Keresés

Részletes keresés

valerya Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2547

Én Dankó prof-hoz és Boczán Judithoz járok Debrecenbe. Éppen ma is voltam kontrollon a neurológián. A medrol adagom megemelte 48 mg-ra. Sokat beszélgettünk, hogy mivel lehetne javítani az állapototm, de ezt nem említette. Annyit mondott, ha jön a krízis, akkor megint ferezis. Nekem augusztusban és októberben volt ferezis, így nekem nem sokáig tart a hatása, ezért emelte meg ennyire a medrolt, aminek nem örülök.

Előzmény: virágnes (2544)
Evicke Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2546

és ki mondta, hogy tartalmaz? :-D

 

még mindig nem megy az olvasás, ugye?

nem bírod abbahagyni, mi? csináld csak, szép lassan leamortizálod az összes nickedet....

Előzmény: moncsiili (2545)
moncsiili Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2545

Ne terjeszd az ostobaságot !

 

Rizs soha nem tartalmazott glutént !  A paleo nem  gyógyít !!!! Tapasztalat !

Előzmény: Evicke (2530)
virágnes Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2544

Debrecenben kapod te is?

Elmondanád ki a kezelő orvosod?

Nekem 

Dr 

Szántó 

Antónia.

Már 3 éve járok hozzá,és mindíg így csinálták.

Az indoklás szerint az eltávolított antitesteket a szervezet minél előbb pótolni akarja,ezért legyengítik az immunrendszert a kemóval,hogy meggátolják a"visszacsapó" hatást.

Így majdnem egy évig jó szokott lenni.

Előzmény: valerya (2543)
valerya Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2543

Én még nem kaptam ilyen infúziót  aferezis után sohasem.

virágnes Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2542

Szia valerya!

Én a múlt héten voltam plazmaferezis kezelésen,azt szeretném kérdezni,hogy neked is szoktak-e adni utána egy kemoterápiás infúziót?

Én így kaptam,és nagyon rosszul vagyok tőle.

Köszönöm ha válaszolsz!

Ági.

Előzmény: valerya (2540)
Evicke Creative Commons License 2013.11.07 0 0 2541

Eszemben se volt olyat tanácsolni, hogy utasítsd el ezt a kezelést vagy ne szedj be bármilyen gyógyszert.

 

A paleóban egyébként az a jó, hogy semmi extra "természetes anyagot" nem kell bevásárolni, csak kiiktatni az étrendből a gluténtartalmú gabonákat (rizs és zab néha belefér), mindenféle cukrot (kivéve természetesen a nyírfacukrot), krumplit, hüvelyes növényeket (bab, borsó, földimogyoró) és az összes tejterméket. Hús, tojás, állati zsiradék és kókuszzsír, minden zöldségféle főve vagy nyersen, kevés gyümölcs (a magas fruktóz- azaz szénhidráttartalma miatt), kevés olajos mag. Ennyi az egész.

És ennyit a bizniszről is. :-) Bár ha a hentesét és zöldségesét annak tekintjük, hát az igaz. :-)

Előzmény: valerya (2540)
valerya Creative Commons License 2013.11.07 0 0 2540

Köszönöm a tanácsot. Próbálom ezeket visszaszorítani, de nem mindig sikerül egyrészt. Másrészt, aki még nem volt myastheniás krízisben az nem tudja, hogy mit él át az ember és akkor  csak a plazmaferezis jó ahhoz, hogy az ember életét megmentsék. Sok mindent kipróbáltam már, sokszor a saját bőrőmön tapasztaltam az ún. természetes anyagok számomra káros hatását, pl. búzafűlé, diófalevél. Engedtessék meg, hogy amikor levegőért kapkodok és nem tudok nyelni, akkor elfogadjam a plazmaferzist, hogy az életemet megmentsék.

Evicke Creative Commons License 2013.11.06 0 0 2535

bocs, tévedtem.

neked nem az iskolában, hanem a diliházban a helyed....

Előzmény: Törölt nick (2534)
Evicke Creative Commons License 2013.11.06 0 0 2533

1. Én autoimmun betegként 35 év fájdalmai és gyógyszerszedés után lettem tünetmentes, és 4 éve egyetlen szem gyógyszert se vettem be, még fejfájásra sem. Mindezt a paleolit táplálkozásnak köszönhetem.

 

2. Épp ezért nem érintenek a Medrol és társainak mellékhatásairól írottak, amiket fentieknek köszönhetően immár végleg megúsztam. A betegségem progressziója pedig megállt, jobb ha tőlem tudod. :-)

 

3. Te ne a p...csába menj, hanem vissza az iskolába, hogy megtanulj írni (és olvasni), meg értelmes emberként kommunikálni.

Előzmény: Törölt nick (2531)
Evicke Creative Commons License 2013.11.06 0 0 2530

pl. ebben:

http://www.tenyek-tevhitek.hu/paleolit-gyogyulas.htm

 

az autoimmun betegségekért a glutén, a tejfehérje és a sok szénhidrát a felelős.

ha ezeket elhagyod, kb. fél éven belül jó eséllyel tünetmentes leszel.

Előzmény: valerya (2529)
valerya Creative Commons License 2013.11.06 0 0 2529

Miért, miben higgyek?

Előzmény: Törölt nick (2528)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.30 0 0 2527

Szia!

Ha használt, azért az egy kicsi jó a rosszban ...

Előzmény: valerya (2526)
valerya Creative Commons License 2013.10.30 0 0 2526

sziasztok! Túl vagyok egy újabb palzmaferezises kezelésen. Ismét myastheniás krízis miatt kaptam 5 kezelést, most jobban vagyok. 

Reia71 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 2525

Sziasztok!

Én régi motoros vagyok, egyelőre még mindig csak változó intenzitású tünetekkel ( két enyhén pozitív ANA-val, amit a "valami vírus"-ra fogtak ), nem kimutatható nyavalyával. Főleg ETNA-tól szeretném kérdezni, mivel jelenleg Németországban élek, hogy ismerik-e itt az immunológia kifejezést vagy mégis milyen dokit kell nekem keresnem? Ha AOK-s biztosításom van, az elég lesz vajon?

.ETNA. Creative Commons License 2013.10.26 0 0 2524
Szia Gabóca!

Nem feltétlenül csak a szteroid, a bázisterápiás szerek (Arava, Trexan stb.) is csökkenthetik a gyulladást, sőt, lehet, hogy a modern biológiai terápiás infúziók, injekciók is hatásosak . . . bár ez utóbbiban nem.vagyok biztos!

Sajnos minden gyógyszinak lehet mellékhatása, ahogy azt Te is leírtad, én pl. a mezei algopyrinre vagyok allergiás.
Ez személyenként változó, de szerintem a bázis terápiás gyógyszer kevésbé durva, mint a szteroid . . ., bááár, rossz ez mind:-)

Előzmény: jgaboca (2523)
jgaboca Creative Commons License 2013.10.24 0 0 2523

Üdvözlök minden sorstársat!

 

Én 17 éves korom óta, azaz 26 éve vagyok autoimmun beteg, MTCD, azaz kevert kötőszöveti gyulladás a bajom. Ténylegesen 1995-ben mutattál ki a BIK (akkor ORFI) Immunológiai Osztályán, és Delagilt kezdtem szedni rá. Végül 15 évig szedtem, félévente szemészeti ellenőrzésre jártam emiatt, de így viszonylag tünetmentes voltam. Sajnos ennek is meg volt az ára, az állandó szemészeti felügyelet ellenére 2010-ben hírtelen romlani kezdett a szemem. Végül idén a SOTE Szemklinikán mondták ki, hogy a Delagil miatt macula degenerááció alakult ki a szememben, azaz szemideg sorvadás miatt rossz a látásom. Az idegsejtek 40 %-a elpusztult, amit semmivel nem tudnak helyrehozni, maradandó a szemem károsodása.

Ezt azok tájékoztatásásra írtam meg, akik szintén ezt a gyógyszert szedik. Bár innentől kezdve nekem is csak szteroidot tudnak adni, ha valami bajom lesz, ami még több mellékhatást okozhat. Lehet választani, melyik jobb? Hát sajnos ez egy ördögi kör...

Jobbulást kívánok mindenkinek!

.ETNA. Creative Commons License 2013.10.10 0 0 2522

Nincs mit :-) Majd írd meg ,hogy mi lett az eredmény!

Előzmény: Hubabuba98 (2517)
Evicke Creative Commons License 2013.10.09 0 0 2521

csodaszer-reklám. :) csak ezért regisztrált. 

Előzmény: violinist53 (2520)
violinist53 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 2520

Érdeklődéssel várom. Üdvözlettel.

Előzmény: Cs.József77 (2518)
Evicke Creative Commons License 2013.10.09 0 0 2519

nosza, lássuk, itt mindenki bárki! :-)

Előzmény: Cs.József77 (2518)
Cs.József77 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 2518

Sikerült megtalálnom a gyógymódot autoimmun eredetű betegségemre, bárkivel szívesen osztom meg a történetem, és a megoldást.

Hubabuba98 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 2517

Szia!

 

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: .ETNA. (2516)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2516
Azt hiszem Bp-en a Szent Lászlóban van lyme-ambulancia. Kérdezd meg, hogy Western Blot vagy ELISA tesztet csinálnak-e.
A WB jobb!
http://hu.m.wikipedia.org/wiki/Western_blot

http://drinfo.eum.hu/drinfo/pid/0/betegsegSzotarProperties/oid/0/1_ID59
Előzmény: Hubabuba98 (2513)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2515
Ha írsz egy hsz-t, mielőtt elküldöd csinálj egy kijelölés-másolást . . ha nem menne át, csak bemásolod megint és újra megpróbálod elküldeni:-) Ez az index hibája . . mostanában tabletről írt hsz-nél előfordul, hogy azt látom átment . . de mégsem jelenik meg az oldalon. Ilyenkor kilépek, majd újra belépek . . és biza' ott van az a hozzászólás . . . ha mégsem, jöhet a jól bevált újra bemásolom . . megint elküldöm módszer:-) Kicsit macerás, de legalább nem kell újra beírni:-)
Előzmény: Hubabuba98 (2508)
.ETNA. Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2514
Nem, akupresszúrát. Valamilyen ezüstös színű fémből (nem ezüst volt) készült picike golyócskákat tett az akupunktúrás pontokra (arcán, hátán stb.), ezt leragasztotta picire vágott ragtapasszal. Naponta x alkalommal x percig (régen volt, nem emlékszem pontosan) kellett minden pontocskát finoman maszíroznom. Kétnaponta cserélte, a mosdás-fürdés érdekes volt, de az 5 éves bébim élvezte;-)) A kezeléseken a prof.nő is ezeket a pontokat maszírozta, volt valamilyen füstös köpölyözés-szerű kezelés is, valamilyen kenőcs, amit csak ő használt, otthon nem kellett nekem kenni. Ja és egy mézes katyvaszt kellett csinálnom, abból naponta egy kanálkát kellett neki adni. Konkrét, komplett kezelés 6 alkalommal volt, pluszban voltak a golyócska-cserék. . . kb 3 hétig jártunk hozzá.
Van egy jó könyv: Dr Palàgyi Jolanda: Gyógyító zónák . . .ő. is gyógyított allergiás, asztmás gyerekeket anno . . sajnos már nem él . . (a könyv a teszveszen néha felbukkan, boltban szerintem már nem kapható).
Előzmény: Hubabuba98 (2506)
Hubabuba98 Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2513

Olvastam korábban itt a fórumon az autoimmun betegség, és a Lyme-kór összefüggéséről. Egy próbát megér. Nem tudjátok véletlen, hol csinálnak Lyme tesztet TB-re???

Evicke Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2512

Jobb a gluténmentesség egy életen át, még akkor is, ha nem mutatták ki teszttel, ugyanis legtöbb esetben nem mutatható ki, viszont autoimmun betegséget okoz, többek között pajzsmirigybetegséget is. én 35 évig voltam RA-s (rheumatoid arthritis), és amióta nem eszek semmi glutént (4 éve), semmilyen tünetem sincs és egy szem gyógyszert sem szedek rá.

Infók itt:
http://www.tenyek-tevhitek.hu/tartalom.htm#auto
http://www.tenyek-tevhitek.hu/paleolit-gyogyulas.htm

Előzmény: Hubabuba98 (2507)
Hubabuba98 Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2511

.

Hubabuba98 Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2510

Jelentem felhívtam a Doktor Úrat, meg van a labor eredményem. Nincs eltérés immunológiailag!!!!! Réggebben volt valami, de az eredmény alapján ez már kiégett. Kérdeztem, hogy miért ilyen erősek a tünetek??? Miért volt a szemészeti, és a nyálmirigy biopszia pozitív sjögrenre? Miért nem tudok lábra állni reggel, mert fáj a talpam, napközben meg a térdem???? Válasz: ninc stovábbi teendő! Ismét csalódás, elkeseredettség:(( Valószínüleg adok egy esélyt a kineziológiának, ott még nem jártam. Hát ha tudok magamon segíteni!:(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!