Keresés

Részletes keresés

M493Z0l1 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39194
De... valahogy csak működnie kéne, elvégre ez a digit. termosztát csak egy kapcsolóként van jelen. Miért nem tudja vezérelni magát?

Egyébként a "hozzávaló" termosztát konkrétan milyen típust takar?
Hol és mennyiért lehet beszerezni? Mik az előnyei?
Előzmény: Lacivill (39193)
Lacivill Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39193
Vegyél hozzávaló programmozható termosztátot.
Előzmény: M493Z0l1 (39191)
illex Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39192
Sziasztok!Egy barátom nevében szertnék segitséget kérni,aki egy kis faluban lakik! Gázszerelő minimum 30km-re van.Kettő volt is már nála 10-10ezer forintért,de teljesen mást állapitottak meg!A kérdésem a következő lenne:működhet-e a fűtési rendszere kondenzácios kazánnal?A ház alapterülete 100négyzetméter "255 légköbméter",Szigetelés:falak 7cm,mennyezet 15cm,padló 5 és 10cm, nyilászárók 1.1 A fűtésirendszere radiátoros ,réz csövekkel+35 négyzetméteren van padlófűtés. Minden helységben van radiátor,összesen 7 darab.A padlófűtésbe a radiátorokból visszajövő viz megy be!A kazán és a gázbojler teljesen tropa!A fűtéskör felujitása és a ház szigetelése után,anyagilag most jutott el a kazán cseréhez,csak hát a kérdés MILYENRE?Ha valaki tudna velünk foglalkozni,azt nagyon MEGKÖSZÖNNÉM!!!!!
M493Z0l1 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39191
Üdv fórumozók!

Lenne két kérdésem a kb. 10 éves Vaillant VUW 180/1 gázkazánommal kapcsolatban.
A kazán egy padló- és falfűtéses házat fűt télen, ill. a használati melegvizet biztosítja egész évben.

Tavaly az addigi 3 eres, gyári, analóg termosztát helyébe bekötöttem egy 2 eres digitális termosztátot, mivel a ház hőtehetetlensége miatt csak programozható termosztáttal tudtuk megoldani, hogy akkor legyen meleg és annyira, amennyire mi szeretnénk.
Ez a megoldás nem volt nyerő, mivel sokszor amint a termosztát jelet adott, a kazán elérte az üzemi hőfokot, majd lekapcsolt. Ez csak akkor nem jelentkezett, ha 70 fok fölé (néha akár 80) állítottuk a kazán hőmérsékletét.
Egy ilyen lekapcsolás után várt 5 percet, újragyújtott, majd megint leállt 5 percre.
A probléma néha előjött, néha nem. Egy-egy "újraindítás" (van egy programtörlő gomb a kazánon, egy láng a jele) után működött, de sokszor reggelre 3 fokkal hidegebb volt a házban, mert ugye éjjel senki nem indítja újra...

Ezt megelégelve írtam ide a fórumra, ahol azt javasolták, hogy legyen bekötve a 3 eres analóg termosztát és annak az egyik ágát szakítsa meg a digitális termosztát. (azt mondták, hogy ez a verzió több okból is sokkal jobb, mert az analóg így meg úgy kommunikál még a kazánnal, míg a digit. termosztát csak kapcsolgatja? bevallom, ezt nem teljesen értettem) Mindenesetre ezzel a probléma megoldódott.

Idén viszont ismét előjött. A probléma a régi: A termosztát jelet ad a kazánnak, az felmelegszik a beállított ~60 fokra (úgy hallottam, kevesebbre nem szabad állítani, több viszont nem szerencsés a padló és falfűtésnek. Amúgy a probléma 75 fok felett nem jelentkezik, de az nekem már sok.) , majd kikapcsol fél perc után. Ezután 5 percig vár ugyebár, mivel az elektronika csak 5 percenként engedélyez újragyújtást.
Majd ismét kezdődik előlről.
Kérem, ha valaki tud tanácsot, szaktanácsot adni, jelezzen! (sajnos a legközelebbi szerelőnek csak a kiszállási díja 8000 Ft és már tavaly se nagyon tudtak használható segítséget nyújtani)

(ja, és egy másik, kevésbé jelentős probléma: időnként, ha megnyitjuk a melegvizet, előjön egy érdekes probléma: a kazánon kigyullad a lámpa, miszerint kapcsolt, hogy gyújtani kell, el is kezd gyújtani (kattog a szikráztatója sokáig) majd miután belobban a láng, leáll és újra kattogni, gyújtani kezd. Néha 3-4-ik próbálkozásra mégsem kapcsol le és melegíteni kezd, néha viszont a végtelenségig elszenvedne. Mi lehet ez esetben a probléma?)
kjanik Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39190
Sziasztok!

Van egy Quadriga Microsystem 21 RI típusú gázkazánom, és azt a jelenséget produkálja, hogy miután bekapcsolom ad szikrát, be is gyullad, de továbbra is folyamatosan szikrázik(gyújt) majd pár másodperc mulva leáll.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet a hiba?
Tudtok-e jó szerelőt, érdemes-e javítani?

Előre is köszi
Én volnék az Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39189
Az nem sok egy kicsit? Nekünk a melegvizet egy régebbi 120 literes őrlángos kémény nélküli bojler csinálja, most osztottam vissza a gázfogyasztást április 21-től, napi 1.5m3. Ebben van főzés is valamennyi. Lehet érdemesebb ezt megtartani, és nem venni indirekt tárolót az új kondis kazánhoz?
Előzmény: amatőr2 (39186)
Lacivill Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39188
Meg kéne nézni a leirásban, hogy hány vezetékes az eredeti termosztát. Ha 3 akkor csak a sajátja jó hozzá.
Előzmény: kicsinycsillag (39183)
cucu Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39187

Annak jónak is kell lennie. Amúgy milyet vettetek?

 

Lejjebb írtam a Vaillant elérhetőségét, hívd fel őket. Centrop Gáz kft.

Előzmény: kicsinycsillag (39183)
amatőr2 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39186
Üdv!

Beüzemeltük a 100 l-es Ariston indirekt tárolót és az alábbi a tapasztalatom.
Ha a vegyes kazán megy 2-3 órát kb. 70 fokkal, akkor tud elég forró vizet készíteni, de estétől reggelig jelentősen visszahűl. Csak gázkazánról nem éri meg üzemeltetni, majdnem olcsóbb a villanybojler. Egy felfűtés 1,2 m3 gáz volt és akkor még nem számoltam a ráfűtést a visszahülések miatt. (6kwh/nap a villany 27 ft-tal)
Ez abból adódhat, hogy gyenge a bojler szigetelése, vagy a fűtés bekötésnél ennyire kivezeti és visszahűti a fűtéskör a belső vizet?
Illetve még egy érdekesség. A másik (eddig használatos villanybojlert) csak simán lezártam a bemenő hideg víznél a sarokszeleppel. Ha most engedünk vizet akkor nincs valamiért akkora nyomás. Vagy azért, mert a szuterénból jön fel jelenleg a melegvíz, vagy a lezárt bojlerból a vákum által "szivároghat" víz? A kivezető meleg csatlakozó forró lesz.
Több hülye kérdésem nincs...:))
zordonC3 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39185
jav:

"A másik hogy a szerelés miatt a padlófűtés rendszeremből le kellett engedni a levegőt, a gázkazánból is (reliance 501 ezer éves). "

csere

"A másik hogy a szerelés miatt a padlófűtés rendszeremből le kellett engedni a VIZET, a gázkazánból is (reliance 501 ezer éves). "

bocs :P
Előzmény: zordonC3 (39184)
zordonC3 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39184
Szétszedtem otthon mindhárom automata légtelenítőt. Nem egy ördöngősség, henger, pici kék izémizécskére van rátéve.

Na igenám de mikor NEM levegős a rendszer, kinyitom a légtelenítőt, víz jön belőle. Ez jó nekem?

A másik hogy a szerelés miatt a padlófűtés rendszeremből le kellett engedni a levegőt, a gázkazánból is (reliance 501 ezer éves). Feltöltöttem esővízzel a rendszert, de a grundfos 100w szivattyú nyomása (láttam korábban) egytizede a korábbinak. Hogyan lehet légteleníteni? Kell-e egyáltalán?

Én kipróbáltam, 1 bar nyomással a padlófűtés visszatérő ágának gyűjtőcsonkjára tettem a víznyomást, és körbenyomta a szivattyún és a kazánon át egészen a bejövő osztóág csonkjáig, tehát a rendszernek elvileg nem kellene levegősnek lennie...


Fontos hogy mind az osztó, mind a gyűjtő 10 centivel lejjebb van mint a főág csonkja, így egy S alakot kellett csinálni a csővel az osztó előtt és a gyűjtő után ahogy a képen is van (S kb 10 centis, két 1'-os 90 fokos könyökelem)

Megszakértenétek a most összerakás alatt álló rendszeremet? Az osztó-gyűjtőt cseréltem le, de még nincs légtelenítve. Elég a visszatérő ágba a jelzett helyre a légtelenítés? Kell a kazánt és a szivattyút külön légteleníteni? A kazán leeresztőjénél a teljes víz leeresztésre került szereléskor. Hogyan csináljam?

Tudtok segíteni? Nagyon megköszönök minden amatőröknek szóló hozzászólást, de most ugye fűtési szezon kezdetén sokunknak vannak ilyen bajaik... (elnézést a béna móricka rajzért)

Előzmény: Amaranthus61 (39165)
kicsinycsillag Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39183
sziasztok,
elég tanácstalan vagyok, ezért gondoltam írok ide, hátha valakinek lesz valami jó ötlete.

van egy vaillant kombi gázkazánunk, és tavaly, mivel eltörött a vaillant tekerős szabályzó, vettünk hozzá egy (nem vaillant) programozható szobai termosztátot (a boltban azt mondták, h jó a kazánhoz). Beszerelte tavaly egy fűtésszerelő csóka, de valahogy azóta sem megy rendesen, mert olyan, mintha a fűtés összevissza kapcsolgatna ki és be, ráadásul amikor megy a kazán, nem jelzi a termosztat, amikor nem megy, akkor kijelzi a "kazán megy" jelet, ilyesmik.

felhívtam egy gázszerelőt, az azt mondta, hogy ő így ezért nem jön ki, ez bekötési probléma, hívjak villanyszerelőt, az majd beköti. Amikor villanyszerelőt kerestem, azt mondták, h nem nem, az nem elég, beszéljek a vaillant márkaszervízzel. Amikor meg őket hívtam, ott meg az lett a válasz, h mivel a termosztát nem vaillant, ők ezzel nem tudnak semmit kezdeni. Szóval ott tartok, ahonnan kiindultam,a fűtés még mindig nem tökéletes, viszont fogalmam sincs, h kit kéne hívnom, aki nem küld el valaki máshoz.
Valami ötlet valakinek?
joevagyok68 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39182

A 39163 hozzászólással kapcsilatban valakinek ötlete ?

 

A tárolók egyébként Drazicék.

 

Köszi DJ

Előzmény: joevagyok68 (39160)
sjohn Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39181
"(Igazság szerint ez nem is "bypass"-szelep, hiszen nem tartalmaz megkerülő ágat.) "
Előzmény: Amaranthus61 (39175)
sjohn Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39180
A javítás meg cca.20.
Előzmény: Vikusz1977 (39174)
fefefe Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39179
komoly, ezek gyakorlatilag golyóscsapok, csak nincs szép nagy tekerentyűjük!
az elzárásnál meg általában nincs ötközés, vagyis az imbusszal lehet körbe-körbe tekerni. jegyezd meg, hogy állt (esetleg egy filccel pontozz oda), aztán visszaszereléskor ugyanúgy fordítsd, és akkor tuti teljesen nyitva lesz.
Előzmény: Vikusz1977 (39170)
cucu Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39178
Nagyon jó a cikk!
Előzmény: Amaranthus61 (39175)
cucu Creative Commons License 2009.10.15 0 0 39177

Üdv

Nem keverem. Nem juthat vissza a vér abba a kamrába, ahonnét kipumpálódott. Ha mégis, akkor baj van.

De ezt inkább hagynám most.

Előzmény: halaloszto (39176)
halaloszto Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39176
szivnel szerintem olyan amit irsz nincs.

a bypass mutettel kevered, ahol a koszoruer szukuletet hidaljak at egy mashonnan kiszedett er darabbal.

vajk
Előzmény: cucu (39173)
Amaranthus61 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39175
Találtam egy cikket, ha érdekel. Úgy tűnik, helyesen használtad a "bypass" elnevezést, ha hihetünk egy okleveles épületgépész mérnök, címzetes főiskolai docens, gázvezeték- és készülékszerelő mesternek :-)
Előzmény: cucu (39173)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39174
Surrogás alatt az áramló víz hangját értem. Ilyen hangja a másiknak is van.
De ennek még van egy plusz halk "kerregése" is. És mintha melegebb lenne kb 10 fokkal azonos vízhőmérséklet mellett.
Csak azt nem szeretném ha leégne, ezért jutott eszembe hogy elviszem szervízbe.
Arra gondoltam hogy a csapágy amit a víz ken? , a szárazonfutáskor károsodott.

Egy másik fórumon egy fűtésszerelő azt mondta hagyjam, menjen, max egyszer majd megáll, de akkor úgyis új kell.
Én meg épp arra gondoltam hogy talán egy csapágyv (vagy egyéb) cserével ez megelőzhető töredék áron. Új ára 30 ezer egyébként.

Érdekes egyébként a hang a szivattyúnál alig hallható, de a cső beviszi a fürdőbe(a fal túloldalán van, ott már erősebb a hang. De nem vészes. Csak e miatt nem szerelném le, mert nem zavaró annyira.
Előzmény: cucu (39167)
cucu Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39173

Én sem vagyok otthon az elnevezésekben. A by-pass funkció van a szívnél is, amikor a felesleges vért visszavezeti kerülő úton, mintegy áthidalva a valóságos útvonalat. Csak akkor lép működésbe, ha szükség van rá.

Bypass - megkerülő vezeték, kitérő szelep, áteresztő szelep

Előzmény: Amaranthus61 (39172)
Amaranthus61 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39172
Ha jól látom, nem vagyok egyedül a problémával, hogy bár pontosan tudom, hogy egy egycsöves rendszernél a három irányba elágazó radiátorszelep egyik ága az adott radiátor előremenője, a másik ág a visszatérője és a bemenet és a visszatérő között "bypass" funkció valósul meg. Ugyanakkor az is ismert, hogy pl. egy kétcsöves rendszernél, ahol háromjáratú termosztatikus szelep van a radiátorokon, ugyancsak "bypass" funkció valosul meg (az adott radiátor szempontjából). Azon kívül, ha egy rendszerben nem háromjáratú termosztatikus szelepek vannak, akkor is illik a kazán előremenője és a visszatérője közé "bypass" funkciót megvalósító szelepet tenni. Tudom, mi a különbség, de sajnos, a "hivatalos" elnevezést az egyes esetekben nem ismerem.
Van itt szakember, aki eligazít engem (és a többieket), hogy egy adott kifejezés alatt mindenki ugyanazt értse?
Előzmény: cucu (39168)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39171
Kösz a részletes útmutatót!
A radiátorokból semmi levegőt nem tudtam szinte kinyerni, de úgy néz ki jó lett.
Előzmény: Amaranthus61 (39165)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39170
Miért az a pucuka ha betekerem elzárja a víz útját? Ezt jó tudni! Komoly ez a dolog, csak mert szmájli volt a mondatod végén? De gondolom azért mert láma vagyok és ezt sem tudtam:))).
Előzmény: fefefe (39163)
cucu Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39169

Aztán állítsd le vagy várd meg amíg kikapcsol a kazán. Majd amikor újból elkezd fűteni, akkor ismételd meg a légtelenítést. 

 

Ez így hülyeség. Helyesen úgy szól, hogy: amikor újból elkezd fűteni és már fel van fűtve a víz, leállítás vagy leállás után ismételd meg a légtelenítést.

(Azért jó, ha magától áll le a fűtés, mert akkor már elérte a beállított hőmérsékletet és ekkor lehet a megszorult levegőt könnyedén kiengedni.)

Előzmény: cucu (39158)
cucu Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39168

OK.

Bár megoszlanak a vélemények. Van aki így nevezi, van aki nem...:)

Szerintem neked van igazad. Így korrektebb ahogy te nevezed.

Előzmény: sjohn (39162)
cucu Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39167

Igen, jó. De ha már leengeded a vizet, érdemes lenne egy-egy szervízcsapot beépítened a szivattyú elé, hogy bármikor ki tud cserélni a víz leengedése nélkül. Ha van rá helyed...

 

Nem kéne surrognia. Várj vele szerintem, talán abbahagyja. Nem kell mindent meghallani..:)

Előzmény: Vikusz1977 (39161)
smith Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39166
3.a 220-as vezeték bekötésének lefotózása(melyik hova). eetleg le is rajzolom

Nem kell kikötnöd semmit, gyorscsatlakozós. A képen látszik a kis pöcök, amit ha megnyomsz, kihúzható a kábel a szivattyúból.
Előzmény: Vikusz1977 (39161)
Amaranthus61 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 39165
Automata légtelenítő:
A hengerben van egy úszó, ha levegő van a hengerben az úszó lepottyan a henger aljára és ha a sapkákat meglazítod, akkor felül kijön a levegő. Ha a henger megtelik vízzel, akkor az úszó megemelkedik és elzárja azt a nyílást, amin a levegő kiáramlott. Így működik, nem ördöngősség :-)
Légtelenítés után a sapkákat jól zárd vissza.


Amit cucu írt, azzal egyetértek, de, ha nálad nem bypass szelepes rendszer van, akkor némileg más a helyzet (mint nálam is
Én a következőképpen szoktam feltölteni/ légteleníteni:
-összes radiátorszelep nyitva, automata szelep sapkája kinyitva, keringető áll, víznyomás lassan 2 bar-ra felnyomva (ez nálad 1,5)

-Nálam minden radiátor szelep végén van légtelenítő, körbejárom és mindegyiket légtelenítem.

-a nyomás általában visszaesik, újra fel 2 bar-ra.

-keringetőt bekapcsolom, kortyogás csörgedezés, bugyborékolás, nyomás visszaesik.

-újra felnyomom 2 bar-ra

-keringető leáll, radiátorokat végiglégtelenítem (van, amelyikben már nem is találok levegőt)

-Keringető újraindul, megvárom, míg minden radiátor meleg lesz (nálam 21 radiátor van)
Ha valamelyiknek hideg a távoli (az előremenőtől távolabb eső) vége, akkor abban levegő maradt, az légteleníteni kell, a többit már nem bántom.

Nálam, nem szokott előfordulni, de másnál már tapasztaltam, hogy egy radiátor nem indul meg. Ilyen esetben az összes többi radiátort elzárom, keringetőt a maximumra tekerem és ha jó a keringető, az mindenhonnan kinyomja a levegőt.

Ha jól végignézed, te is így csináltad. Buktató szerintem legfeljebb annyi, hogy az első töltés után, ha rögtön beindítod a keringetőt újratöltés nélkül, elképzelhető, hogy előáll olyan szituáció, hogy a vissztérőn levő automata légtelenítőn levegőt szív be.
Előzmény: Vikusz1977 (39145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!