Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41964
"Ennyi munkájuk van a gázszerelőknek  ?

 Egyébként a Pestigáz emberei  svarcban vállanak javítást bekötést. (tűzhely konvektor, ) de nem kontárok. Gáznál kontárt nem hívok viszont a sok bábát nem szeretem."

 

A pesti gáznál repdesnek az elismerésedtől!!!

Csak ez az elismerés hiányzik a beosztott szerelőknek. Na ezért nem szabad svarcban kedvezni a fogyasztónak, mert azonnal kidumálja!

 

"Nyilván sokat keresel, vagy nem értesz hozzá.

 csak van olyan üzembehelyező aki fel is teszi - ha nem hát nem kap megbizást !"

 

Laktam már olyan melleti utcában aki látott már olyan embert aki értett!:)))))))

Nem azt írtam, hogy senki, hanem azt, hogy nem mindegyik!!!!!

 

"akkor mire jogosít egy gázszerelői igazolvány ? "

 

Kérd el a szerelőtől, (köteles odadani) abban benne van.

 

"Természetesen azzal tisztában vagyok ilyenkor nincs garancia, de ilyen rizikót csak vállal az ember"

 

Hogyan bízhatna ilyen fogyasztóban a valamit magára adó szerelő. Hiszen egy csapatot már felnyomtál, és meló még nem is volt.!!!

 

"Erre tett ajánlatot, hogy van tartalék plombája - van megoldás. Vagy keresni akart,  vagy sima provokátor volt.

 Az ajánlat természetesen elutasítva. Innen mentem a práter u.i szatmárihoz."

 

Egymásra találtatok. Te olcsót akarsz, Ő felajánlotta.

Előzmény: KalásziM (41962)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41963

   Ez lenne ?

 

 

 3) Mesterséges égéstermék elvezetésű kémény  (LAS levegő-füstgáz kémény.......

 

 

 

 

 Miért nem valami egyeztetett termilógiát használnak ?

Előzmény: Teaway (41956)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41962

  Köszönöm a válasz ugyan nem teljes !

 

 

 "Szatmáriék bármikor kiadják a listát!!!" pont ők nem adták ki  - VIII ker.práter u.

 

 Hát nem is úgy kérdeztem  - hanem úgy, hogy  csak fel kell tenni valakinek  az talán csak ért az üzembehelyezéshez is. Nem a jogi dologra gondoltam.

 

 Ennyi munkájuk van a gázszerelőknek  ?

 Egyébként a Pestigáz emberei  svarcban vállanak javítást bekötést. (tűzhely konvektor, ) de nem kontárok. Gáznál kontárt nem hívok viszont a sok bábát nem szeretem.

 

  A zárt égésterünél mint írtam a tervezőt nem szándékozom kihagyni, de előtte tájékozódni akartam az üzleteben  - hát sok mellé beszélés volt.

 

 

 Viisza az egyszemélyes munkára : ha veszek egy használt készüléket, azt se vállalja egy szerelő. ???

 A gázművek ugyan a tavasszal azt mondta  - az üzembehelyező az ő kinyújtott keze - felhatalmazták a  meózásra, és  a jelentésre.

 Ez egy új  telepítésnél rendben is van, de pl. egy javításnál  - ezek szerint ott is jelenteni kell a művek felé  ?

 akkor mire jogosít egy gázszerelői igazolvány ? 

 Természetesen azzal tisztában vagyok ilyenkor nincs garancia, de ilyen rizikót csak vállal az ember.  

 

 

 Erre :   

 

 

Nem minden üzembe helyező cserél falikazánt. Én sem tettem soha, vagy legalább is ha lehetett.

 

 Nyilván sokat keresel, vagy nem értesz hozzá.

 csak van olyan üzembehelyező aki fel is teszi - ha nem hát nem kap megbizást !

 

 

 Van időm  - még kettő év a projekt.

 

 Tudod egy egyszerű gáztűzhelyt a hivatalos üzembehelyező  13 eft -ért végez  a szomszéd  gázszerelő meg aki szintén ért hozzá  7 eft ért.

 

 

 Más téma : egy  VIII. ker -i panzióban volt egy gázellenőrzés - műszaki szempontból.

 Egy kb. 50 -60 kW-os állókazán a pincében stb.  6000 m3/év fogyasztás. Hamar  végeznek a gázosok, majd 15 perc múlva jön vissza az egyik muki, hogy tenne egy ajánlatot a kevesebb gázfogyasztásra. Az óra két csonkja között van egy át kötés valami csappal - az leplombálva. Erre tett ajánlatot, hogy van tartalék plombája - van megoldás. Vagy keresni akart,  vagy sima provokátor volt.

 Az ajánlat természetesen elutasítva. Innen mentem a práter u.i szatmárihoz.

 

Előzmény: gmkiev (41957)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41961
Nem köszön az el mert neki is kell a pénz.

El kell azt fogadni hogy ha valaki vesz valai kazandolgot az két dolgot tehet. Van nem helyezteti üzembe, és akkor nem lesz jótállás vagy szamlasan mégis és akkor igen.

Én az előbbit valasztottam.
Előzmény: gmkiev (41957)
enginer Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41960
Teaway linkelte a "Kémény díjtételek."-et.

Ezen az oldalon szerepel a Főzőüst és Tűzhely tisztitási munkák is. :)
Jah és azon az oldalon ott vannak a kémények is!
Előzmény: gmkiev (41959)
gmkiev Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41959
Hol itt a kémény?
Előzmény: enginer (41958)
enginer Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41958
1) Tisztítási munkák

- Főzőüst 2 084.-Ft/db+ 25% ÁFA= 2 605.-Ft

- Tűzhely 2 084.-Ft/db+ 25% ÁFA= 2 605.-Ft


Ezt egyszer érdemes lenne kipróbálni. :D :D
Előzmény: Teaway (41956)
gmkiev Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41957

A gyártó honlapján, általában van egy garanciális javító partneri lista.

Ha ez nem jön be, a kiállított berendezések valamelyikében megtalálod a boltban.

Szatmáriék bármikor kiadják a listát!!!

Nem minden üzembe helyező cserél falikazánt. Én sem tettem soha, vagy legalább is ha lehetett.

 

"Pl. egyes kereskedőknél még arra sem válaszolnak  a konkrét kazánhoz milyen kémény rendszer kell. A vevő találja ki ??"

 

Nem. Majd a terveződ elmondja, Ő szakember, nem az eladó.

 

"A harmadik megodás .  Lecseréltetem a régi kazánt egy hozzá értő gázszerelővel, ha nagyon  ragaszkodik hozzá dupla légbejtőt beépítek. Mi kell még neki.

 természetesen olyan kell aki ért a készülékhez, gáztömören szerel  és nem ragaszkodik holmi papírokhoz.

 A számlához én se !

 Van ilyen  ?"

 

Van! És te leszel az első, aki a legkissebb meghibásodásnál "felnyomod" mindenféle hatóságnál. Úgy hívják "kontár".

Jogosult gázszerelő, ilyen fogyasztói felvetések esetén udvariasan elköszön.

Előzmény: KalásziM (41955)
Teaway Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41956
"mennyi egyébként az éves kémény ellenőrzési díja Bp. a zárt rendszerűeknek ?"

Kémény díjtételek.
Előzmény: KalásziM (41955)
KalásziM Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41955

  Sziasztok !

 

 Olvasom itt egy topiktárs radiátoros problémáját.

 Az én esetem sokkal egyszerűbb,  elsőre.

 Egy falikazánt cseréltetnék.  A  nyáron.

 

 Ki legyen a fő felelős.  ??  A sok bába közt nem tudom kivel kezdjem.

 

 Tehát az egyik variáció :

 

 

 

 

A jelenlegi c12 -es kazán helyett veszek egy u.olyant.

 Állítólag van - a szatmári mondta :  fizetek és hozza, egy másik itt ajánlott szintén mondta : beszerzi.

 

 igen ám, de az egyik had ne mondjam melyik,  nem mondja meg ki az üzembe helyező -csak akkor,  amikor megvettem.

 Így mikor megvan a kazán annyit kér amennyit akar.

  Na ettől nem veszek kazánt,  se ilyent se a másik fajtát.

 A másik legalább azt mondta felfedi az üzembehelyező kilétét  a vásárlás előtt. Lehet tőlük veszem meg  - ha sikerül megegyeznem az üzembehelyezővel. Ugyan is egy másik azt mondta : rakassam fel majd ő megy beindítja és pecsétel. Hát az ilyenből nem kérek.

 Egy üzembehelyező csak fel tud rakni egy kazánt. (nem ingyen ) Három hollandi  flexivel + az elektromos rész, de azt megoldom.

 

 A másik megoldás :  egy zárt égésterű készülék.

 Itt nyilván kell  gázterv, de nem olyan aki csak madzag rajzokat készít,  hanem aki megmonja az egyéb teendőket is.

 Pl. egyes kereskedőknél még arra sem válaszolnak  a konkrét kazánhoz milyen kémény rendszer kell. A vevő találja ki ??

 Lehet cső a csőben ill lehet külön be a levegő külön ki a füst. Megoldható.

 A levegőnél  3,5 m  egyenes szakasz, a kéménynél kb 6 m,  két töréssel. Egyébként ezen is annyit tökölnek. Két törésnél kevesebb nem létezhet.  függőben jön ki, átmegy vizszintesbe,  majd újra függőleges.

 A kéményesekről ne is beszéljek. Mi az anyámtyúkját akar méreteztetni egy zárt rendszeren, ?? Az vagy működik vagy nem. Sőt előzetes szakvéleményt is akar csinálni. miről vajon ?

 Tehát ki legyen itt a fő felelős ? Olyan aki nem menetközben,  hanem már az eljén megmondja merre  az előre !

 A harmadik megodás .  Lecseréltetem a régi kazánt egy hozzá értő gázszerelővel, ha nagyon  ragaszkodik hozzá dupla légbejtőt beépítek. Mi kell még neki.

 természetesen olyan kell aki ért a készülékhez, gáztömören szerel  és nem ragaszkodik holmi papírokhoz.

 A számlához én se !

 Van ilyen  ?

 Utóljára  :  mennyi egyébként az éves  kémény ellenőrzési díja Bp. a zárt rendszerűeknek  ?

 

 BUÉK mindenkinek  !

 

  Természetese cs. ház,  a szomszédok jó messze,  ilyen probléma sem lehet !

 KM.

NRZ Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41954
Csak a gyorsaság miatt gondoltam, hogy egyből meglett a szerelő. :)
Igazad van, ha valaki nem ismerős ilyen körökben, akkor csak a lottózás marad.
Előzmény: SolaX (41953)
SolaX Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41953
Nem nem gondos válogatás után történt a szelektálás. :D

Ez volt a második :D
Na jó nem a második. Kb az 6. volt akit felhívtam, a többi meg nem vette fel a telefont.
De most mond meg mi alapján válasszon az ember? Kb mindegyik oldal ugyanazt hirdeti magáról. Mind zsákbamacska.
Előzmény: NRZ (41952)
NRZ Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41952
Gugliban ez volt az első? :)
Előzmény: SolaX (41951)
SolaX Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41951
Remélem nem ez fog történni. Holnapra kihívtam egy szerelőt, remélem ért hozzá(http://www.futesszereles.net).
Egyébként se Coloniál, se tévé(nemhogy plazma...) :( De szép is lenne...
Elég sokáig tartott, ameddig a bebútoroztuk a lakást úgy ahogy... no és akkor még nem beszéltem a fűtésről, ami egy kisebb vagyon.
Előzmény: Törölt nick (41949)
NRZ Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41950
Ezt miből gondolod?
Előzmény: Törölt nick (41949)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41949
Az biztos akaszt olyat hasba hogy az csak na ...

Szétnéz a kégliben és lát egy baszott nagy plazmát meg egy Coloniált és mond egy alig kevesebb mint 100 munkadíjat ... ;))
Előzmény: NRZ (41948)
NRZ Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41948
Szerintem is szerelő kell, mert 5 perc alatt megállapítja, amit mi itt napokig agyalunk.
Főleg úgy, hogy ha meg is lenne a megoldás, a kivitelezéshez úgyis szerelőt kell hívnod.
Előzmény: SolaX (41947)
SolaX Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41947
Na most lettem teljesen bizonytalan...

Ha van itt olyan szakember, aki érez magában valaki egy csöpp elhivatottságot, és szeretne segíteni, kérem keressen meg itt, vagy privátban. Email címem megtalálható a lapomon. A részleteket akár telefonon is megbeszélhetjük. Emailben küldjön elérhetőséget, és visszahívom.
Előzmény: NRZ (41945)
NRZ Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41946
Előzmény: NRZ (41945)
NRZ Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41945
Tehát a jól működő radiátornál rendben az egyik cső melegebb, mint a másik, viszont a többinél mindkét cső forró....az hogy lehet, hogy egy nem működő radiátornál az elmenő is forró és a bejövő is.....

Ez akkor fordulhat elő, ha a H-idom egycsöves fűtéshez való.
Előzmény: gyattila (41941)
SolaX Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41944
Bocs ez kimaradt, a fürdőben is melegszik a radiátor, de ott gyakorlatilag abban sem vagyok biztos, hogy thermoszelep van rajta, ráadásul azt a radiátort akárhogyan közöm be átjárja a melegvíz. Szerintem.
A csöveket nem kötötte el, legalábbis úgy nem, hogy az előremenőre kötötte volna a radiátor mindkét csatlakozóját. Azt kizárnám.

Szerintem azért lesz forró mind két cső, mert a radiátorba nem jut elég forróvíz, hanem a fordított rákötés miatt a termoszelep körül kergeti meg a vizet, és ott nem tud annyi hőt leadni, ezért a visszamenő is átforrósodik pillanatok alatt...
De mondom én laikus vagyok, nem egy szakember.

Tényleg egy szakembernek kellene látnia, és elmondania a véleményét róla.
Előzmény: gyattila (41941)
gyattila Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41943
A radiátor igen alulról felfelé, de én a csőről beszélek, mind a két cső forró, miközben a radiátor alig meleg(?).........ez az érthetetlen.
Előzmény: Lacivill (41942)
Lacivill Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41942
Eddig ezt fel sem mertem vetni, de én azt hallottam ha forditva van bekötve akkor is melegszik, csak alulról felfelé.........
Előzmény: gyattila (41941)
gyattila Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41941

Azért ez számomra érdekes...azt irod (41932).....De az csak az egyetlen jól működő radiátornál van így, a többinél pár másodperc alatt ugyanolyan forró lesz a két cső. ebből gondolom, hogy fordítva lettek bekötve

 

Tehát a jól működő radiátornál rendben az egyik cső melegebb, mint a másik, viszont a többinél mindkét cső forró....az hogy lehet, hogy egy nem működő radiátornál az elmenő is forró és a bejövő is. Nem az van véletlenül, hogy a betonban elkötötte a dolgokat a barom "szerelő"? Olyanra gondolok, hogy az előremenő gerincre kötötte a radiátor mindkét ágát. Persze lehet itt agyalni sok mindenen, de az a legérdekesebb, hogy a fürdőben, ahol látszólag rendben (?) van a bekötés miért nem melegszik a radiátor?

Előzmény: SolaX (41940)
SolaX Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41940
És tényleg....

Nos Budapesten a Keleti pályaudvar mellett lakom(2perc gyalog), parkolni lehet a ház előtt, illetve hogy stílusos legyek a gázművek parkolójában. ;) Ha akad itt olyan szakember, aki be meri vállalni, és nem rombolja le a fél lakást hozzá, akkor nagyon megköszönném, ha jelentkezne. Legalább ránézhetne személyesen, mert így neten keresztül tényleg nem lehet megoldani a problémát... Azzal is előrébb lennénk. Ha mást nem is csinál, mert közben meggondolja magát.

Érdekelne továbbá, hogy mennyiért vállalná, stb...

Nem vagyok jó ebben :) De kellene a segítség.
Nem akarom a gatyámat is rákölteni, ezért ha tudok segítek mindenben.
Előzmény: Lacivill (41939)
Lacivill Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41939
Szerintem dobd itt fel, hogy merre laksz, és hátha akad itt szakember aki segitene rendbepofozni a rendszert. Mert neten ugyse lehet helyrehozni.
Előzmény: SolaX (41936)
nixon70 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41938
Még egyet azért megpróbálnék:az egy jól működőről levenném a termofejet(ez lenne a bypass)bypass szelepet elzárnám és így megnézném a többi radiátor bekötését,hogy melegszenek!Ha továbbra is fordítva melegszenek,akkor marad a forgatás!
Előzmény: SolaX (41936)
nixon70 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41937
Nem oldhatóak,csak roncsolással.De nem kell odáig visszabontani,mivel falon kívüli szerelésről van szó,van olyan villáskulccsal szerelhető idom(toldó)amivel megoldható;a presszelés alatt kb 5cm-rel kell elvágni hozzá a csövet.
Előzmény: SolaX (41936)
SolaX Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41936
Igen szerintem is. Kérdés az, hogy ezek a préselt kötések bonthatók-e? mert ha nem akkor a kazán csonkjáig vissza kell bontani.
Előzmény: nixon70 (41935)
nixon70 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 41935
Igen,a kazánnál kell cserélni,de a törülközőszárító és a padlód között kell megfordítani a két csövet,mert az még jól van kötve.
Előzmény: SolaX (41934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!