nem fordítható vissza. Jobb esetben csak a baktériumflóra borul fel. Én abban bízom, hogy nálam még megfordítható ez az állapot. Ha veszed a fáradságot és elolvasod amit linkeltem, akkor láthatod, hogy ez nem annyira egyszerű, hogy ha a sok a savam akkor majd jó sok lúgosat eszek és minden OK lesz. Ha ez így lenne, akkor senki sem lenne refluxos és nem írogatna ide.

Előzmény: gyurmy40 (16522)
gyurmy40 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 16522

Ez a fruktózérzékenység nagyon rossz kombo a refluxal mivel ha jól látom mindent szabad ami savasít tehát sajt ,rizs, tojás, kenyér, krumpli, tészta ,kevés zöldség ,s minden tilos ami lugosít kivéve a víz. Gyümölcs ,zöldségek,savanyúságok , fűszerek sok  esetben lúgositanak.  Így nem csodálom ha még több savatok lesz. Persze lehet diétázni is ezzel csak akkor meg az a baj. De itt többen inkább vékonyak mint túlsúlyosak.

Előzmény: M.Lacy (16521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!