Keresés

Részletes keresés

Szajci Creative Commons License 2019.08.01 0 0 86

a másik csoportban (Bosznia-Hercegovina) kérdezd meg, mert ezt a topicot ritkán olvassák az emberek

Előzmény: magdus62 (85)
magdus62 Creative Commons License 2019.07.30 0 0 85

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy Szarajevóban lehet heti vagy több napos jegyet venni a villamosra és a buszra. Ha igen, akkor hol, és mennyibe kerül?

Ha nem akkor sima jegyet hol lehet venni, és mennyibe kerül?

Köszönöm.

PSB fan Creative Commons License 2019.01.05 -1 0 84

Igen, de eléggé balkáni módon. Be kell állnod a checkin pulthoz, ott "aktiválják" és utána tudod csak használni.

Előzmény: h3f7czh (83)
h3f7czh Creative Commons License 2018.12.27 -2 0 83

szarajevói repülőtéren elfogadják a mobil beszállókártyát?

h3f7czh Creative Commons License 2018.12.25 0 0 82

Köszi a választ! Remélem busszal legalább el tudok... :/

Szajci Creative Commons License 2018.12.25 0 0 81

de ajánlom még a Bosznia-Hercegovina topicot, hátha tudnak segíteni :) 

Előzmény: h3f7czh (78)
Szajci Creative Commons License 2018.12.25 0 0 80

https://www.zfbh.ba/red-voznje/

 

bocsánat, tévedtem, de a lényeg, hogy nem tudsz most lejutni

 

Voz br. 722 saobraća od 10.12.2017. do 14.06.2018. i od 01.09.2018. do 08.12.2018.
Voz br. 1722 saobraća od 15.06.2018. do 31.08.2018.
Vozovi br. 2400 i 2401 ne saobraćaju subotom, nedeljom i državnim praznikom

Előzmény: Szajci (79)
Szajci Creative Commons License 2018.12.25 -1 0 79

úgy tudom, hogy csak nyáron van vonat Mostarba, legalább is idén kétszer voltam ilyen módon, és akkor mondták, hogy csak nyáron van lehetőség vonattal lemenni Hercegovinába Szarajevóból

Előzmény: h3f7czh (78)
h3f7czh Creative Commons License 2018.12.24 -2 0 78

Sziasztok! A két ünnep között utazok Szarajevóba, összesen kb 2,5 napot fogok ott tölteni, egyik nap tervezek vonattal Mostarba menni,ha ezzel kapcsolatban lenne bárkinek információja azt megköszönném :)

pasity Creative Commons License 2018.11.21 0 0 77

Sziasztok!

Mi télen vagyunk a legtöbbet Szarajevóban, akkor is síelés keretein belül Jahorinán ( 30 km ). Itt volt a 84- es téli olimpia.

Szarajevóban a Bascarsija belvárosa körül van minden kb. 300 m sugarú körben ( 3 parkoló, fizetősek, de akkor tudod hogy nem bántják a kocsidat). A közelben van a Sarajevska pivnica ( sörgyár, étterem ). Itt 7 - 8 € egy főétel.

Cevapot a macskaköves Bravadziluk utcában egyetek, ahol a legnagyobb a füst + igyatok mellé jogurtot, nagyon passzolnak egymáshoz!!!

Dőneresk : 6 Km

Burekesek ( husos, krumplis, tökös, túrós ) : 2 - 3 € egy adag

Rengetek KV - zó és sütiző közül válogathattok.

Mi mindig € - t viszünk és a főtéren váltunk ( 1 € - 1.93 Km - van komissio, nem vészes ).

Kártyával éttermeket, tankolást, szállást, nagyobb bevásárlást fizetünk.

 

möhönce Creative Commons License 2018.10.17 0 0 76

Értem, köszönöm a válaszokat és a segítséget!

solozo Creative Commons License 2018.10.17 0 1 75

Ez azért nehéz kívülállóként, mert nagyon nem mindegy, milyen igényeitek vannak. Pl. nem mindegy, az a vendéglátóhely mondjuk street food vagy egy étterem a belvárosban... Azzal együtt Bosznia magyar pénztárcának is olcsó hely, szerintem egy szarajevói belvárosi étterem árai kb. fele a budapestinek. A sétálóutcában két főre egy ebédért (sörrel, kávéval együtt) nem fizettünk többet 40 KM-nél. Mi amúgy pénzt a helyi Raiffeisen bankfiókok (van sok) automatáiból vettünk fel. Pénteken mentünk, hétfőn jöttünk, szállást nem számolva kb. 500 KM-et költöttünk, de ebben ajándékok is benne voltak, és nem spóroltunk (viszont nem utaztunk el Szarajevóból, csak a Skakavac-vízeséshez és a Vrelo Bosne parkba).

Előzmény: möhönce (73)
kirgizke Creative Commons License 2018.10.16 0 1 74

Mi EUR-t vittünk, és váltottunk. Nagyon sok pénzváltó/bank van, viszont -amit én korábban nem olvastam és nem tudtam -hogy mindenhol számolnak fel komissiót. Emiatt érdemes átgondolni, hogy mennyi pénzre lesz szükségetek, és annyit beváltani.

Előzmény: möhönce (73)
möhönce Creative Commons License 2018.10.16 -2 0 73

Sziasztok, őszi szünetben repülünk 5 napra Szarajevóba. Szállásunk már van. Tudnátok abban segíteni, hogy mennyi pénzt érdemes magunkkal vinni? Amit szeretnénk: múzeumokba menni, elutazni Mostarba, Blagajba, és persze enni-inni a helyi vendéglátóipari egységekben. 

Itthon vegyünk km-t? Mennyit? (És hol?) Eurot vigyünk, és ott váltsunk? 

Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni. 

Szajci Creative Commons License 2018.07.31 0 0 72

próbáld meg a Bosznia-Hercegovina topicban megkérdezni

Előzmény: házfal (71)
házfal Creative Commons License 2018.07.29 0 0 71

Szarajevót ismerők véleményét szeretném kérni.

Átutazóban szeretnénk egy éjszakára megszállni Szarajevóban. Találtam egy felújított appartmant a Obala Maka Dizdara-n közvetlenül a folyó partján az óvárossal szemben. Mennyire biztonságos ez a környék? Lehet parkolóhelyet találni ezen a környéken és ott lehet hagyni az autót egy éjszakára? Hogyan működik a parkolás, egyértelmű automatás jegyvásárlós a módszer vagy van valami trükk?

Köszönöm

gmarc Creative Commons License 2018.07.18 0 0 70

Én még akkor voltam fent a "piramison", amikor még nem volt ennyire felkapva (2007-ben). Tény, hogy jókora turistacsalogató szórakoztató- és bizbasz-ipar épült rá ki... 

Előzmény: Szajci (69)
Szajci Creative Commons License 2018.07.18 0 0 69

Visoko egy kamu, csak a turisták miatt találták ki, egyáltalán nem hiszek benne, sőt van egy jó videó a youtube-n, ahol elemzi egy mérnök a hegyeket

Előzmény: depom (68)
depom Creative Commons License 2018.07.17 0 0 68

Sziasztok! Most jártunk boszniában. Megosztom a tapasztalatomat veletek.

Autóval mentünk Udvar , Doboj , Visoco, Konjic, Neretva rafting, Mostar, Kravica vízesés, Horváto.

Az utazással semmi gond nem volt, mindent megtaláltunk. Az emberek segítőkészek, barátságosak voltak.

A főútakon kb 60km-es átlagsebességgel lehet számolni. Visocoban a piramisokat néztük meg, számomra csalódás volt, hogy a egyik piramisba sem lehet bemenni, csak egy labirintus látogatható. A Neretva volgye, Konjic, Mostár viszont nagyon szép, ajánlom. Euróval mindenütt lehet fizetni, nagyon finomakat ettünk. A kravica vízesés nem tetszett olyan szempontból, hogy nagyon zsúfolt, és kicsit szemetes a környezete.

Összességében Boszniát csak ajánlani tudom!

Szajci Creative Commons License 2018.06.18 0 0 67

szívesen máskor is :) 

Előzmény: ZAtya65 (66)
ZAtya65 Creative Commons License 2018.06.15 0 0 66

Köszönöm szépen!!!

Előzmény: Szajci (65)
Szajci Creative Commons License 2018.06.15 0 0 65

http://sastilom.com/product-category/tobacco/cigarillos/

 

Titova 29, Sarajevo

Radno vrijeme:
Ponedeljak–Subota: 7:30– 21:00 
Nedeljom ne radimo

Előzmény: ZAtya65 (64)
ZAtya65 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 64

Sziasztok! Nem tudja véletlenül valaki, hogy hol lehet Szarajevoban szivart venni? A bazár környékén van egy szálloda, ahol tavaly kaptam, de nem volt túl nagy a választék. Előre is köszönöm!

Ízirájder Creative Commons License 2018.04.25 0 0 63

A reptéri busz viszonylag ritkán jár, a wizz gép érkezésének környékén pl. 16.40 és 17.30-as induláss időpontok vannak. Visszafelé a 103-assal akartunk jönni, de szerencsére időben kiderült, hogy nem közlekedik, de az okát és időtartamát nem sikerült megtudni. Fontos, hogy a repétri buszon csak km-et fogadnak el, de a reptéren is ugyanúgy váltják, mint bárhol máshol. 

Előzmény: Noncsinoncsi89 (62)
Noncsinoncsi89 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 62

Szió :) De jó, hogy írtál erről a lehetőségről. Akkor létezik reptéri busz? mennyiért? Köszönöm.

Előzmény: portugéza (61)
portugéza Creative Commons License 2018.02.11 0 0 61

Ez a reptéri busz, amiről írtak (ez a téli menetrend most):

 

http://www.eurolines.ba/uimages/zimskiredvoznje_1718_big.jpg

 

Én is úgy jártam, érkezés után láttam elmenni a reptéri buszt, ha nem vacakolok a reptéren a pénzfelvétellel, még akár el is érhettem volna.

 

Amit még írtak, az is jó, a 103-as troli, én még nem próbáltam. Kell, hogy az embernek már legyen helyi pénze, euró ott nem jó. (Én úgy jártam tavaly nyáron, hogy csak egy későbbi megállóját találtam meg a trolinak (nem az iskolánál). Ott trafik nem volt a közelben, és csak nagy címletű KM volt nálam, így blicceltem, de erre nem vagyok büszke, és persze az ellenőr is éppen jött... végül nem büntetett meg, félrenézett, de ezzel azért senki ne játsszon.)

 

Akik esetleg azonnal továbbutaznának Szarajevóból, azoknak érdekes lehet, hogy a reptértől gyalogos távolságon belül van a másodlagos, szerb távolsági buszpályaudvar (Istocno).

Előzmény: TR FX (58)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.02.08 0 1 60

a reptér közelében lehet a 103-as trolira felszállni, 6-7 percenként közlekedik, végállomása. A jegyet a sofőr adja 1,80-ért (wikitravel)

meranusz Creative Commons License 2018.02.06 0 0 59

Köszi!!!!!!!

Ez tényleg jó!!

Előzmény: TR FX (58)
TR FX Creative Commons License 2018.02.06 0 0 58

Előre foglalós privát transzfert én olyan 5k HUF-ért találtam egy útra a belvárosba (Bascarsija).

 

A Bosznia-Hercegivina topicban találtam ezt a jó kis beszámolót sok hasznos infóval. Az olvtárs busszal jutott be a városba, ha nem is egészen oda ahová tervezte, de ezek szerint valami tömegközlekedés féle azért van. :-)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145916424&t=9124284

 

 

Előzmény: möhönce (57)
möhönce Creative Commons License 2018.02.05 -1 0 57

Sziasztok! 

Én azt szeretném kérdezni, hogy a szarajevói reptérről melyik taxitársasággal érdemes a városba menni? És mennyi a tarifa kb? Úgy tudom busz, azaz tömegközlekedés nincsen a város és a reptér között. 

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!