Keresés

Részletes keresés

Zs:) Creative Commons License 2016.10.26 0 0 49830

Már ne haragudj, de szerintem itt te vagy a röhej!

Még egy összehasonlítást sem tudsz elvégezni (almát az almával), csak ócsárolod más munkáját mindenféle tények nélkül, még ha esetleg részben igazad is lehetne.

 

Mivel saját magad csináltad, megtaníthatnád az idetévedőkkel, hogy hogyan alakítottad ki az EPH hálózatodat a PV rendszernél, vagy milyen sarkalatos pontok vannak a szabványban, amire figyelni kell. Na ez segítség lenne másoknak, akik maguk szeretnének boldogulni.

 

No, búcsúzom tőled, agyő!

Előzmény: ívfény (49815)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.26 0 0 49829

új panelekkel, 1,5-1,6, milkába lenne a 5kw-os rendszerem

 

Ehhez képest ez számlával a solarcégtől ~ 2,2 millióba fáj.

ÚÚgy, hogy nem dolgoztál vele sajátkezűleg és van garancia.

 

Roszabb esetben 2,5 millióba...

 

----

 

Egyébként pedig kétlem, hogy 1,6-ból kijön minden anyag + a terv + mérés az 5 kWp-hoz.

Új, számlás cuccokból.

Előzmény: ívfény (49828)
ívfény Creative Commons License 2016.10.26 0 0 49828

hagyjuk most az én rendszerem!, mert túl leragadtatok ennél, holott én csak egy szélsőséges példaként hoztam fel inkább, hogy lehet így is, ennyiből is! mellesleg az előző 3kw-os rendszerem is 1,1-1,2 körűli bekerülési áron készült tok vonóval, kb 3 évvel ezelőtt!, tehát semmi köze a rendszereimnek a szerencséhez de most ez is mindegy... ami itt a lényegesebb ebben a témában, hogy van solar cég aki 1 milkával is tudja olcsóbban adni amit ad! ugyanazt amit más 1 milkával többért fog adni! mi lesz ezzel a pénzzel, ha az a solar cég csinálja a melót, aki enyivel drágábban dolgozik? ez mindenképpen a tisztes haszon feletti + haszon kell legyen! amikor anno elkezdtem a napelemezést én is solar céggel akartam megcsináltatni, de annyira fogott a ceruza a cégnél, hogy inkább a magam kezébe vettem a dolgokat!, és ebbe több ajánlat kérésnél is belefutottam.  aztán az csak egy plusz hab volt a tortámon, hogy menet közben tudtam még olcsósítani, kicsit használt, de ugyanolyan elemekkel, mintha újat vettem volna, de ezt tényleg ne keverjük bele, nem lenne korrekt... de éppen ezért írtam is lejjebb, hogy új panelekkel, 1,5-1,6, milkába lenne a 5kw-os rendszerem, csak ezt nem nézi senki, mindenki az 5kw/1 milkánál ragad le és azon rugózik, hogy ne így, meg ne úgy, meg veszélyes, meg nem etalon,  stb...!  tehát, ha az új panelekkel meglett volna 1,5 milka körűl a rendszer anyaggal, engedéjjel, mindenestűl, akor még mindíg a + 1 milka, kimutatható, a solar cég javára, ha szolár cég csinálta volna a rendszert, ha azt veszem alapul, hogy valaki itt írta, hogy 2,5 milka körűl van manapság egy rendszer telepítés cusammen, egy solar cégen keresztűl. na! ezen kell elgondolkodni! hol 10-15%-os haszon ez??

Előzmény: Törölt nick (49822)
szocske_ Creative Commons License 2016.10.26 0 0 49827

addig már el sem jutottam, hogy ellenőrizzem hány db powerwall kellene, annyira elvetemült ötlet a nyári áramot tárolni télre, amikor töredék áron télen is megtermelhet akár annyit.

Előzmény: Törölt nick (49824)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49826

Hogy a fenébe mondhatsz ilyet!

 

Ez ki van zárva, nem fordulhat elő....

 

<;-)

Előzmény: halaloszto (49825)
halaloszto Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49825

az az ember eladta magát. ez van.

Előzmény: Törölt nick (49824)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49824

Ez is arról szól, miért szar a megújuló, és miért csak a haveroknak legyen ingyibe meg pályázati lehúzásokkal de nekik legalább jó nagy.....

 

De egyébként szerintem ő úgy számolt, hogy nem a  napelemek mennyiségét növeled meg, hanem "szezonális tárolást" csinálsz akkumulátorokkal, azaz egész nyáron töltöd az aksikat, télen meg kisütöd. Ha kiszámolod akkor sem kell ennyi powerwall, és nem csak powerwallban lehet gondolkodni.

Előzmény: szocske_ (49787)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49823

Bos a hibákért.

 

A plusz 300ezerben benen van viszotn a tervezés meg papirozás is, amire nekem is rámant összesen durván 80ezer ft. Azaz igazából durrván 200ezer ft lett volna pluszban BRUTTÓban.

Előzmény: Törölt nick (49820)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49822

Nézd, nagy szerencséd volt, és örülünk hogy sikerült.

 

De ha pl használtan veszel napelemet, mondjuk 250W-os panelt 30-35 ezer között, és hozzá egy 5kW-os invertert újonnan az már kb meg is van a millió.

 

És akkor még nincs papirmunka, terveztetés, rögzítés a tetőn, kábelek, Y patronok, dc megszakítók, túlfesz levezetők, és sorolnám.

 

Szóval baromi olcsón jutottál hozzá ha igaz amit mondasz, és ez a kivételes eset. és használd egészséggel!

 

De ez nem kiindulási alap. Az új termék más kategória minden szempontból.

 

Nem, nem kérnek millikat a szerelésért. Nekem amikor megvolt mindenem, 3 cégtől kértem ajánlatot a szerelésre a saját anyagommal. Mindegyik 100 és 200ezer között vállalta volna. Aztán végül az egyiket megkértem, hogy a tetőre dobják fel, minden mást magam csináltam (45 fokos hódfarkú tető, nem rutinosan nem válalltam be) - 60+áfáért számlásan (!) rakták fel egy napos (7 órás ) munkával ketten merthogy kellett a szolgáltató felé a papír is bizonyítéknak.

 

Semmi milliók.

Előzmény: ívfény (49793)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49821

Nekem is dúrván ennyiből jött ki egy kicsit nagyobb, de csak azért emrt sikerült szereznem egy fél éves invertert féláron. Amúgy kb annyi lenen mitn amit te írsz,

Előzmény: erbe (49819)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 1 49820

Náézd én is magam csináltama  3.5kW körüli rendszeremet.

 

Ha egy szerelő cég csinálta volna, kb plusz 300ezer lett volna a minkadíj, nem egy millió. Ez így erősen túlzás.

 

persze ha van ahsznált anpelem meg iylenek, az lejjebb viszi az árat, de úgy nem illik összehasonlítani már a dolgot.

Előzmény: 8lazo8 (49796)
erbe Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49819

"Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy"  egykor villanyszerelő voltam (darukon, oszlopon is :-) ). 3 éve működik a saját építésű rendszerem, azóta még kettőt felraktam. Raktam fel én is használtat, olcsó volt és ugyanúgy működik, mint a ~1,5-ször annyiba kerülő számlás, ÁFÁ-s új. Sajnos, ilyen olcsón az se jött ki. 3,28 kWp   >~950e.-.

Előzmény: 8lazo8 (49804)
kiggyo Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49818

1 milláért 5kWp rendszert, engedélyezve, szerelve.

Előzmény: 8lazo8 (49817)
8lazo8 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49817

Mit? :)

Előzmény: kiggyo (49814)
a8lang Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49816

Használtat én se tennék fel fő rendszernek, de ha olcsón találnék paneleket ami használt azt simán feltenném az északi oldalakra kiegészítésként.

Én is magamnak tettem fel mindent a tetőre és bár ki tudtam volna fizetni ha más csinálja meg sokat is dolgoztam vele, de mégsem cserélném el ezt az élményt másra, én élveztem, főleg azt amikor miután rá lett kötve a hálózatra, minden működött. Legközelebb is magamnak fogom szerelni, de nem úgy mint most, hogy napokig csak ezt csináltam, hanem apránként.

Elsőre megveszem a rögzítéshez szükséges cuccokat, és ha fent van minden akkor jöhetnek a panelek meg az optimizerek, mert azt hamar fel lehet dobálni. Szerencsére itt könnyen mászkálok a tetőn, zsindelyes 25fokos csak, a másik felület ahova megy panel az meg csak 8fokos.

Előzmény: 8lazo8 (49813)
ívfény Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49815

"Oké, örülünk az örömödnek de ne legyen ez (5kWp/1M) az etalon az idetévedő olvasónak :)"

 

én, amit írtam az csak egy példa! nem kötelező jellegű senkire nézve! csak egy lehetséges altarnatíva!, annak, aki műszakilag meg is tudja csinálni. de, még annak sem feltétlenűl! de, gondolom ide felnőtt emberek járnak fórumozni és el tudják dönteni, hogy mire képesek, mire nem? ez valami olyasmi, mint amikor megy valaki külföldre. lehet gyalog is menni, meg repülővel és egyebek! azért, mert én elindulok gyalog, és azt megírom egy fórumon, akkor azt követni kell? és mégcsak etalon sem kell, hogy legyen a "(5kWp/1M)" nem is azért hoztam szóba a rendszerem!, félre van magyarázva! hanem, csak , mert csípi a szemem, hogy, megy a hülye duma a solaros cégek részéről, hogy nekik, majdnem rezsibe vannak a telepítések! mert 10-15% csak a haszon! :))) röhej!!  na! erre jó példa az én rendszerem, meg itt valamelyik olvtársé, hogy mennyibe van a rendszer, ha ki van iktatva a kapzsi solár cég! de mindenki értelmezze ahogy akarja! vonjon le olyan tanulságot, amilyet akar és bír! a haszon tekintetében, mégegyszer falhívom a figyelmet, hogy az is messzire mutató tényező, amit már egyszer írtam is, hogy, van solar cég, ami millióval kevesebbért megcsinálja ugyanazt, mint egy másik! és valószínűleg nem terézanyák gyülekezete , vagy a máltai szeretetszolgálat központi solár cége a profiszolár?, hanem 1 millióval olcsóbb árnál is tisztes hasznuk lehet?

Előzmény: 8lazo8 (49813)
kiggyo Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49814

Én is kérek egyet!

Előzmény: 8lazo8 (49813)
8lazo8 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49813

Oké, örülünk az örömödnek de ne legyen ez (5kWp/1M) az etalon az idetévedő olvasónak :)

Mert nem mindenki tud/akar saját maga használt alkatrészekből rendszert építeni.

A legtöbb embernek nincs ehhez affinitása és ezzel nincs is semmi baj, arra ott vannak a telepítő cégek.
Senkit nem bíztatok arra, hogy villanyt szereljen meg tetőre másszon, mindegyik kifejezetten életveszélyes :)

Előzmény: ívfény (49812)
ívfény Creative Commons License 2016.10.25 -1 0 49812

látom sok az ellenlábas, lehet ezt csűrni csavarni!  :)) de attól nálam vígan ketyeg az 5 kw-os rendszer 1 millából, hivatalosan, tok vonó! és, szerintem, kb 4-5 év és már zsebre termel, mivel kb enyi idő alatt meg is térült! aztán, ha megszűnik a szaldó, sem fogom magam a dunába ölni!, mivel már ingyen van, ami van. nem az van, hogy még nem térült meg és már szaldó sincs, ha lesz ilyen... lehet itt vitatkozgatni, meg ellenérvezni, de a tények, azok tények...

aki meg ezért, vagy azért nem mászkál a tetőn, az fizesse az extra profitot a solar cégnek! de aki megakarja saját maga csinálni, az tegye meg minél előbb, mert az idő, nem nekünk dolgozik! a végén a szaldó megszünése melett még hoznak olyan rendeletet, hogy csak kizárólag hivatalosan cég álltal telepített, rendszert lehet legalizélni és akkor, pafff... az államnak is az a célja, ha már megalakult egy solar cég, ami adózik neki, az megmaradjon és tovább adja az államnak a sápot és nem az, hogy a szerencsétlen magánember olcsón megoldhassa a rezsicsökkentését önerőbő, idősebb korára, vagy éppen bármiylen célbóll! így csak egy solarboltos és jó pozícióban lévő politikus barátság kell és egy tollvonással jöhet valami buzi törvény, ami kivégzi az olcsón extraprofit nélküli napelemes rendszer telepítést!  .)!!!

kiggyo Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49811

És ő intézi az engedélyeztetést, van tervezője, felelős műszaki vezetője, műszaki ellenőre, és ő ugrik ki ha garanciális gond van...

Előzmény: 8lazo8 (49809)
gergem Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49810

Nem tudom, mennyire lehet alkudozni náluk. Mármint adnak egy konkrét árajánlatot. Erre fura, ha azt mondom érdekel, de csak ha 50e Ft-tal olcsóbb. Gondolom, ha nem mindenről (pl. szerelés) kérek számlát, vmennyivel olcsóbb, de nem ennyivel. Vagy tévednék? 

Előzmény: kiggyo (49807)
8lazo8 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49809

Szerintem nem fogsz találni ilyen céget, mert pont azon volna jelentősebb haszna ha ő viszi az anyagokat, meg olyan anyagokat amikkel tud/szeret dolgozni, és nem olyannal amit elé tesznek.

Olyan céget előbb találsz aki ad el neked alkatrészt, lebonyolítja az engedélyeztetést és te összerakhatod magadnak, ő legfeljebb ellenőrzi, hogy olyan-e a munka amilyennek lennie kell, megfelel az előírásoknak. (mert ha nem akkor pórul járhat)

Előzmény: gergem (49805)
gergem Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49808

Mennyit szánjak? 5e? 8e? 10e?

Előzmény: Törölt nick (49806)
kiggyo Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49807

Én magam csináltam, de mondom, nem sokat tudsz rajta spórolni. Inkább alkudozz a cégeknél.

 

Nem csak annyi hogy felrakatom.

 

Kellett ha jól emlékszem, ne kövezzetek meg ha nem pontos már:

- igénybejelentés : sima ügy, megy SK

- terv -> áramszolgáltató által regisztrált tervező, 60eFt

- földelésvizsgáltat, szakvélemény -> 10eFt

- ha megjött az engedély akkor felszerelni, bekötni -> hivatalosan csak villanyszerelő, de nem ellenőrizte senki. Nálam nem kevés villanyszerelés volt az AC oldalon

- utána ÉV mérés -> 5eFt

 

És tudtam nagyker árakon szerezni napelemet, stb...

 

Ahogy számolgattam nem olyan könnyű pénz ez a telepítőknek, adókkal, járulékokkal együtt.

Előzmény: gergem (49805)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49806

Mekkora óradíjat is szánsz egy napelem szerelő szakinak nettóban?

Legálisan persze...

Előzmény: gergem (49805)
gergem Creative Commons License 2016.10.25 -1 0 49805

Érdekes, amiket mondtok és én is ezen töröm a fejemet. A saját kivitelezésen. Csakhogy az idő kevés hozzá és sajnos egyáltalán nem értek a tetőn való mozgáshoz. Félek is tőle. Viszont vajon nincs-e olyan ember, aki ezt megcsinálná helyettem, mondjuk 50e Ft-ért. Mmint mindent megveszek, ő csak rögzíti. Neki is jó business, gondolom pár óra meló (4-5?), nekem is megéri, mert sokat spórolok vele.

 

De más... szerintetek van olyan cég, aki általam beszerzett anyagokból is vállalja a kivitelezést? Mondjuk a panelt és az invertert venném én, első körben, minden mást a cég intézne. Szerintetek van olyan cég, aki ezt vállalná? Bár nem tudom, miért mondanának le a haszonról a javamra. De hátha... 

8lazo8 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49804

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy van ipari alpin képesítésem meg tapasztalatom :)

Előzmény: Törölt nick (49800)
8lazo8 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49803

Mindent az utolsó csavarig számlára vettem idehaza, napelemeket külföldön nagykertől. A tök új 5,3kWp-s rendszer megállt kb 1,5M-ből, az ajánlatokat nézegetve ugyanekkorát átlag 2,5M-ért kínáltak akkoriban. Sok munka volt azért vele de megérte.
Azt már el sem merem hinteni, hogy lakástakarék finanszírozta a projektet (ehhez pl kell számla) :)

Előzmény: kiggyo (49799)
8lazo8 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49802

Nem fogsz meggazdagodni ebből hacsak nincs ismeretséged amin keresztül megrendelésekhez jutsz. (közbeszerzés, pályázatok, stb).

Ahogy korábban írtad, rengeteg cég van már odakint aki ezzel foglalkozik (van sok kontár munka is némelyik után) és ha hivatalosan akarod csinálni, normális alkalmazottakkal stb (egyedül sehogy nem fog menni) akkor adók és egyéb kiadások amik a céggel járnak lenyelik a várt nagy haszon egy jelentős részét.
Mindenféle "okoskodás" nélkül nem nagy biznisz ilyenbe belevágni, hacsak nem tudsz valami olyat nyújtani amit senki más a piacon és van is rá kereslet.

Amíg a saját rendszeremet reszelgettem össze volt időm gondolkodni ezen és arra jutottam, hogy nem vágnék ilyenbe. :)

Előzmény: ívfény (49797)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 49801

Csináld, sőt buta vagy ha nem csinálsz, nem??? ;)

 

Csinálj céget, fizess könyvelőt vegyél fel egy két embert, alkudozz a nagykerekkel, stb ...

Előzmény: ívfény (49797)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!