Keresés

Részletes keresés

csipi... Creative Commons License 2018.04.15 0 0 17814

Nekem az orvos most Nolpazát írt fel és a mellékhatások között szerepel, hogy gyakori, 10-ből 1 embert érint a gyomorpolip. A többi protonpumpagátlónál is van ilyen? Eddig nem nagyon olvasgattam a betegtájékoztatót, de már nagyon sokféle gyógyszert próbáltam.

_chillout_ Creative Commons License 2018.04.15 0 0 17813

Ha az orvos így rendelte el, és nem két különböző orvos írta fel a kétféle gyógyszert, és neked használ, akkor folytasd így. Minden ember más, az orvos jobban ismeri a te tüneteidet és kórtörténetedet, mint a gyógyszertáros.

Előzmény: Csuklósbusz (17812)
Csuklósbusz Creative Commons License 2018.04.13 0 0 17812

Esomeprazol 40mg reggel és Acidwell  (pantoprazole) 20 mg-ot szedek este.Gyógyszertáros ma lebaszott hogy ezt nem is szabadna szednem mert nem lesz gyomorsavam, tilos lenne a kettőt egyszerre szednem.Akkor most hogy is van ez?

Pedig már 1 hete egyszerre szedem és sokkal jobban vagyok, hányingerem van nagyon sokszor evés után, de viszont a székletem a híg hasmenéses helyett most normál, szinte székrekedésem van.
Tehát még mindig így a legjobb... akkor szedjem tovább vagy hagyjam el elsőnek az egyiket majd a másikat.. ?

Prézlivagány Creative Commons License 2018.04.11 0 0 17811

Az igaz, hogy pongyolán fogalmaztam. Mostanság a reflux gyűjtőfoglaom lett és az orvosok nagyon könnyen ki is jelentik az emberre.

Reflux, gyomorégés, gyomorsavas probléma nem ugyanaz.

Előzmény: sogormail (17805)
ghepard Creative Commons License 2018.04.11 0 0 17810

Nem jó, csak a tüneteket enyhíti, pont úgy mint mondjuk a PPI - de egyik se oldja meg a problémát. A PPI-t nem is volna szabad szedni huzamosabb ideig - már ebből is látni kellene, hogy az nem megoldás. A reflux nem gyomorsav probléma. Szerintem inkább életmódbeli. Tehát szerintem sok függ attól, hogy az ember mit eszik, mikor eszik, mennyiszer eszik; mikor hogyan, mennyit mozog; hogyan lélegzik; mennyi stresszhatás éri és hogyan viseli, hogyan áll hozzá; mennyit van kint a természetben például napos időben; hogyan mennyit mikor napozik stb stb...

Előzmény: sogormail (17807)
ghepard Creative Commons License 2018.04.11 0 0 17809

Hát igen, nagyon agyonvizsgálták a HP-t. Valamikor 1984-től, mikor valaki hogy rájött, hogy ez a baci okozza a gyomorfekélyt, meg patkóbélfekélyt. Ha kiirtják, akkor elmúlik a fekély - de hogy ténylegesen miért alakul ki, az már nem volt annyira érdekes. De a sok vizsgálattal és a már előbb is megkezdett irtással más is kiderült. Például hogy ez is - azóta rohamosan növekszik a reflux, a Barrett nyelőcső, a nyelőcsőrák gyakorisága. Lehet az is, hogy nem véletlenül van az emberekben ősidőktől HP és maradt fenn. 

Előzmény: sogormail (17806)
Pupolc Creative Commons License 2018.04.10 0 0 17808

Üdvözlök mindenkit!

Három éve van refluxom, a fórumot is azóta olvasom. A tünetek nekem néha előjönnek, majd egy időre megszűnnek. Jelenleg gyógyszert sem szedek rá, igazából gasztroenterológus meg sem vizsgált rendesen (megnyomkodta a hasamat, és felírt Esomeprazolt), a fül-orr-gégész vette észre a savas felmaródást. Ha valaki tud, akkor ajánlhatna egy jó orvost (jónak az számít, aki foglalkozik is a beteggel).

Ha jól értem, akkor jelenleg ennek a betegségnek a kezelése a következő: ppi szedése -> ha mellékhatás (amiből van nem kevés, nekem is volt) jelentkezik vagy hatástalan lesz -> szüneteltetés -> áttérés másik gyógszerre.

Nekem a paradicsom és a csokoládé a mumusom, de a pl. a sör (kis mennyiségben) és a banán nem okoz semmi tünetet.

Ami hatásos: gyakori, de kis mennyiségű étel és a péksütemények mellőzése. Az éjszakáim nyugalomban telnek, nem ébredek fel.

Ahogy észrevettem sokan tájékozottak a témában, a nyelőcsőrák és a Barrett-nyelőcső milyen esélyekkel játszik egy refluxosnál? Mert mindenféle százalékokat olvasok erről.

sogormail Creative Commons License 2018.04.10 0 0 17807

Ja forras lemaradt: Csupor Dezso - Jo e a gyomoreges ellen a szodabikarbona, a Szaz kemiai mitosz c. konyvbol. Akademiai kiado

Előzmény: sogormail (17805)
sogormail Creative Commons License 2018.04.10 0 0 17806

23 evig vizsgaltak, majd Nobel dijjat adtak erte.. Egyeb jo otlet? Esetleg benevezhetsz egy Nobelre a "Lehet nem olyan egyszerű az" elmelettel :)

Előzmény: ghepard (17804)
sogormail Creative Commons License 2018.04.10 0 0 17805

Ha nem olvasod a forumot, honnan tudod hogy 10%:) 

Szodabikarbona nem jo refluxra, ha neked jot tett, orulj neki, hogy nincs igazan komoly refluxod. Gyomorsavas problemakra is csak alkalmilag javasolt. Az hogy neztek nalad Na szinted az egy dolog. De ettol meg htassal van a magas vernyomasra, nagy mennyisegben eltolhatja a vert lugosabb iranyba (metabolikus alkalozis - vannak ra esetleirasok nagyanyaink szodabikarbonazasbol). De a legrosszabb amiert nem jo refluxra, az a visszacsapas effektus miatt. Betolod a savcsokkentot es a gyomor utana extra adag gyomorsavat fog termelni. A keletkezo CO2 meg gyomorfeszulest okoz es nyitja a gyomorszajat..

HA ez nalad nem jelentkezett, akkor tok jo, alkalmi gyomoregesre tok jo a szodabikarbona. Amugy elavult es ertelme se sok van valodi reflux eseten. Ugyanigy a Salvus viznek sincs semmi ertelme, felesleges penzkidobas ilyen esetben.

Előzmény: Prézlivagány (17803)
ghepard Creative Commons License 2018.04.03 0 0 17804

aztan szerencsere jott a tudomany es kiderult, hogy gyomorhurut/fekely es abbol kialakulo rak eseteben a donto tobbseg Helicobacter fertozes..

Lehet érdekes az is, hogy mi lett azokkal, akiknél kiirtották a HP-t. Lehet nem olyan egyszerű az, kiirtani és minden OK lesz....

Előzmény: sogormail (17799)
Prézlivagány Creative Commons License 2018.04.02 -1 0 17803

Az itt fórumozók 10 százalékának van komoly baja. Szerncsére....nem is ír ide vagy ha ír, később nem is látni. Én 3 éve olvastam bele, majd pár hónapja írtam.

Most jól vagyok, nekem az áltralam leírtak segítettek, semmi bajom.

Hónapokig szedtem szódabikarbónát, mert nekem azt vállt be. Volt vérvételem és néztek Na és Kálium szintet is, teljesen normális volt a specifikációs határ közepén. Szerintem a napi felvágotakkal, zacskóslevesekkel és egyébb szarokkal a többi ember többet visz be.

Az orvosk ránézésre felírják a ppi.-t.

Egy biztos akinek savas tünete van és agyal rajta és ezt a fórumot olvasgatja annak a tünetek csak erősödni fognak.

Előzmény: sogormail (17802)
sogormail Creative Commons License 2018.04.02 0 0 17802

Ennek igy kb. annyi ertelme van, mint vudu babat szurkalni. Bocs:)

Előzmény: Prézlivagány (17783)
sogormail Creative Commons License 2018.04.02 0 1 17801

Ha nincs nyelocsogyulladas, az jo, masreszt az ilyenkori reflux diagnozis csak egy valoszinusites. Azt hogy hanyszor nyilik ki es mennyire van nyitva a zaroizom azt abban fel percben a doki nem latja.

Masreszrol ha refluxod van garatfolyassal, felso leguti tunetekkel akkor nem jol kezelnek.

Gasztroenteorologia kivizsgalas mellett ilyenkor kell egy felso leguti, fullorrgegeszeti kivizsgalas. Tipikus felnottkori problema, mikorra az orrsoveny es egyeb csontozati okok miatt kialakul egy idult felso leguti problema, ami oda vissza hat a refluxxal. Lecsorgo valadek, feljovo sav es savgozok. 

Masreszrol PPI-tol ne varj csodat 1 het utan.

(nagy dozisu C. E vitamint, aloet, echinaciat azt kend a hajadra, tobbet hasznal a borodnek kivulrol:) Teli idoszakban D-vitamin es Zink (virusos fertozesnel ergo natha) aminek valoban van igazolt hatasa. Ezek kozul egy se lesz jo refluxra sajnos. Reflux dieta, mozgas, ha van sullyfelesleg annak lekuzdese az ami szamit refluxra)

Előzmény: SoyJudit (17785)
sogormail Creative Commons License 2018.04.02 0 0 17800

Nem vagy nagyon kivetel, nagyon sok embernel van nema reflux, sot nema refluxbol kialakulo Barret nyelocso is akar. Azert kell vele foglalkozni.

Tej es glutenmentes etrend, ha nem egyebkent nem vagy laktoz, tejfeherje vagy glutenerzekeny akkor teljesen felesleges. Paleo szintugy, sot.. A zsir csak ront a helyzeten.

Persze ha nem refluxod van, csak vmi refluxocska (refluxos tunetek vmi egyeb fobetegseg/allapot kapcsan), akkor akarmilyen eletmodvaltoztatas segithet.

A keves sav problema szinten egy bullshit. Az emebr aki nem gasztroenteorologus irt egy megelhetesi bestseller konyvet, amire most a net osszes melybugyraban kereszthivatkoznak. Jo teoria.. Amikor valoban refluxos tuneteid vannak, probald ki a savnovelest. Kuszobot fogod ragni magzatpozban..

Előzmény: Borzosland (17789)
sogormail Creative Commons License 2018.04.02 0 0 17799

"Igen, Na + CO2, ami ugye egy nagy böfi."

NaCL+H2O+CO2 (szamold ki mennyi konyhaso keletkezik 1 evokanal szodabikarbonabol. Es napi 3-4x?)

Nagyanyaink azert voltak el vele, mert nem volt mas. Refluxra nem jo, alkalomszeru savas tunetekre esetleg. Az itt preferalt Salvus viz is nem mas, mint szodabikarbonas viz. Felesleges rakolteni. (Csak azert irom, mert oldalankent min. 2x eloszedi vki a salvusvizet)

"Szerinted Anyáink mikor idegesek voltak nemhiába mondták, hogy gyomoridegük van.

Tehát nekik is ott jelentkezett a baj"

LINK

"A gyomorfekélyről a 19. században még azt tartották az orvosok, hogy csak a stressz okozza, és többnyire pihenni küldték a pácienseket"

"Végül az ausztrál orvosok az Egyesült Államokban értek el áttörést, ahol Marshall kísérlete hatalmas szenzációt keltett a médiában, és az amerikai egészségügyi hatóság is rámozdult a témára, felgyorsította az új kezelési módszerek terjedését, és az 1990-es évek elejétől már fertőzésként kezelték a gyomorhurutot. "

Nagyanyaink meg azt hittek a stressz, aztan szerencsere jott a tudomany es kiderult, hogy gyomorhurut/fekely es abbol kialakulo rak eseteben a donto tobbseg Helicobacter fertozes.. Stressz az tunetfokozo, de nem kivalto, refluxnal sem. 

ettol fuggetlenul kell vele foglalkozni, mert akar itt is, boven van vmi psziches-hypochondrias dolog a hatterben.

Előzmény: Prézlivagány (17798)
Prézlivagány Creative Commons License 2018.04.01 0 0 17798

Khrmm... szóval Anyáink évtizedekig elvoltak a szódabikarbónával, mégsem lett magas Na szint a szervezetükben.

A paleo sem mindenkinek jó, mert a hús savas is okozhat valakinál savas tüneteket, nem beszélve a szalonnás tojásról.

A ne görcsölj rá rád is érvényes.Olvastam pár hozzászólásodat. Sajnos a net sok jó dolgot is tartalmaz, meg azt, hogy össze-vissza olvasgatnak az emberek. Néha professzori megnyilvánulásaid vannak.....

Szerintem az ide betérő emberek nagy százaléka csak most találkkozott azzal a fogalommal, hogy reflux és kétségbe vannak esve.

Szerinted Anyáink mikor idegesek voltak nemhiába mondták, hogy gyomoridegük van.

Tehát nekik is ott jelentkezett a baj.

Sokaknak időszakos és nem erős lefolyású, nem gondolom, hogy Venter kéne. Szrtem elég a szódabikarbóna.

Fejben kell rendet rakni! ha beteg a lélek beteg lesz a test.

Ahogy nálam is elkezdődött szenvedtem, de leráztam magamról. Valszeg nekem szerencsére enyhe tüneteim voltak, bár a gombócérzés a torokban rémisztő volt. De ezt is évszázadok óta monják az emebrek, ha idegeskedtek, szorongtak.

Jobbulást mindenkinek!

Leírjam a reakcióegyenletét a szódabikar vs sósav?

Igen, Na + CO2, ami ugye egy nagy böfi.

Előzmény: _juno_ (17792)
gombóc63 Creative Commons License 2018.04.01 -1 0 17797

Én is vettem az adást, de megjegyzem ez egy nyílt fórum, mindenki mindenkihez hozzászólhat. Nem kell sértődötten elvonulni, nem bántottalak meg, de ha neked könnyebbség többet nem reagálok a hozzászólásodra. Sértődés nélkül.

Előzmény: _juno_ (17796)
_juno_ Creative Commons License 2018.04.01 0 1 17796

Jól van :) Vettem az adást. Bár nem is a Te hozzászólásodra reagáltam korábban, szóval annyira nem értelek. További jó gyógyulást és kitartást mindenkinek!

Előzmény: gombóc63 (17795)
gombóc63 Creative Commons License 2018.04.01 -1 0 17795

A kezdők, ahogy én is 11 éve betojnak a tünetektől és kapkodnak fűhöz-fához. Eleinte nem fogják megkülönböztetni a jó tanácsot a rossztól. Azért, mert neked más problémától van bajod van, akinek igenis a stressztől, az idegeskedéstől vannak problémái. Még akkor is ha téged ez zavar. Nem vagyok szódabikarbonát párti, le se tudnám nyelni. Igazad van, én is unom a sok baromságot ami itt megjelenik, ahogy láthatod nem is nagyon szólok hozzá. Nem kötelező itt lenni, egyikünknek sem.

Előzmény: _juno_ (17794)
_juno_ Creative Commons License 2018.04.01 0 1 17794

Ez OK, és igaz, de én a stresszre kenős témára írtam. És nyilván csomó jó ötletet lehet még itt kapni, de legalább annyi sületlenséget is olvasok itt az utóbbi időben, és azt már unom, és pont ez baromi veszélyes a kezdőknek. Hidd el, a szódabikarbónát orvos sem fogja teliben ajánlani senkinek, pillanatnyi enyhülést hoz csak, utána rosszabb lesz, mellesleg az emésztésnek sem jó (ez a ppi-knél is benne van sajnos, de ott legalább tartós a hatás). A Venter-székrekedés meg ismert dolog, de egyrészt sokaknak ki sem jön (pl. nekem sem), meg ezért ajánlják csak 1-2 tasakkal vagy pl. ha minden étkezéshez ajánlják, mint nekem a dokim, akkor csak egyszerre fél tasakkal.

Előzmény: gombóc63 (17793)
gombóc63 Creative Commons License 2018.04.01 -1 0 17793

Lehet, hogy neked eleged van a"ne görcsölj rá" című mondatokból, de van aki, főleg a kezdők, aki ettől csak még rosszabbul van. Mert megijed, mert tájékozatlan. Ne hidd, hogy csak te tudsz itt jó ötleteket adni. Hogy egy példát mondjak, a Ventertől remek székrekedést lehet kapni, így az elavult szódabikarbóna lehet sokaknál jobb.

Előzmény: _juno_ (17792)
_juno_ Creative Commons License 2018.04.01 0 1 17792

Ja látom, szaporodtak a hozzászólások..itt a tavasz, durvul a reflux ;) Kitartást mindenkinek. Van, akinek ilyenkor kell a gyógyszer, amúgy nem, ezen sem szabad meglepődni, orvosok mondják.

A stresszre kenésből, "ne görcsölj rá"-ból meg elegem van, láttam, megint előkerült. 2 hetes szuper nyaraláson vagyok túl, jó állapotban indultam, 2-3. napon tipikus tavaszi front volt viharral, majd hirtelen visszamelegedés (+pont a hormonjaim bekavartak), olyan sz*rul lettem, hogy ihaj, egyszerűen mintha eltűnt volna teljesen az (esti) gyógyszerem hatása, émelyegtem, evés után rohamot kaptam. Daedalon+Xanax kombóval tudtam csak aludni, mindegy, hogy új motilitásjavítót kaptam pont és egész jól ettem már, az ilyen az beüt. Szerencsére volt nálam ppi rágótabletta, két nap után meguntam, és egy negyedet tördelni kezdtem abból is az apo-famotidin mellé, onnantól kezdve már újra élvezni tudtam a nyaralást, minden OK. Ilyen a tavasz, kész :)

Egyébként akinek csak most jönnek elő a panaszai, amúgy nem szokott gond lenni, azoknak lehet egyszerűbb átvészelni ezt az időszakot Quamatellel vagy apo-famotidinnel vagy ilyesmivel, és nem beleugrani egyből a ppi-be. Hamar felírják, de sokaknak csak a szívás van vele.

Szódabikarbónás gargarizálás-nyelegetés meg felejtős, ósdi módszer, terápiának ajánlani gáz, hat kb. fél óráig, aztán hosszabb távon csak fokozott savtermelést okoz. Ott a Venter granulátum meg a Gaviscon szirup (abban is van savkötő, de nem az a lényege), sokkal hasznosabbak.

Paleo stb. diéta általában azért működik a refluxosoknál, mert (nem mindig, de sokszor) kevesebb szénhidrátbevitellel jár együtt, az pedig a refluxnál előny. A CH sajnos nagy ellenség ilyen szempontból. Maga a paleo önmagában bullshit, megfelelő elemeit vagy irányát kiragadva jó.

_juno_ Creative Commons License 2018.04.01 0 0 17791

A rebound hatás napokon belül jelentkezik, és hónapokig tarthat. Elnyomni azonnal el lehet.

Előzmény: Csuklósbusz (17777)
_juno_ Creative Commons License 2018.04.01 0 0 17790

Figyelj, ugyanez van nekem. Ha kevés a gyógyszerem, vagy már nem hat, jön vissza a hőemelkedés (alig 37-37.1 fok, vagy épp 36.9, de full hőemelkedés-lázas érzés, hőhullám), az egyéb tünetekkel együtt. Az arcüregem tud begyulladni ilyenkor még jobban, de nem mindig ezt érzem, csak a hőemelkedést. Cserélem/növelem a dózist, vagy kiegészítik valamivel, és rendeződik. Refluxos vagy, ennyi.

Előzmény: Csuklósbusz (17776)
Borzosland Creative Commons License 2018.03.30 0 0 17789

Én  vagyok a kivétel, úgy van refluxom, ráadásul Gerd II, hogy semmi, de tényleg semmi tünetem nem volt. Más miatt indultam el. Sibo viszont tünetel. Két és fél hónapig szedtem ppi t. Érdekes a Sibo is jobb volt tőle egy ideig. A tej és glutén mentes étrendet kellene kipróbálni, hátha használ, esetleg a paleo. Bár mostanában azt olvastam nem is a sok sav a probléma oka, hanem a kevés. De ugyanolyan tüneteket okoz.

gombóc63 Creative Commons License 2018.03.29 -1 0 17788

Hála isten semmi katasztrófát nem láttak a tükrözéskor, maximum 2 hónapig szedd a gyógyszert. És ne olvasgass, magadon kisérletezd ki neked mi jó és mi nem. Minden tiltólistás vackot eszek ( paradicsom, citrusfélék, kávé) de nem ezektől vagyok rosszabb vagy jobb állapotba. Hosszú hetekbe tellett mire rájöttem nekem most mi okozza a fellángolt tüneteket, ami a tieiddel azonos. Ne keseredj el, ne görcsölj rá, mert attól csak rosszabb lesz.

SoyJudit Creative Commons License 2018.03.29 0 0 17787

Köszönöm, nagyon kedveseket írtál! :)

Igyekszem pozitívan hozzáállni a dologhoz, csak a gyomortükrözésre azzal biztattam magam, hogy azért csinálom végig, mert akkor majd kapok gyógyszert és attól rendbe jövök. Aztán már 1 hete szedem a gyógyszert és semmi :( Persze a reális énem azt mondatja velem, hogy nyilván nem azért kell egy gyógyszert 2 hónapig szedni, mert 1 hét alatt rendbe tesz, de a kissé hipochonder énem pedig azon kattog, hogy miért nem hat a gyógyszer? Akkor most örökre így maradok? Stb :(

Semmi tapasztalatom ezekkel a típusú gyógyszerekkel, nem tudom kb mikortól kéne javulásnak bekövetkeznie. Jövő héten kell visszamennem a szövettanért, akkor majd azért rákérdezek a dokimnál.

Amúgy teljesen igazad van, teljesen rá vagyok erre most pörögve és állandóan azt érzem/figyelem, hogy folyik-folyik-folyik...Azt hiszem megfogadom a tanácsodat és elkezdek a fejemben rendet tenni és másra koncentrálni. 

A tavasz jöhetne már, de ahogy elnéztem most 4 nap eső lesz. 

Ha kisüt a nap és javulok, mindenképpen jelentkezem :)

Előzmény: Prézlivagány (17786)
Prézlivagány Creative Commons License 2018.03.29 0 0 17786

Szia,

Gondolj arra, hogy az eredmény jó. Szerintem sem a salvus sem a fehérakác nem segít. 2 hónap nem a világ a dokit jó irányban megy. De! Szerintem a legfontosabb, hogy fejben ne rágódj ezen, mert feleőríti a tüneteket. Nekem a legrosszabb a gombócérzés volt. Azán elhatároztam eszem rendesen és nem foglakozom vele. Láss csodát nagyon jól vagyok.

Jön a tavasz van annyi tennivaló. Keress(estek) vízpartot, sétáljatok, kiránduljatok. Ne kelj és feküdj azzal, hogy valami visszafolyik.

Azt csak úgy érzed:), hisz a vizsgálat "csak" a refluxot állapította meg, ami jöhet a stressztől is. ( mármint, hogy stresszelsz, hogy nagy baj van).

Ha kisüt a nap és javulsz, írj pár sort:)

SoyJudit Creative Commons License 2018.03.29 0 0 17785

Sziasztok,

Sajnos én is a refluxosok táborába tartozom és eléggé el vagyok keseredve, meg vagyok ijedve.

A tüneteim januárban kezdődtek, igazából először abban nyilvánult meg, hogy a torkomban volt olyan érzésem, mintha tele lenne hajszállal.

Aztán elkezdődött az influenza szezon, én pedig nagy dózisban elkezdtem C-D-E vitamint enni, meg Echinácia cseppet inni éh gyomorra, gondolom ez sem segített, így februárra már további tüneteim is voltak, mint rekedtes, fátyolos hang, köhécselés, krákogás, illetve olyan érzés, mintha vmi hátrafelé folyna a garatomon. A háziorvos Noacidot írt fel, azt szedtem 1 hónapig napi 1 db-ot. A gyógyszer mellett Salvus vízzel, illetve fehérakácvirág teával próbálkoztam. Valamit javultam, de nem sokat.

Aztán eljutottam a gasztro dokihoz, és múlt hét pénteken átestem a tükrözésen. Megerősítést nyert, hogy Reflux, nyelőcsőgyulladás nélkül.

Azóta -tehát 1 hete- új gyógyszert szedek napi 2x1 Esomeprazol Sandoz 40 mg, 2 hónapig kell szedni. Egyelőre nem érzek változást, sőt mintha ezt a garat folyásos dolgot jobban érezném.  

Van valakinek tapasztalata ezzel a gyógyszerrel? Általában az ilyen típusú gyógyszerek mennyi idő múlva fejtik ki a hatásukat? 

Most aloe vera gélt fogok elkezdeni kiegészítésként, hátha segít.

Amúgy nekem az a problémám, hogy kicsit olyan megfoghatatlan ez a betegség. Egymásnak teljesen ellentmondó dolgokat olvasok folyamatosan a táplálkozással kapcsolatban. Pl. tejtermék jó/nem jó, citrom jó/nem jó, rágózás jó/nem jó. Amit megfigyeltem, hogy a túrókrém az jól esik amikor nagyon érzem ezt a garatos folyást.

Szóval teljesen bizonytalan vagyok, viszont kezd pszichésen is megviselni, hogy nem érzek javulást :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!