Keresés

Részletes keresés

lilaakác2 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 15883

E-mail címedet meg tudod adni? Eltértem a reflux témától, nem ide írnék.

Előzmény: ghepard (15880)
_juno_ Creative Commons License 2017.04.24 0 0 15882

A sérv, ld. az én esetemet is, csúszkálhat, tükrözésen többször látták, majd rá egy-két hónapra a röntgenen hiába döntöttek egészen negatívba, úgy sem látszott, de még visszafolyás sem. (A tükrözésen meg egyértelműen kijön, hogy refluxom van, fel van maródva a nyelőcső alja.) MR-rel nem sokra mész, a tüki+24 órás pH mérés a perdöntő. Refluxos tüneteid sérv nélkül is bőven lehetnek, valaki szerint a sérv nem is oka, hanem következménye a refluxnak. Amit a hányingerről írsz, azt sajnos nap, mint nap tapasztalom, bár most pont az emelt ppi-nél kevésbé, de előtte...sokszor a közlekedés is kihívás :( Ha tudom, hogy nagy autó-buszozás lesz, inkább nem eszem.

Előzmény: Csuklósbusz (15879)
_juno_ Creative Commons License 2017.04.24 0 0 15881

Igen, sőt valakinek még rosszabb volt az égő érzés, aztán javult. De valakinek meg azonnal jobb lett..annyira egyéni, mindenesetre pár hét után még nem szabad elkeseredni. Ezzel magamat is készítem előre...;)

Előzmény: Ttibi80 (15878)
ghepard Creative Commons License 2017.04.24 0 0 15880

Hát akkor már az agy annyira rá tudott állni azokra a hullámokra, ohgy most már úgymond tudat alatt is generálja. Más rezgésekkel, hullámokkal lassan lassan át kellene írnod fokozatosan, mert ez így nagyon idegesítő, stresszes állapot - ami hosszú távon nem jó az egész testre nézve. Pár éve az egyik kolléganőmnek is volt hasonló. Jött is hozzám, hogy mi lehet az. Kérdeztem, hogy mit hall, mi búghat valahol a lakóházban. Aztán kiderült, hogy alattuk volt egy fogadóiroda és a számgépük állandóan be volt kapcsolva (szedte vette az adatakat még akkor is, mikor senki se volt ott). Már jó ideje úgy volt, de nem hallott és nem vett észre semmit. De egy idő után már búgni, zúgni kezdett az agya, füle. Aztán mikor kikapcsolták éjjelre, továbbra is hallotta, de egy idő után aztán már lecsendesedett.

Előzmény: lilaakác2 (15848)
Csuklósbusz Creative Commons License 2017.04.23 0 0 15879

Nekem a tüneteimmel amik a refluxhoz és a rekeszsérvhez hasonlítanak nem jutottunk semmire sem.

Hasi natív MR is negatív lett. 

 

Pedig a képeken a gyomrom elég furán néz ki.


Amúgy álló vagy ülő, esetleg fekvő helyzetben látszana jobban a sérv?

Én tutira biztos vagyok benne hogy sérvem van csak éppen sehol nem látszik...


Ui: vidámparki játékokra ajánlatos ülni nyitott cardiával?

Mert régen nem volt gond, de mióta kialakult a nyitot cardia azóta a buszon is gyakran rámjön a hányinger.

Nektek van ilyen panaszotok?

Előzmény: _juno_ (15873)
Ttibi80 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 15878

Juno,de mit írtak,hogy az elején mi volt a rossz?Hogy megvoltak ugyanúgy a tünetek?

Előzmény: _juno_ (15873)
Ttibi80 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 15877

Bocsánat juno!Nem jol írtam a nicked,mert telefonról írogatok és össze vissza ír néha.

Előzmény: _juno_ (15873)
Ttibi80 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 15876

Így van Vassné.Ezért is kezdtem kutakodni én is,mert Te elindítottál ebbe az irányba.🙂És egyre jobban úgy gondolom,hogy ez a helyes irány.

Előzmény: Vassné (15874)
Ttibi80 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 15875

Szia junu!Köszönöm a tájékoztatást.Már kezdtem azt gondolni,hogy el lett kapkodva ez a műtét.

Előzmény: _juno_ (15873)
Vassné Creative Commons License 2017.04.23 0 0 15874

Ez a cikk is arról ír, amit mondtam. A GÁZ.

Előzmény: Ttibi80 (15872)
_juno_ Creative Commons License 2017.04.23 0 0 15873

Ttibi, Vassné, egyben válaszolok: igen, sajnos olyat is olvastam, akinek rosszabb lett a műtét után. De az nem az első 1-2 hónapra vonatkozik, ott még messzemenő következtetéseket nem lehet állítólag levonni, tényleg többen írták, hogy az eleje nagyon rossz volt, de aztán megérte. A műtét előtti "remek" vizsgálatokat (manometria, 24 órás pH mérés) alapban előírják, mert olyanokon pl. nem lehet elvégezni a műtétet, akiknek kibukik, hogy súlyos nyelőcsőmotilitási zavara van. De olvastam tudományos vizsgálatokat, és azt hozták ki, hogy végsősoron akár végeznek előzetes vizsgálatokat, akár nem, nem igazán lesz különbség a műtét kimenetelében (persze odafigyeléssel kell kiválasztani mindegyik esetben a betegeket)... Illetve sokaknak megcsinálják csövezés nélkül, pl. akinek Barrett-nyelőcsöve van, vagy óriási sérve, azoknak simán. Nekem is azt mondta a sebész, hogy ha tényleg 4 centis sérvem van a tüneteim mögött, akkor műt is, nem kell cső (pechemre ez a sérv aztán sem a röntgenen, sem a 3. tükrözésnél nem látszódott, előtte pár hónappal még igen).

Ttibi80 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15872
Előzmény: Vassné (15869)
Ttibi80 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15871

Szia Vassné!Most olvastam,hogy az ilyen műtéteket nyelőcső manometriás mérés és 24órás ph mérés nélkül nem szabad elvégezni.Mindezt annak a kórháznak az oldalán ahol műtöttek.És nekem egyik vizsgálatot se csinálták meg.Most ilyenkor mire gondoljon az ember?Mert ugye Neked mindkettő volt már korábban írtad.Sőt ugyanezen az oldalon olvastam,hogy a légzési vákuum is tud gyomorszáj zárási problémát okozni.Ugye nekem orrsövény ferdülésem van.Kérdeztem is a dokit,hogy ez miatt(hogy nehezen veszem a levegőt) nem lehet ez a probléma?Ő megnyugtatott,hogy nem.Most meg a kórház oldalán olvasom,hogy igen.Na erre mit mondjak.

Előzmény: Ttibi80 (15870)
Ttibi80 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15870

Köszönöm.🙂

Előzmény: Vassné (15869)
Vassné Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15869
Előzmény: Ttibi80 (15868)
Ttibi80 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15868

Szia Vassné!Nem tudom nem-e tág lett a gyomorszáj,mert én már le tudok nyelni pici húsokat is.Persze jól megrágva.Lassan eszek én is.Azt vettem észre,hogy ha úgy ülök le a nappaliba a kanapéra,hogy kicsit hátradőlök már jön is a sav.Viszont én is azt vettem észre,hogy gázosodom jobban mint eddig.Régebben is éreztem,hogy feszül a hasam,de most lehet egy picit jobban.Megköszönném,ha átküldenéd a linket.Lehet igazad van,hogy ez irányba kellene elindulni.Nekem is ugyanúgy fájt a műtét után.Azt hittem szétszakad a nyakam meg a kulcs csontom.Az a co gázos felfújástól volt.Állítólag az minden laporoszkópos műtét után így van.

Előzmény: Vassné (15866)
Vassné Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15867

Még egy dolog. Az, hogy ettél húst nem lehet probléma. Nekünk nem az emésztésünkkel volt a gond a műtét után, hanem a nyelésünkkel. Ezért voltunk pépes diétán. Szegeden a műtét után 4. nap párolt húst adnak a betegeknek. Tehát bármit ehetünk lassan, jól megrágva. Én már majdnem úgy eszek mint előtte.

Előzmény: Ttibi80 (15865)
Vassné Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15866

Bármit ehetsz, ha jól megrágod és lassan eszed. Én a péksütiket előtte sem ettem a fogyókúra miatt. Nem vagyok kenyérfogyasztó. Kétszersültet eszek, és lemegy. Egyébként ma sonkával kísérleteztem, mert húsvétkor megakadt. Ma simán meg tudtam enni. Sztem már mindent lehet 4 hét után enni.

A két ismerősömnek , akiket említettem, hogy rögtön megszűnt a tünetük ( 5 éve műtötték ) a mai napig vannak nyelési nehézségük, néha most is megakad a falat. Ezért ijedtem meg, lehet, hogy nem elég szorosra varrták? Majd meglátjuk. Ma délelőtt olvasgattam a témában. Azt olvastam, hogy a túl sok gáz a belekben okozhat refluxot. A héten voltam UH-on és ott mondták, hogy nagyon gázosak a beleim, pedig éhgyomorra voltam. A feltűnő az volt, hogy ezt már máskor is mondták, de nem vettem figyelembe. Ma ezt olvastam:

" Az emésztetlen szénhidrátok gázt termelnek, a gáz megnöveli a hasüregben a nyomást és ez savas refluxhoz vezet. A fruktóz felszívódás zavart okoz." ( ha érdekel elküldöm a linket )

Lehet, hogy elindulok ebben az irányban is. Te , hogy állsz ezzel?

A gázokról jut eszembe a műtét után voltak-e fájdalmaid a gázoktól? Én egy hétig szenvedtem, mintha eltörték volna a kulcscsontomat.

Előzmény: Ttibi80 (15865)
Ttibi80 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15865

Nekem a joghurt nem jó.Régebben se volt igazán jó.Akkor se kifli se zsömle?Teljes kiörlésű sem?Én már ettem húst is,de lehet az lett a probléma.

Előzmény: Vassné (15864)
Vassné Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15864

Én már mindent eszek, kivétel péksütemények és húsok. Azoktól félek. Bár már 1 hete nem volt nyelési problémám. A joghurtok nálam mindennaposak. Ezen éltem régen és most is. Egyébként leginkább tejberizst eszek.

Előzmény: Ttibi80 (15863)
Ttibi80 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15863

Vassné Te milyen kajákat eszel?Joghurtot szoktál?Mert nekem valahogy az most nem megy.

Előzmény: Vassné (15859)
Ttibi80 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15862

Szia Vassné!Köszönöm a segítséget.Lehet váltok gyógyszert.Bár hétfőn megyek vissza Ausztriába.Úgyhogy majd csak 1hét múlva tudok váltani mikor hazajöttem.

Előzmény: Vassné (15857)
Ttibi80 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15861

Akkor egy cipőben vagyunk.Olvastam már az optacidról én is.Lehet kipróbálom.Betacidot már próbáltam régebben.Egy darabig jó volt utána meg már nem.Csak ez a sav probléma nem értem hogy lett.Hiszen nem volt ilyen szintű problémám.

Előzmény: Vassné (15859)
Ttibi80 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15860

Olyat is olvastál juno,hogy valaki rosszabbul lett a műtét után?

Előzmény: Ttibi80 (15856)
Vassné Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15859

Szia Ttibi! Én is hétfőn megyek dolgozni. Pont 4 hét telt el a műtét óta. Ne idegeskedj, attól csak romlik. Ha vigasztal, bár sovány vigasz, nekem sem volt este problémám és most VAN. Sőt egész nap. Most kipróbálom az Optacid nevű gyógyszert, olvass utána! Talán egy kicsit jobb. Bár lehet, hogy csak képzelem.

Előzmény: Ttibi80 (15856)
Vassné Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15858

Szia Juno! Köszönöm a biztatást! Az én dokim is 3 hónapot mondott, azért lesz akkor a kontroll.

Bár két ismerősömmel is beszéltem és nekik azonnal megszűnt a panaszuk. Ez keserít el.

Előzmény: _juno_ (15855)
Vassné Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15857

Szia Ttibi! Nekem már az elején azt mondták, hogy próbáljak ki többféle gyógyszert. Más-más hatóanyagai vannak. Nem mindenkinek ugyanaz hat. Hozzáteszem én már sokat próbáltam, de egy sem volt jó.

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/kereses/savtermeles_zavaraval_jaro_betegsegek_gyogyszerei?atc=A02

 

Ezen a linken keresgélhetsz, Én már hatóanyagok alapján kigyűjtöttem őket. Az a baj, hogy minden dokinak van egy "kedvenc" gyógyszere és azt írja mindenkinek. Sztem a váltás egy próbát megér.

Előzmény: Ttibi80 (15853)
Ttibi80 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15856

Szia Juno!Az a probléma,hogy nekem a műtét előtt soha nem volt olyan,hogy ha lefekvés előtt olyat ettem nem bírtam elaludni.Most meg,ha olyat eszek próbaként és nem veszek be Savlekötőt nem bírok elaludni annyira jön a sav.Tegnap este is így volt.Konkrétan 2db renit kellett bevennem meg egy 40mg pantoprazolt.Meg mellé egy frontint,mert olyan ideges lettem,hogy ennyire szarul még sose voltam.Úgyhogy ezek után mire gondoljon az ember erről a műtétről?Nekem a műtét előtt csak napközben volt nyelvégés száj égés.Este soha nem volt tünetem.Most meg nyugtatóvál alszok el?Hétfőn   Már megyek dolgozni úgyhogy Kezdék ideges lenni ez miatt.És nem javul,pedig már eltelt egyhónap.Elgondolkodtató...

Előzmény: _juno_ (15855)
_juno_ Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15855

Vassné, Ttibi, szerintem ne adjátok még fel, tudom, nekem sok tapasztalatom még nincs, de olvasni már rengeteget olvastam erről az egészről (külföldi fórumok tele vannak Nissenesekkel), csomóaknál tényleg kezdetben nem jobb, és kb. 3 hónap múlva jön az ugrásszerű javulás, csak be kell szépen teljesen gyógyulnia a dolgoknak. Bizakodjunk! Ja, újbóli műtétre van lehetőség, és a többségnek laparral csinálják azt is újra. Egy ilyen ismerős-ismerősének pl. egymás utáni napokon csinálták 2x, mert elsőre túl szűkre szabták, és a nyálát sem tudta lenyelni szegény...sőt, azt hiszem, nem sokkal utána egy 3. orvos is igazított még rajta. Most már jól van :)

_juno_ Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15854

Huh, ez rosszul hangzik :S Nekem ilyenek szerencsére nem voltak tőle, bár megijedtem, amikor a gégész anno felíráskor megkérdezte, hogy milyen a munkám, mennyire fizikai? Mondom nem, jó oké, akkor mehet...:) Tényleg elég könnyen felírják ezeket, gyakorlatilag az első arcüreggyuszimra már helyből ezt kaptam! Amikor később külföldön élve durrant be, akkor meg sima Augmentint (más néven), max. nagyobb dózisban. Abból mondjuk másodjára, amikor visszatért, már iszonyat nagy adagot írtak fel és 10 napig, na ott már nekem is volt kis pánikszerű idegesség, szorongás meg ilyenek, nem is gondoltam, hogy lehet ilyen egy kis antibiotikumtól, de megtaláltam a tájékoztatóján is.

 

Ja juhú, túl vagyok az antibio-kúrán :) Egy hónap szünet, gyors ellenőrző tüki Helico-ra, aztán rohanok vissza a sebészhez, mielőtt tönkremegy az összes fogam (sikeresen barna-lyukas lett elől több is alig néhány hét alatt, amikor nem volt elég erős a gyógyszer, hihetetlen...már egy vagyont költöttem a fogaimra, és mehetek újra és újra...alig várom, hogy véget érjen ez a rémálom).

 

 

Előzmény: sogormail (15845)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!