Keresés

Részletes keresés

babarucu Creative Commons License 2010.04.10 0 0 44685

Szia!

Vízóra után tegyél be egy visszacsapót, és utána zárd el a csempeszelepet próbáld meg úgy is megy e el víz.

Esetleg kerticsap?

 

Előzmény: gerpi (44684)
gerpi Creative Commons License 2010.04.10 0 0 44684
Sziasztok!

Tapasztalt emberek véleményét kérném az alábbi jelenségről:

Adva van egy 40 éves, teljes felújításon áteső családi ház. A víz, csatorna, villany, minden teljesen új. (Előtte csak villany volt) A vízrendszer műanyag csövezésű, PRESS csatlakozókkal, mely a szerelőbeton felett (mely kátrányos szigetelőlemezzel szigetelt), azon 7 cm -es hungarocellben/ill felett. van elhelyezve. Azon újabb 5-7 cm beton, majd a burkolat. A ház alapja terméskő, itt az alapzatnál rozsdamentes szigetelőlemezzel el lett vágva a fal az időnként előforduló magas talajvíz miatt. Tehát a ház a talaj felől teljesen elszigetelt. Elvileg se le, se fel nem tud távizni víz.
És mégis...
Télen 3 hónapra lezártam a házat (lakatlan volt, de fűtéssel, ami +10 C -t jelent) A fűtést, melegvizet WESTEN 240 FI adja. Nagyon szépen működött egész télen. Gyakran ellenőriztem a rendszert.

A vízóraakna a háztól (főelzáró csempeszeleptől) kb 15 méterre van, a házban kb 12 m a hideg, meleg vezetékhossz.

December közepén bebugyoláltam a vízórát, leszigeteltem a vízóraaknát az elfagyás elkerülése végett. Márciusban kinyitottam, s azt tapasztaltam, hogy 7 m3 vízzel többet mutat a vízóra, mint decemberben.
Megdöbbentem és megijedtem, hogy valahol folyik a víz. csakhogy annak sehol sincs nyoma! Viszont a vízóra néha-néha megindul (csillagkerék) néha nagyon- nagyon lassan előre, majd megáll, vissza (!), majd megint előre és így tovább.
Gyanakodtam az utcai nyomásváltozás miatti belső szivárgásra, de ezt egyértelműen nem tudtam bizonyítani.
Ugyanis annak mértéke nagyon változó! Szakaszoltam a rendszert, s felirogattam a látens fogyasztásokat. Szép excel táblázatot gyártottam. Néztem hideg ill meleg vizes kört külön-külön is. De csak egy tendenciát tudtam felállítani: minnél hosszabb a nyomás alatt lévő vezeték, az óra szerint annál több víz "folyik el" falahol. Csináltunk nyomáspróbákat a vízvezetékszerelővel. 24 órás teszteket, áganként, házon belül, illetve az óra utáni elzáró váltóig.
A hidegvizes eredmény: 24 óra latt 7,0 bar 4,9 ill 5,1 bar -ra csökkent. A melegvízes körből kizártuk a kazánt, ennek az eredménye: 6 bar 4,57 bar --ra csökkent. A szerelő(i)m szerint ha luk lenne valahol, akkor a nyomás minden esetben nagyságrendekkel alacsonyabb, vagy 0 lenne.

Kihívtam a vízművet is, megnézték az órát, szerintük az biztos jó, hitelesíten i nem érdemes (33 e ft), viszont ajánlottak az óra után beépíteni egy visszacsapószelepet, mert elmondásuk szerint az órát megmozgathatja (?) levegőzsák is, ami az új építésű rendszereknél előfordul(hat).
Ennek hatására kifolyattam alaposan mindent, de levegőt nem találtam és a "fogyasztás" azóta is fennáll, ami 24 óra alatt átlagban 1,8-4 liter között változik úgy, hogy a kazán előtti váltó el van zárva!

Mit tanácsoltok, mit tegyek, tehetek még?

Létezhet, hogy a PRESS kötések tömegesen szivárognak, netán elszálltak?
A szerelő(i)m szerint ez kizárt......
nixon70 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 44683
Hali!
Hívd fel a szolgáltatódat(van ingyenes vonaluk, műszaki tanácsadójuk is van,ők tudnak segíteni Neked.
Előzmény: csocso50 (44676)
micimacho Creative Commons License 2010.04.09 0 0 44682
Köszönöm az infót. Tegnap egyébként szétszedtem, és nagyjából arra jöttem rá, hogy valóban, elengedhette a nyomást. Ennek egyébként így utólag visszagondolva voltak is azonosítható jelei már ősszel ... furán kapcsolgatott ki-be.
És valóban , a leszorító halt meg ... a lufinak semmi baja. De hát mivel nincs mivel leszorítani, (a világhírű OK cég gyártmányát installálta a szerelő annó) így bármit ügyeskedek, elengedi a nyomást.

Még egyszer köszi.

Ja, a másik kérdés ... talán tudod arra is a választ (mert most nincs egy szétszedni való darab olyanom :-) hogy a fűtési tágulási tartály nem épp ugyanolyan?
Merthogy azok pl. félárban vannak... és míg sjohn linkjén hidrofor metszeti rajzot láttam, addig tágulásit nem. ... nem kéne annak épp ugyanolyannak lennie? Vagy annak a közepén van egy elválasztó membrán és nem egy lufi a belsejében?
Előzmény: -Tsunami- (44668)
zordonC3 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 44681
bocsánat, csak reggel volt, jogos. Elnézést
Előzmény: Wattocsak (44680)
Wattocsak Creative Commons License 2010.04.09 0 0 44680
A kútba "U" csöveshőcserélő lesz leengedve.
Előzmény: zordonC3 (44679)
zordonC3 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 44679
Ráadásul valószínűleg pillanatok alatt vízkő vagy más egyéb szennyezés miatt beáll a rendszer.
Előzmény: imimi5 (44677)
Wattocsak Creative Commons License 2010.04.09 0 0 44678
Elgondolásod elvi hibás. :-(
Olvas vissza volták már többen akik ilyen rendszert építettek és nem működik. A kútvíz hamar felmelegszik és vége. A kút álló vize nem hül ki olyan hamar, hogy azt hasznosítsd.
Előzmény: imimi5 (44677)
imimi5 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 44677
Üdv!

Padlóhűtést szeretnék csinálni 74m2-en, a csövek az 6-os osztó gyűjtőbe bekötve, már kint vannak a kútnál (fúrt), az akna padlójától 1m van a víz, kb 5m vízoszlop van. Úgy gondoltam 18-as réz cső U alakba meghajtva, le engedve a kút fenekéig, a lakás padlója és a kút feneke kb 8m szintkülönbség.

Kérdésem a következő, jó-e az említett rézcső, képes a vizet megforgatni egy keringető szivattyú, ha igen mekkora?    

csocso50 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 44676
Hy.

Na elkészült nagy nehezen a gázterv.
A kérdésem az lenne mennyibe fáj mostanság egy gázóra levétel illetve egy felrakás?
kuló Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44675

leggyakrabban a höelem megy tönkre termomágnest nagyon ritkán kell cserélni.

Bizzunk benn hogy csak ennyi mert igy kb egy ezresböl meguszod.

Előzmény: Mihály Épületgépészet (44673)
sjohn Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44674
Ha az őrláng nem marad égve , nem tud begyújtani a főégő , mert zárva a szelep.
Előzmény: Mihály Épületgépészet (44672)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44673
Kösz a segítséget, neked is Kuló : )
Előzmény: sjohn (44670)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44672
Nem gyújt be a főégő és az őrláng se marad égve.
Előzmény: kuló (44669)
kuló Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44671

a mágnes elektromos csatlakozásánál meg kell mérni hogy megkapja -e a 230 v-ot.

természetessen ezt hőigény mellet, ha megkapja és mégse gyujt akkor mágnestekercs cserével orvosolható a dolog.

Előzmény: Mihály Épületgépészet (44667)
sjohn Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44670
Van , Honeywell.
Az is lehet , hogy a mágnes rossz.
http://www.langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=1984
Ilyen automatika van benne.
Előzmény: Mihály Épületgépészet (44667)
kuló Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44669

termoeleme csak az örlángnak van ha az örláng égvemarad akkor az jó

a föégö nemgyujt be?

Előzmény: Mihály Épületgépészet (44667)
-Tsunami- Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44668

A tartályban van egy lufi, amibe a szivattyú benyomja a vizet.

Tehát a lufi tele van vízzel.

A lufi és a fém ház között levegő található, amit a tartály végén lévő szeleppel felpumpálsz.

Ez a túlnyomás kipréseli a lufibol a vizet amikor kikapcsolod a szivattyút.

Ha elengedte a légnyomást a tartály, akkor hiába engedted ki a csapon keresztül a vizet téliesítéskor, a lufi teli maradt vízzel.

A víz megfagyott benne és a csavaroknál amik leszorítják a lufi peremét, szétfeszítette a tartályt ezért folyik ott.

 

Előzmény: micimacho (44662)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44667

Üdv

Gázkészülék szerelők segítségére szorulok. http://shop.gazkeszulekek.hu/new/temp1/index.php?main=adatlap&modell_id=120&op_menu=&id=293

Egy ilyen kazánról van szó, azt szeretném tudni h. van-e termoeleme az örlángnak is, mert ha jól sejtem azért nem húzza be a mágnes szelepet, mert tönkre ment.

kuló Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44666

köszi a visszajelzést.

vannak inhibitorok amiket tudok ajánlani megelözni a további ilyen jellegü problémákat, persze a tökéletes megoldás a tiszta fütőközeg lenne ,ami sajna nemlétezik.

remélem a kazánod örökéletü lessz(:

Előzmény: SzentesBalazs (44664)
kuló Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44665

kedves noa87

ha áramszünet volt akkor a kazánod azonnal megáll semmi kárt az nem okozhat.A kazán ha tulmelegszik az valószínű a höcserélö eltömödése okozza.

Ha a hömérséklet korlátozó tiltott le akkor az magátol nem indul el .Ha gondolod a kazán höcserélöjének a baloldalán van a korlátozó annak a közepén van egy piros esetemként fehér gombocska azt nyomd vissza.

Ez a beavatkozást igénylö retesz.

lehet hogy a beforrást a keringetöszivattyú letapadása okozza,azt meg a motor közepén lévő csavar kitekerése után a motor tengelyét egy csavarhuzóval tudod megmozgatni.

Előzmény: Noa87 (44655)
SzentesBalazs Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44664
Kedves Kuló!
Köszi a tippet, közben volt itt a szerelő.
A hőcserélő fűtésoldala volt tele a radiátorokból származó mocsokkal. Így az entc-k túlmelegedést érzékeltek, és leszabályoztak (tették a dolgukat).
Pedig a víz a radiátorból 2szer is le volt cserélve, meg van iszapleválasztó is. De a sav több mocskot hozzot ki a hőcserélőből, mint amennyit az iszapleválasztó kiszedett a rendszerből.
Szerencsére relatíve olcsón megúsztam a savazással. Annyit mondott még a mester, hogy valószínűleg még egy ilyen takarítós akció lesz, mire a radiátorokból tényleg minden mocsok kijön, és azt a legszűkebb keresztmetszet, a hőcserélő kiszűri.
Tényleg ráfér(ne) a húzott lemezradiátorokra a rendes, alapos tisztítás (savazó gépre rákötés), de azt nagyon kevesen teszik meg.
Végre pancsi tényleg meleg vízben!
Köszi a bizonytalanság-oszlatást!
Balázs
Előzmény: kuló (44638)
sjohn Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44663
Csak , hogy láss:))
http://www.vgfszaklap.hu/cikkek.php?id=37
Előzmény: dpek (44660)
micimacho Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44662
Ok, köszönöm. De akkor ha jól sejtem, a tágulási meg a hidrofor lényegileg nem tér el felépítésben? (ez már csak amolyan tudományos kiváncsiság)

Egyébként piros. gyártót meg nem tudom ... de ma kiépítem, és megnézem. sőőőt, szét is szedem. mert mostmár érdekel, hogy mi a fene ami miatt szelel a csavaroknál.
Előzmény: dpek (44661)
dpek Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44661
A membrán méret függ a szájnyílás mérettől is.
Ha különböző a gyártó nem biztos hogy passzol, hiába azonos az űrtartalma.
Előzmény: micimacho (44659)
dpek Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44660
A sima régi hidrofor tartály az nem gumis.
A membránosok közt van az ivóvízre is alkalmas, meg van a fűtési kiegyenlítő tartály.
Van a kék, meg van a piros, de van fehér is.
Zöldet még nem láttam. :-)

Előzmény: micimacho (44659)
micimacho Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44659
Egy kis segítség kéne, ha valakinek van infója.
A télen elfagyott az öntöző hidroforja. (valszeg nem jól víztelenítettem)
Viszont most a csavarozás mellett spriccel a víz.
Valószínűleg cserés lesz, de ha nem muszáj... Vajon a belsejébe a gumi az típustól is függ, vagy csak mérettől (tehát két 24 literesbe épp ugyanolyan gumibelső való?

De mondjuk ez a kisebbik gond ... max veszek újat, épp nem egy vagyon.

viszont ha már így jártam, elkezdtem nézegeteni mi is lehet benne. És nem tudom eldöntni, mi a különbség egy hidrofor tartály és egy membrános nyomáskiegyenlítő között... Tud valaki segíteni ebben nekem valami rövid magyarázattal?

kösz,
mm
Noa87 Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44658
Értem!

Most mondtak olyat is,hogy lehet áramszünet volt,nem voltunk itthon hétvégén és közbe fűtött a kazán és a szelep...
Nem tom mikor lehetett utoljára tiszítva,mert én itt csak albérlő vagyok. De köszönöm az ötletet!
Előzmény: gyiapaci (44656)
gyiapaci Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44657
tátod=látod :)
Előzmény: gyiapaci (44656)
gyiapaci Creative Commons License 2010.04.08 0 0 44656
Szia!

Lehet, hogy leragadt a szivattyú, ha alulról tátod próbáld meg megkocogtatni valamivel, hátha elindul. Ha elindult, akkor is javasolnám, hogy nézesd meg egy szerelővel, ha eliszaposodott, akkor ildomos lenne egy tisztítás..
Előzmény: Noa87 (44655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!