Keresés

Részletes keresés

enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39773
"és a végén át leellenőrizzük az összeset, és leszámoljuk mennyi fogyott, mennyit fizet a tulaj"
Egy időben ilyen szereléseknek az ellenörzése volt a feladatom. :D
Volt olyan, hogy a 100nm-es lakás nyomáspróbája 3 napig tratott, mert az első 2 napban 0,1 bar-ig sem nyomta a kompresszor.
Biztosan én vagyok a geci, mert 5rétegüt elvből csak levegővel próbálok, minimum 8 bar-on. :D
Olyan szépen durrantak a bevágott csövek, rosszul presselt, vagy preselés nélkül hagyott idomok, hogy a harmadik napon már majden sírva fakadtam a sok hiba miatt, mert persze nekem kellet kijavítani mások szemét munkáját, pedig megkértek, hogy 2 bar-nál többre ne nyomjam.

"amikkel találkoztál elég hihetetlen"

Te is írtad, hogy Te is presseltél már másik pofával, így nem értem, hogy mi a hihetetlen számodra!

Azt Te is tudod, hogy 1db idom másik pofával presselése nem 1db idom cseréjét jelenti (1db félre presselt, helyette az új idom és a másik 2 amibe csatlakozik. ez minimum 4db idom!!!!, de T idom esetén több is lehet) éppen ezért, ha lehet az idomok drágasága miatt elsumákolják, ha lehet, de az is jellemző, hogy nem is tudják, hogy hibáztak.
Előzmény: babarucu (39770)
lacko1970 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39772
Aha akkor ez nemis olyan egyszerű.Majd kikisérletezem.
Köszi
Üdv
Előzmény: enginer (39769)
hmli Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39771
Sziasztok.

Használt gázkonvektorokra kérek új bekötést, és a gázszerelő szerint az egyik konvektorom szivárog. Megnyomtam a rendszert levegővel, és elfújtam a konvektor szerelvényeire és bekötésére egy fél flakon szivárgásjelző sprét. Mondanom se kell, egy buborék se látszik. Ilyenkor mi a teendő? (Azonkívül, hogy hívjak gázszerelőt.. Csodát ős e tud.)

Üdv. hmli
babarucu Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39770

írtam, hogy a pincébe mata sötét lett mire odakerült  a munkafolyamat  ott szerencsére mai napig falon kívül van

a préselést mindíg azonnal végezzük és a végén át leellenőrizzük az összeset, és leszámoljuk mennyi fogyott, mennyit fizet a tulaj

 

amikkel találkoztál elég hihetetlen ennyi probléma

aki nap mint nap bennevan az nem nézi mi van ráírva a presspofára th, ph ...stb

formáról és ránézésre tudja melyik mire való

a gázpresst kvanehéz összekeverni az ötrétegű pofával, ez érdekes

Előzmény: enginer (39754)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39769
Ezt így ennyiből nem lehet megmondani.
Ez Kb. olyan, mint a kondenzációs kazán esete.
Sokan azt terjesztik, hogy 50C alatti viszatérő esetén garantált a kondenzáció,
pedig nagyon nem. :D
(Nekem speciel most is 35C-on megy a nem kondenzációs kazánom és 1 csepp kondenzátum sem keletkezik! :D )

Maradjunk inkább annyiban, hogy nem a fűtőviz (visszatérő) hőmérsékletétől függ a kicsapódás mértéke, hanem a tömegáramoktól, vagyis, hogy a radiátorokban keringő víz/hőcserélő aránya mennyire képes lehűteni a füstgázt.
Nehéz lenne ezt értelmesen elmagyarázni, mert nagyon sok tényezős dolog, de az messze nem igaz, hogy 50C alatti visszatérő esetén garantált a kondenzáció.
Előzmény: lacko1970 (39767)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39768
A víz nem forog potyára.
(Nekem) Kötelező berakni egy 12-14E Ft-os 3járatú automata szelepet, hogy a vegyes kazán mindíg az optimális minimális hőmérsékleten keringjen.
Számomra ez egy (szakmai) minimum.

Előzmény: halaloszto (39761)
lacko1970 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39767
Na még 1 kérdés ha már itt vagytok.
Mennyinek kell lennie az optimális üzemi hömérsékletnek a kandallóba?
Valami olyasmit olvastam, hogyha túl alacsony a hőmérseklet kicsapodnak valami gázok a lemez falára, ami kimarja és kilyukadhat.Hogyanis van ez most?
lacko1970 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39766
Köszönöm neked is és mindenkinek aki hozzászólt a segítséget.
Üdv
Laca
Előzmény: halaloszto (39761)
lacko1970 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39765
Akkor ez megnyugtató hogy te is így gondolod ahogy én, hogy a melegvízcsőre kell a termosztát.Megpróbálom elérni a fűtésszerelőt és megmondom neki szerelje át ,kiváncsi vagyok mit mond, miért tette a hidegvízre.
Köszönöm a segítséget.
További szép napot.
Laca
Előzmény: enginer (39760)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39764
Jah, hogy úgy értetted.

Igen valóban így van, mert a visszacsapó szelep miatt a gravitációs dolog kilőve, ezért kell vagy a kazánba, vagy közvetlenül a kimenetére.

Engem ez a "inkabb forogjon a viz potyara amikor meg nem is eleg meleg" zavart meg, mert egy jól kivitelezett rendszernél nem tud "potyara amikor meg nem is eleg meleg" forogni, meg az, hogy nekem írtad. :D
Vagyis amíg nem éri el az üzemi hőfokot, addig csak a kazánban forog, aztán megy csak a radiátorokba, mert különben jön a kátrányosodás meg ilyenek.
Előzmény: halaloszto (39763)
halaloszto Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39763
kifejtem:

azt tippeltem, hogy a csotermosztat elhelyezese az aktualis tema, es hogy a csotermosztat azert van, mert az kapcsolja a kandallo szivattyujat.

tovabba az jott le, hogy enginer javasolja, hogy az minnel kozelebb legyen a kandallohoz, ne pedig a csovon valahol tavolabb.

ezt en is fontosnak tartom. a szivattyu el nem indulasa nagy bajt tud okozni, igy a termosztatot nagyon ugy helyeznem el, hogy mindenkeppen tutira elinduljon a szivattyu, ha tuzetraknak. mert kulonben meg pukk is lehet.

vajk
Előzmény: enginer (39762)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39762
Mivan?

Előzmény: halaloszto (39761)
halaloszto Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39761
bizony!

inkabb forogjon a viz potyara amikor meg nem is eleg meleg, minthogy ne forogjon amikor eg a tuz a kazanban.

vajk
Előzmény: enginer (39760)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39760
Az a véleményem, hogyha lehet akkor inkább közvetlenül a kandallóba lógasd az érzékelőt,
de ha ez nem lehetséges, akkor a kandalló kimenő melegvízcsövén a kandallóhoz legközelebb, úgy, hogy ne legyen közöttük, visszacsapó szelep, vagy bármi.
Pl. ahogy a 39758 HSZ.-ben látod.
Előzmény: lacko1970 (39759)
lacko1970 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39759
Jaaaa, mostmár értem hogyan működik.Tehát visszacsapó szelep a megoldás.
Igen így logikus.Tehát ha bent van a visszacsapó szelep a kandalló kimenő melgvízcsövén.Akkor szerintem oda kellene tenni a csőtermosztátot is, a szelep és a kandalló közé. Nempedig a bejövő hidegvízre ahova a szerelő rakta. Neked mi erről a véleményed?
Előzmény: enginer (39758)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39758
Te csak azt hiszed, hogy egymás ellen dolgozik a 2 szivattyú.
A radiátorokba nyomják azok nem egymás ellen.


de ettől függetlenül szereltess be visszacsapókat, ha a gázkazán feltudja fűteni az edilkamint.
Előzmény: lacko1970 (39749)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39757
Visszacsapó szelep kell a kazánok után, így nem fűtik a másikat:

Előzmény: enginer (39755)
NRZ Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39756
Már egyszer betettem ezt a megoldást, ha valakit érdekel.
http://gepeszcsoport.hu/tmp/downloads/magazin/201.pdf
Előzmény: enginer (39755)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39755
Úgylátom, hogy ez egy gyakran visszatérő kérdés lesz már itt (2 kazán esete), most 1ből 2en is kérdeztétek.

Nálatok valahogy így lehet a dolog:
(felső a gázkazán)





(Mivel ez a fórum sajátosan kezeli a képek helyzetét, inkább külön HSZekben írkálok, hogy érthető legyen, melyik szöveg melyik képhez tartozik.)

Előzmény: lacko1970 (39749)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39754
"7 bar-nál bírta napokig amíg valaki hozzá nem ért szerencsére nem folyt el sok víz"

Tudod mennyi ilyen idom lehet (amihez nem értek hozzá) már bebetonozva vakolva? :D
A félig bevágott 5rétegü is bírta 5-6bar-ig, de hogy mennyi ideig fogják bírni az megint más kérdés, mert a műanyagoknak igen jelentős hőtágulásuk van és állandóan mozognak a falban, betonban.

"volt, hogy 20as idomot megküldtem 16-os pofával, hát senki nem tökéletes
ha becsületes kicseréli a hibás elemeket és nem akarja megmagyarázni mé nem jó
"

Találkoztam olyan "mester"rel aki a 22-es gáz idomot 18-assal vagy 5rétegü pofával (már nem emléxem annyira) presselte le (véletlenül) (szép taréjos volt a falfelől), és félóra vitatkozás után sem volt hajlandó lecserélni, pedig voltak nála idomok.
Mondtam neki, hogy megvárom, ha gyorsan megcsinálja, de inkább azt választotta, hogy felhívtam a főnökét, az kicseréltette vele, levonta az idomok árát és fizettek egy új kiszállást is. :D

Előzmény: babarucu (39744)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39753
1. tágulási tartályból nem szabad víznek folynia, csak a biztonsági szelepből.

2. Ha soha sem folyik a biztonsági szelepből annak több oka is lehet:

1. Szar, vagy beragadt a biztonsági szelep. (ha kinyitod, folyik belőle a víz?)
2. Nincs visszacsapó szelep a rendszerben és a víz az utcai hálózatba tágul vissza.
3. Jó a biztonsági szelep, visszacsapó is van és a tágulási tartály is megfelelően van méretezve (Így kellene, hogy legyen!).

Tehát, egy jól kivitelezett rendszernél nem is szabad folynia, csöpögnie a víznek.
Előzmény: 32nazak (39751)
enginer Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39752
Nem kell oda mágnesszelep.

Egyszerű visszacsapó szelep, mind2 kazán előremenőjébe és akkor nem fűtik egymást.
Előzmény: radixa (39750)
32nazak Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39751
Sziasztok,

Csak egy gyors (remélem nem ostoba) kérdés:

Melyik a normális:
a, amikor melegvizet készít a kazán a tágulási tartályból kifolyik 1-2 deci víz,
b, vagy pedig az, hogy az elmúlt öt évben -tudtommal- soha nem tett ilyet?

(Vaillant Thermotop Plus 240/2-5 + CK70 tároló + 2 literes, Zilmet tágulási tartály (2004-es ezüst színű))

Köszönöm, előre is!
radixa Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39750

sziasztok mesterek!

 

egy egyszerű kérdésem lenne

egy állati alapszintű gáz+vegyes kazános rendszerben a két fűtő eszköz párhuzamosan van kötve, külön szivattyúval.

a vegyes kazán után egy golyósszelep van, ami elég veszélyes sztem, ha elfelejtem kinyitni, viszont ha meg leég a vegyes, jó lenne elzárni, ne keringesse rajta keresztül a vizet a gázkazi. (és ez általában lefekvés utáni időszakban lenne, ami a legutálatosabb az egészben)

szóval a kérdés, hogy miféle mágnesszeleppel lenne jó kiváltani a golyóst? ami akkor nyit, mikor a vegyes szivattyúja is indul a kazánra helyezett termosztát jelére?

ez ugye egy alaphelyzetben zárt szelep lenne, és ez a helyzet a gyakoribb. vagy pont fordítva, ami akkor zár ha a gázkazi megy. ez meg egy alaphelyzetben nyitott.

vagy mindegy?

köszi a válaszokat. (már ha érthető volt a kérdés)

Ákos

 

 

lacko1970 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39749
Sziasztok!

Adott egy turbó gázkazán a fűtési rendszer egyik felén, és egy vízteres edilkamin warm kandalló a másik végén.A kandalló most lett bekötve,próbafűtést a kandallóval nem tudtunk csinálni mert be kellett először a csőtermosztátot köttetni ami ugye már villanyszerelő munka.A fűtésszerelőmet nem tudom elérni, egyszerűen nem veszi fel a telefont.......(múltkor 3 héten keresztül nem tudtam elérni)Én marhára nem értek hozzá, de van 1-2 fura dolog a bekötéssel kapcsolatban.
A kandalló szivattyúja az utolsó radiátor után, a kandalló hidegvíz bemenő csövére van rakva a radiátor és a kandalló közé, ezután van felszerelve a csőtermosztát a bemenő hidegvízcsőre, ez normális így?Én úgy gondolnám, hogy a kandallóból kilépő melegvíz csőre kellene tenni a termosztátot,Ugye hogy lássa a szivattyú, hogy na ez a marha megpakolta a kályhát, akkor gyerünk indulhat a szivattyú had jusson el a forróvíz a radiátorokba is.Namármost én úgy vettem észre hogy a rendszerbe lévő 2 szivattyú a gázkazáné és a kandallóé egymással ellentétes irányba pumbálják a vizet.Úgy gondolom ez úgy van hogyha a gázkazán üzemel akkor mondjuk jobbra halad a víz a csövekben, viszont amikor kandalló dolgozik akkor meg balra.Javítsatok ki ha tévednék.A mostani bekötés szerint előfordul hogy a két szivattyú egyszerre megy és egymás ellen dolgoznak Ez azért van mert a kandalló kimenő melegvízcsöve átmelegszik amikor a gázkazán üzemel, és szépen lassan felmelegíti az egész kandallót hidegvízcsővestől csőtermosztátostol mindenestöl és ekkor bekapcsol a kandalló szivattyúja,Pedig a kandalló még sose volt begyújtva és a termosztát 60 fokra volt állítva!! Ez normális nem ég le a szivattyú vagy valami ilyesmi?Nem merem begyújtani a kandallót amíg nem látom tisztán a működési elvét.Nem szeretném a hőfokszabályzókat és termosztátokat összevissza csavargatni,hogy hátha jó lesz majd.Remélem érthetően írtam le a dolgot, tudom nem egyszerű telefonon autót szerelni de 1-2 jó tanács is jól jönne.
fel4el Creative Commons License 2009.10.30 0 0 39748
A kis kalap a gyújtóláng fúvókája, vsz elkoszolódott és nem vetted észre rajta a pici (0,2mm~) lyukat. A fogdosástól kiesett belőle a piszok , ezért lett jó :-)
A hollandira szétszedve tekerj teflonszalagot ( ha nincs otthon, --hát legyen, az mindíg kellhet, pl az autóban is.
Előzmény: zylo. (38829)
babarucu Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39747
alu radiátor rézcsővel
Előzmény: micimacho (39737)
babarucu Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39746

a rézhez számolni kell a cső árával (sok) cin+ paszta, pucolók pb palack

a segéd anyagok már több mint 10 rugó

 az ecoplasztik cső a sütős olcsó, ott viszont ha sokáig rajtahagyod a melegítőgépen az idomba belenyomva a cső kersztmettszete összeszűkülhet 25ös még 10-re is és nem is látod, csak gondolkodhatsz, mért nincs hozam, és hol a hiba van variáció bőven

Jó a réz falon kívül

babarucu Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39745

szarabb minőségű kpe csövek majd 30éve talán több is ott vannak a földbe semmi bajuk

 

babarucu Creative Commons License 2009.10.29 0 0 39744

elvileg az ötrétegű cső alu része préselt kötésnél nem találkozik a rézidommal ott a műanyag "védőkarika"

aki szerelőnek nevezi magát az nem megy olyan boltba ahol szart árulnak

jól bevált rendszernél nem lehet semmi említett probléma

volt, hogy megtörtem a csövet, kivágtam a darabot és ugrott egy idom ára jobb esetben csak présgyűrű

 

volt, hogy rámsötétedett és egy pincében nem préseltem le egy idomot

7 bar-nál bírta napokig amíg valaki hozzá nem ért szerencsére nem folyt el sok víz

 

volt, hogy 20as idomot megküldtem 16-os pofával, hát senki nem tökéletes

 

ha becsületes kicseréli a hibás elemeket és nem akarja megmagyarázni mé nem jó

 

vannak kolegák akik megveszik a jóminőségű idomot de átverik a tulajt a szarminőségű csővel "fillérek miatt" ott elképzelem a problémákat

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!