Keresés

Részletes keresés

thorsonborz Creative Commons License 2019.04.11 0 0 5532
pepe5986 Creative Commons License 2018.10.30 0 0 5531

Tisztelt Fórumozók.

Bolhapiacon vásároltam egy íjjat, beszeretném azonosítani.

Ebben kérnék segítséget tőlletek. Előre is köszönöm a segítségeteket.

Küldök egy képet.

 

Péter

kendo68 Creative Commons License 2018.07.08 0 0 5530

A Kassai Sólyom íjról mi a véleményetek? Mennyire tartós, strapabíró.

Igor_386 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 5529

Kedves Fórumozók!

 

Tisztelettel ajánlom figyelmetekbe hirdetésem:

http://www.vatera.hu/szimeiszter-longbow-ij-tegez-nyilvesszok-2603104586.html

 

Ha valakit esetleg érdekelne keressen bizalommal.

HummerH3 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 5528
Chronoss Creative Commons License 2018.02.01 0 0 5527

attiss.66 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 5526

Ugyanerről az íjtervezetről készítettem íjat. Tőlem kérdezz, mindent tudok  hogyan kell készíteni, hogy jó legyen.

Előzmény: zombe3y (5485)
attiss.66 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 5525

Készítettem egy íjat Szajkó pál leírása alapján/csak átdolgoztam, tökéletesíttem/ sílécből, ö egy régebbi sílécből tervezte 37 fonterősségüt. Én egy Rossignol Dual vas power x6 sílécvből csináltam, 52 fontot tud. Ebből a sílécből nagyon pöpec, mert van benne fémmerevítés, vagy titánötvözet, vagy acél vagy valami egyéb, de a sítalp alsó és felső részében is van fém, végig az egész szélességben, nagyon dinamikus az íj, erős. A felső része nem hajlik be a fémmerevítés miatt és a fém védi törés ellen is. A húrt 3mm átmérőjű dyneforce versenyvitorlás vitorlafeszítőkötélből készítettem. Ez jobb, mint az íjászatban használt legjobb kötél. Az íjászatban használt legjobb szálak 100 fontot tudnak, ebben a dyneforce-ban egy szál 164 fontot tud. Sokkal dinamikusabb. A nyílvesszőket jelenleg fűzfából készítem. Ez is elég jó, de a profikat laminálni fogom. Középen egy réteg 2mm-es mogyorófalemez, mellette jobbra balra 2 mm-es fűzfa, kívül jobbra balra 2mm-es bodzafa. Ezt leesztergálom a megfelelő átmérőre. Ennél a laminált  nyílvesszőnél jobb nincs.   

Krissz2 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 5524

Impala vadászreflex íj eladó. Két karszettel, egy 35 és egy 50 #-os karszett jár hozzá, az 50#-os karokban kb. 10 lövés vagy annyi sincs,a 35#-os karokban pedig 100 lövés van maximum. Az ideg teljesen hibátlan,sérülés,karc nincs az íjon,sem a karokon. Posta előre utalás után van,vagy Békéscsabán megtekinthető és kipróbálható.
Az íjhoz van még 9 db karbon vesszőm,és a képen látható felszerelt kifutó,ezek is benne vannak az árban. Vagyis az ár tartalmazza az íjat a két karszettel,ideggel, a 9 db karbon vesszőt,és a képen látható kifutót.

 

Az ár: 50.000 Ft

 

 

DPeti77 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 5523

Hoyt Gold Medalist jobbos középrész eladó. Markolat hiányos.

Ára 8000Ft postázással együtt.

"The man" Creative Commons License 2017.06.19 0 0 5522

Köszönöm a tanácsot. Szerencsére lehetőségem van minden nap 50-60 lövést elengedni. Most úgy tudok jó találatokat, sorozatokat elérni, hogy a gyakorlásnál az első lövés általában lemegy egy kicsit 7 óra irányában, a többit viszont fel tudom hozni középre. Vannak most már sikerélményeim egész jó sorozatokkal, de van, hogy egy jó sorozat után megint nagyobb szórás következik. Még sokat kell gyakorolnom.

Előzmény: Ejejump (5521)
Ejejump Creative Commons License 2017.06.16 0 0 5521

Próbáld ellentartani a 7-8 cm alálövést és az irányt. Miután úgymond céloztál, helyezd egy hajszálnyit feljebb és jobbra a vessző hegyét.

Előzmény: "The man" (5520)
"The man" Creative Commons License 2017.06.15 0 0 5520

Szia! Most még 10 m-ről gyakorlok. Az igaz, hogy kicsit billentem az íjat, hogy a vessző ne csússzon le a kézfejemről. Megpróbálom teljesen függőlegesbe állítani, hátha közelítek a cél közepéhez.

Előzmény: Ejejump (5518)
Angyal K. Creative Commons License 2017.06.15 0 0 5519

Ajtósi Dürer soron Avalon karbon vessző különböző erősségű íjakhoz, gyakorló heggyel, nock-al, 1700 Ft, méretre is vágják.

Vesszőfogó 10000-től fölfelé 30# feletti íjakhoz.

Előzmény: Armogur (5514)
Ejejump Creative Commons License 2017.06.11 0 0 5518

Szia, hiba nem biztos, h. van. Alá- és oldalra tartva lősz... Persze a távolság sem mindegy ebben az esetben.

Előzmény: "The man" (5517)
"The man" Creative Commons License 2017.06.09 0 0 5517

Hali! 1 hónapja kezdtem az íjászkodást. a szórásképem kezd alakulni, de legtöbbször a felrajzolt célkereszt alá mennek a találatok 7 óra irányában, kb 5-8 cm-el. Gyakorlott íjászoktól kérdezném, mi lehet a hiba?

Zecez Creative Commons License 2017.06.08 0 0 5516

Az Ajtósi Düreren az Íjászcenter vagy a Móricznál a Csodaszarvas. Vagy az Eleven a XVI. kerben. Attól is függ, merre laksz/dolgozol, s mihez mit szeretnél venni, carbon vesszőt vagy favesszőt.

Előzmény: Armogur (5514)
"The man" Creative Commons License 2017.06.07 0 0 5515

Szia! Én az Ajtósi Dűrer soron szoktam vásárolni. Jó felszerelt üzlet. A 13-s szám alatt vannak.

Előzmény: Armogur (5514)
Armogur Creative Commons License 2017.05.23 0 0 5514

Sziasztok!

 

Tudtok egy olyan íjászboltot Budapesten, ahol olcsón lehet jó minőségű nyílvesszőket és vesszőfogót venni?

fgyozoo Creative Commons License 2017.02.19 0 0 5513

Sziasztok!

Terveim szerint hamarosan veszek egy Win&Win RCX 100 típusú kart.

 

Van valakinek ez ügyben tapasztalata?

Nekem nincs viszont szíven venném ha tudna nekem mondani róla valamit.

 

Jelenleg egy Kinetic Bamboo -val lövök (famagos karbon).

 

 

Méret: L

Erő: 34 font.

Nagyon meg vagyok vele elégedve.

De nem tudom hogy mire számítsak. Ez a Win@Win RCX 100 nevében jobb.

De ezen túl miben tud jobb lenni valójában?

Tudja valaki?

 

krisi17 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 5512
Előzmény: kupakosaladar (5511)
kupakosaladar Creative Commons License 2017.01.04 0 0 5511

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. A Decatlonban vásároltam egy Initech 2-es íjat, és szeretnék hozzá vásárolni egy célkeresztet. Kezdőként elég sok kérdésem van, amire fórumokból és vidókból többnyire válaszokat is kapok, de erre még nem bukkantam rá, ezért bízok benne, hogy valaki tud választ adni :)

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Decut-Archery-TAWANT-Recurve-Bow-Sight-Pin-10mm-Aluminium-Black-Spare-Pins-/351738897183?var=620681126031&hash=item51e545a31f:m:mSMiEQV-3TcLQjeC4GRn7wQ Adott ez a sight pin, de találtam több másikat is. A lényeg, hogy méretnek 8/32" van írva ( szinte mindnek). Ez azt jelenti, hogy ebből egy szabvány méret van és fel bírom csavarni az Íjamra? Vagy Esetleg ennek az Initech Íjnak más lenne a a csavar méretei? 

Előre is köszönöm a választ!

Aladár

xlsxls Creative Commons License 2016.09.29 0 0 5509

Köszönöm

Előzmény: Nick Grabowsky (5508)
Nick Grabowsky Creative Commons License 2016.09.29 0 0 5508

Csodaszarvas Íjászbarlang a körtérnél, pl.

Előzmény: xlsxls (5507)
xlsxls Creative Commons License 2016.09.29 0 0 5507

Sziasztok!

Ismer valaki Pesten olyan íjászboltot ahol nagyobb választékban vannak tradi íjak készleten?

 

nbda31 Creative Commons License 2016.09.23 0 0 5505

Sziasztok! érdeklődni szeretnék, hogy nincs e valakinek 50 font feletti eladó szarúija, cimem nbda31@yahoo.com, (esetleg biokompozit)

köszönom

D

angyalmadzag Creative Commons License 2016.09.12 0 0 5504

MAGYARORSZÁGON UTOLJÁRA LÁTHATÓ!

 

Emberek Aranyban – „Fejedelmi sírok leletei a Sztyeppe Piramisokból”


Kazahsztáni HAZASZÁLLÍTÁSA ELŐTT UTOLJÁRA ismét Budapesten, az AVE Kiállítóházban tekinthető meg!

 

Aranypompába temetett fejedelmek kincsei a keleti sztyeppékről. Krym Altynbekov professzor 2500-3000 éves aranykincseket bemutató kiállítása. A lovas nomád népek aranykora, mely alapjaiban határozta meg a nyugati és a keleti civilizációt egyaránt!

 

Hérodotosz szavaival élve: Griffek által őrzött arany ország.

 

A tárlat alternatív szemszögből keres válaszokat a magyarság eredetére, múltjára. Megtekintése után átfogó képet kaphatunk az ókori világ lovas nomád birodalmáról.

 

Kiajánló:

A kiállítás helyszíne: AVE Kiállítóház (1065 Budapest, Hajós utca 21.)

Látogatható: 2016. Szeptember 02.-tól

Nyitva tartás: minden nap (hétfőtől - vasárnapig) 10.00 – 20.00 óráig

Információ: telefonon 20/312-5925 vagy e-mailen rendezveny@matine.hu

Egy művészet, melynek alkotásait máig csodálja a világ.
Egy kultúra, ahol már 2500 éve ingben és nadrágban jártak.
Egy nép, akik évezreden át uraltak kétkontinensnyi területet.
Egy társadalom, ahol a férfi és a nő egyenrangú és egyenértékű volt.
Egy történet melynek nyomait ma is fellelni az Altáj hegységtől hazánkig.
Egy lelet együttes, melynek kincseit a Tutanhamon lelethez hasonlította a világ.
Egy kiállítás, ahol most mindez UTOLJÁRA látható, megtapasztalható és átélhető.

A ​ kiállított leletek a Kazahsztáni - kurgánoknak nevezett - halomsírok mélyéről előkerült páratlan kincsek reprodukciói. Issyk-kurgánból és a Berel mellett feltárt – világviszonylatban is ritkaságszámba menő – lovas temetkezés leleteiből származnak. Időutazáson keresztül repítenek íjfeszítő kultúránk és a kazah nép eredőjeként tekinthető sztyeppei lovas-nomád nemzet 2500-3000 évvel ezelőtti fejedelmi világába, mely az ókor bölcsőjének tekinthető. Megelevenedik számos lelőhely, valamint a látogatók betekintést nyernek a feltárás, a beazonosítás, a leletmentés, a konzerválás és a reprodukció munkafázisainak technológiájába. Megismerhetik azt az emberfeletti munkát, amely során a három-négyezer éves szerves leletek, fából, bőrből és vászonból lévő temetkezési emlékeik is megelevenednek. A bemutatott tárlat bizonyítja a hatalmas erejű sztyeppei kultúra művészi alkotásainak tökélyét, máig utánozhatatlan egyediségét, megfejtetlen ékszerkészítési technológiájának titkát, valamint színes képet ad a szkíta és türk eredetű népek életéről, kultúrájáról, gazdagságáról.

Vajon képesek leszünk valaha az aranytárgyak üzenetét megértve visszatekinteni az időben, megérteni a mítoszokat?

 

A tárgyak hitelességét Krym Altynbekov restaurátor privát intézete az Ostrov Krym intézet szavatolja. Krym Altynbekov nevéhez fűződik az 1969-ben, Issyk falu mellett feltárt Aranyember végleges rekonstrukciója, a bereli sírmező leleteinek konzerválása, Ő mentette meg 2012-ben a Mongólia területén talált türk fejedelmi mauzóleum festett agyaghadseregét, valamint készítette el a H. Parzinger által megtalált, és az évszázad leleteként ismert Arzhan II kurgán szkíta fejedelmi sírjának rekonstrukcióját is.

 

Krym Altynbekov professzor munkásságáért és a kiállítási anyag hazai bemutatásáért 2014. március 14.-én megkapta a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjét Budapesten.

 

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/521366111388917/?active_tab=posts

 

Megköszönjük mindenkinek, aki támogatja kiállításunkat

Azzal, hogy e-mailünket elküldi baráti, ismerősi

Köreibe, esetleg csatlakozik facebook

Eseményünkhöz, megosztja

Kiajánló videónkat!

 

Köszönettel:

AVE Kiállítóház

kbd73 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 5503

Sziasztok!

Ha valakit érdekel a gyalogos (tradicionális) íjászat technikai részletei, a következő oldalon, 7 leckében sok-sok információ megtalálható!
Pl.: oldás, a hátizmok használata feszítéskor, az íj megfogása, stb..

https://www.facebook.com/kelecsenyiijaszat/

Üdv Dani

nyulzoltan Creative Commons License 2016.05.30 0 0 5502

Sajnos direkt segíteni nem, csak tanácsot adni tudok, vedd fel, neten a kapcsolatot lajosékkal, http://www.lovasijaszat.hu/felszerelesek/index.php?module=staticpage&id=117&lang=1 hátha találnak értelmes megoldást arra hogy rendes áron vehess íjat tőlük.

 

Előzmény: Sanbra (5501)
Sanbra Creative Commons License 2016.02.11 0 0 5501

Tiszteletem!

 

Kedves ijasz tarsaim, szeretnek egy kis segitseget kerni. Braziliaban elo Magyar vagyok, egy Mongol ijam van, amivel lassan mar 2 eve ijaszkodok. Le szeretnem cserelni egy Kassai Ijra, de sajnos, a webshop-ok nemtudnak segitani es ezert nem valaszolnak, vagy azt hiszik hulyeskedek,nem tudom..A kerdesem,valakinak van valamilyen kapcsolata ijaszuzlettel, akiknel meg tudnam vasarolni es ide ki is tudnak kuldeni?..Az igazsag az hogy mas web oldalon(E-BAY) talatam Kassai ijat, de horor aron akarjak eladni (kb 180ezer Ft jonne ki)

Elore is koszonom a segitsegeteket

Baratsaggal

San

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!