Keresés

Részletes keresés

szocske_ Creative Commons License 1 órája 0 0 48822

végülis, néhány tesla powerwall és szolgáltatót válthatok :)

Előzmény: erbe (48820)
yt7br Creative Commons License 1,5 órája 0 0 48821
Előzmény: gonczollaszlo (48816)
erbe Creative Commons License 9 órája 0 0 48820

Fenyegesd meg őket, hogy szolgáltatót váltasz! :-)

Előzmény: szocske_ (48815)

yt7br Creative Commons License 12 órája 0 0 48819

Én Januárban kaptam meg a számlát és azonnal reklamáltam!Nem úsztam meg!7 reklamációm volt amíg idáig el jutottam!Év záráskor ill csak féléves elszámoló jött amin persze nem szerepelt az előző évi túlfizetés - trükkös!

Ezt még véletlennek sem mondható mert látszódott ,hogy valamennyit jóváírtak a befizetésemből!Tehát tudtak róla ,hogy többlet befizetésem van!Kérdés akkor hová tűnt a többi mért nincs az elszámolón!Figyelni kell sajnos! 

Előzmény: merQree (48818)
merQree Creative Commons License 14 órája 0 0 48818

Van több jó és egy rossz hírem is. Kezdem rosszal. Fizesd be a számlát, azért mert sajnos régen elkészült.

A jó hírek (saját tapasztalatból, illetve most reggel visszakerestem az ELMŰ ámokfutását a számlák alapján):

Amikor átvettek engem is, akkor online számla érkezett, és behasalták a novermber 30.-ai óra állásokat.

Azonnal reklmációt írtam, illetve felhívtam ÜFSZ-t. Telefonon keresztül bediktáltaltam a reklamációval egyidőben azt az óraállást, ami az éves elszámoláson volt. A bediktálás miatt a részfogyasztást is nullára állíttattam.

Összefoglalva: amikor átvettek, akkor kellett kapnod elvileg számlát. Ez valamikor december körül lehetetett, nekem valamikor márciusban jött számla, fel is háborodtam miatta egy korábbi hozzászólásomban. Akkor kell(ett volna) reklamálni, és megúszható a mostani cécó.

yt7br Creative Commons License 14 órája 0 0 48817

Még ne fizesd be!Van még időd!Én is csak 2-3 hónapra rá fizettem be!De csak azért mert az előző cég rám küldte a behajtást!Mivel ők már nincsenek neked jó esélyed van arra ,hogy el tudd intézni ! 

gonczollaszlo Creative Commons License 25 órája 0 0 48816

A cégváltáskor (tavaly decemberben - ELMŰ, a többi áramszolgáltató eltérő lehet) becsült számlát kapott mindenki. Ami azt jelenti, hogy az éves  elszámolásnál ezt a becsült mennyiséget nem veszik figyelembe.

Viszont a folyószámlán nyilvántartják az addig befizetett díjakat.

Tehát ha a cégváltáskor bárkinek bármi kötelezettsége keletkezett azt anno pénzügyileg, az akkori állás szerint elszámolták. (Kifizetted vagy jóváírták)

Ha akkor be kellett fizetni valamennyit, akkor az a mostani pénzügyi elszámolásba beleszámít.  (A jóváírás is, csak fordított előjellel)

A lényeg, hogy az éves leolvasáson alapuló elszámolás független az év közben végrehajtott kereskedőváltástól. Elvben a mennyiségi és a pénzügyi elszámolásnak el kellene egymástól válnia. A kettő közötti különbséget a két szolgáltató kell rendezze egymás között.

Nálam ez rendben volt az idén, de ettől még lehetnek olyan kivételek, amiket a rendszerek nem jól kezeltek.

Más kérdés a részszámla mennyiség: Leolvasás/elszámolást követően nálam is visszaállt automatikusan a teljes tavalyi hálózatból vételezett fogyasztásom/11-re. (hogy miért pont 11, azt most fejből nem tudom, de van rá ésszerű magyarázat)

Nekem volt egy elméletem, miszerint  az előző időszakban nullás részszámla mennyiséggel rendelkezőkre van egy kivételkezelés már a rendszerben, ami a korábban nullásakat ismét nullára állítja be, de a nem nullásakat automatikusan újraszámolja. Ez most Szöcske példáján megdőlni látszik.

Összességében: A szolgáltatók elszámolási rendszerei, úgy tűnik, rohadtul nincsenek felkészítve a HMKE elszámolására, pláne, hogy a tavalyi 'államosítás' körüli mizériák is bekavarnak, tehát az idei elszámoló számláját mindenki nézze át nagyítóval, még jobb, ha mikroszkóppal!

Előzmény: szocske_ (48811)
szocske_ Creative Commons License 26 órája 0 0 48815

köszi a biztatást.
nekem egyelőre nincs túlfizetésem,  mert még nem fizettem be a 30+ ezres elszámoló számlát, de kétlem, hogy a fizetési határidő előtt kapok választ a panaszomra, így kénytelen leszek befizetni, aztán reménykedni, hogy visszakapom...

Előzmény: yt7br (48814)
yt7br Creative Commons License 26 órája 0 0 48814

Én nemrég kaptam vissza az egész összeget 19e Forintot ,Ez a 7-ik panasz után sikerült!Az éves elszámolón semmi jele nem volt annak ,hogy  túlfizetésem van!Ha nem szólok simán lenyelik!

Kitartás!

Előzmény: szocske_ (48811)
gonczollaszlo Creative Commons License 26 órája 0 0 48813

Idővel gyorsul ez, mint az autóversenyzés - hogy aktuális példával éljek. :)

Előzmény: Krinyo (48803)
szocske_ Creative Commons License 28 órája 0 0 48812

volt már itt, aki pórul járt az előleggel, nem teljesített a cég és most futhat a pénze után :(
véleményem szerint ha egy cég nem bír saját erőből megvásárolni 10-20 napelemet és egy invertert, azzal nem szabad szerződést kötni.

Nálunk az volt a szerződésben, hogy mielőtt elkezdik a telepítést, le kell tennem az ár 30%-át kp-ban, a többit átutalással fizetem a telepítés után.

Gyakorlatilag nem kérték el a 30% pénzt sem mielőtt megkezdték a munkát, csak miután befejezték.

Előzmény: eger.jeno (48804)
szocske_ Creative Commons License 28 órája 0 0 48811

nekem az addigi nullás részfogyasztásom is "törlődött" véletlenül a rendszerből, akkor kaptam egy kb. 5000 Ftos számlát, amit kifizettem, majd kb. 2 hónap után a visszautalták, mert akkor is panaszt tettem.

Kíváncsi leszek most mit reagálnak, nem azért vettem napelemes rendszert, hogy befizessek kb. 15ezret az állami cégnek, csupán azért, mert ők kedvük szerint becsülnek évközi fogyasztást...

Előzmény: merQree (48810)
merQree Creative Commons License 28 órája 0 0 48810

Nekem is hasonló a helyzetem, már ami a leolvasást és az "államosítást" illeti. Államosítás után elvileg kaptál számlát. Én legalábbis kaptam, igaz valamikor márciusban, de nekem 0kWh volt a részfogyasztásom, amikor "államosítottak".

Előzmény: szocske_ (48809)
szocske_ Creative Commons License 29 órája 0 0 48809

A kedves ElmüÉmászEnergiaszolgáltató kft újra támad:

Az éves leolvasásom tavaly 2015. 07.09 volt, idén 2016.07.06.

Azonban az "államosítás" 2015.11.30 időpontjában berögzítettek nekem egy becsült óraállást a rendszerbe, és természetesen az idén júliusi leolvasás után a becslésük alapján számláztak, ezzel gyakorlatilag lenyelve a tavaly nyári túltermelésem.

Írtam nekik reklamációt, kíváncsian várom az eredményt...

energo47 Creative Commons License 29 órája 0 0 48808

Szép napot Neked és minden fórumozónak!

Alapból van 2 db RJ45 -ös LAN port  ( Solar Net / Interface Protocol IN csatlakozó  Solar Net / Interface Protocol OUT csatlakozó )  de ismereteim szerint ezek csak az inverterek "felfűzésére" alkalmasak  több inverteres rendszerek esetén, valamint a Fronius Datamanager 2.0 "telepítésére"
Ha tévedek bizonyára majd a hozzá értők kijavítanak.Ha a datamanager-el ellátott WIFI-s invertert vásárolod, akkor nincs szükség LAN kábelre hisz wifi-n keresztül mindent látsz az ingyenes solar web programmal, ha a LITE invertert választod, abba is pár perc alatt "telepíthető" a Fronius Datamanager 2.0 kártya és máris "teljes értékű" WIFI-s invertered van. Nekem Fronius Primo 3.0 LITE inverterem van datamanager kártyával kiegészítve, és 1 hónapja üzemel teljes megelégedésemre.Üdv: DJ

Előzmény: eger.jeno (48805)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 30 órája 0 0 48807

Ha jól emlékszem RS485 van rajta, de google a barátod.

Krinyo Creative Commons License 1 napja 0 0 48806

Ez szerintem inverterfüggő, ha LAN-port van rajta, beépített a Datalogger akkor igen. Egyébként a ComCardok meg a Dataloggerek is RJ45-ön csatlakoznak, utóbbihoz tudsz számítógépet, pontosabban netet kötni.

eger.jeno Creative Commons License 1 napja 0 0 48805

Lenne még egy kérdésem: a Fronius inverterekben van RJ45 csatlakozás. Ez nem alkalmas a közvetlen routerhez való csatlakozásra?

Az inverter telepítési helyétől 2 méterre van a routerem amin egy linux fut, így adódna a lehetőség a vezetékes csatlakozásra.

Jenő

eger.jeno Creative Commons License 1 napja 0 0 48804

Üdv az Uraknak!

Kezdenek bejönni az ajánlatok a 3Kw rendszer telepítésére.  Nagyon nagyok a szórások, és nem is olcsók. 

Észrevételeim eddig:

- majdnem mindenki kér előleget a rendeléskor

persze van olyan is, aki a szállításkor kéri az első részletet, és a telepítéskor a maradékot 

- van aki nem is részletezi az árakat tételenként, csak összesen adja meg

- 3 olyan ajánlatom is van (24 cégtől kértem be) amelyikben Growatt 3000S ajánlanak (ami 2850 wattos)

- van aki az inverter típusát nem adja meg, van aki csak a gyártót írja meg 

Más: az ajánlatok alapján tényleg nem lenne baj, ha tisztulna ez a piac, ahogy a sajtóban megjelentek alapján 

a mostani pályázat hatásaként várja a kormány..

Ha a fórumon van aki akar küldeni ajánlatot szívesen fogadom, a nyilvános mail címemre.

(3 kw cserétetőre, inverter kültérbe telepítve közel a napelemekhez és a hálózati elosztó dobozhoz )

Jenő

Krinyo Creative Commons License 1 napja 0 0 48803

Volt amikor nem voltak ilyen gyorsak, nekem a készrejelentéstől számítva 3 hónap alatt cseréltek órát. :)

Előzmény: gonczollaszlo (48802)
gonczollaszlo Creative Commons License 1 napja 0 0 48802

Akkor eddig eon vezet.

Előzmény: femiki (48801)
femiki Creative Commons License 1 napja 0 0 48801

Nálam 06.08.-án lett beadva az igénybejelentés, és 07.04.-én megvolt az óracsere is. E-on terület.

gonczollaszlo Creative Commons License 1 napja 0 0 48800

Akkor ez tényleg nem rossz. Nekem ez tavaly szinte napra pontosan 3 hónap volt.

Előzmény: a8lang (48799)
a8lang Creative Commons License 1 napja 0 0 48799

Nem, hanem a HMKE igénybejelentést, a legelső lépés. Ezután küldik a tájékoztatót, és onnantól lehet terveztetni meg engedélyeztetni. Május 24.-én küldtem el emailben az elműnek az igénybejelentést.

Júni 4.-én küldtem a tervezőnek először bármit is. Júni 19.-én már jóvá volt hagyva az elműnél.

A szerződés júni legvégén jött meg.

Előzmény: gonczollaszlo (48798)
gonczollaszlo Creative Commons License 2 napja 0 0 48798

Az 'igénybjelentés' a szerzédésmódosításra és a mérőcserére vonatkozó igény bejelentését jelenti a szolgéltató felé?

Előzmény: a8lang (48797)
a8lang Creative Commons License 3 napja 0 0 48797

Ma megvolt az óracsere. Mostantól élesben megy a rendszer.

Sima lengyel ad vesz órát szereltek fel, az elromlott Elster gsm-es smart óra helyett.

2 hónap telt el összesen az igénybejelntéstől az óracseréig. Nem annyira rossz.

turbogabor13 Creative Commons License 3 napja 0 0 48796

Na látod ehhez a részéhez nem értek, kérdeztem a szerelés előtt hogy lehet e túlpanelezni (akkor még csak 5-ös inverterről beszéltünk, utsó pillanatban döntöttünk a 6-os rendszer mellett), nekem nem ajánlották, de így már lényegtelen, mert a tető tele van:) Utána agyaltam még egy kis rendszeren, egy kis tetőfelület lehet még alkalmas minimális szinten (garázs és bejárati ajtó feletti rész max 2 kw-os rendszer fér el) de az is csak délután max 2-ig, arra is azt mondták, hogy inkább egy külön rendszer legyen, inverter csere sem olcsó, na meg már elég jó kedvezményt kaptam volna rá, de mondták, hogy szerintük oda már nem éri meg, nem hozna olyan szépen, így a megtérülése is nagyon megnőne.

Előzmény: 5738g (48795)
5738g Creative Commons License 3 napja 0 0 48795

Ez szép!

Akkor nem kell tartanom attól hogy vágja a csúcsokat!

Az viszont miért volna jó a Froniusznak hogy a 6-os invertere 7 KW fölött is szépen dolgozik?

Vagy folyamatosan nem tudja?

Előzmény: turbogabor13 (48790)
Krinyo Creative Commons License 3 napja 0 0 48794

Bocsi, DC-t akartam írni. :) Nehéz a két értéket összeszorozni. Nálam pl. reggel 8:30-kor 5-perces mintavétel átlaga szerint 528,1 V DC-ből és 4,66 A DC-ből (ami ugye 2,461 kW DC) lesz 2,24 kW AC, az átalakítási veszteség 9%, ami nem is rossz 48,2% terhelés mellett...

Előzmény: 5738g (48792)
turbogabor13 Creative Commons License 3 napja 0 0 48793

Ott a pont:)

Múltkor mikor a kánikulás hétvége volt, mondom az asszonynak elmegyek veszek egy merülő forralót, mert nincs kedvem a medence feltöltés után várni hogy melegedjen a víz (így hordhattam ki bentről vödörben a meleg vizet, hogy a gyerkőc mihamarabb birtokba tudja venni) ha már úgyis ennyi áram van:)

Előzmény: merQree (48789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!