Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2010.03.26 0 0 44472
Lehet , hogy csak megnyúlt , vagy ellenkezőleg , megkeményedett.
Egyébként meg , ha anélkül , hogy megnéznéd , csípőből elutasítod a választ , akkor sajna magadra maradsz!
Előzmény: mj620di (44468)
hanzymester Creative Commons License 2010.03.26 0 0 44471
Köszi minden segítséget neked is és Vajknak is!
Azt jól sejtem, hogy a víznyomás nagysága befolyásolja a hőátadást? Mert a szivattyú a hcs előtt van, a szabályzócsap pedig mögötte. Egy vilo-val hajtom. Asszem a legnagyobb átfolyása 400 l/h. Rémlik neked valahonnan, hogy ez mekkora nyomást tud?
Egyébként a 4 kw az aluból kijövő víz adataiból jött ki és úgy veszem észre, hogy az alu csak annyira meleg, mint a víz. Ebből az jön le nekem, hogy a víz jó hatásfokkal elviszi az aluban keletkező hőt. Ez fennáll 50 l/h és 200 fölötti l/h átfolyás esetén is.
A további mérésekhez vennem kell átfolyásmérőt. Tudsz javasolni egy olcsóbb fajtát? Esetleg ami nyomást és hőfokot is tud, bár lehet, hogy hülyeséget írok :)
Előzmény: Mihály Épületgépészet (44460)
nixon70 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 44470
Átfűteni átbír bármennyit,csak idő kérdése:))))
Viccet félretéve 6-8cm beton,az alsó harmadában a PF-csővel.
Előzmény: keleti123 (44465)
nixon70 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 44469
Hidegvízoldalon jó a nyomásod?
Előzmény: mj620di (44468)
mj620di Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44468
A membrán jó lehet mert ha lyukas lenne akkor nem gyulladna be!Nem?
Előzmény: sjohn (44464)
Teaway Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44467
"Ma reggel becsöngetett egy korántsem szimpatikus ember"

Vágtam volna ki, mint macskát sz.... jaa, hogy bérelt lakás...akkor a tulajt kell elővenni.
Előzmény: eszemmm (44466)
eszemmm Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44466
Sziasztok,

Előbb elmesélem a mai napom, majd a segítségeteket kérném:

Ma reggel becsöngetett egy korántsem szimpatikus ember, annyit mondott: jöttem befalazni a kéményt, mert nem szelel rendesen. Megtette.

Eddig névleg életveszélyes volt a átfolyós vízmelegítő, de működött, mi is élünk, és a haverom (akitől bérlem a lakást) nagyanyja is vidáman elvolt az előző vízmelegítővel vagy 35 évig. Igaz, amióta ezek a gyíkok ráragasztották a matricát, azóta kinyitottam az ablakot amikor zuhanyoztam. Most tényleg életveszélyes, mert az a flegma köcsög arra nem vette a fáradtságot, hogy elzárja a melegítőbe vezető gázcsapot, én meg megszokásból kinyitottam a melegvizet.

A lényeg, hogy valami használható villanyboilert szeretnék, meg egy szakit, aki beszereli ASAP. Milyen technológiát és embert javasoltok? Paraméterek:
- Bel-Buda, 7. em,
- eddig bajok voltak a víznyomással, nem mindig kapcsolt be az átfolyós melegítő
- 2-en élünk, reggelente zuhanyzunk, nagyon nem szeretem, ha elfogy a melegvíz zuhany közben
- mosogatógép van, azaz csak fürdéshez kell a víz
- szeretném költséghatékonyan beszerezni és üzemeltetni. Értem hogy van egy trade-off, mondjuk 10 évre tervezünk

Érdemes éjszakai áramra kötni? Vagy csak szimplán időzítővel? Vagy mit tegyek???

Köszi,

egy amatőr

ui: ugyanitt 3 hónapos AEG elektromos gyújtószikrás átfolyós vízmelegítő eladó 30e-ért, számlával, dobozában, garanciával (eszemmm kukac dzsímél com)
keleti123 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44465
Mennyi aljzatbetont érdemes a palófütésre rárakni vagyis inkább mennyit bít átfüteni?
sjohn Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44464
Eltört , kilyukadt a membrán , vagy/és a rugó.
Előzmény: mj620di (44463)
mj620di Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44463
Sziasztok!
Van nekünk egy fég átfolyós vízmelegítő amit már párszor savaztam és utána jó is lett de most nem!Kicsi a fésű lángja mikor engedem a meleg vizet és így csak kézmeleg víz jön!Mi lehet a probléma?Le kötöttem már a nyomó ágat is hogy nem e a falban lévő cső vízköves de nem mert akkor is kéz meleg víz jön!Ki lett savazva is!A csuszkán ha állítom a fésű lángját szinte semmi reakció!Vízköves lenne még mindig?
joevagyok68 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44462

Hogy bármilyenre köthető-e, majd a szakik megmondják a tutttit.

Én csak végfelhasználó vagyok :-)

Előzmény: E(x)clipseboy_ (44461)
E(x)clipseboy_ Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44461

Köszi a választ! Indirekt tároló bármilyen kazánra köthető?

 

A távolságok nem olyan vészesek azért (nálunk is a két fürdőszoba egymás fölött van), kazán természetesen a szuterénban van. Külön cső lett lehúzva a tetőtéri és a földszinti bojlertől is, de keringetésre nem gondoltunk.

Előzmény: joevagyok68 (44453)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44460
Azt javaslom h. mérd ki, mennyi energiát ad le a már ismert módszerrel, aztán döntsd el h. az elég-e, ha igen akk. tudod a tömegáramodat és ezzel már tudni fogod a szivattyúd egyik paraméterét.
Előzmény: hanzymester (44449)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44459
Am. ez így más eset mint a hagyományos víz-víz hőcserélő, erre az indukciós melegítésre nem tudom hogy vonatkozik az alu hőátbocsájtása, mert nem víz van a másikoldalon és ezmiatt nem is tudhatjuk h. hány fokos és mennyit hől az alu felülete.
Előzmény: hanzymester (44449)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44458
A laminális áramlástól meg ne félj, kicsi rá az esély h. az lesz nálad : )
Előzmény: hanzymester (44449)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44457
Am. a 12KW 260l/h val szintén 40 fokos hőmérsékletváltozást csinál, vagyis Te is jó számoltál : ) Gondolom h. próbáltál valamit, de a lényeg h. jól csináltad, ezt is elárulhatom Q=C X M X Delta T  annyi h. itt a Q kW és nem hőmennyiség mert az M az meg m-pont vagyis tömegáram, el van osztva szekundummal ezért teljesítmény a vége.
zordonC3 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44456
Nem, mivel nálam csak padlófűtés van, nincs tárolótartály (maga a tömb beton az), de a reliance amúgy is rendelkezik 20L vagy miféle ilyen tárolóval., azért írtam hogy egy bojler.

Nálam úgy műxik, hogy a termosztát kapcsolja a szivattyút (ugye a reliance nem tartalmaz elektromos elemet), mikor beindul, elkezdi kinyomni a kazánban tárolt 20L-es (nem biztos hogy ekkora) tárolóból a meleg vizet. Mivel a padlófűtésnek ez nulla, a visszaérkező víz sokkal hidegebb, emiatt a pici tartály vize nagyon hamar lehűl.

Kb 30 mp múltán (30 mp-et ment a szivattyú) a kazán-bojler izé észreveszi hogy húúú hideg víz van a tartályban, belobban és elkezdi fűteni maxigázon. Csakhogy közben a szivattyú megy és sohasem tudja felfűteni üzemi hőfokra a tartályt, azaz maxigázon megy a kazán (ami amúgy jó ezeknek a régi izéknek, bár a hideg visszatéri nemigen).

a) Amikor a termosztát lekapcsol, leáll a szivattyú, akkor a kazán azt a pici 20L-es tartályt pár perc alatt felmelegíti (nálam a beállított 40 fokra), és kikapcsol.

b) Ha esetleg mondjuk éjszaka utáni "felfűtés"re van szükség, annyira nem egyszerű, ugyanis a hideg házat lassabban tudja felfűteni a fűtés, mint mire a víz a rendszerben eléri a 40 fokot. Azaz "tartja" a kazán a negyven fokot, ki-be kapcsolgat, miközben a szivattyú dolgozik, előbb utóbb ugrás az a) pontra.

Nálatok radiátoros fűtés van, egyszerűbb a helyzet mert melegebb előremenő kell, azt hogy mennyi, ki kell kísérletezni.

Az a) biztosítja a megállást, b) a folyamatos hőntartást, ezért a kazán szabályozójával tudsz játszani.

Azt azért tegyük hozzá hogy a kazán termosztátja nagyon durván kapcsol, nálam a jelenlegi állásnál (A betű környéke) 35 foknál be, 40 foknál ki, tehát finomszabályozásra nem alkalmas.

Előzmény: t gary (44451)
Wattocsak Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44455
Ha az áramlás Reynods száma 2320-nál kisebb akkor laminális és a hőátadás finoman szólva nem jó, ezért nagyobb értéket célszerű elérni akkor turbulens lesz az áramlásod.:-)
Előzmény: hanzymester (44447)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44454
Bocs az előző E(x)clipseboy-nak szólt.
Előzmény: joevagyok68 (44453)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44453

Jelenlegi kazán szuterénben?(gondolom)

 

Rakhatnál(rakathatnál) mellé váltószeleppel egy 120-160 literes indirekt tárolóval.

 

Bár ha nagy a távolság és csak egy cső lett behúzva, melegvíz cirkulációt már nem tudsz csinálni.

Bár inkább engedném kicsit tovább a vizet mint, hogy ne legyen melegvíz fürdéshez. !

 

Nálunk is uez volt a helyzet, csak földszinten ZV4 átfolyós, tetőtérben 80 literes villany bojler.

Indirekt tároló(120literes) letettük a  pincébe, közvetlen fölötte a földszinti fürdő,afölött a tetőtéri. Nincsenek nagy távolságok.

120 literes indirektet 10 fokról 60 fokra 14 perc alatt felfűti a kazán.

halaloszto Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44452
olyanokra kellene meretezni, hogy pl az alu tomege mennyi hot vesz fel, viz nelkul milyen gyors a melegedes.

csinalni mindentol fuggetlen, akar mechanikus hovedelmet, ami 90foknal elvagja a betapot. jol kigondolni hova teszed az erzekelojet.

a spiralis vizaralmas szerintem felesleges, akkor az alu alja mindig hideg lesz, a teteje mindig meleg, meg konnyebben forral ha megall a viz.

en inkabb novelnem a vizteret ha nincs mas ellenjavallat. lassul tole az aramlas, es nonek az idoallandoak.

vajk
Előzmény: hanzymester (44449)
t gary Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44451
Holnap (pénteken) tudom megnézni, hogy milyen állásban is van, de ez a termosztát indítja a szivattyút megoldás jó gondolatnak tűnik.
Ez a verzió akkor tud működni, (gondolom) ha a kazán a melegvíztározót fűti, és a radiátorok is a melegvíz tározóból keringetik a vizet nem?
Ha hülyeséget írok akkor bocs.
Holnap megnézem!
Köszi
Előzmény: zordonC3 (44427)
E(x)clipseboy_ Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44450

Sziasztok!

Már párszor kértem a segítségeteket, most megint felmerült egy kérdés, érdekelne, mit javasoltok. Hosszú lesz

 

Adott egy háromszintes (szuterén, földszint, tetőtér) családi ház. A tetőtérben van egy kis fürdőszoba, saját 80 litreres ISEA villanybojlerrel. A bojler egyelőre hibátlanul üzemel, de ki tudja meddig, azt sem tudom hány éves. A földszinten szintén van egy fürdőszoba és egy konyha, ezeket egy Hajdú 120EK szolgálja ki. Illetve csak szolgálná, mert hiába van maximumra tekerve és egy ideig tényleg nagyon forró vizet szolgáltat, de két esti fürdést sem tud biztonsággal kiszolgálni. Tegnap pl. a gyerket lefürdettem, utánna nekem már nem volt melegvíz, pedig napközben csak mosogatáshoz, kézmosáshoz használtunk vizet. Ide mindenképpen kell megoldást találnom, mert az nem normális, hogy szinte nem merünk melegvizet használni, hogy estére maradjon. Mindkét bojler vezérelt áramról megy.

 

Anno mikor kérdeztem a villanyszerelőt, nem nagyon izgatta a téma, azt javasolta, hogy vegyek egy 200 literes villanybojlert. Ez az egyik lehetőség. A másik lehetőség, hogy a szuterénbe lerakok egy kémény nélküli gázbojlert a földszinti bojler helyett. (Tavaly, mikor megvettük a házat és nagyjából felújíttattuk, a vizes ember lehúzott a tetőtéri és a földszinti bojlertől is egy-egy melegvíz csövet pont azért, ha esetleg meg akarom szüntetni a villanybojlereket, akkor ne kelljen bontani). Víz, gáz, villany van a pincében. További lehetőség, hogy a tetőtéri bojlert is kiiktatom, de akkor már - szerintem - túl nagy a távolság a bojler és a vízvételi hely között.

 

Aztán persze az is egy lehetőség, hogy kicserélem a kazánt és olyat veszek, ami HMV-t is előállít. A ház lakórésze kb. 150nm, egy 32kW-os Euro-Unior Alu Super kazán adja a fűtést. Kb. 50nm padlófűtésem van, talán megérné egy kondenációs kazánt venni, de nyilván ez a legdrágább megoldás.

 

Melyik megoldást lenne érdemes választani? Esetleg egy negyedik-ötödik megoldást? :-)

 

 

hanzymester Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44449
Hujjuj :) Kikészültem...
Olyan dilis kérdésem lenne, hogy milyen tömegarány kellene az alu és a víz között mondjuk 200l/h vagy 300 l/h átfolyásnál? Vagy ez így nem annyira lényeges? Az alu 5ször gyorsabban melegszik a víznél.
Előzmény: Mihály Épületgépészet (44441)
hanzymester Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44448
Hehe látom, te is vágod a problémát :)
Előzmény: Wattocsak (44443)
hanzymester Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44447
Kerestem már heteken keresztül ilyen hőátadási tényezőt, de a lamináris-turbulens áramlásnál már dobtam is az elméletet. Kb mekkora átfolyással mennek a mai nem kondenzációs kazánok? Ez a 80l körüli csak a legmagasabb hőfok volt. Próbáltam 225 l/h-val is. Ott 4.3 kw hő jött ki, de az csak 16.5 körül melegített. Forrásvédelmet bele fogok építeni. Szivattyúval nyomjuk, az folyamatosan dolgozik. Most 2 vékonyabb falú cső van szorosan összepasszintva és a víz 3 bekezdéses menetekben halad. Az aluról jól elviszi a víz a meleget. Egyébként 35 mp alatt üzemi hőfokon van a ketyere.
Előzmény: halaloszto (44442)
dpek Creative Commons License 2010.03.25 0 0 44446
Én is a pf-re szavaznék.
Jól szigetelt háznál 20-26 fokos padlóval ki lehet fűteni. Ennél a hideg visszatérőnél a kondenzálás is jobban működne. vagyis jobb hatásfokkal üzemelne.
Előzmény: Pitylogós (44431)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.03.24 0 0 44445
Bocsi nem szóltam, az tényleg 4 KW : )
Előzmény: hanzymester (44434)
Mihály Épületgépészet Creative Commons License 2010.03.24 0 0 44444

Azt honnan tudod biztosra h. 4 KW energiát ad le?

Előzmény: hanzymester (44434)
Wattocsak Creative Commons License 2010.03.24 0 0 44443
"kellene szerezni egy hoatadasi tenyezot alu-viz esetere, az lesz a lenyeg."

Ha ez meg van a többi már smafu!! :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!