Keresés

Részletes keresés

KalásziM Creative Commons License 2010.01.01 0 0 42043

  A sok átmásolás kissé torzította, de lehet érthető.

 Amiről beszéltem- lehet nem takarék. Takarékosságnak értettem.

 Most az egészgépkönyvet nem másolom ide.

 lényeg : azt írja    N fokoztaban csak az örláng megy . Ez  rendben is.

 Csak az a bibi, hogy már akkor bekapcsol amikor a szobában 16 -17 fok van.

 Nyilván az érzékelő rossz helyen van (szerintem ).

Előzmény: KalásziM (42041)
gmkiev Creative Commons License 2010.01.01 0 0 42042

Készülék neve kora, automatika neve. Ilyen randa másolást én be nem tennék!

Ez egy szakember kezéből silány linkelés!

Előzmény: KalásziM (42041)
KalásziM Creative Commons License 2010.01.01 0 0 42041

  Üdv !

 

 Nálam  ez van. ( ill. erről beszéltem, most éppen 20 km -re van )

 

 

����mérsékletszabályozás

Minden gázkonvektor szoba-termosztáttal van ellátva. A h��mérsékletszabályozó gomb (4) a 10-

33°C közötti h��mérsékleti értékek között szabályoz.

A h��mérséklet szabályozógomb állását a (6) nyíl mutatja.Az els�� felf��tés megkezdésekor a

számozott h��mérsékletszabályozó gombot a "7" állásba forgatjuk. Amikor a helyiségben az igényelt

����mérsékletet elértük, a h��mérséklet szabályozó gombot az óramutató járásával megegyez�� irányban

a kisebb értékek felé forgatjuk, amíg a kattanó hang nem jelzi a f��ég�� kikapcsolását, illetve az

igényelt h��foknak megfelel�� h��érzékel�� beállást.

Az alábbiakban megadjuk az Ön által vásárolt készülék szabályzógombján található számokhoz

tartozó h��mérsékleti értékeket. A leveg�� h��mérsékletét a termosztát h��érzékel��je környezetében, a

készülék hátoldalán érzékeli. Ennek megfelel��en a készülék elhelyezését��l függ��en szükség lehet

arra, hogy a szoba közepén megkívánt h��mérséklet eléréséhez a táblázatban megadotthoz képest

korrekciót alkalmazzon az alábbiak szerint:

ˇ az ablak alatt elhelyezett készülék h��érzékel��je a szoba átlagh��mérsékleténél hidegebbet

érzékel, így a kívánt szobah��mérsékletet már 1-2 osztással alacsonyabb értéken is el lehet érni,

ˇ bels�� falsarokban elhelyezett készüléknél viszont szükség vehet arra, hogy a kívánt

szobah��mérséklet eléréséhez a szobatermosztátot az alább megadottaknál 1-2 osztással

magasabbra állítsa.

ˇ "N" állásban csak a gyújtóláng ég, a f��ég�� nem. Ha a helyiség h��mérséklete 10°C alá csökken, a

készülék ebben az állásban is bekapcsol., és 10 °C-os h��mérsékleten temperálja a helyiség

����mérsékletét.

A fenti korrekciók nincsenek hatással a gázfogyasztásra, mivel a szoba h��veszteségét az

alkalmazott h��szigetelésen és más adottságokon túl, els��sorban a bels�� és küls�� leveg�� tényleges

����mérsékletkülönbsége befolyásolja. A gázkonvektor az állandó szobah��mérséklet fenntartásához a

szoba h��veszteségét pótolja úgy, hogy a gáz energiáját alakítja át h��vé a m��szaki adatokban

megadott hatásfokkal, ezért a gázfogyasztás a helység mindenkori h��veszteségének a függvénye.

Jelzés N 1 2 3 4 5 6 7

Szobah��mérséklet °C 10 13 17 20 23 26 30 33

 

Előzmény: gmkiev (42036)
cucu Creative Commons License 2010.01.01 0 0 42040
Én is!
sjohn Creative Commons License 2010.01.01 0 0 42039
Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek.
enginer Creative Commons License 2010.01.01 0 0 42038
Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 42037
Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek.
gmkiev Creative Commons License 2010.01.01 0 0 42036

Boldog Új Évet.

Kedbes barátom, valahol írtad milyen régóta "bíbelődsz" a szakmám béliekkel. De ha van, volt, vagy laktál olyan ház mellett akkor legalább jegyezz meg alap dolgokat.

1, ha 7 fokozatú a termosztát (SIT) akkor nincs "N" jelzés, ami nem jelenthet takarékot, csak legfeljebb a legalacsonyabb készenléti szobahőmérséklet jelölése.

2, Ha van "N" jelzés, abban az esetben az automatika (JUNKERS) hőfokszabályozó gombján 8 fokozat van. 

Ezek a fokozatok szakavatottak által átállíthatóak, de a gyári beállítás minden esetben a 4-5 -ös fokozaton 20-22 Cfok.

Így elérhető, hogy 0, vagy N állásban KB 10 Cfok alatt bekapcsoljon az automatika, mintegy fagyveszély elhárítási szolgáltatást nyújtva.

Ha a fogyasztó kérésére, valaki meggondolatlanul, átállítja a gyári értékeket, abban az esetben előfordul, mivel a két osztás között max 2 Cfok a hőmérséklet különbség, hogy a 2-es fokozatra 22 Cfok tartású készülék termosztátja 0, vagy N fokozaton akár 16 Cfok alatti szobahőmérsékleten már bekapcsoljon. Nincs különbség a kéményes és parapetes berendezések beállítási módja között.

A SIT mint automatika gyártó mindent elkövet hogy ezt az átállítást ne végezzék el utólag, a JUNKERS szinte kínálja a lehetőséget, a "babrálós" szerelőknek, fogyasztóknak. Veszély helyzet csak azért nem alakul ki, mert mindkettőben komoly gyujtászár (retesz) akadályozza az átgondolatlan beavatkozásból esetlegesen előfordulaható durranásokat.

A SIT automatikát a gázkonvektorokon a LAMPART, míg a JUNKERS CR 6-ost

a FÉG használta előszeretettel. És hogy kicsit bonyolítsak a dolgon az NDK MERTIK automatika volt az egyetlen ahol N, jelzés nem volt de volt 8 fokozat.

Ennyit dióhéjban konvektor auomatika történelemröl. :)))))

Előzmény: KalásziM (42027)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42035

 Az egyik,   a parapet egy küső falon van általában az ablak alatt.

 Zárt égéstér, azaz kivülről jön az égéshez a levegő, biztonságosnak mondják.

 A másik, a kéményes pedig általában belső falon van, a kémény közelében, Az alu. füstcsőről azonnal felismerhető.

 Kevésbé biztonságos, elfogyaszthatja levegőt (kissétúlzás) de előfordult már hogy kiesett a füstcső, madárfészkelt a kéménybe stb.

 Ma már parapettet nem engedélyeznek (monják ), a kéményesnél meg a kémény bélelés, főleg emeletes házakban egy vagyonba kerül.

 

 

hogy szétborítom a hőfokszabályzóját"

 

 

 

  Az könnyű, de az összerakással lehet mindig a  próbléma. 

 na megyek pezsgőzni !

 

 Buék !

Előzmény: ZolKa (42033)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42034

  Volt szerencsém  C12 -nél 2 x termolemet cserélni sk. tűzhelynél meg szerelőre biztam.

 Sőt egyszer csőbe akartak húzni.

 Karancs, vagy valami salgótarjáni tűzhelynél először rossz lett a sűtő égésbiztosítója - ráuntam a sok nyomkodásra,  egy szerelő korrekten kicserélte, majd egy év múlva gondoltam az égőkét is kicseréltetem.

 Egy szerelővel,  igaz telefonon értekeztem, mondá a leszálló cső stb.  cserére szorul 17 eft -nál mondom,  köszönöm.

 Előkerült a régiszerelő telefonja .Mondja nem éri meg. Nem lehet szétszerelni stb. Igaza volt, más is megerősítette.

 A készülék azóta is megy - jó az égésbiztosítás  - csak nyomni kell sokáig.

Előzmény: sjohn (42031)
ZolKa Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42033

Az pontosan mit jelent, hogy parapett konvektor (nem igazán vagyok otthon ebben a témában).

 

Ki fogom próbálni, hogy bemelegítem a szobát + kézzel melegítem a hőérzékelőjét...

 

Pedig már arra készültem, hogy szétborítom a hőfokszabályzóját :)

Előzmény: KalásziM (42030)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42032

  Jó a termoelemet és a termosztátot lehet keverem, itt kevertem, de tudom a kettő lényegét.

 Akkor termoelem, az amit az örláng melegít,  a termosztát meg ami a környezet hőmérsékletét érzékeli.

 legyen termosztát  - nálam a készülék hátulján van. Az igazság nem néztem oda tán egyszer.

 

Előzmény: sjohn (42031)
sjohn Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42031
"Vagy nem megy a hideg az ablakaról rá a termolemre ?"

Nem, mert az a készüléken belül van , azt melegíti a gyújtóláng.
Te alighanem a termosztátra gondolsz.
Előzmény: KalásziM (42029)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42030

 Egy ilyen hosszú állás időnél a falak nagyon lehülnek.

 A termoelem  (legalábbis amit én ismerek) a készülék és a fal között  van. Hiába tekered le  takarékra,  a készülék egy un. biztonsági  hőfokra van beállítva és lehet az a hőelem még az alatt a hőfok alatt van. Fűtsél erősen, majd beáll az egyensúly  - micsoda szavak -  idővel a falak átmelegednek és  a takarékon nem fog bekapcsolni.

 

 De egyáltalán parapett az a konvektor. ??

 

 pl. a kéményesnél az én leírt esetem nem állhatna, elő mivel azok a készülékek belsö falnál,  védett helyen vannak.

 Habár egy erősen kihűlt lakásban ez is előfordulhat  - a falak lassan melegednek fel.

 Tehát fűteni egy darabig erősen, majd utána vizsgálódni !!

Előzmény: ZolKa (42020)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42029

  Nem véletlenül az 1 -s még a legalacdonyabb üzemi fokozat  ?  A készüléket nem ismerem, milyen ?

 

 Vagy nem megy a hideg az ablakaról rá a termolemre ?

Előzmény: ZolKa (42024)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42028

    " Kérdés miért ennyire fontos, hogy ne égjen nullán "

 

 

 

  Kis esszémben leírtam  - nem takarékos !

 Feleslegesen fogyasztja  gázt !

Előzmény: gmkiev (42025)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42027

  Nálam  N fokozat a takarék !

 1.től...... 7-ig vannak a fokozatok. Még egyesnél is üzemmódban megy. Pl. most  elég a 2 -3.

Előzmény: ZolKa (42024)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42026

 Na látod akaratodon kivül nekem is segítettél.

 A probléma a következő . az egyik érdekeltségembem van egy ócsai parapett konvektor, 6.5 kW. Jól fűt, akár 30 fokot is lehet vele csinálni.

  (  1....7 ig van az üzemi fokozat )

 

 A készülék leírásban van egy olyan, hogy    N fokozaton  , ami a tartalék,  csak az örláng megy ekkor. De ha + 10 fok alá megy a helyiség hőmérséklete,  a készülék automatikusan bekapcsol.

 Itt nem ez van.

 Amikor a helyiségben már 17 fokra esik a hőmérséklet, az bizony bekapcsol, néha már 18-  nál is. Ezt egy éve említettem a szerelőnek, azt mondta nem tud vele mit kezdeni. Mondtam állítsa akkor, hogy  + 5 -nél kapcsoljon csak be. Mondá nem ért hozzá.  ???

 Most sejtem : a hőfokszabályzó már  akkor  +10 fokot érzékel, amikor az egyéb helyeken csak   a mondott 17  - 18 fok van.  Azaz az ablaknál már tényleg  alacsonyabb.  Kár, hogy a konstruktörök erre nem hivják fel a figyelmet.

 Kérdés miért foglakozok ezzel ?

 Egyszerű : így nem takarékos a készülék. Hiába van N -re állítva - pl. egy  1 -2 napos elmenetelkor a készülék naponta többször is  bekapcsol.

 Persze elvileg ki is lehet teljesen kapcsolni a készüléket, de az újra indítás külön móka.

 A bérlők a sok kapcsolgatással már többször tropára tették.

 Majd megoldjuk .

Előzmény: gmkiev (42022)
gmkiev Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42025
Ez nem az állásidő függvénye, hanem a helység hőmérsékleté. Ha megtudod kézzel melengetni a termosztát érzékelőjét akkor azonnal adja magát a megoldás. Kérdés miért ennyire fontos, hogy ne égjen nullán
Előzmény: ZolKa (42024)
ZolKa Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42024

Amikor leveszem "1" -esre akkor nem kellene neki teljesen elaludni (csak örláng marad)?

Más konvektorok mikor begyujtom őket összel / tél elején akkor nem csinálnak ilyet.

Vagy lehetséges, hogy a hosszú állás miatt van "beálva" a termostát?

Előzmény: gmkiev (42022)
janijani Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42023

Jól érzed, veszteséget okoz a hőcserélő. Magasabb hőfokon fűt a kazánod, több megy ki a kéményen.

Nem írtad milyen kazánod van,a jó megoldás kondenzációs kazán direktbe rákötve a padlófűtésre.

Előzmény: sea urchin (42019)
gmkiev Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42022

Ez azért van, mert a termosztát környezete még hideg. Vagy kihúzod a tartóból, hogy az "igazat" mérje, vagy hagyd a helyén és egy-két óra múlva rendesen működik.

Az utóbbit válaszd.

Előzmény: ZolKa (42020)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42021

  Egy szerelővel nem ártana megnézetni. !

 Egyébként állás után inkább a nem begyulladás a probléma !

 Majd más okosabbat !

Előzmény: ZolKa (42020)
ZolKa Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42020

Sziasztok!

 

Van egy lakás ahol kb 2 éve nem voltak bekapcsolva a konvektorok. Most hogy begyujtottam őket mindegyik azt csinálja, hogy megy max -on de akkor is ha letekerem teljesen a hőfökszabályzót. Tehát valamiért nem veszi el a szabélyzó a gázt.

 

Mi lehet a porbélama velük?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

ZolKa

sea urchin Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42019
Kedves Szakemberek,

Lakásomban a hidegburkolati területek alatt van padlófűtés, amit hőcserélőn keresztül melegít a kazán. Mikor megrendeltem a padlófűtés kiépítését azt mondták, hogy ezzel még spórolni is fogok gázzal, mivel hatékonyabb és takarékosabb. A kérdésem az lenne, hogy a hőcserélő nem okoz nagy hővesztességet, ellenben mintha közvetlenül a kazánból kapná a meleg vizet a padló vmi hőszabályozóval? A fűtésszerelő azt mondta, hogy ha direktbe köti a kazánra, annak rengeteg hátránya van pl: kazánkárosító stb... viszont így nem érzem, hogy annyira energiatakarékos lenne, sőt talán pont fordítva.

Előre is köszönöm a válaszokat.
janijani Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42018
Igen tudjuk egy börtönben rabok között dolgozni az az igazi karrier. Csakhát kevés a börtön, nem mindeki kaphat ilyen kiváló állást.
Előzmény: enginer (42015)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42017

  Csak tiz.

 Tán csak nem irigyled ezt a 'karriert' ?

 Egyébként a legkorábbi  ép. gépész történetem/élményem  1947 -ből való.

 Öreg vagyok. Azóta vagyok, hogy    a faszisták, a gaz nácik megtámadták a munkások és parasztok első államát. Rá is fáztak nagyon.

  Tehát ingyé utazok mindenütt (ha gyula rámenősebb tán a röpülőn is ).

 BUÉK ! 

Előzmény: enginer (42015)
zoltan.sz Creative Commons License 2009.12.31 0 0 42016

Sziasztok!

Egy számomra fontos kérdéssel fordulok a hozzáértőkhöz. Miért van az, hogy a Renova Minihez tartozó 100l-es indirekt tartályban akkor is viszonylag rövid idő alatt kihül a víz, ha nincs melegvíz vételezve? Most 55 fokosra van állítva és csak HMV-re használjuk, fűtésre nem. A rövid idő kb. 3 óra, ami után újra kell melegítenie a vizet.

Lehet, hogy ilyen a helyes működése, de én úgy szeretném ha azt a 100 l.-t kiadná és utána kezdene el fűteni. Így napközben és egész éjszaka feleslegesen fogy a gáz, ami alkalmanként kb. 10Ft.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

enginer Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42015
" Hát mint írtam 9 lakás felett diszponálok."

Gratulálok!

Mióta is csinálod? 20-30éve?

Te egy igazi karrierista vagy. :D
Előzmény: KalásziM (42013)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.30 0 0 42014

 mondtam nem tudom minek kellet, volt/kaptam valami pecsétes nyomtatvány(t) a gázosoknak jó volt !

 Ennyi !

 

 Na azért értem,  egy fokozott biztonsgi tényező, de hány olyan gázrendszer van ahol ez még nincs.

Előzmény: enginer (42012)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!