Keresés

Részletes keresés

pikkutyttö Creative Commons License 2010.03.19 0 0 35
Finnorszägban elek 1 eve , 20 evesen jöttem ki ,lett egy finn lakotärsam..meg munkäm..most tanulok ..
Es imädom ezt az orszägot de mennek toväbb, délre..valahogy közelebb äll hozzäm..
Ez kicsit most värat magära :)
kangabébi Creative Commons License 2010.03.16 0 0 34
Sziasztok, olyan társszerző blogtársakat keresek akik:
-minimum 1 éve külföldön élnek( vagy több, de emlékeznek a kezdetekre)
-maradni szeretnének(ha sikerül)
-gyerekkel rendelkeznek (iskolai problémák)
-szakmai előrébb jutásra törekszenek( munkahelyi élmények /problémák)
-több idegen nyelvet beszélnek.
Lehetőleg az alábbi országokból:
Norvégia, Svédország, Finnország, Amerika, Dél Afrika, Németország, Anglia, Ausztrália.

A blog célja, saját magunk szórakoztatása, híradás , élmény megosztás.


Dzsuuz Creative Commons License 2010.02.12 0 0 33
Mesélj! Hogy élted túl? New York fantasztikus és egyben nagyon kemény terep lehet.
Előzmény: areacode212 (29)
pappito Creative Commons License 2009.12.20 0 0 30
olvasd el a blogomat, azóta írom amióta itt lakunk. nem csak NZ de jobbára az.

abban minden le van írva, a kezdeti nehézségektől a könnyűségekig.
Előzmény: Törölt nick (27)
areacode212 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 29
New York

10 eve felultem a repcsire, hogy egy fel evet itt toltsek.

Azota is itt!

Nem sokat gondolkodtam rajta, volt egy nappali ahol egy honapig szivesen lattak, volt a zsebemben $500 aztan ennyi.
kedvespeti Creative Commons License 2009.11.09 0 0 28
Tényleg ennyire egyszerű, mert akkor hétvégén én is indulok :)
Kicsit részletesebben, kérlek!
Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.09 0 0 27

Lehetne kicsit részletezni? Nagyon érdekelne, hogyan találtál lakást, munkát, stb....

Lehet e-mailben is. Régebben készültünk oda, de aztán Anglia és Svédország lett belőle. Azért nem adtam fel teljesen.

Előzmény: pappito (25)
nicewoman Creative Commons License 2009.11.06 0 0 26
Sziasztok!

Olyan emberekkel szeretném felvenni a kapcsolatot, akik Ausztriában dolgoznak. Angol, német, olasz nyelvtudás.
Várom leveleiteket az attractive@velvet.hu e-mail címre.

pappito Creative Commons License 2009.11.06 0 0 25
Új-Zéland

felültem a repcsire és idejöttem élni.
Krisze Creative Commons License 2009.09.24 0 0 24
Sziasztok!

Nagyon sok magyar él külföldön, jómagam is a férjem után költöztem külföldre.
506bol Creative Commons License 2009.03.24 0 0 23
Sziasztok! Én is találkoztam Magyar túristákkal Irkutszban (CCCP), Annabában, Algirban, Oránban (DZ/ Algéria) (Én dolgozni voltam ezeken a helyeken)
Előzmény: SzigonyHarry (-)
erika3333 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 22
Szia! Mit csinálsz kint? Én a bayor részen vagyok és a kint élő magyarokkal........nos......nem mondanék csak pontokat írnék, a minősítés nem tűrne nyomda festéket!erika3333@freemail.hu
Előzmény: BlueFIRE (19)
erika3333 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 21
Szia! Nem hiszem hogy ilyen egyszerű lenne a történeted, de meglep hogy így fogod fel.Mennyire nehéz kint munkát kapni? erika3333@freeamil.hu
Előzmény: Dwald (20)
Dwald Creative Commons License 2005.03.30 0 0 20

Sziasztok,

en a Karib tersegben elek ket eve es itt is vannak magyarok. Akarhova megyek, taxi, bar stb. amikor megtudjak honnan jottem gyakran az a valasz : ah, a mult heten talalkoztam egy magyar asszonnyal aki itt dolgozik, ah, a szomszedom felesege magyar, ah, a hotelben magyar a recepcios...

 

Az en tortenetem rendkivul egyszeru - es tipikus, gondolom  - hazassag >>> orszagvaltas, munka>>> ujjabb orszagvaltas.

BlueFIRE Creative Commons License 2004.08.14 0 0 19

Sziasztok

 

Én a Feketeerdö legszebb pontján élek, elöször 2 évvel ezelött jartam itt, a sulimban elnyertem egy pályázatot és igy itt dolgozhattam 3 honapot, és akkor ismerkedtem meg mostani élettársammal. Szoval igy vagyok itt :) Nap mint nap találkozok magyarokkal, sokan dolgoznak errefelé a vendéglatasban. Rengeteg jo és rossz tapasztalatom van.

Hunor_MON7 Creative Commons License 2004.07.18 0 0 18

udv Mindenkinek!

 

Jelen en is, Frankfurt/ Main.

 

Van egy masik topikom a Torzsasztal alatt, tudja valaki, hogy hogyan lehetne athozni ide? Ime, errol van szo, kulfoldi magyar tippek:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9073816&la=37325630

 

Udv,

 

Hunor

IAF Creative Commons License 2002.02.28 0 0 17
Egyszer volt egy TV-musor, amiben arrol volt szo, hogy nehany magyar kalandor elutazott a Kamcsatkai-felszigetre. Az ottani egyik faluban pedig a szallasadojuk egy idosebb bacsi volt, aki annak idejen a Karpataljarol szarmazott oda! Kicsit meg magyarul is beszelt.

Meg egy hely az eszembe jutott: Inverness, Skocia. Valamiert nagyon pihenteto volt a nyaralas amig nem talalkoztam magyarokkal, es az invernessi tursita honfitarsaimtol borzasztoan begurultam es szinte lekiabaltam oket: "minek kell itt nekem magyarokkal talalkoznom hat sehova nem lehet eloletek elmenni egy hetre"! Ok meg valoszinuleg azt gondoltak hogy megbolondultam.

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.26 0 0 16
Jav.: "Lehet, hogy magyarázta, miért..."
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.26 0 0 15
Egy kicsit off, de nincs más topik erre: 1974-ben Constanca (Constanta), román tengerparti város. Egy jámbor, csavargó, szolid fél-koldus küllemű torzonborz megszólít, hogy honnan való vagyok. Mondom, magyar. Erre majdnem transzba esett, boldogan, és oroszul (!) mondja, hogy mennyire örül. Ő orosz. "Boldog vagyok, boldog vagyok, hogy találkoztunk" - ismétli, majdnem sirva. Lehet, hogy magyaráztam miért, de nem értek jól oroszul, ezzel szemben románul még kevésbé. De ő végig oroszul beszélt, hogy odesszai orosz, és most már rég itt él, és végre találkozott egy magyarral! - Elég furcsa, nem?
IAF Creative Commons License 2002.02.26 0 0 14
Pragaban a Tesco parkolojaban odajott hozzam egy koldus. Csehul szolitott meg, de nem ertettem: erre szabadkozni kezdett, es elmagyarazta hogy szlovak, biztosan azert nem beszel tul jol csehul. Erre mondtam neki hogy en pedig magyar vagyok! Onnantol kezdve magyarul beszeltunk (amit szinten tort),e s adtam neki valamennyi apropenzt.

Egy het mulva megint odajott, de nagyon megnyult szegeny abrazata amikor rajott hogy emlekszem ra.

SzigonyHarry Creative Commons License 2002.02.16 0 0 10

Egy nevadai késdobálóban borult a nyakamba egy cherokee indián, amikor meghallotta, hogy magyar vagyok.
Hát neki a legjobb haverja magyar és már évek óta együtt járnak vadászni az indián rezervációra. Órákig áradozott róla, milyen jó ember, lövész, vadász stb., a haverja.
A végén kimerült beszédbe, szomorúan maga elé nézett, s megjegyezte: itt Amerikában nem sok indián maradt, de ő úgy hallotta, Európában jobb a helyzet -- ott még akad vagy 14 millió MAGYAR INDIÁN.

theow Creative Commons License 2002.02.15 0 0 9
Egyik nagyapám a mai csehországi Strany-ban született, a másik Erdélyben, dédanyám Linz-ben. Rokonaim megtalálhatóak Belgiumtól Kanadáig, Zalkodtól Zalaegerszegig mindenütt.
Én apai ágról második generációs pesti vagyok és magyarnak vallom magam. Nem beszélük se szlovákul, se románul, nem beszélem az erdélyi szász németet sem.

Történet 1.:
Nővérem Írországban túrázott 3 barátjával. Egy este valami kimondhatatlan nevű helyen szálltak meg egy kempingben. Nagy angolsággal kezdtek a beszélgetéshez, mígnem kiderült, hogy a kemping tulajdonos házaspár magyar.

Történet 2.:
Anyám keresztapját a háború vége Németországban érte, onnan indult el haza - bár tudta, hogy itthon börtön fogja várni. Gyalog jött keresztül az Alpokon. Egy ízben egy szekéren igyekvő ffi vette fel. Nagy beszélgetésbe kezdtek németül. A végén derült ki, hogy a szekéren született férfi szombathelyi magyar, őt is a fronton érte a háború vége, de ő elszegődött egy osztrák tanyára dolgozni.

Classic Girl Creative Commons License 2002.02.15 0 0 8
az osszes kulfoldon elo magyar mar egy masik topicban van, es mar leirt mindent, nincs kedvuk megegyszer leirni. en sem ertem ezt a szegyelni valo dolgot.

en a szerelemert mentem kulfoldre.

koch Creative Commons License 2002.02.15 0 0 7
"Sokan vannak olyanok kiknek nincs mit szégyelni" ezt hogy erted? Annak van szegyelnivaloja, aki ugy gondolja, hogy mashol jobban tud boldogulni?!? -erre komolyan valaszt varok!
udv. koch
Előzmény: Törölt nick (5)
koch Creative Commons License 2002.02.15 0 0 6
Ha en leirom a tortenetem, akkor az mar oneletrajz :-). De tenyleg. De szerintem ez a topic nagyon hasonlit a kulfoldon elo magyarokehoz, ezert latogatjak kevesen.
Udv. koch
SzigonyHarry Creative Commons License 2002.02.15 0 0 4

Igazad van, umo -- nincs itt tolongás.

Előzmény: Törölt nick (3)
SzigonyHarry Creative Commons License 2002.02.12 0 0 2

Kedves umo!

Nyírőt én is kedveltem. (Amikor, jó régen, olvastam.)
Az írásaidból itélve, intelligens, olvasott ember vagy. -- Miért nem osztod meg velünk a saját történeted?

Előzmény: Törölt nick (1)
kisvacak Creative Commons License 2002.02.11 0 0 0
Kérlek, kérlek! Én nullázom!
JÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ EGY NULLÁS!
Bocsi
kv
Előzmény: SzigonyHarry (-)
SzigonyHarry Creative Commons License 2002.02.11 0 0 topiknyitó

Manapság a magyarok, az Északi-sarktól kezdve a Déli-sarkig, a legmeglepőbb helyeken is megtalálhatók.
Azt hiszem, sok személyes élmény, vagy másokról szóló érdekes történet fűződik hozzájuk.

--Tudsz egy ilyen történetet?

--Te hol vagy és hogy kerültél oda?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!