Keresés

Részletes keresés

Jazz_kedvelo Creative Commons License 45 perce 0 0 55348

ha azonnal elhasznalod egy reszet hazon belul, az nem jut ki a villanyoraig, ennel nagyobb kulonbseg is ossze tud jonni.

Előzmény: Szefi7806 (55347)
Szefi7806 Creative Commons License 1 órája 0 0 55347

Sziasztok, 

Bizonyára tudjátok rá a választ. Mi az oka annak, hogy az inverter által szolgáltatott termelési adat kb. 10%-al magasabb mint a villanyórán feltüntetett? Az inverter fogyasztása lenne? 

Elnézést, ha volt róla szó, de az elmúlt hozzászólásokban nem találtam. 

BSOD64 Creative Commons License 3 órája 0 0 55346

Összekevertelek valakivel. Mind1, a lényegen nem változtat. Az invertered nem küldi rendesen.

Csak az átlag számított. Azért 0 az átlag, mert nem kap a termelt mennyiségről adatot (nem fordítva), csak a "pillanatnyit".

Előzmény: VéPeti (55344)

8lazo8 Creative Commons License 4 órája 0 0 55345

Azt az average power-t kapcsold ki semmire nem jó csak megzavar.

A grafikonodon a sötét zöld görbe a pillanatnyi teljesítmény ezt az adatot az invertertől kapja. A háttérben a világos zöld mező az adott napi össztermelés adat, ezt is az invertertől kapja, nem számol. Tehát az invertered nem küldi tovább (vagy ugyanazt az értéket küldi újra) a napi össztermelést egy ponton túl ahogy a grafikonodat elnézem, csak a pillanatnyi teljesítményt.

Előzmény: VéPeti (55344)
VéPeti Creative Commons License 6 órája 0 0 55344

Nem tudom mikori a firmware, de mivel 3 hete jött friss melegen a gyárból, ezért gondolom nem túl régi. A lényeg még 1x, hogy az én inverterem csak egyetlen adatot küld sztem, mégpedig a pillanatnyi fogyasztást. Azt viszont pontosan. Mind időben, mind értékben. A többit a pvoutput számolja, csak rosszul. Legalább is én így látom.

A lenti képen is látható, hogy a pvoutput úgy gondolta, hogy du 3 után már nem történik termelés, és 23kWh-nál leállt, miközben az inverter egészen este hétig tolja az adatokat, és a nap végére 32kWh jött össze az ios app szerint (amit szintén az inverter etet adatokkal). A villanyóra egyébként ez utóbbit igazolja, ezért mondom hogy sztem rosszul számol a pvoutput. (kár érte)

Előzmény: BSOD64 (55343)
BSOD64 Creative Commons License 8 órája 0 0 55343

Azért írtam a netkimaradást, mert ha a nap végén küld csak, akkor is helyes a napi termelés mennyiség. Nincs szüksége pillanatnyi adatokra ehhez. Nem számol. Kapja az adatot.

Neked valószínűleg nem is a pillanatnyival van gond, hanem azzal, hogy kWh-ként lép a termelt mennyiség az első kWh után.

Rosszul küldi az inverter. Mikori a firmware???

Nézd meg a termelt energiát:

Előzmény: VéPeti (55342)
VéPeti Creative Commons License 16 órája 0 0 55342

Dehogynem számol. Az Average egy számított érték, és abból számolja a kWh-t. Akkor van baj, amikor a pillanatnyi érték mondjuk még 3kW, az avg viszont valamiért nulla, pedig az előtte levő 10 perces adatok is érvényesek voltak. Emiatt nincs kWh növekmény. Egyébként adat eddig még sosem maradt ki (1000/200-as a netem), amit pedig küld azt többször leellenőriztem, és totálisan megegyezik az inverter adataival. 

ios-re megvettem a fizetős Fronius appot, az sokkal több adatot ad, mint az ingyenes. Azzal is megegyezik. Tehát továbbra sem értem, miért kalkulál rosszul. Nézd meg a pvoutputomat.

Előzmény: BSOD64 (55336)
agyarka Creative Commons License 17 órája 0 0 55341
A japánok nem csak álmodoznak, hanem jó ideje nekikezdtek az atomerőművek kiváltásához, és nincsenek egyedül.
Előzmény: Nap_Pali (55303)
Krinyo Creative Commons License 17 órája 0 0 55340
agyarka Creative Commons License 17 órája 0 0 55339
" -a szaldón felül pedig ~50% támogatással BIZTOSAN adhatja el a véglegesen többlet áramát"
50% támogatással? Az RHD + t a vásárló kifizeti így az nem támogatás többlettermelés esetén.

Jut eszembe, mi a helyzet zöldáram esetén a CO2 kvóta kereskedelemmel, az kinek a haszna? Netán a tulajdonos államé?
Előzmény: vudergraf (55294)
Zs:) Creative Commons License 17 órája 0 0 55338

"Viszont ettől függetlenül a szolgáltatónak fenn kell tartania akkora infrastruktúrát, ami akkor is kiszolgál mindenkit ha az összes szél és naperőmű leáll, a fogyasztás meg épp csúcsokat dönt."

Ha viszont az átviteli közeg fenntartására gondoltál, annak meg nem látom értelmét megjegyezni, hiszen a naperőművek nélkül is rendelkezésre kell álljon.

Vagy?

Előzmény: Szumoo (55337)
Szumoo Creative Commons License 18 órája 0 1 55337

Én nem írtam olyat hogy a szolgáltató a termelő.

Előzmény: Zs:) (55332)
BSOD64 Creative Commons License 18 órája 0 0 55336

Nem számol. Az invertertől kapja az adatokat.

Ha pl. elmegy a net napközben és csak a nap végén kap ismét, akkor lesz egy törés (ugrás) a termelt mennyiségben és az idővonalból hiányozni fog az az időszak, amíg nem kapott adatot (pl.11 óra után 17óra következik, a köztes időszak nem jelenik meg)

Mindenképp a te készülékedben (küldésedben) van a hiba. Kérdeztem már, de a firmware mikori?

Próbálj meg 5 percenként küldeni. Ennyi különbséget látok az enyémhez képest.

Előzmény: VéPeti (55334)
Nap_Pali Creative Commons License 23 órája -1 1 55335

Bocs kiszállnék, a kötözködés-magyarázkodás funkció nem az én területem,és az időmet jobban is el tudom tölteni..

Akkor mi a fenének fogsz bele?

Nem fog senki ezért bocsánatot kérni tőled, hogy rabolja a drága idődet.

Így pedig nyilván nem is kapsz választ a tévedésedre sem.

Előzmény: Jazz_kedvelo (55331)
VéPeti Creative Commons License 23 órája 0 0 55334

Valaki magyarázza már el, mert én nem értem, hogy a pvoutput miért úgy számol, ahogyan számol. 10 percenként megkapja a pontos pillanatnyi adatot, amiből valahogy kiszámol egy átlagot (nem értem milyen képlet alapján), majd minden nap, du 3 körül úgy dönt, hogy ez az átlag onnantól nulla, miközben még bőven van termelés estig, és mivel nulla, a napi termelt mennyiségre is azt mondja, hogy innentől aznap már nem változik. Tképpen emiatt tér el a valós kWh érték a pvoutput által kalkulált értéktől minden nap, úgy 20-25%-kal. Egyébként egész használható lenne.

Jazz_kedvelo Creative Commons License 23 órája 0 0 55333

Ez így nem 100% Inkább úgy fogalmaznék, nagyrésze hasznosul,. de csurog ide oda is :-)

De értem a lényeget, és amit mondasz alapvetően igaz, pontosan közelíti a valóságot. De csak közelíti ;-).

Előzmény: Krinyo (55321)
Zs:) Creative Commons License 23 órája -1 0 55332

Öööö,

A szolgáltató nem termelő! Az egy másik résztvevő. A szolgáltató vásárolja a villamos energiát, amit elad a fogyasztónak.

Előzmény: Szumoo (55324)
Jazz_kedvelo Creative Commons License 23 órája -2 0 55331

Jaj... csak egyre reagálok, és lezárom...

"A T ellenállás egyetlen feszültséget lát, nem kettőt.

Nincsen neki olyan, hogy az egyik oldalról más értékű feszültség ér oda hozzá, mint a másik oldalról.

A feszültség mindig két pont között értelmes.

Amit írsz, ahhoz 3 pont kell."

Ki írt ilyet? Ezt te írod nem én.....

Két pont között nyilván csak egy adott fesz mérhető egy adott pillanatban (hacsak nem kezdünk el komplex számokban meg fourier sorokban gondolkodni, és fel akarjuk őket bontani összetevőkre).

Az Norton és Thevenin helyettesítő képet úgy szokás számolni és nézni, hogy a mérendő pontból "visszanézünk" a hálózat felé, és azt helyettesítjük be egy lehetséges modellképpel. Ha több generátor és hálózat van akkor akár tagonként egyesével, majd a végén összegezzük akár egy generátorra és belső ellenállásra. és akkor megkapjuk a feszt áramot. Ilyen bazi egyszerű. Gyakorlatilag itt visszanézve a hálózat felé két generátorunk lesz, egy a napelem felől egy a szolgáltatói hálózat felől, és valamilyen arányban ez megoszlik a  terhelésen - jellemzően a modellképben a belső ellenállás (vezeték hálózat) és feszszintek függvényében. Ha ez nagyon el van tolódva, akkor a hálózatból minimál lesz amit fel fog venni, sőt szinte semmi, elhanyagolható.

Persze ettől szükség van a hálózatra is!!!!

Nincs ott háromfesz, ki mondott ilyet, miért rakod ezt a számba? Egy összegzett van, ami akár modellezhető / számítható is, és az áram, áramirány is.... Csak hát a való élő helyzetet mindenestől nehéz lemodellezni, csak nagyságrendileg lehet.

"Egyetlen valós feszültséggenerátorunk van, az pedig nem képes az egyes fogyasztók megkülönböztetésére, nem képes arra, hogy a hozzá fizikailag közelebb lévőket több energiával lássa el, mint a távolabbiakat."

Ami adott esetben itt kettő generátor összegzése!! (de ez sem igaz, mert a hálózat felől sem egy generátor van csak annak tekintjük a sok sok generátort helyettesítve). Az ellenállásnak persze tök mindegy, hogy összevonjuk a kettőt, ugyanazon a feszen ugyanaz az áram fog folyni. Ilyen erővel azt mondhatjuk, hogy amikor felkapcsolom a lámpát tök mindegy hány erőmű van a földön, tekinthetem egynek, aminek van egy adott fesze és belső ellenállása. de attól a  földön még sok erőmű van és az egyikből x A-t a másikból X nA-t fogok felvenni - legalábbis ami nincs leszakaszolva arról a  hálózatról amin vagyok.

Bocs kiszállnék, a kötözködés-magyarázkodás funkció nem az én területem,és az időmet jobban is el tudom tölteni..

Előzmény: Nap_Pali (55318)
geosol Creative Commons License 24 órája -3 0 55330

Az én csendes megjegyzéseimet csak a maroktartó brigád tagjai látják provokációnak. :))

Élősködő, marhaság, balf...ság, maroktartó. Ezekre gondolsz? Még jó, hogy csendes vagy. Emlékszel a rendőrre "I hate niggers" táblával a nyakában a négerek lakta negyedben? Az poén volt, de ami itt csinálsz...

Előzmény: Nap_Pali (55313)
vudergraf Creative Commons License 24 órája -1 2 55329

Hát nem... némely elektronja, akár Pakson túlra is eljut :-)

Sőt bárhová az egybefüggő hálózaton belül.

Előzmény: Krinyo (55321)
Nap_Pali Creative Commons License 24 órája -2 1 55328

Bevezették az újonnan létesített HMKE-k 4 kW feletti részére a teljesítmény díjat.

Akik nem táplálnak a hálózatra, azoknak ez alól mentesek.

Előzmény: TFD (55326)
vudergraf Creative Commons License 24 órája 0 2 55327

Az alap kérdés az az, hogy:

A nem HMKE termelő fizet-e díjat a szolgáltatónak

- a hálózatra csatlakozásért

- a rendelkezésre állásért

- az áram elszállításért

- stb. -ért

Amit ő fizet az jogos a HMKE esetén is.

Szerintem.

TFD Creative Commons License 24 órája 0 0 55326

"emelni kell az áramdíjba épített hálózat fenntartási díjat"

Folyamatban van. Bevezették az újonnan létesített HMKE-k 4 kW feletti részére a teljesítmény díjat. Értéke ugyan jelenleg 0 Ft, de gondolom nem áll meg itt a dolog, majd idővel fizetni kell valamennyit.

szocske_ Creative Commons License 24 órája -1 0 55325

Akkor egy negyedik vélemény: leginkább politikai kérdés...

Ahhoz képest, hogy az ország elektromos hálózata fejlesztésre szorulna, sok helyen egyre gyakoribbak az áramszünetek, a magyar állam, mint tulajdonos, idén több osztalékot vett ki a közelmúltban államosított közmű cégekből, mint az idei profit.

Fordíthatták volna a közműcégek a profitot fejlesztésre is, de a tulajdonos úgy döntött, az ő zsebében jobb helyen lesz ez a pénz, sőt, még az előző évben tartalékba helyezett pénzt is felvette a tulajdonos.

Másrészt az áram árának meghatározása is inkább politikai (=szavazatvásárló) eszköz, mintsem racionális gazdasági döntés.

A szaldós támogatás szintén politikai döntés, amíg az ország nem teljesítette az EU felé vállalt megújuló arányt, addig lesz szaldó.
Mivel idén egy kozmetikai trükkel* elértük az elvárt arányt, nem lennék meglepve, ha hamarosan változna az elszámolási rendszer.

*becslés alapján beleszámolták az ellopott tűzifát is.

Szumoo Creative Commons License 25 órája 0 0 55324

Feldobhatok egy harmadik véleményt?

Ez nem technikai, hanem pénzügyi kérdés (meg politikai).

Teljesen mindegy hogy milyen messzire szállítja / nem szállítja a hálózat az áramot, az nem nagyon koptatja a vezetéket.

Viszont ettől függetlenül a szolgáltatónak fenn kell tartania akkora infrastruktúrát, ami akkor is kiszolgál mindenkit ha az összes szél és naperőmű leáll, a fogyasztás meg épp csúcsokat dönt.

Mivel ennek a költsége az áram árába van beépítve, minél több a szaldós termelő annál kevesebb pénz jön belőle, tehát előbb utóbb elérjük azt a pontot, (vagy már el is értük?) hogy egyszerűen nem elég a beszedett pénz a karbantartásra.

Ekkor vagy emelni kell az áramdíjba épített hálózat fenntartási díjat, vagy megszüntetni / csökkenteni a szaldót.

Szerintem.

Malaguszti Creative Commons License 25 órája -1 2 55323

Ki találta ki ezt a hülyeséget, hogy a hmke visszatáplálását felemésztik az utcában?

A valóságban tolja visszafelé a vizet Kiskörénél :)))))))

Vagy inkább pakson lesz tőle nehéz a víz :)

Nap_Pali Creative Commons License 25 órája -4 0 55322

Azért azt ne felejtsük el, hogy a hálózat nem a szolgáltatóé, ő csak üzemelteti.

Az Eon nem így látja.

Várható ügyfélkérdések és az azokra adandó válaszok

1.) Milyen alapon jegyeztet be vezetékjogot az E.ON?

Abban, hogy kinek a tulajdonát képezi az elektromos/gáz hálózat nem történt változás, a hálózat és annak berendezései korábban is a helyileg illetékes elosztó vagy más néven hálózati engedélyes (korábban: áram-, gáz-szolgáltató) tulajdonát képezték. Az Ön tulajdonában levő ingatlant érintő vezeték jelenleg is az E.ON hálózati Társaságainak tulajdonában áll.

Áram: 10 évvel ezelőttig azonban a vezetékjog alapításakor hatályos jogszabály nem írta elő kötelezően a vezetékjog ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyeztetését. A VET alapján 6 év áll a hálózati engedélyes cégek rendelkezésére, hogy kezdeményezzék az illetékes hatóságnál a vezetékjog megállapítását és a bejegyzésre alkalmas határozat kiadását.

Gáz: 2004-ig megépült vezeték kapcsán van a BT alapján lehetőség a vezetékjog esetlegesen elmaradt ingatlan-nyilvántartási bejegyzésére.

Előzmény: Zs:) (55317)
Krinyo Creative Commons License 25 órája 0 0 55321

A lényeg, hogy az általam betáplált áram nem megy vissza Paksig, hanem hasznosul még az utcában, de minimum a település adott részén. :)

Előzmény: Jazz_kedvelo (55316)
Krinyo Creative Commons License 25 órája -1 4 55320

Én nem is látom mire válaszoltok. Akkor lenne igazán jó a rendszer, ha azt is eltüntetné, amit a nem látott hozzászólásra válaszolnak, bár annak biztosan van értelmes része... :)

Előzmény: Peti1224 (55312)
VéPeti Creative Commons License 25 órája 0 0 55319

Az állam én vagyok! Mondta XIV. Lajos, és ezzel rövidre is zártuk a témát. :)

Előzmény: Zs:) (55317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!