Keresés

Részletes keresés

RangerJoe Creative Commons License 8 órája 0 0 53874

Meg a napelemes tetőcserepet is, hogy na "ezaztán az ezaztán!" és az sincs sehol. Vagy igen?

Előzmény: erbe (53873)
erbe Creative Commons License 8 órája 0 0 53873

Érdekes, de...

"A perovszkit napelemeknek számtalan pozitívuma van – például az előállítási árukhoz viszonyított energia-átalakítási hatásfokuk -, ugyanakkor a hagyományos, szilícium alapú eszközök mellett továbbra sem tudtak meghatározóvá válni."

10-15 évvel ezelőtt többször is feltalálták a nyomtatható napelemet. Melyik boltban lehet venni hozzá tintát? :-)

Előzmény: memorix (53845)
merQree Creative Commons License 8 órája 0 0 53872

Lapostetore vizszintesen, semmi bolintas?

Előzmény: Szumoo (53870)

halaloszto Creative Commons License 8 órája 0 0 53871

nem ismerjük a tájolást. ha a gerinc észak-dél, akkor ezek csak kicsit keletre vagy nyugatra néznek, az meg nem igazán számít. 

ha a gerinc kelet-nyugat, és így az egyik északra néz, az tényleg gáz.

Előzmény: merQree (53869)
Szumoo Creative Commons License 8 órája 0 0 53870

Lapostetőre is tesznek így napelemeket, ez sem lesz rosszabb szerintem.

Előzmény: merQree (53869)
merQree Creative Commons License 9 órája 0 0 53869

Ok, igy viszont a kozepen levo elemek majd szepen beletakarnak egymasba

Ennyire nem lehet draga az ereszcsatorna, arrol nem beszelge, hogy a viz elvezetheto a tartoszerkezeten belul is.

Előzmény: Szumoo (53868)
Szumoo Creative Commons License 9 órája 0 0 53868

Ott a pont, azért így csinálják, hogy középre follyon össze a víz, ne kelljen még egy ereszcsatorna rá végig kétoldalt.

Előzmény: halaloszto (53866)
Nebáncs!virág Creative Commons License 9 órája -2 0 53867

Van aki nem vette komolyan a figyelmeztetést. Aki újrakezdi vagy folytatja a személyeskedést, véglegesre tiltom. Nem kötelező hozzászólni, de aki megteszi, tegye normális stílusban. 

halaloszto Creative Commons License 9 órája 0 0 53866

különben kellene rá csatorna, hogy ne follyon a nyakadba a víz amíg a csomitartóban pakolsz.

Előzmény: merQree (53864)
merQree Creative Commons License 10 órája 0 0 53864

A budaörsi Decathlon a parkolo egy reszet napelemekkel fogja lefedni. Kozteruleten lesznek a tablak, a leendo fegyveres orokrol nem tudni még semmit...

Viszont a tartoszerkezetet nem tudom ertelmezni:

https://goo.gl/photos/2eTQ13T2XBRo5zao6

A gerinc miert a legalacsonyabb pont? Egy sik feluletet csinaltam volna, es arra idealis bolintassal felrakni a paneleket. Kivancsi vagyok a panelekre, az inverter gondolom nem lesz publikus helyen

kordika Creative Commons License 13 órája 0 0 53850

Ha figyelembe vesszük,hogy  minden fejlesztés vagy a hadi iparnak vagy a forma 1-nek köszönhető ,akkor azt gondolom ez a 'termék' valahol már készen van.Tapasztalatom szerint akkor kezdik szellőztetni ,mikor már kalkulált haszon várható belőle belátható időn belül.Gondoljunk csak a mikró hullámú sütőre ,ami kezdetben fegyvernek készült ,de a GPS nyomkövetés is a hadi ipar szülötte és csak később terjedt el mint polgári alkalmazás.Én bizakodó vagyok .

Előzmény: memorix (53845)
toxymor Creative Commons License 13 órája -4 2 53848

Tehát...

1. idejön utánam baszakodni egy másik fóromból

2. törlik, de  

3. visszajön

...és meg engem okolsz.

Hát, ezek alapján te sem lehetsz a logika sasmadara :-(

Vagy, ha igen akkor túl könnyen elvakít a fiatal pina illata... 

Előzmény: kodorzsolt (53847)
memorix Creative Commons License 16 órája 0 1 53845
kjapp Creative Commons License 1 napja 0 0 53834

6,76 kWh/kWp a mai nap

a8lang Creative Commons License 1 napja -1 0 53833

Az 1200 egy jó szám kb számolni. Még nálam is tudja hozni ezt a közel sem ideális tájolással és dőléssel. Bár 3,5hónap még hiányzott a teljes évből de ez már becsülhető a többi alapján és bőven meglett volna az 1200kwh/kwp/év. Most újra indult a számláló a nagyobb mezővel, majd jövő áprilisban kiderül mennyit hoz az új cucc. 23kwp lesz a végleges méret, én azért reménykedek 27600kwh körüli éves termelésben. 1-2év és megint bővítek.

Előzmény: Krinyo (53832)
Krinyo Creative Commons License 1 napja 0 0 53832

Az 1150 ideális tájolás mellett nagyon jó ökölszabálynak, könnyen, gyorsan lehet vele számolni. Én sem a napos oldalán vagyok az országnak, mégis megvan 1200 felett is az érték, én 1200-zal szoktam számolni. Ideális fekvés, szög, árnyékmentesség esetén.

merQree Creative Commons License 1 napja 0 4 53830

Akkor nem illene elmondani, hogy kitiltották/törölte/mitudomén a korábbi nevét, ami ez és ez volt?

Előzmény: mzsombi (53827)
Tibor691 Creative Commons License 1 napja 0 1 53828

Toxymor jól mondja:

Ezen a linken megkeresed a telepítendő helyszínt, beállítod a tető tájolását és dőlésszögét, beírod a tervezett napelem teljesítményt kWp-ben. Calculate gomb megnyom és máris a becsült éves hozamot megkapod havi bontásban:

http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php

A Estimated system losses mezőbe 10%-nál nagyobb érték már nem reális.

Az én rendszerem (árnyékmentes) most lett 1 éves: 

10xAmerisolar AS-6P30/255Wp: 2,55kWp + Growatt 3000TL a fajlagos éves hozamom 1.182kWh/kWp/év lett, 3.040kWh-termelt a rendszerem. A fenti becsültnél 2%-kal lett jobb a valós termelés, azaz az én rendszeremnél (Amerisolar+Growatt) a valós terméshez tartozó Estimated system losses a 8%.

Előzmény: istvantorok (53824)
mzsombi Creative Commons License 1 napja -2 0 53827

Toxymor az egyik legrégebbi arc itt, szerintem. Csak volt már ezer neve, ez most az ezeregyedik. ;)

Előzmény: istvantorok (53826)
istvantorok Creative Commons License 1 napja -1 0 53826

Értem,köszönöm a választ. Toxymor kollégának pedig :Friss húsok általában szeretnek  a fórumokba bele vau vau,ezért interjúvoltam volna az adat eredetével kapcsolatban ,szerintem fröcsögés mentesen,de hát kinek kinek milyen a humor érzéke és az  ingerküszöbe...

Előzmény: erbe (53825)
erbe Creative Commons License 2 napja -1 1 53825

Tessék olvasgatni, mint azt kedves kollégánk tanácsolta!

Nem tapasztalati, nem is "átvett" adat. Sok helyen mérik, számolnak vele. Égöv szerint jelentősen változó, de még kis hazánkon belül is akadnak eltérések. Saját mért adataimat ideírogattam, meghaladják a megadott értéket. Pedig Zala nem kimondottan a "napos oldalon" van (sötét Göcsej :-) ).

Előzmény: istvantorok (53824)
istvantorok Creative Commons License 2 napja -1 0 53824

A lopott ...az azé lopott ,mert naplopóknak hívják akik napkollektoroznak ,lásd naplopó Kft és egyéb ilyen siteok szóhasználatát.

Azért lett idéző jelbe is téve.... :-( :-( :-( 

Ez vicc volt ,de nem került felfogásra ... :-(

Én kérek elnézést.

A kérdésem pedig arra utalt ,akkor még egyszer:saját tapasztalás az adat vagy valahonnan átvett érték?

Mert,.....ha tapasztalat ,akkor öregbítem vele a kis gyűjteményem,mint tapasztalati érték.Ha átvett adat,akkor elengedem a fülem mellett..

Előzmény: toxymor (53822)
a8lang Creative Commons License 2 napja 0 0 53823

Szerinted mennyi a valós éves termelés?

Előzmény: istvantorok (53820)
toxymor Creative Commons License 2 napja -2 1 53822

Az ország 90%-án és nem túl rossz tájolás mellet ennyi (1150 kWh/kWp) összejön...

Játssz el ezzel: http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php

(meglepően jól saccol a valós adatok alapján)

Illetve nézd át e fórum VALÓS gyakorlati adatait is.

----

Mitől lopott teljesítmény szerinted?

----

Amúgy: a hozzászólásodnak van lényege is?

Vagy csak fröcsögni volt kedved?

Előzmény: istvantorok (53820)
memorix Creative Commons License 2 napja 0 0 53821

A lábazaton és a padlónál elég sok hő el tud menni. A javítása az nem szokott gazdaságos lenni.:)

A plafonod gazdaságosan hőszigetelthető... kezd azzal...és jó vastagon...

Előzmény: a8lang (53819)
istvantorok Creative Commons License 2 napja -3 0 53820

Szia,ne haragudj ,de honnan vetted ezt a adatot a napelemek éves hozamára ??Próbáltad ,mérted ,van sajat napelem parkod  és több évre vissza menoleg irkálod a "lopott" teljesítmenyt?

Vagy csak pötyögöd be a neten fellelhető fals értékeket????

Előzmény: toxymor (53814)
a8lang Creative Commons License 2 napja 0 0 53819

Nekem csak 4cm eps szigetelő van a házon, de belül gipszkarton van ami javítja a komfortérzetet a vakolt falhoz képest, mert ragasztva van a téglára így a köztük lévő légrés is szigetel. A lábazaton 2cm-es xps van de az is rengeteget számít, 25fok van bent nem hideg a padló és a falnál se hideg.

Majd egyszer kap még a ház a meglévőre még minimum 15cm habot meg 10cm lábazatit, de ott nem megy el olyan sok hő.

Előzmény: Barret02 (53818)
Barret02 Creative Commons License 2 napja 0 0 53818

Nálam a 30 centis lábazat maradt ki a szigeteléskor.Tavaly ősszel megcsináltam,7 cm vastag  lábazat szigetelő ment rá.Arra meg járólap burkolat.

Ha ezt eddig tudtam volna hogy ilyen sokat számít,nem hagytam volna ki! Megszűnt az alulról jövő hideg sugárzás.

Pedig most télen rekord hideg volt!

Előzmény: a8lang (53817)
a8lang Creative Commons License 2 napja 0 0 53817

Nekem is ez az ötletem támadt, hogy jó lenne elektromos fűtés, de elszörnyedtem a kb 3ezer köbméter elfogyasztott gáz átszámolt áramfogyasztásán. Pedig már van napelemem kb 23kwp.

Most inkább megpróbálom csökkenteni a gázfogyasztást, a padlástér szigetelésével(1 szintes ház), kap 20cm 032-es gyapotot, meg a télikert összes nyílászáróját kicserélem sokkal jobbra. Aztán meglátjuk a következő télen mennyi lesz a gázfogyasztás. 2,5év múlva már szeretném "leadni" a gázórát. 

Előzmény: JimmyG (53815)
toxymor Creative Commons License 2 napja 0 1 53816

Akkor előbb hőszigetelni kell... 

HA

- a födémben van 25-30 cm gyapot

- a falon 15-20 cm hab

- lábazaton 10 cm hab

- a padlóban ~10-14 cm (padlófűtésnél 18-20 cm) hab

- az balakok Uw<=1,3 

AKKOR éri meg direkt elektromos fűtésben gondolkodni.

Mivel ekkor -15 fokban is elég csak 3-4 kW teljesítmény a hőn tartáshoz egy szokvány családi ház esetén.

Szezon átlagban pedig csak 1,5-2,0 kW kell...

Ami egy télen csak úgy 5000-6000 kWh energia (~600-700 m3 gáz) >> ~5 kWp napelem.

---

Nagyobb energia igény esetlén a levegő-víz hőszivattyús fűtés jöhet szóba.

Ami az SCOP>=3 miatt a földgázzal azonos vagy olcsóbb fűtést ad.

Részletek a fórumban már többször is...

Valamint itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9101605

Előzmény: JimmyG (53815)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!