Keresés

Részletes keresés

boxer-gs Creative Commons License 2010.02.23 0 0 43759

"Az ioncserélő viszon iszonyú drága és a vízóra után betéve már a hidegvíz sem lesz igazán ivásra ajánlott."

 

Ezt kifejthetnéd egy pár sorban! Most nézegettem vízlágyítókat, de arról még nem olvastam, hogy tönkreteszi az ivóvíz minőségét. Külön körre kéne kötni a háztartási gépek elé? :-O

Előzmény: f_karcsi (43756)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 43758
Azt tényleg ne!
Olyanra gondoltam,pld osztót-gyűjtőt felszerelni(már ha úgy akarod csináltatni),vagy vezetéket áthelyeztetni,mert ez mind plusz lóvé.
Előzmény: Elar (43757)
Elar Creative Commons License 2010.02.23 0 0 43757

Alakitanivaló?

Villanybojler van. A gázos srác kombi cirkót ajánlott 150e-ért, de itt halálosztó azt írta, h azt ne, mert nem olyan jó....

Előzmény: nixon70 (43755)
f_karcsi Creative Commons License 2010.02.23 0 0 43756

Vízkömentesítő?  Melyikre gondolsz? Elektromos impulzusos, fix mágneses, polifoszfátos, ioncserélő?

Első kettő tudtommal épp hogy csak csökkenti picit a lerakódást. ezekben nem hiszek igazán. Polifoszfátossal meg az a baj, hogy tudtommal utána nem lehet inni a vizet, márpedig a gyerekek néha benyelnek a fürdővízből na és az esetleges konyhai felhasználásról nem is beszélve. Az ioncserélő viszon iszonyú drága és a vízóra után betéve már a hidegvíz sem lesz igazán ivásra ajánlott.

Szeretnék valami megoldást de igazán nem tudom melyiket válasszam. Mindegyikkel vannak fenntartásaim.

Előzmény: sks2 (43741)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 43755
Még lehet a kazánoknál is alakítanivaló és Oszkó úr is belep.fázik:)))))
Előzmény: Elar (43749)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 43754
A WC-be nem kell radiátor,körbe van fűtve,ha le akarsz tekertetni csövet,el ne fúrjátok a járólapozás után:))))
A kb-t azért írtam,mert nem mindegy hol laksz, még megyén belül sem:(((
Előzmény: Elar (43749)
babarucu Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43753
nem tom, egyszerű fúrógépet ritkán használok, azt nem szoktam márkásat venni
ki is nyírtam már párat de mindegyiken volt fordulatállító még a 20 éves bleckin is van ez az egy ami sokáig bírja, ha nem is állítassz fordulatot nem nyomod mint tót akkois átviszi
nem értem mért jobb átfúrni és feszítve esztergálni mint kkval kifúrni
na mindegy
Előzmény: zordonC3 (43752)
zordonC3 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43752
Nem tudom. Lehet hogy arra gondolt hogy a többségnek nem fordulatszámszabályozós a fúrógépe mindegy ez itt offtopic és Lacivill má' elkészült vele szóval történelem, ne offoljunk szét mindent... Még nekem is választoltatok hogy hogyan rögzítsem a csöveket, úgyhogy most már nyugodtan alszom a sok szaktanácstól :D
Előzmény: babarucu (43750)
babarucu Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43751
egyszerűen növelni kell a fűtőfelületet, nagyobb radiátort teszel fel
Előzmény: krem (43747)
babarucu Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43750
ez furcsa a szakember baziokos lehetett, körkivágóval alacsony fordulaton simán elgyengíthető az anyag annyira, hogy egy apró koppantással elintézhető a lik
s mivel folyamatos körző mozgás van "nem feszíted" oldalanként más erővel
Előzmény: zordonC3 (43748)
Elar Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43749

1

 

Az étkező egybe lesz nyitva a mellette lévő szobával illetve "tágítjuk" a nyílást a közlekedő felé.

Az így kapott nappaliban több kunkort akarunk a csőböl, h kicsit melegítse a padlót.

Ugyanez a WC-ben is, gondolom így talán "megúszom" a radiátort oda. (?)

A kazán a konyha és a terasz között - nem látható- kisházban van. Van egy Unikalor un3 (vagy mi) vegyestűzelésü és egy Éti t 25 gázkazán.

Na szóval itt lenne pár radiátor :)

Szerdán jön egy srác és hogy képben legyek mennyi a kb ár amit illik kérnie? :)

 

Előzmény: Émile (43737)
zordonC3 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43748
Én nekem itt egy ripityára tört mosogató a garázsban, megnézhető (asszem vannak fotóim is, anno Németországba küldték).

A kiszállító (a németországi cég embere!) a lelkemre kötöttem hogy így csináljam és tiltotta a körkivágót külön név szerint :)

a silgranit speciális anyag (legalábbis a marketing szerint), gránitörlemény vmi spéci műgyantaféleségbe ágyazva vagy mi, persze kérdés mi benne a marketing...

Nem tom' én csak beírtam, nekem ezt mondták, így csináltam, egybenmaradt a mosogatótálca (két nagymedencés + csorgatós, a csorgatórész a mosogatógép felé került ráadásul, ami szemét dolog, mert a két nagymedi olyan mély hogy a gép és a medence széle között 2-3 mm ha elfér - mázli (pff) egy ív miatt.

Ha sikerült beépíteni már akkor jól csináltad, Lacivill :P

Ha nem így kell nem így kell, gondolom a blanco gyári leírása mérvadó, abban nincs tényleg ilyen játsszunk esztergát dolog...

Végül is szerintem bárki ha nem hübelebalázs módjára ugrál rajta hogy beférjen a munkalapba (mert ha nem passzentos akkor meg leázik ugye, akárhogy tömíted) akkor mindent kibírnak főleg a minőségi termékek mint ez is.

Előzmény: babarucu (43746)
krem Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43747
Fűtésrendszerben valamilyen alacsony vízhőmérséklettel működő rendszert szeretnénk. Létezik olyan radiátor, ami erre a célra lett tervezve (neten nem találtam)?
Köszi
babarucu Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43746
Bocsi, hogy belevaúzok de fúróval nem esünk neki egy mozgó cuccnak + bővítés fúróval nem is csoda, hogy eltört
a legegyszerűbb egy burkoló által használt körkivágó amivel a kapcsolók és szelepek helyét vágja ki kb 2 rugós szerszám
ez a mosogató "ugyanolyan" anyagból van mint a greslap csak szebben megoldva
feszültség minden öntött cuccban van akár wc akár mosdó
bocsi nem levaúzlak! csak vélemény
Előzmény: zordonC3 (43738)
Lacivill Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43745

A beirásod elött kb 2 órával megvolt a mütét. Az előkészület tovább tartott mint a müvelet. A szinén volt 2 zöld jel a könnyités "megtalálásához. A szinéről 3 mm-es vidiával beprobálkoztam, és elég könnyen vitte, majd egy fémre való  32mm-es luk kimaróval kb 2 perc alatt megodottam.  Lehet azért mert az enyém fele annyiba került:.-) Köszi a figyelmeztetést.

Előzmény: zordonC3 (43738)
halaloszto Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43744
nincs meggipszelve?

van a villanyszerelo gipsz. par perc alatt kot. csovet par 200-as szeggel beekeled hogy ne mozogjon, fangli gipsz, gyorsan vegeinel, sarokban meg bo felmeterenkent teglaval sikba egy plottyel odanyom. ez azonnal megkot, szeg kivesz, es lehet a habarccsal a maradekot kitolteni. a gipszet meg a vizesember szokta csinalni.

vajk
Előzmény: zordonC3 (43743)
zordonC3 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43743
ez lett volna a következő kérdésem, hogy a tendő lengő csöveket mivel kell rögzítenem. Ugyanis a lehozatalnál trükköznöm kellett, ha 2mm-t is elmozdul a cső, akkor már nem tehető rá rendesen a kádtöltő csaptelep.. (így is necces, excenterrel megy csak).

Ugye tömör tégla falat nem épp egyszerű vésni 1m hosszan, hogy más irányba menjen a cső...
Előzmény: halaloszto (43742)
halaloszto Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43742
vakolohabarccsal, beaztatott tegladarabokat(prokni) belenyomkodva.

es ne vakolj ra azonnal, varj egy-ket napot. azert kell a prokni, hogy kevesebb habarcsot egyen, es hogy ne legyen egybe vastag habarcs, mert az zsugorodik, reped.

egy menetben lejavitod a csoveket, az ilyen lukakat, es egy nap mulva vakolsz.

en is amator.

vajk
Előzmény: zordonC3 (43740)
sks2 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43741
A kazánod hőcserélője bitermikus(cső a csőben) rendszerü,igy a savazását nem ajánlanám!Ha normálisan ki lenne savazva,szinte biztos hogy kijukadna!
Vizkőmentesitö készülékről hallottál már?Lehet hogy jó megoldás lenne. Nekem nem sok tapasztalatom van velük,de sok helyen láttam felszerelve a készülék elé és dicsérték.
Előzmény: f_karcsi (43735)
zordonC3 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43740
Kérdeznék én is olyan ami nem offtopic.

Lassan haladgatok a fürdő vakolásával. Most hogy eldőlt hogy kádunk lesz, a csapkiállást az eredeti >1m-ről áthoztam kb 60 centi magasra , ezáltal a függőleges csőszakasz eltűnt, helyén (a 10 centi vastag válaszfalban) ott marad egy függőleges irányú, kb 6-7 centi széles üres amit a csőnek annó kivéstek.

Ezt gipsszel vagy habarccsal tömjem be vakolás előtt? kb 5 centi mély.
zordonC3 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43739
még annyit hogy nem azért kell fúrókalapács hogy ütvefúró módban használd, értelemszerűen sima fúró üzemmódban kell használni, csak a tartós oldalirányú terhelést a fúrószáron az jobban bírja mint a sima fúró.
Előzmény: zordonC3 (43738)
zordonC3 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43738
Huuuuuuu Lacivill!

Most lehet hogy én tudok neked segíteni, cserébe a legutóbbi (jó) tanácsokért.

Ha Blanco silgranit mosogatótálcád vagy NAGYON VIGYÁZZ vele!

Nekem egy >90e ft-os puszta kézzel (!) sikerült eltörnöm. Nem azért mert annyira rossz lenne hanem akkora feszültség van benne. Gariba cserélték csak majdnem az ütőerem bánta (viccen kívül, lüktetve folyt a kezemből).

A bemélyítést én úgy szedtem ki, hogy egy fúrókalapácsba (nem fúrógép) 12-es fúrószárat tettem, ezzel óvatosan kifúrtam, és mint egy "esztergával" óvatosan mozgatva a fúrót tágítottam a lyukat.

Légy nagyon óvatos!

A végén sima fareszelővel (bár nem erre szánt cuccos) fejeztem be, a végén finom fémreszelővel lőttem be a végleges méretet.

NE kopogtasd. Vannak képeim a kettétört mosogatótálcáról, és utólag (szakvizsgálatot is megcsinálták Németországban) azért tört ketté mert a kijelölt helyen kifúrtam a csaphelyen, és beépítéskor (mikor két kézzel emeltem be és nem erőltettem) a feszültség miatt kettétört.

A másik amivel vigyázni kell a végén a beépítő fülek, a munkalapot kell igazítani nem a mosogatótálcát erőltetni.

Ez itt a reklám helye de egy év után maxira meg vagyok vele elégedve csak méregdrága volt - de megérte. (forró tésztalé után kapott már jégkockát, stb. - no problem).

A másik hogy nem karcolódik, még késsel erőszakkal sem tudod megkarcolni.
Előzmény: Lacivill (43730)
Émile Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43737
Hát nem mindegy, hogy egy vagy több, mondjuk 6 radiátorról van e szó.

Azt a munkát látni kéne !!
Előzmény: Elar (43734)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43736
Kb.
Előzmény: Elar (43734)
f_karcsi Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43735

Kösz a segítséget!

Lapátot megpiszkáltam és kiszerelve az egész átfolyás érzékelőt alaposan átöblítettem. Most rendben működik így a cserét megúsztam :)  kopp...kopp

Viszont észrevettem, hogy a csapoknál rendszeresen megtelik apró vízkő darabokkal a szűrő. Mivel lehet kisavazni a melegvíz csövet. Ha jól látom ebben nem külön hőcserélővel van a fűtéskörre téve a melegvíz hanem mint a fűtés mind a melegvíz csövek a tűztér fölött vannak párhuzamosan elvezetve.

Mivel lehet ezt vizkő mentesíteni, hogy a cső ne károsodjon? Hallotttam savazásról de azok állítólag egy idő után a csövet is kikezdik. Van kímélestesbb módszer/anyag?

Előzmény: sks2 (43657)
Elar Creative Commons License 2010.02.22 0 0 43734

Sziasztok

 

Egy radiátorcserénél illetve újracsövezésnél (5 rétegű műanyag) a padlóban elvezetve milyen munkadíjjal kell számolni?

Radiátoronként 20e ft? 

Lacivill Creative Commons License 2010.02.21 0 0 43733

köszi nekilátok a mütétnek lassan

 

Előzmény: babarucu (43732)
babarucu Creative Commons License 2010.02.21 0 0 43732
igen felülről
Előzmény: Lacivill (43730)
babarucu Creative Commons License 2010.02.21 0 0 43731
szvsz inkább kerámia vagy gnánit őrlemény, az könnyen kijön mint a mosdónál
Előzmény: Lacivill (43727)
Lacivill Creative Commons License 2010.02.21 0 0 43730
Kopogtatni a szinéről ugye?
Előzmény: babarucu (43729)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!