Keresés

Részletes keresés

Lacivill Creative Commons License 2010.01.29 0 0 43029
Biztonsági lefujószelep?!
Előzmény: tangerine (43024)
tangerine Creative Commons License 2010.01.29 0 0 43028
Ja. 0 fok alatt naponta mehetnek nézni mindenhova, hogy nincs-e befagyva a cső.
Előzmény: NRZ (43026)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 43027
Előzmény: tangerine (43024)
NRZ Creative Commons License 2010.01.29 0 0 43026
Gondolom, hogy majd lesz egy hatósági jogkörrel felruházott társaság, ami a kazános rendszereket fogja ellenőrizni, természetesen megfelelő díjazás ellenében. Lehet, hogy ez viccnek hangzik, de itt minden előfordulhat.
Előzmény: tangerine (43024)
micimacho Creative Commons License 2010.01.29 0 0 43025
nem baj, hallagatok minden Mbetűs névre. :-))


Mint írtam, tapasznyalat. Azzal nehéz számokban vitatkozni.
De ha már számokba rendezted ... lássuk.

1. igaz. illetve nem igaz, mert a készülék 65-70 fokra van beállítva. Nem tudom, lehet-e melegebbre, de ha igen, akkor meg a veszteség nő tovább, lévén a 10l tartálynak kb 0 szigetelése van ... fizikailag nem fér bele normális szigetelés
2. Nem igaz, egy normál fém vödör 20l. Persze, van 10 meg 5 literes vödör is, de a normál vödör az 20l.
3. nem igaz, 65-70fokos vízből (merthogy nem 80) 15 liter körüli mosogató víz hozható ki.
Ebből az is következik, hogy mire beállítod a megfelelő hőmérsékletet, figyelembe véve az induló nyomásingadozásokat is, már el is fogyott 1-2 liter a 10liter forróból. Utána kezdesz mosogatni.

Egyébként melegvízzel megengedni a mosogatót (arra jó lehet, a baj csak az, hogy mire megengedted, kifogyott a 10 liter forróvíz, és 18 perc az újramelegítés. Szóval vagy hideg vízben öblítesz (mert átfolyósan nem melegít szinte smmit) vagy vársz.
Persze az edények mennyisége (azért 2 főre egy vasárnapi ebéd edényei, az se két pohár...) is számít.

Ha a kollégának lenne mosogatógépe, akkor még elméletileg ok ... de mint mondtam, tapasztalat, hogy egy ilyen mellett mosogatni, vagy egy tárolós mellett ... nos, ha képes lennék zongorázni a különbséget ...
Viszont erre írtam, hogy ez lehet, hogy valakinek nem szempont.

Én csak a tapasztalataimat osztotam meg, amit pedig a számok se cáfolnak szerintem.

Na, most számoltam ki ... egy 40*40-es mosogató, ha mondjuk 20cm magasan töltöd meg vízzel (mondjuk 3-4 tányér, 2 pohár, egy fazék és evőeszközök -elég minimalista ebéd volt- elmosogatásához gondolom kb. kell ennyi) szóval az 32liter vizet igénye. A 10l 70 fokosból meg a 30 liter az már csak úgy 35 fokos vizet fog adni, télen jobb esetben 30-at. Kézmeleg ... nem épp zsíroldásra való. És akkor tényleg hideg vízben kell öblíteni is.

Biztos van olyan, amikor ezt kell válastani ... de 6m mellett nem hiszem, hogy ez az üdvözítő megoldás. Ráadásul az üzemeltetés, a szigetelés hiányosságai miatti veszteségek igen magasak a 10l-hez képest. (egy 50 literes bojler vesztesége 1kwh a 10lesé 0,6 naponta.)
Előzmény: Törölt nick (43021)
tangerine Creative Commons License 2010.01.29 0 0 43024
Na ez ellen milyen ellenőrzés véd meg?
Előzmény: NRZ (43016)
irnix80 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 43023
Nálunk anno azért volt ez, mert vizes volt a gáz és beledermedt a nyomáscsökkentőbe. Melegítsd fel egy hajszárítóval fokozatosan és a burkolat alá nyomkodj gyapotot. Hátha segít!
Előzmény: topik (42996)
micimacho Creative Commons License 2010.01.29 0 0 43020
OK, mondjuk szerintem nem folyóvízben mosogatni, az is egyfajta kihívás.
El nem tudnám képzelni. De ez az én hibám.
Apám egy ilyen 10l-est használt évekig ... nem lehet állandó hőmérsékletet beállítani a kifolyó víznek és ugye 10l az fél vödör 65 fokos, mondjuk 3/4 vödör 40-45 fokos.... nem is tuti, hogy elég egyszerre, még ha csak egyszerre is engeded ki. a visszafűtés 18 perc... addig rászárad az edényre a mosószer.
Megbántuk a 6m cső megspórolását, na.

De ízlések és pofonok ...

Egy másik helyen, ahol pont ezzel a típussal próbálkozunk, amit belinkeltél, 2 év kínlódás után beraktunk egy 60literes sima tárolósat. Ég és föld ...


A döntés a tied.
Előzmény: Gabesz.77 (43000)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 43019
Valószinű,nem "élősködőid",hanem barna iszapod van,főleg ha egy hidraulikai rendszeren van a kettő!
Sentinel nevű csőőrt juttass a rendszerbe.
Előzmény: Vikusz1977 (43013)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 43018
Hát igen.Veszélyes üzem!
Előzmény: NRZ (43016)
dumcsi7 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 43017
Hello mindenkinek!

Szeretnék vásárolni az Immergas kazánomhoz egy szobatermosztátot, mostantól ritkábban leszünk otthon és szeretnénk szabályozni a dolgokat.
Az alábbi tip. nézegetem, ezek közül valakinek vmilyen tapasztalata esetleg van??
Nagyon megköszönném ha megosztaná velem, mert ahogy nézegetem őket nem olcsók és ha már egyszer kiadok érte ennyi pénzt szeretnék jót vásárolni.
A legjobb megoldás a vezeték nélküli lenne, azok a típusok mennyire megbízhatóak,vagy inkább maradjak a normálnál??
Vagy a felsoroltakon kívül esetleg más fajtát, tip. valaki tudna ajánlani??

- Siemens Szobatermosztát RDE10
- Immergas DRC heti programozású digitális távvezérlő
- Siemens Vezeték nélküli (RF) szobatermosztát nagyméretű LCD kijelzővel
- Vezeték nélküli (RF) szobatermosztát RDJ10RF/SET (TERMRDJ10RF) - Siemens

Előre is köszönöm a segítséget.
NRZ Creative Commons License 2010.01.28 0 0 43016
Felrobbant egy kazán a Békés megyei Békéssámsonban csütörtökön délután. Az ingatlan tulajdonosát súlyos sérülésekkel mentőhelikopter szállította kórházba - közölte a Békés Megyei Katasztrófavédelemi Igazgatóság.

A melléképületben elhelyezett kazán azért robbant fel, mert a vízvezetékcsövek elfagytak és a tulajdonos ezek ellenőrzése nélkül gyújtotta be a készüléket. A robbanáskor tűz nem keletkezett, ám az ott tartózkodó nő a kiáramló gőztől súlyos sérüléseket szenvedett. A szerencsétlenül járt nőt mentőhelikopter szállította kórházba.
nixon70 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 43015
Ez nekem is új!De spéci szeleppel miért ne lehetne.
Előzmény: Törölt nick (43011)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 43014
NE TEDD!!!!!!
Ha bekrepál a nyomáscsökkentő,egy az egyben beengedi a hálózati nyomást a millibaros készülékeidbe!
Előzmény: topik (43012)
Vikusz1977 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 43013
Padlófűtéses-radiátoros rendszerem van.
A padlófűtés oxigéndiffúziómentes csővel szerelt, de nem a legmodernebb alumíniumos öt rétegű, ez egy átlátszó PE cső HAKA márkájú.20mm külső átmérő 2mm falvastafsággal.
8 éve megy a renedszer. Előremenő a radiátorban max 55 fok, padlóban kb 32fok kinti minusz 15 foknál.
Ahol az elosztó van és látom a csöveket kb 10 centi hosszon, ott barnás gomba vagy baktérium telepek látszanak a cső falán(átlátszó a cső ezért látom) pofára a cső barna lett, zseblámpával látni hogy csak a cső falán van lerakódás.
Mennyire érdekeljen ez engem? Olvastam hogy lehet tisztíttatni, de szerintem ez még korai lenne.
Két dologra gondoltam.
Beleengednék egy rövidebb időre meleg vizet (50 fokos vagy esetleg még melegebbet) hátha nem örülne neki a mikróba:). Gondoltam ha megküldöm a padlót negyed órára 55 fokos vízzel aztán lekapcsolom attól még nem pattog fel a padlólap.
Bár azt sem tudom a rendszer enged-e ilyen magas előremenőt padlóba.
A másik meg hogy valami vegyszert a rendszerbe juttatnék ami gombaölő. Ennél viszont fennállna a veszély hogy rátöltésnél visszakerülhet valahogy a vízhálózatba.

Szóval van-e valami ötlet csináljak-e valamit a lerakódással és ha igen mit?

Vikusz
topik Creative Commons License 2010.01.28 0 0 43012
Ez rossz hír. Nem lehet rendesen megtervezni ezt a kütyüt?? Mikor kellene leginkább a fűtés ha nem -15 fokban? Ráadásul csak két ember tudja újraindítani, mert a kazánt is indítani kell a nyomáscsökkentő gombjának nyomása közben.

Mi van ha az újraindító gombot rögzítem valamivel?
Előzmény: nixon70 (43004)
Gabesz.77 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 43008
Először én is így gondoltam mert ez logikus,

de a link szerint van nyílt és alsó beszerelés is, akkor most hogy is van ez?
nyílt alsó

de ne térjünk el a tárgytól, bár az eddigiek alapján úgy látom egy zárt 10L -es alsó maximálisan kielégíti 1-2 személy mosogatási igényét(?)
Előzmény: nixon70 (43007)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 43007
A nyílt: csak mosogató felett lehet elhelyezni,nem lehet zárttá tenni,a zártat beteheted a mosogató alá,nyomás alá helyezhető!
Előzmény: Gabesz.77 (43006)
Gabesz.77 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 43006
kösz a Z10-esnek fém a tartálya...

egyébként mi a különbség a nyílt ill zárt rendszer közt? nyíltnál: a nyomás a kapcsolódó vezeték víznyomásával arányos, zártnál meg független? (de lehet zagyvaságot írok)

Te is csak mosogatáshoz használod? És sose volt gond a "komfort" probléma? Mindig volt azonnal Meleg víz stb. (persze ésszerű kereteken belül)
Előzmény: Törölt nick (43001)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 43005
"Az mosogat egyébként a legszebben."
Csak az asszony meg ne tudja!:DDDD
Előzmény: Törölt nick (43003)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 43004
Bizony,lefagyhat a gáz nedvességtartalmától ilyen hidegben.Főleg,ha nincs egész éjszaka rajta áramlás.
Előzmény: topik (42996)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 43002
Arra bőven elég!
Előzmény: Gabesz.77 (43000)
Gabesz.77 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 43000
Még nem nagyon találkoztam ilyen átfolyóssal, ezért csodálkozom hogy ennyire nem kultiváljátok ... mit kel tudni egy ilyen pl hajdú 10L-es átfolyóról?

Mi a baja? lassan éri el hőmérsékletet? vagy mi értetek az alatt hogy nem lesz komfortos?

Most a mosogatóban csak mosogatásra kell a meleg víz, 10 l meg aztán 1-2 embernek bővel elég a mosogatáshoz nem? (sajnos olyan pici a konyha hogy valószínűleg nem lesz mosogatógép, igaz ki se tudnám használni)

Persze aki egy folyóvízben mosogat annak a Niagara se elég ...
de tényleg érdekel a véleményetek, de remélem olyan is ír aki már használt ilyet :)


hajdu
Előzmény: micimacho (42993)
KalásziM Creative Commons License 2010.01.28 0 0 42999

  Lényegtelen. Legyen 5 -10 ft /db. Kibírható.

 

 

 Más  :  a nyomulásról  , amit itt valaki reklamált.

 

 

 Pár éve egy kecskeméti kémény konferencián - valamiért mindig ott tartják -á szóval á konferencián egy kéményes előállt az ötletével.

 Javasolta, hogy minden gázkészüléknek  - tehát nem csak a kazánoknak,  azon belül is a kéményeseknek, legyen olyan gépkönyvféléjük, ami elkiséri az üzembehelyezéstől a selejtezésig.

 És ebbe csak az  arra feljigosítottak írhatnának bele. Tehát nem a készülékhez való hozzányúlást titotta volna , hanem már a gépkönyvbe való beírást is.

 Természetesen aki jogtalanul/illetéktelenül bele ír  - írkál, az szörnyű,   több évig tartó börtönbüntetésre számíthatna.

 És természetesen a kéményesek lettek volna a fő - fő felelősök a gáz készülék ellenőrzési fronton. Ki más ???

 Ahogy Móricka elképzelte.

 

 Na eleget capultuk a cakembereket  !!!

 Ez is egy nyomulás !!!

Előzmény: halaloszto (42998)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.28 0 0 42998
pareve ujra megszunt az ingyen tomites. legalabbis videken anyumnal.

vajk
Előzmény: KalásziM (42997)
KalásziM Creative Commons License 2010.01.28 0 0 42997

  Egyébként amikor a vezetékes gáznak hire hamva se volt ( a tömegek részére), a pb. gázbekötés is külön procedura szerint zajlott !

 A fogyasztó helyszini kioktatása, a helyszin alapos megvizsgálása (föleg a pince lejáratokat ellenőrízték/pb nehezebb a levegőnél/ légutánpótlás stb.. A készüléket természetesen  tömörségre .

 És hab a tortán : ki kellett függeszteni valami biztonsági szabályzatot.

 Ma mi van ?

 Boldog boldogtalan beköthet pb. palackot.

 De a kérdés magára a cső a nyagára irányult.

 Tőmítés  ? Azt már évek óta minden palackcserénél ingyen adnak  . Fillérek !

Előzmény: halaloszto (42992)
topik Creative Commons License 2010.01.28 0 0 42996
Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy a gázorához felszerelt nyomáscsökentő lekapcsol 3 napja folyamatosan. Reggelente azzal kezdek, hogy ki a kerítéshez, burkolat lebont, a feleségem indítja a kazánt én meg nyomom az újraindító gombot.

A TIGÁZ tegnap lecserélte a nyomáscsökkentőt, ma reggel ugyanaz a helyzet. Mi lehet az oka?

A hideg talán (-10, -15 volt mostanában éjszaka)?. Éjjel nem megy a fűtés, mert este kályhával befűtök és nem kapcsol a termosztát. Reggel viszont már nem sikerül a begyújtás, mert nem kap gázt.
Luiggi70 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 42995
Nem tudom most mi a helyzet (10 éve így volt),mert már lassan egy éve nem forgalmazunk pb gázt,de előtte úgy volt(kb 3-4évig,hogy külön kellett mellé vásárolni tömítést ami elméletileg talán5-8 palackhoz elég.Szerintem addig ameddig így okoskodnak,hogy minél kevesebbe kerüljön a tömítés a gázszolgáltatóknak nem kéne ilyen szabályokban gondolkodni
Mivel azt mondják hogy a gáz egy veszélyes üzem,akkor az elektromos áram is az ,sőt a gázt érzed ha szivárog az áram meg csak egyszerűen megráz.Ha jól tudom a mérő utáni első elosztótól akár vizes madzaggal is vihetném az áramot portán belül,akkor hol itt a fogyasztó korrekt védelme.Lehúzás szagú az egész!
Előzmény: janijani (42994)
janijani Creative Commons License 2010.01.28 0 0 42994

Eddig is használtuk a palackokat, ha robban az mindíg valami emberi mulasztás következménye. Újabban már minden töltött palackkal adnak tömítést is.

A gázt azért szagosítják (büdösítik), hogy érezhető legyen ha szivárog.

Ha valaki nem érzi, vagy nem foglalkozik vele akkor van a probléma.

Előzmény: halaloszto (42992)
micimacho Creative Commons License 2010.01.28 0 0 42993
A konyhai 10l-es nem igen lesz komfortos ... persze ha nem te használod, lehet, hogy ez neked nem is fáj.
A 10l bojlerek lényegében átfolyósok. És a szabályozhatóságtól a vízhozamig minden paraméterük durván alulmulja egy rendes, mondjuk 60-80-100l-es normál bojler paramétereit.

ha nem akarsz szentségelni később, akkor ne sajnáld a 4-6m csövet.
Előzmény: Gabesz.77 (42985)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!