Keresés

Részletes keresés

sedit.naburus Creative Commons License 2014.07.13 0 0 10879

Hogy lehet leszokni a ppi -röl ha több mint 4 éve szedem? Egyszer próbáltam akkor annak nem lett túl jó vége.

 

Most megpróbálom kicsit okosabban, szerencsére találtam olyat amit szét lehet törni. Szedek mellé este fele Quamotelt 10mg, ez enyhébben hat. Meg Acido-Git et egyszer. 2 napja olyan 20 mg -ot csökkentetem a ppi -t de már most rosszabbul vagyok. A 2 fő tünet sokkal rosszabbul alszom, sokkal töredezettebben és fáj mindenem. Mintha mindenem izomlázas lenne. Ilyen hosszú idő után, akinek a csökkentés után hasonló tünetei voltak sikerült leszoknia?

sedit.naburus Creative Commons License 2014.07.11 0 0 10878

Acido Git -et használta már valaki tovább mint 10 nap? Mi a vélemény róla?

gombóc63 Creative Commons License 2014.07.03 0 0 10877

Nálad így hatott, nálam nem. A betegségem kezdetekor kb. 4-5 hónapig pedig ezen éltem. Ez is bizonyítja, hogy mindenkire minden máshogy hat. Ezért kell mindenkinek kitapasztalni mi a jó neki.

Előzmény: vicunye (10876)
vicunye Creative Commons License 2014.07.02 0 0 10876

errol jut eszembe, parszor bevettem ilyen Rennie nevezetu gyogyszert mikor leszokoban voltam a PPI-rol, gondoltam megelozeskeppen beszedem mielott rossz lesz, hogy nem veszem be a PPI-t...Anyam, hogy hogy jött a sav vagy ket ora utan...en azt hittem meghal a gyomrom.....addig semmi bajom nem volt.....remalom ha ragondolok......minden illyen savmegkoto igy viselkedhet....

Előzmény: sogormail (10874)
vicunye Creative Commons License 2014.07.02 0 0 10875

En nem tudom mi a helyzet Nemetorszagban, de itt Ausztriaban egesz mas az ellatas mint Magyarorszagon, marmint a rendszer.  azaz ha akarok barmilyen belgyogyaszati vizsgalatot akkor addig keresek akar magamtol is, mig nem talalok-ha nem ragaszkodok egy bizonyos dokihoz-olyat aki azonnal, vagy akkor amikor en akarom fogad...Ez kb az altalam ismert osszes vizsgalatra igaz, mammografiara, mindenfele tukrozesre, CT-re. Fogaszatra, nogyogyaszatra, urologiara stb.....Mindenbol legalabb 20 kozt minimum valaszthatok....Börgyogyaszt talan a legnehezebb talalni harom napon belul.......persze hogy nehezebb idopontot kapni Magyarorszagon, hiszen total mas a szisztema.....Ugy tudom ott az orvosok foleg ilyen muszeres vizsgalatok esetben nem mind vallalkozok, mint itt.....Hol van mondjuk egy nagy magyar varosban pld Szegeden mondjuk legalabb 15 orvos aki tukrozest  csinal....?  van annyi? Lehet ott menni vagy 15 helyre mammografiara?  Itt minden belgyogyasznak van ultrahangja......A muszeres ellatottsag a legnagyobb kulonbseg a magyar meg a nyugati orvosok kozt......Es amit leirtam, az itt nalunk nem kulon fizetos......Az megint mas....Akkor masnap kvazi mehetsz........Ugy talaltam a nogyogyaszomat ezelott 25 eve itt hogy egy pentek delutan eszembe jutott surgos...es o volt nyitva...azota odajarok.......:.-)))  Szoval tenyleg nem erdemes osszewhasonlitani a helyzeteket.....Szurni azert is szurhat mert keveset mozog az ember, a belek sokmindent tudnak okozni, nem kell az ordogot a falra festeni egybol....Pld amikor aktivan sokat futok, semmi bajom....ha abba hagyom es nem mozgok par napot, rogtonb itt faj-ott faj.....itt szur, ott vagyok felfuvodva, stb.....a korral ez foleg fokozoodik.....Aztan hozzaszokik a szervezetem hogy nem szur, holott nem mozgok...viszont hizok...;-)))))Komoly betegseg meg nem igy mukodik.  Jobbulast mindenkinek......A torkom hogy faj...Csomo makos sutit ettem meg tegnap...csak azt......de majd elmulik..........ez betett a refluxomnak......

Előzmény: sogormail (10782)
sogormail Creative Commons License 2014.07.02 0 0 10874

Mit arulsz? F.ng szagu vizet?:)

Előzmény: laszlolaci (10873)
laszlolaci Creative Commons License 2014.07.02 0 0 10873

Sziasztok Laci vagyok Debrecenből.Én hónapok óta refluxban szenvedtem, de szerencsére több sikertelen diéta,házi kísérletezés,gyógymód után számomra bevált a kénes alapú gyógyvizes ivókúra.Néhány napi fogyasztás után enyhültek a panaszaim, 3 hetes, napi ivókúra után teljesen panaszmentes vagyok. Próbálom kerülni a gyógyszeres kezelést mert hosszú távon az sem egészséges, ezért is próbálkoztam mindenféle házi praktikával, nekem ez a természetes gyógymód működik és úgy tűnik be is vált.Akit érdekel, szívesen segítek.

tőzike1 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10872

Én bízom benne, hogy el fog múlni, de ha mégsem, akkor el fogok menni szakrendelésre.

 

Előzmény: gombóc63 (10871)
gombóc63 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10871

Az a helyzet, hogy nálam egyetlen PPI se mulasztotta el ezt az érzést. Nem ártana konzultálnod egy szakorvossal ha pár héten belül nem javul az állapotod.

Előzmény: tőzike1 (10870)
tőzike1 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10870

Ezaz, hogy én  nem  érzek savat, "csak" a torokfájásom van, de szedek már 3 hete Pantoprazolt.

Előzmény: gombóc63 (10869)
gombóc63 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10869

A gégészek meg szokták állapítani ha a reflux okozza a torokfájást. Ha nem voltál gasztrós rendelésen mit kezdesz a sok savval?

Előzmény: tőzike1 (10868)
tőzike1 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10868

Én még nem voltam gasztro szakrendelésen, de azért vagyok most annyira berezelve, mert a gégetükrözésen eléggé öklendeztem, és azt a bizonyos hi-t nem is nagyon tudtam kimondani és attól tartok, hogy nem látta rendesen a gégémet az orvos. Egyébként az van a papíromon, bogy a gégén az ary tájak vérbővebbek.

Előzmény: gombóc63 (10867)
gombóc63 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10867

Így van, mindkettőt megtapasztaltam már:-(

Előzmény: tőzike1 (10866)
tőzike1 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10866

Be is szoktál rekedni néha?  Még olyan tünetem is van, hogy száraz a torkom.

Előzmény: gombóc63 (10865)
gombóc63 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10865

A kérdésre konkrét választ nem tudok adni, de torokfájós vagyok, sokszor kevés savval.  savgőz áramlik fel a nem jól záródó gyomorszájtól, az irritálja a torkot. A legfőbb tünetem ez, hol jobban, hol kevésbé.

Előzmény: tőzike1 (10864)
tőzike1 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 10864

Sziasztok!  Lenne egy kérdésem hozzátok.  Gyermekkorom óta gyomorfájós vagyok, ez nálunk családi öröklődés.  Felnőtt koromban volt, hogy fájt a gyomrom, volt, hogy olyan savam volt, hogy hánytam tőle, most pedig olyan problémám van, hogy fáj a torkom egy ideje.  Voltam FOG szakrendelésen, és az orvos szerint refluxom van.  Lehetséges az, hogy régebben éreztem a savat, most meg nem? 

 

 

nck155 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 10863

A gasztroenterológus orvos már háromszor tükrözött, mivel diónagyságú sérv, s nagyfokú felmaródás, ami fekélyhez, és bevérzéshez vezethet.Kaptam gyógyszereket,7 éve szedem, ppi már nagyon sok mindent kipróbáltam. De erőfeszítéseim hiábavalóak, gyomorégés, sőt savat hányok annyira túltermelődik nálam a sav.  Diétázok is szerintetek egyszer valamikor,meggyógyul a beteg ebből a Reflux betegségből. De elfogadok tanácsokat,tapasztalatokat szívesen, ebből a betegségből kilehet egyáltalán gyógyulni. Ti is gyógyszert szedtek ??? 

Satyóbá Creative Commons License 2014.06.21 0 0 10862

Köszi a választ. Esküszöm,hogy mikor megkóstoltam ezt a salvus vizet ,nekem is rögtön a szódabikarbónás víz ugrott be.Mondtam is a páromnak,első és utolsó vétel volt. (azért érdekes,hogy mennyire felfujják,ezt a lugosít-savasít dolgot)

Előzmény: sogormail (10861)
sogormail Creative Commons License 2014.06.20 0 0 10861

Azert talalsz ellentmondasos dolgokat, mert a savasit-lugosit "teoria" egy hulye altudomany. ITT es ITT talalsz bovebb elemzest rola.

Eleg hosszu, idezem a lenyeget:

"Maguk a tápanyagok, a szervezetben megszokott formájukban nincsenek érdemi hatással a sav-bázis egyensúlyra. Ilyen hatással általában véve a bomlástermékeik lehetnének, de tápanyagok mai napig megismert szervezeten belüli anyagcseréje kétségesé teszi, hogy étrendi úton érdemben hatni lehetne a szervezet általános sav-bázis egyensúlyára."

 

De ha arra vagy kivancsi, hogy a te esetedben, hogy a te refluxodra (kaja idonkent visszajon) esetleg gyomorsav tultengesedre, hogy hat a paradicsom, arra a valaszt te magad tudhatod:) Eleg egyedi. Altalaban reflux eseteben nem ajanljak a fogyasztast, de pl. nalam nem okoz kulonosebb gondot par darab nyers paradicsom v. olaszos paradicsom teszta. Egy paradicsom leves, amiben esetleg mar suritett paradicsom is van, az azert megrendezne a gyomrom.

 

Azt meg megjegyzem, hogy van olyan hogy NERD, felmarodas nelkuli reflux, ami nem okoz gyomorproblemakat esetleg torokerzekenyseget. Garatgyulladasokat, nyalboseget etc..

 

A salvus viz egy szodabikarbonas termeszeted gyogyviz, a sima szodabikarbona azert olcsobb. De ettol azert jobb, bar dragabb mondjuk a Rennie. 

Előzmény: Satyóbá (10860)
Satyóbá Creative Commons License 2014.06.20 0 0 10860

Szeretném megkérdezni a tapasztaltabbakat,hogy a nyers paradicsom savasít vagy lúgosít. Elképesztő mennyi ellentmondásos információ található a neten  ezzel a savasít-lugosít dologgal kapcsolatban.Az egyik helyen lúgosít a másikon savasít.Ugyan ez a helyzet a citrommal,almával stb. Nekem  fizikai aktivitásra kapart a torkom,(kertészkedés) pici tűszúrások érzés a torokban,köhintések,nyelőcsőbe kis égő érzés. Kb,7-8 éve voltam egyszer tükrözésen,ott azt mondták,hogy kicsit sok a savam.Ennyi.Nem írtak fel semmit. Mikor először előjött ez a köhintgetés alaposan utána akartam járni a dolognak,ezért vállaltam be ezt a tükrözést Aztán a későbbiekben hol előjött,hol nem.Alaposan Utána akartam járni a dolognak:Elküldtek tüdőgondozóba.Ott az általam elmondottak alapján azt mondták,hogy asztma. Kételkedtem a dologban megmondom őszintén. Légzés funcióm 100 % lett,köhögési rohamok nuku,sipoló légzés nuku.

El is mondtam a dokinak ,hogy szerintem ez nem asztma,hanem a savval van valami bibi. Amin nem is csodálkoznék,hiszen imádom a paradicsomot,a forró levest (húslevest hogy lehet másképp megenni?) a hideget,a csokoládét,a csípős paprikát,a hagymát,és ezekből jó sokat. Szóval mindent,ami barátai a savnak.

Ja és még valami, ez a sok nyál a torkomban, (már nagyon rég óta) néha akkorákat csulázok,mint egy trabantajtó. Jelzem,hogy nekem nincs gyomorégésem sem,semmilyen fájdalom. A kaja néha visszajön,de csak mikor sokat eszem,és csak egy pici. Szóval én úgy érzem,hogy jelenleg sok a savam .(az igazi az volna,ha megint csinálnék egy tükrözést,de valahogy most nem akaródzik) Megpróbálom először magam átrendezni az életvitelem.Biztos vagyok benne,hogy fogynom kell  (sokat) már egy hete keveset eszek.(Nem "zabálom" degeszre magamat) fűszeres ételek nuku,alkohol és barátai nem probléma,eddig sem éltem velük.Igyekszem lúgos ételeket enni .(most szoktatom magam erre salvus lábvizre) Na szóval lúgos ételek. És itt meg is érkeztem mondandóm elejéhez.

 

Paradicsomot ehet az ,akinek sok a sava. ?(én nagyon sokat ettem eddig,lehet ezért lett sok a savam?Napi menüm volt 3-4 pari + csípőspaprika+zöldhagyma+sok só + olaj. Ez egy saláta.Én imádom:) (imádtam:(.) haj,azt tapasztaltam,hogy  mikor a párom töltött-paprikát főzött,akkor utána mindig égett a nyelőcsővezetékem:)) Szóval a nyers paradicsomról nagyon nehéz lenne lemondanom. És amit nem értek,hogy a lúgosító ételek között szerepel a paradicsom.Akkor most lúgosít vagy savasít?

vicunye Creative Commons License 2014.06.02 0 0 10859

hello mindenkinek:-)))))   Nem voltam egy honapig mert a turistaimat igazgattam a tengerparton, le is maradtam, ahogy latom megint van torolt hozzaszolas, igy nem sokat ertek........ahogy gyorsan visszaolvastam......Igen, a Vicunye az Vicunye mar gimis kora ota, onnan hogy Vica Egri csillagok.....most volt az erettsegi tali is....de jo volt.....ugyhogy koszi sogormail, hogy megvedtel;-)))refluxom jol van, franc se erti....az olaszoknal rengeteg tesztat ettem.....lassan kezdem azt hinni a torokbajomat nem ez okozza, illetve nem csak ez, hanem valamifele allergia.....a peneszre gyanakszom....persze van reflux is....de mostanaban minden nagyon jo, kiveve a derekamat, mert az beallt, de majd elmulik........

 

Előzmény: sogormail (10738)
youlcsi Creative Commons License 2014.05.28 0 0 10857

jólvanna :D de olyan izgi volt már... :D

Előzmény: Murder Incorporated (10856)
Murder Incorporated Creative Commons License 2014.05.28 0 0 10856

Boldog lennék, ha legközelebb egyből szólnátok, hogy az olvtárs átmehessen a helyére.

sogormail Creative Commons License 2014.05.28 0 0 10853

Vegulis a lenyeget megtudtuk:) Van 4(?) ember ugy kb 30 nickkel akik porgettek(ik) a topicot:) Amolyan kiscsaladi biznisz. Igy nem csoda ha anno 2juket egy szemelynek neztem anno. Volt mar itt "szerelmi trash reality" par honapja:)

Előzmény: youlcsi (10852)
youlcsi Creative Commons License 2014.05.27 0 0 10852

Bár rendkívül érdekel a vége a sztorinak :D de azért jeleztem a moderációs topikban, hogy rendet kellene rakni.

kérlek, folytassátok priviben, vagy akárhol máshol...

Nigruskaja Creative Commons License 2014.05.27 0 0 10813

Nem volt tükrözés, júliusra van időpontom.

1 szem Quamatel-t szoktam bevenni reggel és egész nap jól vagyok.

Nem kizárt a stressz, amúgy is sokat szoktam görcsölni fölösleges dolgokon.

Meló, suli, otthoni sz@rságok.

Előzmény: Törölt nick (10808)
Nigruskaja Creative Commons License 2014.05.27 0 0 10806

Sziasztok!

 

A múltkori panaszaim, egyik napról a másikra elmúltak.

Egyedül a sav túltengés maradt meg, de az eddig is volt.

A gasztro időpontom már nem mondom le, csak elmegyek.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 10794

Nem is a gyulladas atterjedese, hanem a kovek elakadasa a kozos epevezetekben, ami okozhatja a problemat. Ilyenkor a hasnyal nem tud urulni, mert el van zarva az utja es a bazieros emesztoenzimek elkezdik a hasnyalmirigyet emeszteni. Eleg sulyos tud lenni. Nem ijesztgetes, de ilyesmivel jobb nem viccelni.

Előzmény: vavamama (10791)
gombóc63 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 10793

Szerintem ez az a pont. 3 hónapja voltam dokinál, mert fájdogált a gyomrom, kisebb felmaródásokat talált. A puffadás meg a nagyobb mennyiségű PPI-től lehet, nálam legalábbis puffadást okozott az, hogy kevés lett a savam és leállt az emésztésem.

Előzmény: nelaliz (10792)
nelaliz Creative Commons License 2014.05.11 0 0 10792

Sziasztok, ha fent van valaki segitsen. refluxom van, eddig csak a nyelőcsövem volt rossz, felmaródas, stb. Ma viszont egész delután úgy fáj a gyomrom, mint soha, fel vagyok puffadva. Nyers répát ettem, ez lenne a gond? Azóta bármit eszem, főtt krumplit pl. , marja a gyomromat, és egész a mellkasomig fáj a gyomrom. Ez Normális? 2x40 mg pantoprazolt szedek, az ügyeleten telefonon azt mondták, vegyem be az estit, azóta mintha jobb lebne, de nem merek enni egy falatot sem. Nem tudom, mi az a pont, ahol azonnal orvoshoz kell mennem, ma nagyon rosszul voltam. Egyébként tudtok egy jó gasztro orvost Bp-en? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!