Keresés

Részletes keresés

szenyor Lopez Creative Commons License 2009.12.02 0 0 40817
A keringtető szivattyúm nem indul el magától mostanában. Ha bedugom a konnektorba, ki kell tekerni a középső csavart és egy kis csavarhúzóval jópárszor körbefordítani. Ilyenkor elindul és utána már megy rendesen. De egy pillanatnyi áramszünet után is csak áll, melegszik és nem indul el. Érzem is, hogy amikor meg akarom forgatni, elég nehezen lehet tekerni, aztán ahogy könnyebb lesz, úgy be is indul. Meghalta magát? Lehet rajta segíteni vagy újat kell venni? Egy Halm gyártmányú szivattyúról beszélünk.
halaloszto Creative Commons License 2009.12.01 0 0 40816
nade az nagy paratartalomra nyit. ha most neki alul is nagy a paratartalom, fent plane nagy lesz.

amugy a lenyeg az lesz, hogy az a cucc sosem zar teljesen, el kell olvasni a doksijat. ezert erzi, hogy allandoan jon a cug.

vajk
Előzmény: nixon70 (40814)
dumcsi7 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 40815
Köszönöm válaszod.
Akkor ha át lesz téve a mennyezet alá akkor szabályosan fog működni és nem fog folyamatosan beáramlani a levegő olyan mennyiségben mint most??
nixon70 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 40814
Heló dumcsi7!

Az Aerco EHT-022 tip. légbevezetőt a gyártó tényleg a mennyezettől 20-40cm-re javasolja beépíteni,mivel az a helyiség rel.páratartalmára nyit-zár.(ez minél nagyobb,annál szennyezettebb a helyiség levegője)Ez eltérő a padlószinten és a mennyezet alatt,azért tapasztalod azt hogy folyamatos a szellőzés.
Előzmény: dumcsi7 (40813)
dumcsi7 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 40813

Tiszteletem mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni az alábbiak miatt.
A konyhába be kellett szereltetni egy Aereco EHT-022 tip. higroszabályozású falátvezetéses légbevezetőt, a nyílászárók, gáztűzhely és a páraelszívó miatt. A szaki viszont a járólap fölé fúrta át a lyukat kb. 30cm-rel. Azt olvastam h mennyezet alá kell olyan 20-30-re rakni és fúrni.... Szerintetek ettől még megfelelően fog működni?? A másik kérdésem honnan tudom h jól működik-e a szerkezet mert én ugyanúgy 'érzem' h tolja be a levegőt folyamatosan 3 napja?
Előre is köszönöm a választ.
nixon70 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 40811
Láttam már én is ilyet,csak ott akkora volt a dugulás,hogy ki is jött a cucc.Azt kéne tudatosítani az emberekkel,hogy a WC nem =a szemetessel.Az egyesített csatornáknál száraz időszakban sajna előfordul a dugulás,ha nem jön a "tervezett "eső.Főleg ha szarul is van szerelve.
Előzmény: kukac4 (40810)
kukac4 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 40810

Lefektettem pár száz km csövet nem láttam még öntisztulást.

Vannak olyan utcák amik szarul lettek megcsinálva csőanyag, és akna szempontból.

Ha épp nem építünk tisztítunk és javítunk.Ilyen utcákban eldugul egy fordító tisztító aknában több száz méteren feltelik a cső mégse öntisztul.

Képzeld el mikor egy emeletes ház mellet van egy földszintes, az utca csöve csurig, a felső szinten lehúzzák a budit és a földszinti háznál morog a lefolyó, hullámzik a víz a klotyóban .

Több száz méterben van víz és tömeg, mégse viszi el a cuccot.

Egy sima ház belső lefolyója piskóta ehhez, ha gebasz van akkor jön görény.

Előzmény: nixon70 (40806)
nixon70 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 40809
Heló! A radiátorokon van valamilyen szabályzó?(termoszelep,torló?)Ezt nem értem:"az egyik szivattyú leállítja a nagy rendszert".Ha van termoszelep és torló sztem elég a kazán szivattyúja.
Előzmény: Émile (40807)
Émile Creative Commons License 2009.11.30 0 0 40808

  Egy csatorna befagyása kizárt  - legalább is nálunk MO. -on. Megfelelő lejtés, tisztító nyilások  és az idők végeztéig üzemel.

 Problémák persze adódhatnak. Pl. nincs megfelelő tömítés. na nem a víz folyik ki, hanem egy alattomos gyökér a vizet keresve belenő a csatornába. Addig amig egy cérna vagy pálcika nagyságú gyökér bepofátlankodik noncs probléma. Ha ne felakad hetente egy WC papir, a viz még mindig elfolyik, majd a követekező, megy a folyamat és egyszer csak elzáródik.

 Így jártam én is.  28 fm csatorna több Y és törés. Ment is szépen vagy 10 évig majd egyszer eldugúlt. Kb.  32 óra alatt azért kinyomoztam a dugolást. egy PVC  etrnit csatlakozásnál egy gyökér bepofátlankodott.

 Kéne venni egy tisztító spirált. Az mennyi  ?

Előzmény: cucu (40788)
Émile Creative Commons License 2009.11.30 0 0 40807

  Sziasztok !

 egy központi fűtés szabályozási problémám van  abban kérnék véleményt.

 Van egy  viszonylag nagy fűtött helyiség halmaz.  350 m2, két szint ami egy örökölt renszerben  fűt egy 36 kW-os kazán. talán olyan  15 helyiség / többlakásból összevonva lett egy panzió vagy hostel szerűség. /

 Szóval a szabályozás a következő : a radiátokban lévő vizet két szivattyú keringteti : egy a kazáni  + még egy.  Amikor a rendszer vízhőmérséklete elér egy bizonyos hőfokot az egyik szivatyú leállítja a nagy redszert, a kazán megy tovább,  égeti a gázt, amajd 3 -4 perc múlva a kazán a belső hőfok korlát miatt szintén leáll. Megy ez a móka - a ki -be gyújtás vagy 5 x 6 x majd  megy a nagy rendszer is.

 Nem lehetne úgy, hogy egy kitüntetett helyről helyiség hőfokról szabályozni ?

 eléri a helyiség a beállított  hőfokot és leáll az egész rendszer  , azaz a kazán is.

 

 Bizonyos szerelők magyarázzák, hogy egy "nagy " rendszernél csak ez a megodás megy . Én kétlem  !  tehát itt 350 m2,   sok helyiség, kb. 500 -600 liter fűtőviz.

 Vélemények  ?

 Nálam egy közepes lakásban  / 90 m2, 10 kW, 60liter fűtőviz egy kitüntetett szobában van a termosztát, az szabályoz úgy hogy ki be kapcsolja a kazánt  - nem 5 -6 percenként hanem  ilyen melegben mint most van is legalaább 30 perc egy periódus. Hidegebb időben meg mehet akár órákig is.

 Üdv.

 

 É.

nixon70 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40806
Ha jól csinálja a MÉRETEZÉST és a LEJTÉST együtt,akkor a csatorna öntisztító lesz!
Előzmény: kukac4 (40802)
cucu Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40805

Változhat a cső alatti földréteg, esetleg ha fölötte van gk. forgalom, akkor pláne közbejöhet változás, ezért is kell minél mélyebbre tenni.

Tudom, ezek a sárga csövek nagyon sokat kibírnak, nem is ezekkel szokott a probléma lenni, hanem a régebbi építéssel.

Előzmény: fefefe (40804)
fefefe Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40804
világos, csak az eredeti "probléma" valami olyasmi volt, hogy a csatornát milyen mélyre kell rakni, a válasz meg az volt, hogy fagyhatár alá.
szerintem nem kell fagyhatár alá, inkább meg kell rendesen csinálni.
Előzmény: cucu (40803)
cucu Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40803

"ha mindenhol megvan a kellő lejtés, akkor a trutyi elfolyik a csőben. akkor meg mi fagy el?"

 

Akkor nem, de ez elvi állítás, ellenben gyakorlatilag volt már rá példa.

Előzmény: fefefe (40789)
kukac4 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40802

A jó lejtés legnagyobb ellensége a kevés víz, és a mosogató porok.

Vannak akik aszt hiszik, ha eltünt a kagylóból a cucc akkor már jó.

Aztán a következő lehúzásnál vagy elviszi a víz vagy nem és tovább torlódik a cucc-ok.

Egy csatornában állandó huzat van, a házban van szellőző és ha sokáig nem használják a vizet a lefolyóban gyorsan kiszárad.

Gyűlik gyűlik aztán jön a csőgörényes.

Előzmény: Teaway (40783)
babarucu Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40801

Késleltetni! de azt nagyon

Már másfél hónapja várom a lakhatási engedélyt.Addíg értem, hogy be kell várni a 8 napos papírmunkát (minden napra valamilyen ellenőrzés papíron), utána szemrevételezés fényképezés...

Aztán, hogy jogerős legyen kiküldik az összes szomszédnak és ha nem tetszik valami nekik akkor van 8 napja fellebbezni.

 

Ezt nem értem már az elején, a terveknél megtörtént ez a szomszédosdi folyamat, akkor nem fellebbezett senki.

Volt itt az építésügyi hatóság minden oké, aztán a hivatali településmérnök minden oké, akkor minek megint a szomszédok rábólintása.

Időhúzás +20rugó az illetékbélyeg.

Előzmény: kukac4 (40799)
nixon70 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40800
Hidd el hogy olcsóbb!Nem azt mondtam,hogy ez a legjobb,de hogy olcsóbb az biztos!(3-4e-ért már elég komolyat lehet kapni!:)))
Előzmény: enginer (40723)
kukac4 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40799

Munkák elbírálásában, és pénzek odaítélésében egyetértek.

Egy egyszerű papír kiadásán max késleltetni tudnak.

Másrészt igazad van a mocsok mindent ellepett, és nicsenek takarítók vagy már azok is mocskosak.

Előzmény: momol (40798)
momol Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40798
Azért itt, Magyarisztánban nem annyira bízom én ebben :-)
Sajnos önkormányzati szinten is ki-kinek-az-ismerőse-alapon működik minden.
Szerencsére egy ismerősöm a polgármester jó barátja, majd úgy intézem, hogy véletlenül éppen mindhárman ott legyünk :-)
Előzmény: kukac4 (40795)
kukac4 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40797

Jajj a főgórét majdnem kihagytam, igazad van a jegyző!! pecsét+ aláírás

Esetleg ha épp nincs a helyén akkor aljegyző, vagy megbízott aki aláírhat a jegyző helyett.

Előzmény: babarucu (40796)
babarucu Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40796
Az ilyen igazolásokaz a jegyző adja ki nem lehet letagadni, ha be van fizetve.
Előzmény: momol (40793)
kukac4 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40795

Ha az önkormányzatnál be van fizetve akkor azt nem lehet letagadni, önkormányzati hivatal esetleg körjegyzőség, könyvelés ott nyoma kell, hogy legyen.

Elvileg az önkormányzatnak kell fizetni a közműhozzájárulást ha ő csináltatta.

A tigáznak semmit csak az órát meg a ellenőrt a nyomáspróbánál.

Szerintem örülnek ha rákötsz nem kérnek + pénzt.

Előzmény: momol (40793)
kukac4 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40794

Ismerkedek a rendszerrel, az év nagy részében nem jutok netközelbe bogózzátok ki kinek írtam az alőzőket.

Egy lefolyó simán eldugul, pl beledobnak ételmaradékokat, betétet, pelenkát, papírbelet,...stb

Ha kinti csőbe esetleg egy tisztítónál egy szippantós beengedi a sűrű sok trutymót és eldugul, az visszadugulhat egészen a lakásokig.

Előzmény: Teaway (40783)
momol Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40793
Köszönöm a tanácsot. Szakival mindenképpen beszélek, csak még előtte akartam kicsit tájékozódni.

A gázcsonkkal kapcsolatban biztosan tudom, hogy ki van fizetve, csak attól tartok, hogy az önkormányzatnál ezt letagadják. A fizetést igazoló csekkek pedig nincsenek nálam :-(
Ki tud valami okosságot javasolni?

Ha már itt tartunk: a közműhozzájárulást az önkormányzatnak fizetem, majd bekötésnél a Tigáznak egy csatlakozási díjat, jól értelmezem??
Előzmény: kukac4 (40780)
babarucu Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40792
Sok hasonlóval találkoztam én is.Ez szerencsés szerelő szempontból, sokszor van, hogy a cég aki csinálta a csatornát már nem érhető el.Ilyenkor önkormányzati huzavona...stb
Előzmény: kukac4 (40791)
kukac4 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40791

Vannak okos emberek, a nyáron vissza kellett mennünk egy nyaralóhoz a beállás kb 1m mélyen volt .Az okos tulaj eleve az alap alatt hozta ki a lefolyóját, a beállás és a ház között volt kb 3m.

A nyaraló kb 5-6m hosszban és 4-5m széles.Az épület hátsó középső részén jött ki a lefolyó alap alatt.

Visszamentünk szerencsére dombon volt a nyaraló, és a közterületen lejjebb vittük (folytattuk) a csövezését a szomszéd bekötéséig.

Ez a cégnek +x10ezerbe került.

A tervezésnél történt a második hiba, mert nem nézték(kérdezték) meg a házból milyen mélyen jön ki a lefolyó, slussz a tulaj az év döntő részében ott lakik még télen is.

babarucu Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40790

Egy lefolyó az indulásnál épp, hogy el van földelve. A házi, telken belüli szakaszban max 1-2 percet siklik a cső aljában minimum 8-10fokosan .

 Soha nem fagy meg, esetleg ha eldugul.

Egy csatorna közműbeállás a terepviszonyoktól függően van mélységre rakva.

Ált 80cm--1,2m-ig.

Balatonon kötöttem egyszer, ahol  telken belül 2,5m-re volt a csőbeállás, de az erős domoldal és az épület a telek alsó részén állt.

fefefe Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40789
ha mindenhol megvan a kellő lejtés, akkor a trutyi elfolyik a csőben. akkor meg mi fagy el?
Előzmény: cucu (40788)
cucu Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40788

Nálam 1,10-ről indul a csatorna kiállás az alap alatt és amikor eléri a rákötést, ott 2 méter mélyen van.

Azért sem jó ha magasan van, mert késöbb, egy távolabbról jövő bekötést nagyon meg kéne emelni, az meg könnyen elfagyhat, ill. ha olyan helyen halad a nyomvonal, akkor a kevés takaróréteg miatt akár meg is sérülhet a cső.

 

A szomszédomnál egyszer már elfagyott.

micimacho Creative Commons License 2009.11.29 0 0 40787
Nohátakkor ... mégiscsak mélyen van az ... csak Te nem ástad olyan mélyre... egyéni döntés kérdése... Én csak azt mondtam, hogy a szint 2, 2,5 méteren van. Aztán hogy Te addig hogy osztod be...
Előzmény: janijani (40786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!