Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42198
nezzel meg egy colos acelcsovet egy collstok tarsasagaban. baromira nem 25.4mm a belso atmeroje.

a kulso az a szabvany szerint 33.4mm, a belso meg falvastagsag fuggo, alapbol 30 mm koruli.

vajk
Előzmény: nixon70 (42194)
KalásziM Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42197

 

Nos újra itt !

 Nem baj ha   " belevaúzol "

 

 Tehát a válasz :

 

 

"egy kalap semmi, egy irányzat"

 

 

 

 Hát nem erről  erről beszéltem.

 

 Mondjuk a semminél azért több, de azt döntse el az, aki kapja.

 Aki annak (semminek) tekinti, ne kérjen.

 A szpics (diskurzus) egyébként onnan indult, hogy  egy kedves topik társnak adtam egy (nem árajánlatot) egy előirányzatot, erre  bele szólt a sajátos magabiztosságán egy másik t. társ. 

 Sőt megkért arra, hogy készítsek neki (helyette) árajánlatot.

 Sajnálom, hogy    helyette árajánlatot se ingyér se pénzért nem adhatok. Az mindig a vállalkozó feladata - ingyért.

 Ajánlatot más területen egyébként gyakran adok - természetesen mindig ingyért -

 És általában  elfogadják.

 

 

 Írod :

 

más ha külön gépészeti terv.............

 

 de ilyen terv családiháznál 100-ból egy" 

 

 Ez mind igaz.

 

  Más, hogy tervet mindig praktikus készíteni, készítetni (néha csak a falra), amit aztán leskiccel az ember, de a mai modern világban egy mobillal lefotózza, hogy később ne legyenek meglepetések .– viták, mert ugye a falról a véséskor eltávolítják és megy a vita, akkor most a mosogató csap elé kell e csempeszelep vagy sem ( van, aki a megállapodás ellenére nem tett )

 

  És erre :

 

 

 

 

"a tervező beleír x anyagot x csövet x radiátort

 

a szerelő meg y anyag z cső k radiátorral számol

csak egy példa és máris pár ezer- tízezer, százezer a különbség

anyag és munkadíjban"

 

 Tény a tervező a rajzra nem ír anyag mennyiséget, egyébként meghatározza az anyagok (csövek, szerelvények, fittigek radiátorok stb. minőségét és mennyiségét tételes anyag kimutatásban)

 

 Ha a mennyiségek között nagyon nagy a különbség - a megrendelő csak megnézi ki tévedett - aztán vagy van bizalma a tervezőhöz vagy nincs (ez már késő bánat), vagy bizalma a leendő kivitelezőhöz.

 Ha nincs bizalom az utóbbihoz,  azaz lényeges eltérések vannak a mennyisében, és mán ne haragudj a radiátor számban - eldönti a megrendelő,  kinek van igaza - vagy megrendeli vagy nem.

 

 A munkadíj viszont tényleg a kivitelező szuverén joga. Annyiért csinálja, amennyiért neki megéri  Az árazott költségvetést meg eleve nem mutatjuk meg a leendő kivitelezőnek. Az egy tájékoztatás (irányzat ) a megrendelőnek a várható költségekről.

 

 Látom itt egykét vállalkozó érdekeibe beleléptem.

 Hát istenem.

 

 Saját szórakoztatásomra irogatok és azoknak a laikusoknak, akiket érdekel – hátha használhatják.

 

 

 

Előzmény: babarucu (42166)
lm78 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42196
Egyszer már említettem neki, akkor azt mondta, ha nem produkálja a problémát akkor, amikor ő is ott van, nem tud mit csinálni. A fázisérzékenység mit takar?
Előzmény: nixon70 (42195)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42195
Aki beüzemelte,azt nem hívtad telefonon?Általában tudnak segíteni telefonon is!A kazánod nem fázisérzékeny?
Előzmény: lm78 (42192)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42194
Ha szivattyús lesz,elég a 22-es rézcső,igaza van,ha azt mondta,lehet egy mérettel kisebb,mint az 1"-os acélcső,aminek a belső mérete 25,4 mm;a külső átmérője 32mm!
Előzmény: kod1111 (42193)
kod1111 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42193
Sima 25-ös Vigas.
Előzmény: halaloszto (42187)
lm78 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42192
A zöld sávban volt a mutató mindig, tegnap pl 1 körüli értéket mutatott.
Előzmény: Törölt nick (42191)
janijani Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42190
Ja az a rugó már kb 15 éve lerohadt róla, amikor szétszedtem csak a rozsdás darabjait találtam benne. Igazán csinálhatták volna rozsdamentes anyagból. Állítottam egy kicsit a gyujtásféken és azóta úgy használjuk.
Előzmény: cucu (42179)
kecsy76 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42189
Köszi a tippeket:) Boltot találtam én is, meg hentes üzletet is, bár felénk a kettő profilja nem igazán stimmel, de ugy látom valahol igen:)) Akkor tényleg 20.000 huf, és örülhetek, hogy van.. Köszönet!!
lm78 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42188
Sziasztok!

SD Semia F 24-es kazánnal a következő problémám van: télen, naponta, rendszerint este nem jön meleg víz, csak langyos vagy hideg. A kazán sárgán világít, tehát "dolgozik" valamit, de nincs meleg víz. Ha a nullázó gombot nyomom meg, akkor elkezd vadul pirosan villogni a led. Ha a nullázó helyett a kikapcsolást választom, akkor 1-2 perces bekapcsolás után még mindig pirosan világít, ha kb. 5 percre hagyom kikapcsolva, akkor vált csak zöldre és csodák csodájára van forró vizem is. A jelenség kellemetlen, mert ezt minden este el kell játszani, valamint előfordulhat a jövőben (gondolom) hogy a ki/be kapcsolás se oldja meg a dolgot. Abban az esetben is fennáll a probléma, ha a meleg víz megnyitása előtt megy a fűtés és akkor is, ha nem.
A szaki kihívása előtt szeretném kérdezni, hogy valaki találkozott-e már ilyen problémával. A másik dolog, ha ki is hívom a szakit, nem biztos, hogy produkálja a kazán a jelenséget...

Köszi!
halaloszto Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42187
a 22-es cso (ha belul 22) meg nagyobb atmeroju is mint egy egycolos acelcso.

de az meg mindig csak egy col, a kazan meg ketcolos? akkor azt gravitacios uzemre terveztek? vagy 80kW-os?

vajk
Előzmény: kod1111 (42184)
kod1111 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42186
Kösz ettől nem lettem okosabb, én i9s csak eggyel szeretném beszereltetni.
Előzmény: Pitylogós (42185)
Pitylogós Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42185

A megoldás: ne 3 szaki szereljen be egy kazánt.

 

Szerelje be 1.

 

:)

Előzmény: kod1111 (42184)
kod1111 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42184
Egy kérdésem lenne egy két colról induló induló faelgázosító beépíttetése előtt állok, 3 szakemberből egy 28-as csővel szerelné a másik kettő pedig 22-sel, sőt az egyik azt mondta a 22-es rézcső áramlás technikailag megegyezik a colos vascsővel, mert ennek simább a fala. Jó ez így?
köszönöm.
kod1111
KalásziM Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42183

 Szia továbbra is !

 

 "Most járok itt először."

 Gyere máskor is és gyakran. Mindig akad valami probléma .

 Egy virtuális pezsgőre  a vendégem vagy !

Előzmény: kecsy76 (42174)
KalásziM Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42182
  Dicsértem a szatmárit, de kazán témában nem voltak nyerők  - majd megyek a lángőrhőz  !
Előzmény: sjohn (42178)
KalásziM Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42181

  Szia !

 Az ajánlottat, ha oda passzol,  érdemes megvenni. Nekem az erdeti - nem tudom milyen gyármány - nagyjából 7 év után tönkre ment - a  mostani viszont már 11 éve megy. Hasonó alakú és a gyármány stimmel.

 

 

 "az uj ára a kazántestnek 20.000 huf" 4 éve vettem egy viszont eladótól ennyiért, ha pár ezer forinttal több,  nem lényeg,  ha van, vedd meg !

 

 A szatmári viszonylag ócsó üzlet,  4 hete ott vettem  egy zárt tágulási tartályt, na főleg azért,  mert pont arra jártam. De telefonon általában érdeklődik az ember  -  hogy potyára ne menten.

 

 

  kazántesten a hőcserélőt érted  ?

 

 

 KM

Előzmény: kecsy76 (42174)
cucu Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42180

Van egy használt, de jó állapotban lévő kazántestem hozzá.

Érdekelne? Pesten van.

Előzmény: kecsy76 (42174)
cucu Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42179

V4-es

 

Van alul egy nyomásszabályozó dugattyú, ha ez megszorul vagy eltörik a rugója akkor sem kapcsol be normálisan, vagy be sem kapcsol. A 13-as vagy 17-es csavarfej amit ki kell csavarni hozzá lefelé áll.

Előzmény: janijani (42173)
sjohn Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42178
Neked mennyit fizet a Szatmári?
Vagy csak őt ismered?

"Ha épp nincs megrendeled."

Ne viccelj már , ez egy annyira alap cucc , hogy talán még jobb hentesboltban is kapható , ha ott nem is de trafikban biztos.
Előzmény: gmkiev (42176)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42177
Olcsót keres:)
Előzmény: gmkiev (42176)
gmkiev Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42176

Minden Szatmári boltban árusítják.

Ha épp nincs megrendeled.

Előzmény: kecsy76 (42174)
kecsy76 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42174
Sziasztok! :! Most járok itt először. A probléma gondolom nem uj keletü...Fég V4 es átfolyos rendszerü vízmelegítőhöz keresek kazántestet, a "a szokásos " típushiba...kilyukadt. Vagy esetleg kompletten. De az uj ára a kazántestnek 20.000 huf körül van, jol láthattam én ezt? :( Ha valakinél van ilyen palást Elöre is köszönet a segítségért Kecsy
janijani Creative Commons License 2010.01.05 0 0 42173

Ha minimumon van akkor elvileg nem kaphat túl sok gázt, bár ki tudja ki mit állítgatott már rajta, az a biztos ha leméred a fogyasztást. Akkor viszont ötletem sincs miért indul akkora lobbanással. Vagy talán épp az a probléma, hogy túl kevés a gáz és a szélső nyílásokon később jön? Próbáld meg mit csinál ha felhúzod maxra a húzókát.

 

"Ja és még valami ha ki van nyitva a vízmennyiség állító csap akkor egyáltalán be sem akar gyujtani."

Ilyenkor két lehetőséged van, nem nyitod ki a vízmennyiségállító csapot vagy kinyitod és lehet játszani a gyujtásfék beállításával. Ha beljebb csavarod hamarabb gyujt.

 

A nagyobb munka a membráncsere volt, ezt megcsináltad, próbáld beállítani hogy működjön valahogy. Ha végképp nem boldogulsz lehet hogy meg kellene nézetni egy szerelővel. Az az igazság, hogy szerintem a mienk sem működik tökéletesen, teljesen ki kell nyitni a csapot hogy begyujtson de így használjuk. Igaz nálunk nincs nagy víznyomás, 3 atmoszféra van, egykaros csapjaink vannak és elvagyunk vele.

Előzmény: ZolKa (42172)
ZolKa Creative Commons License 2010.01.04 0 0 42172

A tolókar minimumon van.

Viszont a víz ami kijön belölle nem túl forró, tehát gondolom én hogy túl sok gázt nem kap.

 

Ja és még valami ha ki van nyitva a vízmennyiség állító csap akkor egyáltalán be sem akar gyujtani.

Előzmény: janijani (42170)
Amonra Creative Commons License 2010.01.04 0 0 42171
Sziasztok!
Hőszivattyús rendszerrel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Milyen szivattyút érdemes vásárolni. Megbízhatóság, zaj?
Felmerült, hogy esetleg talajkollektoros rendszert építünk. 7kW körüli elég lenne nekünk.
Ha lenne tapasztalat örülnék, ha valaki megosztaná.
janijani Creative Commons License 2010.01.04 0 0 42170

A gázmennyiségen a készülék elején azzal a tolókával tudsz csökkenteni. Lehet a készüléken belül is de most így nem tudom, meg kellene néznem mert már rég láttam.

Az őrláng fúvóka nagyon rossz helyen nem lehet, hacsak nem görbítette el valaki, állítási lehetőség nemigen van rajta.

Előzmény: ZolKa (42169)
ZolKa Creative Commons License 2010.01.04 0 0 42169

Sajnos már nagyon régen nem láttma begyújtva (kb 3 - 4 éve) szóval nem tudom milyen volt előtte.

Holnap megpróbálom megnézni mennyi gázt fogyszt egy perc alatt.

 

Lehet valahogy csökkenteni a gáz mennyisiégen?

 

Vagy esetleg nem lehetséges, hogy rosszul áll a az örláng fúvókája és "későn" tud begyilladni, tehát mikor begyullad akkor már sok gáz kiömlött és az nagyott lobban?

Előzmény: janijani (42168)
janijani Creative Commons License 2010.01.04 0 0 42168
Az nem normális szerintem ha kicsap. Eddig is ilyen volt vagy csak most a javítás óta? Kisebb lángnál is kicsap? Meg kellene nézni a gázóránál, hogy egy perc alatt hány liter gázt fogyaszt. Kb 37-38 litert kell hogy fogyasszon. Ha nagyon sok gázt kap, indulhat nagyot lobbanva és hosszútávon meg szétégeti a hőcserélőt.
Előzmény: ZolKa (42167)
ZolKa Creative Commons License 2010.01.04 0 0 42167

Ma összeraktam a technikát, működik is.

 

Még egy olyan gondom volna vele hogy mikor a gázégők begyulladnak egy jó nagy láng kicsap a káznból.

Ezen lehet valamit állítani vagy nem érdemes vele foglalkozni?

 

 

Előzmény: janijani (42163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!